Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Moderátor: fülelek

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

fülelek írta:
2019.10.07., hétf. 15:02
Kromatikus ámokfutás -ez nagyon találó!
De nekem ez sok(k)...
Inkább érdekességként tettem ki a nótát, téríteni nem akarok. J.S. Bach is írt kromatikus fantáziát és az sem sokkal szelídebb. Minden kornak megvoltak a maga bátor zeneszerzői...

Hogy ki írta a d-moll toccata és fúgát? Bachnak tulajdonítják. Még az is meglehet hogy tényleg ő írta. Az orgonás darabjai nagyon különböznek a zenekari vagy egyéb hangszeres műveitől, mintha egy másik zeneszerző írta volna őket. Egyikbe sem hallom bele sem a brandenburgi versenyműveket sem a h-moll misét vagy a zenei áldozatot. Az életművének ez a része egy másik univerzum és hogy őszinte legyek engem már kizárólag csak ez érdekel tőle.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Kromatikus ámokfutás -ez nagyon találó!
De nekem ez sok(k), persze lehet, hogy savanyú a szőlő, mert orgonát is tanultam, de csak egy évig (Kárpáti József tanár úrnál), sajnos a pedál játékot nem az én 46-os lábamra találták ki...
Arról mostanság mi a negyed-fél-egészen hivatalos vélemény, hogy vajon Bach írta ezt a művet, vagy sem?

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

fülelek írta:
2019.10.06., vas. 19:56
Telemann-kicsit másképp, mint eleddig, de tetszik az energy flow... :D
Tényleg klassz előadás. :smile32: Igaz hogy a furulyás néni egy kicsit túlmozogja a színpadot és indokolatlanul szigorú fejet vág a szólamához de azért élmény volt hallgatni őket. Egy hete én is nekifeküdtem egy Telemann szviteket tartalmazó lemeznek Oberlinger előadásában de sajna kifogott rajtam. Egyszerűen unalmasnak találtam. Érezni hogy dolgoznak vele piszkosul, hajtják is a tempót rendesen de semmi emlékezetes nem sül ki belőle. És Oberlinger a nyitó tételben kimondottan alpárian játszik. 3:55-től egészen borzalmas.
https://www.youtube.com/watch?v=2PP4hkGEt-E
Viszont ez az Anna Besson félelmetesen jó. Én már akkor felkaptam rá a fejem amikor még csak Reinoud van Mechelen lemezén asszisztált.
https://www.youtube.com/watch?v=unxDOBB_jpM
Hogy mit keres ő a maga különleges képességeivel a Varsói Szimfónikusoknál azt nem nagyon értem - bizonyára jó sokat - viszont a lengyel komolyzene-kedvelők rengeteget nyernek a jelenlétével. Ez a tétel is Telemanntól van ugyanarról a helyszínről és hát irgalmatlanul durva. Kár hogy a pizzicató túl van hangosítva.

youtu.be/FyeZVjb8ROA

Az elmúlt napokban nagyon belefeledkeztem egy csembalós lemezbe, ebbe:
https://www.prestomusic.com/classical/p ... 7--toccata
Az előadó szemtelenül fiatal, 1987-es születésű, ez az első lemeze. Andrea Marcon volt az egyik tanára. Hmmm. És ez az Andrea Buccarella ha így folytatja tovább akkor tutira nagy karriert fog befutni. Hifis szempontból is érdekes a lemez mert négy különböző csembaló szólal meg rajta eltérő mikrofonozással, Az egyiknek jó zsíros, testes hangja van a másik meg olyan mint egy virginál. Aki szereti az early musicot az jól teszi ha ráröppen a lemezre. Maga a toccata mint műfaj is érdekes:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Toccata
Jelszavaink valának virtuozitás és improvizáció és ez itt most nagyon látványosan előtérbe kerül. A rövid daraboktól tartunk a nagy lélegzetvételűek felé és mire Bachhoz érünk szinte már többtételes szólódarabokat hallgatunk perfekt és imperfect (!) hangolásban. Csupa-csupa luxusdarab a végletekig kicsiszolt előadásban. Az előadás annyira érthető és természetes lüktetésű hogy egy idő után azon kaptam magam hogy a lélegzésem üteme is a tempókhoz igazodott. Ugyanakkor nem állítom hogy a darabok könnyen befogadhatók, kell pár meghallgatás mire megadják magukat. Viszont ha ez megvan akkor onnantól kezdve egyből világossá válik hogy Koopmann J. S. Bach d-moll toccátáját miért úgy játsza ahogy.
https://www.youtube.com/watch?v=_bE9SA6fKgM
Szóval nagyon jó ez a toccátás lemez. 3:50-től különösen érdemes belehallgatni ebbe a tételbe. Megérdemelné a kromatikus ámokfutás címet. Csak bátran a hangerővel!

youtu.be/VajD5gmgk2Q
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Telemann-kicsit másképp, mint eleddig, de tetszik az energy flow... :D

youtu.be/SKUAeDCWoJE

Avatar
madibalage
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.22., szer. 19:17
Értékelés: 231

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: madibalage »

Igen, ezekről a dobozokról van szó! A front end teljesen átalakult, ebből a rendszerből már csak a dobozok és az akusztika maradtak!
BLX írta:
2019.10.04., pén. 15:50
fülelek írta:
2019.10.03., csüt. 17:21
Debrecen környékiek figyelem!
Madibalage fórumársunk jóvoltából van lehetőség meghallgatni Debrecenben az amp4you erősítőmet, akit érdekel, Satori SB háromutas hangsugárzón, vagy megbeszélés szerint akár saját dobozokon is. Ár/minőség világbajnok, és ez nem túlzás. 120W/4Om, 4 bemenet, távirányítás nincs. Érdeklődni nálam privát üzenetben.
Aki teheti szerintem vegye fülügyre az erősítőt. Hazai elektronika és jól szól. :drum:

Ezekről a dobozokról lenne szó? A képeket korábban Madibalage rakta fel, ezért gondolnám.
Ha közelebb lennének hozzám, akkor én biztosan ráfülelnék.


1.jpg

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: BLX »

fülelek írta:
2019.10.03., csüt. 17:21
Debrecen környékiek figyelem!
Madibalage fórumársunk jóvoltából van lehetőség meghallgatni Debrecenben az amp4you erősítőmet, akit érdekel, Satori SB háromutas hangsugárzón, vagy megbeszélés szerint akár saját dobozokon is. Ár/minőség világbajnok, és ez nem túlzás. 120W/4Om, 4 bemenet, távirányítás nincs. Érdeklődni nálam privát üzenetben.
Aki teheti szerintem vegye fülügyre az erősítőt. Hazai elektronika és jól szól. :drum:

Ezekről a dobozokról lenne szó? A képeket korábban Madibalage rakta fel, ezért gondolnám.
Ha közelebb lennének hozzám, akkor én biztosan ráfülelnék.

1.jpg
1.jpg (836.95 KiB) Megtekintve 2405 alkalommal

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Debrecen környékiek figyelem!
Madibalage fórumársunk jóvoltából van lehetőség meghallgatni Debrecenben az amp4you erősítőmet, akit érdekel, Satori SB háromutas hangsugárzón, vagy megbeszélés szerint akár saját dobozokon is. Ár/minőség világbajnok, és ez nem túlzás. 120W/4Om, 4 bemenet, távirányítás nincs. Érdeklődni nálam privát üzenetben.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Mit ünneplünk október elsején? Elfelejtettük mi?
https://fidelio.hu/klasszikus/miert-unn ... 39627.html

youtu.be/2wM9_wt9vC8
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

A nehézlovasság és a gyalogság bevetésen.
https://www.prostudiomasters.com/album/page/42764
A 3 tartópillér:
d-moll toccata és fúga
Esz-dúr prelúdium és fúg
c-moll passacaglia és fúga

A maradék e köré csoportosul. Mondhatnám hogy unalomig ismert művek. Nothing special. Már akinek. :D
A nagy kedvenc:

youtu.be/K4SYaIiWiw4
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

És van az a szitu amikor nem lehet megszólalni mert az emberbe egyszerűen belefagy a szó a hallottaktól. Itt ez a kiadvány...és szinte sírhatnékom van mert olyan jó. Az év early music kiadványa lesz. Az ujjamat oda merem rá tenni.
cover.jpg
cover.jpg (1.88 MiB) Megtekintve 2447 alkalommal
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Egy korhű hangszer azért más utakra visz.

youtu.be/IVEZ5wDe1wI

Az előadónak van egy nagyon érdekes és izgalmas lemeze:
https://www.prestomusic.com/classical/p ... seurs-1789
Hulladék darabok a mai fül számára alig értelmezhető "hulladék" hangú hangszereken. De akkoriban ezekre komponáltak mert ezek voltak megtalálhatók a polgári otthonokban. Nagyon más volt az ízlés. Sztem Schubertnak Tsalka lenne a befutó.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Macujev tényleg hajlamos püfölni a zongorát... Szoktam nézni/hallgatni zongoraversenyeket a medici.tv oldalon, és látszik/hallatszik, hogy mikor van igazán összhangban a szólista a karmesterrel és a zenekarral.

Egy mű -két előadásban. Schubert impromptu No.3.
A bal sarokban Khatia Buniatishvili Grúziából:

youtu.be/LUp2u9wI1fY

A jobb sarokban Denis Matsuev Szibériából:

youtu.be/tZdcsdO_McI


Mind a ketten kiváló zongoristák, ez tény.
Nagyon másképp szól a két előadás, vajon Schubert melyikre bólintana gondolkodik.gif
Ti hogy halljátok ezt?

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

L5S1 írta:
2019.09.11., szer. 19:43
fülelek írta:
2019.09.11., szer. 07:52
Most mind a kettőt jó hallgatni, de összehasonlításkor kiderül, hogy a Henessy által játszott változat bizony sokkal többet ad Vivaldiból. Kérdésem, vajon a koncepció mennyire függ a szólistától, és mennyire a karmestertől?
Ha nagyzenekari előadásról van szó akkor egyértelműen a karmester a zsinórok mozgatója. Versenymű esetén is rendszerint olyat választ akivel egy hullámhosszon van. Már csak a kevés próbálási lehetőség miatt is. Az meg hogy zeneileg mennyire felkészültek ketten egy másik történet. Tudom, nem segítettem. Majd megpróbálok rövid példákat hozni.
A héten szerencsém volt két ízben is rövid beszélgetésbe elegyednem Fenyő László világjáró csellistánkkal
https://www.youtube.com/watch?v=p6LcoPew4bE
és gondolva rád Zoltán nekiszegeztem a kérdést hogy tapasztalata szerint a szólista és a karmester mennyire tud egymásra hatni a próbák során. Is-is volt a válasz. Pl. amikor a Luzerni Fesztivál Zenekarban volt szólamvezető csellista egyik koncerten Matsuevvel játszották Rachmaninov egyik zongoraversenyt és bizony Matsuev egyes helyeken nagyon csúnyán verte a zongorát. Chailly, ez a végtelenül értelmes és elképesztően felkészült karmester szépen kérte tőle hogy ezt inkább ne, Matsuev bólintott hogy Ok meg hogy hát hogyne persze majd ugyanúgy csinálta tovább a a művészetét ahogy addig is. Szóval van olyan szólista is aki magasról tesz arra hogy mit mondanak neki.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Ezt ma du. hallgattam meg:
front.jpg
front.jpg (1.28 MiB) Megtekintve 2538 alkalommal
1979-es a felvétel, 1984-ben kicsit felturbózták ( remaster ). Nem rossz az előadás amúgy de nem is olyan jó, különösen ha Ponseele előadásához viszonyítunk. Old school cucc olyan vibrátóval amely tökéletesen a tempóhoz idomul. Ilyet se hallottam még. Meg nem is akarnék többet. :D

youtu.be/Bybfp1nbCpE


youtu.be/KtWbTJyaxzE
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

https://www.prestomusic.com/classical/p ... o-organico
Ez a Michael Praetorius valahogy nagyon kiesik a zenei látókörünkből pedig elolvasva életének és munkásságának rövid összefoglalóját az derül ki hogy a barokk zeneszerzők nagyon sokat tanultak tőle, hatása messzire sugárzott.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Michael_Praetorius
Ez itt a kedvencem:
" 1605-1610 között kilenc kötetben jelentette meg koráldallamokra írt 1244 kompozícióját. A Musae Sioniae a korabeli evangélikus énekek legjelentősebb gyűjteménye. A szerző figyelembe vette az egyes tartományok egyházainak különböző változatait is. Az első négy kötetben a két kórusra és négy szólamra írt művek az uralkodóak, aztán az 5. kötettől az énekek feldolgozása szisztematikus lett, és uralkodóvá vált a nyolcszólamúság".

Tetszenek tudni mit jelent 2 kórusra 8 szólamban komponálni? Kb annyira egyszerű ez mint otthon a konyhaasztalon este integrált áramkört tervezni a NASA-nak miközben bömböl a 2 éves gyerek mert nem kapja elég gyors tempóban a spenótot a szájába. Szóval nehéz maradjunk annyiban. Innen nézve már érthető a lemez borítója:
folder.jpg
folder.jpg (37.86 KiB) Megtekintve 2558 alkalommal
Tudós ember kezeit látjuk rajta, körülötte mindenféle mérőeszközökkel. Az egész beállítás azt sugallja hogy hősünk célja a világ nagy titkainak kifürkészése és leképzése. És bizony Praetorius is tudós ember volt a maga szakterületén. Nem csak ezer számra ontotta magából a bonyolultabbnál bonyolultabb műveket de elméleti műveket is alkotott hangszerkezelés és összhangzattan tekintetében. Thank you.
A lemez műsoranyaga tulképpen egy válogatás mert 2008-ben az Alpha kiadásában már megjelent a teljes orgonás életmű.
https://en.wikipedia.org/wiki/Jean-Charles_Ablitzer
Az előadó már akkor hivatásos orgonista volt amikor én még egy pajzán gondolat sem voltam és a bioja szerint küldetésének tartja Praetorius munkásságának megismertetését. Persze aki az olasz reneszánsz dallamosságára van berendezkedve és csak azt tudja lejátszani a ML512-je azt nagyon tudom sajnálni mert igazán klassz darabokról marad le. Jó, az északi reneszánsz valóban szögletes az olaszhoz képest - még Praetorius esetén is aki pedig Gabriellitől is tanult - és ha valahol nagyon fontos a zenei anyag sokrétű, sűrű szövete, a különféle bonyolultabbnál bonyolultabb konstrukciós megoldások, a szinte matemetikailag leírható vezérlő elvek akkor az ez az időszak. Meg a középkori többszólamúság. Meg a szerializmus. J.S. Bach is tudott ezt azt a fúgáról de Praetoriusnak sincs szégyenkeznivalója hozzá képest. Sőt! Ismét kiderül hogy nem Bach a zeneszerző fejedelem mert voltak itt előtte is jócskán akik már tudták hogy mitől döglik a légy és hát Praetorius bizony úgy csűri csavarja a szólamokat hogy közben egyszer sem érezni a műviséget vagy az erőlködést. Könnyen ment neki a komponálás.

És az album kapcsán ide tenném a hangsúlyt, a kompozíciós elvekre. Mert ez a zene kimondottan azoknak való akik ki tudják hallani a különféle szólamokat, határozottan meg tudják különböztetni a bal és jobb kéz hangjait miközben szól a pedál soron a cantus firmus. Ablitzer szerencsére nagy segítségünkre van mert ő már alaposan átrágta magát a szerkezeteken és nagyon egyértelműen és biztos kézzel kalauzol minket végig ebben az első ránézésre zenei útvesztőben. Az orgona amelyen játszik ez:
https://www.youtube.com/watch?v=6mhFDAtUpic
Nem kicsi de nem is olyan nagy. Kabát alá azért már nem férne be. Nagyon kellemes a hangja, nincs benne semmi tolakodó. Hogy értsük: nem olyan mint egy Silbermann amelynek ha odafekszenek olyan hatást tud kelteni mintha 7 Szuhoj repülne kötelékben a fejünk felett. Nem, ez itt intim orgonálás és kell is a szólamok megkülönböztethetősége és játékossága végett. A regiszterek is nagyon változatosak és találóan vannak összekombinálva. Érezni hogy Ablitzer ezeket már régóta tolja, megy is neki piszkosul.

Dallamosság? Mindent azért ne akarjunk. Ez a válogatás nem ezt célozza meg. De. Az első nóta kifejezetten dúdolható. Talán ezért is lett kezdő darab. Olyan kedvcsináló hogy ne menjen el azonnal minden életkedvünk.

youtu.be/Q6lzbY_cebQ

Szép. Nekem tetszik. A többi darabhoz meg sok türelmet és kitartást kívánok! Szükségtek lesz rá. Tudjátok: konyakmeggy vagy krumplicukor.

Na megyek mert vár rám Hacsaturján hegedűverenye Galway átiratában. Mert olyan is van.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

A szétszórt figyelem korát éljük ezért nem hallgatunk rendesen zenét...állítólag. Pedig csak arról van szó hogy végre van miből válogatni és válogatunk is ahogy köll. Ugrálunk a számok között és kedvünkre keresgélünk. Olyanok vagyunk mint a boltba beszabadult édesszájú gyerek, nézegetünk tanácstalanul ide-oda hogy mibe is harapjunk bele, szívünk szerint mindenbe de hát a cukor iránti sóvárgás is véges és rosszul sem akarunk járni, a legfinomabb bonbonra és csokira fáj leginkább a fogunk. Aztán aki tudja hogy mire érdemes rámozdulni az nagy valószínűséggel rátalál majd a kézzel mártott marcipános konyakmeggyre az egyik polc jól elrejtett dobozában, a lúzernek meg marad a fogbeletörős krumplicukor a pénztárgép mellett. Persze annak is lehet örülni de mennyivel jobb felállás az ha tudjuk hogy még sok más is van azon kívül.

Meg hogy elveszítjük az elmélyült zenehallgatás képességét... Ez mondjuk nem olyan mint a pénztárca. Aki tanult zenét, aki tud kottát olvasni, hangszeren játszani, van benne igény hogy utánaolvasson a számára ismeretlen szerzőknek és műveiknek, horribile dictu nem középiskolás fokon hifizik annak nincs mitől tartania, aki meg lófaszát se konyít a dologhoz az meg úgysem aggódik miatta. Az nem fog este arra felriadni átizzadt ágyneműben hogy jaj, legutóbb nem átszellemülten hallgatott Csajkovszkijt. Csak a hülye újságíró gondolja úgy hogy ez valós probléma és ki kell kérni hozzá egy kiöregedő hegedűs életvezetési tanácsait. Hallgassunk zenét lemezjátszóról! Hát hogyne. Mert akkor elmélyülten fogok zenét hallgatni. Ahogyan azt a kis nyúl elképzeli. Már bocsánat a megjegyzésért de ahhoz hogy lemezjátszóról hallgassak zenét először fel kell emelnem a seggemet, oda kell menjek a készülékhez, rá kell igazítanom a kart a korongra és mire visszaérek az ágyhoz hogy elheveredjek rajta - mert én fekve hallgatok zenét, igaz nem két bukszus között mint azt pár kretén gondolni véli - már le is maradtam a Beethoven 3. kezdő timpani ütéseiről. Mennyivel egyszerűbb az AK-t magam mellé helyezni, egy gombnyomás és már dől is a muzsika. Ha Rácz Laci ma élne azt mondaná hogy nem élhetek távirányító és a lejátszási lista nélkül. A lemezgyalu mellé különben sem csomagolják be a zenei műveltséget pofás kis sztaniolba sem pedig az éves bérletet a zenei könyvtárba. Látom...bocs.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

https://www.prestomusic.com/classical/p ... er#reviews
Egy darabig bíztató volt a felvétel. Aztán megszólalt Jeanne, Szent Johanna, a véres csatákat megjárt orleansi szűz, a francia nemzeti hős egy üveggolyóval játszó retardált kislány hangján. Így kell kérem elbaszni egy előadást.

youtu.be/5R8axPW6V0M
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Egy remekbe szabott album. Külön emeli az értékét hogy koncertfelvétel.
https://www.prestomusic.com/classical/p ... dams-album
Ezt a nótát ráadásul még nem is ismertem róla. Igazán klassz. :smile32:

youtu.be/81NZjmtn3FA
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

https://www.discogs.com/Antonia-Bembo-M ... e/10362140
Vannak a közepes, a jó, a nagyon jó, a kitűnő, az őrjítően jó és a referencia szintű lemezek. És van ez itt, a besorolhatatlan. Neki még nem találtak ki minőségjelzőt ahogyan az emberi ésszel felfoghatatlan tág univerzumnak sem. Pedig elsőre modorosnak és soványnak tűnik a nő hangja. Aztán egy perc múlva az időérzet kikapcsol és csak a dallam és a megformálás marad. Ez a szirén azt csinál a hangjával amit csak akar és így is csak egy kis töredékét kapjuk meg a művészetének. Egyszerűen nem tudom belőni hogy hol lehet nála a teljesítőképesség határa. Ő az egyedüli ezidáig akin fennakadtam. Egy énekes istennő egy mindenkiétől tökéletesen különböző hanggal és zenei kifejezőképességgel. És a kíséret...jesszusom, az nem igaz hogy mennyire jók. Meg voltam győződve róla hogy két valamirevaló régizene pengetős van a világon, Smith és Lislevand. Hát nem. Itt van Stephan Rath is. És ahogyan eltolja a de Visée darabot az nagyon meggyőző. Szerencsére neki is jutott egy kis hely pár szám erejéig a lemezen.

youtu.be/NnrHKu2JZQ4
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Ez azért majd odab@sz pár audiofilnek mondott rendszernek. Ennyire jól hallgatható felvétellel ritkán találkozni de nem is ez a fontos hanem az előadás, a hogyan. Korszakalkotó és zseniális. És még egy nyüves karmester sem kellett hozzá mert megoldották saját kútfőből a zenei részt. Mit is ír a Pentatone a zenekarról?
" Led by their concertmaster Bernhard Forck, the players of the Akademie für Alte Musik Berlin demonstrate why many consider them the best baroque ensemble of today". És ebben semmi túlzás nincs.


youtu.be/qnx8bANNzOU
cover.jpg
cover.jpg (133.38 KiB) Megtekintve 2978 alkalommal
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: greenbio »

szerencsére a Bolygókból annyi verzió van, hogy mindenki megtalálja a magának megfelelőt:
https://www.discogs.com/artist/335760-G ... ry=planets

:D

itt ki is tárgyalják a kollégák:
https://forums.stevehoffman.tv/threads/ ... t-21347260

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

A birodalmi szuper csillagromboló megérkezett.
https://www.discogs.com/Gustav-Holst-Be ... ster/33876
Az Andrew Litton féle BIS kiadványtól meg elbúcsúztam. Az 1981-es rippelt CD különbül szól nála. 11/11!

youtu.be/8UfpgT9FMAk
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

fülelek írta:
2019.09.11., szer. 07:52
Most mind a kettőt jó hallgatni, de összehasonlításkor kiderül, hogy a Henessy által játszott változat bizony sokkal többet ad Vivaldiból. Kérdésem, vajon a koncepció mennyire függ a szólistától, és mennyire a karmestertől?
Ha nagyzenekari előadásról van szó akkor egyértelműen a karmester a zsinórok mozgatója. Versenymű esetén is rendszerint olyat választ akivel egy hullámhosszon van. Már csak a kevés próbálási lehetőség miatt is. Az meg hogy zeneileg mennyire felkészültek ketten egy másik történet. Tudom, nem segítettem. Majd megpróbálok rövid példákat hozni.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”