Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: lehoako »

fapaci írta:
2019.09.23., hétf. 15:43
earforce írta:
2019.09.23., hétf. 15:27
És akkor álljon itt a kedvenc Shun Mook-os képem, összesen 12db húros hangszerrel a falon, illetve néhány képen is!

Vajon mire gondolt a költő???
Szobadísznek és léleknyugtatónak nagyszerűek ezek a gyönyörű hangszerek, de a hangzásra kb annyi pozitív hatásuk van, mint egy gőzmozdonynak, ami ebben a szobában nem is lenne igazán feltűnő.
Minden kritikai él nélkül közölném, hogy szerény véleményem szerint pl egy koncertteremből is jól ki kéne vágni az ÖSSZES húros hangszert és gőzmozdonyt, lévén, hogy csúnyán elviszik a hangot. Főleg az előbbiek :-)))))))

Szimfonikus zenekarnál talán még maradnának hangszerek, de pl vonósnégyeseket fellépni se engednék...

Egyébként, ha már cinkeljük a mozdonyokat (amik a szívem csücske közepei) nemrég vettem részt a Vasúttörténeti Parkban egy nagymenő MÁVos cimbim esküvőjén, és lagziban (meg Dynos rendszereket leszámítva) ilyen jó hangot még nem hallottam. Csoda volt az akusztikája a fordítócsarnoknak, tele mozdonyokkal és vasúti kocsikkal. Gőzösök is, bizonybizony. Meg a Szerelmem, a NOHAB.
1280px-MAV_M61_budapest3.jpg
1280px-MAV_M61_budapest3.jpg (213.32 KiB) Megtekintve 1959 alkalommal
Intelligens DSP a varázslat neve.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

GTomi írta:
2019.09.25., szer. 18:01
asebestyen írta:
2019.09.25., szer. 17:43
GTomi írta:
2019.09.25., szer. 16:52
Miles Davisről szóló életrajzi könyvben van az egyik sztori, hogy zöld tablettát kért az éppen aktuális nőjétől (Jo Gelbard festőtársa) a fájdalmaira, és mikor a hölgy nem találta, MD mondta neki, csak rázza meg a dobozokat, és megmondta melyikben van...
... mert a többi már üres volt. :kapdelm:
gonosz :D
egy jo müvesz sokat gyakorol...ezt is sokaig gyakorolta: melyikbe is tettem, aha, arra recseg a padlo, az egy kicsit nyikorog, felülröl a harmadik, nyilvan felülröl kezdi huzogatni öket :D

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: GTomi »

asebestyen írta:
2019.09.25., szer. 17:43
GTomi írta:
2019.09.25., szer. 16:52
Miles Davisről szóló életrajzi könyvben van az egyik sztori, hogy zöld tablettát kért az éppen aktuális nőjétől (Jo Gelbard festőtársa) a fájdalmaira, és mikor a hölgy nem találta, MD mondta neki, csak rázza meg a dobozokat, és megmondta melyikben van...
... mert a többi már üres volt. :kapdelm:
gonosz :D
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

GTomi írta:
2019.09.25., szer. 16:52
Miles Davisről szóló életrajzi könyvben van az egyik sztori, hogy zöld tablettát kért az éppen aktuális nőjétől (Jo Gelbard festőtársa) a fájdalmaira, és mikor a hölgy nem találta, MD mondta neki, csak rázza meg a dobozokat, és megmondta melyikben van...
... mert a többi már üres volt. :kapdelm:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Miles Davisről szóló életrajzi könyvben van az egyik sztori, hogy zöld tablettát kért az éppen aktuális nőjétől (Jo Gelbard festőtársa) a fájdalmaira, és mikor a hölgy nem találta, MD mondta neki, csak rázza meg a dobozokat, és megmondta melyikben van...
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: supravox »

Hát nekem egy nővel sem volt jobb ha szex ha közben ékszerek lógtak rajta..
Mondhatjuk,hogy nem váltak kívánatosabbá,szebbé,okosabbá,inteligensebbé..
Vagy helyből jók voltak vagy nem de a fityulák nem segítettek gondolkodik.gif
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Robici írta:
2019.09.24., kedd 14:11
Aszpirin írta:
2019.09.23., hétf. 17:31
Nem tudom, ki hogy van vele, de vudu ide, vudu oda, én a képeken látható környezetben nem tudnék ellazultan zenét hallgatni (pedig én sem vagyok egy nagyon rendmániás ember, de amilyen vizuális káosz van abban a szobában, az már a füleim számára is zavaró lenne :rolleyes: ).
Igen, én is ilyesmit írtam pár hozzászólással lejjebb. :-)
Igen, ez tényleg káosz, ezt a termet a tulaj helyében inkább csak sötétben hallgatnám.Csak annyi lehet benne a logika, hogy valószínűleg hallja, minden egyes hangszer behelyezésének hangi hatását.
Én inkább egy sokkal hatékonyabb/igaz, sokkal drágább is/ eszközről tennék fel 2 képet. Ezek, az úgynevezett gyémánt rezonátorok. A képen egy mini/a hangdobozok alatt/és egy super rezonátor van/lemezjátszó alatt/. Nevüket az mpingo ébenfa hengerből kinyúló fémcső végébe illesztett gyémántról kaphatták, ami az alátámasztó felületen elhelyezett vékony ébenfa korongba süllyed.
Csatolmányok
IMG_20190807_092454.jpg
IMG_20190807_092454.jpg (11.18 MiB) Megtekintve 1936 alkalommal
IMG_20190807_092411.jpg
IMG_20190807_092411.jpg (12.62 MiB) Megtekintve 1936 alkalommal
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Robici »

Aszpirin írta:
2019.09.23., hétf. 17:31
Nem tudom, ki hogy van vele, de vudu ide, vudu oda, én a képeken látható környezetben nem tudnék ellazultan zenét hallgatni (pedig én sem vagyok egy nagyon rendmániás ember, de amilyen vizuális káosz van abban a szobában, az már a füleim számára is zavaró lenne :rolleyes: ).
Igen, én is ilyesmit írtam pár hozzászólással lejjebb. :-)

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

pärt írta:
2019.09.23., hétf. 12:00
:
SM-Record-Claermp-IMG_0390.jpg
Shun Mook Record Clamp 1,4 millió Ft. Speckó ében.
Van azért olcsóbb leszorító is. Van valakinek tapasztalata ilyen cuccokról?
hanglemezleszorító.jpg
hanglemezleszorító.jpg (50.3 KiB) Megtekintve 2064 alkalommal

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

A sokat emlegetett M Pingo Disc, valamint a Shun Mook termek, melyeknek a hangolására használták
IMG_20190924_095556.jpg
IMG_20190924_095556.jpg (5.03 MiB) Megtekintve 2097 alkalommal
:http://www.shunmook.com/concerthall_3.html
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

earforce írta:
2019.09.23., hétf. 15:27
És akkor álljon itt a kedvenc Shun Mook-os képem, összesen 12db húros hangszerrel a falon, illetve néhány képen is!

DC71A589-5D5A-4CF2-9EF5-E573FD06AFD9.jpeg

Bár itt már 14db van...

Shun Mook Acoustics Photo Gallery_0008a.jpg

Vajon mire gondolt a költő??? gondolkodik.gif gondolkodik.gif
Miért nem a cég saját bemutató termeinek képeit teszed ide, azzal a sok-sok elnyelővel és diffúzorral. Hadd halljuk az akusztikában jártas hozzászóló szakaemberek vélemény nyilvánítását is erről a megoldásról.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Robici írta:
2019.09.23., hétf. 17:03
earforce írta:
2019.09.23., hétf. 15:27
És akkor álljon itt a kedvenc Shun Mook-os képem, összesen 12db húros hangszerrel a falon, illetve néhány képen is!
Hát sok mindent lehet erről a betegtársról mondani, de azt el kell ismerni, hogy kimaxolta az "Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök" témakörét. :smile29:
Nem tudom, ki hogy van vele, de vudu ide, vudu oda, én a képeken látható környezetben nem tudnék ellazultan zenét hallgatni (pedig én sem vagyok egy nagyon rendmániás ember, de amilyen vizuális káosz van abban a szobában, az már a füleim számára is zavaró lenne :rolleyes: ).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Robici »

earforce írta:
2019.09.23., hétf. 15:27
És akkor álljon itt a kedvenc Shun Mook-os képem, összesen 12db húros hangszerrel a falon, illetve néhány képen is!
Hát sok mindent lehet erről a betegtársról mondani, de azt el kell ismerni, hogy kimaxolta az "Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök" témakörét. :smile29:

Avatar
gyszabolcs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.05.22., csüt. 23:47
Értékelés: 42

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyszabolcs »

hollohazi írta:
2019.09.23., hétf. 15:26
Talán az AVX-en egy csalódott felhasználó?
Nem vagyok sem csalódott sem felhasználó, mindössze van egy határozott véleményem az olyan cégekről akik 1,4 M forintért akarnak eladni egy darab fát mindenféle misztikus, ezoterikus hablattyal körítve. Azt hiszem, hogy eleve kiesem a célcsoportból is, mert szerencsére nincs ennyi pénzem sem hifire sem egy “csodatévő” fadarabra, és hát attól tartok még ha meg is engedhetném magamnak ezt a luxust, akkor sem hallanám vagy érezném meg a fadarabban rejtező csodát. Ez persze valószínűleg nem a fadarab vagy az azt előállító és filozófiával megtöltő guru hibája, mint inkább az én szerencsétlen fülemé.

Részemről itt be is fejeztem mert nem véletlen, hogy nem szólok hozzá az ilyen témákhoz. Azt gondolom, hogy mindenki úgy és olyan kiegészítőkkel hallgat zenét ahogy neki tetszik. Csak hát ez a név annyira adta magát. :D

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

trane írta:
2019.09.23., hétf. 15:48
a titok mindössze ennyi :rolleyes: : vannak az átlagosnál érzékenyebb emberek, akiknél ezek a kütyük valós diszkomfort-érzést semlegesítenek leborulok.gif . ugyanúgy személyre-szabottan működ(het)nek, mint 1-1 kábel vagy készülék> van, aki hall különbséget, és van, aki nem - s van, akinek tetszik a kapott hang, és van, akinek nem :yingyang: . ennyi :napsut:
Értem. És náluk a pénz, mint nem éppen elhanyagolható tényező nem számít? Ez a kütyük adott esetben el-ké-pesz-tő-en drágák (is) lehetnek. Hogy lehetséges az, hogy a rendszer, najó legyen csak egy hangsugárzó vagy erősítő árának többszörösét képesek elkölteni ezekre? A lovon fordítva ülés megtestesítőik.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

earforce írta:
2019.09.23., hétf. 15:38
Józan ész által vezérelve, aki ennek a tagnak (Patrick) pénzt ad az meg is érdelmi:
https://www.youtube.com/watch?v=D0hgRyCSxAo
Büszke vagyok magunkra, MAGYAROKRA, hogy 8 évből 3 évben is MAGYAR vihette el a pálmát!!!

http://audiophile.rocks/awardshistory.html
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

earforce írta:
2019.09.23., hétf. 15:27
És akkor álljon itt a kedvenc Shun Mook-os képem, összesen 12db húros hangszerrel a falon, illetve néhány képen is!

Vajon mire gondolt a költő???
Szobadísznek és léleknyugtatónak nagyszerűek ezek a gyönyörű hangszerek, de a hangzásra kb annyi pozitív hatásuk van, mint egy gőzmozdonynak, ami ebben a szobában nem is lenne igazán feltűnő.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

earforce írta:
2019.09.23., hétf. 15:27
És akkor álljon itt a kedvenc Shun Mook-os képem, összesen 12db húros hangszerrel a falon, illetve néhány képen is!
...Vajon mire gondolt a költő??? gondolkodik.gif gondolkodik.gif
:-)))))
hogy itt öröm a gyereknek bujocskazni
hogy itt kihivas takaritani, modellautot vezetni
hogy itt egesz biztos mindenki talal maganak valami tetszöt

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

Anno nagyon lellenőriztem a Coconut audio-s fiú munkásságát. Szinte biztos voltam benne, hogy palira vesz mindenkit, de nem ő tényleg ilyen. Az ő agyát is áthangolta valószínű valaki, vagy valami, nem tudhatjuk. Itt is van a fórumon számos szakkolléga, aki a mai napig állítja, hogy bizony ezeknek a kütyüknek van hatása.

Példának okáért egy sz*rdarab $10k-ért:

Obscurum Ultima
http://audiophile.rocks/obscurumultima.html

Józan ész által vezérelve, aki ennek a tagnak (Patrick) pénzt ad az meg is érdelmi:
https://www.youtube.com/watch?v=D0hgRyCSxAo
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

És akkor álljon itt a kedvenc Shun Mook-os képem, összesen 12db húros hangszerrel a falon, illetve néhány képen is!
DC71A589-5D5A-4CF2-9EF5-E573FD06AFD9.jpeg
Bár itt már 14db van...
Shun Mook Acoustics Photo Gallery_0008a.jpg
Vajon mire gondolt a költő??? gondolkodik.gif gondolkodik.gif
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

gyszabolcs írta:
2019.09.23., hétf. 13:52
pärt írta:
2019.09.23., hétf. 12:00
Shun Mook Record Clamp 1,4 millió Ft.
Bár fogalmam sincs milyen nyelven fogalmazódott meg ez a Shun Mook márkanév, egyre inkább az az érzésem, hogy úgy kell kiejteni Su-Mák. gondolkodik.gif
Lehet, sumákolnak, mert szűkebb körben kellene még tőlük 6 szett UDR, SDR /gyémánt rezonátorok/, de csak nem akar megjönni. Nekem is kellene még egy, jó lenne használt is, de hiába nézem a Hifi Sharkot. Talán az AVX-en egy csalódott felhasználó?
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Újabb potenciális voodoo a láthatáron.
Ha már az elektronok szóba kerültek, magyar és izraeli kutatóknak nemrég sikerült bizonyítaniuk
az elektronok alkotta Wigner-kristály létezését. A hifiben történő kipróbálás egyelőre várat magára,
most még csak absz. 0 fokon és nanocsövekben tanulmányozható. :D
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
gyszabolcs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.05.22., csüt. 23:47
Értékelés: 42

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyszabolcs »

pärt írta:
2019.09.23., hétf. 12:00
Shun Mook Record Clamp 1,4 millió Ft.
Bár fogalmam sincs milyen nyelven fogalmazódott meg ez a Shun Mook márkanév, egyre inkább az az érzésem, hogy úgy kell kiejteni Su-Mák. gondolkodik.gif

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

fülelek írta:
2019.09.21., szomb. 23:03
Tessék egyet mutatni -nem képen, hanem hanggal, ami tényleg jól szól.
@fülelek:felhörögtél,mert vlki lefikázta a VDH kábeleket,általánositva,Te most általánositva lefikáztad a Sony amplifikációt ( a többit is,de maradjunk az amplifikációnál)..vannak környezetek ahol igen nagy becsben vannak tartva,nem a komersz,alsóház termékeik,de az emeltebb ES sorozat,vagy a régi vintage V-FET-ekkel szerelt vasaik..nemrég véletlenszerű volt,egy kis fülelésen rendszeremben vendégeskedett egy kis integrált,X3000 (talán ez volt a jelzése)..azt nem modanám hogy az első számú léányálmom volt,de birtokoltam már egy jópár "audifül" termékkategóriába besorolt vasat,ahol nem tudni melyik köd volt a nagyobb:angol,skandináv,francia vagy az olasz....

hogy van ez most akkor?..én fikázhatok,más nem?

http://www.thevintageknob.org/sony-TA-N86B.html

A very successful amplifier in Germany and Japan, the total production run should be of more than 10,000 units so the TA-N86 isn't rare. Companion of the equally sure-fire bargain TA-E86B preamplifier which also sold extremely well everywhere.
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

pärt írta:
2019.09.23., hétf. 12:00
A magas árat nyilván a ébenfa molekulák különleges mivolta igazolja.
Emlékeztek az intelligens mosópormolekulákra, amelyek megkeresik a koszmolekulákat, és felveszik a harcot ellenük? Nekem ez jutott eszembe erről.
Ébenmolekulák, eszem megáll :kapdelm:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”