Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Egy bemutatóterem nem hagyományos akusztikai elemeket tartalmazó képén látható megoldás egyike talán többeket érdekelhet. Ezt az úgynevezett basszus csapda megoldást, a jelen lévő nagy méretű állódobozhoz alkalmazzák. A bekerülési értéke akár nagyon baráti is lehet, esztétikailag sem kifogásolható túlságosan. Lehet , hogy némelyeknek nem új, némelyeknek hatástalan lesz(!), de másoknak lehet, szóba jöhet. Tehát itt zárt, különböző méretű és számú töltött kartondobozokról van szó egymás tetejére rakva. Kísérletezve kell beállítani: a töltelék sűrűségével, a dobozok méretével, számával lehet a szobához hangolni. A töltetről nem esett szó, ez pedig apróra szabdalt papír, pl. magazinok anyaga. A képen látható esetben azonban az sem mindegy, milyen az a papír, itt ötven évesnél régebbi kották vannak apróra szabdalva betöltve, a teremben lévő hangszerek szigorúan 1950 előtt készültek. A terem további "hangját" MPingoDisc alkalmazás adja.
Csatolmányok
ggboccopoihjgkcd Shun Mook audio terem.jpg
ggboccopoihjgkcd Shun Mook audio terem.jpg (179.63 KiB) Megtekintve 2072 alkalommal
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

asebestyen írta:
2019.09.29., vas. 12:21
cables írta:
2019.09.29., vas. 11:24
Én hallottam ezeket a hangfalakat és semmiféle mélyhang hiány-érzetem nem volt. Ráadásul pont akkor voltam ott, amikor téged vérig sértettelek azzal, hogy a Kolibrinek nincs mély tartománya. Persze lehet szobaméret eltérés a kétfajta vélemény oka. A Kolibrit én Sonnynál hallottam egy elég nagy szobában, akkor amikor nála volt a bemutató példány. Hollohazinál viszont aránylag kicsi a hallgató szoba.

Persze árban is van kb. ötszörös különbség a két hangfal között.
Dehogy sértettél vérig ( olyat csak számomra fontos emberek tudnának, de nekik nem szándékuk :) , pusztán nem értettem, hogy olyan emberek, akik sok éve/évtizede hifiznek, hogy szűrhetnek le bármiféle véleményt egy olyan installból, ami Sonnynál ott volt. Ha valakinek az jelenti a hangsugárzó installt/tesztelést, hogy a monitorsugárzót ráteszi egy valamilyen állványra, valahogy beteszi a szobába valahova, ahol éppen... arra nincs mit mondani. Hollóházi fórumtársnál nyilván sok év tapasztalata, kísérletezése is benne van a hangban, mely nyilván a rendszer előnyeit hangsúlyozza, hátrányait próbálja feledtetni, illetve a rendszere finoman szólva se a Sonny-féle, sem karakterében, sem minőségében, sem árában, sem semmiben. De persze bármit lehet, csinálni, írni, akár hallgatni.
Úgy tűnik, most ez a hangszerek szobába lógatása lesz az új divat... Már logikailag is hülyeség, ennek ellenére erre is igaz, mindenki amit csak akar...
Kis dobozt kis szobába kell tenni és elmaradnak a problémák, illetve könnyebben megoldhatók maradnak. De mindig a szobával kellene kezdeni a hifizést, kezeletlen szobában a drága hifi pénzszórás. Az olcsó hifi jobban fog szólni egy jó szobában, mint egy drága hifi egy rossz szobában. De sajnos az utóbbira van több példa, így a csalódások borítékolhatók.
Egy szoba "csinálni" tudja a hangot a hifi helyett, vagyis dominánsabb lehet az elektronikáknál.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2019.09.29., vas. 11:24
Én hallottam ezeket a hangfalakat és semmiféle mélyhang hiány-érzetem nem volt. Ráadásul pont akkor voltam ott, amikor téged vérig sértettelek azzal, hogy a Kolibrinek nincs mély tartománya. Persze lehet szobaméret eltérés a kétfajta vélemény oka. A Kolibrit én Sonnynál hallottam egy elég nagy szobában, akkor amikor nála volt a bemutató példány. Hollohazinál viszont aránylag kicsi a hallgató szoba.

Persze árban is van kb. ötszörös különbség a két hangfal között.
Dehogy sértettél vérig ( olyat csak számomra fontos emberek tudnának, de nekik nem szándékuk :) , pusztán nem értettem, hogy olyan emberek, akik sok éve/évtizede hifiznek, hogy szűrhetnek le bármiféle véleményt egy olyan installból, ami Sonnynál ott volt. Ha valakinek az jelenti a hangsugárzó installt/tesztelést, hogy a monitorsugárzót ráteszi egy valamilyen állványra, valahogy beteszi a szobába valahova, ahol éppen... arra nincs mit mondani. Hollóházi fórumtársnál nyilván sok év tapasztalata, kísérletezése is benne van a hangban, mely nyilván a rendszer előnyeit hangsúlyozza, hátrányait próbálja feledtetni, illetve a rendszere finoman szólva se a Sonny-féle, sem karakterében, sem minőségében, sem árában, sem semmiben. De persze bármit lehet, csinálni, írni, akár hallgatni.
Úgy tűnik, most ez a hangszerek szobába lógatása lesz az új divat... Már logikailag is hülyeség, ennek ellenére erre is igaz, mindenki amit csak akar...
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

asebestyen írta:
2019.09.28., szomb. 12:28

Az én tapasztalatom az, hogy az ilyen pici (10cm) átmérőjű szélessávúakkal egy szűk frekvenciatartományban lehet ugyan nagyon jó, akár helyes hangot is csinálni, de az alja nagyon, a teteje kicsit hiányozni fog.
Én hallottam ezeket a hangfalakat és semmiféle mélyhang hiány-érzetem nem volt. Ráadásul pont akkor voltam ott, amikor téged vérig sértettelek azzal, hogy a Kolibrinek nincs mély tartománya. Persze lehet szobaméret eltérés a kétfajta vélemény oka. A Kolibrit én Sonnynál hallottam egy elég nagy szobában, akkor amikor nála volt a bemutató példány. Hollohazinál viszont aránylag kicsi a hallgató szoba.

Persze árban is van kb. ötszörös különbség a két hangfal között.

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Töki »

[/quote]
Ha nem titok, mi az a jó tanács az alátétekkel kapcsolatban?
[/quote]

Volt egy bizonyos "színezete" nálam a hangnak, ami nem tetszett és ezt megemlítettem a beszélgetéskor, mire rákérdezett, hogy használok-e és ha igen milyen elcsatolást a készülékeim alatt. Elmondtam miket és hol - majd azt tanácsolta, hogy amik a pc-im alatt vannak azokat inkább mellőzzem. Igaza lett.
Nem nevezném meg a típust, mert attól még másnak máshol jó lehet.
Jelenleg Vibra R bronz kúpokat és Solid Tech Isoblack típusokat használok. Ezek nekem most megfelelnek.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Töki írta:
2019.09.29., vas. 07:50
Pár hónapja voltam egy úri embernél, aki igen nívós erősítőket és egyéb elektronikát tervezett/gyártott már, kivívva sokak közt az én tiszteletemet. Műszaki tudása, installációs tapasztalata megkérdőjelezhetetlen.
Készülék-alátétekkel kapcsolatosan beszélgettünk és adott nekem egy (mint azóta kiderült) marhajó tanácsot, majd a cintányérok hangjára és azok hangjának visszaadására esett a szó, és a következőt mondta: ha egy zeneszobában elhelyeznénk egy vagy több cintányért az igen csak javítaná a szoba hangzását :)
Ha nem titok, mi az a jó tanács az alátétekkel kapcsolatban?
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Töki »

Pár hónapja voltam egy úri embernél, aki igen nívós erősítőket és egyéb elektronikát tervezett/gyártott már, kivívva sokak közt az én tiszteletemet. Műszaki tudása, installációs tapasztalata megkérdőjelezhetetlen.
Készülék-alátétekkel kapcsolatosan beszélgettünk és adott nekem egy (mint azóta kiderült) marhajó tanácsot, majd a cintányérok hangjára és azok hangjának visszaadására esett a szó, és a következőt mondta: ha egy zeneszobában elhelyeznénk egy vagy több cintányért az igen csak javítaná a szoba hangzását :)
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

fapaci írta:
2019.09.28., szomb. 13:38
hollohazi írta:
2019.09.28., szomb. 13:31
Nekem nincs ez irányú tapasztalatom, de meg tudom kérdezni azt, akinek van. Ha érdemi választ kapok, megírom.
Tehát nálad még soha nem csörrent meg zenehallgatás közben a kávéskanál az üres csészében, az üveg az ablakban, vagy a szekrény ajtaja egy komolyabb dinamikai csúcsban? Ennél sokkal enyhébb jelenségeket is alapvetésként adtál elő eddig.
Nekem a hifi szobában nincs kávéscsésze, az üvegek duplák és a logikáját nem értem, hogy valaki miért"helyez el" a zeneszobájában annyi vonós-, fúvós hangszert, egyfajta káoszt megjelenítve, ha nincs pozitív hangi hozadéka .
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

hollohazi írta:
2019.09.28., szomb. 13:31
Nekem nincs ez irányú tapasztalatom, de meg tudom kérdezni azt, akinek van. Ha érdemi választ kapok, megírom.
Tehát nálad még soha nem csörrent meg zenehallgatás közben a kávéskanál az üres csészében, az üveg az ablakban, vagy a szekrény ajtaja egy komolyabb dinamikai csúcsban? Ennél sokkal enyhébb jelenségeket is alapvetésként adtál elő eddig.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Ez egy nagyon rossz irány, és pont nem a hifiről szól a dolog... De te tudod.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

dbrnsk írta:
2019.09.28., szomb. 13:22
Láthatólag vannak olyanok, akiket a hangnak ez a fajta szándékos "elszínezése" vonz... ( amikor a hifis szobámban volt az az 1 darab akusztikus gitárom, pause után még pár másodpercig "zenélt". El lehet képzelni, hogy ez a sok hangszer mit művel bizonyos frekvenciákon )
Nekem nincs ez irányú tapasztalatom, de meg tudom kérdezni azt, akinek van. Ha érdemi választ kapok, megírom.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Láthatólag vannak olyanok, akiket a hangnak ez a fajta szándékos "elszínezése" vonz... ( amikor a hifis szobámban volt az az 1 darab akusztikus gitárom, pause után még pár másodpercig "zenélt". El lehet képzelni, hogy ez a sok hangszer mit művel bizonyos frekvenciákon )

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

asebestyen írta:
2019.09.28., szomb. 12:28
hollohazi írta:
2019.09.28., szomb. 11:17
Nem osztom továbbra sem fapaci azon állítását, hogy egy szoba berendezési tárgyai, pl. egy-két hegedű, vagy néhány ébenfa korong/MPingoDisc/ne lennének hatással a visszahallott hangra. Itt nem a padozatra, vagy egyéb határoló felületek anyagminőségére gondolok, mert ezek hatása természetesen drasztikus/pl.hajópadló kontra laminált padló/.
Ear fórumtárs írta le korábban /régről ismerem a CS. I. féle high end show-k állandó demonstrátoraként / azt az észrevételét, hogy a készülék alátétek mindegyikének van egyfajta saját hangja, ezért aztán az ő rendszeréből kikoptak, nem használ semmilyet. Tehát, ha a készülék alatt hallható az anyag minősége, annak saját hangja, akkor egy kis méretű/4x4m/szobában miért nem befolyásolhatják erősen rezonáns tárgyak az akusztikus hangszerek megszólalását a hifi hangjában? Ugyanitt eszembe jut az az eset is, amikor a Margit-szigeti show alkalmával a Merlin audio legnagyobb szobájából a folyosóra került a nagy üvegezett szekrény. Nyilván azért, hogy ne "szólaljon" meg a saját rezonancia frekvenciáján, ne tegye hozzá a saját hangját a készülékek hangjához.
Ezért sem tudom elfogadni azt az álláspontot, hogy minden más szoba berendezés "néma" marad, nem jelenik meg, nem adódik hozzá valahogy a saját mérete, formája,tömege, anyagminősége révén a hifi rendszer hangjához, különösen kisebb méretű szobák esetében. Durván leegyszerűsítve: kopogtatással is ellenőrizhető az anyagminőség és a válasz erőssége révén megbecsülhető az adott tárgy rezonáns viselkedése , vagyis, hogy gerjesztésre hogy reagál, milyen hangot ad. Az, hogy ez a hang mennyire van közel a különféle akusztikus hangszerek hangjához, vagy mennyire esik távol tőlük/üveg, műanyag, ólom, parafa, MDF, gumi, kerámia esetén például/, azok az alkalmazott mennyiségük függvényében befolyásolhatják a vissza hallott hang minőségét, tonális helyességét. Hogy konkrét példát mondjak , például az ébenfa alapú MPingo Disc-ből egy 7 db-os alap összeállítás szoba hangoláshoz már eléggé hatékony lehet, bár az ideális darabszám a 32-db-os kvartettől felfelé kezdődik és a szoba mérete határozza meg.
Saját tapasztalaton alapul ez a különösen hatékony készülék hangoló kombináció a mellékelt fényképekkel, bár itt az alany egy végerősítő. A bevésett kínai írásjelek egy irányba mutatnak horizontálisan, függőleges síkban a készülékre mutatnak. A korongoknak egészen más a hangi hatása összetolva, mint széthúzva. Megfordítva viszont szinte semmi. Érthetelen e korongok súlybeli viselkedése is és itt nem a bebeszélés határáról van szó. A jellemző reakciók a próbáknál( a sokkal nehezebb, jézusom, stb. voltak), volt aki hidegebbnek érezte az alsó oldalát, ezért megdörzsölte, de a súlykülönbség érzet megmaradt.
Ennyit az ezotériáról, de jelezném, engem nagyon-nagyon nem érdekel, hogy milyen elven működnek, ki, mit gondol a felhasználóikról. És fölöttébb nem az az aggodalom fogja vezérelni a további vásárlásaimat sem, hogy megtévesztés áldozata, sőt propagátora lettem. Egy dolog érdekel, az a hangi hatásuk. Hogy ez milyen, azt akit érdekel, úgyis megtalálja .
Milyen más hangsugárzókat próbáltál a szobádban a jelenlegieken kívül?
Az én tapasztalatom az, hogy az ilyen pici (10cm) átmérőjű szélessávúakkal egy szűk frekvenciatartományban lehet ugyan nagyon jó, akár helyes hangot is csinálni, de az alja nagyon, a teteje kicsit hiányozni fog. Ráadásul ezek nagyon alacsony érzékenységűek is, és nem is terhelhetőek, tehát a leközölt akusztikus energia is igen kicsi. Ebből következik, hogy mélyben alig, de úgy általában véve se igen gerjeszti túl a szobát és annak berendezési tárgyait, ami bizonyos szempontból előny, más szempontból erős hiányosság, azaz egy nagyon specifikus/saját ízlés szerinti kompromisszum.
Kíváncsi lennék a véleményedre, tapasztalatodra az általad említett/birtokolt eszközök (pl Mpingo diskek) hatására egy komolyabb energiaközlés esetén, akár egy nagyobb felületű, érzékenyebb szélessávúval, ha Neked ez a világ tetszik.
Aki hallott már Lens-et, tudja, hogy mérete ellenére "nagyot szól", de legfőképp szinergiában van a többi komponenssel, gyorsaság, színek, információ, zeneiség, stb terén, hisz egy a gyártó. Ennek ellenére természetesen az ún. basszus tartománya visszafogott, hogy finoman fejezzem ki magam. Nekem mindig is csak rendszereim voltak, amit 15-20 évente váltottam le, kivéve a nyolcvanas évek legelejét, ezért ebben a szobában sem volt más hangsugárzó. Módomban lesz viszont a következő hónapban nagyobb szobákban, nagy méretű, érzékeny dobozok meghallgatása Shun Mook komponensekkel, terem hangoló komponensekkel is.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

hollohazi írta:
2019.09.28., szomb. 11:17
Nem osztom továbbra sem fapaci azon állítását, hogy egy szoba berendezési tárgyai, pl. egy-két hegedű, vagy néhány ébenfa korong/MPingoDisc/ne lennének hatással a visszahallott hangra.
Hát ha ezt írta, akkor én sem értek vele egyet. De nem ezt írta. Nem kevés misztikumot rejt, hogy szavaimat ennyire sikerült félreolvasnod.

Bármit is beteszünk a szobába, annak hatása lesz a hangzásra, amit vagy észreveszünk, vagy nem, vagy pozitív lesz, vagy nem. A húros hangszerek jelenléte szobadísznek kitűnő, én is örömmel nézegetem őket, de hogy a hangzásra pozitív hatásuk nincs, abban eléggé biztos vagyok és ezt is írtam pár napja. Ezek a hangszerek akusztikai, mechanikai rezonátorok, némi inger hatására önálló életre kelnek, pláne a fotón látható hanyag elhelyezéssel, szekrényre téve, falnak támasztva.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

hollohazi írta:
2019.09.28., szomb. 11:17
Nem osztom továbbra sem fapaci azon állítását, hogy egy szoba berendezési tárgyai, pl. egy-két hegedű, vagy néhány ébenfa korong/MPingoDisc/ne lennének hatással a visszahallott hangra. Itt nem a padozatra, vagy egyéb határoló felületek anyagminőségére gondolok, mert ezek hatása természetesen drasztikus/pl.hajópadló kontra laminált padló/.
Ear fórumtárs írta le korábban /régről ismerem a CS. I. féle high end show-k állandó demonstrátoraként / azt az észrevételét, hogy a készülék alátétek mindegyikének van egyfajta saját hangja, ezért aztán az ő rendszeréből kikoptak, nem használ semmilyet. Tehát, ha a készülék alatt hallható az anyag minősége, annak saját hangja, akkor egy kis méretű/4x4m/szobában miért nem befolyásolhatják erősen rezonáns tárgyak az akusztikus hangszerek megszólalását a hifi hangjában? Ugyanitt eszembe jut az az eset is, amikor a Margit-szigeti show alkalmával a Merlin audio legnagyobb szobájából a folyosóra került a nagy üvegezett szekrény. Nyilván azért, hogy ne "szólaljon" meg a saját rezonancia frekvenciáján, ne tegye hozzá a saját hangját a készülékek hangjához.
Ezért sem tudom elfogadni azt az álláspontot, hogy minden más szoba berendezés "néma" marad, nem jelenik meg, nem adódik hozzá valahogy a saját mérete, formája,tömege, anyagminősége révén a hifi rendszer hangjához, különösen kisebb méretű szobák esetében. Durván leegyszerűsítve: kopogtatással is ellenőrizhető az anyagminőség és a válasz erőssége révén megbecsülhető az adott tárgy rezonáns viselkedése , vagyis, hogy gerjesztésre hogy reagál, milyen hangot ad. Az, hogy ez a hang mennyire van közel a különféle akusztikus hangszerek hangjához, vagy mennyire esik távol tőlük/üveg, műanyag, ólom, parafa, MDF, gumi, kerámia esetén például/, azok az alkalmazott mennyiségük függvényében befolyásolhatják a vissza hallott hang minőségét, tonális helyességét. Hogy konkrét példát mondjak , például az ébenfa alapú MPingo Disc-ből egy 7 db-os alap összeállítás szoba hangoláshoz már eléggé hatékony lehet, bár az ideális darabszám a 32-db-os kvartettől felfelé kezdődik és a szoba mérete határozza meg.
Saját tapasztalaton alapul ez a különösen hatékony készülék hangoló kombináció a mellékelt fényképekkel, bár itt az alany egy végerősítő. A bevésett kínai írásjelek egy irányba mutatnak horizontálisan, függőleges síkban a készülékre mutatnak. A korongoknak egészen más a hangi hatása összetolva, mint széthúzva. Megfordítva viszont szinte semmi. Érthetelen e korongok súlybeli viselkedése is és itt nem a bebeszélés határáról van szó. A jellemző reakciók a próbáknál( a sokkal nehezebb, jézusom, stb. voltak), volt aki hidegebbnek érezte az alsó oldalát, ezért megdörzsölte, de a súlykülönbség érzet megmaradt.
Ennyit az ezotériáról, de jelezném, engem nagyon-nagyon nem érdekel, hogy milyen elven működnek, ki, mit gondol a felhasználóikról. És fölöttébb nem az az aggodalom fogja vezérelni a további vásárlásaimat sem, hogy megtévesztés áldozata, sőt propagátora lettem. Egy dolog érdekel, az a hangi hatásuk. Hogy ez milyen, azt akit érdekel, úgyis megtalálja .
Milyen más hangsugárzókat próbáltál a szobádban a jelenlegieken kívül?
Az én tapasztalatom az, hogy az ilyen pici (10cm) átmérőjű szélessávúakkal egy szűk frekvenciatartományban lehet ugyan nagyon jó, akár helyes hangot is csinálni, de az alja nagyon, a teteje kicsit hiányozni fog. Ráadásul ezek nagyon alacsony érzékenységűek is, és nem is terhelhetőek, tehát a leközölt akusztikus energia is igen kicsi. Ebből következik, hogy mélyben alig, de úgy általában véve se igen gerjeszti túl a szobát és annak berendezési tárgyait, ami bizonyos szempontból előny, más szempontból erős hiányosság, azaz egy nagyon specifikus/saját ízlés szerinti kompromisszum.
Kíváncsi lennék a véleményedre, tapasztalatodra az általad említett/birtokolt eszközök (pl Mpingo diskek) hatására egy komolyabb energiaközlés esetén, akár egy nagyobb felületű, érzékenyebb szélessávúval, ha Neked ez a világ tetszik.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Aszpirin írta:
2019.09.28., szomb. 11:36
hollohazi írta:
2019.09.28., szomb. 11:17
Nem osztom továbbra sem fapaci azon állítását, hogy egy szoba berendezési tárgyai, pl. egy-két hegedű, vagy néhány ébenfa korong/MPingoDisc/ne lennének hatással a visszahallott hangra.
Nem tisztem megvédeni fapacit, de olyanokat "adsz a tollába", amit egyáltalán nem írt (pl. hogy úgymond nincsenek a szoba berendezési tárgyai hatással a hangzásra - vagy csak én nem látom, hol írta ezt?).

Én úgy látom, fapaci azt írta, hogy nincsenek pozitív hatással a hangra a szobába helyezett hangszerek, nem azt, hogy nincsenek hatással rá egyáltalán.
Én valószínűleg nem hallanám, ha betennék /eldugva/ néhány húros hangszert a szobámba, az én rendszerem felbontása szerintem kevés ehhez, de például más bemutatóteremben még egy nagy ébenfatörzs is keresztben fekszik a hangszereken kívül, nyilván nem ok nélkül.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »

Aszpirin írta:
2019.09.28., szomb. 11:36
hollohazi írta:
2019.09.28., szomb. 11:17
Nem osztom továbbra sem fapaci azon állítását, hogy egy szoba berendezési tárgyai, pl. egy-két hegedű, vagy néhány ébenfa korong/MPingoDisc/ne lennének hatással a visszahallott hangra.
Nem tisztem megvédeni fapacit, de olyanokat "adsz a tollába", amit egyáltalán nem írt (pl. hogy úgymond nincsenek a szoba berendezési tárgyai hatással a hangzásra - vagy csak én nem látom, hol írta ezt?).

Én úgy látom, fapaci azt írta, hogy nincsenek pozitív hatással a hangra a szobába helyezett hangszerek, nem azt, hogy nincsenek hatással rá egyáltalán.
Korábban írta, amikor megszabadult ezektől a tárgyaktól. :rolleyes:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hollohazi írta:
2019.09.28., szomb. 11:17
Nem osztom továbbra sem fapaci azon állítását, hogy egy szoba berendezési tárgyai, pl. egy-két hegedű, vagy néhány ébenfa korong/MPingoDisc/ne lennének hatással a visszahallott hangra.
Nem tisztem megvédeni fapacit, de olyanokat "adsz a tollába", amit egyáltalán nem írt (pl. hogy úgymond nincsenek a szoba berendezési tárgyai hatással a hangzásra - vagy csak én nem látom, hol írta ezt?).

Én úgy látom, fapaci azt írta, hogy nincsenek pozitív hatással a hangra a szobába helyezett hangszerek, nem azt, hogy nincsenek hatással rá egyáltalán.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Nem osztom továbbra sem fapaci azon állítását, hogy egy szoba berendezési tárgyai, pl. egy-két hegedű, vagy néhány ébenfa korong/MPingoDisc/ne lennének hatással a visszahallott hangra. Itt nem a padozatra, vagy egyéb határoló felületek anyagminőségére gondolok, mert ezek hatása természetesen drasztikus/pl.hajópadló kontra laminált padló/.
Ear fórumtárs írta le korábban /régről ismerem a CS. I. féle high end show-k állandó demonstrátoraként / azt az észrevételét, hogy a készülék alátétek mindegyikének van egyfajta saját hangja, ezért aztán az ő rendszeréből kikoptak, nem használ semmilyet. Tehát, ha a készülék alatt hallható az anyag minősége, annak saját hangja, akkor egy kis méretű/4x4m/szobában miért nem befolyásolhatják erősen rezonáns tárgyak az akusztikus hangszerek megszólalását a hifi hangjában? Ugyanitt eszembe jut az az eset is, amikor a Margit-szigeti show alkalmával a Merlin audio legnagyobb szobájából a folyosóra került a nagy üvegezett szekrény. Nyilván azért, hogy ne "szólaljon" meg a saját rezonancia frekvenciáján, ne tegye hozzá a saját hangját a készülékek hangjához.
Ezért sem tudom elfogadni azt az álláspontot, hogy minden más szoba berendezés "néma" marad, nem jelenik meg, nem adódik hozzá valahogy a saját mérete, formája,tömege, anyagminősége révén a hifi rendszer hangjához, különösen kisebb méretű szobák esetében. Durván leegyszerűsítve: kopogtatással is ellenőrizhető az anyagminőség és a válasz erőssége révén megbecsülhető az adott tárgy rezonáns viselkedése , vagyis, hogy gerjesztésre hogy reagál, milyen hangot ad. Az, hogy ez a hang mennyire van közel a különféle akusztikus hangszerek hangjához, vagy mennyire esik távol tőlük/üveg, műanyag, ólom, parafa, MDF, gumi, kerámia esetén például/, azok az alkalmazott mennyiségük függvényében befolyásolhatják a vissza hallott hang minőségét, tonális helyességét. Hogy konkrét példát mondjak , például az ébenfa alapú MPingo Disc-ből egy 7 db-os alap összeállítás szoba hangoláshoz már eléggé hatékony lehet, bár az ideális darabszám a 32-db-os kvartettől felfelé kezdődik és a szoba mérete határozza meg.
Saját tapasztalaton alapul ez a különösen hatékony készülék hangoló kombináció a mellékelt fényképekkel, bár itt az alany egy végerősítő. A bevésett kínai írásjelek egy irányba mutatnak horizontálisan, függőleges síkban a készülékre mutatnak. A korongoknak egészen más a hangi hatása összetolva, mint széthúzva. Megfordítva viszont szinte semmi. Érthetelen e korongok súlybeli viselkedése is és itt nem a bebeszélés határáról van szó. A jellemző reakciók a próbáknál( a sokkal nehezebb, jézusom, stb. voltak), volt aki hidegebbnek érezte az alsó oldalát, ezért megdörzsölte, de a súlykülönbség érzet megmaradt.
Ennyit az ezotériáról, de jelezném, engem nagyon-nagyon nem érdekel, hogy milyen elven működnek, ki, mit gondol a felhasználóikról. És fölöttébb nem az az aggodalom fogja vezérelni a további vásárlásaimat sem, hogy megtévesztés áldozata, sőt propagátora lettem. Egy dolog érdekel, az a hangi hatásuk. Hogy ez milyen, azt akit érdekel, úgyis megtalálja .
Csatolmányok
IMG_20190926_101236.jpg
IMG_20190926_101236.jpg (2.89 MiB) Megtekintve 1923 alkalommal
IMG_20190926_101258.jpg
IMG_20190926_101258.jpg (3.25 MiB) Megtekintve 1923 alkalommal
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Robici »

lehoako írta:
2019.09.26., csüt. 18:43
Meg a Szerelmem, a NOHAB.
Csodaszép ez a mozdony, múltkor láttam egyet Kőbányán. De nálam a 301-es és a 303-as után következik. :-)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

lehoako írta:
2019.09.26., csüt. 18:43
Minden kritikai él nélkül közölném, hogy szerény véleményem szerint pl egy koncertteremből is jól ki kéne vágni az ÖSSZES húros hangszert és gőzmozdonyt, lévén, hogy csúnyán elviszik a hangot.
Megfontolásra javaslom a hallgatás és a bölcsesség összefüggését. :D A húros hangszerek húrjainak rezgését a zenész saját szent ujjaival tompítja, emberi kézben kevésbé zörögnek, mint falnak támasztva. Szóval a húros hangszerekkel nincs baj koncerten és a mozdonyokkal sincs mindig.

Kép

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: lehoako »

fapaci írta:
2019.09.23., hétf. 15:43
earforce írta:
2019.09.23., hétf. 15:27
És akkor álljon itt a kedvenc Shun Mook-os képem, összesen 12db húros hangszerrel a falon, illetve néhány képen is!

Vajon mire gondolt a költő???
Szobadísznek és léleknyugtatónak nagyszerűek ezek a gyönyörű hangszerek, de a hangzásra kb annyi pozitív hatásuk van, mint egy gőzmozdonynak, ami ebben a szobában nem is lenne igazán feltűnő.
Minden kritikai él nélkül közölném, hogy szerény véleményem szerint pl egy koncertteremből is jól ki kéne vágni az ÖSSZES húros hangszert és gőzmozdonyt, lévén, hogy csúnyán elviszik a hangot. Főleg az előbbiek :-)))))))

Szimfonikus zenekarnál talán még maradnának hangszerek, de pl vonósnégyeseket fellépni se engednék...

Egyébként, ha már cinkeljük a mozdonyokat (amik a szívem csücske közepei) nemrég vettem részt a Vasúttörténeti Parkban egy nagymenő MÁVos cimbim esküvőjén, és lagziban (meg Dynos rendszereket leszámítva) ilyen jó hangot még nem hallottam. Csoda volt az akusztikája a fordítócsarnoknak, tele mozdonyokkal és vasúti kocsikkal. Gőzösök is, bizonybizony. Meg a Szerelmem, a NOHAB.
1280px-MAV_M61_budapest3.jpg
1280px-MAV_M61_budapest3.jpg (213.32 KiB) Megtekintve 1947 alkalommal
Intelligens DSP a varázslat neve.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

GTomi írta:
2019.09.25., szer. 18:01
asebestyen írta:
2019.09.25., szer. 17:43
GTomi írta:
2019.09.25., szer. 16:52
Miles Davisről szóló életrajzi könyvben van az egyik sztori, hogy zöld tablettát kért az éppen aktuális nőjétől (Jo Gelbard festőtársa) a fájdalmaira, és mikor a hölgy nem találta, MD mondta neki, csak rázza meg a dobozokat, és megmondta melyikben van...
... mert a többi már üres volt. :kapdelm:
gonosz :D
egy jo müvesz sokat gyakorol...ezt is sokaig gyakorolta: melyikbe is tettem, aha, arra recseg a padlo, az egy kicsit nyikorog, felülröl a harmadik, nyilvan felülröl kezdi huzogatni öket :D

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: GTomi »

asebestyen írta:
2019.09.25., szer. 17:43
GTomi írta:
2019.09.25., szer. 16:52
Miles Davisről szóló életrajzi könyvben van az egyik sztori, hogy zöld tablettát kért az éppen aktuális nőjétől (Jo Gelbard festőtársa) a fájdalmaira, és mikor a hölgy nem találta, MD mondta neki, csak rázza meg a dobozokat, és megmondta melyikben van...
... mert a többi már üres volt. :kapdelm:
gonosz :D
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

GTomi írta:
2019.09.25., szer. 16:52
Miles Davisről szóló életrajzi könyvben van az egyik sztori, hogy zöld tablettát kért az éppen aktuális nőjétől (Jo Gelbard festőtársa) a fájdalmaira, és mikor a hölgy nem találta, MD mondta neki, csak rázza meg a dobozokat, és megmondta melyikben van...
... mert a többi már üres volt. :kapdelm:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”