Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Ámde akkor miért akar minden zenész egyre jobb hangszert("highend hangszert?")???
nem minden zenész,akad olyan amely évtizedeken keresztül ugyanazon ütött,kopott gitárját és amplifikációját használja

lásd csak egy példának Rory Gallagher (közismert ) esetét..de nincs egyedül..

https://en.wikipedia.org/wiki/Rory_Gallagher
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Nagyon sok olyan profi zenész barátom van, akinél max. egy Videoton HiFi torony zenél, legnagyobb megelégedettségükre.
Még egy régi HiFi-s fórumon írta egy "vadász" (előtte: "hülyeségvadász") nicnevű alak - azóta nagyon jó barátom! - hogy: "Mindenki úgy élvez ahogy tud." leborulok.gif
[/quote]
Valóban a legtöbb zenészt nem igen érdekli a lejátszó rendszer.(Azért van kivétel is bőven!)
Ámde akkor miért akar minden zenész egyre jobb hangszert("highend hangszert?")??? :quetionmark: gondolkodik.gif
Gyuri :napsut:

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: juliush »

L5S1 írta:
2019.10.03., csüt. 15:49
Italo discohoz biztos jó. Nem?
Vagy diszkont italozáshoz?
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

juliush írta:
2019.10.03., csüt. 14:55
Pusztán attól, hogy valami még tovább fejleszthető (a példaként felhozott Rega szintjéről többnyire már nagy hozzáértéssel, számtalan időigényes, gyakran zsákutcában végződő próbálkozással és nem csekély költséggel, ha jól értem), már nem is lehet "nagyszerű" és remek zenehallgatással eltöltött órák forrása? gondolkodik.gif
Dehogynem. Azt nem írom, hogy sőt, de engem, mikor drága gépem volt, minden kis hibára utal(ha)tó jelenség frusztrált. Becsörren? Nyávog? Zúg? gondolkodik.gif
Amióta ez az Edwards-Nagaoka-Heed Orbit együttesem van, nincsenek ilyen aggályaim. Persze ez az én "agyasságom", és már nem is vágyok feljebb lépni, legalább is ebben az LP-játszó körben. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

juliush írta:
2019.10.03., csüt. 14:55
Pusztán attól, hogy valami még tovább fejleszthető (a példaként felhozott Rega szintjéről többnyire már nagy hozzáértéssel, számtalan időigényes, gyakran zsákutcában végződő próbálkozással és nem csekély költséggel, ha jól értem), már nem is lehet "nagyszerű" és remek zenehallgatással eltöltött órák forrása? gondolkodik.gif
Italo discohoz biztos jó. Nem?
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: juliush »

Pusztán attól, hogy valami még tovább fejleszthető (a példaként felhozott Rega szintjéről többnyire már nagy hozzáértéssel, számtalan időigényes, gyakran zsákutcában végződő próbálkozással és nem csekély költséggel, ha jól értem), már nem is lehet "nagyszerű" és remek zenehallgatással eltöltött órák forrása? gondolkodik.gif
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pali923 »

SoundMania írta:
2019.10.03., csüt. 12:59
Számomra az paradox, hogy egy rendszeren a berendezést hallgatod/élvezed és nem a zenét ami szól rajta keresztül. Ezt nem fogom megérteni soha , hogy mire mondjátok. Nekem egyértelmű, hogy egy jobb rendszeren jobban szól minden ( elnézést ha baj, hogy szeretem azt ha jobb a hanghatás) , ha viszont nem szól jól/jobban akkor meg nem jó a rendszer. Szrem ez ennyire egyszerű.
Azzal nyilvánvalóan senki nem fog vitatkozni, hogy a jó rendszer jobban szól, nagyobb élvezetet nyújt. De arról is voltak már itt komoly viták, hogy létezik-e olyan rendszer bármennyiért, bárhol a világon, ami hajszálpontosan reprodukálni tudja mondjuk az igazi élőzenét. Emlékeim szerint az az általános nézet, hogy nincs. Ezen logika szerint soha nem hallgatunk igazán jó zenét otthon, ami szerintem hülyeség.
Annak idején élveztem a zenehallgatást (vagy ha jobban tetszik: a rendszerem hangját) akkor is, amikor csak Pio CT506 magnót lehetett kapni a Keravillban. Aztán mikor 20 évvel később elővettem a padlásról, meg kellett állapítanom, hogy milyen zajos, sávhatárolt, nem kell ragozni.
Én élvezem a zenét ezen a mai gagyi rendszeremen is. Ha a berendezést hallom, akkor azt élvezem, ezen ne múljon.
De ez itt tényleg off ám!
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

akvapark írta:
2019.10.02., szer. 06:37
(Több éve volt egy - külhoni? - fórumtag, aki valamilyen ismeretlen okból kezdte el misztifikálni az LP játszást. Olyan gépekről tett tanúbizonyságot, amiket - szerintem - csak képekről látott. Zene? Arról szó sem volt.) :smile51:
[/quote]

Nem tudom, mi van a hifipiaccal, eléggé haldoklik az oldaluk, de ha lesz szabaidőd, olvass bele ezekbe a beszélgetésekbe. Mivel már nincs itt NJ, leírhatom, purist névvel ő írogatott oda. Írásai alapján nem gondolnám, hogy csak képről látott ezt-azt. ;)

http://forum.hifipiac.hu/audiofil/analog-lemezjatszo/
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2019.10.03., csüt. 11:55
Ha a tudást, amit többé-kevésbé szemrehányó módon hiányoltál, minden HiFi-kedvelő iskolában szedné fel, akkor felkopna az álla a tisztelt nagytudású szakembereknek. Nyilvánvalóan nem várhatod el, és nem is lenne érdeked, hogy mindenki kitanulja a szakmádat...
Amennyiben szemrehányásnak, vagy követelőzésnek tűnt, amit írtam, akkor bizonyára rosszul fogalmaztam és elnézést kérek.

Ha holnap mindenki úgy ébred, hogy a világ összes nyelvén folyékonyan beszél, akkor a nyelvtanárok másik szakmát kereshetnek, ez evidens, de túl nagy valószínűsége nincs.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ear írta:
2019.10.03., csüt. 10:34
SoundMania írta:
2019.10.03., csüt. 09:03

Ezt hogyan érted, hogy megtalálni a zenéhez vezető utat? Mert sztem lehet, hogy az egyik legbiztosabb megoldás erre a rendszer fejlesztése. A végletekig kifinomult "cucc" pedig a végállomása. Te már hallottál annyi dolgot ( kifinomultat is! ) , hogy furcsa számomra, hogy ezt nem látod(be) .
Én nagyjából pont fordítva látom.
Valahogy én is,mert egy rendszer függetlenül az árától csak egy eszköz,és aminek a hangját vagy a miénknek érezzük,vagy nem,és ha már az merül fel hogy jó jó,de még ezen meg azon is faragni kell,akkor az nem is annyira jó nekünk,csak jónak akarjuk hallani.
Ha a rendszer elemei a megfelelő tervezéstől,vagy egy szerencsés csillagállástól ha az különböző gyártók termékeiből áll,úgy illenek össze mint pl a hagyma rétegei,tehát szinte össze vannak nőve,akkor azon már nagyon nincs mit módosítani,max személyre szabni,de ez nem fejlesztés,fejleszteni a gyártóknak kell,az az ő dolguk,a miénk csupán az hogy ezt élvezzük.
Az eddigi tapasztalataim szerint az a legnagyobb gond,hogy a rendszerek többsége egyszerűen alkalmatlan az élvezhető zenei reprodukcióra,és ezért is tart ott a hifi ahol,és ezért is tud annyi hamiskártyás élősködő rátelepedni erre az iparra.
Összefoglalva tehát ha egy rendszer jó,akkor az "varázslat" és kihegyezés nélkül is jó,ha viszont nem,akkor azon nem segít semmi.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pali923 írta:
2019.10.03., csüt. 11:52
Ear írta:
2019.10.03., csüt. 10:34
Én nagyjából pont fordítva látom.
Ez itt off lesz, de
ezzel nem vagy egyedül. Én felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy megtaláltam a zenéhez vezető utat, és itthon zenét hallgatok a magam gyönyörűségére. Pedig a rendszerem aztán tényleg nem végletekig kifinomult. Ettől a rendszeremet időnként igyekszem fejlesztgetni, de a jobb gépelyeken is zenét fogok hallgatni, nem pedig kifinomult berendezéseket. Azt is fogom élvezni, éppúgy, mint manapság.
De én nem vagyok hifista, csak szeretek zenét hallgatni. :P :D
Számomra az paradox, hogy egy rendszeren a berendezést hallgatod/élvezed és nem a zenét ami szól rajta keresztül. Ezt nem fogom megérteni soha , hogy mire mondjátok. Nekem egyértelmű, hogy egy jobb rendszeren jobban szól minden ( elnézést ha baj, hogy szeretem azt ha jobb a hanghatás) , ha viszont nem szól jól/jobban akkor meg nem jó a rendszer. Szrem ez ennyire egyszerű.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Ear írta:
2019.10.03., csüt. 10:34
SoundMania írta:
2019.10.03., csüt. 09:03

Ezt hogyan érted, hogy megtalálni a zenéhez vezető utat? Mert sztem lehet, hogy az egyik legbiztosabb megoldás erre a rendszer fejlesztése. A végletekig kifinomult "cucc" pedig a végállomása. Te már hallottál annyi dolgot ( kifinomultat is! ) , hogy furcsa számomra, hogy ezt nem látod(be) .
Én nagyjából pont fordítva látom.
Nagyon sok olyan profi zenész barátom van, akinél max. egy Videoton HiFi torony zenél, legnagyobb megelégedettségükre.
Még egy régi HiFi-s fórumon írta egy "vadász" (előtte: "hülyeségvadász") nicnevű alak - azóta nagyon jó barátom! - hogy: "Mindenki úgy élvez ahogy tud." leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Ear írta:
2019.10.03., csüt. 10:34
SoundMania írta:
2019.10.03., csüt. 09:03

Ezt hogyan érted, hogy megtalálni a zenéhez vezető utat? Mert sztem lehet, hogy az egyik legbiztosabb megoldás erre a rendszer fejlesztése. A végletekig kifinomult "cucc" pedig a végállomása. Te már hallottál annyi dolgot ( kifinomultat is! ) , hogy furcsa számomra, hogy ezt nem látod(be) .
Én nagyjából pont fordítva látom.

A pont fordítva , az egy alapfokú rendszert jelent összehajigálva , akkor?! Vagy azt jelenti mindegy min hallgat zenét az ember , akkor is élvezni kell?!
Kifejthetnéd.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2019.10.03., csüt. 11:18
Egyszer azt írta egy fórumtárs, hogy nekem kötelességem a fórumon mindenkinek ingyen elmondani azt, amit tudok és ezért nincs jogom pénzt kérni. Ő egy kereskedő, akit kijelentése után megkértem, hogy adjon nekem ingyen néhány terméket a boltjából. Kinevetett.

Tanulni az iskolában kell és ennek nyilván ára van. Aki a fórumokról akar komoly tudást szipkázni, az vélhetően a tanulás árát próbálja megspórolni, ami szerintem is irreális. Tippeket, tanácsokat adhatunk itt is egymásnak, a fórum nagyjából erre alkalmas, de ezektől még senki nem lesz szakember.

Biztos vagyok benne, hogy aki a HiFi hobbiban eljut egy magasabb tájékozottsági szintre, az nem esküszik fel semmilyen megoldásra úgy, hogy minden mást lényegtelennek nyilvánít. Ettől még mindannyiunknál vannak fontossági sorrendek. Nekem fogalmam sincs, a HiFi-ben mi a legfontosabb, de ha mindenképpen meg kel jelölni egy főkolompost, akkor én a zenehallgató emberre mutatnék rá.

Néhányunk szakmája valamilyen módon kapcsolódik a HiFi-hez. Mint mindenki, mi is a szakmánkban próbálunk érvényesülni, de a kezek hajlási iránya sokaknál nem annyira egyértelmű és talán nem is feltétlenül gonosz indíttatású, hanem esetleg szakmai meggyőződés áll mögötte. Én sok éve tartom az álláspontom, hogy jó akusztika nélkül nem létezik jó HiFi és ezt meg is tudom indokolni. Ám ez nem jelenti azt, hogy az akusztika önmagában pótolja a készülékek, kábelezés, hangfelvételek minőségét.
Jól magadra vetted, amit úgy általában írtam :rolleyes:

Ha a tudást, amit többé-kevésbé szemrehányó módon hiányoltál, minden HiFi-kedvelő iskolában szedné fel, akkor felkopna az álla a tisztelt nagytudású szakembereknek. Nyilvánvalóan nem várhatod el, és nem is lenne érdeked, hogy mindenki kitanulja a szakmádat, és akkor visszaértünk a kiindulási ponthoz, hogy mi hangzik el egy fórumon, és mi nem, és ebből az átlag fórumozó milyen következtetést von le, és mit nem. Itt kell észnél lenni, és sajnos nem könnyű.

A kezek hajlási iránya igenis a legtöbb esetben megfigyelhető (nagyon kevés kivétellel), függetlenül az indíttatástól (legyen az szakmai meggyőződés vagy üzleti érdek, vagy mindkettő, vagy bármi egyéb). A gonoszságot senkiben sem feltételezem, az üzleti érdek mögött sem látok semmi gonoszságot (sőt, annak örülök őszintén, ha minél több magyar vállalkozó talál üzleti boldogulási lehetőséget is egy ilyen fórumban), mindenkinek meg kell élnie valamiből. Ha a szakmai meggyőződés találkozik az üzleti érdekkel, az általában üdvös és üdvözlendő kombináció.

Egyebekben egyetértek veled (akárcsak az előző hozzászólásoddal).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Ear írta:
2019.10.03., csüt. 10:34
Én nagyjából pont fordítva látom.
Ez itt off lesz, de
ezzel nem vagy egyedül. Én felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy megtaláltam a zenéhez vezető utat, és itthon zenét hallgatok a magam gyönyörűségére. Pedig a rendszerem aztán tényleg nem végletekig kifinomult. Ettől a rendszeremet időnként igyekszem fejlesztgetni, de a jobb gépelyeken is zenét fogok hallgatni, nem pedig kifinomult berendezéseket. Azt is fogom élvezni, éppúgy, mint manapság.
De én nem vagyok hifista, csak szeretek zenét hallgatni. :P :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: avl2 »

evvel nem tudok egyeterteni (ugy is mondhatnám: marhaság - bocsánat; kivancsi vagyok ki mondana ugyanezt mint a beidezett rész ??) :
cables írta:
2019.10.02., szer. 23:17
...Én azt gondolom, hogy ha hallgatunk egy rendszert, akkor jórészt a kábelek hangját halljuk. ...
evvel inkabb:
fapaci írta:
2019.10.03., csüt. 11:18
....fogalmam sincs, a HiFi-ben mi a legfontosabb...

a szakmánkban próbálunk érvényesülni, de a kezek hajlási iránya ...

....jó akusztika nélkül nem létezik jó HiFi és ezt meg is tudom indokolni. Ám ez nem jelenti azt, hogy az akusztika önmagában pótolja a készülékek, kábelezés, hangfelvételek minőségét.
..bár vannak fejhallgatok is :-)

az itthoni rendszeremen - amit biztos sokak le tudnanak sajnalni - nagyon érzem a felvétel minöségének szerepet (persze a zene milyensége után); ugyanaz a rendszer, söt en is ugyanolyan állapotban, több felvetel egymas utan, egyiknel azt mondom: nem kell soha ennél jobb, masiknal: jo ez, de nem lenne-e jobb maskepp ? (mas hangfal, felvetel, ...) harmadiknal: a zene visz, de a hangzas az javitanivalo - pedig a rendszer ugyanaz, söt, a zenei stilus is, annak igénye a visszaado rendszerrel szemben (tehat nem 1 enek vs. 1 szolohangszer vs. egy nagyzenekar vagy fuvoszenekar, amiknel tudjuk, hogy nem ugyanaz a rendszerkvalitas nem ugyanannyira van igénybe véve)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2019.10.03., csüt. 10:29
Igaz, hogy ez egy lemezjátszó topik, de ha már itt merült fel ez a vita, hozzátenném, hogy aki ezt a bizonyos "tudást" a fórumból akarja megszerezni, az sajnos bajban van. Ugyanis az itt jelenlévő hangadók többféle vélemény köré csoportosulnak:
  • a legfontosabb a szobaakusztika, minden más csak ezután jön
  • a legfontosabbak a jó készülékek, ... jön
  • a legfontosabbak a kábelek, ...
  • a legfontosabbak a jó (és persze méregdrága) hangfalak...
  • ...
A képletet bonyolítja, hogy a megmondó szaktekintélyek elég gyakran saját bizniszt is visznek, és bizony itt sincs kivétel, a szentek keze saját maguk felé hajlik.
Egyszer azt írta egy fórumtárs, hogy nekem kötelességem a fórumon mindenkinek ingyen elmondani azt, amit tudok és ezért nincs jogom pénzt kérni. Ő egy kereskedő, akit kijelentése után megkértem, hogy adjon nekem ingyen néhány terméket a boltjából. Kinevetett.

Tanulni az iskolában kell és ennek nyilván ára van. Aki a fórumokról akar komoly tudást szipkázni, az vélhetően a tanulás árát próbálja megspórolni, ami szerintem is irreális. Tippeket, tanácsokat adhatunk itt is egymásnak, a fórum nagyjából erre alkalmas, de ezektől még senki nem lesz szakember.

Biztos vagyok benne, hogy aki a HiFi hobbiban eljut egy magasabb tájékozottsági szintre, az nem esküszik fel semmilyen megoldásra úgy, hogy minden mást lényegtelennek nyilvánít. Ettől még mindannyiunknál vannak fontossági sorrendek. Nekem fogalmam sincs, a HiFi-ben mi a legfontosabb, de ha mindenképpen meg kel jelölni egy főkolompost, akkor én a zenehallgató emberre mutatnék rá.

Néhányunk szakmája valamilyen módon kapcsolódik a HiFi-hez. Mint mindenki, mi is a szakmánkban próbálunk érvényesülni, de a kezek hajlási iránya sokaknál nem annyira egyértelmű és talán nem is feltétlenül gonosz indíttatású, hanem esetleg szakmai meggyőződés áll mögötte. Én sok éve tartom az álláspontom, hogy jó akusztika nélkül nem létezik jó HiFi és ezt meg is tudom indokolni. Ám ez nem jelenti azt, hogy az akusztika önmagában pótolja a készülékek, kábelezés, hangfelvételek minőségét.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2019.10.03., csüt. 09:14
Nézd, általában a hifis fórumok nagyközönsége szívesen fogadja azokat a hozzászólásokat, amik szerint ha sokat költesz, garantáltan megkaphatod a nirvanat és örök boldogságban fogsz zenét hallgatni azon a rendszeren. Aki pedig kevesebbet áldoz a hobbijára, az tök hülye, rossz esetben egy tájékozatlan csóró. Ezek a hozzászólások visszaigazolást adnak nekik és ők ettől boldogok lesznek. Aztán az aprót meg elárasztják a boldogság eszközei. Majd jön az újabb méregdrága csoda és a mókuskerék pörög vég nélkül.
Ehelyett kicsit jobban oda kellene figyelni, hogy valaki mit vesz. Igaz, a tudásnak ára van. Aki meg ennek az ellenkezőjét állítja, az sajnálatosan tovább gerjeszti ezt a vég nélküli csereberélést és olykor akaratlanul is becsap.
Persze mindenki úgy dönt, ahogy jónak látja.
OFF.
Igaz, hogy ez egy lemezjátszó topik, de ha már itt merült fel ez a vita, hozzátenném, hogy aki ezt a bizonyos "tudást" a fórumból akarja megszerezni, az sajnos bajban van. Ugyanis az itt jelenlévő hangadók többféle vélemény köré csoportosulnak:
  • a legfontosabb a szobaakusztika, minden más csak ezután jön
  • a legfontosabbak a jó készülékek, ... jön
  • a legfontosabbak a kábelek, ...
  • a legfontosabbak a jó (és persze méregdrága) hangfalak...
  • ...
A képletet bonyolítja, hogy a megmondó szaktekintélyek elég gyakran saját bizniszt is visznek, és bizony itt sincs kivétel, a szentek keze saját maguk felé hajlik.

Kicsit továbbmenve, rögtön találunk konkrét márkaneveket illetve gyártókat minden kategóriában, amelyek az üdvösséget hozzák el, és az és csakis az... Ezek a márkanevek fellángolnak, égnek egy darabig, majd leáldoz a napjuk a fórumban, mert jön egy másik. Azt hiszem, mindenki azonnal vágja, hogy mi az egy-két aktuálisan ajnározott hangfal-, erősítő-, lejátszó-, kábel-, stb márka, nem kell itt felsorolnom.

Sejtésem szerint pedig az igazság valahol a fenti dolgok egyensúlyában rejlik, és mindig egyforma súllyal kellene megvizsgálni, hogy adott konkrét helyzetben melyik irányú fejlesztés a legjobb ár/érték arányú, avagy a "legfontosabb". Csakhogy ehhez tényleg holisztikus ismeretekre és holisztikus hozzáállásra lene szükség, amit sajnios ebben a fórumban nagyon nehéz megszerezni vagy megtapasztalni.

Sajnos erre nekem is magamtől kellett rájönnöm, annak ellenére, hogy jónéhány tényleg jóakaró fórumtárstól is kaptam tanácsot - amiért hálás vagyok, annak ellenére, hogy nem mindig vált be. Ma már arra törekszem, hogy mindent előbb kipróbálhassak saját rendszerben - ha lehet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.10.03., csüt. 10:36-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

LIMAR írta:
2019.10.02., szer. 22:13
Nézd, általában a hifis fórumok nagyközönsége sokkal szívesebben fogadja azokat a hozzászólásokat, amik szerint húszfillérért megkaphatod a nirvanat és örök boldogságban fogsz zenét hallgatni ezen a rendszeren. Aki pedig többet áldoz a hobbijára, az tök hülye, rossz esetben sznob is. Ezek a hozzászólások visszaigazolást adnak nekik és ők ettől boldogok lesznek. Aztán az aprót meg elárasztják a boldogság eszközei. Majd jön az újabb filléres csoda és a mókuskerék pörög vég nélkül.
Ehelyett egyszer kéne kicsit jobban odafigyelni, hogy valaki mit vesz. Igaz, a minőségnek ára van. Aki meg ennek az ellenkezőjét állítja, az sajnálatosan tovább gerjeszti ezt a vég nélküli csereberélést és olykor akaratlanul is becsap.
Persze mindenki úgy dönt, ahogy jónak látja. Csak hát az élet minden területén szembesülni kell azzal, hogy ami minőségi termék, az nem olcsó. Legyen az bármi. Bármi! Mitől lenne egy hifi termék ez alól kivétel?
Nézd, általában a hifis fórumok nagyközönsége szívesen fogadja azokat a hozzászólásokat, amik szerint ha sokat költesz, garantáltan megkaphatod a nirvanat és örök boldogságban fogsz zenét hallgatni azon a rendszeren. Aki pedig kevesebbet áldoz a hobbijára, az tök hülye, rossz esetben egy tájékozatlan csóró. Ezek a hozzászólások visszaigazolást adnak nekik és ők ettől boldogok lesznek. Aztán az aprót meg elárasztják a boldogság eszközei. Majd jön az újabb méregdrága csoda és a mókuskerék pörög vég nélkül.
Ehelyett kicsit jobban oda kellene figyelni, hogy valaki mit vesz. Igaz, a tudásnak ára van. Aki meg ennek az ellenkezőjét állítja, az sajnálatosan tovább gerjeszti ezt a vég nélküli csereberélést és olykor akaratlanul is becsap.
Persze mindenki úgy dönt, ahogy jónak látja. Csak hát az élet sok területén szembesülni vagyunk kénytelenek azzal, hogy minél többet költesz, annál többet érsz. Mitől lenne a HiFi ez alól kivétel?

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Ear írta:
2019.10.03., csüt. 08:02
LIMAR írta:
2019.10.02., szer. 22:13

Nézd, általában a hifis fórumok nagyközönsége sokkal szívesebben fogadja azokat a hozzászólásokat, amik szerint húszfillérért megkaphatod a nirvanat és örök boldogságban fogsz zenét hallgatni ezen a rendszeren. Aki pedig többet áldoz a hobbijára, az tök hülye, rossz esetben sznob is.
Aha, csak Zsolt meg Shimano nem ezt írta, hanem azt, hogyha egy technikailag-hangilag vállalható rendszernél nem találod meg az utat a zenéhez, akkor ott nem biztos, hogy a rendszert kell fejleszteni, a végletekig kifinomult hifi cucc nem a megoldás.
Ezt hogyan érted, hogy megtalálni a zenéhez vezető utat? Mert sztem lehet, hogy az egyik legbiztosabb megoldás erre a rendszer fejlesztése. A végletekig kifinomult "cucc" pedig a végállomása. Te már hallottál annyi dolgot ( kifinomultat is! ) , hogy furcsa számomra, hogy ezt nem látod(be) .

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Mathias »

LIMAR írta:
2019.10.02., szer. 22:13
a hifis fórumok nagyközönsége sokkal szívesebben fogadja azokat a hozzászólásokat, amik szerint húszfillérért megkaphatod a nirvanat és örök boldogságban fogsz zenét hallgatni ezen a rendszeren.
Van ilyen is, de azért erősen jelen van ennek a másik véglete is. Miszerint csak és kizárólag a tökéletes rendszeren lehet zenét hallgatni és ha véletlen van egy 400 óra helyett csak 100 órát "járatott" kábel a rendszerben, vagy épp nincs valami hangzásjavító kő a készülék tetején akkor az bizony hallgathatatlan.

Ciki, vagy nem ciki én szívesen elhallgatok egy AT LP5-öt is, pedig van feljebb innen bőven tudom.

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

LIMAR írta:
2019.10.02., szer. 22:13
...általában a hifis fórumok nagyközönsége sokkal szívesebben fogadja azokat a hozzászólásokat, amik szerint húszfillérért megkaphatod a nirvanat...
Mint ahogy a hifis fórumok nagyközönségének (valószínűleg) kisebbik, ilyen rendszert birtokló része pedig azt, hogy a milliós rendszerek hallgatása garantáltan elvezet ehhez a nirvánához. (Amúgy azt is gondolom, a skála mindkét végén lévőknek jól jön a megerősítés. ;))

Szerencsére az élet nem fekete-fehér, szerintem mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy hol van az a szint, ahol még (vagy már) "tud élvezni", de még nem jelenik meg az aránytalanul magas (ez a határvonal nyilván mindenkinél máshol húzódik és biztos, hogy nem csak a mindenkori anyagi helyzetünktől függ, sőt...) kiadás miatti rossz érzés.

Ps.: Évekig hallgattam Rega Planar 3-at Elys 2 hangszedővel és nem vette el a kedvem az LP-zéstől, sőt, egy kicsit a mai napig hiányzik. ;peace; Igaz, én félig süket vagyok. :D

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cables »

LIMAR írta:
2019.10.02., szer. 22:13
Igaz, a minőségnek ára van. ...
Én sokat járkálok emberekhez és hallok ilyen olyan rendszereket. Nem mondanám, hogy a nagyon drága rendszerek úgy általában jobban szólnak. Azokkal nagyobbat lehet hibázni. Én azt gondolom, hogy ha hallgatunk egy rendszert, akkor jórészt a kábelek hangját halljuk. Jobb készülékek előtérbe helyezik, jobban megmutatják a kábel hibákat. És az nagyon bántó tud lenni. Még valami. Az új készülékeknek be kell érni, még a legdrágábbaknak is. Én nem cserélgetek készülékeket, de ha keresnék biztos nem vadi új cuccot vennék.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Shimano írta:
2019.10.02., szer. 18:35
Az ilyen válaszok csak azt erősítik bennem,hogy a hifis fórumokat,meg úgy egészében ebben a hifi világban történteket csak azért érdemes még olvasgatni,hogy lássuk azt amit el kell kerülnünk,mert nagyrészt nem segítenek és előre visznek,ha nem inkább gátolnak és félrevezetnek.Na ez az ami rémisztő,szerintem.
Nézd, általában a hifis fórumok nagyközönsége sokkal szívesebben fogadja azokat a hozzászólásokat, amik szerint húszfillérért megkaphatod a nirvanat és örök boldogságban fogsz zenét hallgatni ezen a rendszeren. Aki pedig többet áldoz a hobbijára, az tök hülye, rossz esetben sznob is. Ezek a hozzászólások visszaigazolást adnak nekik és ők ettől boldogok lesznek. Aztán az aprót meg elárasztják a boldogság eszközei. Majd jön az újabb filléres csoda és a mókuskerék pörög vég nélkül.
Ehelyett egyszer kéne kicsit jobban odafigyelni, hogy valaki mit vesz. Igaz, a minőségnek ára van. Aki meg ennek az ellenkezőjét állítja, az sajnálatosan tovább gerjeszti ezt a vég nélküli csereberélést és olykor akaratlanul is becsap.
Persze mindenki úgy dönt, ahogy jónak látja. Csak hát az élet minden területén szembesülni kell azzal, hogy ami minőségi termék, az nem olcsó. Legyen az bármi. Bármi!
Mitől lenne egy hifi termék ez alól kivétel?

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2019.10.02., szer. 15:59
zoli73 írta:
2019.10.01., kedd 22:36
Aszpirin írta:
2019.10.01., kedd 13:43
Hol van ez a bolt, ha nem vagyok indiszkrét? Elég gyakran járok Németországba (sajnos szinte mindig munkaügyben, repülővel, és nagyon kevés szabadidővel), ha esetleg arrafelé járok, benéznék én is!
Azért szerencsére nem ennyire nehézkes idehaza a lemezbeszerzés, hogy mindjárt 1000km-re kelljen utazni.
Ugyan, szó sem volt arról, hogy csak emiatt kiutaznék Németországba :rolleyes: . Nem ment el ennyire a józan eszem LP-irányba :D De ha már amúgy is elég gyakran megfordulok arrafelé, akkor nem árt tudni, hol található egy ilyen egészen nagyszerű LP-bolt (biztosan Te is szívesen benéznél oda, ha egyébként arrafelé jársz, és van egy-két szabad órád, nem?
Természetesen igen, benéznék. Így teszek a bécsi lemezboltokkal is, ha már itt vagyok, itt kell lennem. Tegnap is benéztem a Moses Records-ba, szerencsémre a jelenlegi munkahelyemtől csak 3 perc gyalog, és ha már benéztem, egy fél szatyor lemezt megint sikerült összeválogatnom. :D
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”