Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

istvan01 írta:
2019.10.12., szomb. 19:21
phyton71 írta:
2019.10.12., szomb. 19:07
Köszönöm a választ,maradok akkor a B-s kismegszakÍtóknál mindenhol.A nagyobb értéket arra értettem,hogy veszek még egy fázist,de akkor az 20A lenne,semmi esetre sem tennék be nagyobb Amperszámút mint a pecsétes megszakÍtó.Igazából mindegyik erősÍtőben van lágyindÍtó,nem hinném,hogy probléma lenne.
a képen lehet tanulmányozni a B, C és D kioldási görbék szerinti kioldási viselkedést
Még jó,hogy olvastam az ÁVK (fi relé)-ről Írt tapasztalatodat,most néztem meg a szintén Schneider 40A-s fi relét,és nekem AC-t adtak a boltban,megyek vissza hétfőn aztán csere A-ra.Szerencse,hogy nem kötöttem még be,holnap akartam.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

phyton71 írta:
2019.10.12., szomb. 19:07
Köszönöm a választ,maradok akkor a B-s kismegszakÍtóknál mindenhol.A nagyobb értéket arra értettem,hogy veszek még egy fázist,de akkor az 20A lenne,semmi esetre sem tennék be nagyobb Amperszámút mint a pecsétes megszakÍtó.Igazából mindegyik erősÍtőben van lágyindÍtó,nem hinném,hogy probléma lenne.
a képen lehet tanulmányozni a B, C és D kioldási görbék szerinti kioldási viselkedést
Csatolmányok
kismegkar.jpg
kismegkar.jpg (48.54 KiB) Megtekintve 1769 alkalommal

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Köszönöm a választ,maradok akkor a B-s kismegszakÍtóknál mindenhol.A nagyobb értéket arra értettem,hogy veszek még egy fázist,de akkor az 20A lenne,semmi esetre sem tennék be nagyobb Amperszámút mint a pecsétes megszakÍtó.Igazából mindegyik erősÍtőben van lágyindÍtó,nem hinném,hogy probléma lenne.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

phyton71 írta:
2019.10.12., szomb. 10:06
Üdv Uraim!

Az a kérdésem lenne,hogy külön ösvénynek hány amperosnak kell lenni? Előzmény,most újÍtom a lakást és az egész villamos hálózatot újra vezetékelem ill az összes szerelvényt cserélem,kismegszakÍtók stb.A külön ösvény-ek most lesznek kialakÍtva,és külön fázis lesz a hifinek,PC-nek,első kürben 2 ösvényt tervezek kialakÍtani,konkrét kérdés 16 v 20A lenne a megfelelőbb?Elég sok végfok menne a mozinak,jelenleg 16A elviszi,de nem tudom,hogy a 20A kell-e nekem.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Ja még annyi,hogy maradhatok a 16B kismegszakÍtóknál vagy érdemes C-s megoldást alkalmazni mondjuk a végfokoknál?
Lehet beépíteni az árammérő előtti pecsétzáras kismegszakítónál nagyobb értékű megszakítót beljebb a mért vezeték hálózatba (lakás-elsosztó) de ebben az esetben már nem fog leoldani, a szelektivitási szabályt sem teljesíti. Ekkor már szakasz leválasztó kapcsolóként használatos, illetve akkor, ha az utcai-lakás betáphoz tartozó pecsétzáras kismegszakító meghibásodik és nem nem old le.
A B-s megszakító nagy lökőárammal induló (inrush) berendezés indításakor, a toroid trafósok nagyok löknek, hamarabb old le mint egy C-s jelű. Tehát ha sorban egymás után van szerelve B és C, akkor a B-s fog szinte mindig leoldani hamarabb, vagy durva zárlatnál mindkettő.

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

wittao írta:
2019.10.12., szomb. 10:26
phyton71 írta:
2019.10.12., szomb. 10:06
Üdv Uraim!

Az a kérdésem lenne,hogy külön ösvénynek hány amperosnak kell lenni? Előzmény,most újÍtom a lakást és az egész villamos hálózatot újra vezetékelem ill az összes szerelvényt cserélem,kismegszakÍtók stb.A külön ösvény-ek most lesznek kialakÍtva,és külön fázis lesz a hifinek,PC-nek,első kürben 2 ösvényt tervezek kialakÍtani,konkrét kérdés 16 v 20A lenne a megfelelőbb?Elég sok végfok menne a mozinak,jelenleg 16A elviszi,de nem tudom,hogy a 20A kell-e nekem.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Ja még annyi,hogy maradhatok a 16B kismegszakÍtóknál vagy érdemes C-s megoldást alkalmazni mondjuk a végfokoknál?
Jelenleg 16A olvadobiztit hasznalok, teljes megelegedessel. Most jarodik az egesz, hamarosan csinalok egy hosszabb beszamolot rola. 5,5mm2 es 3,5mm2 kabeleket huztam be, megmaradt a regi is ugyanott az osszehasonlitas miatt egy teljesen mas fazison, ebbe nyomom a kis kiegeszitoket (solampak, egyeb kiegeszitok). A foldeles is fontos, ha nincs (es lehetoseged van ra) akkor nyomass le a haz melle egyet vagy tobbet, nekem ketto van ... egy 4,5m mely es egy 6m mely. Az olvadobiztik 10x38-asok, tobbfelet beszereztem kozuluk a normal “bolti” es az elerheto egyik legjobbnak mondott “tuning” biztiig. Es van nem elhanyagolhato kulonbseg kozottuk. Szoval orulok, hogy raszantad magad, ez a taposvenyesdi eleg fontos alapja a hifinek/hazimozinak, csak valahogy mindig a vegen foglalkozunk vele :)
Csudabizti helyett nem jobb ha nincs semmi? Az ingyen van, ha gáz van az óránál levő kismegszakító ugyanúgy leold nem?

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Üdv Uraim!

Az a kérdésem lenne,hogy külön ösvénynek hány amperosnak kell lenni? Előzmény,most újÍtom a lakást és az egész villamos hálózatot újra vezetékelem ill az összes szerelvényt cserélem,kismegszakÍtók stb.A külön ösvény-ek most lesznek kialakÍtva,és külön fázis lesz a hifinek,PC-nek,első kürben 2 ösvényt tervezek kialakÍtani,konkrét kérdés 16 v 20A lenne a megfelelőbb?Elég sok végfok menne a mozinak,jelenleg 16A elviszi,de nem tudom,hogy a 20A kell-e nekem.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Ja még annyi,hogy maradhatok a 16B kismegszakÍtóknál vagy érdemes C-s megoldást alkalmazni mondjuk a végfokoknál?
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

fülelek írta:
2019.10.09., szer. 21:11
Ezt a kábelt ajánlom, 3x2,5mm2 méretben: https://www.kabelring.hu/kabelek/NHXMH


Hogy lehet ezektől vásárolni ha vidéki vagyok?

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

berenyizs írta:
2019.10.10., csüt. 07:26
SoundMania írta:
2019.10.09., szer. 21:33
berenyizs írta:
2019.10.09., szer. 20:36
Sziasztok!

Egyéb okokból kifolyólag lesz nálunk villanyszerelés.

De ha már ... a nappali külső falán van a villanyóra, “bedobnak" két kábelt.
A villanyóra szekrényben külön kismegszakítóra lesznek kötve, a másik vég 1-1 hatos Kontaset elosztó.

Milyen kismegszakító és kábel legyen?
Ami Kontasetben végződik, annak szinte mindegy! :(
Vagy cseréld le , vagy ne költs el sokat az előtte lévőkre........
Érdekes, mennyire megoszlanak a vélemények a Kontaset kapcsán, egész komoly rendszereket, jó hanggal is láttam, hallottam már ilyenre kötve.

Egyébként a helyiség és a kiépítés is ideiglenes, egy a múlt században összetákolt, földeletlen hálózathoz képest, feltételezem ez is előrelépés lesz és az elosztófejet könnyebb jobbra cserélni, mint a villanyóra szekrényben bármit, illetve a kábelt.
Nem tudom, hogyan maradnak benne jó rendszerekben ilyenek. Vagy mégsem annyira jó a rendszer , vagy csak erre nem fordítanak figyelmet a tulajdonosaik?! De ha kikerül a rendszerből, sok "vicsorgó" hang is eltűnik vele együtt. Sztem egy T-elosztó, akár egymásba dugdosva is, a több férőhely miatt, még mindig sokkal jobb hangzást adó megoldás.
Másrészt kipróbáltam néhány kábelt mielőtt be lett húzva az órától. Nem tudom jó megoldás-e , de csináltam belőlük egy ideiglenes hálózati kábelt és úgy próbáltam ki a készülékekhez. Katasztrófálisak voltak! Bármilyen "spec" hálózati vezeték jobb lehet..... De amikor be lett szerelve az óra és a lakáselosztó közé, a régi alukábel helyett, akkor is csak szomorkodtam. Kb 3 hónap kellett mire megszoktam. Így következő lépés egy ösvény kiépítése lett, a megszokott kedvelt hálózati vezetékemből. Hosszas utánjárásra sikerült szereznem tizenx métert. Na ezt nem bántam meg. Ehhez képest a villanyóra cseréje digitálisra, már nem volt hallható. Sem a kismegszakítók cseréje. Bár igyekeztem olyat keresni, amiben réz, vagy annak látszó anyag volt. :)

bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: bezse »

SoundMania írta:
2019.10.09., szer. 21:33
berenyizs írta:
2019.10.09., szer. 20:36
Sziasztok!

Egyéb okokból kifolyólag lesz nálunk villanyszerelés.

De ha már ... a nappali külső falán van a villanyóra, “bedobnak" két kábelt.
A villanyóra szekrényben külön kismegszakítóra lesznek kötve, a másik vég 1-1 hatos Kontaset elosztó.

Milyen kismegszakító és kábel legyen?
Ami Kontasetben végződik, annak szinte mindegy! :(
Vagy cseréld le , vagy ne költs el sokat az előtte lévőkre........
Érdekes, mennyire megoszlanak a vélemények a Kontaset kapcsán, egész komoly rendszereket, jó hanggal is láttam, hallottam már ilyenre kötve.

Egyébként a helyiség és a kiépítés is ideiglenes, egy a múlt században összetákolt, földeletlen hálózathoz képest, feltételezem ez is előrelépés lesz és az elosztófejet könnyebb jobbra cserélni, mint a villanyóra szekrényben bármit, illetve a kábelt.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

berenyizs írta:
2019.10.09., szer. 20:36
Sziasztok!

Egyéb okokból kifolyólag lesz nálunk villanyszerelés.

De ha már ... a nappali külső falán van a villanyóra, “bedobnak" két kábelt.
A villanyóra szekrényben külön kismegszakítóra lesznek kötve, a másik vég 1-1 hatos Kontaset elosztó.

Milyen kismegszakító és kábel legyen?
Ami Kontasetben végződik, annak szinte mindegy! :(
Vagy cseréld le , vagy ne költs el sokat az előtte lévőkre........

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ezt a kábelt ajánlom, 3x2,5mm2 méretben: https://www.kabelring.hu/kabelek/NHXMH

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

berenyizs írta:
2019.10.09., szer. 20:36
Sziasztok!

Egyéb okokból kifolyólag lesz nálunk villanyszerelés.

De ha már ... a nappali külső falán van a villanyóra, “bedobnak" két kábelt.
A villanyóra szekrényben külön kismegszakítóra lesznek kötve, a másik vég 1-1 hatos Kontaset elosztó.

Milyen kismegszakító és kábel legyen?
A hifi ösvény elején ne tegyél kismegszakítót, hengeres (10x38mm) olvadó sokkal jobb, még spéci hifi sem kell hogy az legyen. a hozzá való szakaszoló foglalat 1modul széles, azonos a kismegszakítókkal.
https://shop.traconelectric.com/product ... Un230V400V

bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: bezse »

Sziasztok!

Egyéb okokból kifolyólag lesz nálunk villanyszerelés.

De ha már ... a nappali külső falán van a villanyóra, “bedobnak" két kábelt.
A villanyóra szekrényben külön kismegszakítóra lesznek kötve, a másik vég 1-1 hatos Kontaset elosztó.

Milyen kismegszakító és kábel legyen?

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1348
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 275

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: erica »

mgus írta:
2019.10.04., pén. 07:59
bodorob írta:
2019.10.03., csüt. 23:15
Köszönöm, a siemens-en megakadt a szemem. Létezik ilyen fogalat is jobb minôségben? A réz nekem szimpatikus lenne..
mgus írta:
2019.10.03., csüt. 22:39


Esetleg lehetne próbálni könnyen beszerezhető német siemens gyártmányú biztosítékot, a hangkaraktere biztos hogy más.
Egyébként jó hangúak ezek is, nincs velük baj. Ha jobb minőséget szeretnél akkor már a foglalatal együtt érdemes cserélni.
Létezik elvileg aranyozott változat, ami nem biztos hogy jobb, vagy esetleg Bussman-t lehetne még kipróbálni:
https://www.tme.eu/hu/katalog/p,bussman ... gK7QPD_BwE
A kácsában már kapható a Hifi Tuning:
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/hifi-t ... itek-tarto
De egyébként jók ezek a porcelán foglalatok én nem piszkálnám őket.
IMG_20191003_073616.jpg
IMG_20191003_073616.jpg (4.58 MiB) Megtekintve 2016 alkalommal
Jelenleg én is ezt használom utána kb 15m rézdrót sima tömör 3eres 2,5"mm
Eddig a leg jobb amit hallotam.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mgus »

bodorob írta:
2019.10.03., csüt. 23:15
Köszönöm, a siemens-en megakadt a szemem. Létezik ilyen fogalat is jobb minôségben? A réz nekem szimpatikus lenne..
mgus írta:
2019.10.03., csüt. 22:39
bodorob írta:
2019.09.19., csüt. 08:15
Sziasztok. Beleolvastam a témába, de vègigolvasni nem volt idôm (ha már volt szó errôl). Ilyen olvadóbiztosíték cserét tervezek, van tipp, hogy milyet keressek? Van minôségi különbség közöttük?
Esetleg lehetne próbálni könnyen beszerezhető német siemens gyártmányú biztosítékot, a hangkaraktere biztos hogy más.
Egyébként jó hangúak ezek is, nincs velük baj. Ha jobb minőséget szeretnél akkor már a foglalatal együtt érdemes cserélni.
Létezik elvileg aranyozott változat, ami nem biztos hogy jobb, vagy esetleg Bussman-t lehetne még kipróbálni:
https://www.tme.eu/hu/katalog/p,bussman ... gK7QPD_BwE
A kácsában már kapható a Hifi Tuning:
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/hifi-t ... itek-tarto
De egyébként jók ezek a porcelán foglalatok én nem piszkálnám őket.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
bodorob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008.05.19., hétf. 16:09
Értékelés: 22

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: bodorob »

Köszönöm, a siemens-en megakadt a szemem. Létezik ilyen fogalat is jobb minôségben? A réz nekem szimpatikus lenne..
mgus írta:
2019.10.03., csüt. 22:39
bodorob írta:
2019.09.19., csüt. 08:15
Sziasztok. Beleolvastam a témába, de vègigolvasni nem volt idôm (ha már volt szó errôl). Ilyen olvadóbiztosíték cserét tervezek, van tipp, hogy milyet keressek? Van minôségi különbség közöttük?
Esetleg lehetne próbálni könnyen beszerezhető német siemens gyártmányú biztosítékot, a hangkaraktere biztos hogy más.
Egyébként jó hangúak ezek is, nincs velük baj. Ha jobb minőséget szeretnél akkor már a foglalatal együtt érdemes cserélni.
TV: Panasonic gz950. Média: apple tv 4k+nas. Arcam avr10+végfok: Parasound Halo A 52. Front: Audio Physic Scorpio. Center: Audio Physic Celsius. Surr: KEF RDM1. Sub: 2db Peerless XXLS-12 crown dsi 6000-el hajtva.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mgus »

bodorob írta:
2019.09.19., csüt. 08:15
Sziasztok. Beleolvastam a témába, de vègigolvasni nem volt idôm (ha már volt szó errôl). Ilyen olvadóbiztosíték cserét tervezek, van tipp, hogy milyet keressek? Van minôségi különbség közöttük?
Esetleg lehetne próbálni könnyen beszerezhető német siemens gyártmányú biztosítékot, a hangkaraktere biztos hogy más.
Egyébként jó hangúak ezek is, nincs velük baj. Ha jobb minőséget szeretnél akkor már a foglalatal együtt érdemes cserélni.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2019.10.03., csüt. 19:45
Valaki probalta? :)

http://apro.hifipiac.hu/category-table- ... /tep,71362
Árán túlmutató haszna van... az eladónak. Ez még csak a bevezető reklám ár, úgy hogy tessenek sietni!

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1305
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: tonya »

wittao írta:
2019.10.03., csüt. 19:45
Valaki probalta? :)

http://apro.hifipiac.hu/category-table- ... /tep,71362
Igen én már próbáltam, azt kell, hogy mondjam ittam már jobb pezsgőt is. :smile49:
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
bodorob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008.05.19., hétf. 16:09
Értékelés: 22

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: bodorob »

Sziasztok. Beleolvastam a témába, de vègigolvasni nem volt idôm (ha már volt szó errôl). Ilyen olvadóbiztosíték cserét tervezek, van tipp, hogy milyet keressek? Van minôségi különbség közöttük?
D1964090-AF5C-4578-88FF-41CB6E03FE11.jpeg
D1964090-AF5C-4578-88FF-41CB6E03FE11.jpeg (74.61 KiB) Megtekintve 2293 alkalommal
TV: Panasonic gz950. Média: apple tv 4k+nas. Arcam avr10+végfok: Parasound Halo A 52. Front: Audio Physic Scorpio. Center: Audio Physic Celsius. Surr: KEF RDM1. Sub: 2db Peerless XXLS-12 crown dsi 6000-el hajtva.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ZolaBA írta:
2019.09.05., csüt. 09:47
avl2 írta:
2019.09.05., csüt. 09:38
ZolaBA írta:
2019.09.05., csüt. 09:28
...presonus gyártói vélemény, hogy tápszűrés kell...
en megker(dez)ném a helyedben Fülelek-et (nekem van pár éve Töle Alces 1 házban DC szürö, ami néha - hálózattól függöen - komoly segítség, a brummogó medvékra nagypárnát tesz :-) ...azt is értem, hogy ide esetleg/valoszinüleg más fajta szürés kell(het)
Áthoztam ide a "Milyen hangsuhárzót?" topicból.

Alces 1 van nálam is, de sajnos erre nincs kihatása, vele/nélküle is ugyan az.

De ha már áthoztam... erről a termékről beszéltem: https://www.avnet.com/shop/emea/product ... /?aka_re=1
Nem olcsó, de lehet ,hogy jó :) Nagyon érdekelne mit tud.
ami nekem van "DC-blokkoló" Zolitól, az sem Alces 1, csak a doboza az, mert valamibe csak kellett rakni. (persze van Alces 1-em is)
értem, hogy nem tudni milyen frekvenciájú zavarra érzékeny / reagál zajjal a hangsugárzód, lehet nem is DC, lehet az, lehet az is, ...

érdekes persze a gyártói hozzáállás is: ha kell tápszürés: van a dobozban (money money money) ? illetve: miért nincs benne (mert szerintük mégsem annyira fontos) ? ...esetleg külön árusítják (business is business :-) ?

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

avl2 írta:
2019.09.05., csüt. 09:38
ZolaBA írta:
2019.09.05., csüt. 09:28
...presonus gyártói vélemény, hogy tápszűrés kell...
en megker(dez)ném a helyedben Fülelek-et (nekem van pár éve Töle Alces 1 házban DC szürö, ami néha - hálózattól függöen - komoly segítség, a brummogó medvékra nagypárnát tesz :-) ...azt is értem, hogy ide esetleg/valoszinüleg más fajta szürés kell(het)
Áthoztam ide a "Milyen hangsuhárzót?" topicból.

Alces 1 van nálam is, de sajnos erre nincs kihatása, vele/nélküle is ugyan az.

De ha már áthoztam... erről a termékről beszéltem: https://www.avnet.com/shop/emea/product ... /?aka_re=1
Nem olcsó, de lehet ,hogy jó :) Nagyon érdekelne mit tud.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Régen volt szó hálózati DC okozta trafó búgásról. Nálam kezdetektől búgott a monoblockok 900VA-es toroidja minden bekapcsoláskor félpercig, aztán elhalkult változóan, de valami kevés mindig volt. Zenélést azért nem zavarta. Volt diódás blokkolóm is, ami csekély mértékben csökkentette ezt, de hangzásra negatív hatása volt, ezért kivettem.
Történt 10 napja az árammérő szekrényemben AVK (Fi-relé) csere. Az előzőnek nem volt semmi baja, csupán a biztonság és max áram 25A-ről 40A-ra emelés. Az előző 22éve lett beszerelve, Legrand 30mA/25A, az új Schneider 30mA/40A, mindkettő A típusú.
Alig akarom elhinni, mióta az új van bent, a DC szint és toroid búgás radikálisan csökkent, a bekapcsolási felbúgás is alig hallható.
Fene se gondolná, egy ilyen eszköz is beleszól DC szint alakulásába. Az új pontos típusa: A9R21440
Csatolmányok
files.jpg
files.jpg (35.99 KiB) Megtekintve 2648 alkalommal

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

Valószínűleg mindenki érti, amit leírtál, de azt viszont jelezném, hogy a marginális szó jelentése az, hogy csekély, nem pedig hogy jelentős. Bocs, csak gondoltam hasznos lehet hosszutavon.
[/quote]

Köszi, én is a mindenkiben vagyok. :)
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

istvan01 írta:
2019.07.30., kedd 13:54
prando írta:
2019.07.29., hétf. 18:14
Hi!
Arra gondoltam, hogy egy hálózati leválasztó trafót tennék a hifi elé.
Van most egy magyar és neves gyártó hálózati szűrőjének a lelke, meg egy dc szűrő. Ezeknek lehet-e majd létjogosultsága?
Néztem toroid és hagyományos Ei magos trafót is, nem tudom melyik lehet kívánatosabb.
230V 2x115V és 1000VAC az adatom, a szerkó nem vesz fel ötszázat sem és ebbe beleszámoltam az erősítőnek és a tv-nek száz-százat, ami persze túlzás, egyedül az erősítő lök egyet a dolgon bekapcsoláskor. Olvastam azt is, hogy a toroid elé lágyindító kell és meg is állt a tudományom.
Szeretnék tanácsokat kapni.
Köszönöm szépen!
Toroid előnye az EI lemezessel szemben az alacsonyabb eredő belső impedancia, másképpen terhelés hatásra kevésbé esik a szekunder feszültsége. Ez erősítőnél jobb dinamika követést okoz. Hátránya a DC okozta búgás érzékenység, továbbá egy 1000VA-es toroid gyakran lehúzza a B16A-es kismegszakítót. Esetleg a C16-est nem húzza le. De ha ez nem elég, akkor szükséges a lágyindító, amihez a legegyszerűbb eszköz az NTC, amit indulás után relével át kell hidalni.
Az EI trafó is tud búgni, akkor is ha vákuum-impregnált, de általában kevésbé. Továbbá a zajszűrő hatása is kissé nagyobb, de ez azért nem marginálisan nagyobb mint a toroidé, sok tényezőzőtől is függ mindkét változat.
Valószínűleg mindenki érti, amit leírtál, de azt viszont jelezném, hogy a marginális szó jelentése az, hogy csekély, nem pedig hogy jelentős. Bocs, csak gondoltam hasznos lehet hosszutavon.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”