Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
bazsi-15
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2015.12.28., hétf. 07:55
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bazsi-15 »

Gondolkodom még a Rotel RT12-en is.?

Avatar
bazsi-15
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2015.12.28., hétf. 07:55
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bazsi-15 »

Van valakiknek tapasztalata a Marantz NA 7004, valamint a Denon DNP 800E-vel kapcsolatban?

Avatar
bazsi-15
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2015.12.28., hétf. 07:55
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bazsi-15 »

Köszi a segítséget!

Avatar
bazsi-15
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2015.12.28., hétf. 07:55
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bazsi-15 »

Az access pointnak milyen minőségnek kell lenni? Árban,van 5000 -től 20-30000-ig....mekkora sebességet kell tudnia stb...

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7186
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

bazsi-15 írta:
2019.11.05., kedd 19:45
A Marantz 7004 tudom használni,mivel úgy tudom nincs rajta wifi. Azon filózok össze tudom-e kötni a mobil routert a Marantzal,mivel vezetékes netem nincs.?
Egy access point csinál neked a Wifiből LAN-t.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
bazsi-15
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2015.12.28., hétf. 07:55
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bazsi-15 »

A Marantz 7004 tudom használni,mivel úgy tudom nincs rajta wifi. Azon filózok össze tudom-e kötni a mobil routert a Marantzal,mivel vezetékes netem nincs.?

Online
Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Én nemrég jutottam hozzá használtan 110 euroért Németországból egy Onkyo TX8130 készülékhez. Ennyi pénzért különösebb igényeim nem lehettek, ennek ellenére örömmel hallgatom nap mint nap. Önmagában a saját erősítőjével is hallgatható, de én egy segítőkész ismerős által hozzájutottam a service manualjához, és örömmel tapasztaltam, hogy két kondenzátor átforrasztásával az addigi állandó hangerejű vonal kimenet átalakul egy hangerőszabályzott előfok kimenetté. Az átalakítás óta így használom egy másik fórumon működő kolléga által tervezett (KD Mester féle B100-Blackfater meghajtóval) erősítővel és két Canton LE600 dobozzal, és még inkább elégedett vagyok a rendszer hangjával. A manualból kiderült, hogy ugyanezen hardverre épül az Onkyo Integra DTM-40.7, Pioneer (Elite) SX-30N, meg az összes Onkyo TX-81xx széria), amiről itt-ott elég jókat lehet olvasgatni. Én minden esetre mind a hanggal, mind a szolgáltatásaival tökéletesen elégedett vagyok, mind DSD-t, mind 192/24 file-okat lejátszik, van internet rádió, Spotify kliens, meg még ki tudja mi, amit nem használok. Kicsit lassan bootol be, a könyvtárak váltásakor is elbíbelődik jó pár másodpercet, de ennyiért nekem nagyon megérte, egyetlen rossz/jó tulajdonsága, hogy nincs wifi, így kábelen tudja csak kapni a netet, de legalább kevesebb a zavaró tényező a dobozában.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
bazsi-15
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2015.12.28., hétf. 07:55
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bazsi-15 »

Epos m12i hangfalaim vannak.

Avatar
bazsi-15
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2015.12.28., hétf. 07:55
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bazsi-15 »

Az előzőekben írtam max 230000-ig mennék el. Ebben a digitális "világban" kezdő vagyok. Denon PMA 1315R erősítőm,Denon DCD 720 AE, Denon TU1500,mivel vannak a régi időkből kazettáim,van egy Denon DRM800A deckem. A tunert szeretném lecserélni. Azért választottam a lent említett modelleket,mivel olcsóbb kategória, a Marantz NA 7004-ben van internetrádió,és DAB+ .és különböző formátumokat is le tudok játszani. Nem tudom számít-e, hogy a Marantzban úgy tudom nincs vifi? Telenoros ruterrel használnám...

Avatar
bazsi-15
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2015.12.28., hétf. 07:55
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bazsi-15 »

Köszi a tippeket. Utánanéztem,az a gond,hogy olcsóbb árkategóriában gondolkozom...max 230000-ig,vagy használtan....

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

bazsi-15 írta:
2019.11.05., kedd 05:30
Véleményetekre lennék kiváncsi. Kinéztem egy Marantz NA 7004 lejátszót,ugyanakkor szemezek a Denon DNP 800NE tipussal . Várom a hozzászólásokat.Melyiket lenne érdemesebb megvenni? Esetleg más javaslat...
Nem régen léptem előre-feljebb hálózati lejátszóban. Nálam főleg bridge funkció volt a fontosabb, de ha van analóg kimenete is, az egy jó alternatíva.
A szóba került alternatívák bridge formában:
Cocktail Audio X50D
Lindemann Audio Limetree BRIDGE
Lumin U1 Mini
A bridge és analóg kimenetre is alkalmasak pedig ezek:
Cocktail Audio X45
Cambridge Azur 851N
Pioneer N-70A
A választás végül a Cambridge Azur 851N lett. Nem bántam meg, sőt.

Avatar
bazsi-15
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2015.12.28., hétf. 07:55
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bazsi-15 »

Véleményetekre lennék kiváncsi. Kinéztem egy Marantz NA 7004 lejátszót,ugyanakkor szemezek a Denon DNP 800NE tipussal . Várom a hozzászólásokat.Melyiket lenne érdemesebb megvenni? Esetleg más javaslat...

Avatar
Patice
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.29., hétf. 12:31
Értékelés: 114

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Patice »

robi20064 írta:
2019.10.02., szer. 23:04

Akkor szerencses vagy ha a B85-on is megy gond nelkul mert alapvetoen a ROCK csak bizonyos NUC szeriakat tamogat.
A ROCK egy lecsupaszított Linux, ami Legacy Boot-os gépeken tud futni. Link
A Roon csapata Intel NUC-okon tesztelte, ezért ajánlják csak ezeket, mert erre tudják csak biztosan állítani, hogy működik.
Más hardveren is működhet, ki kell próbálni - ők is ezt ajánlják - csak ebben az esetben nem fognak tudni segíteni.
Neten sok alternatív vasat lehet találni, amin fut a ROCK.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

feket663 írta:
2019.10.02., szer. 22:40
Én is erre gondoltam, csak az a gondom vele, hogy win7-en semmit se csinál, ha rátenyerelek az execute gombra, de egy win10et futtató gépen működik.
Köszi a segítséget!
Win7-en parancssorból használd a sacd_exxtract.exe programot. Nem lesz jávás grafikus
felület, na bumm. A --h kapcsolóval kapsz súgót.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: feket663 »

La_Valse írta:
2019.10.02., szer. 21:25
feket663 írta:
2019.10.02., szer. 21:06
Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok-e, ki milyen programmal konvertálja az iso file-okat DSF-re?
Például ezzel, http://www.sonore.us/iso2dsd.html
Én is erre gondoltam, csak az a gondom vele, hogy win7-en semmit se csinál, ha rátenyerelek az execute gombra, de egy win10et futtató gépen működik.

Köszi a segítséget!
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
Patice
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.29., hétf. 12:31
Értékelés: 114

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Patice »

Jayjay írta:
2019.08.28., szer. 13:49
Sziasztok!
Jelenleg több roon ready hálózati lejátszót használok Tidal, Qobuz lejátszásához. Van egy passzív audio PC m clock és speciális usb kártya nélkül Windows 10 el, Audiophile Optimizer al, zenékkel, de zenehallgatásra szinte sohasem használom.

A mostani felállásban a negatív pontok közé tartozik a hálózati lejátszók app es kezelhetősége és felülete, kedvenc internetes rádióállomásom az olcsó hálózati lejátszón CD minőségben jön a high end hálózati lejátszómon MP3 minőségben.

Gondolkoztam egy Roon szerveren a felület miatt, és így talán az internetes rádió is CD minőségben szólalna meg. Kipróbálnám a roon szobakorrekcióját is.

A felmerült kérdések közé tartozik, hogy melyik a legjobb megoldás.
1., roon nucleus + analóg táppal
2., roon 8i7 nuc roon Rock analóg táppal
3., i56400t asrock h110m itx 8gb audio PC m roon Rock al ( kompatibilis e???), vagy windows 10 esetleg windows szerver roon al. A procit kicserélném, ha nem lenne elég a szobakorrekcióhoz ill. Upscampling hez.
Ha a 3. pontban leírt gép a meglévő passzív PC-d, akkor ki tudod próbálni Roon ROCK-kal az ingyenes időszakban. Szerintem mennie kell rajta. Nálam egy B85-ös lapban egy i5 4590T procival + 4GB RAM-mal szépen megy a ROCK. A teljesítményét meg fel tudod mérni a próbaidőszak alatt.
Roon Nucleus alternatíva lehet egy Intel NUC8 + Akasa Turing ház is. :smile29:

A Roon miatt nem fog az internet rádió CD minőségben szólni. Az "adás" bitrátája határozza meg leginkább.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

feket663 írta:
2019.10.02., szer. 21:06
Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok-e, ki milyen programmal konvertálja az iso file-okat DSF-re?
Például ezzel, http://www.sonore.us/iso2dsd.html
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok-e, ki milyen programmal konvertálja az iso file-okat DSF-re?
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Ebri
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019.07.02., kedd 08:46
Értékelés: 5

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Ebri »

PgSpa írta:
2019.09.15., vas. 20:11
Spotify felhasználóktól kérdezném (Premium esetében), ha két mobileszközön be van jelentkezve, akkor bele lehet nyúlni a másik lejátszásába? Ez normális? Bp.-en tanuló fiamnak most küldtem egy kis Dolly Roll-t... :D Mi a megoldás?
Igen, egy streamet játszatsz le, de az távirányítható hálózaton belül. Bár ezt úgy szokta csinálni, hogy aki később nyom gombot, ahhoz kerül (ha nem egy hálón vannak), a másik oldal pedig leáll. De volt már, hogy mindkettőnknél ment vmi (ritkán), s olyan is, hogy feleségem kapott metált, amin meglepődött.

Ha jól tudom, a drágább családi csomagban lehet több párhuzamos streamet játszani.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Spotify felhasználóktól kérdezném (Premium esetében), ha két mobileszközön be van jelentkezve, akkor bele lehet nyúlni a másik lejátszásába? Ez normális? Bp.-en tanuló fiamnak most küldtem egy kis Dolly Roll-t... :D Mi a megoldás?

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 885
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Line out javítás.

Hozzászólás Szerző: Messor »

Sziasztok!

Tudnátok olyan szakembert Budapest és körzetében, aki ki tud cserélni egy FIIO X3-ban egy line out csatlakozót?
Sajnos kontakt hibás lett és én nem igazán értek ehhez.
Természetesen minden költséget állok.

A kép bal felső sarkában lévő 3,5 Jack aljzat.
Fiio-X3-naked-1-of-1.jpg
Fiio-X3-naked-1-of-1.jpg (492.83 KiB) Megtekintve 3493 alkalommal
Fiio-X3-port.jpg
Fiio-X3-port.jpg (51.13 KiB) Megtekintve 3493 alkalommal


Előre is nagyon köszönöm!

06-30-7714640

Avatar
gyszabolcs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.05.22., csüt. 23:47
Értékelés: 42

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gyszabolcs »

andarson írta:
2019.08.28., szer. 19:19
Sziasztok,

OSX alatt Linn Kazoo app legfrissebb verziója (2 napja App Storeban megjelent, 4.13.48 verzió) másnál sem tökéletes?
Nálam azt produkálja, hogy a laptop alvó módja után bezár és sokadik indításra indul csak el, pár másodperc futás után mindig bezár)... szerencsére telón működik, de akkor is bosszantó.

Nem tudjátok, korábbi verziót esetleg, hogy lehet letölteni App Store-ból?

Köszönöm!
Igen, sajnos nálam is ez a helyzet. A Kazoo Release History szerint már van 4.13.53 beta (sajnos letölteni nem lehet), remélhetőleg hamarosan jön a letölthető stable is.

A korábbi verziók letöltésére iOS alatt régebben volt egy kerülő lehetőség, sajnos hasonlóról nem tudok a Mac App Store-al kapcsolatban. :(

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bandi100 írta:
2019.08.21., szer. 11:34
Miles Davies: Miles Ahead monóban szól, a Kind of Blue sztereóban.
Mindkettő ugyanazon az URL-en fut, a szerzőnél, listen.tidal.com/artist/55
Attól függ, melyik kiadás van fenn. Vlaca már leírta, hogy van sztereó változat is fönn.
Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy a Miles Ahead eredeti (első) 1957-es kiadása mono: https://www.discogs.com/Miles-Davis-Gil ... e/10273806
és még ezelőtt volt egy szintén mono kiadás, nem a megszokott borítóval: https://www.discogs.com/Miles-Davis-19- ... se/2543628
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: andarson »

Sziasztok,

OSX alatt Linn Kazoo app legfrissebb verziója (2 napja App Storeban megjelent, 4.13.48 verzió) másnál sem tökéletes?
Nálam azt produkálja, hogy a laptop alvó módja után bezár és sokadik indításra indul csak el, pár másodperc futás után mindig bezár)... szerencsére telón működik, de akkor is bosszantó.

Nem tudjátok, korábbi verziót esetleg, hogy lehet letölteni App Store-ból?

Köszönöm!
Linn Majik DS
Dual 1219 - Sumiko Blue point no.3 Lo
Forté Audio Model 40 - Forté Audio Model 4
JBL 4333

Avatar
Jayjay
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 18:03
Értékelés: 2

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Jayjay »

Sziasztok!
Jelenleg több roon ready hálózati lejátszót használok Tidal, Qobuz lejátszásához. Van egy passzív audio PC m clock és speciális usb kártya nélkül Windows 10 el, Audiophile Optimizer al, zenékkel, de zenehallgatásra szinte sohasem használom.

A mostani felállásban a negatív pontok közé tartozik a hálózati lejátszók app es kezelhetősége és felülete, kedvenc internetes rádióállomásom az olcsó hálózati lejátszón CD minőségben jön a high end hálózati lejátszómon MP3 minőségben.

Gondolkoztam egy Roon szerveren a felület miatt, és így talán az internetes rádió is CD minőségben szólalna meg. Kipróbálnám a roon szobakorrekcióját is.

A felmerült kérdések közé tartozik, hogy melyik a legjobb megoldás.
1., roon nucleus + analóg táppal
2., roon 8i7 nuc roon Rock analóg táppal
3., i56400t asrock h110m itx 8gb audio PC m roon Rock al ( kompatibilis e???), vagy windows 10 esetleg windows szerver roon al. A procit kicserélném, ha nem lenne elég a szobakorrekcióhoz ill. Upscampling hez.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”