Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »


David Gilmournal van az 1-es sorozatszámú Stratocaster (ami ugye nem az első Strató, csak az első amely sorszámot is kapott)... 1954-es... és eléggé viseltes az is. De az ő kezében bármi jól szólna, még egy préseltlemezből készült 30ezer forintos “tescogazdaságos” is, hidd el...
Azt kötve hiszem,hogy minden jól szólna a kezében.Ezért is szerzett magának jó gitárokat.Azóta már elárvereztette az egész gyűjteményt.
Ezt érdemes meghallgatni:

https://www.youtube.com/watch?v=PBwsV4qlbsM
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

arzachel írta:
2019.10.04., pén. 21:07
és az eredeti 58-as Stratocastereket ma már 25ezer dollár körüli áron árulják. Hogy jobban szólnak-e, mint mondjuk egy 3 éve készült amerikai Strato? Hát aki annyit fizt érte, annak a kezében remélhetőleg igen, ugyanis mint tudjuk a hang a kézben van, nem a hangszerben :D De ez már tényleg nagyon off itt... Csak azért tettem be, mert jó példa arra, hogy a sznobéria milyen groteszk módon is képes megnyilvánulni. :D
Jobban szólnak a régiek egyérteműen,ezért is kerülnek annyiba.A jó fülű zenész ezt hallja.pl:Dave Gilmour.
David Gilmournal van az 1-es sorozatszámú Stratocaster (ami ugye nem az első Strató, csak az első amely sorszámot is kapott)... 1954-es... és eléggé viseltes az is. De az ő kezében bármi jól szólna, még egy préseltlemezből készült 30ezer forintos “tescogazdaságos” is, hidd el... Persze, azt nem kétlem, hogy jól szolnak azok a régi Stratók, viszont azt is tudom, hogy az eredeti hangszedők/elektronikák baromi zajosak, ahogy fapaci is írta.
Viszont így részben idézve a hozzászólásomat, az utolsó mondatom félreérthető, mert a groteszk sznobizmust nem a 25ezer dolláros régi Stratókra ítam, hanem a gyárilag mesterségesen koptatott és emiatt jó drágán eladott újakra.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

zoli73 írta:
2019.10.04., pén. 18:02
Azért, ha publikus szabad tudni kik azok a hifizős zenészek? Pusztán kíváncsiságból.
Egy kis történetet mesélnék erről.
Konkrét nevet most én sem írok le, de könnyen utána lehet járni (nem sok magyar hegedűművész játszik Stradivarin).
A művész becsengetett hozzánk, hóna alatt a 1.5 milliárd Ft-ra biztosított Stradivari hegedűjével, hogy egy egyszerűbb rendszert vásárolna, amivel legalább meg tudja közelíteni a hangszere hangját, amikor hallgatja a saját felvételeit otthon.
Elkezdett játszani egy kicsit (hátborzongató élmény volt, hogy ott és neked játszik az egyik legnagyobb élő hegedűművész a Stradivariján), majd kérte, hogy tegyük be az egyik CD-jét és elkezdte hallgatni. Majd megszólalt: ez az, ez az a hang, amit keresek. Már mi voltunk a hatodik kereskedés, amit végig járt (akkor még volt annyi Budapesten).
Akkor egyszerűbb Martin Logan és Linnek voltak bekötve. A Martin Logan hangja annyira megragadta, hogy meg is rendelte a Linnekkel együtt. Majd évekkel később, a hálózati audio lejátszók elterjedésével kicsit feljebb lépett. Egy komolyabb Martin Logant, Lumint és egy Linn LP12-őt vett. Az elektronikában is Anthem-re tért át a Linnekről. Azóta azokat hallgatja boldogan.

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

fapaci írta:
2019.10.04., pén. 20:37
zoli73 írta:
2019.10.04., pén. 18:02
Azért, ha publikus szabad tudni kik azok a hifizős zenészek? Pusztán kíváncsiságból.
Sajnos nem publikus. Néha beszélgetek velük HiFi-ről is, szándékosan nem akarják felfedni magukat a hifisták előtt és meg is értem őket. Némelyikük itt az AVX-en is jelen van, de nem szeretnék tudálékosan titokzatoskodni. Ők döntik el, fel akarják-e fedni magukat, de nem is ez a lényeg, hanem hogy bizony léteznek olyan muzsikusok, akik otthon is hallgatnak zenét kimondottan jó minőségben.

Ellenpélda az én volt apósom, aki a pécsi Pannon Szimfonikusok igazgatója és karmestere volt. Több ezres lemezgyűjteményét egy 70-es évekből származó félgagyi csehszlovák pörgetőn játszotta le, de igazából csak mankónak, sokkal inkább a partitúrából "hallgatott" zenét és persze vezényelt is hozzá. Mikor ezt először megláttam, nehezen döntöttem el, miként reagáljak rá, aztán megszoktam és meg is értettem. Egyszer próbáltam hifizésre rávenni, mikor megmutattam neki az akkori rendszeremet egy általa is ismert felvétellel. Elismerően bólogatott, de éreztem, hogy nincs lenyűgözve, csak túl kedves volt ahhoz, hogy leszólja a hangzást.
Van egy nagyon jó barátom, aki a madridi operában zenél, már nagyon sok éve.
Kértem, hogy spanyol zeneszerzőktől , ha küldene néhány audiofil lemezt, vagy cd-t. Ott él, ismerheti a helyi zene palettát.
Úgy nézett rám a kamerán keresztül , mint ha ufót látna.
" hülye vagy, minek neked lemez, vagy cd, ott van a ... Megosztó, én is ott hallgatom a zenéimet, fillérekert, és vég nélkül sorolta a jobbnál jobb előadokat, zeneműveket.
Nem is értette, mit akarok.
Számára a zene, előadás minősege nem a hangzás minősége, hanem az előadó kvalitása, a mű összhangzata jelenti.
Kijelentette, hogy barom vagyok, ha ilyenre költöm a pénzemet.
Na erre varrjatok gombot !
Nem is küldött semmit :smile51:

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

fapaci írta:
2019.10.04., pén. 20:37
zoli73 írta:
2019.10.04., pén. 18:02
Azért, ha publikus szabad tudni kik azok a hifizős zenészek? Pusztán kíváncsiságból.
Sajnos nem publikus. Néha beszélgetek velük HiFi-ről is, szándékosan nem akarják felfedni magukat a hifisták előtt és meg is értem őket. Némelyikük itt az AVX-en is jelen van, de nem szeretnék tudálékosan titokzatoskodni. Ők döntik el, fel akarják-e fedni magukat, de nem is ez a lényeg, hanem hogy bizony léteznek olyan muzsikusok, akik otthon is hallgatnak zenét kimondottan jó minőségben.

Ellenpélda az én volt apósom, aki a pécsi Pannon Szimfonikusok igazgatója és karmestere volt. Több ezres lemezgyűjteményét egy 70-es évekből származó félgagyi csehszlovák pörgetőn játszotta le, de igazából csak mankónak, sokkal inkább a partitúrából "hallgatott" zenét és persze vezényelt is hozzá. Mikor ezt először megláttam, nehezen döntöttem el, miként reagáljak rá, aztán megszoktam és meg is értettem. Egyszer próbáltam hifizésre rávenni, mikor megmutattam neki az akkori rendszeremet egy általa is ismert felvétellel. Elismerően bólogatott, de éreztem, hogy nincs lenyűgözve, csak túl kedves volt ahhoz, hogy leszólja a hangzást.
Köszönöm, elfogadom.
A volt apósodhoz hasonszőrű embert én is ismerek, apósom egyik szomszédja, az utcabeliek úgy hívják, a "nyugdíjas operaénekes", kissé furcsa titulus nem mondom. Egyszer jártam nála, az anyósom beszervezett nekem egy csaptelep cserét. Mikor ott jártam, akkor is szólt a zene, opera természetesen. Kicsit bekukkantottam a szobába, egy régi Panasonic minihifi-ről szólt a zene, Ő pedig nagy átéléssel énekelt vele/hozzá, míg én a csaptelepet cseréltem.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »

és az eredeti 58-as Stratocastereket ma már 25ezer dollár körüli áron árulják. Hogy jobban szólnak-e, mint mondjuk egy 3 éve készült amerikai Strato? Hát aki annyit fizt érte, annak a kezében remélhetőleg igen, ugyanis mint tudjuk a hang a kézben van, nem a hangszerben :D De ez már tényleg nagyon off itt... Csak azért tettem be, mert jó példa arra, hogy a sznobéria milyen groteszk módon is képes megnyilvánulni. :D
Jobban szólnak a régiek egyérteműen,ezért is kerülnek annyiba.A jó fülű zenész ezt hallja.pl:Dave Gilmour.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Egyszer valaki feltette azt a kérdést: "Ha hamarabb találják fel a CD-t, akkor utána is kitalálják az LP-t ?" Amiket itt előzőleg leírtatok, külön-külön mind igaz. Minden formátumnak van előnye hátránya. Nálam jól megfér a Tidal, CD, LP is. Van olyan zene amit LP-n hallgatok meg szívesebben, van olyan amit CD-n. A Tidal-t inkább csak felfedezésnek, szörfölésnek, háttérzenélésnek használom.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

zoli73 írta:
2019.10.04., pén. 18:02
Azért, ha publikus szabad tudni kik azok a hifizős zenészek? Pusztán kíváncsiságból.
Sajnos nem publikus. Néha beszélgetek velük HiFi-ről is, szándékosan nem akarják felfedni magukat a hifisták előtt és meg is értem őket. Némelyikük itt az AVX-en is jelen van, de nem szeretnék tudálékosan titokzatoskodni. Ők döntik el, fel akarják-e fedni magukat, de nem is ez a lényeg, hanem hogy bizony léteznek olyan muzsikusok, akik otthon is hallgatnak zenét kimondottan jó minőségben.

Ellenpélda az én volt apósom, aki a pécsi Pannon Szimfonikusok igazgatója és karmestere volt. Több ezres lemezgyűjteményét egy 70-es évekből származó félgagyi csehszlovák pörgetőn játszotta le, de igazából csak mankónak, sokkal inkább a partitúrából "hallgatott" zenét és persze vezényelt is hozzá. Mikor ezt először megláttam, nehezen döntöttem el, miként reagáljak rá, aztán megszoktam és meg is értettem. Egyszer próbáltam hifizésre rávenni, mikor megmutattam neki az akkori rendszeremet egy általa is ismert felvétellel. Elismerően bólogatott, de éreztem, hogy nincs lenyűgözve, csak túl kedves volt ahhoz, hogy leszólja a hangzást.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3350
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4303
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

Emlékeim szerint Kocsis Zoltán ( R.I.P.) is. Úgy emlékszem, Goodmans fan volt.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

fapaci írta:
2019.10.04., pén. 16:34
L5S1 írta:
2019.10.04., pén. 14:55
A zenészek világát a hifizéssel bármilyen összefüggésbe hozni egyszerűen egy nagy félreértés eredménye. Őket ez a dolog rohadtul nem érdekli. Aki nem hiszi számolja össze hogy hány hifizős zenész ismerőse van. Statisztikai hibahatár alatti lesz a számuk.
Nekem most gyors fejszámolással 8 ember ugrott be. Nem tudom, mi a statisztikai hibahatár, de szerintem egyikük sem tekinti annak magát.

Szerintem bőségesen van párhuzam a zenészek hangszerekhez viszonyulása és a hifisták rugói között. A hangszerek hangzási különbségei is nehezen mérhetőek műszerekkel, ahogy a HiFi eszközök közötti hallható eltérést sem mindig sikerül mérésekkel alátámasztani. A zenészek között is sok legenda és előítélet terjed, illetve ott is megvannak a divathullámok, meg azok, akik imádnak ezeken szörfözni és persze megvan a konzervatív csoport is, akik kezéből vontatóhajóval sem lehet kivenni a Fender Telecastert, Stratocastert és Jazz Basst, mert szerintük minden csak száraz tűzifa, amit az elmúlt 30 évben gyártottak. Jelen vannak és uralják a piacot a patinás hangszergyártók, de mellettük sok kisebb cég és apró manufaktúra is levegőhöz jut. Egy nagy eltérést látok, mégpedig hogy szerintem egyetlen muzsikus sem vett magának hangszert műszaki adatok alapján. :D
Azért, ha publikus szabad tudni kik azok a hifizős zenészek? Pusztán kíváncsiságból.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

fapaci írta:
2019.10.04., pén. 17:27
L5S1 írta:
2019.10.04., pén. 17:13
Azért érdemes megnézni hogy néz ki egy "vérbeli" rocker gitárja...
OK, nézzük példának ezt a két tulkot:
Konkrétan nem ők jutnak az eszembe ha hangszerrombolásra gondolok amely sajnos időről-időre előfordul egy-egy extravagánsra sikerült koncerten. Pl. a Nirvana-nál. Vagy ott van Jerry Lee Lewis aki szintén szerette a lábával kényeztetni a klaviatúrát. Úgyhogy kár úgy tenni mintha a rock szakmától életidegen volna a hangszerek koncerten történő leamortizálása. Tudok olyat akinek 13 helyen van eltörve a gitár nyaka és mégse cseréli le. Tévében mutogatták az ipsét és próbálták úgy beadni a dolgot hogy annyira jó a Fenderje hogy még így is ragaszkodik hozzá és nincs az a pénz amiért lecserélné. Na, most mindenki játszon el azzal a gondolattal hogy hogyan lehet eltörni egy gitár nyakát 13-szor. Szóval van aki szarba se nézi a hangszerét, üti-vágja, odabassza minden sarokhoz, ráhamuz, lekávézza, belerúg, rálép, az állvány mellé rakja meg van olyan is aki vigyáz rá. Ok, ezeket is érheti baleset de nem 13-szor.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2019.10.04., pén. 17:25
Aszpirin írta:
2019.10.04., pén. 17:06
Dehogy kell felújítani, minél ütöttkopottabb, anál menőbb...
Nem is a testet újítják fel, hanem a bundozást, húrlábat, mechanikát és az elektronikát, ami ma már vállalhatatlanul zajosnak mondható.
Jaja, tudom, persze. Volt abban, amit írtam, szarkazmus, bőven.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

L5S1 írta:
2019.10.04., pén. 17:13
Azért érdemes megnézni hogy néz ki egy "vérbeli" rocker gitárja meg egy szólamvezető arany fuvolája. Érdekes, a Muramatsu miért nem horpasztja és görbíti a fuvoláit mielőtt eladja? Talán mert nem tulok parasztoknak készíti.
Nem feltétlenül tulok parasztságról van szó, a gitár már csak olyan, hogy ahol a kar meg kéz érintkezik vele, ott hosszú időnyi használat után lekopik a lakkozás, kikopnak a bundok, kisúrolódik a fogólap, stb. A vicc nem ebben van, hanem hogy ez már kifejezetten menő lett, és a kishülyéknek gyárilag koptatott gitárokat készítenek (mint a farmernadrágoknál, ahol már a szakadt a menő). Olyan limitált szériás Fendert is láttam, amit számítógépes modellezésses módszerrrel gyárilag hajszálpontosan olyanra koptattak-koszoltak-színeztek el, mint ahogyan X.Y. nagynevű rockgitáros gitárja kinéz, és emiatt ötször annyiba is került, mintha nem lenne koptava. Ilyesmikre (sajnos) van kereslet.

Mellesleg hegedűt is láttam egyébként már olyant, amelynek a nyakáról lekopott a lakk, illetve a pallónál a húrok alatt letörölhetetlenül beleette magát a gyantapor a lakkba/fába, pedig a hegedű sem tulkoknak készül. Minden kopik és öregszik, amit használnak. Alighanem az arany fuvola is, csak azon nem (úgy) látszik. Gondolom én.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.10.04., pén. 17:48-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

L5S1 írta:
2019.10.04., pén. 17:13
Azért érdemes megnézni hogy néz ki egy "vérbeli" rocker gitárja...
OK, nézzük példának ezt a két tulkot:

Kép

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2019.10.04., pén. 17:06
Dehogy kell felújítani, minél ütöttkopottabb, anál menőbb...
Nem is a testet újítják fel, hanem a bundozást, húrlábat, mechanikát és az elektronikát, ami ma már vállalhatatlanul zajosnak mondható.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]

OFF
Dehogy kell felújítani, minél ütöttkopottabb, anál menőbb, a Fender már gyárilag szarrákoptatott Stratókat és Teléket gyárt és forgalmaz "Relic" megjelöléssel a névben (nem, ez nem vicc, valóban gyárilag leütik-lekoptatják, és úgy forgalmazzák, lásd pl ezt az új példányt a Thomannál: https://www.google.de/shopping/product/ ... gKjB_D_BwE )
[/quote]

Azért érdemes megnézni hogy néz ki egy "vérbeli" rocker gitárja meg egy szólamvezető arany fuvolája. Érdekes, a Muramatsu miért nem horpasztja és görbíti a fuvoláit mielőtt eladja? Talán mert nem tulok parasztoknak készíti.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2019.10.04., pén. 16:54
Aszpirin írta:
2019.10.04., pén. 16:40
fapaci írta:
2019.10.04., pén. 16:34
A zenészek között is sok legenda és előítélet terjed, illetve ott is megvannak a divathullámok, meg azok, akik imádnak ezeken szörfözni és persze megvan a konzervatív csoport is, akik kezéből vontatóhajóval sem lehet kivenni a Fender Telecastert, Stratocastert és Jazz Basst, mert szerintük minden csak száraz tűzifa, amit az elmúlt 30 évben gyártottak.
Mindhármat gyártják és forgalmazzák a mai napig, de akkor gondolom legalább 30 éveset kell venni belőlük :D
Persze, a 60-70-es évek eredeti USA gyártású példányai a menők, bár a legtöbbet alaposan fel kell újítani, viszont ma is lehet hozzájuk mindenféle alkatrészt kapni. Az újak, pláne a mexikói, japán gyárakból kikerülő verziók cikik. :D
OFF
Dehogy kell felújítani, minél ütöttkopottabb, anál menőbb, a Fender már gyárilag szarrákoptatott Stratókat és Teléket gyárt és forgalmaz "Relic" megjelöléssel a névben (nem, ez nem vicc, valóban gyárilag leütik-lekoptatják, és úgy forgalmazzák, lásd pl ezt az új példányt a Thomannál: https://www.google.de/shopping/product/ ... gKjB_D_BwE ) A keresletet ugye ki kell elégíteni, és az eredeti 58-as Stratocastereket ma már 25ezer dollár körüli áron árulják. Hogy jobban szólnak-e, mint mondjuk egy 3 éve készült amerikai Strato? Hát aki annyit fizt érte, annak a kezében remélhetőleg igen, ugyanis mint tudjuk a hang a kézben van, nem a hangszerben :D De ez már tényleg nagyon off itt... Csak azért tettem be, mert jó példa arra, hogy a sznobéria milyen groteszk módon is képes megnyilvánulni. :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]
Nekem most gyors fejszámolással 8 ember ugrott be. Nem tudom, mi a statisztikai hibahatár, de szerintem egyikük sem tekinti annak magát.

Szerintem bőségesen van párhuzam a zenészek hangszerekhez viszonyulása és a hifisták rugói között. A hangszerek hangzási különbségei is nehezen mérhetőek műszerekkel, ahogy a HiFi eszközök közötti hallható eltérést sem mindig sikerül mérésekkel alátámasztani. A zenészek között is sok legenda és előítélet terjed, illetve ott is megvannak a divathullámok, meg azok, akik imádnak ezeken szörfözni és persze megvan a konzervatív csoport is, akik kezéből vontatóhajóval sem lehet kivenni a Fender Telecastert, Stratocastert és Jazz Basst, mert szerintük minden csak száraz tűzifa, amit az elmúlt 30 évben gyártottak. Jelen vannak és uralják a piacot a patinás hangszergyártók, de mellettük sok kisebb cég és apró manufaktúra is levegőhöz jut. Egy nagy eltérést látok, mégpedig hogy szerintem egyetlen muzsikus sem vett magának hangszert műszaki adatok alapján. :D
[/quote]
Nem a zenész a statisztikai hibahatár hanem a számuk. Az a nyolc meg...két ujjam kimaradt. He-he.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2019.10.04., pén. 16:40
fapaci írta:
2019.10.04., pén. 16:34
A zenészek között is sok legenda és előítélet terjed, illetve ott is megvannak a divathullámok, meg azok, akik imádnak ezeken szörfözni és persze megvan a konzervatív csoport is, akik kezéből vontatóhajóval sem lehet kivenni a Fender Telecastert, Stratocastert és Jazz Basst, mert szerintük minden csak száraz tűzifa, amit az elmúlt 30 évben gyártottak.
Mindhármat gyártják és forgalmazzák a mai napig, de akkor gondolom legalább 30 éveset kell venni belőlük :D
Persze, a 60-70-es évek eredeti USA gyártású példányai a menők, bár a legtöbbet alaposan fel kell újítani, viszont ma is lehet hozzájuk mindenféle alkatrészt kapni. Az újak, pláne a mexikói, japán gyárakból kikerülő verziók cikik. :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2019.10.04., pén. 16:34
A zenészek között is sok legenda és előítélet terjed, illetve ott is megvannak a divathullámok, meg azok, akik imádnak ezeken szörfözni és persze megvan a konzervatív csoport is, akik kezéből vontatóhajóval sem lehet kivenni a Fender Telecastert, Stratocastert és Jazz Basst, mert szerintük minden csak száraz tűzifa, amit az elmúlt 30 évben gyártottak.
Mindhármat gyártják és forgalmazzák a mai napig, de akkor gondolom legalább 30 éveset kell venni belőlük :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

L5S1 írta:
2019.10.04., pén. 14:55
A zenészek világát a hifizéssel bármilyen összefüggésbe hozni egyszerűen egy nagy félreértés eredménye. Őket ez a dolog rohadtul nem érdekli. Aki nem hiszi számolja össze hogy hány hifizős zenész ismerőse van. Statisztikai hibahatár alatti lesz a számuk.
Nekem most gyors fejszámolással 8 ember ugrott be. Nem tudom, mi a statisztikai hibahatár, de szerintem egyikük sem tekinti annak magát.

Szerintem bőségesen van párhuzam a zenészek hangszerekhez viszonyulása és a hifisták rugói között. A hangszerek hangzási különbségei is nehezen mérhetőek műszerekkel, ahogy a HiFi eszközök közötti hallható eltérést sem mindig sikerül mérésekkel alátámasztani. A zenészek között is sok legenda és előítélet terjed, illetve ott is megvannak a divathullámok, meg azok, akik imádnak ezeken szörfözni és persze megvan a konzervatív csoport is, akik kezéből vontatóhajóval sem lehet kivenni a Fender Telecastert, Stratocastert és Jazz Basst, mert szerintük minden csak száraz tűzifa, amit az elmúlt 30 évben gyártottak. Jelen vannak és uralják a piacot a patinás hangszergyártók, de mellettük sok kisebb cég és apró manufaktúra is levegőhöz jut. Egy nagy eltérést látok, mégpedig hogy szerintem egyetlen muzsikus sem vett magának hangszert műszaki adatok alapján. :D

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]
Valóban a legtöbb zenészt nem igen érdekli a lejátszó rendszer.(Azért van kivétel is bőven!)
Ámde akkor miért akar minden zenész egyre jobb hangszert("highend hangszert?")??? :quetionmark: gondolkodik.gif
Gyuri :napsut:
[/quote]
A zenészek ( könnyű és komolyzenészek egyaránt ) egy része kurvára igénytelen magával és a közönségével szemben, sokuk zenét egyáltalán nem hallgat ( gyakorlásról inkább ne is beszéljünk ) mondván minek ( James Galway is azért hagyta ott a Berlini Szimfónikusokat (!) mert nem akart közöttük hangszeresen leépülni ). Én már annak is örülök ha Mozart nevét nem c-vel írják. Viszont az igényes és jól képzett előadó néha bekapcsolja otthon a Videoton hifit. Néha, mert aki egész nap a zene bűvöletében él annak már nem sok kedve van este is zenét hallgatni pláne ha egy jó nagy család várja haza sok extra munkával. Az ilyen ember minek venne magának drága letapogató rendszert ha nincs rá ideje bekapcsolni?

Azt azért vegyük észre hogy az élő zene teljesen más minőségi színvonalat képvisel egy aktív zenész számára mint a konzervzene mindennapi felmelegítése egy hifistának, legyen bár az adott album előadója a világ egyik legkeresettebb művésze is. A zenehallgatás valóban jó arra hogy sok felvételt és zenei koncepciót megismerhessünk. Mi. Mi akik nem konyítunk hozzá. Így lesz min csámcsogni a kocsmában a pultos kisasszonnyal, viszont a zenész általa nem megy elöbbre mert ezeket az interpretációkat leutánozni hallás után nem lehet. Youtube-ról sem lehet hangszert tanulni sem pedig stílusismeretet elsajátítani. Én csak nevetem azokat akik Bill Evans szaxofonos instrukcióit inhalálják nap mint nap annak reményében hogy egyszer majd ők is úgy fognak fújni mint ő mert a mester most végre elárulja nekik a nagy titkot és fellebbenti a sötét fátylat az elhallgatott nüanszokról. Ugyan. El kell menni hozzá tanulni, pár évet lehúzni mellette és akkor talán valami valóbán átsugárzik majd rájuk is.

Minden zenész egy pakkal érkezik a munka világába és abból fog dolgozni amit a tanulmányai során belepakolt. Ha sikeres zenésszé válik meg lesz majd a lehetősége hogy a világ legjobb zenekaraival és zenészeivel dolgozhasson és rengeteg új dolgot sajátíthasson el. Ezáltal zeneileg gazdagodni fog és nőni fog a munkapiaci értéke. Ez működik. A zenehallgatás viszont legfeljebb puszta szórakozás a részükre és amikor meghallják hogy a legtutibb rendszer is milyen fos módra szól egy félresikeredett fuvolás tanszaki koncert "aurájához" képest is egyből elröhögik magukat és gyorsan visszateszik a pénztárcájukat a zsebükbe.

A hangszerről meg annyit hogy én még nem találkoztam olyan értelmes zenésszel akinek nem csorgott volna a nyála a legtutibb gyártmányra és kifejezetten büszkék rá ha az egyiket magukénak tudhatják.

A zenészek világát a hifizéssel bármilyen összefüggésbe hozni egyszerűen egy nagy félreértés eredménye. Őket ez a dolog rohadtul nem érdekli. Aki nem hiszi számolja össze hogy hány hifizős zenész ismerőse van. Statisztikai hibahatár alatti lesz a számuk.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »

[/quote]
Valóban a legtöbb zenészt nem igen érdekli a lejátszó rendszer.(Azért van kivétel is bőven!)
Ámde akkor miért akar minden zenész egyre jobb hangszert("highend hangszert?")??? :quetionmark: gondolkodik.gif
Gyuri :napsut:
[/quote]

Valószínűleg hallják,hogy a régi Fender jobban szól mint az új gyártásu.Gondolom én. :smile29:
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

vidor2009 írta:
2019.10.04., pén. 11:04
Nagyon sok olyan profi zenész barátom van, akinél max. egy Videoton HiFi torony zenél, legnagyobb megelégedettségükre.
Még egy régi HiFi-s fórumon írta egy "vadász" (előtte: "hülyeségvadász") nicnevű alak - azóta nagyon jó barátom! - hogy: "Mindenki úgy élvez ahogy tud." leborulok.gif
Valóban a legtöbb zenészt nem igen érdekli a lejátszó rendszer.(Azért van kivétel is bőven!)
Ámde akkor miért akar minden zenész egyre jobb hangszert("highend hangszert?")??? :quetionmark: gondolkodik.gif
Gyuri :napsut:
[/quote]

A jobb hangszer a zenésznek teljesen mást jelent, mint a jobb hang a hifistának.
Szerintem nem összehasonlítható a kettő.

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

dixie-chicken írta:
2019.10.04., pén. 12:43
...akad olyan amely évtizedeken keresztül ugyanazon ütött,kopott gitárját és amplifikációját használja

lásd csak egy példának Rory Gallagher (közismert ) esetét..de nincs egyedül..
Off, bocs.

1985-ben a volt szerencsém hallani-látni, ahogy tényleg maga tekergette a Pécsi Sportcsarnokban a színpadon (is?) installált kütyüjeit. Persze a koncert nem emiatt volt szenzációs. ;peace;
Csatolmányok
R. Gallagher 1985.01.21. Pécs Sportcsarnok.jpg
R. Gallagher 1985.01.21. Pécs Sportcsarnok.jpg (571.47 KiB) Megtekintve 1494 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”