Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2019.10.04., pén. 17:25
Aszpirin írta:
2019.10.04., pén. 17:06
Dehogy kell felújítani, minél ütöttkopottabb, anál menőbb...
Nem is a testet újítják fel, hanem a bundozást, húrlábat, mechanikát és az elektronikát, ami ma már vállalhatatlanul zajosnak mondható.
Jaja, tudom, persze. Volt abban, amit írtam, szarkazmus, bőven.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

L5S1 írta:
2019.10.04., pén. 17:13
Azért érdemes megnézni hogy néz ki egy "vérbeli" rocker gitárja meg egy szólamvezető arany fuvolája. Érdekes, a Muramatsu miért nem horpasztja és görbíti a fuvoláit mielőtt eladja? Talán mert nem tulok parasztoknak készíti.
Nem feltétlenül tulok parasztságról van szó, a gitár már csak olyan, hogy ahol a kar meg kéz érintkezik vele, ott hosszú időnyi használat után lekopik a lakkozás, kikopnak a bundok, kisúrolódik a fogólap, stb. A vicc nem ebben van, hanem hogy ez már kifejezetten menő lett, és a kishülyéknek gyárilag koptatott gitárokat készítenek (mint a farmernadrágoknál, ahol már a szakadt a menő). Olyan limitált szériás Fendert is láttam, amit számítógépes modellezésses módszerrrel gyárilag hajszálpontosan olyanra koptattak-koszoltak-színeztek el, mint ahogyan X.Y. nagynevű rockgitáros gitárja kinéz, és emiatt ötször annyiba is került, mintha nem lenne koptava. Ilyesmikre (sajnos) van kereslet.

Mellesleg hegedűt is láttam egyébként már olyant, amelynek a nyakáról lekopott a lakk, illetve a pallónál a húrok alatt letörölhetetlenül beleette magát a gyantapor a lakkba/fába, pedig a hegedű sem tulkoknak készül. Minden kopik és öregszik, amit használnak. Alighanem az arany fuvola is, csak azon nem (úgy) látszik. Gondolom én.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.10.04., pén. 17:48-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

L5S1 írta:
2019.10.04., pén. 17:13
Azért érdemes megnézni hogy néz ki egy "vérbeli" rocker gitárja...
OK, nézzük példának ezt a két tulkot:

Kép

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2019.10.04., pén. 17:06
Dehogy kell felújítani, minél ütöttkopottabb, anál menőbb...
Nem is a testet újítják fel, hanem a bundozást, húrlábat, mechanikát és az elektronikát, ami ma már vállalhatatlanul zajosnak mondható.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]

OFF
Dehogy kell felújítani, minél ütöttkopottabb, anál menőbb, a Fender már gyárilag szarrákoptatott Stratókat és Teléket gyárt és forgalmaz "Relic" megjelöléssel a névben (nem, ez nem vicc, valóban gyárilag leütik-lekoptatják, és úgy forgalmazzák, lásd pl ezt az új példányt a Thomannál: https://www.google.de/shopping/product/ ... gKjB_D_BwE )
[/quote]

Azért érdemes megnézni hogy néz ki egy "vérbeli" rocker gitárja meg egy szólamvezető arany fuvolája. Érdekes, a Muramatsu miért nem horpasztja és görbíti a fuvoláit mielőtt eladja? Talán mert nem tulok parasztoknak készíti.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2019.10.04., pén. 16:54
Aszpirin írta:
2019.10.04., pén. 16:40
fapaci írta:
2019.10.04., pén. 16:34
A zenészek között is sok legenda és előítélet terjed, illetve ott is megvannak a divathullámok, meg azok, akik imádnak ezeken szörfözni és persze megvan a konzervatív csoport is, akik kezéből vontatóhajóval sem lehet kivenni a Fender Telecastert, Stratocastert és Jazz Basst, mert szerintük minden csak száraz tűzifa, amit az elmúlt 30 évben gyártottak.
Mindhármat gyártják és forgalmazzák a mai napig, de akkor gondolom legalább 30 éveset kell venni belőlük :D
Persze, a 60-70-es évek eredeti USA gyártású példányai a menők, bár a legtöbbet alaposan fel kell újítani, viszont ma is lehet hozzájuk mindenféle alkatrészt kapni. Az újak, pláne a mexikói, japán gyárakból kikerülő verziók cikik. :D
OFF
Dehogy kell felújítani, minél ütöttkopottabb, anál menőbb, a Fender már gyárilag szarrákoptatott Stratókat és Teléket gyárt és forgalmaz "Relic" megjelöléssel a névben (nem, ez nem vicc, valóban gyárilag leütik-lekoptatják, és úgy forgalmazzák, lásd pl ezt az új példányt a Thomannál: https://www.google.de/shopping/product/ ... gKjB_D_BwE ) A keresletet ugye ki kell elégíteni, és az eredeti 58-as Stratocastereket ma már 25ezer dollár körüli áron árulják. Hogy jobban szólnak-e, mint mondjuk egy 3 éve készült amerikai Strato? Hát aki annyit fizt érte, annak a kezében remélhetőleg igen, ugyanis mint tudjuk a hang a kézben van, nem a hangszerben :D De ez már tényleg nagyon off itt... Csak azért tettem be, mert jó példa arra, hogy a sznobéria milyen groteszk módon is képes megnyilvánulni. :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]
Nekem most gyors fejszámolással 8 ember ugrott be. Nem tudom, mi a statisztikai hibahatár, de szerintem egyikük sem tekinti annak magát.

Szerintem bőségesen van párhuzam a zenészek hangszerekhez viszonyulása és a hifisták rugói között. A hangszerek hangzási különbségei is nehezen mérhetőek műszerekkel, ahogy a HiFi eszközök közötti hallható eltérést sem mindig sikerül mérésekkel alátámasztani. A zenészek között is sok legenda és előítélet terjed, illetve ott is megvannak a divathullámok, meg azok, akik imádnak ezeken szörfözni és persze megvan a konzervatív csoport is, akik kezéből vontatóhajóval sem lehet kivenni a Fender Telecastert, Stratocastert és Jazz Basst, mert szerintük minden csak száraz tűzifa, amit az elmúlt 30 évben gyártottak. Jelen vannak és uralják a piacot a patinás hangszergyártók, de mellettük sok kisebb cég és apró manufaktúra is levegőhöz jut. Egy nagy eltérést látok, mégpedig hogy szerintem egyetlen muzsikus sem vett magának hangszert műszaki adatok alapján. :D
[/quote]
Nem a zenész a statisztikai hibahatár hanem a számuk. Az a nyolc meg...két ujjam kimaradt. He-he.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2019.10.04., pén. 16:40
fapaci írta:
2019.10.04., pén. 16:34
A zenészek között is sok legenda és előítélet terjed, illetve ott is megvannak a divathullámok, meg azok, akik imádnak ezeken szörfözni és persze megvan a konzervatív csoport is, akik kezéből vontatóhajóval sem lehet kivenni a Fender Telecastert, Stratocastert és Jazz Basst, mert szerintük minden csak száraz tűzifa, amit az elmúlt 30 évben gyártottak.
Mindhármat gyártják és forgalmazzák a mai napig, de akkor gondolom legalább 30 éveset kell venni belőlük :D
Persze, a 60-70-es évek eredeti USA gyártású példányai a menők, bár a legtöbbet alaposan fel kell újítani, viszont ma is lehet hozzájuk mindenféle alkatrészt kapni. Az újak, pláne a mexikói, japán gyárakból kikerülő verziók cikik. :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2019.10.04., pén. 16:34
A zenészek között is sok legenda és előítélet terjed, illetve ott is megvannak a divathullámok, meg azok, akik imádnak ezeken szörfözni és persze megvan a konzervatív csoport is, akik kezéből vontatóhajóval sem lehet kivenni a Fender Telecastert, Stratocastert és Jazz Basst, mert szerintük minden csak száraz tűzifa, amit az elmúlt 30 évben gyártottak.
Mindhármat gyártják és forgalmazzák a mai napig, de akkor gondolom legalább 30 éveset kell venni belőlük :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

L5S1 írta:
2019.10.04., pén. 14:55
A zenészek világát a hifizéssel bármilyen összefüggésbe hozni egyszerűen egy nagy félreértés eredménye. Őket ez a dolog rohadtul nem érdekli. Aki nem hiszi számolja össze hogy hány hifizős zenész ismerőse van. Statisztikai hibahatár alatti lesz a számuk.
Nekem most gyors fejszámolással 8 ember ugrott be. Nem tudom, mi a statisztikai hibahatár, de szerintem egyikük sem tekinti annak magát.

Szerintem bőségesen van párhuzam a zenészek hangszerekhez viszonyulása és a hifisták rugói között. A hangszerek hangzási különbségei is nehezen mérhetőek műszerekkel, ahogy a HiFi eszközök közötti hallható eltérést sem mindig sikerül mérésekkel alátámasztani. A zenészek között is sok legenda és előítélet terjed, illetve ott is megvannak a divathullámok, meg azok, akik imádnak ezeken szörfözni és persze megvan a konzervatív csoport is, akik kezéből vontatóhajóval sem lehet kivenni a Fender Telecastert, Stratocastert és Jazz Basst, mert szerintük minden csak száraz tűzifa, amit az elmúlt 30 évben gyártottak. Jelen vannak és uralják a piacot a patinás hangszergyártók, de mellettük sok kisebb cég és apró manufaktúra is levegőhöz jut. Egy nagy eltérést látok, mégpedig hogy szerintem egyetlen muzsikus sem vett magának hangszert műszaki adatok alapján. :D

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]
Valóban a legtöbb zenészt nem igen érdekli a lejátszó rendszer.(Azért van kivétel is bőven!)
Ámde akkor miért akar minden zenész egyre jobb hangszert("highend hangszert?")??? :quetionmark: gondolkodik.gif
Gyuri :napsut:
[/quote]
A zenészek ( könnyű és komolyzenészek egyaránt ) egy része kurvára igénytelen magával és a közönségével szemben, sokuk zenét egyáltalán nem hallgat ( gyakorlásról inkább ne is beszéljünk ) mondván minek ( James Galway is azért hagyta ott a Berlini Szimfónikusokat (!) mert nem akart közöttük hangszeresen leépülni ). Én már annak is örülök ha Mozart nevét nem c-vel írják. Viszont az igényes és jól képzett előadó néha bekapcsolja otthon a Videoton hifit. Néha, mert aki egész nap a zene bűvöletében él annak már nem sok kedve van este is zenét hallgatni pláne ha egy jó nagy család várja haza sok extra munkával. Az ilyen ember minek venne magának drága letapogató rendszert ha nincs rá ideje bekapcsolni?

Azt azért vegyük észre hogy az élő zene teljesen más minőségi színvonalat képvisel egy aktív zenész számára mint a konzervzene mindennapi felmelegítése egy hifistának, legyen bár az adott album előadója a világ egyik legkeresettebb művésze is. A zenehallgatás valóban jó arra hogy sok felvételt és zenei koncepciót megismerhessünk. Mi. Mi akik nem konyítunk hozzá. Így lesz min csámcsogni a kocsmában a pultos kisasszonnyal, viszont a zenész általa nem megy elöbbre mert ezeket az interpretációkat leutánozni hallás után nem lehet. Youtube-ról sem lehet hangszert tanulni sem pedig stílusismeretet elsajátítani. Én csak nevetem azokat akik Bill Evans szaxofonos instrukcióit inhalálják nap mint nap annak reményében hogy egyszer majd ők is úgy fognak fújni mint ő mert a mester most végre elárulja nekik a nagy titkot és fellebbenti a sötét fátylat az elhallgatott nüanszokról. Ugyan. El kell menni hozzá tanulni, pár évet lehúzni mellette és akkor talán valami valóbán átsugárzik majd rájuk is.

Minden zenész egy pakkal érkezik a munka világába és abból fog dolgozni amit a tanulmányai során belepakolt. Ha sikeres zenésszé válik meg lesz majd a lehetősége hogy a világ legjobb zenekaraival és zenészeivel dolgozhasson és rengeteg új dolgot sajátíthasson el. Ezáltal zeneileg gazdagodni fog és nőni fog a munkapiaci értéke. Ez működik. A zenehallgatás viszont legfeljebb puszta szórakozás a részükre és amikor meghallják hogy a legtutibb rendszer is milyen fos módra szól egy félresikeredett fuvolás tanszaki koncert "aurájához" képest is egyből elröhögik magukat és gyorsan visszateszik a pénztárcájukat a zsebükbe.

A hangszerről meg annyit hogy én még nem találkoztam olyan értelmes zenésszel akinek nem csorgott volna a nyála a legtutibb gyártmányra és kifejezetten büszkék rá ha az egyiket magukénak tudhatják.

A zenészek világát a hifizéssel bármilyen összefüggésbe hozni egyszerűen egy nagy félreértés eredménye. Őket ez a dolog rohadtul nem érdekli. Aki nem hiszi számolja össze hogy hány hifizős zenész ismerőse van. Statisztikai hibahatár alatti lesz a számuk.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »

[/quote]
Valóban a legtöbb zenészt nem igen érdekli a lejátszó rendszer.(Azért van kivétel is bőven!)
Ámde akkor miért akar minden zenész egyre jobb hangszert("highend hangszert?")??? :quetionmark: gondolkodik.gif
Gyuri :napsut:
[/quote]

Valószínűleg hallják,hogy a régi Fender jobban szól mint az új gyártásu.Gondolom én. :smile29:
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

vidor2009 írta:
2019.10.04., pén. 11:04
Nagyon sok olyan profi zenész barátom van, akinél max. egy Videoton HiFi torony zenél, legnagyobb megelégedettségükre.
Még egy régi HiFi-s fórumon írta egy "vadász" (előtte: "hülyeségvadász") nicnevű alak - azóta nagyon jó barátom! - hogy: "Mindenki úgy élvez ahogy tud." leborulok.gif
Valóban a legtöbb zenészt nem igen érdekli a lejátszó rendszer.(Azért van kivétel is bőven!)
Ámde akkor miért akar minden zenész egyre jobb hangszert("highend hangszert?")??? :quetionmark: gondolkodik.gif
Gyuri :napsut:
[/quote]

A jobb hangszer a zenésznek teljesen mást jelent, mint a jobb hang a hifistának.
Szerintem nem összehasonlítható a kettő.

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

dixie-chicken írta:
2019.10.04., pén. 12:43
...akad olyan amely évtizedeken keresztül ugyanazon ütött,kopott gitárját és amplifikációját használja

lásd csak egy példának Rory Gallagher (közismert ) esetét..de nincs egyedül..
Off, bocs.

1985-ben a volt szerencsém hallani-látni, ahogy tényleg maga tekergette a Pécsi Sportcsarnokban a színpadon (is?) installált kütyüjeit. Persze a koncert nem emiatt volt szenzációs. ;peace;
Csatolmányok
R. Gallagher 1985.01.21. Pécs Sportcsarnok.jpg
R. Gallagher 1985.01.21. Pécs Sportcsarnok.jpg (571.47 KiB) Megtekintve 1498 alkalommal

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Ámde akkor miért akar minden zenész egyre jobb hangszert("highend hangszert?")???
nem minden zenész,akad olyan amely évtizedeken keresztül ugyanazon ütött,kopott gitárját és amplifikációját használja

lásd csak egy példának Rory Gallagher (közismert ) esetét..de nincs egyedül..

https://en.wikipedia.org/wiki/Rory_Gallagher
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Nagyon sok olyan profi zenész barátom van, akinél max. egy Videoton HiFi torony zenél, legnagyobb megelégedettségükre.
Még egy régi HiFi-s fórumon írta egy "vadász" (előtte: "hülyeségvadász") nicnevű alak - azóta nagyon jó barátom! - hogy: "Mindenki úgy élvez ahogy tud." leborulok.gif
[/quote]
Valóban a legtöbb zenészt nem igen érdekli a lejátszó rendszer.(Azért van kivétel is bőven!)
Ámde akkor miért akar minden zenész egyre jobb hangszert("highend hangszert?")??? :quetionmark: gondolkodik.gif
Gyuri :napsut:

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2664
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: juliush »

L5S1 írta:
2019.10.03., csüt. 15:49
Italo discohoz biztos jó. Nem?
Vagy diszkont italozáshoz?
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

juliush írta:
2019.10.03., csüt. 14:55
Pusztán attól, hogy valami még tovább fejleszthető (a példaként felhozott Rega szintjéről többnyire már nagy hozzáértéssel, számtalan időigényes, gyakran zsákutcában végződő próbálkozással és nem csekély költséggel, ha jól értem), már nem is lehet "nagyszerű" és remek zenehallgatással eltöltött órák forrása? gondolkodik.gif
Dehogynem. Azt nem írom, hogy sőt, de engem, mikor drága gépem volt, minden kis hibára utal(ha)tó jelenség frusztrált. Becsörren? Nyávog? Zúg? gondolkodik.gif
Amióta ez az Edwards-Nagaoka-Heed Orbit együttesem van, nincsenek ilyen aggályaim. Persze ez az én "agyasságom", és már nem is vágyok feljebb lépni, legalább is ebben az LP-játszó körben. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

juliush írta:
2019.10.03., csüt. 14:55
Pusztán attól, hogy valami még tovább fejleszthető (a példaként felhozott Rega szintjéről többnyire már nagy hozzáértéssel, számtalan időigényes, gyakran zsákutcában végződő próbálkozással és nem csekély költséggel, ha jól értem), már nem is lehet "nagyszerű" és remek zenehallgatással eltöltött órák forrása? gondolkodik.gif
Italo discohoz biztos jó. Nem?
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2664
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: juliush »

Pusztán attól, hogy valami még tovább fejleszthető (a példaként felhozott Rega szintjéről többnyire már nagy hozzáértéssel, számtalan időigényes, gyakran zsákutcában végződő próbálkozással és nem csekély költséggel, ha jól értem), már nem is lehet "nagyszerű" és remek zenehallgatással eltöltött órák forrása? gondolkodik.gif
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pali923 »

SoundMania írta:
2019.10.03., csüt. 12:59
Számomra az paradox, hogy egy rendszeren a berendezést hallgatod/élvezed és nem a zenét ami szól rajta keresztül. Ezt nem fogom megérteni soha , hogy mire mondjátok. Nekem egyértelmű, hogy egy jobb rendszeren jobban szól minden ( elnézést ha baj, hogy szeretem azt ha jobb a hanghatás) , ha viszont nem szól jól/jobban akkor meg nem jó a rendszer. Szrem ez ennyire egyszerű.
Azzal nyilvánvalóan senki nem fog vitatkozni, hogy a jó rendszer jobban szól, nagyobb élvezetet nyújt. De arról is voltak már itt komoly viták, hogy létezik-e olyan rendszer bármennyiért, bárhol a világon, ami hajszálpontosan reprodukálni tudja mondjuk az igazi élőzenét. Emlékeim szerint az az általános nézet, hogy nincs. Ezen logika szerint soha nem hallgatunk igazán jó zenét otthon, ami szerintem hülyeség.
Annak idején élveztem a zenehallgatást (vagy ha jobban tetszik: a rendszerem hangját) akkor is, amikor csak Pio CT506 magnót lehetett kapni a Keravillban. Aztán mikor 20 évvel később elővettem a padlásról, meg kellett állapítanom, hogy milyen zajos, sávhatárolt, nem kell ragozni.
Én élvezem a zenét ezen a mai gagyi rendszeremen is. Ha a berendezést hallom, akkor azt élvezem, ezen ne múljon.
De ez itt tényleg off ám!
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

akvapark írta:
2019.10.02., szer. 06:37
(Több éve volt egy - külhoni? - fórumtag, aki valamilyen ismeretlen okból kezdte el misztifikálni az LP játszást. Olyan gépekről tett tanúbizonyságot, amiket - szerintem - csak képekről látott. Zene? Arról szó sem volt.) :smile51:
[/quote]

Nem tudom, mi van a hifipiaccal, eléggé haldoklik az oldaluk, de ha lesz szabaidőd, olvass bele ezekbe a beszélgetésekbe. Mivel már nincs itt NJ, leírhatom, purist névvel ő írogatott oda. Írásai alapján nem gondolnám, hogy csak képről látott ezt-azt. ;)

http://forum.hifipiac.hu/audiofil/analog-lemezjatszo/
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2019.10.03., csüt. 11:55
Ha a tudást, amit többé-kevésbé szemrehányó módon hiányoltál, minden HiFi-kedvelő iskolában szedné fel, akkor felkopna az álla a tisztelt nagytudású szakembereknek. Nyilvánvalóan nem várhatod el, és nem is lenne érdeked, hogy mindenki kitanulja a szakmádat...
Amennyiben szemrehányásnak, vagy követelőzésnek tűnt, amit írtam, akkor bizonyára rosszul fogalmaztam és elnézést kérek.

Ha holnap mindenki úgy ébred, hogy a világ összes nyelvén folyékonyan beszél, akkor a nyelvtanárok másik szakmát kereshetnek, ez evidens, de túl nagy valószínűsége nincs.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ear írta:
2019.10.03., csüt. 10:34
SoundMania írta:
2019.10.03., csüt. 09:03

Ezt hogyan érted, hogy megtalálni a zenéhez vezető utat? Mert sztem lehet, hogy az egyik legbiztosabb megoldás erre a rendszer fejlesztése. A végletekig kifinomult "cucc" pedig a végállomása. Te már hallottál annyi dolgot ( kifinomultat is! ) , hogy furcsa számomra, hogy ezt nem látod(be) .
Én nagyjából pont fordítva látom.
Valahogy én is,mert egy rendszer függetlenül az árától csak egy eszköz,és aminek a hangját vagy a miénknek érezzük,vagy nem,és ha már az merül fel hogy jó jó,de még ezen meg azon is faragni kell,akkor az nem is annyira jó nekünk,csak jónak akarjuk hallani.
Ha a rendszer elemei a megfelelő tervezéstől,vagy egy szerencsés csillagállástól ha az különböző gyártók termékeiből áll,úgy illenek össze mint pl a hagyma rétegei,tehát szinte össze vannak nőve,akkor azon már nagyon nincs mit módosítani,max személyre szabni,de ez nem fejlesztés,fejleszteni a gyártóknak kell,az az ő dolguk,a miénk csupán az hogy ezt élvezzük.
Az eddigi tapasztalataim szerint az a legnagyobb gond,hogy a rendszerek többsége egyszerűen alkalmatlan az élvezhető zenei reprodukcióra,és ezért is tart ott a hifi ahol,és ezért is tud annyi hamiskártyás élősködő rátelepedni erre az iparra.
Összefoglalva tehát ha egy rendszer jó,akkor az "varázslat" és kihegyezés nélkül is jó,ha viszont nem,akkor azon nem segít semmi.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pali923 írta:
2019.10.03., csüt. 11:52
Ear írta:
2019.10.03., csüt. 10:34
Én nagyjából pont fordítva látom.
Ez itt off lesz, de
ezzel nem vagy egyedül. Én felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy megtaláltam a zenéhez vezető utat, és itthon zenét hallgatok a magam gyönyörűségére. Pedig a rendszerem aztán tényleg nem végletekig kifinomult. Ettől a rendszeremet időnként igyekszem fejlesztgetni, de a jobb gépelyeken is zenét fogok hallgatni, nem pedig kifinomult berendezéseket. Azt is fogom élvezni, éppúgy, mint manapság.
De én nem vagyok hifista, csak szeretek zenét hallgatni. :P :D
Számomra az paradox, hogy egy rendszeren a berendezést hallgatod/élvezed és nem a zenét ami szól rajta keresztül. Ezt nem fogom megérteni soha , hogy mire mondjátok. Nekem egyértelmű, hogy egy jobb rendszeren jobban szól minden ( elnézést ha baj, hogy szeretem azt ha jobb a hanghatás) , ha viszont nem szól jól/jobban akkor meg nem jó a rendszer. Szrem ez ennyire egyszerű.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”