Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Barátaim!

Mióta kijött az Iphone 11, azóta csodálkozom, hogy fúdejó a képe... És télleg. Nem csak nekem tűnt fel, hanem ez a poszt is erről szól (meg a video).

https://youtu.be/6irorkXCLyw

Izlés dolga a nagy Canon DSLR-rel. De a Canon magentaegyensúlya nagyon kellemetlen látvány. Bőrtónusok hipózottak.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

fapaci írta:
2019.10.09., szer. 13:23
lehoako írta:
2019.10.09., szer. 10:36
Faló, nagyon szép eredmény! Ezt milyen beállítással/üveggel lőtted és milyen/mennyi utómunka van rajta?
Canon 6D MkII + Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L II IS
400 mm, f/7.1, 1/1250 sec, ISO200

Utómunka: B/W konverzió, crop, lovak árnyékos oldalának világosítása
Bocs, előzőt akartam átírni, csak már nem hagyott.

Letöltöttem, belezúmoltam és... Ezt nagyon oldalfényben csináltad, csoda, hogy így ki tudtad lakatolni az árnyékos oldalukat. Bal oldali ló nem borul sehol, itt még türelmesen végigradíroztad pixelenként, le a kalap a türelmedhez. Középsőn és jobb oldalin már az orrlyukak nem kicsit borulnak. Paták közül is pár. Meg így, hogy sztem ennyire kilúgozta az utómunka, nekem túl digis. Szembever, annyira.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

fapaci írta:
2019.10.09., szer. 13:23
lehoako írta:
2019.10.09., szer. 10:36
Faló, nagyon szép eredmény! Ezt milyen beállítással/üveggel lőtted és milyen/mennyi utómunka van rajta?
Canon 6D MkII + Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L II IS
400 mm, f/7.1, 1/1250 sec, ISO200

Utómunka: B/W konverzió, crop, lovak árnyékos oldalának világosítása
Köszi!

B/W konverzió egyklikkes vagy színenként csúszkán egyengetgetős vagy SIlver efex v hasonló plugin?
crop: nem lenne harmonikusabb, ha a lovak feje felett is lenne még pici holttér?

Miért tetted át fekete-fehérbe?

Az árnyékos oldal világosítását ilyenkor színezéssel csinálod, v eccerűen levexed a kontrasztot?

Köszi előre is, érdekes kép, jó macerás megcsinálni...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

lehoako írta:
2019.10.09., szer. 10:36
Faló, nagyon szép eredmény! Ezt milyen beállítással/üveggel lőtted és milyen/mennyi utómunka van rajta?
Canon 6D MkII + Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L II IS
400 mm, f/7.1, 1/1250 sec, ISO200

Utómunka: B/W konverzió, crop, lovak árnyékos oldalának világosítása

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

fapaci írta:
2019.10.06., vas. 14:56
Vinkler írta:
2019.10.06., vas. 13:53
Ok, de kívül? Nem az érzékelő lapkára gondoltam.
Alapos leporolás ecsettel, majd enyhén nedves mikroszálas kendő. Durvább esetekben zuhany.

Pár hete lovakat fotóztam tengerparton. Konkrétan a mocsárban hasaltam, hogy valami normális látószög szülessen. Az egyik paripa nem vett észre (szerintem nem látott, mert a szeme tele volt már tengervízzel) és pont ott vágtatott el, ahol 2 másodperccel korábban még én feküdtem. Vetődnöm kellett a dzsuvában, a ló is felverte a mocskot és totál beterített engem, meg a technikát is sós sárral. Na az után csak a zuhany segített.

IMG_5134-Edit-Edit-Edit.jpg
Faló, nagyon szép eredmény! Ezt milyen beállítással/üveggel lőtted és milyen/mennyi utómunka van rajta?

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Vinkler írta:
2019.10.06., vas. 13:53
Ok, de kívül? Nem az érzékelő lapkára gondoltam.
Finom, esetleg morzsaporszívó, aztán messziről sűrített levegő, aztán megint porszívás. Nem tudom, milyen mérvű a szennyeződés. Azon a vázon is átment 3 szürke/almásderes? :D

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

huszti-zsolt írta:
2019.10.06., vas. 14:03
lehoako írta:
2019.10.06., vas. 12:03
Deadpool írta:
2019.10.06., vas. 11:00


Csak csendben követem a beszélgetést, de ezen nagyon jót mosolyogtam:
"Bokeh is nice. If you can afford the great lenses that happen to have nice bokeh and are razor sharp, go for it. But if you don’t cultivate all those other things that make a good image, you’re just putting lipstick on a pig anyway" :)
Annie Leibovitz Cartier-Bresson-tanítvány. Mennyi ideje nyomja Hasselbladdal meg Zeiss-szel? :-)))
Ezzel most mit is akartál mondani? (Különösen nem értem, ha a reflexiódat az idézetre vetítem.) Én sem azt a technikát használom amit a legkedvesebb mesterem. (Mondjuk nehogy ebből arra következtessen bárki, hogy A.L-hoz mérném magam! :smile51: )
A kompozíción rágódtunk HCB kapcsán, picit korábban. Pl. a Camus-s képének kb 80%-a háttérmosás. Nem akármilyen. Fapaci is, ahogy írja is, nagymértékben kultiválja eztet a kompozíció fantázianevű valamijét a képnek. Aminek csak része a kép 80%-a, gondolom én.

Az idézet első mondata meg kifejezetten ezt bátorítja... :-)

Jó kép kell, és éles lencse kell és szép bokeh. Ennyike. Szerintem. Bármelyikből engedni egyet jelent a rosszabb eredménnyel.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2019.10.06., vas. 09:24
Palm írta:
2019.10.06., vas. 04:31
Köszönöm! Kerestem, de nem találtam, hogy Magyarországon ki a DxO Photolab viszonteladója/forgalmazója, de nem találtam semmit.
A viszonteladói rendszer lassan megszűnik a szoftvereknél, szinte mindegyiknél közvetlenül a fejlesztő weboldaláról tudod megvásárolni őket. A DxO jó cucc, de nem az egyetlen, amelyik képes az objektívek torzítását, vignettálását korrigálni, ezt nagyjából az összes komolyabb szoftver tudja. Én Adobe csomagot használok, havi 10 € az előfizetés, benne van a Lightroom, Photoshop, Camera RAW. Amit ezzel a három alkalmazással nem lehet megoldani, olyan fotós utómunka feladat nem is létezik.
Ja, hát ez a DxO dolog nálam már megszokás kérdése. Több mint 10 éve használom, akkor még erre a lencs + váz -specifikus korrekciós feladatra nem igazán volt versenytársa (nem amit, hanem AHOGYAN csinálja). Egyébként használok Adobe PSE-t is (még abban az időben vettem, amikor lehetett adobe termékeket venni, nem csak előfizetni rájuk... és ma is ugyanolyan jó).
Persze, ma már van alternatíva... de a DxO-t még mindig meg lehet venni, akcióban 8-9 havi Adobe-előfizetésbe fog kerülni. Én kedvelem. Arról nem is szólva, hogy az Adobe-nál nem szívesen fizetek elő online, mióta feltörték a szerverét, és az én adataimat is megszerezték... szerencsére akkor még nem előfizetéses volt, tehát bankkártyaadatokhoz nem fértek hozzá.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Palm »

Vinkler írta:
2019.10.06., vas. 13:53
Ok, de kívül? Nem az érzékelő lapkára gondoltam.
Műanyag és fém részeket finom antisztatikus ruhával, üveget tisztító készlettel:

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_l ... 08156.html

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vinkler írta:
2019.10.06., vas. 13:53
Ok, de kívül? Nem az érzékelő lapkára gondoltam.
Alapos leporolás ecsettel, majd enyhén nedves mikroszálas kendő. Durvább esetekben zuhany.

Pár hete lovakat fotóztam tengerparton. Konkrétan a mocsárban hasaltam, hogy valami normális látószög szülessen. Az egyik paripa nem vett észre (szerintem nem látott, mert a szeme tele volt már tengervízzel) és pont ott vágtatott el, ahol 2 másodperccel korábban még én feküdtem. Vetődnöm kellett a dzsuvában, a ló is felverte a mocskot és totál beterített engem, meg a technikát is sós sárral. Na az után csak a zuhany segített.
IMG_5134-Edit-Edit-Edit.jpg
IMG_5134-Edit-Edit-Edit.jpg (1.44 MiB) Megtekintve 1475 alkalommal

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

lehoako írta:
2019.10.06., vas. 12:03
Deadpool írta:
2019.10.06., vas. 11:00
fapaci írta:
2019.08.14., szer. 21:30


Nem baj, engem ez valamiért nem izgat. A kompozíció, a pillanat és a világítás számomra még mindig egy portréfotó három fő ereje, a többi csak technikai nüansz. Most valamiért Annie Leibovitz képei jutottak eszembe példaként. Meg ez a cikk.
Csak csendben követem a beszélgetést, de ezen nagyon jót mosolyogtam:
"Bokeh is nice. If you can afford the great lenses that happen to have nice bokeh and are razor sharp, go for it. But if you don’t cultivate all those other things that make a good image, you’re just putting lipstick on a pig anyway" :)
Annie Leibovitz Cartier-Bresson-tanítvány. Mennyi ideje nyomja Hasselbladdal meg Zeiss-szel? :-)))
Ezzel most mit is akartál mondani? (Különösen nem értem, ha a reflexiódat az idézetre vetítem.) Én sem azt a technikát használom amit a legkedvesebb mesterem. (Mondjuk nehogy ebből arra következtessen bárki, hogy A.L-hoz mérném magam! :smile51: )

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Ok, de kívül? Nem az érzékelő lapkára gondoltam.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Palm »

Vinkler írta:
2019.10.06., vas. 12:18
Triviálisnak tűnő kérdés.
Ki, hogyan takarítja a vázat?
Csak szakszervízben takarítatom. Nem drága és gyorsan megvan.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Triviálisnak tűnő kérdés.
Ki, hogyan takarítja a vázat?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Deadpool írta:
2019.10.06., vas. 11:00
fapaci írta:
2019.08.14., szer. 21:30
lehoako írta:
2019.08.14., szer. 11:15
Télleg nem cinkollak, de egy portré nagy része pont, hogy nem a fókuszsíkra van feszítve, így szükségszerűen életlen. Emiatt nem mindegy, hogyan mos (homályosít, 3dsít, hívjuk, ahogy akarjuk) az az üveg, ami épp fent van.
Nem baj, engem ez valamiért nem izgat. A kompozíció, a pillanat és a világítás számomra még mindig egy portréfotó három fő ereje, a többi csak technikai nüansz. Most valamiért Annie Leibovitz képei jutottak eszembe példaként. Meg ez a cikk.
Csak csendben követem a beszélgetést, de ezen nagyon jót mosolyogtam:
"Bokeh is nice. If you can afford the great lenses that happen to have nice bokeh and are razor sharp, go for it. But if you don’t cultivate all those other things that make a good image, you’re just putting lipstick on a pig anyway" :)
Annie Leibovitz Cartier-Bresson-tanítvány. Mennyi ideje nyomja Hasselbladdal meg Zeiss-szel? :-)))

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

fapaci írta:
2019.08.14., szer. 21:30
lehoako írta:
2019.08.14., szer. 11:15
Télleg nem cinkollak, de egy portré nagy része pont, hogy nem a fókuszsíkra van feszítve, így szükségszerűen életlen. Emiatt nem mindegy, hogyan mos (homályosít, 3dsít, hívjuk, ahogy akarjuk) az az üveg, ami épp fent van.
Nem baj, engem ez valamiért nem izgat. A kompozíció, a pillanat és a világítás számomra még mindig egy portréfotó három fő ereje, a többi csak technikai nüansz. Most valamiért Annie Leibovitz képei jutottak eszembe példaként. Meg ez a cikk.
Csak csendben követem a beszélgetést, de ezen nagyon jót mosolyogtam:
"Bokeh is nice. If you can afford the great lenses that happen to have nice bokeh and are razor sharp, go for it. But if you don’t cultivate all those other things that make a good image, you’re just putting lipstick on a pig anyway" :)
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Palm »

fapaci írta:
2019.10.06., vas. 09:30
Palm írta:
2019.10.05., szomb. 01:43
Polár szűrőből melyiket érdemes venni Nikon objektívhez? Polaroid (72mm-es kb. 8000), Hoya (72mm-es kb. 15000 Ft). Egyéb? Jó ár-érték arányú érdekel.
Hoya Fusion, HD, Pro1... ezek alá szerintem ne menj! 15 ezerért csak az alapverziót kapod meg, de az is jobb a Polaroidnál.
Oké, kösz! Az lesz.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Palm írta:
2019.10.05., szomb. 01:43
Polár szűrőből melyiket érdemes venni Nikon objektívhez? Polaroid (72mm-es kb. 8000), Hoya (72mm-es kb. 15000 Ft). Egyéb? Jó ár-érték arányú érdekel.
Hoya Fusion, HD, Pro1... ezek alá szerintem ne menj! 15 ezerért csak az alapverziót kapod meg, de az is jobb a Polaroidnál.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

fapaci írta:
2019.10.06., vas. 09:24
Palm írta:
2019.10.06., vas. 04:31
Köszönöm! Kerestem, de nem találtam, hogy Magyarországon ki a DxO Photolab viszonteladója/forgalmazója, de nem találtam semmit.
A viszonteladói rendszer lassan megszűnik a szoftvereknél, szinte mindegyiknél közvetlenül a fejlesztő weboldaláról tudod megvásárolni őket. A DxO jó cucc, de nem az egyetlen, amelyik képes az objektívek torzítását, vignettálását korrigálni, ezt nagyjából az összes komolyabb szoftver tudja. Én Adobe csomagot használok, havi 10 € az előfizetés, benne van a Lightroom, Photoshop, Camera RAW. Amit ezzel a három alkalmazással nem lehet megoldani, olyan fotós feladat nem is létezik.
Már csak a kép kell, h jó legyen :-).

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

BArátaim!

A filmes időkből (amikor még az egyre újabb Nikonokban volt AF-motor), van egy ilyenem:

https://lens-db.com/sigma-18-35mm-f35-4 ... ical-1994/

Ezzel lőttem a Szabihidast is, ha valakit érdekel és van hozzá AF-es váza, szívesen odaadom egy körre, vagy elmegyünk együtt lövöldözni.

Mivel van hozzá Canonos adapterem is, de ott csak manuálos, lehet, h felteszem és meglátjuk, mit tud :-))).

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Palm írta:
2019.10.06., vas. 04:31
Köszönöm! Kerestem, de nem találtam, hogy Magyarországon ki a DxO Photolab viszonteladója/forgalmazója, de nem találtam semmit.
A viszonteladói rendszer lassan megszűnik a szoftvereknél, szinte mindegyiknél közvetlenül a fejlesztő weboldaláról tudod megvásárolni őket. A DxO jó cucc, de nem az egyetlen, amelyik képes az objektívek torzítását, vignettálását korrigálni, ezt nagyjából az összes komolyabb szoftver tudja. Én Adobe csomagot használok, havi 10 € az előfizetés, benne van a Lightroom, Photoshop, Camera RAW. Amit ezzel a három alkalmazással nem lehet megoldani, olyan fotós utómunka feladat nem is létezik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2019.10.06., vas. 09:31-kor.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Palm »

Aszpirin írta:
2019.10.06., vas. 06:12
A szűrőméret teljesen semleges a geometriai torzítás szempontjából, mindegy mekkora, mert a szűrő nem ad hozzá a geometriai torzításhoz, és nem is tud elvenni belőle.

A DxO Photolab-ot igen, a honlapjukról töltöd le, és csak egy aktiváló kódot kell venni hozzá, amit e-mailben küldenek el, a számlával együtt.
A DxO-t ne siesd el, évente többször akcióznak, karácsony környékén mindig kb féláron adják. Nekem mndig elküldik a promóciós levelet (upgrade-eket szoktam is vásárolni kb 3-4 évente), forwardolom neked, amikor akció van. Én ugyanígy vettem meg a legelső általam használt verziót kb 10 éve féláron, egy kollégám küldte tovább a promóciós levelet nekem. Egyébként a DxO Photolab olyasmi, mint a Lightroom, a RAW-konverzió a szakterülete, vagyis profi “digitális előhívó” program. De már elkészült JPG-ket is lehet vele szerkeszteni.
Mnden Nikon váznak van olyan beállítása, hogy mit mentsen a memóriakártyára, ezt ha RAW+JPG-re állítod, akkor megmaradnak a RAW fájlok is, de in-camera JPG-ket is készít... azokkal jól elleszel karácsonyig, mert ez a torzítás egyáltalán dolog nem olyan vészes, a többség nem is veszi észre, vegy nem foglalkozik vele.
Szóval ne siesd el, a türelem pénzt terem, a DxO félárából pedig már majdnem kijön a polárszűrő ára.
Köszönöm!
Az objektív vastagságából gondoltam.
RAW + JPG-re állítottam a mentést egyből, amikor meglett a gép és a beállításokat csináltam.
Most spórolok karácsonyig. ;)
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A szűrőméret teljesen semleges a geometriai torzítás szempontjából, mindegy mekkora, mert a szűrő nem ad hozzá a geometriai torzításhoz, és nem is tud elvenni belőle.

A DxO Photolab-ot igen, a honlapjukról töltöd le, és csak egy aktiváló kódot kell venni hozzá, amit e-mailben küldenek el, a számlával együtt.
A DxO-t ne siesd el, évente többször akcióznak, karácsony környékén mindig kb féláron adják. Nekem mndig elküldik a promóciós levelet (upgrade-eket szoktam is vásárolni kb 3-4 évente), forwardolom neked, amikor akció van. Én ugyanígy vettem meg a legelső általam használt verziót kb 10 éve féláron, egy kollégám küldte tovább a promóciós levelet nekem. Egyébként a DxO Photolab olyasmi, mint a Lightroom, a RAW-konverzió a szakterülete, vagyis profi “digitális előhívó” program. De már elkészült JPG-ket is lehet vele szerkeszteni.
Mnden Nikon váznak van olyan beállítása, hogy mit mentsen a memóriakártyára, ezt ha RAW+JPG-re állítod, akkor megmaradnak a RAW fájlok is, de in-camera JPG-ket is készít... azokkal jól elleszel karácsonyig, mert ez a torzítás egyáltalán dolog nem olyan vészes, a többség nem is veszi észre, vegy nem foglalkozik vele.
Szóval ne siesd el, a türelem pénzt terem, a DxO félárából pedig már majdnem kijön a polárszűrő ára.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Palm »

77mm-es szűrő rakható erre a 18-300mm-es Nikon objektívre. Torzítás szempontjából kérdés ez most előnyös-e vagy sem?

Kép

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Palm »

Aszpirin írta:
2019.10.05., szomb. 18:03
Palm írta:
2019.10.05., szomb. 17:55
Kinek mi a véleménye a 18-300mm-es objektívekről? Nikon-t nézegetek. Ilyesmit:

https://www.nikon.hu/hu_HU/product/nikk ... 5-6g-ed-vr

Kép

A 10-20mm-es Nikon mellé gondoltam a 18-140mm-es le éls kiváltására és hogy kevesebbet kelljen objektívet cserélni és cipelni. 3 objektívet lehetőség szerint nem szeretnék. Lehet öszvér megoldás? Hobbi célra jó megoldás?
Ha van rá pénz, simán vállalható utazóobjektívnek. A nagyátfogású zoomok hajlamosak “csúnya”, nem szabályos geometriai torzításokra, szerintem ezalól ez sem lesz kivétel. Ezek viszont nagyon egyszerűen orvosolhatóak utólag egy okos programmal (DxO Photolab a kedvencem ebben a műfajban, javaslom Neked is, vázra és objektívre specializált javító pluginjai vannak, és pofonegyszerű ezeket letölteni és telepíteni, mert /ha jól emlékszem/ észreveszi a képeid metainformációi alapján, hogy mire lehet szükséged...)
Köszönöm! Kerestem, de nem találtam, hogy Magyarországon ki a DxO Photolab viszonteladója/forgalmazója, de nem találtam semmit. Ezek szerint ebay és a gyártó honlapján lévő webshop kizárólag? Fizesd ki a liszensz kódot és töltsd le féle?
Az objektív ára kb. 160000 Ft. Az objektívhez van napellenző, első és hátsó védősapka, bőr tok. Csak polár szűrőt kell hozzá venni. Kb. 19000 Ft a Hoya.
Karácsonyra jó lenne. :rolleyes:
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”