Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tottyi írta:
2019.10.08., kedd 10:41
Jo napot kivanok, keresek Gyor-ben vagy kornyeken akinek van HD800-asa es hozza valo erosito esetleg ha valakinek volna csoves fejhallgato erositoje azt is szivesen kiprobalnam mert azt tanacsoltak, hogy a Violectric V200 nem a legjobb valasztas hozza es en egy picit keveslem a melyeket az igaz, hogy a hangfalaimhoz kepest de en joval tobbnek kepzeltem, hogy lesz benne.
A Violectricot eloerositonek is hasznalom es onnet megy a vegfokba de a hangfalaimon brutal melyek vannak talan tul sok is es ha a hangfalak utan kezdek el hallgatni fejhallgatot akkor nagy hianyerzetem van. sad.gif
A HD800-tól sosem fogsz olyan "mélyeket" kapni, mint egy nagyobb hangfaltól. Mellesleg nekem pl. abszolút nem jöttek be a Violectric fejhallgatóerősítők (már amiket hallottam eddig). Szimmetrikus XLR kábellel minden jobban szól, főleg, ha jobb a kábel, mint a gyári. Nekem van Woo WA6SE csöves erősítőm, amivel jól szól, de pl a Goldnote HP7-el is szépen muzsikál.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]

A terv valami ilyesmi csak a kozelemben nemtudok ilyen egyenrol. Bar ha ez igy van akkor az szomoru mert az plusz 2000 euro koruli kiadas meg hasznaltan is.
[/quote]

EQ. Én a helyedben azzal manipulálnék. Gondolom a lejátszó programod tud ilyet. Ráadásul nem kerül semmibe.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

robi20064 írta:
2019.10.08., kedd 11:04
tottyi írta:
2019.10.08., kedd 10:41
Jo napot kivanok, keresek Gyor-ben vagy kornyeken akinek van HD800-asa es hozza valo erosito esetleg ha valakinek volna csoves fejhallgato erositoje azt is szivesen kiprobalnam mert azt tanacsoltak, hogy a Violectric V200 nem a legjobb valasztas hozza es en egy picit keveslem a melyeket az igaz, hogy a hangfalaimhoz kepest de en joval tobbnek kepzeltem, hogy lesz benne.
A Violectricot eloerositonek is hasznalom es onnet megy a vegfokba de a hangfalaimon brutal melyek vannak talan tul sok is es ha a hangfalak utan kezdek el hallgatni fejhallgatot akkor nagy hianyerzetem van. sad.gif
Esetleg probald meghallgatni szimmetrikusan bekotve egy V281-el es lehet hogy pozitivan meglepodsz.
A terv valami ilyesmi csak a kozelemben nemtudok ilyen egyenrol. Bar ha ez igy van akkor az szomoru mert az plusz 2000 euro koruli kiadas meg hasznaltan is.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Jo napot kivanok, keresek Gyor-ben vagy kornyeken akinek van HD800-asa es hozza valo erosito esetleg ha valakinek volna csoves fejhallgato erositoje azt is szivesen kiprobalnam mert azt tanacsoltak, hogy a Violectric V200 nem a legjobb valasztas hozza es en egy picit keveslem a melyeket az igaz, hogy a hangfalaimhoz kepest de en joval tobbnek kepzeltem, hogy lesz benne.
A Violectricot eloerositonek is hasznalom es onnet megy a vegfokba de a hangfalaimon brutal melyek vannak talan tul sok is es ha a hangfalak utan kezdek el hallgatni fejhallgatot akkor nagy hianyerzetem van. sad.gif
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Köszönöm! De néhánynak lassan mennie kell. :rolleyes:

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

MrCollector írta:
2019.09.26., csüt. 16:10
Talán az utolsó közös fotó a kedvencekről (sajnos állványhiány miatt 1-2 nem szerepel).
_DSC0424.jpg
Pöpec kis gyűjtemény.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Talán az utolsó közös fotó a kedvencekről (sajnos állványhiány miatt 1-2 nem szerepel).
_DSC0424.jpg
_DSC0424.jpg (609.37 KiB) Megtekintve 2302 alkalommal

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1018
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Elmo »

...ja MT-7 is érdekel.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1018
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Yamaha HPH MT-8 fejhallgatóval kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek, bármilyen aspektusból.
Megépítés minősége, tonalitás, összehasonlítás más fülesekkel, stb. Köszönöm!
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Pedo »

1_Bz_uq06y_KxTfIBWEaKSdg.jpeg
1_Bz_uq06y_KxTfIBWEaKSdg.jpeg (61.33 KiB) Megtekintve 2527 alkalommal
https://www.head-fi.org/showcase/he-150 ... 81/reviews
Egy újabb játékos HE-150pro
150 ohmos füles.
Egy marék rizs az ára 😁
Ebben a 8-10 ezer forintos kategóriában számításba kell venni.

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

bitrograde írta:
2019.09.10., kedd 15:32
A jó forrás és a rendes meghajtás még ebből a tényleg nagyon régi, V-hangképűnek mondott fülesből is hihetetlen élvezetes hangot csihol ki
Na igen, ezt a "lineáris" vs. "V-karakterisztika" promóció-dumás szembeállítást el kéne már felejteni!
Az emberi fül hallás karakterisztikájában semmi nem lineáris: sem a hangnyomás érzékelése, sem a frekvenciafüggő hagosságérzet, sem hallásküszöb görbéje (ez utóbbi pl. határozottan V alakú)....
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Muszáj írnom erről pár sort: egyik ámulatból a másikba esek. Nem tudom a nappaliban a hangfalas rendszert hallgatni, de az ütött-kopott (na jó, nem) Sennheiser HD 250 Linear II fülhallgatómat rákötöttem a DAC-ra, amit egyetlen gombnyomással csak-DAC üzemmódból DAC-AMP működésbe kapcsoltam. A 300 Ohmos füles már -21dB-en úgy szól az audió-PC-ről, hogy elhallgatnám világba'. A jó forrás és a rendes meghajtás még ebből a tényleg nagyon régi, V-hangképűnek mondott fülesből is hihetetlen élvezetes hangot csihol ki. Pedig egy kicsit direkt meg is kínoztam.

youtu.be/rnEtnaaNWZ0
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Pedo »

https://www.ebay.com/itm/SHOZY-Stardust ... 551?_ul=HU
Egy másik remek füles a Stardust bk.
Rengeteg teszt van róla, elég meggyőző. 😁

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Pedo »

P1100057.jpg
P1100057.jpg (65.9 KiB) Megtekintve 2470 alkalommal
Műszaki adatok:

- Márka: Simphonio
- Modell: Dragon 2+
- Meghajtó: 15,8 mm Dinamikus neodímium mágnes
- Frekvenciaválasz : 20-25000 Hz
- impedancia: 16Ω
- Kimeneti hangnyomás szint : 110 ± 3dB / mW
- Maximális bemeneti teljesítmény : 3mW
- Kábelhossz: 1,2M 6N OFC
- Súly: 14g

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Pedo »

52902845_709069596156159_6177255804601630720_n.jpg
52902845_709069596156159_6177255804601630720_n.jpg (61.46 KiB) Megtekintve 2468 alkalommal
A fordítás nem a legjobb,de a lényeget kilehet hámozni.
Már több napja hallgatóm xDSD ifi-vel, és nekem eddig ez a kedvenc fülesem.

Most el kell engednie a fülhallgató definícióit, mielőtt elolvassa a Dragon2 + -ról. Ezt is meg kell tennünk, ez egy 300 dolláros termék, amelyet szigorúan kritizálni és felülvizsgálni kell.

A mély basszussal kezdve, az illesztésétől függően jó vagy közepes mély basszussal rendelkezik, de még mindig ott van, és nagyon jó. A többi basszusgitár elég gyors, és meglehetősen jó kiterjesztéssel rendelkezik, különösen fülhallgató esetén, de mennyiségben mindig a középső tartomány és a felső középső tartomány / alsó háromszög alatt lesz.

A középtáv rendkívül tiszta, jól részletezett és mindenekelőtt igazán széles hangzású. Mind a férfi, mind a női ének természetesen hangzik, igazán jó hangzással és textúrával rendelkezik, és nagyjából minden hangzás nagyon élénk és energikus. Az általános középtáv vonzónak hangzik, és megtartja a zenében. A legnagyobb hatás az átmeneti tartománytól / a középső tartománytól származik, ahol az energia legnagyobb része Dragon2 + -ban van. Az olyan zene, mint a Jazz, egészen a popig élő és érdekesnek hangzik, a zene pedig élethűen jelenik meg általános szinten.

A magas hangmennyiség kevesebb, mint a középsugár, de nem sokkal magasabb, mivel a Dragon2 + elég fényes, hogy érdekes legyen és a zene izgalmas maradjon. A magas hangok simább textúrájúak, szemcsék nélkül, tehát mindig kissé lágyak, de jó mennyiségűek, még rock és metal zenéhez is.

A Dragon2 + felbontóképessége meglehetősen azon belül van, amit elvárhatunk egy 300 USD-os fülhallgatóról, a részletekkel együtt, míg a sub-basszus kissé illeszkedik, és még a legjobban illeszkedő sub-bass is kissé félénk a olyasmi, mint a fém, ahol a pedálok kissé lágynak érzik magukat, de meg kell jegyezni, hogy a középső meleg elég meleg ahhoz, hogy jól használható legyen a rockra, még a Pink Floyd és az idősebb rock számára is. A metal kissé boldognak hangzik a Dragon2 + -on, de ez nem rossz, csak azt jelenti, hogy valami, ami állítólag durva lehet, kissé boldogabb hangulatban adható a hallgató számára.

Ez a fajta aláírás nagyon jól működik bármival, ennek fő oka a hangminőség. Ha van valami, ami a Dragon2 + aláírásának gyengébb pontja lehet, akkor ez valószínűleg a Rap és a Hip-Hop lenne, ahol több basszus lenne szívesen fogadva, de egyébként valószínűleg azt mondanánk, hogy a Dragon2 + ugyanolyan lenyűgöző, mint a Grado fejhallgató, különösen az édes középső tartományban, de kissé lágyabb magas hangon, amely hosszabb hallgatási órákat hív fel.

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Pedo »

Dragon 2+ re
https://www.head-fi.org/showcase/simpho ... 66/reviews
Rengeteg fülhallgató van a piacon amit érdemes meghallgatni, először én sem hittem benne, de mikor meg hallgattam a dragon 2+ eldobtam az agyamat.
És kényelmes, hozza a fejhallgatók színvonalát.
Nyomoztam még miket szeretnek hallgatni, és ezeket találtam :
Yuin pk1 és pk2 a három az alja.
https://www.ebay.com/itm/YUIN-PK3-Earph ... 252?_ul=HU
Ty-Hi-Z
https://www.ebay.com/itm/TY-Hi-Z-HP-150 ... 137?_ul=HU
Persze van még bőven, de kíváncsi lennék valaki nem tett próbát ehhez hasonló fülhallgatókkal.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3403
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4365
Tartózkodási hely: Eger

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: pärt »

robi20064 írta:
2019.08.19., hétf. 21:43
Rosson Audio Design RAD-0 fules, Alex Rosson egykori Audeze alapito es CEO-tol.

https://www.rossonaudiodesign.com

RAD00039-18.jpeg
Vajon erről csak nekem ugrik be egy praktikeres wc ülőke? Az a bizonyos akrilba öntött színes kagylós, csigás. A fa és bambusz verziók pofásak amúgy, csak olyat már mindenki csinál.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

robi20064 írta:
2019.08.19., hétf. 21:41
MrCollector írta:
2019.08.18., vas. 15:48
A HP-3 az új kábellel.
_DSC4667.jpg
A kabel szinten sajat gyartmany?
Igazából sajnos csak az saját gyártás. :rolleyes:

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A HP-3 az új kábellel.
_DSC4667.jpg
_DSC4667.jpg (469.58 KiB) Megtekintve 2422 alkalommal

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2019.08.04., vas. 10:39

És milyen kábellel? :rolleyes:
A gyárival, amit a Meze ad hozzá.
[/quote]

És te nem hallgattad meg a másikkal?
[/quote]
De igen.
A másikkal nem tetszett a hangja.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]

Ha jól emlékszem én már kerestem itt ilyet próbára vagy megvételre, de senki nem jelentkezett. Én is kíváncsi lennék rá. Mondjuk a "forgalmazó" hébe-hóba beírt ide, talán vele kellene beszélned.
[/quote]

Igen az várható volt, nem sok ember szaladgàl Hifiman fejessel :)
[/quote]

De szimplán az is meglehet hogy minden 2. embernek ez van Mo-on csak éppen nem fórumoznak.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Dimaj írta:
2019.08.04., vas. 12:56
MrCollector írta:
2019.08.04., vas. 12:34
Dimaj írta:
2019.08.04., vas. 12:00
Valaki hallott már Hifiman Ananda fejhallgatót? Ha igen milyen forrásról,és mi a véleménye ?
Ha jól emlékszem én már kerestem itt ilyet próbára vagy megvételre, de senki nem jelentkezett. Én is kíváncsi lennék rá. Mondjuk a "forgalmazó" hébe-hóba beírt ide, talán vele kellene beszélned.
Igen az várható volt, nem sok ember szaladgàl Hifiman fejessel :)
Már ezzel a kategóriával.

Avatar
Dimaj
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.06.02., szomb. 15:02
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Dimaj »

MrCollector írta:
2019.08.04., vas. 12:34
Dimaj írta:
2019.08.04., vas. 12:00
Valaki hallott már Hifiman Ananda fejhallgatót? Ha igen milyen forrásról,és mi a véleménye ?
Ha jól emlékszem én már kerestem itt ilyet próbára vagy megvételre, de senki nem jelentkezett. Én is kíváncsi lennék rá. Mondjuk a "forgalmazó" hébe-hóba beírt ide, talán vele kellene beszélned.
Igen az várható volt, nem sok ember szaladgàl Hifiman fejessel :)

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Dimaj írta:
2019.08.04., vas. 12:00
Valaki hallott már Hifiman Ananda fejhallgatót? Ha igen milyen forrásról,és mi a véleménye ?
Ha jól emlékszem én már kerestem itt ilyet próbára vagy megvételre, de senki nem jelentkezett. Én is kíváncsi lennék rá. Mondjuk a "forgalmazó" hébe-hóba beírt ide, talán vele kellene beszélned.

Avatar
Dimaj
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.06.02., szomb. 15:02
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Dimaj »

Valaki hallott már Hifiman Ananda fejhallgatót? Ha igen milyen forrásról,és mi a véleménye ?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”