Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

mishow írta:
2019.10.09., szer. 13:59
Zsolt évek óta küzd az ellen a szemlélet ellen, hogy az Enigma eleve az Obeliskhez rendeltetett, házasságuk az égben köttetett, és nem együtt használni őket az eredendő főbűnökkel esik egy tekintetbe!

Ez soha, sehol, semmilyen marketing nem hangsúlyozta, sőt ellenkezőleg: Zsolt mindenhol elmondja, hogy a Heed hangdobozok önálló termékek, tessék őket bátran bármilyen rendszerben használni, meg fogják állni a helyüket!

Nyilván az alkotó ízlése, koncepciója meg nem tudom milyen más dolgok egyezése folytán van egy olyan kellemes szinergia, ami különlegesen kellemes párossá teszi őket, de nincs kőbe vésve, hogy csak együtt üdvözítőek - de Zsolt majd kijavít, ha valamit rosszul írtam volna :smile53:

Kieg: Egyébként Klaca többi megjegyzésében sok igazság van ;)
Biztos így van, Te nyilván jobban ismered Zsolt véleményét. Én egyébként éppen azt írtam, hogy azt érdemes már csak marketing miatt is megemlíteni, hogy mással is jók (ez, még ha marketing is, nem feltétlenül probléma, hiszen mégis csak egy piacról élő cégről beszélünk, és ettől még igaz is lehet.) Én csak feltettem, hogy biztosan enigmával a legjobb, legalább a tervező megítélése szerint, de lehet hogy ebben is tévedek. (Ettől még persze elehet nagyon jó mással is.)

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Zsolt évek óta küzd az ellen a szemlélet ellen, hogy az Enigma eleve az Obeliskhez rendeltetett, házasságuk az égben köttetett, és nem együtt használni őket az eredendő főbűnökkel esik egy tekintetbe!

Ez soha, sehol, semmilyen marketing nem hangsúlyozta, sőt ellenkezőleg: Zsolt mindenhol elmondja, hogy a Heed hangdobozok önálló termékek, tessék őket bátran bármilyen rendszerben használni, meg fogják állni a helyüket!

Nyilván az alkotó ízlése, koncepciója meg nem tudom milyen más dolgok egyezése folytán van egy olyan kellemes szinergia, ami különlegesen kellemes párossá teszi őket, de nincs kőbe vésve, hogy csak együtt üdvözítőek - de Zsolt majd kijavít, ha valamit rosszul írtam volna :smile53:

Kieg: Egyébként Klaca többi megjegyzésében sok igazság van ;)

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

mishow írta:
2019.10.09., szer. 10:27
dgab írta:
2019.10.06., vas. 15:02
trane írta:
2019.10.06., vas. 10:02
.. milyen Hangot keresel a zenéidhez?
... pontosat, gyorsat, kiegyensúlyozottat, kiemelés nélkül, arányosat, kevésbé baj, ha egy kicsit száraz, mintha bármelyik tartományban túlárad vagy szétfolyik. És bírja a három sáv függöny-gitárt 210 bpm-en
Imádom az Enigmámat, és nálam is szól progrock néha az Si/X2/Enigma5 láncon keresztül de nem vagyok szemellenzősen elfogult - szóval ha a metál az elsődleges preferencia, akkor én sem Enigmában gondolkodnék.
Tudja persze, hiszen remek hangdoboz, sőt Attila a Heed Audiónál gyakran teszteli a dobozokat/elektronikákat Rammsteinnel megküldve, de lássuk be, nem ez a szíve-csücske.
Saját tapasztalataim alapján azt mondanám, arra a hangzásbeli igényre amit leírtál, mindenképp valamilyen nagymonitort akasztanék a PRE/PX/PS után.
Volt nálam valamikor rég tesztelni ProAc Studio 100, igaz Parasound elektronikával hajtva, de baromi jól tolta a bugit. Vagy az általam sokáig használt (szeretett) Epos M12.2 is jó lehet, mert a PS képes jól meghajtani, pont azt a méretű légteret szereti, ami neked van, és ha a faltól el tudod húzni 50-70cm-re akkor tiszta és feszes marad a basszusa.
No meg metál dómja van, érted .... :D :D :D
Esetleg a PRE/PX után köthetsz közvetlenül egy pár nagyobb aktív stúdió monitort is, de ez már egy másik sztori ;)
Én nem nagyon hiszek abban, hogy bizonyos zenék bizonyos hifin jobban szólnak, mint mások. (A nagy különbségek nálam a felvétele között vannak. Egy jól felvett rock lemez Enigmával is jó, egy szarul, meg mással is szar. Igaz metált nem nagyon hallgatok. (A legkeményebb az talán a stranglers.) Mondjuk az a közhely azért biztos igaz, hogy egy nagyobb membrán jobb a dögösebb zenékhez, mélyekhez, de annak meg ugye egyéb hátrányai vannak...) De mondjuk az sztem fontosabb szempont, hogy azért az obelisk, mégis az enigmákhoz lett 'tervezve' (bár nem nagyon tudom, ez pontosan mit takar azon felül, hoyg a tesztelésnél milyen készülékeket használnak. Lehet, hogy technikai paramétereket is össze kell hangolni.) Biztosan jó máshoz is, de azért mégis (ezt ugye már csak marketing szempontból is hangsúlyozni illik). Szal, ha ehhez az erősítőhöz ragaszkodik valaki, akkor mégiscsak azt érdemes kipróbálni először. Ha meg a metál a fő preferencia, akkor nem kell az obeliskhez ragaszkodni, hanem keresni kell egy metálhoz való dögös hagfalat, és ahhoz egy erősítőt. Szal akkor sztem ne egy "másfajta", "máshoz való" erősítő legyen a fix pont (ha - úgy mint a hangfalaknál, van ilyen egyáltalán).

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

iistván írta:
2019.10.09., szer. 08:30
Az Enigma 5 szerintem sem metálra termett, de ettől függetlenül jól elbánik vele. Ha nem kelt volna életre a Metál Enigma (értsd. Grand Enigma), akkor még mindig Enigma 5-ön hallgatnám a metált (is)... :rolleyes:
Egyéb zenei téren viszont olyat nyújt, ami kárpótol az esetleges hiányérzetért.
A Grand esetében már nincs hiányérzetem a metál zenénél, persze ez ízlés kérdése, mert van akinek egy 2.1 JBL szett a minimum szint a metálra.
Az enigma 5 a valósághoz igazodva játszik le minden zenét,és ezért a realista hozzáállás miatt is szeretjük annyira.A méretéből adódóan ugyanazt persze nem tudja nyújtani mint egy koncerten hallottakat,ezt nem is várhatjuk tőle,de így is olyan mesterien adagolja az élő zene illúzióját,hogy a fizikai korlát nem jelent egyben hiányérzetet is.
Az nem mindegy persze hogy mi van elötte,(és itt jön az egyéni elvárás is) mert így visszatekerve az időt magamban mikor még az obelisk nagyvasakkal ( pre-px-pm) hallgattam,amik ki tudták hozni belőle közel a maximumot,értsd ez alatt a stabilitást,az erőt,és azt a szikrát amitől minden úgy szólt ahogy kell,az azért megmutatta azt hogy mire is képes.De nagyszerűen szól egy heed integrálttal is,nekem azzal sincs hiányérzetem,igaz nincs meg úgy az a közelibb csapjunk bele a lecsóba buli hangulat mint ami a nagyvasakkal érződhet,de vele is benne van annyira a valósághoz való törekvés,igyekezet,hogy szinte fel sem merül az hogy lehetne ez akár jobb is.
Csak metálhoz persze lehet célszerűbb mást választani,de ha sok mást is hallgatunk,akkor érdemes együtt élni egy ideig az enigmákkal is,csak hogy érezzük azt hogy ilyen tálalású is lehet a zenehallgatás.
Neked István egyébként milyen vasak vannak a grand enigma elött?Lehet ott van az aláírásodban,de én azt kilőttem mert zavart,és nem látom senkiét.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

avl2 írta:
2019.10.09., szer. 10:42
2.9x3.9m-es szoba .... "súlyosság" tekinteteben Jungson Ls3/5A-hoz képest (?)
Ugyanekkora szobában használtam, oda határozottan sok :(
Az tipikusan az LS3/5 ideális élettere, minden tekintetben jobban is érzi ott magát.
Súlyosság tekintetében nagyságrendi a különbség, de ekkora szobában, nagyobb hangerőn sajnos hamar döngés, brummogás lesz belőle.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

mishow írta:
2019.10.09., szer. 10:27
...progrock .....jól tolta a bugit. Vagy az általam sokáig használt (szeretett) Epos M12.2 is ....pont azt a méretű légteret ...és ha a faltól el tudod húzni 50-70cm-re akkor tiszta és feszes marad a basszusa. ...
ha jol ertettem a fent beidezettet is "aláírnád" - ha nem persze korrigálj !

es ha kisebb a legter, de a faltol jol el van huzva, akkor is jo az M12.2 ?

...csak gondolkozom a hirdetetten gondolkodik.gif : 2.9x3.9m-es szoba, oldal es hatso faltol 70/110cm-re a hangsugarzo elölap közepvonala, "súlyosság" tekinteteben Jungson Ls3/5A-hoz képest

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

dgab írta:
2019.10.06., vas. 15:02
trane írta:
2019.10.06., vas. 10:02
.. milyen Hangot keresel a zenéidhez?
... pontosat, gyorsat, kiegyensúlyozottat, kiemelés nélkül, arányosat, kevésbé baj, ha egy kicsit száraz, mintha bármelyik tartományban túlárad vagy szétfolyik. És bírja a három sáv függöny-gitárt 210 bpm-en
Imádom az Enigmámat, és nálam is szól progrock néha az Si/X2/Enigma5 láncon keresztül de nem vagyok szemellenzősen elfogult - szóval ha a metál az elsődleges preferencia, akkor én sem Enigmában gondolkodnék.
Tudja persze, hiszen remek hangdoboz, sőt Attila a Heed Audiónál gyakran teszteli a dobozokat/elektronikákat Rammsteinnel megküldve, de lássuk be, nem ez a szíve-csücske.
Saját tapasztalataim alapján azt mondanám, arra a hangzásbeli igényre amit leírtál, mindenképp valamilyen nagymonitort akasztanék a PRE/PX/PS után.
Volt nálam valamikor rég tesztelni ProAc Studio 100, igaz Parasound elektronikával hajtva, de baromi jól tolta a bugit. Vagy az általam sokáig használt (szeretett) Epos M12.2 is jó lehet, mert a PS képes jól meghajtani, pont azt a méretű légteret szereti, ami neked van, és ha a faltól el tudod húzni 50-70cm-re akkor tiszta és feszes marad a basszusa.
No meg metál dómja van, érted .... :D :D :D
Esetleg a PRE/PX után köthetsz közvetlenül egy pár nagyobb aktív stúdió monitort is, de ez már egy másik sztori ;)

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: iistván »

Az Enigma 5 szerintem sem metálra termett, de ettől függetlenül jól elbánik vele. Ha nem kelt volna életre a Metál Enigma (értsd. Grand Enigma), akkor még mindig Enigma 5-ön hallgatnám a metált (is)... :rolleyes:
Egyéb zenei téren viszont olyat nyújt, ami kárpótol az esetleges hiányérzetért.
A Grand esetében már nincs hiányérzetem a metál zenénél, persze ez ízlés kérdése, mert van akinek egy 2.1 JBL szett a minimum szint a metálra.
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »

dgab írta:
2019.10.08., kedd 21:22
Egyszer valahol olvastam, hogy a keményebb rockzenét nem igazán kedveli
Szerintem kedveli. Én hallgatok metalt és nincs az Enigmának gondja vele(Si3-al). Egészen nagy(legalábbis nekem nagy) hangerőn is elvan. Sokszor van az hogy tekerem fel a hangerőt és a szobában még simán lehet beszélgetni, annyira nem érezem hangosnak, hogy baj legyen, majd kimegyek valamiért és akkor tűnik fel hogy a szobaajtót bezárva és bemenve egy másik szobába, ott is bezárva az ajtót elég jól hallani a zenét. Ilyenkor szoktam visszavenni a hangerőből a szomszédok kímélése érdekében. Nálam nincs 3,3 m belmagasság azt hiszem, meg a szoba is kisebb valamivel, illetve az Enigma 15cm-es mélysugárzója nem fog mellbe verni a dupla lábdobnál, ha ez lenne az igény. Megvannak a fizikai korlátai, de azon belül szerintem nagyon jól kezeli a keményebb zenéket is.

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

vkz írta:
2019.10.08., kedd 18:13
dgab írta:
2019.10.06., vas. 09:54
Sziasztok!

Sűrűbb szövésű zenékhez (az egyszerűbb muzsikák kevésbé érzékenyek, tapasztalatom szerint)
Obelisk sztereó végfok + 4 ohmos német hangfal (pl. Audio Physic Tempo, Elac FS 407) párosítással van esetleg valakinek tapasztalata? Szabad ilyet?
Más vonalon: valahol olvastam, hogy az érzéketlen angol monitorokat ajánlják az Obelisk monó végfok párhoz, szerintetek a PS elég mondjuk egy Harbeth/Spendor monitorhoz erőben?
Ill. ha bárkinek van konkrét javaslata (az Enigmán kívül :D ), nagyon szívesen fogadom!

Előre is: leborulok.gif
Szia,

Áruld el mid van eddig, mert egyelőre csak találgatunk :D

Egyébként az Enigma hirdetése még nincs lezárva ;)
Szia,
Pre-Px-Ps, valamint kb 28 nm2, meglehetősen elnyújtott elrendezésben, kb 3,3m-es belmagassággal 31_1_21.gif

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Klaca írta:
2019.10.08., kedd 16:02
dgab írta:
2019.10.06., vas. 09:54
Ill. ha bárkinek van konkrét javaslata (az Enigmán kívül :D ), nagyon szívesen fogadom!

Előre is: leborulok.gif
Miért nem akarod az Enigmát? Az mindenben tökéletesen illik hozzá. (Asszem a legjobb még viszonylag "ésszerű" rendszer, amit valaha hallottam, egy ps-ekkel biampolt enigma volt)
Összetervezték őket, meg mindkettő bizonyos értelemben "indirekt", így a filozófiájuk is passzol, az az érzésed is meglehet, hogy van valami különleges, nem szokványos mindkét készülékben, és sztem nagyon jól is néznek ki, "szerethetőek" (már ha nem valami hivalkodó kinézetet vársz a hifidtől) stb, stb. A hangja is olyan (bár az ilyen hifis idiómákat mindig viccesnek tartottam, de az enigma kedvéért még ezt is leírom), hogy - nyilván az előzőek miatt is - semmi igényed utána másra. És nemrég még volt is az apróban egy...
Egyszer valahol olvastam, hogy a keményebb rockzenét nem igazán kedveli, bár lehet, hogy ott az erősítővel nem értek össze. Szó nincs arról, hogy nem akarom, csak gondoltam megkérdezem, hátha van valakinek valami tuti tippje. Köszönöm a határozott véleményt!

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

dgab írta:
2019.10.06., vas. 09:54
Sziasztok!

Sűrűbb szövésű zenékhez (az egyszerűbb muzsikák kevésbé érzékenyek, tapasztalatom szerint)
Obelisk sztereó végfok + 4 ohmos német hangfal (pl. Audio Physic Tempo, Elac FS 407) párosítással van esetleg valakinek tapasztalata? Szabad ilyet?
Más vonalon: valahol olvastam, hogy az érzéketlen angol monitorokat ajánlják az Obelisk monó végfok párhoz, szerintetek a PS elég mondjuk egy Harbeth/Spendor monitorhoz erőben?
Ill. ha bárkinek van konkrét javaslata (az Enigmán kívül :D ), nagyon szívesen fogadom!

Előre is: leborulok.gif
Szia,

Áruld el mid van eddig, mert egyelőre csak találgatunk :D

Egyébként az Enigma hirdetése még nincs lezárva ;)

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

dgab írta:
2019.10.06., vas. 09:54
Ill. ha bárkinek van konkrét javaslata (az Enigmán kívül :D ), nagyon szívesen fogadom!

Előre is: leborulok.gif
Miért nem akarod az Enigmát? Az mindenben tökéletesen illik hozzá. (Asszem a legjobb még viszonylag "ésszerű" rendszer, amit valaha hallottam, egy ps-ekkel biampolt enigma volt)
Összetervezték őket, meg mindkettő bizonyos értelemben "indirekt", így a filozófiájuk is passzol, az az érzésed is meglehet, hogy van valami különleges, nem szokványos mindkét készülékben, és sztem nagyon jól is néznek ki, "szerethetőek" (már ha nem valami hivalkodó kinézetet vársz a hifidtől) stb, stb. A hangja is olyan (bár az ilyen hifis idiómákat mindig viccesnek tartottam, de az enigma kedvéért még ezt is leírom), hogy - nyilván az előzőek miatt is - semmi igényed utána másra. És nemrég még volt is az apróban egy...

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

vazze írta:
2019.10.06., vas. 10:29
dgab írta:
2019.10.06., vas. 09:54
Sziasztok!

Sűrűbb szövésű zenékhez (az egyszerűbb muzsikák kevésbé érzékenyek, tapasztalatom szerint)
Obelisk sztereó végfok + 4 ohmos német hangfal (pl. Audio Physic Tempo, Elac FS 407) párosítással van esetleg valakinek tapasztalata? Szabad ilyet?
Más vonalon: valahol olvastam, hogy az érzéketlen angol monitorokat ajánlják az Obelisk monó végfok párhoz, szerintetek a PS elég mondjuk egy Harbeth/Spendor monitorhoz erőben?
Ill. ha bárkinek van konkrét javaslata (az Enigmán kívül :D ), nagyon szívesen fogadom!

Előre is: leborulok.gif

Szia!

A zúzósabb zenékhez én például kipróbálnék egy JBL-t. Na nem ezt az újhullámos nájlon vackot lemezkosaras hangszóróval hanem a régi “L” szériából valamelyiket. L18ti,20ti,36,50 vagy miért ne az L100.
Érzékenyebbek mit a Herbeth/Spendor és nagyon bírják a terhelést.
Azt hiszem itt a fórumon “peger” kolléga használ(t) JBL-t Heed erősítővel.
Köszönöm az ajánlást, az L100-as reinkarnációjáról szépeket olvastam, mondjuk árban is prémium termék.

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

trane írta:
2019.10.06., vas. 10:02
szóval szvsz inkább azt határozd el, milyen Hangot keresel a zenéidhez... gondolkodik.gif
Amilyet a legtöbben: pontosat, gyorsat, kiegyensúlyozottat, kiemelés nélkül, arányosat, kevésbé baj, ha egy kicsit száraz, mintha bármelyik tartományban túlárad vagy szétfolyik. És bírja a három sáv függöny-gitárt 210 bpm-en :guitar:
Már csak az a kérdés, hogy létezik-e ilyen? 31_1_21.gif

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vazze »

dgab írta:
2019.10.06., vas. 09:54
Sziasztok!

Sűrűbb szövésű zenékhez (az egyszerűbb muzsikák kevésbé érzékenyek, tapasztalatom szerint)
Obelisk sztereó végfok + 4 ohmos német hangfal (pl. Audio Physic Tempo, Elac FS 407) párosítással van esetleg valakinek tapasztalata? Szabad ilyet?
Más vonalon: valahol olvastam, hogy az érzéketlen angol monitorokat ajánlják az Obelisk monó végfok párhoz, szerintetek a PS elég mondjuk egy Harbeth/Spendor monitorhoz erőben?
Ill. ha bárkinek van konkrét javaslata (az Enigmán kívül :D ), nagyon szívesen fogadom!

Előre is: leborulok.gif

Szia!

A zúzósabb zenékhez én például kipróbálnék egy JBL-t. Na nem ezt az újhullámos nájlon vackot lemezkosaras hangszóróval hanem a régi “L” szériából valamelyiket. L18ti,20ti,36,50 vagy miért ne az L100.
Érzékenyebbek mit a Herbeth/Spendor és nagyon bírják a terhelést.
Azt hiszem itt a fórumon “peger” kolléga használ(t) JBL-t Heed erősítővel.
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Sziasztok!

Sűrűbb szövésű zenékhez (az egyszerűbb muzsikák kevésbé érzékenyek, tapasztalatom szerint)
Obelisk sztereó végfok + 4 ohmos német hangfal (pl. Audio Physic Tempo, Elac FS 407) párosítással van esetleg valakinek tapasztalata? Szabad ilyet?
Más vonalon: valahol olvastam, hogy az érzéketlen angol monitorokat ajánlják az Obelisk monó végfok párhoz, szerintetek a PS elég mondjuk egy Harbeth/Spendor monitorhoz erőben?
Ill. ha bárkinek van konkrét javaslata (az Enigmán kívül :D ), nagyon szívesen fogadom!

Előre is: leborulok.gif

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Köszönöm a választ! Mennyire jelentős a különbség az egyes verziók között?

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

PgSpa írta:
2019.10.04., pén. 21:34
Azt szeretném kérdezni, hogy egy HEED termék alján mindig van papírcimke, vagy akár hiányozhat? Most éppen van nálam két Canamp, az egyik alján van címke, a másikon nincs. Ez utóbbi elején Heed felirat sincs, és a poti esztergált alu, a címkésen krómozott. Mindkettő eredeti, csak különböző korból?
Nagy valószínűséggel eredeti, de úgy lehet vagy...17-18 éves. Mármint a címkétlen.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Azt szeretném kérdezni, hogy egy HEED termék alján mindig van papírcimke, vagy akár hiányozhat? Most éppen van nálam két Canamp, az egyik alján van címke, a másikon nincs. Ez utóbbi elején Heed felirat sincs, és a poti esztergált alu, a címkésen krómozott. Mindkettő eredeti, csak különböző korból?

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

hukkle írta:
2019.09.25., szer. 23:38
Ezért adod el ezt a szép rendszert, amit összeraktál?
Szia,
Ezért soha nem adnám el! Közben kiderült, hogy földelési probléma lehetett. Kicseréltem a tápkábelt egy másik kábelre és nincs a búgó hang kikapcsolás után. Zsolttal is leveleztünk a jelenség miatt. Már sokan kérdeztétek privátban. Az eladás oka, hogy építkezni fogunk. Gondolom tudjátok, hogy bármennyi pénzed van az építkezésre, kevés!!!! :) Nagyon jó rendszer. Talán az eddigi legjobb az elmúlt lassan 30 év alatt, mióta zenét hallgatok. Ha majd lesz lehetőségem megint lesz Heed rendszerem! Most már csak a Heed Pre-Ps eladó.
Tibi

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Ezért adod el ezt a szép rendszert, amit összeraktál?

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Deenoo írta:
2019.09.21., szomb. 19:04
tibi62 írta:
2019.09.20., pén. 17:56
Szép napot! :)

Szeretném kérdezni, hogy ha csak a Heed obelisk PS végerősítőt kapcsolom be, akkor hangfalakból búgó-zúgó hang jőn. Nem hangos de jól hallható. Ha közben bekapcsolom a Pre-Px előfokot természetesen a Px tápot kapcsolom, akkor elhallgat a búgás. Szépen működik minden. Ha lekapcsolom az Pre előfokot és a PS végfokot, akkor kb. 10-15 másodperc múlva megint kezd búgni a hangfal és kb. 10.12 másodperc múlva elhallgat. Ez normális ?
Köszönöm a válaszokat.
Lehet, hogy nem az ajánlott be/ki-kapcsolási sorrendet követed?
Bekapcsolás:
1. Minden ami a végfok előtt van (előfok, phono stb.)
2. Végfok utoljára
Kikapcsolás:
1. Végfok (ha nincs védelem ami lekapcsolja a hangsugárzókat akkor ajánlatos kicsit várni . . . )
2. A többi egység (előfok, phono ...)
Én is ilyen sorrendben kapcsolom be ill. ki a készülékeket.

Avatar
Deenoo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2017.12.24., vas. 08:27
Értékelés: 14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Deenoo »

tibi62 írta:
2019.09.20., pén. 17:56
Szép napot! :)

Szeretném kérdezni, hogy ha csak a Heed obelisk PS végerősítőt kapcsolom be, akkor hangfalakból búgó-zúgó hang jőn. Nem hangos de jól hallható. Ha közben bekapcsolom a Pre-Px előfokot természetesen a Px tápot kapcsolom, akkor elhallgat a búgás. Szépen működik minden. Ha lekapcsolom az Pre előfokot és a PS végfokot, akkor kb. 10-15 másodperc múlva megint kezd búgni a hangfal és kb. 10.12 másodperc múlva elhallgat. Ez normális ?
Köszönöm a válaszokat.
Lehet, hogy nem az ajánlott be/ki-kapcsolási sorrendet követed?
Bekapcsolás:
1. Minden ami a végfok előtt van (előfok, phono stb.)
2. Végfok utoljára
Kikapcsolás:
1. Végfok (ha nincs védelem ami lekapcsolja a hangsugárzókat akkor ajánlatos kicsit várni . . . )
2. A többi egység (előfok, phono ...)

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Szép napot! :)

Szeretném kérdezni, hogy ha csak a Heed obelisk PS végerősítőt kapcsolom be, akkor hangfalakból búgó-zúgó hang jőn. Nem hangos de jól hallható. Ha közben bekapcsolom a Pre-Px előfokot természetesen a Px tápot kapcsolom, akkor elhallgat a búgás. Szépen működik minden. Ha lekapcsolom az Pre előfokot és a PS végfokot, akkor kb. 10-15 másodperc múlva megint kezd búgni a hangfal és kb. 10.12 másodperc múlva elhallgat. Ez normális ?
Köszönöm a válaszokat.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”