Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Shinagawa írta:
2019.10.10., csüt. 19:42
Nálam az eddigi legjobb, és máig felülmúlhatatlan "terem" élményem:
2700 fős nézőtér... nem kicsi, viszont gyönyörű. Hülye japán mérnökök... :rolleyes:

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

Shinagawa írta:
2019.10.10., csüt. 19:42
Igaz, hogy a zene már máshol jár, a hallgatók fel sem tudják fogni a zenei történést, talán az első sorban ülők igen, de a többiek?
Ez az, ez a tuti!
Én azért így kategorikusan a templomokat nem írnám le, mert valóban lehet jó akusztikájuk, de ahogy te is írtad, ott mások az elvárások. Voltam már templomban vonósnégyes koncerten, ahol semmi probléma nem volt, bár tény, hogy az első sorok valemelyikében ültem. Sőt úgy gondolom, kisebb zenekarokra, énekre, meg persze orgonakoncertre nagyon is kellemes hangzást ad. De akárcsak bármely koncertteremben, egy templomban is vannak jó meg kevésbé jó helyek akusztika szempontjából. Szakrális szempontból pedig egy templom nekem még többet jelent, ami hozzátehet az élményhez, de nyilván ez megintcsak más témakör.

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »

Russel Jonsohn nem egészen azt tervezte, ami megvalósult. A felhasznált anyagok tekintetében biztosan nem!
Nem mintha a wikipedia bármire is hivatkozási alapot szolgáltathatna, de ott meg sem említik a Müpát a munkái között.
Akusztikai tervezésről beszélek, nehogy valaki beírja, hogy: A Müpát Zoboki Gábor tervezte.
Igazolhatom Fapacit, jár koncertekre a Müpába, meg a Zak-ra is. ;)
A templomok meg...más kategória, más elvárások. Hideg, nyirkos, fél percig kering a falak között egy hangosabb akkord.
Igaz, hogy a zene már máshol jár, a hallgatók fel sem tudják fogni a zenei történést, talán az első sorban ülők igen, de a többiek?
Ez az, ez a tuti!

Nálam az eddigi legjobb, és máig felülmúlhatatlan "terem" élményem:
Kép

Kép

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

Én rendszeresen járok a müpába és a ZAK-ra is (kisterembe, nagyterembe). Járok kamarazenekari helyszínekre, jártam az Olasz Intézetben is már jópárszor. Régebben rendszeresen jártam Debrecenben, Miskolcon, Egerben koncertekre. Voltam már zenekari koncerten Párizsban, Bécsben (igaz nem a Musikvereinben, hanem a Konzerthausban). Soha sehol nem jutott eszembe, hogy a müpával valami baj lenne. Vannak előadások amiket méreténél fogva a müpa, másokat a ZAK nagyterme szeret jobban. Nem igazán felcserélhető a kettő, a müpa légtere többszöröse a ZAK-énak. Életre szóló emlékeim vannak a müpából, de hallottam már ott gyengén sikerült produkciókat is. Természetesen megvannak a kedvenc helyeim, ahol szeretek ülni és az is ahol nem.
Viszonylag nagyobb mennyiségű ott készült CD birtokában pedig állítom, hogy megfelelő szakértelemmel világszínvonalú nagyzenekari felvételeket lehet ott készíteni, ami nem volt lehetséges a megépítése előtt sehol az országban.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

chord írta:
2019.10.10., csüt. 17:49
Nagyon egyszerű a válasz. Menj el egy koncertre a MÜPA-ba, aztán, kb. ugyanakkora zenekart választva a Zeneakadémiára. De szóló zongora is jó lesz. Vagy igazából bármi. A különbség vaskos. És ez szerintem nem vita tárgya.

Az egyik 1907-ben épült, a másik 2005-ben. Az egyikben nagyon komoly akusztikai modellezést és szg szimulációk tömkelegét végezték el. A másiknál az autó épp' fel volt találva... Akkor? Mi itt a 'tökéletes'?
Köszönöm a tanácsodat, de szerencsére elég gyakran előfordulok a MÜPA-ban nézőként és néhány ottani hangtechnikai projectben is részt vettem. Hogy ezek nem minden esetben arattak teljes közönségsikert, azt nem kell feltétlenül csak a mérnökök nyakába varrni, bár néha biztosan vétettek hibákat. Ám a spórolás következményeit is elég jól le tudták modellezni és ezt sajnos/szerencsére a valóság is visszaigazolta.

Ahogy írtam, arról felesleges vitáznunk, hogy neked mit tetszik és mi nem. Annyiban egyetértek Veled, hogy a Zeneakadémia nagytermében van néhány üléspozíció, ahol nagyszerű hangzásban lehet részünk. A székek többségében azonban ez nem jön össze, némelyik részleg, főleg a földszinti sorok szerintem nagyon rosszak, teljesen téves hangzási arányokat mutatnak. E szempontból a MÜPA univerzálisabb és mi más cél lehetett egy ilyen komplex intézmény tervezésekor? Aki kicsit is tisztában van az akusztikai törvényszerűségekkel, az tudja, hogy a MÜPA igen széles műfaji repertoárjának programjai igen eltérő akusztikai környezetet kívánnak meg. Fizikai lehetetlenség mindet ugyanott tökéletesen kiszolgálni. Ha a beruházó annak idején úgy döntött volna, hogy a Bartók teremben kizárólag nagy létszámú szimfonikus zenekarok lépnek majd fel, akkor ehhez lehetett volna igazítani a körülményeket, a jelenleginél is jobb eredményt elérve. De nem ez állt a megrendelésben. A Zeneakadémia egy jóval specializáltabb programhelyszín, így az ottani feladat is egyszerűbb. Ám mivel az akusztika a szempontlista végén helyezkedik el általában, ezúttal is fölé kerekedtek más célok, pl. a műemléki helyreállítás, amit persze legalább annyira lehet élvezni. A felújítás végén végzett mérés eredményei itt vannak a gépemen és a szakemberek többször is megemlítik benne, hogy a végeredmény ma már nem tekinthető kiemelkedően jónak, de a megrendelővel és a közreműködő társszakmákkal megbeszélt elvárásoknak megfelel. Majd talán egyszer Bécshez, Münchenhez, Oslohoz, New York-hoz hasonlóan Magyarországon is épül egy olyan kulturális intézmény, ahol a hangzás és az akusztika a vezető szempontok között szerepel, de erről sajnos/szerencsére nem a mérnökök döntenek.

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: vlaca »

chord írta:
2019.10.10., csüt. 17:49
fapaci írta:
2019.10.10., csüt. 17:16
chord írta:
2019.10.10., csüt. 09:05

Ez biztosan nem így van.


Mostanában divat lett a MÜPA akusztikáját taglalni. Esetleg a kijelentőknek birtokában van bármilyen mérési eredmény a szubjektív véleményük és kétes eredetű mendemondák mellett?
Nagyon egyszerű a válasz.
Menj el egy koncertre a MÜPA-ba, aztán, kb. ugyanakkora zenekart választva a Zeneakadémiára. De szóló zongora is jó lesz. Vagy igazából bármi.

A különbség vaskos. És ez szerintem nem vita tárgya.

Az egyik 1907-ben épült, a másik 2005-ben.
Az egyikben nagyon komoly akusztikai modellezést és szg szimulációk tömkelegét végezték el. A másiknál az autó épp' fel volt találva...

Akkor?
Mi itt a 'tökéletes'?
Hi! A mai magyar valóságból kiindulva, nem lehetséges hogy a kivitelezésssel lehetett gond, nem a számítógépes szimulációval?(alvállalkozók alvállakozója, elfogy/eltűnik a pénz, “jóvanazúgy/így szoktuk”, stb) :D
Illetve ezt mindenki így hallja hogy a Müpa rosszabb? Nem csak változott itt is “hangzás ideál”, ezt kérte a megbízó? Mint mondjuk konzerv zenénél a remaster.
Ott is sokan esküsznek a régebbi megszólalásra.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

fapaci írta:
2019.10.10., csüt. 17:16
chord írta:
2019.10.10., csüt. 09:05
fapaci írta:
2019.10.10., csüt. 08:19
Szerencsére az akusztikában nincs semmi ezotéria, tökéletesen mérhető és modellezhető folyamatokból áll.
Ez biztosan nem így van.


Mostanában divat lett a MÜPA akusztikáját taglalni. Esetleg a kijelentőknek birtokában van bármilyen mérési eredmény a szubjektív véleményük és kétes eredetű mendemondák mellett?
Nagyon egyszerű a válasz.
Menj el egy koncertre a MÜPA-ba, aztán, kb. ugyanakkora zenekart választva a Zeneakadémiára. De szóló zongora is jó lesz. Vagy igazából bármi.

A különbség vaskos. És ez szerintem nem vita tárgya.

Az egyik 1907-ben épült, a másik 2005-ben.
Az egyikben nagyon komoly akusztikai modellezést és szg szimulációk tömkelegét végezték el. A másiknál az autó épp' fel volt találva...

Akkor?
Mi itt a 'tökéletes'?

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

chord írta:
2019.10.10., csüt. 15:03
Nem minden mérnöki megközelítés iszonyú nagyképű a hifiben.
Csak az, amelyik azt nyomja, hogy 'minden' lemodellezhető és lemérhető az akusztika területén.

Mert ez azt sugallja, hogy OK minden, és e szerint bármilyen akusztikai fiaskó kivédhető.

Abban kiegyezek készséggel, hogy 'ipari szinten elég jól működik', de ez a mindentől igen messze esik.
A CD játszók is, ipari szinten elég jók, nem? Meg a PC-s zenehallgatás is, hiszen megy a zene, működik a dolog...


Ismét a MÜPA példája.
Sok szakember, hosszú hónapok munkája. És a szimulációk teljesen rendben voltak.
És akkor minden teljesen rendben van? Ja, azokon a mérési pontokon és azokon az elvárási tartományokon igen, rendben van. Azt feltételezni, hogy ilyenkor a meghallgatások alkalmával automatikusan minden rendben lesz, az tényleg nagyképűség.

Miért járnak együttesek adott templomokba és kápolnákba lemezeket felvenni, ha az ottani akusztika szerintetek lemodellezhető? Én láttam ilyeneket, a logisztika valami iszonyú szívás, higgyétek el, a stúdiókban könnyebb élet lenne ezerszer.

És tényleg, hol vannak azok az akusztika-modellező korrektorok tömegei a szobahifiben, ha minden olyan frankó? Pedig nem többszörösen ívelt templomi terekről van szó, hanem általában kocka szobákról. Mekkora mérnöki kihívás, nem?
És nem kifogás, hogy fúdedrága, mert aki egy erőművi betápot megcsináltat a szoba plafonján, az nem fogja sajnálni a zsét az aktív korrektorokra. Ha működnének tényleg.
Már rég lenne altopic az AVX-en...:)
Csak ez nem a MÜPA, és nem 1700 ember, hanem egy db., a karosszékben, egy nem túl nagy szobában, aki rögtön meghallja, hogy mi változott, és merre...

Ja, és nem a woodo-mérnöki párbajról van szó, tényleg ne vigyük ezzel félre a dolgokat. Mert nem tartom valószínűnek, hogy egy többé-kevésbé elrontott, vagy egyszerűen ab ovo rossz akusztikájú környezet pár színes pöttyel vagy akármilyen-rezonátorral helyrehozható.
Sajnos, vagy nem sajnos, de most nincs igazad a mélységes felháborodást tekintve.
Akusztikai fiaskó otthon- szinte kizárólag a megrendelő miatt van, mert nem hajlandóak a megfelelő akusztikai megoldást megcsinálni, sokszor még kipróbálni sem, mert a lakberendezést nem lehet kicsit sem csak úgy felrúgni holmi zenehallgatás miatt, azt meg nem fogadják el, hogy akkor nincs más megoldás.Nincs olyan, hogy kicsit szűz, ugye? A szobakorrektorok analóg kivitelben sose működtek, digitálisan is csak kis b@zmegeket lehet korrigálni, és csak egy pontra -ilyen ez a fránya fizika...azon az egy ponton kívül meg még rosszabb is lesz, ezért nem terjed... Azért, ha valaki megfogadja a jó akusztikai tanácsokat, akkor sokkal jobb hangot hallhat, az más kérdés, hogy van még egy csomó tényező, amitől nem tetszhet a hifi, de hiszen mindenki tudja, hogy ugyanaz a berendezés ugyanott, ugyanavval a zenével egyszer tetszik, máskor meg nem, tessék a meteurológusokat is baßogatni hifi ügyben (is)... Ráadásul az is probléma, hogy ha a hallgatási hely kitűnő akusztikája semmit sem fed el a felvételekből, akkor ha a felvételen valami nem stimmel, az egyre jobban hallatszik -és ezt sem szeretnék sokan.
A MÜPA egy adott tervezési koncepció szerint épült, más hangversenytermeket is sikerült elqrni, nem olyan nagy dolog, nem lett univerzális, azaz semmire sem tökéletes, de több műfajon elmegy, a BKK még sokkal rosszabb ülőhely/élvezet arányú, -bár ott a kisebbik terem meg jó lett. A Zeneakon is van olyan hely a színpadon, ahol csúnya csörgővisszhang van a plafonnal, ...meg lehetne javítani, de műemlék okokból nem lehet érdemben hozzányúlni semmihez. Ha nagyon jó az előadás, akkor azért hajlamosak vagyunk (én is) megbocsátani a fránya akusztikát, hacsak a hangosítás (ha van) nincs totálisan elrontva.
Tokyo, Amsterdam, Boston, Párizs, Berlin, Dublin, itt vannak jó kocerttermek. A legközelebbi meg Bécsben, a Musikverein, persze van még azért, de messze nem mindegyik.
Miért vesznek fel templonyban? Nem csak az akusztika miatt, azt a hangulatot nem lehet egy stúdióban előidézni, és az a művészekre is hat, nem csak a hallgatókra.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

chord írta:
2019.10.10., csüt. 09:05
fapaci írta:
2019.10.10., csüt. 08:19
Szerencsére az akusztikában nincs semmi ezotéria, tökéletesen mérhető és modellezhető folyamatokból áll.
Ez biztosan nem így van.
Javaslom, törődj bele, hogy szerintem az akusztikában, a hanghullámok terjedésében, viselkedésében nincs semmi misztikum, évtizedek óta tisztában vagyunk vele és a számítástechnika fejlődése miatt ma már komplex modellezést is tudunk végezni, aminek eredménye erősen megközelíti a valóságot. Ellenben a hangjelenség agyi feldolgozása, szubjektív véleményezése terén általában a sötétben tapogatunk, még mindig nem tudjuk, ki mitől illet egy hangzást "jó" vagy "rossz" jelzővel és ezek a személyes vélemények miért mutatnak hatalmas szórást ugyanazon hangeseménynél. De ez nem műszaki kérdés, sokkal inkább a biológia és pszichológia területe, amihez én nem értek. Ha azt kéred, mondjam meg, egy helyiség adott pontján milyen hangnyomás jön létre ismert körülmények és hangforrás esetén, tudok válaszolni és az adatot meg is tudom mérni. Ha azt kéred, állítsak elő egy adott frekvenciájú, erejű és egyéb paraméterű hanghullámot (mondjuk egy zenei C3 hangot), megteszem, a mérnöki hatáskör eddig terjed. Ha azt kérdezed, az a hang neked tetszeni fog-e, arról viszont fogalmam sincs. Attól, hogy egy anomáliát fel tudunk tárni, esetleg modellezni is képesek vagyunk, még nem biztos, hogy meg is tudjuk oldani. Én modellezésről írtam, nem mindenható megoldó képességről.

Szóval ahogy Te is javasoltad az imént másoknak, én is javaslom neked, hogy ne vidd, magyarázd félre a kijelentésem. Ha nem mindig tudjuk kiszolgálni az agyunk elvárásait, azért nem az akusztika tehető felelőssé. A JÓ hajkurászása csak első ránézésre technikai kérdés.

Mostanában divat lett a MÜPA akusztikáját taglalni. Esetleg a kijelentőknek birtokában van bármilyen mérési eredmény a szubjektív véleményük és kétes eredetű mendemondák mellett?

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Jester »

Aszpirin írta:
2019.10.10., csüt. 16:53
Nagyon köszi! leborulok.gif Ez valahogy elkerülte a figyelmemet (illetve az igazság, hogy évek óta nem használom a külső mikrofon bemenetét, ezért feledkezhettem meg, hogy van egy ilyen fantomtápos beállítás).
no, akkor megvan a fantomtápos hangkártyám, juppiiii!

Jöhet tehát az olcsó behringer bemérő mikrofon.
Nagyon jó :) Mérőszoftvernek az ingyenes REW-et ajánlanám. Ha gondolod csinálhatsz adott szoftverhez is korrekciót, de ma már nagyon jó "system wide" megoldások vannak.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Aszpirin írta:
2019.10.10., csüt. 16:53
vlaca írta:
2019.10.10., csüt. 16:40
Hi!

Meastro-ban próbáld a bemenetet beállítani “ext mic 48v”-ra.
Nagyon köszi! leborulok.gif Ez valahogy elkerülte a figyelmemet (illetve az igazság, hogy évek óta nem használom a külső mikrofon bemenetét, ezért feledkezhettem meg, hogy van egy ilyen fantomtápos beállítás).
no, akkor megvan a fantomtápos hangkártyám, juppiiii!

Jöhet tehát az olcsó behringer bemérő mikrofon.
Na szuper! :napsut:
Szívesen! :smile53:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

vlaca írta:
2019.10.10., csüt. 16:40
Hi!

Meastro-ban próbáld a bemenetet beállítani “ext mic 48v”-ra.
Nagyon köszi! leborulok.gif Ez valahogy elkerülte a figyelmemet (illetve az igazság, hogy évek óta nem használom a külső mikrofon bemenetét, ezért feledkezhettem meg, hogy van egy ilyen fantomtápos beállítás).
no, akkor megvan a fantomtápos hangkártyám, juppiiii!

Jöhet tehát az olcsó behringer bemérő mikrofon.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: vlaca »

0B0DAC45-448F-4793-BB31-035799D6DCFC.jpeg
0B0DAC45-448F-4793-BB31-035799D6DCFC.jpeg (137.3 KiB) Megtekintve 1940 alkalommal
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Hi!

Meastro-ban próbáld a bemenetet beállítani “ext mic 48v”-ra.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

mgus írta:
2019.10.10., csüt. 16:10
" 48 V fantomtáp a kondenzátor mikrofonokhoz, töltés USB-n keresztül " :D
Hát akkor ezt benéztem, illetve olyant tudok meg, amiről évek óta foglamam sem volt... Néha van az RTFM-nek értelme :D
De nem bánnám, ha mindig így tévednék :rolleyes:

Szerk.: most nézem a neten a ma kapható ONE-t, nekem egy régebbi ONE-om van, teljesen fekete, és nincs rajta külső tápbemenet. Tudhatja így is a fantomtápot?
Csatolmányok
ApogeeOne_01-EOGDXEs3Vx85lvpuLBVLkuxB8OYVAcrc.jpg
ApogeeOne_01-EOGDXEs3Vx85lvpuLBVLkuxB8OYVAcrc.jpg (94.2 KiB) Megtekintve 1866 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

ZolaBA írta:
2019.10.10., csüt. 15:24
A mai nap csúcsa persze megint cables mester volt:
cables írta:
2019.10.10., csüt. 07:32
Az is többszöri tapasztalatom, hogy, ha olyan jön el hallgatni a rendszerünket, aki nem akarja, hogy jól szóljon, akkor nem fog jól szólni.
És innentől kezdve megvan a woodoo marketing jolly joker, mert nincs az a közjegyzővel hitelesített vakteszt, vagy sokat tanult szakértő, akire/amire ezt ne lehetne rásütni. :smile51:
Az idevágó vicc megvan?

Tudós vizsgálja a Lajos nevű pókját. Lerakja az asztalra és mondja neki:
- Lajos hopp!
Erre a pók ugrik egyet. Feljegyzi.
Majd kitépi egyik lábát. Megint mondja:
-LAjos hopp!
Pók megint ugrik. Feljegyzi.
Így folytatja, míg végül kitépi az utolsó lábát is, majd megint mondja:
- Lajos hopp!
Semmi.
-Lajos hopp!
Semmi
erre feljegyzi:
Ha kitépjük a pók összes lábát, a pók megsüketül.

És itt olvasva a beírásokat, ezt a 'tudományos következetességet' itt azért igen sokan követik.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

vlaca írta:
2019.10.10., csüt. 16:00

Hi!

Melyik apogee van neked? Az fura hogy nem ad ki fantom tápot. Nem ismerem mindegyiket de nem jellemző hogy ha van rajta xlr mic bemenet akkor fantom táp ne lenne kapcsolható.
Apogee ONE :D Ezen nincs fantomtáp, az tuti, mert csak USB-ről "táplálkozik" ő maga is, és elég kicsike jószág, egyetlen spéci lengőkábellel, melyen van 6,3mm-es jack bemenet gitárnak és egy XLR bemenet mikrofonnak... Meg különben is, a fantomtáp kapcsolható szokott lenni, ezen meg nincs semmilyen fantomtáp-kapcsoló. De pl. egy Shure SM57 mikrofon nem is igényel fantomtápot...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

ZolaBA írta:
2019.10.10., csüt. 15:24
cables írta:
2019.10.10., csüt. 07:32
Az is többszöri tapasztalatom, hogy, ha olyan jön el hallgatni a rendszerünket, aki nem akarja, hogy jól szóljon, akkor nem fog jól szólni.
És innentől kezdve megvan a woodoo marketing jolly joker, mert nincs az a közjegyzővel hitelesített vakteszt, vagy sokat tanult szakértő, akire/amire ezt ne lehetne rásütni. :smile51:
Ez vajon távolról is működik? Mondjuk most erősen rágondolok, hogy a haragosomnak otthon ne szóljon jól a rendszere, és akkor nem is fog jól szólni? :-)

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

Aszpirin írta:
2019.10.10., csüt. 15:46
Jester írta:
2019.10.10., csüt. 13:13
Viszont 12-15k forint körül kapható a Behringer ECM8000 mérőmikrofon, ami otthoni körülmények közé tök jó szerintem, és ehhez kellene egy XLR mikrofonbemenettel, fantomtáppal rendelkező hangkártya. Az egyik legjobb hifis befektetésem volt hogy ezt a két dolgot megvettem.
Hehh, az Apogee-n van XLR bemenet is mikrofonnak, de az nem ad fantomtápot sad.gif
(Egyébként volt pár éve épp egy Behringer multiportom otthoni amatőr felvételekhez, azon voltak kapcsolható fantomtápos XLR mikrofonbemenetek, de sajnos eladtam...)
A leírásban ott van:
" 48 V fantomtáp a kondenzátor mikrofonokhoz, töltés USB-n keresztül " :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Aszpirin írta:
2019.10.10., csüt. 15:46
Jester írta:
2019.10.10., csüt. 13:13
Viszont 12-15k forint körül kapható a Behringer ECM8000 mérőmikrofon, ami otthoni körülmények közé tök jó szerintem, és ehhez kellene egy XLR mikrofonbemenettel, fantomtáppal rendelkező hangkártya. Az egyik legjobb hifis befektetésem volt hogy ezt a két dolgot megvettem.
Hehh, az Apogee-n van XLR bemenet is mikrofonnak, de az nem ad fantomtápot sad.gif
(Egyébként volt pár éve épp egy Behringer multiportom otthoni amatőr felvételekhez, azon voltak kapcsolható fantomtápos XLR mikrofonbemenetek, de sajnos eladtam...)
Hi!

Melyik apogee van neked? Az fura hogy nem ad ki fantom tápot. Nem ismerem mindegyiket de nem jellemző hogy ha van rajta xlr mic bemenet akkor fantom táp ne lenne kapcsolható.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Jester írta:
2019.10.10., csüt. 13:13
Viszont 12-15k forint körül kapható a Behringer ECM8000 mérőmikrofon, ami otthoni körülmények közé tök jó szerintem, és ehhez kellene egy XLR mikrofonbemenettel, fantomtáppal rendelkező hangkártya. Az egyik legjobb hifis befektetésem volt hogy ezt a két dolgot megvettem.
Hehh, az Apogee-n van XLR bemenet is mikrofonnak, de az nem ad fantomtápot sad.gif
(Egyébként volt pár éve épp egy Behringer multiportom otthoni amatőr felvételekhez, azon voltak kapcsolható fantomtápos XLR mikrofonbemenetek, de sajnos eladtam...)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Aszpirin írta:
2019.10.10., csüt. 15:25
-KP- írta:
2019.10.10., csüt. 14:11
Audyssey mérőmikrofon nagyjából a vicc kategória. kalibráció pedig kellene hozzá amúgy is.
O.K., erre voltam kíváncsi, akkor ezt kihagyom.
1 dbx RTA-M mérő mikrofont és egy ilyet https://www.muziker.hu/blue-microphones ... -interface és kábelekkel tudok kölcsön adni, meg állványt a mikrofonhoz és tudsz vele játszani, ha szeretnél.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Nos, úgy néz ki, kapok kölcsönbe egy rendesebb bemérőmikrofont...
Nem árt tapasztalatot szerezni a szobakorrekciós DSP-kkel. Legyen akár jó, akár rossz tapasztalat.

Nagyon köszi a hozzászólásokat a témában!!!! (és persze a privát felajánlást is!)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

-KP- írta:
2019.10.10., csüt. 14:11
Audyssey mérőmikrofon nagyjából a vicc kategória. kalibráció pedig kellene hozzá amúgy is.
O.K., erre voltam kíváncsi, akkor ezt kihagyom.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1825
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Ebben az akusztika kérdésben sem lesz egyetértés... Mert bár tény, hogy kellő pontossággal mérhető és számolható, de az egyáltalán nem biztos (sőt), hogy a hifisták egyéni ízlése a kiszámolt, behangolt egyenletes frekvencia választ és ideális utózengést fogja szeretni. Sokan szeretik a fűszereket... lásd templomi zenélés.

A mai nap csúcsa persze megint cables mester volt:
cables írta:
2019.10.10., csüt. 07:32
Az is többszöri tapasztalatom, hogy, ha olyan jön el hallgatni a rendszerünket, aki nem akarja, hogy jól szóljon, akkor nem fog jól szólni.
És innentől kezdve megvan a woodoo marketing jolly joker, mert nincs az a közjegyzővel hitelesített vakteszt, vagy sokat tanult szakértő, akire/amire ezt ne lehetne rásütni. :smile51:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”