Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

LIMAR írta:
2019.10.18., pén. 17:39
chord írta:
2019.10.18., pén. 16:23

De tényleg, komolyan, ennek tényleg ellentmond, hogy,
miafrászt keres itt elektroncső 1942-ből, meg mégis csak sz@r az SMD??, meg örvendjünk, hogy nem fonográfhengerrel nyomul majd valaki a són...
Ha nem is fonográf hengerrel demóztak, de háború előtti (bőven!) Western Electric hangsugárzókkal és Western Electric csövekből épített elektronikákkal Münchenben (LP-ről természetesen). Akkor számomra messze a legjobb hang az volt az egész kiállításon. Olyan jelenlét érzetet, közvetlenséget, könnyedséget eddig nem nagyon hallottam azóta sem.
Mellettem Dan d'Agostino is csak bámulta, pedig ő bizonyára hallott már egy-két rendszert.
A középen látható Wester electric 16A nekem is nagy kedvencem. Tényleg nagyon nagyon jó. leborulok.gif
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

chord írta:
2019.10.18., pén. 16:23

De tényleg, komolyan, ennek tényleg ellentmond, hogy,
miafrászt keres itt elektroncső 1942-ből, meg mégis csak sz@r az SMD??, meg örvendjünk, hogy nem fonográfhengerrel nyomul majd valaki a són...
Ha nem is fonográf hengerrel demóztak, de háború előtti (bőven!) Western Electric hangsugárzókkal és Western Electric csövekből épített elektronikákkal Münchenben (LP-ről természetesen). Akkor számomra messze a legjobb hang az volt az egész kiállításon. Olyan jelenlét érzetet, közvetlenséget, könnyedséget eddig nem nagyon hallottam azóta sem.
Mellettem Dan d'Agostino is csak bámulta, pedig ő bizonyára hallott már egy-két rendszert.
Csatolmányok
DSC_0874.JPG
DSC_0874.JPG (2.27 MiB) Megtekintve 2280 alkalommal
DSC_0880.JPG
DSC_0880.JPG (2.68 MiB) Megtekintve 2280 alkalommal

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

Tekintve, hogy nincs témavezető moderátor, káosz uralkodik. Mint az időjárás.

Kedves hallgatók, ma délutánig felhőtlen társalgás várható, estére beborul pár tag, beszólások, sértődések várhatók. Holnap végre kisüt a nap, új témafelvetés várható, CD-LP vita nem lesz, szórványos nosztalgiázás és később enyhe hangmérnökszapulás lehetséges.:)

De tökjó modellek vannak ám a káoszkutatásban.
Önszerveződő kritikus rendszerek.
Itt is van valamiféle periódus, és AI szakértőknek 3 mp-be telne modellezni ezt az iszonyúbonyolult szuperintelligens szövegeinket.... meg minket főleg... csak nézzétek, igazából mindenki magát hozza, állandóan, szerintem majdhogynem következetesen, olykor nyilván unalmasan..

De tényleg, komolyan, ennek tényleg ellentmond, hogy,
miafrászt keres itt elektroncső 1942-ből, meg mégis csak sz@r az SMD??, meg örvendjünk, hogy nem fonográfhengerrel nyomul majd valaki a són...

Én pl. szeretem a hifinek ezt a furcsa kiszámíthatatlanságát.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3407
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4370
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

Amint a szakmai vita átbillen szabad bölcsészeti szemináriumba, csak idő kérdése, mikor kezdenek röpködni a söröspoharak, törött széklábak. Nem biztos hogy van értelme ilyen széles frontot nyitni, mégha a topic címben szerepel is az "általában". Ehhez nem árt(ana) némi önmérséklet a párbeszéd mederben tartásához.
Én is ahhoz a hallgatag többséghez tartozom, akikről chord írt. Ez részint habitusfüggő, meg mégis mit írhatnék olyan témákban, amikhez kevesebb az ismeretem, tapasztalatom (ha nem épp nulla), mint akik tehetséggel megáldottak/kellően elmerültek a területükön? Másrészt- és ez kapcsolódik a mostani csörtékhez- olyan gyakran sikerül látótávolságon kívül kalandozni egy témától, hogy már bajosan emlékszik bárki is, hogy mi is volt az. Volt olyan bejegyzésem (másik topic), amire EGY reagálásban sikerült összehozni a gyereknevelést, Mozartot, fenéktörlést és a tökfőzeléket, csak a felvetésemre nem volt reakció. Ilyen szintű csapongás nekem sok, ott szálltam ki.

Online
Avatar
Kriszbet
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2012.11.27., kedd 00:11
Értékelés: 30

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Kriszbet »

De jók lennének már azok a szankciók.. gondolkodik.gif

Csak a történeti hűség kedvéért: azért fogtad vissza magad a "tevékenységeddel" kapcsolatos általános témában, mert többen szóvá tették a gerillamarketinges nyomulásodat (és hozzá nem értésedet), és be lett lebegtetve, hogy amennyiben nem hagyod abba (ahogy a fentebb csonkán idézett hozzászólásban az inszinuációkat), akkor fórumos jogaidat illető szankciókban lesz részed.
Hát így.
[/quote]

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]

Látom ma reggel sem vetted be a gyógyszeradagodat... :smile33:
[/quote]

Este meg majd nézegethetjük az amúgy helyes unokái képeit egy másik topikban. Mert mindig ilyenkor kerülnek elő, velük mossa tisztára magát héről hétre. Funkcionális gyerekek...a szülők tudnak erről?
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

cables írta:
2019.10.18., pén. 11:07
Én jó ideje kábelekkel foglalkozok, de távol tartom magam a Kábelezzünk topiktól, holott nyilván minden felvetésre lenne érdemi mondandóm. Állandóan beleszólnék szívem szerint az Audio ösvény és tápszűrés topikba is, de nem teszem, hadd beszélgessenek mások, mondják el mit gondolnak, mit tapasztaltak. Szóval nem ártana egy kis önuralom a nagyokosok részéről.
Csak a történeti hűség kedvéért: azért fogtad vissza magad a "tevékenységeddel" kapcsolatos általános témában, mert többen szóvá tették a gerillamarketinges nyomulásodat (és hozzá nem értésedet), és be lett lebegtetve, hogy amennyiben nem hagyod abba (ahogy a fentebb csonkán idézett hozzászólásban az inszinuációkat), akkor fórumos jogaidat illető szankciókban lesz részed.
Hát így.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

cables írta:
2019.10.18., pén. 11:07
fapaci írta:
2019.10.18., pén. 00:00
...Ha a nagyokosok néha kihúznák a fejüket a saját hátsójukból, talán észrevennék, hogy maga a hangzáskultúra haldoklik és ennek okait nem a mában kell keresni.
De jó, hogy nem vagyok nagyokos így a fenti műveletet sem kell végrehajtanom. Azzal egyetértek, hogy a hangzás kultúra haldoklik, viszont azt hiszem ennek okait bizony a mában kell keresnünk. De ne markoljunk ilyen nagyot egyszerre.

Inkább arról kéne beszélni, hogy miért nem visz előre a hangzáskultúrában az AVX, ami erre nagyon jó eszköz is lehetne. VALÓSZÍNÜLEG VELÜNK IDE IROGATÓKKAL VAN BAJ. Azt hiszem nagyon sokan tartják magukat görcsösen előtérben. fapaci nagyokosokról ír, de nem lehet egyetlen sort sem leírni hangfelvétellel kapcsolatban anélkül, hogy ő nem ugrana azonnal és rendet ne vágna. kaef2 ugyanígy a PCs témákban. Szerintem ők a nagyokosok. Én jó ideje kábelekkel foglalkozok, de távol tartom magam a Kábelezzünk topiktól, holott nyilván minden felvetésre lenne érdemi mondandóm. Állandóan beleszólnék szívem szerint az Audio ösvény és tápszűrés topikba is, de nem teszem, hadd beszélgessenek mások, mondják el mit gondolnak, mit tapasztaltak. Szóval nem ártana egy kis önuralom a nagyokosok részéről.
Látom ma reggel sem vetted be a gyógyszeradagodat... :smile33:

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

juliush írta:
2019.10.18., pén. 12:06
cables írta:
2019.10.18., pén. 11:07
Azt hiszem nagyon sokan tartják magukat görcsösen előtérben. fapaci nagyokosokról ír, de nem lehet egyetlen sort sem leírni hangfelvétellel kapcsolatban anélkül, hogy ő nem ugrana azonnal és rendet ne vágna. kaef2 ugyanígy a PCs témákban. Szerintem ők a nagyokosok.
Számomra meg ők azok a ritka hollók ebben a közösségben, akik több évtizedes GYAKORLATI tapasztalattal bírnak mind a stúdiómunka, mind az otthoni reprodukció terén. Ettől válnak hitelessé és ha a véleményük, értékítéleteik nem feltétlenül egyeznek a sajátommal minden esetben, odafigyelek arra, amit megosztanak.
Engem úgy neveltek, hogy alapból tisztelem az idősebbeket és a tapasztaltabbakat. Meghallgatom mindenki véleményét, (ahogy a munkám során is) mert hiszem, hogy egy "takarítónak" is lehet jó ötlete. Azt veszem észre, hogy itt is mint az élet megannyi más területén mindenki próbál erkölcsi (és/vagy anyagi?) hasznot kovácsolni az itt létéből. Ez nekem már nem probléma, mert nagyrészt le tudom szűrni mi miért történik. Attól hogy valakinek akár több évtizedes tapasztalat van a stúdió, hifi fronton, koránt sem jelenti azt hogy jó ajánlást fog tudni adni nekem. Az ízlésünk, a hallásunk, stb nem biztos hogy egyezik.
Az ízlés (ahogy a hit, és a politikai nézet is) szerintem nem vita téma. Szerintem.....
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

Feri,
nem kell kivonulni.
Te is tudod, aki ír, aki veszi a fáradságot, meg a bátorságot, az mindig kap beszólásokat. Én is.
Az arányokat kell nézni, meg hogy hány embernek nyújtasz hathatós segítséget. Nézd a megtekintéseket; van olvasótábor, aki lapít, soha nem szól, és úgy használja az AVX-et, mint egy jól forgatható enciklopédiát, visszajelzést nem adnak, nem lájkolnak, de ott vannak, szívják az infót ezerrel, hidd el. És amikor elolvassák pl. azt a fenomenális röpke összegzésedet a PC-s hifizés szintjeiről meg lehetőségeiről, akkor olyat kapnak, amit sehonnan máshonnan nem tudnak előásni, akkor sem, ha 100 évig túrját a netet...

Én amúgy kinyomtatnám, és osztogatnám a són...:))

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

cables írta:
2019.10.18., pén. 11:07
Azt hiszem nagyon sokan tartják magukat görcsösen előtérben. fapaci nagyokosokról ír, de nem lehet egyetlen sort sem leírni hangfelvétellel kapcsolatban anélkül, hogy ő nem ugrana azonnal és rendet ne vágna. kaef2 ugyanígy a PCs témákban. Szerintem ők a nagyokosok.
Számomra meg ők azok a ritka hollók ebben a közösségben, akik több évtizedes GYAKORLATI tapasztalattal bírnak mind a stúdiómunka, mind az otthoni reprodukció terén. Ettől válnak hitelessé és ha a véleményük, értékítéleteik nem feltétlenül egyeznek a sajátommal minden esetben, odafigyelek arra, amit megosztanak.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

cables írta:
2019.10.18., pén. 11:07
fapaci írta:
2019.10.18., pén. 00:00
...Ha a nagyokosok néha kihúznák a fejüket a saját hátsójukból, talán észrevennék, hogy maga a hangzáskultúra haldoklik és ennek okait nem a mában kell keresni.
De jó, hogy nem vagyok nagyokos így a fenti műveletet sem kell végrehajtanom. Azzal egyetértek, hogy a hangzás kultúra haldoklik, viszont azt hiszem ennek okait bizony a mában kell keresnünk. De ne markoljunk ilyen nagyot egyszerre.

Inkább arról kéne beszélni, hogy miért nem visz előre a hangzáskultúrában az AVX, ami erre nagyon jó eszköz is lehetne. VALÓSZÍNÜLEG VELÜNK IDE IROGATÓKKAL VAN BAJ. Azt hiszem nagyon sokan tartják magukat görcsösen előtérben. fapaci nagyokosokról ír, de nem lehet egyetlen sort sem leírni hangfelvétellel kapcsolatban anélkül, hogy ő nem ugrana azonnal és rendet ne vágna. kaef2 ugyanígy a PCs témákban. Szerintem ők a nagyokosok. Én jó ideje kábelekkel foglalkozok, de távol tartom magam a Kábelezzünk topiktól, holott nyilván minden felvetésre lenne érdemi mondandóm. Állandóan beleszólnék szívem szerint az Audio ösvény és tápszűrés topikba is, de nem teszem, hadd beszélgessenek mások, mondják el mit gondolnak, mit tapasztaltak. Szóval nem ártana egy kis önuralom a nagyokosok részéről.
Már megbocsáss, de ebben a pár mondatban olyan sok minden félrement, hogy ha reagálnék rá érdemben, akkor súlyos személyeskedés lenne a vége, amibe meg nem szeretnék belemenni.

Csak jelzem, "nagyokos"-nak nyilvánítva, hogy 1991 óta tervezek, installálok számítógépes hang, videó és animációs/grafikai rendszereket és egészen nagy informatikai - alapú televíziós meg VR/AR rendszereket is. Már ötödik éve úgy írogatok ide, hogy SEMMILYEN eszközeladással kapcsolatos kereskedelmi jellegű vagy bármilyen bevételszerzési érdekeltségem nincs, egyáltalán nem foglalkozok ilyesmivel. Eddig azt gondoltam, hogy azzal ha a tapasztalataimat megosztom, jót teszek a közösségnek, de ha ebből valaki a "nagyokosságot" látja (legyen -e mögött bármilyen érdek is) nyilvánvalóan pejoratíve használva ezt a jelzőt, akkor inkább megint kivonulok az AVX életéből, mint tettem ezt jó pár éve, de most már kitörölve azt a pár ezer hozzászólást is, amit elkövettem az elmúlt jó tíz évben. Meghagyván a terepet az olyan wannabe hangadóknak, mint például te is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kaef2 2019.10.18., pén. 12:12-kor.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]
...maga a hangzáskultúra haldoklik és ennek okait nem a mában kell keresni.
[/quote]

Nem mindenki igényli a high-end hangzást, aki meg igen az tud miből válogatni és csak a pénztárcája szab határt a vágyainak.
Ha felszállok a metróra nagyon sok fül- és fejhallgatós embert látok. Valószínűleg szeretik azt amit hallgatnak ha még az a hely sem rettenti el őket a muzsikaszótól. Az ízlésről ugyebár ne vitatkozzunk - bár szerintem jócskán van olyan zene amely a 128 kbps-os MP3-at sem érdemelné meg -, de amíg ekkora a fogyasztótábor addig nem beszélnék haldoklásról, inkább a lehetőséget látom ebben a jelenségben. Az hogy sokan nem tudnak a hifizésről és a veszteségmentes zenei felvételek létezéséről az egy dolog, azon még lehet változtatni. 3 évvel ezelőtt én sem tudtam hogy mi az a 16 bit meg stúdio master, ma már egy kicsit előrébb tartok, és bár nem térítési szándékkal de időnként beszélek a hobbimról a környezetemben és érdekes mód mindenkinek van valamilyen kapcsolódó sztorija és egyből felcsillan a szemük amikor jelenlétérzetről és lélegzet elállító hangzásról áradozok. Olyankor egyből ki akarják próbálni a lejátszóimat és fejhallgatóimat.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5088
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2060

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

fapaci írta:
2019.10.18., pén. 00:00
...Ha a nagyokosok néha kihúznák a fejüket a saját hátsójukból, talán észrevennék, hogy maga a hangzáskultúra haldoklik és ennek okait nem a mában kell keresni.
De jó, hogy nem vagyok nagyokos így a fenti műveletet sem kell végrehajtanom. Azzal egyetértek, hogy a hangzás kultúra haldoklik, viszont azt hiszem ennek okait bizony a mában kell keresnünk. De ne markoljunk ilyen nagyot egyszerre.

Inkább arról kéne beszélni, hogy miért nem visz előre a hangzáskultúrában az AVX, ami erre nagyon jó eszköz is lehetne. VALÓSZÍNÜLEG VELÜNK IDE IROGATÓKKAL VAN BAJ. Azt hiszem nagyon sokan tartják magukat görcsösen előtérben. fapaci nagyokosokról ír, de nem lehet egyetlen sort sem leírni hangfelvétellel kapcsolatban anélkül, hogy ő nem ugrana azonnal és rendet ne vágna. kaef2 ugyanígy a PCs témákban. Szerintem ők a nagyokosok. Én jó ideje kábelekkel foglalkozok, de távol tartom magam a Kábelezzünk topiktól, holott nyilván minden felvetésre lenne érdemi mondandóm. Állandóan beleszólnék szívem szerint az Audio ösvény és tápszűrés topikba is, de nem teszem, hadd beszélgessenek mások, mondják el mit gondolnak, mit tapasztaltak. Szóval nem ártana egy kis önuralom a nagyokosok részéről.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

fapaci írta:
2019.10.18., pén. 00:00

Az emberi hülyeség mértéke évezredek óta állandó, csak koronként formát vált.
Csak azt idéztem, amivel nem értek egyet. Ugyanis a technikai fejlődés révén az emberi butaság, ostobaság és gonoszság hadra foghatóságát is sikerült megnövelni. A "formát vált" kifejezés elbagatelizálja az ebből adódó minőségi és mennyiségi problémákat. (Pl. népirtás, ha már szóba hoztad)
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Mathias »

LIMAR írta:
2019.10.17., csüt. 18:03
fapaci írta:
2019.10.17., csüt. 17:17
LIMAR írta:
2019.10.17., csüt. 16:20
...De van, aki a Youtuberól szedi a tudásanyagát, ahogy látom te is. Nincs ezzel gond, csak ne tegyük közkinccsé, hogy mennyire nem értünk valamihez.
...6 magyar F1 futam televíziós közvetítésén vettem részt és 24 évet töltöttem különféle TV stúdiókban...
Bizonyos kor fölött az embereknek már nem "csajuk" van, hanem feleségük, gyerekeik, unokáik.
Hmm, úgy tűnik régen se volt minden jobb. Legalábbis ha azt tanították hogy ha beégeti magát az ember, akkor ahelyett hogy elismerné a dolgot vagy csöndben maradna, inkább marjon vissza...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

asebestyen írta:
2019.10.17., csüt. 19:54
Minden kornak megvannak, voltak, lesznek a hibái...
Az emberi hülyeség mértéke évezredek óta állandó, csak koronként formát vált. Néha éveken át lőjük egymást, komplett népcsoportokat írtunk ki valami mondvacsinált ürüggyel, máskor kivágjuk az erdőket, vagy éppen zsírosra zabáljuk magunkat, mert állítólag megérdemeljük. Nem akarok én senkit sem bántani, de ne osztogasson életvezetési tanácsokat és ne kifogásolja a jelenlegi világot az a generáció, akik vegyszerekkel telítették a termőföldeket, rászoktatták az embereket az autózásra, kétpofára termelték ki a föld ásványait, ormótlan gyáraikkal több szár évre agyonvágták a környezetet, emberek millióinak egészségét és visszafordíthatatlan klímaváltozást idéztek elő! Inkább hagyjuk is, mert az öregeknek legalább annyi bűnük van, mint a szerencsétlen mostani generációknak, csak míg előbbiek egykor döntési helyzetben voltak, a maiaknak már csak az alkalmazkodás jut. Aki azt gondolja, hogy a mostani fiatalok maguktól ostobák, az csak le akarja dobni magáról a felelősséget és nem veszi észre, hogy az általa mutatott példák nem voltak elég csábítóak.

Nincs bennem semmi nosztalgia ellenesség, rengeteg régi zeném és filmem van, az újak közül csak kevés érdekel, de hogy ebből azt vonjam le, a régiek mindenben jobbak voltak... ennyire azért nem szeretnék betokosodni. Ott tartottunk, hogy a HiFi és a High End nem sokat tudott felmutatni az elmúlt évtizedekben, míg más technikai területek hatalmas fejlődésen mentek át, kábel nélkül telefonálunk, internetezünk, helytől és időtől függetlenül kommunikálhatunk bárkivel, a mobilom bárhova elvezet és valós időben fordít több tucatnyi nyelv között, néhány óra alatt a Föld bármelyik pontjára elutazhatok, de állítólag eljutottunk a Holdra is. Közben a HiFi-ben rendületlenül azon vitatkozunk évtizedek óta, hogy CD vagy LP, digitális vagy analóg, cső vagy tranzisztor, kicsi vagy böhömnagy cucc. Talán mert egyik sem győzött meg minket eléggé? Vagy mert a hallásunkkal egyre kevésbé foglalkozunk és a vizualitás egyre nagyobb arányban uralja érzékelésünket? Ha a nagyokosok néha kihúznák a fejüket a saját hátsójukból, talán észrevennék, hogy maga a hangzáskultúra haldoklik és ennek okait nem a mában kell keresni.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12095
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Tctronic írta:
2019.10.17., csüt. 20:22
Nagyon elmentünk személyeskedésbe. K.rvára nem jó semmire.
Ja, meg a "k.urvázás" sem, úgyhogy kérek mindenkit hogy hagyja abba mindkettőt.
Nem szeretném ezt a topikot is időszakosan lezárni, mint a DIY erősítő építőst...
Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Nagyon elmentünk személyeskedésbe. K.rvára nem jó semmire.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

LIMAR írta:
2019.10.17., csüt. 18:03
... Aztán csak azon kapja magát, hogy éltem, de minek. Elmúlik nyomtalanul.
Már megbocsáss, de ha visszaolvasom az elmúlt időszakban született bejegyzéseidet, épp rólad alakul ki ilyen benyomás bennem!!!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

LIMAR írta:
2019.10.17., csüt. 16:20


Ahogy a mai generációknak fogalma sincs arról, hogy milyen az íze egy valódi epernek, őszibaracknak.
Mert amit az annak látszó gyümölcsként elénk tolnak a csodás multik (és a piacok is sajnos), semmi köze sincs a 40-50 évvel ezelőtti gyümölcsökhöz. Esélyed sincs arra, hogy bárhonnan is beszerezz ne génmanipulált gyümölcsöt, még a "bio" gazdálkodóktól sem. Esélyed sincs arra, hogy valódi csirkehúst, disznóhúst egyél. NINCS, annak az időnek vége már. Az emberek nagy többsége nem is találkozott az életében ezekkel. Fogalma sincs arról, milyen egy kertben kapirgáló csirke combjának íze, állaga.
De éljen a mindent elsöprő fejlődés!
Éljenek a 80-100kg-os 180-190 cm-es lányok, akiknek testében csapódik ki mindaz a táplálékukban felhalmozódott génmanipulált tápanyag, amit a hormon kezelt csirkék, disznók nem voltak képesek feldolgozni a növekedésük során.
Hajrá emberiség! Előre az önpusztítás útján!
Minden kornak megvannak, voltak, lesznek a hibái, mindig is éltek jó és igen szar emberek, akiknek a másik egészsége/élete semmit nem számít, ha 2Ft-tal többet kereshet.
40-50 éve se volt semmi jobb csak más. Mikor azok a gyümölcsök voltak, amik után most sóvárogsz, mindenki a szappan ízű banán után csorgatta a nyálát. A kiváló magyar alma se kell már "senkinek".
1967-ben tiltották be a DDT-t pl. 1000t szám szórták ki, fújtak le olajos emulziójával mindent, 100 év alatt se bomlik el, mindannyiunkban benne van, az is, meg sok más.
A lányokról írt mondat teljesen fals.
Túl jó dolga van a sok lusta embernek, azért van annyi dagadt disznó, férfi, nő, gyerek.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

ZolaBA írta:
2019.10.17., csüt. 17:23
L5S1 írta:
2019.10.17., csüt. 16:36
Jó krémest hol lehet kapni? Köszi előre is.
Nem biztos, hogy jó a példa - mert pont az igazi krémesek érdekében leszabályozták mit lehet krémesnek hívni, pl. főzött sárgakrém töltelék kell, a műanyag pudingpor helyett. Igen ám, de az elmúlt 20-30 évben nagyon sokan megszokták az egyszerű műanyag pudingot a vanília növényt sosem látott mesterséges kristályvanillinnal ...
Egy palacsinta guru mán csak tudja... :D
.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

LIMAR írta:
2019.10.17., csüt. 18:03
fapaci írta:
2019.10.17., csüt. 17:17
...nagyon örült az 52 kg-os csajom....
Bizonyos kor fölött az embereknek már nem "csajuk" van, hanem feleségük, gyerekeik, unokáik.
Persze van, aki örök lázadóként, világmegváltóként, a múlt értékeinek zsigerszerű tagadójaként, vagyis gyerekként éli le az életét. Aztán csak azon kapja magát, hogy éltem, de minek. Elmúlik nyomtalanul.
Ez ugyan off volt, de nagyon igaz!

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

fapaci írta:
2019.10.17., csüt. 17:17
...nagyon örült az 52 kg-os csajom....
Bizonyos kor fölött az embereknek már nem "csajuk" van, hanem feleségük, gyerekeik, unokáik.
Persze van, aki örök lázadóként, világmegváltóként, a múlt értékeinek zsigerszerű tagadójaként, vagyis gyerekként éli le az életét. Aztán csak azon kapja magát, hogy éltem, de minek. Elmúlik nyomtalanul.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

LIMAR írta:
2019.10.16., szer. 23:06

Zsákutca a mozik vetítő rendszere is. Amióta digitális kivetítők vannak, számomra nulla élményt nyújt az a kép, amit ott látok. Nyomokban sem emlékeztet egy Volt Egyszer egy Vadnyugat analóg filmes képi élményéhez. Nem hogy fejlődést, de jelentős visszaesést látok a digitális projektorok által vetített képekben az analóg filmes vetítők alkotta képekhez képest.
Sajnálatosan a jelen generációknak már nem adatott meg, hogy "rendes" mozi képet lássanak, így azt veszik természetesnek, amit éléjük öntenek. Olcsó és tömegesen terjeszthető. Az analóg filmes gyártás, sokszorosítás, vetítés drága volt - de legalább jó.
Az említett film digitálisan felújított verziója, pár éve, az, nagy vásznon, nekem, egyszerűen fenomenális volt.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”