Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Stúdió Hangsugárzók

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sami »

Sziasztok

Senkivel nem kívánok vitatkozni csupán megosztom saját tapasztalataim azzal akit érdekel.

Èn az elmult 6 èvben kizárólag profi studio cuccokat veszek magamnak főleg Fostexet nem csak hangfalakat de abból nyilván csak aktív hangfalakat 5 èvig kizárólag dac után aszimmetrikus bemenetről hallgattam Q.... jó volt a hang jobb mint a hifivel bármikor az előtt. De soha nem volt igazàn jó a hang, persze fogalmam sem volt hogy mitől is lehetne igazàn jó a hang, honnan is lett volna fogalmam!? Hisz soha nem hallgattam zenèt profi stúdióba honnan tudtam volna hogy ott hogy is szól ugyan az a hangfal ami nekem is van.

De egy szèp nap megváltozott minden, be kötöttem A dac ès a hangfal közè egy profi Analóg keverőt aminek a Monitor kimenetről a hangfal szimmetrikus bemenetère kötöttem, Ezt követően azonnal azt vettem észre hogy ha minden jól állítok be a keverőn akkor a kapott végeredmény az nem csak q.... jó meg q...... tetszik nekem, hanem igazán jó a hang ès ez hatalmas változás!

Akkora változás hogy èn soha sehogy-máshogy nem vagyok hajlandó többé hallgatni az aktív hangfalaimat! Azt vettem észre hogy a keverő nem csak a hang minőségen hang nyomáson a sztereó képen segít hanem az elhelyezésében szóba akusztikában is rettentő nagy változás ment végbe úgy hogy egy darab szivacsot nem ragasztottam sehová a kábel mizéria azonnal a múlté lett mindennek sokkal kisebb jelentősége van mint a keverő előtt, csakis kizárólag az elmúlt 1 évben van itthon igazán jó hangom pedig ugyan azokat a hangfalakat használom mint eddig!

Akinek van lehetősége próbálja ki keverővel szimmetrikus bemenetről az aktív hangfalát, aki meg így használja az úgy is tudja miről beszélek.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Probalok megbaratkozni ezzel a Genelec 8260-al de annyira csunya szamomra, :( aztan mondom magamban, hogy hat a hangja a lenyeg csak megszokom valahogy ha netan sikerulne valahol meghallgatnom es megtetszene na de aztan megmutattam az asszonynak es rogton ravagta, hogy fortelmes, :) persze azert nalunk sokminden meg van engedve ha nagyon akarnam ez a projekt is elmenne ahoz kepest ami most van a szobaban de ezt mar megkedvelte es tetszik neki. gondolkodik.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok,

Nemrégiben írtam, hogy ha már lesz tapasztalat a JBL LSR 308- párral, akkor írok.
Már van tapasztalat. Nem bántam meg, hogy ezeket választottam. Nekem nem munkára kellett, és nem volt még normálisabb aktív cuccom, ezek fényében írom ezt.

Ami elsőre nagyon szembetűnik, az az, hogy nagyok. De tényleg nagyok. Oké, az ember megnézi a specifikációkat, méreteket, fotókat. De valahogy élőben erősebb a dolog. Kibontottam és hű...

Röviden:

Szerintem ahogy stúdió monitoroktól azért elvárható, kb. lineáris hang, nem túloz sehol, nem hiányzik semmi, (nekem) de ez ízlés kérdése. (HF trim és Boundary EQ alapon van) Ez a szinergia akkor borul fel, ha az elhelyezés nem jó. Nagyon fontos a jó elhelyezés ezeknél (is). Azt vettem észre, ha kiesek az egyenlő szárú háromszögből (kb), akkor valami nem oké. Valami rovására megy. Nálam pl kevés volt az asztalom mélysége. az asztal mögé kellett őket tennem állványra, mert túl közel voltak első körben. (lesz a végén fotó erről) A tér, amit rajzol, hát... volt 1-2 passzív cuccom, de ezeknél meglepődtem a téren. Szellős, mély, nagyon rendben van. Alapzaj nem zavaró, nyilván ha nincs ráküldve forrás, akkor hallható. Vagy ha nagyon halkan hallgatja az ember. De alapvetően nem gáz. Ami még nagyon szembetűnő, hogy nagyon azt adja vissza, amilyen forrásból kap zenét. vagyis ha szar minőségű a forrás, akkor szar, ha jó, akkor jó. De gondolom ezek a tulajdonságok a stúdió monitorok velejárói. Még 1 dolog. Mélyhiány az nincs. nem kell hozzájuk sub. Mondjuk ezt valahogy el is vártam a 8"-s mélyközéppel szerelt dobozoktól. Nekem még nem volt aktív stúdió monitorom, de ezek után nem tudom, mit bohóckodtam passzív cuccokkal. Visszagondolva időpocsékolás volt. De ezek az én tapasztalataim és az én igényeim. Nyilván van akinek ez nem jó, vagy kevés, stb...

Nálam így vannak elhelyezve, a szoba rövidebb fala előtt vannak. (A mögöttük lévő fal még üres, ott is lesznek elnyelők + még nincs kész a szoba, a PC sem az új még, ez csak ilyen durva teszt volt) Azt gondolná az ember, hogy nem lehet annyira falra tolni őket, de jobban viselik, mint gondoltam.
74211308_548510042581389_3478413619832553472_n.jpg
74211308_548510042581389_3478413619832553472_n.jpg (121.77 KiB) Megtekintve 3260 alkalommal

Avatar
kecstama
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.08.23., pén. 11:46
Értékelés: 0

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kecstama »

Sziasztok!

Úgy döntöttem lecserélem az egész szettem stúdió monitorokra. Ehhez kéne egy kis segítség a tapasztaltabbaktól :smile53:

A Szobám ~12 négyzetméter a "nagy szekrény" nélkül. Nem igazán találtam pontos infókat arról hogy mekkora szobába hanyas monitor illik de én a 6,5-ös méreteken gondolkodtam. Sarokba lennének elhelyezve állványon, de ez még nem 100%.

Egyenlőre a Yamaha HS7 a befutó, de lehet hogy összejön egy Focal Alpha 65 is. Olvastam hogy a Genelec monitorok nagyon jók, de ilyen árban csak igen kis méretben találtam. A kérdésem az lenne hogy milyen tapasztalataitok vannak ezekkel a monitorokkal? Esetleg más ebben a kategóriában?
,
Nem stúdiózni kell, de szeretem a tiszta, "egyenes" hangot.
(Egyenlőre egy Roland Mobile UA lenne a DAC/"kezelő" de későbbiekben tervezek egy XLR-es re váltani)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

fapaci írta:
2019.10.22., kedd 17:53
tottyi írta:
2019.10.22., kedd 11:21
Az a Genele 8260-nak egesz jo parameterei vannak de ezt meg kene hallgatni eloben. gondolkodik.gif Na meg az nekem valahogy fura, hogy muanyagbol van.
Alumíniumból van.
Igen mar figyelmeztettek privatban is. :) Szerintem azert a fa jobb anyag a hangfalhoz de attol meg szolhat jol.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tottyi írta:
2019.10.22., kedd 11:21
Az a Genele 8260-nak egesz jo parameterei vannak de ezt meg kene hallgatni eloben. gondolkodik.gif Na meg az nekem valahogy fura, hogy muanyagbol van.
Alumíniumból van.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

avl2 írta:
2019.10.22., kedd 10:18
tottyi írta:
2019.10.17., csüt. 09:09
...olyan aktiv hangsugarzot aminek a melyei is rendben lennenek, gondolok itt olyan 30Hz koruli vagy netan altt sugarzokra.
Amit ra tudnek szanni az olyan masfel millio forint korul lenne...
vannak azert bátor adatok:
https://www.thomann.de/hu/genelec_8260_dsp.htm "Frequency range: 29 Hz - 21 kHz (± 1 dB)" persze ujonnan dragabb a keretednel (egy pár)

ez szam szerint (ujonnan !) nincs messze a keretedtöl:
https://www.thomann.de/hu/neumann_kh_310_d_left.htm Free field frequency range: 34 Hz - 21 kHz (-3 dB)
https://www.thomann.de/hu/focal_trio6_b ... rr_ash.htm Frequency range: 35 - 40000 Hz

ez meg szinte ott van:

https://www.thomann.de/hu/ks_digital_a200_right.htm Frequency range: 32 to 22.000 Hz (/ - 3 dB) es 2000 €/db

en persze egyiket sem hallgattam, es meggyözödesem, hogy a fenti szamok a melyhangatvitelt sem irjak le
Az a Genele 8260-nak egesz jo parameterei vannak de ezt meg kene hallgatni eloben. gondolkodik.gif Na meg az nekem valahogy fura, hogy muanyagbol van.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

tottyi írta:
2019.10.17., csüt. 09:09
...olyan aktiv hangsugarzot aminek a melyei is rendben lennenek, gondolok itt olyan 30Hz koruli vagy netan altt sugarzokra.
Amit ra tudnek szanni az olyan masfel millio forint korul lenne...
vannak azert bátor adatok:
https://www.thomann.de/hu/genelec_8260_dsp.htm "Frequency range: 29 Hz - 21 kHz (± 1 dB)" persze ujonnan dragabb a keretednel (egy pár)

ez szam szerint (ujonnan !) nincs messze a keretedtöl:
https://www.thomann.de/hu/neumann_kh_310_d_left.htm Free field frequency range: 34 Hz - 21 kHz (-3 dB)
https://www.thomann.de/hu/focal_trio6_b ... rr_ash.htm Frequency range: 35 - 40000 Hz

ez meg szinte ott van:

https://www.thomann.de/hu/ks_digital_a200_right.htm Frequency range: 32 to 22.000 Hz (/ - 3 dB) es 2000 €/db

en persze egyiket sem hallgattam, es meggyözödesem, hogy a fenti szamok a melyhangatvitelt sem irjak le

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

avl2 írta:
2019.10.17., csüt. 10:48
tottyi írta:
2019.10.17., csüt. 09:09
...aminek a melyei is rendben lennenek, gondolok itt olyan 30Hz koruli vagy netan altt sugarzokra...
"The LSR308 is speced to play flat down to 37Hz. That's plenty for most music, and unlike other manufacturers JBL Professional does not bullshit it's specs. The LSR305 does 43Hz, which is very deep for a little speaker"
Sziasztok.

Nem tudom valakit érdekel e, hátha.
Én végül az LSR 308-t rendeltem, talán ma, de remélem legkésőbb holnap már ide is ér. (15.-e óta ül rajta a posta. Gondolom azért mert Németországból jön.)

Szóval, nyilván ez nem pro cucc. (Hiába hirdeti a JBL "Professional" jelzővel), ezzel tisztában vagyok. Bizonyára nagyon-nagyon messze van attól. De nekem nincs szükségem pro cuccra. Nem munkára kell, csak jóízű zenehallgatásokra. Ezért gondoltam megpróbálom.

Ha már együtt éltem vele pár napot, megírom mik a tapasztalatok, lehet, hogy sok mindenkinek segítene, aki nem kifejezetten home stúdió célra keres aktív cuccot.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2019.10.17., csüt. 11:30
ott tényleg minden korrektül megy (ezen a téren...) ? és süketszobában mérve adják meg (gondolom igen, mert máskülönben ...) ?
Az adatfüzetben minden esetben feltüntetik a mérési körülményeket és a tűréshatárt, de általában Free Air méréseket végeznek visszaverődésektől mentes környezetben, +/- 2 dB, illetve +/- 6dB tűrésű határfrekvenciákat adnak meg. Legalább ennyire lényeges, hogy a Pro technikát általában nem valamilyen bolt polcáról emelik le a felhasználók, hanem a stúdiót tervező, építő rendszerintegrátor cég szerzi be, telepíti és állítja üzembe, illetve tanítja be a használatát.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

tottyi írta:
2019.10.17., csüt. 11:14
Az alairasomba szereplo hangfalnal is ferditenek a frekvenciakat illetoen? Tudom ezt igy nem lehet megallapitani de visszaterve az ATC-nel is vannak olyan hangsugarzok amik 30Hz alatt kozvetitenek. Szerintem az tetszene nekem de az 25 ezer euro. :(
nem tudom, nem vagyok én senki sem. :-)

IRS Sigma kapcsan nem láttam mérést; de Infinity Epsilon kapcsan könnyü találni mérést is (mint mindig: vitathato, hogy jo-e a mérés, jó-e a példány stb.): https://www.stereophile.com/content/inf ... asurements a 4. ábra messze nem azt mutatja (rolloff above 10kHz), amit a gyári adat, ami stereophile-ben igy áll: Frequency response: 25Hz–35kHz ±1.5dB itt pedig amugy: http://www.cieri.net/Documenti/Catalogh ... pliant.pdf Frequency Response: 30Hz-42kHz ±1.5 dB
mélyben nem kutyafüle !!!

...lehet ki kellene próbálnod annál olcsóbb ATC hangsugárzót. Csak Te tudod eldönteni, Neked tetszik-e/mennyire.
fapaci írta:
2019.10.17., csüt. 11:17
avl2 írta:
2019.10.17., csüt. 10:48
szerintem félrevezetö a megadott értékek komolyan vétele. A cégek különbözö pontosságal, igényességgel adják ezt meg. Szigorúan fogalmazva: a hazugnak, hazugabbnak dölnél be.
A valódi Pro kategóriában nincsenek hazugságok, nem is lenne értelmük, hiszen a felhasználók többsége képes átviteli méréseket végezni, tehát gyors lebukás lenne a vége. Az aprócska JBL dobozkát természetesen nem sorolom ide....
honnan/milyen ismérvtöl van a "valódi Pro" kategória ? (1-2 konkrét típus linkje is érdekelne)
ott tényleg minden korrektül megy (ezen a téren...) ? és süketszobában mérve adják meg (gondolom igen, mert máskülönben ...) ?

ugye a "szokásos" hangsugarzokra annyi minden van nem egységesen megadva frekvenciaatvitel kapcsan: frequency range, frequency response, a türes szelessege (van aki +/- 10dB-re ...)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2019.10.17., csüt. 10:48
szerintem félrevezetö a megadott értékek komolyan vétele. A cégek különbözö pontosságal, igényességgel adják ezt meg. Szigorúan fogalmazva: a hazugnak, hazugabbnak dölnél be.
A valódi Pro kategóriában nincsenek hazugságok, nem is lenne értelmük, hiszen a felhasználók többsége képes átviteli méréseket végezni, tehát gyors lebukás lenne a vége. Az aprócska JBL dobozkát természetesen nem sorolom ide.

A Totyi által megjelölt célt irreálisnak érzem. 30 Hz alatt csak a nagy Main monitorok dolgoznak, azokból meg nem jön ki egy pár 1,5 MFt-ból, kb darabjuk kerül ennyibe.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

avl2 írta:
2019.10.17., csüt. 10:48
tottyi írta:
2019.10.17., csüt. 09:09
...aminek a melyei is rendben lennenek, gondolok itt olyan 30Hz koruli vagy netan altt sugarzokra...
Szia,
szerintem félrevezetö a megadott értékek komolyan vétele. A cégek különbözö pontosságal, igényességgel adják ezt meg. Szigorúan fogalmazva: a hazugnak, hazugabbnak dölnél be.
Az alairasomba szereplo hangfalnal is ferditenek a frekvenciakat illetoen? Tudom ezt igy nem lehet megallapitani de visszaterve az ATC-nel is vannak olyan hangsugarzok amik 30Hz alatt kozvetitenek. Szerintem az tetszene nekem de az 25 ezer euro. :(
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

tottyi írta:
2019.10.17., csüt. 09:09
...aminek a melyei is rendben lennenek, gondolok itt olyan 30Hz koruli vagy netan altt sugarzokra...
Szia,
szerintem félrevezetö a megadott értékek komolyan vétele. A cégek különbözö pontosságal, igényességgel adják ezt meg. Szigorúan fogalmazva: a hazugnak, hazugabbnak dölnél be.
plussz: a szoba hatása nem kicsi erre. a hangsugarzok adatait nem a Te szobádra adják meg.

1 pelda a kevéssé hazudósra: http://atcloudspeakers.co.uk/hi-fi/loud ... ies/scm50/
Amplitude Linearity ±2dB: 70Hz – 20kHz
Frequency Response -6dB: 38Hz & 25kHz

mérve: http://atcloudspeakers.co.uk/wp-content ... SL_WEB.pdf abban a Frequency Responses 85.5dB/W, 8 ohm sensitivity ábra, 30dB-ig semmi esés,


egy - a forumon többször szereplö - ajanlas: JBL LSR 308;
adat: Frequency Range 37Hz - 24khz
teszt méréssel: http://noaudiophile.com/JBL_LSR308/ "The LSR308 is speced to play flat down to 37Hz. That's plenty for most music, and unlike other manufacturers JBL Professional does not bullshit it's specs. The LSR305 does 43Hz, which is very deep for a little speaker"

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, meg nagyon uj vagyok az aktiv hangsugarzoknal de mar tobb eve szemezgetek veluk de meg nem talaltam elfogadhato arban olyan aktiv hangsugarzot aminek a melyei is rendben lennenek, gondolok itt olyan 30Hz koruli vagy netan altt sugarzokra.
Amit ra tudnek szanni az olyan masfel millio forint korul lenne, ennyiert tudnatok ajanlani parat amit mar szemelyesen hallottatok es batran ajanlanatok?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

kökény írta:
2019.10.16., szer. 10:12
nagygabor1982 írta:
2019.10.14., hétf. 13:44
nagygabor1982 írta:
2019.10.14., hétf. 11:25


ÁÁÁ, köszi. Értem.
Én azt hittem, hogy ezekkel kapcsolatban a balanced az csak XLR lehet és nem lehet jack. De ebből is látszik, hogy nem értek ehhez, eddig nem volt még aktív cuccom. :)

Akkor már csak az a kérdés, hogy melyik Jbl legyen..... 306 / 308...
Árkülönbség szinte 0. :)

Köszi a segítséget!
Esetleg tudsz nekem olyan webáruházat mondani, ahol tudok rendelni szimmetrikus TRS - XLR apa kábelt?
Thomann.de. nél csak 6m-es van...
Itthon hirtelen csak anyásat találtam.

Köszi!
Elnézést, hogy belevau,de miért is lenne szükséged xlr-trs kábelre? Focusrite 2i2-nek van TRS kimenete, a JBL LSR305/308-nak meg van trs bemenete. A másik, hogy 308-at hol láttál 120-ért, mert legolcsóbb helyen is 70 körül van darabja. (csak magyar oldalakat néztem,ha külföldön találtál 120-ért, akkor bocs!) Én mindent megvenném a muzikerből pölö, ott most a 305 mkII nagyon baráti áron van, 74eFt a pár, mellé egy Focusrite 42-ért, kábel és megvan az egész a 120 keretből ;)
Szia! Igen, közben megoldódott....

Thomann.de -ről rendeltem, ott a legolcsóbb. Bár még nem ért ide...

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kökény »

nagygabor1982 írta:
2019.10.14., hétf. 13:44
nagygabor1982 írta:
2019.10.14., hétf. 11:25
ZolaBA írta:
2019.10.14., hétf. 11:21


Ha nem a 31 ezres Focusrite Scarlet Solo-t veszed, hanem a következő szint 2i2-t 42 ezerért, az már balanced TRS kiemenet, trs-xlr kábel kell csak hozzá... és a kérdés meg is van oldva ;)

Mondtam nekem m-audio mtrack hub volt (~22ezer) az már balanced trs, most meg egy mtrack 2x2m -et használok második (sokadik) rendszerben, szintén balanced trs, nekem nincs hiányérzetem és a hangerő gomb nagyon tuti... Bár sokan mondják, hogy a focusrite hangja jobb, azt nem hallottam még.
ÁÁÁ, köszi. Értem.
Én azt hittem, hogy ezekkel kapcsolatban a balanced az csak XLR lehet és nem lehet jack. De ebből is látszik, hogy nem értek ehhez, eddig nem volt még aktív cuccom. :)

Akkor már csak az a kérdés, hogy melyik Jbl legyen..... 306 / 308...
Árkülönbség szinte 0. :)

Köszi a segítséget!
Esetleg tudsz nekem olyan webáruházat mondani, ahol tudok rendelni szimmetrikus TRS - XLR apa kábelt?
Thomann.de. nél csak 6m-es van...
Itthon hirtelen csak anyásat találtam.

Köszi!
Elnézést, hogy belevau,de miért is lenne szükséged xlr-trs kábelre? Focusrite 2i2-nek van TRS kimenete, a JBL LSR305/308-nak meg van trs bemenete. A másik, hogy 308-at hol láttál 120-ért, mert legolcsóbb helyen is 70 körül van darabja. (csak magyar oldalakat néztem,ha külföldön találtál 120-ért, akkor bocs!) Én mindent megvenném a muzikerből pölö, ott most a 305 mkII nagyon baráti áron van, 74eFt a pár, mellé egy Focusrite 42-ért, kábel és megvan az egész a 120 keretből ;)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

nagygabor1982 írta:
2019.10.14., hétf. 13:44
Esetleg tudsz nekem olyan webáruházat mondani, ahol tudok rendelni szimmetrikus TRS - XLR apa kábelt?
Készítek Neked szívesen.

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

nagygabor1982 írta:
2019.10.14., hétf. 11:25
ZolaBA írta:
2019.10.14., hétf. 11:21
nagygabor1982 írta:
2019.10.14., hétf. 11:11
Valami focusrite-t. Nem ölnék bele százezreket...
Ha nem a 31 ezres Focusrite Scarlet Solo-t veszed, hanem a következő szint 2i2-t 42 ezerért, az már balanced TRS kiemenet, trs-xlr kábel kell csak hozzá... és a kérdés meg is van oldva ;)

Mondtam nekem m-audio mtrack hub volt (~22ezer) az már balanced trs, most meg egy mtrack 2x2m -et használok második (sokadik) rendszerben, szintén balanced trs, nekem nincs hiányérzetem és a hangerő gomb nagyon tuti... Bár sokan mondják, hogy a focusrite hangja jobb, azt nem hallottam még.
ÁÁÁ, köszi. Értem.
Én azt hittem, hogy ezekkel kapcsolatban a balanced az csak XLR lehet és nem lehet jack. De ebből is látszik, hogy nem értek ehhez, eddig nem volt még aktív cuccom. :)

Akkor már csak az a kérdés, hogy melyik Jbl legyen..... 306 / 308...
Árkülönbség szinte 0. :)

Köszi a segítséget!
Esetleg tudsz nekem olyan webáruházat mondani, ahol tudok rendelni szimmetrikus TRS - XLR apa kábelt?
Thomann.de. nél csak 6m-es van...
Itthon hirtelen csak anyásat találtam.

Köszi!

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

ZolaBA írta:
2019.10.14., hétf. 11:21
nagygabor1982 írta:
2019.10.14., hétf. 11:11
Valami focusrite-t. Nem ölnék bele százezreket...
Ha nem a 31 ezres Focusrite Scarlet Solo-t veszed, hanem a következő szint 2i2-t 42 ezerért, az már balanced TRS kiemenet, trs-xlr kábel kell csak hozzá... és a kérdés meg is van oldva ;)

Mondtam nekem m-audio mtrack hub volt (~22ezer) az már balanced trs, most meg egy mtrack 2x2m -et használok második (sokadik) rendszerben, szintén balanced trs, nekem nincs hiányérzetem és a hangerő gomb nagyon tuti... Bár sokan mondják, hogy a focusrite hangja jobb, azt nem hallottam még.
ÁÁÁ, köszi. Értem.
Én azt hittem, hogy ezekkel kapcsolatban a balanced az csak XLR lehet és nem lehet jack. De ebből is látszik, hogy nem értek ehhez, eddig nem volt még aktív cuccom. :)

Akkor már csak az a kérdés, hogy melyik Jbl legyen..... 306 / 308...
Árkülönbség szinte 0. :)

Köszi a segítséget!

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

nagygabor1982 írta:
2019.10.14., hétf. 11:11
Valami focusrite-t. Nem ölnék bele százezreket...
Ha nem a 31 ezres Focusrite Scarlet Solo-t veszed, hanem a következő szint 2i2-t 42 ezerért, az már balanced TRS kiemenet, trs-xlr kábel kell csak hozzá... és a kérdés meg is van oldva ;)

Mondtam nekem m-audio mtrack hub volt (~22ezer) az már balanced trs, most meg egy mtrack 2x2m -et használok második (sokadik) rendszerben, szintén balanced trs, nekem nincs hiányérzetem és a hangerő gomb nagyon tuti... Bár sokan mondják, hogy a focusrite hangja jobb, azt nem hallottam még.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

ZolaBA írta:
2019.10.14., hétf. 11:07
nagygabor1982 írta:
2019.10.14., hétf. 10:45
Ez elég fontos kérdés, mert ha veszek 1 audio usb interfészt, mondjuk unbalanced kimenetekkel (ami jellemzően ilyen otthoni felhasználásra relatíve olcsó) és zajos lesz, akkor nem leszek boldog. Egy XLR kimenetes USB audio interfész pedig azért drágább. Jóval.
és unbalanced-et mit vennél, mennyiért? :) Az sem egy egyszerű téma...

Valami focusrite-t. Nem ölnék bele százezreket...
A lényeg, hogy azért valamiféle jobb hang legyen, mint ami a PC hangkártyájáról jön....
Nyilván el lehetne erre költeni 2-400 ezret. De nem gondolnám, hogy szükségem van rá és persze pénzem sincs annyi. :)
Nem fogok túlzásokba esni sem, figyelembe véve (ha összejön) a rendszer többi elemét...

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

nagygabor1982 írta:
2019.10.14., hétf. 10:45
Ez elég fontos kérdés, mert ha veszek 1 audio usb interfészt, mondjuk unbalanced kimenetekkel (ami jellemzően ilyen otthoni felhasználásra relatíve olcsó) és zajos lesz, akkor nem leszek boldog. Egy XLR kimenetes USB audio interfész pedig azért drágább. Jóval.
és unbalanced-et mit vennél, mennyiért? :) Az sem egy egyszerű téma...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

nagygabor1982 írta:
2019.10.14., hétf. 10:45
Ez elég fontos kérdés, mert ha veszek 1 audio usb interfészt, mondjuk unbalanced kimenetekkel (ami jellemzően ilyen otthoni felhasználásra relatíve olcsó) és zajos lesz, akkor nem leszek boldog.
Ez a hifista túlzások gyümölcse. sad.gif Otthoni körülmények között, durva hibáktól mentes tápellátás esetén nem kell zavaró mértékű, hallható zajtól tartanod sem RCA, sem XLR kimeneten, főleg ha minőségi készüléket vásárolsz. Pl. itt van egy TEAC NT-503, amin ráadásul XLR kimeneteket is találsz.

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

JBL 305 és 308 mk2 közt vacillálok.
Nem munkára lenne használva, csak hogy valami normális dolog legyen zenehallgatásra, ne a genius / logitech "számítógéphez való aktív hangfalak"

1 dolog miatt megakadtam.

Mennyire számít a balanced (XLR) vs unbalanced (jack) csatlakozás, aktív stúdió monitoroknál? Itt lentebb Fapaci írta, hogy ez csak nagyobb hosszúságú vezetékeknél számít. mondjuk 1,5 - 3 m-es hossznál nem szed össze akkora zajt, hogy zavaró legyen?

Ez elég fontos kérdés, mert ha veszek 1 audio usb interfészt, mondjuk unbalanced kimenetekkel (ami jellemzően ilyen otthoni felhasználásra relatíve olcsó) és zajos lesz, akkor nem leszek boldog. Egy XLR kimenetes USB audio interfész pedig azért drágább. Jóval.

Köszi!

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”