Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2019.10.24., csüt. 11:14
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 10:53
És minek 2 rendszert fenntartani?
Ennek azért több oka is lehet. Néálam pl. mind analóg, mind digitális lánc létezik, és az én okaim:
- az esetek 90%-ában meghallgatom előbb HRA-n vagy Tidalon az LP-n való beszerzésre kinézett zenét
- nagy mennyiségű CD és SACD gyűlt fel az évek során, amit eszem ágában sem lenne LP-re cserélni
- de a legfontosabb: a két hangzásvilág egyértelműen különböző, én viszont nem tudok pálcát törni egyik felett sem, és azt, hogy melyiket hallgatom éppen, a hangulatomghoz igazítom. Olykor az LP-k esnek jobban, olykor pedig a digitális zene.
Ezeken én is átestem. Csakhogy azt az érzelmi töltést úgysem adják , ami végül a lemezről érni fog, így csak kb/sacc hogy be fog jönni. Pl egy sellakk lemezt nem tudom milyennek értékelnél ilyen módon. Amíg lemezről hallgatva még a "könnyed is elered".
Nagyon sokat kell szenvedni a digitális dolgokkal, hogy ennek a közelébe érjenek

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 10:37
kaef2 írta:
2019.10.24., csüt. 10:01
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 09:17


Ezt sokan nem így gondoljuk! Kár felesleges dolgokba belelovalni mást. De döntse majd el Ő, hogy mit tesz.
Az a tapasztalatom, hogy akik ezt mondják tényleg semmilyen érdemi tapasztalattal nem rendelkeznek a számítógépes zenehallgatás igényesebb formáinak (DXD, DSD256) a használatában, ez inkább amolyan zsigeri elutasításnak látszik számomra, mintsem valami tapasztalaton alapuló véleménynek.

Különösen annak a fényében, hogy a hetvenes évek vége óta gyakorlatilag nem készülnek tisztán analóg Lp-k, de talán Huszti Zsoltot idézve azt mondanám, mindenki úgy élvez ahogy tud.
Talán úgy tűnik számodra, hogy zsigeri, pedig hallottam pár pc-s , meg digitális dolgot . Természetesen nem az összeset. Mint ahogy az átlag sem. Számomra egy jó cd játszó is nagyobb érzelemgazdagsággal rendelkezik, nemhogy egy jó lemezjátszó. És annak ellenére jobban szól egy lemez ha hasonló átalakulásokon keresztül kerül rá a műsor mint egy cd lemezre. Pedig sokáig szerettem volna ha legalább egyforma szinten szólhatnának. De már elengedtem ezt a dolgot, mert olyan áron meg nem kell, hogy a lemezhangot kell visszafogni hozzá.
Ahhoz hogy valaki kijelenthesse, ami ki lett jelentve, egyszerűen nem elég a "hallottam pár pc-t" megközelítés.

Szerintem.
Különösen akkor, ha nincs tapasztalata DXD vagy DSD256 felvételekkel és az azokat natívan és autentikusan lejátszani tudó rendszerekkel.

Én ahhoz, hogy leírhassam azt az összehasonlítást, százalékos elemzést, amit a PC audio topikban leírtam a hétvégn, kb 2 évet töltöttem el próbálkozással és milliós összegeket költöttem el és ahhoz hogy helyére kerüljenek a tapasztalataim kellett, hogy hozzám kerüljön pár napra a múlt héten egy a témában nemzetközileg elismert holland gyártó nagyon összerakott és nagyon jól kitalált 7-8000 eurós árú PC-je.

Lehet bennem van a hiba, de azt gondolom, ha valaki kategórikus(an elutasító) kijelentéseket tesz, akkor az elvárásaim szerint azoknak muszáj lenne jól megalapozottaknak lennie.

leborulok.gif

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 10:53
És minek 2 rendszert fenntartani?
Ennek azért több oka is lehet. Néálam pl. mind analóg, mind digitális lánc létezik, és az én okaim:
- az esetek 90%-ában meghallgatom előbb HRA-n vagy Tidalon az LP-n való beszerzésre kinézett zenét
- nagy mennyiségű CD és SACD gyűlt fel az évek során, amit eszem ágában sem lenne LP-re cserélni
- de a legfontosabb: a két hangzásvilág egyértelműen különböző, én viszont nem tudok pálcát törni egyik felett sem, és azt, hogy melyiket hallgatom éppen, a hangulatomghoz igazítom. Olykor az LP-k esnek jobban, olykor pedig a digitális zene.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

dbrnsk írta:
2019.10.24., csüt. 10:14
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 09:17


Ezt sokan nem így gondoljuk! Kár felesleges dolgokba belelovalni mást. De döntse majd el Ő, hogy mit tesz.
Akkor ne tedd! :)

Próbálja ő, ezért is kérdez. Oké, hogy maradjon az LP vonalán, de mi van, ha olyan zenéket is szeretne hallgatni, amelyek nem elérhetőek vinylen? Van ám belőlük rendesen...
Tudom, a kíváncsiság komoly húzóerő, de sokszor a mértékletesség a bölcsebb.
Nem sok lemez kell, hanem csak elég!
És minek 2 rendszert fenntartani?
Legyen inkább csak 1 , de az jó!

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

kaef2 írta:
2019.10.24., csüt. 10:01
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 09:17
dbrnsk írta:
2019.10.24., csüt. 08:43


A nyolcvanas években jó tanács lett volna, de ma....
Ezt sokan nem így gondoljuk! Kár felesleges dolgokba belelovalni mást. De döntse majd el Ő, hogy mit tesz.
Az a tapasztalatom, hogy akik ezt mondják tényleg semmilyen érdemi tapasztalattal nem rendelkeznek a számítógépes zenehallgatás igényesebb formáinak (DXD, DSD256) a használatában, ez inkább amolyan zsigeri elutasításnak látszik számomra, mintsem valami tapasztalaton alapuló véleménynek.

Különösen annak a fényében, hogy a hetvenes évek vége óta gyakorlatilag nem készülnek tisztán analóg Lp-k, de talán Huszti Zsoltot idézve azt mondanám, mindenki úgy élvez ahogy tud.
Talán úgy tűnik számodra, hogy zsigeri, pedig hallottam pár pc-s , meg digitális dolgot . Természetesen nem az összeset. Mint ahogy az átlag sem. Számomra egy jó cd játszó is nagyobb érzelemgazdagsággal rendelkezik, nemhogy egy jó lemezjátszó. És annak ellenére jobban szól egy lemez ha hasonló átalakulásokon keresztül kerül rá a műsor mint egy cd lemezre. Pedig sokáig szerettem volna ha legalább egyforma szinten szólhatnának. De már elengedtem ezt a dolgot, mert olyan áron meg nem kell, hogy a lemezhangot kell visszafogni hozzá.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 09:17


Ezt sokan nem így gondoljuk! Kár felesleges dolgokba belelovalni mást. De döntse majd el Ő, hogy mit tesz.
Akkor ne tedd! :)

Próbálja ő, ezért is kérdez. Oké, hogy maradjon az LP vonalán, de mi van, ha olyan zenéket is szeretne hallgatni, amelyek nem elérhetőek vinylen? Van ám belőlük rendesen...

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 09:17
dbrnsk írta:
2019.10.24., csüt. 08:43
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 08:33


Szerintem bele se bonyolódj a digitális világba! Vegyél sok jó lemezt, vagy fejleszd tovább a lemezjátszós rendszered , de ne vegyél koloncot a nyakadba.....
A nyolcvanas években jó tanács lett volna, de ma....
Ezt sokan nem így gondoljuk! Kár felesleges dolgokba belelovalni mást. De döntse majd el Ő, hogy mit tesz.
Az a tapasztalatom, hogy akik ezt mondják tényleg semmilyen érdemi tapasztalattal nem rendelkeznek a számítógépes zenehallgatás igényesebb formáinak (DXD, DSD256) a használatában, ez inkább amolyan zsigeri elutasításnak látszik számomra, mintsem valami tapasztalaton alapuló véleménynek.

Különösen annak a fényében, hogy a hetvenes évek vége óta gyakorlatilag nem készülnek tisztán analóg Lp-k, de talán Huszti Zsoltot idézve azt mondanám, mindenki úgy élvez ahogy tud.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

dbrnsk írta:
2019.10.24., csüt. 08:43
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 08:33
alapigabor írta:
2019.10.23., szer. 20:25
Sziasztok! Nincs tapasztalatom DAC témában, nektek viszont igen, kérlek segítsetek. LP-t hallgatok, de jó néhány lemezt szeretzem DSD fileokban. Próbálkoztam az utóbbi hetekben kipróbálni milyen ez a világ, egy denon da10 dsd dac segítségével. A talasztalatom eddig, hogy “majdnem élnek” a zenék. Van egy-két ígéretes file pedig, jazz at pawnshop pl elsőre tetszett. És 10 perc hallgatás után mégis elfáradok tőle. Steril. Nem fényes az analog után, de markánsan nem. És először eladja magát, de sokáig nem jó hallgatni. Ettől van olyan DAC ami megtisztít vagy ez egy ilyen műfaj és így kéne megbarátkozni vele? És ha másra vagyok ott az LP?
Szerintem bele se bonyolódj a digitális világba! Vegyél sok jó lemezt, vagy fejleszd tovább a lemezjátszós rendszered , de ne vegyél koloncot a nyakadba.....
A nyolcvanas években jó tanács lett volna, de ma....
Ezt sokan nem így gondoljuk! Kár felesleges dolgokba belelovalni mást. De döntse majd el Ő, hogy mit tesz.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 08:33
alapigabor írta:
2019.10.23., szer. 20:25
Sziasztok! Nincs tapasztalatom DAC témában, nektek viszont igen, kérlek segítsetek. LP-t hallgatok, de jó néhány lemezt szeretzem DSD fileokban. Próbálkoztam az utóbbi hetekben kipróbálni milyen ez a világ, egy denon da10 dsd dac segítségével. A talasztalatom eddig, hogy “majdnem élnek” a zenék. Van egy-két ígéretes file pedig, jazz at pawnshop pl elsőre tetszett. És 10 perc hallgatás után mégis elfáradok tőle. Steril. Nem fényes az analog után, de markánsan nem. És először eladja magát, de sokáig nem jó hallgatni. Ettől van olyan DAC ami megtisztít vagy ez egy ilyen műfaj és így kéne megbarátkozni vele? És ha másra vagyok ott az LP?
Szerintem bele se bonyolódj a digitális világba! Vegyél sok jó lemezt, vagy fejleszd tovább a lemezjátszós rendszered , de ne vegyél koloncot a nyakadba.....
A nyolcvanas években jó tanács lett volna, de ma....

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

alapigabor írta:
2019.10.23., szer. 20:25
Sziasztok! Nincs tapasztalatom DAC témában, nektek viszont igen, kérlek segítsetek. LP-t hallgatok, de jó néhány lemezt szeretzem DSD fileokban. Próbálkoztam az utóbbi hetekben kipróbálni milyen ez a világ, egy denon da10 dsd dac segítségével. A talasztalatom eddig, hogy “majdnem élnek” a zenék. Van egy-két ígéretes file pedig, jazz at pawnshop pl elsőre tetszett. És 10 perc hallgatás után mégis elfáradok tőle. Steril. Nem fényes az analog után, de markánsan nem. És először eladja magát, de sokáig nem jó hallgatni. Ettől van olyan DAC ami megtisztít vagy ez egy ilyen műfaj és így kéne megbarátkozni vele? És ha másra vagyok ott az LP?
Szerintem bele se bonyolódj a digitális világba! Vegyél sok jó lemezt, vagy fejleszd tovább a lemezjátszós rendszered , de ne vegyél koloncot a nyakadba.....

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rotox »

BLX írta:
2019.10.23., szer. 12:35
Én nem találtam meg a Bladelius oldalán kik a dealerek/szervízesek.
Írtam viszont nekik, hogy ők mit javasolnának. Ha jön érdemi válasz, írok majd.

Szerintem kellene, hogy legyen elég ügyes szervíz/szerelő ilyen delikát elektronikához.

Én lehet tőlük kérnék tanácsot első körben telefonon:

Soner http://soneraudio.hu/gyartas-fejlesztes-szerviz.html
Wittao, Menyus Core Audio
Bodor Audio
Resonator http://rrs.hu
Totel http://totel.hu

Remélem a többiek is adnak némi hasznos infot és lesz megoldás. :drum:
Köszönöm szépen! leborulok.gif
Ma mindkét oldal elnémult, sőt a számítógép nem is "látta" a DAC-ot. Ismét töröltem a drivert, újrainstalláltam - installáláskor kétszer is figyelmeztetett, hogy dugjam be a DAC-ot (be volt!), majd az USB kábel harmadik ki-be dugdosására méltóztatott felismerni és befejezni az install-t - azóta egyelőre... gond nélkül működik. Kiváncsi vagyok, mi fog ebből kisülni. gondolkodik.gif

Cég tippeket is köszönöm. (A Resonator ráadásul pécsi, ismerem is Csabit. Totel-nél is voltam már erősítőt javíttatni korábban, Soner-nél pedig meghallgatni egy hangsugárzót, Bodor Feri-t "csak" hírből ismerem, illetve egy ismerősömnek volt Bodor DAC-ja. Viszont Wittao-Menyus biztos meglepődne, ha beállítanék hozzájuk... :kapdelm:)

alapigabor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.10.09., szer. 12:59
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alapigabor »

Sziasztok! Nincs tapasztalatom DAC témában, nektek viszont igen, kérlek segítsetek. LP-t hallgatok, de jó néhány lemezt szeretzem DSD fileokban. Próbálkoztam az utóbbi hetekben kipróbálni milyen ez a világ, egy denon da10 dsd dac segítségével. A talasztalatom eddig, hogy “majdnem élnek” a zenék. Van egy-két ígéretes file pedig, jazz at pawnshop pl elsőre tetszett. És 10 perc hallgatás után mégis elfáradok tőle. Steril. Nem fényes az analog után, de markánsan nem. És először eladja magát, de sokáig nem jó hallgatni. Ettől van olyan DAC ami megtisztít vagy ez egy ilyen műfaj és így kéne megbarátkozni vele? És ha másra vagyok ott az LP?
#fleapower #vinyl #cd #vegyelhanglemezt

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: BLX »

Rotox írta:
2019.10.22., kedd 21:15
Remélem, jó helyen érdeklődöm... gondolkodik.gif

Bladelius USB DAC van ráakasztva a Lenovo X201i laptopomra. Az utóbbi időben - kb. 1/2-1 óra zenehallgatást követően - a jobb csatorna elég "következetesen" elnémul. Ha kihúzom és visszadugom az USB kábelt, általában megjavul egy időre, de sokszor pár percet követően megint elhallgat a jobb oldal.

(Kábeleket cseréltem, az erősítő összes bemenetét végigpróbálva fellép a probléma, más forráskészüléknél sosem fordul elő, a drivert-t újrainstalláltam.)

Kizárásos alapon szerintem vagy a DAC, vagy a laptop lehet a ludas. Ha bárkinek van valami ötlete, hogy mi lehet a probléma, vagy akár arra, hol lehetne egy Bladelius USB DAC-ot "megnézetni", kérem ossza meg velem.

Előre is nagyon köszönöm. leborulok.gif
Én nem találtam meg a Bladelius oldalán kik a dealerek/szervízesek.
Írtam viszont nekik, hogy ők mit javasolnának. Ha jön érdemi válasz, írok majd.

Szerintem kellene, hogy legyen elég ügyes szervíz/szerelő ilyen delikát elektronikához.

Én lehet tőlük kérnék tanácsot első körben telefonon:

Soner http://soneraudio.hu/gyartas-fejlesztes-szerviz.html
Wittao, Menyus Core Audio
Bodor Audio
Resonator http://rrs.hu
Totel http://totel.hu

Remélem a többiek is adnak némi hasznos infot és lesz megoldás. :drum:

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Remélem, jó helyen érdeklődöm... gondolkodik.gif

Bladelius USB DAC van ráakasztva a Lenovo X201i laptopomra. Az utóbbi időben - kb. 1/2-1 óra zenehallgatást követően - a jobb csatorna elég "következetesen" elnémul. Ha kihúzom és visszadugom az USB kábelt, általában megjavul egy időre, de sokszor pár percet követően megint elhallgat a jobb oldal.

(Kábeleket cseréltem, az erősítő összes bemenetét végigpróbálva fellép a probléma, más forráskészüléknél sosem fordul elő, a drivert-t újrainstalláltam.)

Kizárásos alapon szerintem vagy a DAC, vagy a laptop lehet a ludas. Ha bárkinek van valami ötlete, hogy mi lehet a probléma, vagy akár arra, hol lehetne egy Bladelius USB DAC-ot "megnézetni", kérem ossza meg velem.

Előre is nagyon köszönöm. leborulok.gif

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

juliush írta:
2019.10.14., hétf. 09:56
Hűűűű...jó sok DAC-nak tűnik azért a pénzért!!! :tutiok:
Majd számolj be róla!
Az elmúlt években tucatnyi D/A konverter járt nálam barátkozás céljából, de egyedül a Parasound P6 volt képes vásárlásra késztetni. Kedvemre való készülék szimpatikus műszaki tartalommal, okos szolgáltatásokkal és meggyőző hangzással. Írok majd beszámolót, ha leülepednek a dolgok.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

juliush írta:
2019.10.14., hétf. 10:55
kaef2 írta:
2019.10.14., hétf. 09:57
A P6 inkább igen sok előfok, pici DAC-kal. :)
Ott a pont! :smile53:
Ma már integrált erősítőkben, előfokokban egyre többször van nagyon jól kitalált és jó hangú USB DAC. A P6-é is ilyen. Akik aktív hangfalakat hallgatnak otthon, azoknak érdemes vetni egy pillantást erre az előfok/DAC/(szub)keresztváltó eszközre, amellett, hogy jól szól igen praktikus is.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

kaef2 írta:
2019.10.14., hétf. 09:57
A P6 inkább igen sok előfok, pici DAC-kal. :)
Ott a pont! :smile53:
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

juliush írta:
2019.10.14., hétf. 09:56
fapaci írta:
2019.10.14., hétf. 08:20
Az elmúlt napokban olyan sokszor írtam le, hogy lassan praktikus lenne egy ilyen ikont készíteni: Parasound P6
Hűűűű...jó sok DAC-nak tűnik azért a pénzért!!! :tutiok:
Majd számolj be róla!
A P6 inkább igen sok előfok, pici DAC-kal. :)

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

fapaci írta:
2019.10.14., hétf. 08:20
Az elmúlt napokban olyan sokszor írtam le, hogy lassan praktikus lenne egy ilyen ikont készíteni: Parasound P6
Hűűűű...jó sok DAC-nak tűnik azért a pénzért!!! :tutiok:
Majd számolj be róla!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2019.10.13., vas. 18:48
fapaci írta:
2019.10.11., pén. 17:02
Eladnám szeretett TEAC NT-503 D/A konverteremet.
Muszáj rákérdeznem .... mi lesz az utód?
Az elmúlt napokban olyan sokszor írtam le, hogy lassan praktikus lenne egy ilyen ikont készíteni: Parasound P6

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

fapaci írta:
2019.10.11., pén. 17:02
Eladnám szeretett TEAC NT-503 D/A konverteremet.
Muszáj rákérdeznem .... mi lesz az utód?
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: BLX »

Van valakinek tapasztalata a magyar Resonator DAC elektronikakkal?

Otthoni hobbista ilyen “deszka” tipusokkal adott hangminoseget kedvezobb aron tudja megepitgetni?

Vagy ha mar dobozolni kell es furni faragni, akkor jobban lehet jarni valamilyen mas “gyari”/kesz megoldassal?

:smile53:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

b_t írta:
2019.09.28., szomb. 12:21
Nem kétségbevonva a hangminőséget (nem hallottam a készüléket), de itt nem tudom mi szerepe a csőnek. Feszültséget nem erősít, meghajtó fokozatnak a cső nem jó...
Sajnos csak akkor tudnám ezt megmondani, ha hallottam volna a "csőfokozat" nélkül is...
b_t írta:
2019.09.28., szomb. 12:21
Aztán megnéztem az oldalon, egy IC hatja és a csöves "hangzás" érdekében van benne. Hát...
O.k., tehát ha abból indulunk ki, hogy egy DAC kimenetén amúgy már tökéletes karakterisztikájú vonalszintű hangfrekvenciás jel van, akkor nyilván bármilyen "csöves hangzást" adó 1:1 erősítésű fokozat csak elszínezése a "tökéletesnek". Nyilván a RIF DAC tervezője nem így gondolta.
Nem tudok pálcát törni fölötte, én csak leírtam, ami személyes meghallgatás alapján a tapasztalatom. Nehogy félreérts, nem váltja meg a világot, de az árkategóriájában szerintem igen-igen jól szól. Javaslom Neked is, ha alkalmad nyílik, hallgass meg egyet. Lehet, hogy tetszeni fog, lehet, hogy nem. (Az olyan hifi-s fogalmak, mind "zeneiség", stb amúgy is meggyőződésem szerint a szubjektív kategóriába tartoznak, ezért nem puffogtatnám most őket).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: b_t »

Nem kétségbevonva a hangminőséget (nem hallottam a készüléket), de itt nem tudom mi szerepe a csőnek. Feszültséget nem erősít, meghajtó fokozatnak a cső nem jó...

Aztán megnéztem az oldalon, egy IC hatja és a csöves "hangzás" érdekében van benne. Hát...
Aszpirin írta:
2019.09.28., szomb. 10:39
BLX írta:
2019.09.27., pén. 21:26
Érdemes meghallgatni a magyar RIF Audio aktuális DAC-ját. Abban is van egy cső. Ha jól tudom erősítést nem végez, csak "átmegy" rajta a jel.
Én hallottam, és szerintem nagyon jó hangja van (= nekem nagyon tetszett), az árkategóriájához képest. Sőt.
(Persze mérési eredményeket nem láttam róla)
http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

BLX írta:
2019.09.27., pén. 21:26
Érdemes meghallgatni a magyar RIF Audio aktuális DAC-ját. Abban is van egy cső. Ha jól tudom erősítést nem végez, csak "átmegy" rajta a jel.
Én hallottam, és szerintem nagyon jó hangja van (= nekem nagyon tetszett), az árkategóriájához képest. Sőt.
(Persze mérési eredményeket nem láttam róla)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”