Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:42
Vinkler írta:
2019.10.24., csüt. 16:23
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:22


Miért ? Van lemezjátszód?
Van.
Akkor az valahol mellé ment! 😊
Ez a topic ment félre sajnos... :D
Off
Aki most kezd el lemezezni, az konkrétan hülyének van nézve. A lemezek silányak es drágák, a régiek kétséges minőségűek, főleg mire megérkeznek. Szerencsés esetben nincsenek kettétörve, főleg, ha 3 euróért érkezik postával, “jól” becsomagolva. A lemezjátszó árakról, hangszedők árairól, ami meg is ér egy misét (és tényleg jó minősegben lehet velük zenét hallgatni) mert ugye az elengedhetetlen kelléke egy lemezjátszós láncnak, már önmagában össze lehet rakni egy elfogadható digitális front endet, ami havi 2,5 €-ért szinte korlátlan mennyiségű zenét szolgáltat. A phono elektronikákról, az azokat összekötő madzagokról most nem is beszélek. Aztán a szerencsétlen kóbor apáca hallgatja az apja által kikukázott és a padlásról leszedett poros, félrekopott Voga-Turnovszkyt, Piramist, jó esetben valami külföldit. No, meg azt a pár lemezt, amit rongyos 50-100k-ért beszerzett. Annak is a fele kuka, a másik egyharmada karcos, pattog és van benne pár jó is, amiket már baromira nem halkgat, mert a könyökén jön ki. De nembaj, mert a párja meglepte a media mart-ból egy új lemezzel. Amikor felteszi és rájön, hogy tizenezerér kapott egy silány minőségű hullámos vinylt, aminek az elvezeti értéke konvergal a nullához, na akkor, könnyes szemekkel fel is teheti a kérdés, hogy miért nem egy digitális front enddel kezdtem el az egészet. Ráadásul, ahogy aszpirin is írta, az elcseszett időről, már nem is beszélek...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:41
Aszpirin írta:
2019.10.24., csüt. 16:24
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:13
Ezt te mérted, vagy hallottad is? Vagy csak elhiszed a méréseknek? 🤔 Mármint a cd/LP dinamikáról....
Ez a szakirodalom állítása, amit az én rendszerem nem tud megcáfolni.
Nem csodálom! De azért itt még nincs vége a tudásnak.... Majd hallgass meg máshol valami mást is.
A más rendszerére vonatkozó lenéző/lesajnáló megjegyzéseket megszoktuk már tőled, ezért ettől most eltekintek.
Maradjunk annyiban, hogy lelki szegényként vagyok boldog, de legalább enyém a mennyek országa :D

(Hallgattam már máshol is, elég sok helyen, és az enyémnél jóval komolyabb rendszereket is, ha hiszed, ha nem. Ha azonos minőségi kategóriát vetettünk össze, és nem a 80-as, 90-es évek szarrákompresszált CD-jeit hasonlítjuk a legjobb LP-felvételekkel, akkor még sehol nem éreztem dinamikusabbnak az LP-t, mint a CD-t. )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

robi20064 írta:
2019.10.24., csüt. 16:24
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:08
dbrnsk írta:
2019.10.24., csüt. 15:43


Azért ez eléggé beteg megközelítése a témának, de ez legyen a te bajod. Nem beszélve arról, hogy nem egyszer ellent mondasz magadnak. Hüpp!
Szerintem nem ellentmondás, pláne ha hozzáteszem, hogy ha ma kezdeném már nem is folynék bele semennyire a digitális világba. Vennék egy jó lemezjátszót meg sok-sok lemezt.
Mert ugye a sok sok lemez (legyen az LP vagy CD) az kevesebb szemetet is eredmenyez mondjuk egy Roon-os Tidal streameleshez kepest :)
Amíg valami hasonló felfogású ki nem dobja , addig nem szemét. A mai állás szerint elképzelhető , hogy még sokára kerül oda. De nem ismerek erre vonatkozóan kutatásokat.....

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Vinkler írta:
2019.10.24., csüt. 16:23
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:22
Vinkler írta:
2019.10.24., csüt. 16:17

Érdekes, én pont az ellenkezőjét csinálnám. gondolkodik.gif
Miért ? Van lemezjátszód?
Van.
Akkor az valahol mellé ment! 😊

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2019.10.24., csüt. 16:24
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:13
Ezt te mérted, vagy hallottad is? Vagy csak elhiszed a méréseknek? 🤔 Mármint a cd/LP dinamikáról....
Ez a szakirodalom állítása, amit az én rendszerem nem tud megcáfolni.
Nem csodálom! De azért itt még nincs vége a tudásnak.... Majd hallgass meg máshol valami mást is.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2019.10.24., csüt. 16:22


Ha ma kezdenéd, akkor viszonylag gyorsan rájönnél (amit tudsz is), hogy a sok-sok lemez beszerzése jóval nagyobb anyagi terhet jelent ma, mint a jó lemezjátszóé. Ráadásul jó nagy a kockázata is.

Ha tehát a pénzt és időt kivonjuk az egyenletből, akkor persze ez nem probléma, de Magyarországon élünk, és ha Neked ezek nem számítanak, akkor a lehetőségeid nagyon messze vannak a magyar átlagemberétől, és a többség számára nem kifejezetten releváns, hogy mit tennél ma. Ha viszont a pénz és idő neked is számít, akkor a "sok-sok lemez beszerzése" annyi anyagi ráfordítást és időt igényelne, ami nem biztos, hogy megérné - még számodra sem - a valós vagy vélt hangbéli felsőbbrendűséget.
Én úgy oldottam ezt fel, hogy feladtam a sok-sok lemez iránti vágyat, inkább keveset szerzek be, de az legyen minőségi (és ez sajnos azt is jelenti, hogy drága - ma épp 4 új lemezt fogok kiszedni egy FoxPost-automatából, 40 ezer forintért /bakelitfutártól ingyenes szállítással/)
Nos nálam meg úgy történik, hogy vettem jó lemezjátszót meg hangszedőt és a lemezeket külföldön szerzem be. 2-3 euroért /fontért dollárért. És eredetiek és nem reissuk (bár pár abból is van) . Igaz nem egyesével veszem.
Néha egy egy drága is bekerül. Egyik Szakcsi pl 7 euró volt postával. Bontatlanul. Itthon meg 10 ezer? Na ne má! Hova tartunk?

alapigabor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.10.09., szer. 12:59
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alapigabor »

Aszpirin írta:
2019.10.24., csüt. 16:04
alapigabor írta:
2019.10.24., csüt. 15:23
Én a fényképezésnél ugyanígy vagyok, és a feleségem is minden alkalommal, pedig Ő nem fanatikus. De ha egy tekercs filmet hívok elő, megjegyzi, hogy most mennyi élet van a képekben. Érdekes dolog ez, pedig a RAW fileokat is szeretem. De máshogy. Szóval a korlátok maradnak, de van olyan DAC biztosan, ami jobb emulációt adna nekem.
Az analógia adja magát, csak egy picikét sánítít. A bibi ott van, hogy amíg egy Bayer-szenzor dinamikatartománya még mindig nagyon messze van egy közepes minőségű, helyesen exponált film dinamika-tartományától, és mindkettő nagyon messze van attól a dinamika-tartománytól, amit az ember szeme képes feldolgozni, addig a sima CD dinamikatartománya már meghaladja az LP-ét, és a belőle megfelelően reprodukált hang dinamikatartománya már nagyon megközelíti azt a hangnyomás-dinamikatartományt, amit az emberi fül képes tartós károsodás nélkül érzékelni.

Szóval amiért az analóg fénykép élőbbnek tűnik a digitálisnál, az a különbség nincs meg az analóg hang és digitális hang között.

Abban viszont jó az analógia, hogy mindkét esetben a digitális hordozó alapanyagok nagyságrendi fajlagos olcsóbbsága igen erős szempont, amikor az ember egyik vagy másik mellett dönt, és a digitális itt messze veri az analógot. A digitális fotó olcsósága termeli is rendesen a digitális szemét petabájtjait órénként a világban...
Akkor semmi értelme hi-res pcm-nek és dsd-nek sem. A CD lemez, 44.1Khz 16bit kiveri a biztit az emberi test képességeinél, ez mégsem áll meg. A fotózásnál is sok-sok viselkedésbeni különbség van. Finomságok, érzések. Ha ilyen egyszerű lenne, akkor a dinamikát megoldják HDR-el, sőt! Annyi EV-vel több, hogy meg sem lehet számolni. Mégis... Az mesterséges. És más ránézni. Ezek összetett dolgok, és az emberi tényezőben több a különbség jóval, ott a viták oka. Mert nem vagyunk egyformán szenvedélyesek, érzékenyek, figyelmesek, türelmesek. De egy tea, egy simogatás és egy illat is ugyanez a téma. Szerintem. A zene érzelem. Nekem. Van akinek erő. Van akinek dinamika és pontosság. Sokfélék vagyunk. Hála Istennek tegyük hozzá, mert ha nem így lenne, akkor az a BORG lenne:)
#fleapower #vinyl #cd #vegyelhanglemezt

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:13
Ezt te mérted, vagy hallottad is? Vagy csak elhiszed a méréseknek? 🤔 Mármint a cd/LP dinamikáról....
Ez a szakirodalom állítása, amit az én rendszerem nem tud megcáfolni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:22
Vinkler írta:
2019.10.24., csüt. 16:17

Érdekes, én pont az ellenkezőjét csinálnám. gondolkodik.gif
Miért ? Van lemezjátszód?
Van.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Vinkler írta:
2019.10.24., csüt. 16:17


Szerintem nem ellentmondás, pláne ha hozzáteszem, hogy ha ma kezdeném már nem is folynék bele semennyire a digitális világba. Vennék egy jó lemezjátszót meg sok-sok lemezt.
Érdekes, én pont az ellenkezőjét csinálnám. gondolkodik.gif
[/quote]

Miért ? Van lemezjátszód?

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:08
dbrnsk írta:
2019.10.24., csüt. 15:43
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 13:28
[

Tévedsz! Én értem! Van több mint 3ezer lemezem és kb 400 cd-m. Úgy vagyok vele, ha kell meg lennék a 400 cd lemez nélkül. De az LP-t valahogy nem tudnám eladni. És egyáltalán nem úgy érzem, hogy a formátum határozná meg, hogy mit hallgatok! De Ti csak fogyasszatok nyugodtan! ( Munkahelyteremtés, pörgősebb gazdaság, meg több szemét, stb.)
Azért ez eléggé beteg megközelítése a témának, de ez legyen a te bajod. Nem beszélve arról, hogy nem egyszer ellent mondasz magadnak. Hüpp!
Szerintem nem ellentmondás, pláne ha hozzáteszem, hogy ha ma kezdeném már nem is folynék bele semennyire a digitális világba. Vennék egy jó lemezjátszót meg sok-sok lemezt.
Ha ma kezdenéd, akkor viszonylag gyorsan rájönnél (amit tudsz is), hogy a sok-sok lemez beszerzése jóval nagyobb anyagi terhet jelent ma, mint a jó lemezjátszóé. Ráadásul jó nagy a kockázata is.

Ha tehát a pénzt és időt kivonjuk az egyenletből, akkor persze ez nem probléma, de Magyarországon élünk, és ha Neked ezek nem számítanak, akkor a lehetőségeid nagyon messze vannak a magyar átlagemberétől, és a többség számára nem kifejezetten releváns, hogy mit tennél ma. Ha viszont a pénz és idő neked is számít, akkor a "sok-sok lemez beszerzése" annyi anyagi ráfordítást és időt igényelne, ami nem biztos, hogy megérné - még számodra sem - a valós vagy vélt hangbéli felsőbbrendűséget.
Én úgy oldottam ezt fel, hogy feladtam a sok-sok lemez iránti vágyat, inkább keveset szerzek be, de az legyen minőségi (és ez sajnos azt is jelenti, hogy drága - ma épp 4 új lemezt fogok kiszedni egy FoxPost-automatából, 40 ezer forintért /bakelitfutártól ingyenes szállítással/)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:08
dbrnsk írta:
2019.10.24., csüt. 15:43
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 13:28
[

Tévedsz! Én értem! Van több mint 3ezer lemezem és kb 400 cd-m. Úgy vagyok vele, ha kell meg lennék a 400 cd lemez nélkül. De az LP-t valahogy nem tudnám eladni. És egyáltalán nem úgy érzem, hogy a formátum határozná meg, hogy mit hallgatok! De Ti csak fogyasszatok nyugodtan! ( Munkahelyteremtés, pörgősebb gazdaság, meg több szemét, stb.)
Azért ez eléggé beteg megközelítése a témának, de ez legyen a te bajod. Nem beszélve arról, hogy nem egyszer ellent mondasz magadnak. Hüpp!
Szerintem nem ellentmondás, pláne ha hozzáteszem, hogy ha ma kezdeném már nem is folynék bele semennyire a digitális világba. Vennék egy jó lemezjátszót meg sok-sok lemezt.
Érdekes, én pont az ellenkezőjét csinálnám. gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:08
dbrnsk írta:
2019.10.24., csüt. 15:43
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 13:28
[

Tévedsz! Én értem! Van több mint 3ezer lemezem és kb 400 cd-m. Úgy vagyok vele, ha kell meg lennék a 400 cd lemez nélkül. De az LP-t valahogy nem tudnám eladni. És egyáltalán nem úgy érzem, hogy a formátum határozná meg, hogy mit hallgatok! De Ti csak fogyasszatok nyugodtan! ( Munkahelyteremtés, pörgősebb gazdaság, meg több szemét, stb.)
Azért ez eléggé beteg megközelítése a témának, de ez legyen a te bajod. Nem beszélve arról, hogy nem egyszer ellent mondasz magadnak. Hüpp!
Szerintem nem ellentmondás, pláne ha hozzáteszem, hogy ha ma kezdeném már nem is folynék bele semennyire a digitális világba. Vennék egy jó lemezjátszót meg sok-sok lemezt.
A klasszikus jut rólad eszembe: Helló, Tom vagyok! :D :D :D

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2019.10.24., csüt. 16:04
alapigabor írta:
2019.10.24., csüt. 15:23
Én a fényképezésnél ugyanígy vagyok, és a feleségem is minden alkalommal, pedig Ő nem fanatikus. De ha egy tekercs filmet hívok elő, megjegyzi, hogy most mennyi élet van a képekben. Érdekes dolog ez, pedig a RAW fileokat is szeretem. De máshogy. Szóval a korlátok maradnak, de van olyan DAC biztosan, ami jobb emulációt adna nekem.
Az analógia adja magát, csak egy picikét sánítít. A bibi ott van, hogy amíg egy Bayer-szenzor dinamikatartománya még mindig nagyon messze van egy közepes minőségű, helyesen exponált film dinamika-tartományától, és mindkettő nagyon messze van attól a dinamika-tartománytól, amit az ember szeme képes feldolgozni, addig a sima CD dinamikatartománya már meghaladja az LP-ét, és a belőle megfelelően reprodukált hang dinamikatartománya már nagyon megközelíti azt a hangnyomás-dinamikatartományt, amit az emberi fül képes tartós károsodás nélkül érzékelni.

Szóval amiért az analóg fénykép élőbbnek tűnik a digitálisnál, az a különbség nincs meg az analóg hang és digitális hang között.

Abban viszont jó az analógia, hogy mindkét esetben a digitális hordozó alapanyagok nagyságrendi fajlagos olcsóbbsága igen erős szempont, amikor az ember egyik vagy másik mellett dönt, és a digitális itt messze veri az analógot. A digitális fotó olcsósága termeli is rendesen a digitális szemét petabájtjait órénként a világban...
Ezt te mérted, vagy hallottad is? Vagy csak elhiszed a méréseknek? 🤔 Mármint a cd/LP dinamikáról....

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

dbrnsk írta:
2019.10.24., csüt. 15:43
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 13:28
[

Tévedsz! Én értem! Van több mint 3ezer lemezem és kb 400 cd-m. Úgy vagyok vele, ha kell meg lennék a 400 cd lemez nélkül. De az LP-t valahogy nem tudnám eladni. És egyáltalán nem úgy érzem, hogy a formátum határozná meg, hogy mit hallgatok! De Ti csak fogyasszatok nyugodtan! ( Munkahelyteremtés, pörgősebb gazdaság, meg több szemét, stb.)
Azért ez eléggé beteg megközelítése a témának, de ez legyen a te bajod. Nem beszélve arról, hogy nem egyszer ellent mondasz magadnak. Hüpp!
Szerintem nem ellentmondás, pláne ha hozzáteszem, hogy ha ma kezdeném már nem is folynék bele semennyire a digitális világba. Vennék egy jó lemezjátszót meg sok-sok lemezt.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

alapigabor írta:
2019.10.24., csüt. 15:23
Én a fényképezésnél ugyanígy vagyok, és a feleségem is minden alkalommal, pedig Ő nem fanatikus. De ha egy tekercs filmet hívok elő, megjegyzi, hogy most mennyi élet van a képekben. Érdekes dolog ez, pedig a RAW fileokat is szeretem. De máshogy. Szóval a korlátok maradnak, de van olyan DAC biztosan, ami jobb emulációt adna nekem.
Az analógia adja magát, csak egy picikét sánítít. A bibi ott van, hogy amíg egy Bayer-szenzor dinamikatartománya még mindig nagyon messze van egy közepes minőségű, helyesen exponált film dinamika-tartományától, és mindkettő nagyon messze van attól a dinamika-tartománytól, amit az ember szeme képes feldolgozni, addig a sima CD dinamikatartománya már meghaladja az LP-ét, és a belőle megfelelően reprodukált hang dinamikatartománya már nagyon megközelíti azt a hangnyomás-dinamikatartományt, amit az emberi fül képes tartós károsodás nélkül érzékelni.

Szóval amiért az analóg fénykép élőbbnek tűnik a digitálisnál, az a különbség nincs meg az analóg hang és digitális hang között.

Abban viszont jó az analógia, hogy mindkét esetben a digitális hordozó alapanyagok nagyságrendi fajlagos olcsóbbsága igen erős szempont, amikor az ember egyik vagy másik mellett dönt, és a digitális itt messze veri az analógot. A digitális fotó olcsósága termeli is rendesen a digitális szemét petabájtjait órénként a világban...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.10.24., csüt. 16:10-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 13:28
[

Tévedsz! Én értem! Van több mint 3ezer lemezem és kb 400 cd-m. Úgy vagyok vele, ha kell meg lennék a 400 cd lemez nélkül. De az LP-t valahogy nem tudnám eladni. És egyáltalán nem úgy érzem, hogy a formátum határozná meg, hogy mit hallgatok! De Ti csak fogyasszatok nyugodtan! ( Munkahelyteremtés, pörgősebb gazdaság, meg több szemét, stb.)
Azért ez eléggé beteg megközelítése a témának, de ez legyen a te bajod. Nem beszélve arról, hogy nem egyszer ellent mondasz magadnak. Hüpp!

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Ne add fel, lehet megfelelő kompromisszumot kötni, csak meló van vele. Nekem is van mindegyik elerjedt formátumból, de egyiket sem tudnám a másik fölé emelni.

Egyénként ha "simább" hangú konvertert keresel, akkor a Hegel HD12-t érdemes lenne megfülelned.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dbrnsk 2019.10.24., csüt. 15:45-kor.

alapigabor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.10.09., szer. 12:59
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alapigabor »

robi20064 írta:
2019.10.24., csüt. 13:39
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 13:28
dbrnsk írta:
2019.10.24., csüt. 12:45


Látom nem érted mondandóm lényegét. Ne a formátum(ok) határozzák már meg, hogy milyen zenéket hallgatunk... Miért kellene 2 rendszer? 1 normálisat kell összerakni, aminek része az LP, Cd, NP stb.
Tévedsz! Én értem! Van több mint 3ezer lemezem és kb 400 cd-m. Úgy vagyok vele, ha kell meg lennék a 400 cd lemez nélkül. De az LP-t valahogy nem tudnám eladni. És egyáltalán nem úgy érzem, hogy a formátum határozná meg, hogy mit hallgatok! De Ti csak fogyasszatok nyugodtan! ( Munkahelyteremtés, pörgősebb gazdaság, meg több szemét, stb.)
Te meg maradj tovabbra is demagog a magad "eccceru" modjan ;)
Köszönöm a sok tanácsot/hozzászólást, sajnálom hogy parázs vitát szítottam! :) Hozzá kell tennem - és ezt nem a digitális ellen mondom! - a hanglemezen zene van rögzítve, a digitális út egy emulációja ennek nagyon pontos adatokból, ami lehet KÖZEL tökéletes - nálam messze nem az a kis DA10-el - , de sosem AZ. És ez nem baj! Az is egy eszköz, és megvan a helye ebben az egészben... Én a fényképezésnél ugyanígy vagyok, és a feleségem is minden alkalommal, pedig Ő nem fanatikus. De ha egy tekercs filmet hívok elő, megjegyzi, hogy most mennyi élet van a képekben. Érdekes dolog ez, pedig a RAW fileokat is szeretem. De máshogy. Szóval a korlátok maradnak, de van olyan DAC biztosan, ami jobb emulációt adna nekem.
#fleapower #vinyl #cd #vegyelhanglemezt

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

dbrnsk írta:
2019.10.24., csüt. 12:45
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 10:53
dbrnsk írta:
2019.10.24., csüt. 10:14


Akkor ne tedd! :)

Próbálja ő, ezért is kérdez. Oké, hogy maradjon az LP vonalán, de mi van, ha olyan zenéket is szeretne hallgatni, amelyek nem elérhetőek vinylen? Van ám belőlük rendesen...
Tudom, a kíváncsiság komoly húzóerő, de sokszor a mértékletesség a bölcsebb.
Nem sok lemez kell, hanem csak elég!
És minek 2 rendszert fenntartani?
Legyen inkább csak 1 , de az jó!
Látom nem érted mondandóm lényegét. Ne a formátum(ok) határozzák már meg, hogy milyen zenéket hallgatunk... Miért kellene 2 rendszer? 1 normálisat kell összerakni, aminek része az LP, Cd, NP stb.
Tévedsz! Én értem! Van több mint 3ezer lemezem és kb 400 cd-m. Úgy vagyok vele, ha kell meg lennék a 400 cd lemez nélkül. De az LP-t valahogy nem tudnám eladni. És egyáltalán nem úgy érzem, hogy a formátum határozná meg, hogy mit hallgatok! De Ti csak fogyasszatok nyugodtan! ( Munkahelyteremtés, pörgősebb gazdaság, meg több szemét, stb.)

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 10:53
dbrnsk írta:
2019.10.24., csüt. 10:14
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 09:17


Ezt sokan nem így gondoljuk! Kár felesleges dolgokba belelovalni mást. De döntse majd el Ő, hogy mit tesz.
Akkor ne tedd! :)

Próbálja ő, ezért is kérdez. Oké, hogy maradjon az LP vonalán, de mi van, ha olyan zenéket is szeretne hallgatni, amelyek nem elérhetőek vinylen? Van ám belőlük rendesen...
Tudom, a kíváncsiság komoly húzóerő, de sokszor a mértékletesség a bölcsebb.
Nem sok lemez kell, hanem csak elég!
És minek 2 rendszert fenntartani?
Legyen inkább csak 1 , de az jó!
Látom nem érted mondandóm lényegét. Ne a formátum(ok) határozzák már meg, hogy milyen zenéket hallgatunk... Miért kellene 2 rendszer? 1 normálisat kell összerakni, aminek része az LP, Cd, NP stb.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

kaef2 írta:
2019.10.24., csüt. 12:10


A 8000 eurosra csak annyiban hivatkozom, hogy ahhoz kellett hogy a sokkal átlagosabb módon összerakott saját géppel folytatott kisérleteim, tapasztalataim helyre kerüljenek. Arról nem szóltam itt most egy szót sem, hogy mennyire volt jó (másik topikban igen). A 8000 euróssal töltött pár napban kiderült, hogy az elérhetőbb megoldások esetében mire érdemes több pénzt költeni arányaiban. Ezt írtam le a PC Audio topikban. Aki a százalékos értékelés elolvasta tudhatja, mire kell fókuszálni és milyen sorrendben, persze szerintem.
Ezzel nem feltétlen mondunk ellent egymásnak! Csak be kell helyettesíteni az én értékeim a tiedbe és már közelebb az igazság. :)
Esetleg még annyit, hogy a WW platinum 7 elektra tápkábel jól passzolhat olyan rendszerekben, bár nekem kicsit dinamikátlannak hallatszott. De nem vészesen. Szóval egész jól szerepelt.:)

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Mathias »

alapigabor írta:
2019.10.23., szer. 20:25
Próbálkoztam az utóbbi hetekben kipróbálni milyen ez a világ, egy denon da10 dsd dac segítségével. A talasztalatom eddig, hogy “majdnem élnek” a zenék. Van egy-két ígéretes file pedig, jazz at pawnshop pl elsőre tetszett. És 10 perc hallgatás után mégis elfáradok tőle. Steril. Nem fényes az analog után, de markánsan nem. És először eladja magát, de sokáig nem jó hallgatni. Ettől van olyan DAC ami megtisztít vagy ez egy ilyen műfaj és így kéne megbarátkozni vele? És ha másra vagyok ott az LP?
A konkrét kérdésre válaszolva szerintem van digitális vonalon feljebb. Az a Denon azért egyrészt kb egy 4 éves cucc, másrészt kb belépő szint, harmadrészt alapvetően egy hordozásra kitalált fejhallgatóerősítő. Biztos jó, de biztos vannak még eszközök, melyek jobban "megtisztítanak" az általad leírt jelenségektől.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 11:49
kaef2 írta:
2019.10.24., csüt. 11:22
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 10:37


Talán úgy tűnik számodra, hogy zsigeri, pedig hallottam pár pc-s , meg digitális dolgot . Természetesen nem az összeset. Mint ahogy az átlag sem. Számomra egy jó cd játszó is nagyobb érzelemgazdagsággal rendelkezik, nemhogy egy jó lemezjátszó. És annak ellenére jobban szól egy lemez ha hasonló átalakulásokon keresztül kerül rá a műsor mint egy cd lemezre. Pedig sokáig szerettem volna ha legalább egyforma szinten szólhatnának. De már elengedtem ezt a dolgot, mert olyan áron meg nem kell, hogy a lemezhangot kell visszafogni hozzá.
Ahhoz hogy valaki kijelenthesse, ami ki lett jelentve, egyszerűen nem elég a "hallottam pár pc-t" megközelítés.

Szerintem.
Különösen akkor, ha nincs tapasztalata DXD vagy DSD256 felvételekkel és az azokat natívan és autentikusan lejátszani tudó rendszerekkel.

Én ahhoz, hogy leírhassam azt az összehasonlítást, százalékos elemzést, amit a PC audio topikban leírtam a hétvégn, kb 2 évet töltöttem el próbálkozással és milliós összegeket költöttem el és ahhoz hogy helyére kerüljenek a tapasztalataim kellett, hogy hozzám kerüljön pár napra a múlt héten egy a témában nemzetközileg elismert holland gyártó nagyon összerakott és nagyon jól kitalált 7-8000 eurós árú PC-je.

Lehet bennem van a hiba, de azt gondolom, ha valaki kategórikus(an elutasító) kijelentéseket tesz, akkor az elvárásaim szerint azoknak muszáj lenne jól megalapozottaknak lennie.

leborulok.gif
Nos a magyar valóságban szerintem a 8ezer eurós pc azért nem egy átlagtermék. Kb csak másfél-2 milliós pc-t és hasonló dacot hallgattam. ( Ez nem tudom mennyire átlagos) De érdekes, hogy Te a 8ezresre hivatkozol, hogy jó én meg a 5 ezresre,hogy nem.... Nem tudom mi van a kettő között és szerintem az átlagember sem. Azt sem tudom, ki mit keres és vár a jó hangzásban, mindenesetre ezen a szinten számomra még nem elég jók ezek.
Na és most is jöhet a szlogen: amúgy mindenki úgy élvez ahogy akar ? 🤔😊
A 8000 eurosra csak annyiban hivatkozom, hogy ahhoz kellett hogy a sokkal átlagosabb módon összerakott saját géppel folytatott kisérleteim, tapasztalataim helyre kerüljenek. Arról nem szóltam itt most egy szót sem, hogy mennyire volt jó (másik topikban igen). A 8000 euróssal töltött pár napban kiderült, hogy az elérhetőbb megoldások esetében mire érdemes több pénzt költeni arányaiban. Ezt írtam le a PC Audio topikban. Aki a százalékos értékelés elolvasta tudhatja, mire kell fókuszálni és milyen sorrendben, persze szerintem.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

kaef2 írta:
2019.10.24., csüt. 11:22
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 10:37
kaef2 írta:
2019.10.24., csüt. 10:01


Az a tapasztalatom, hogy akik ezt mondják tényleg semmilyen érdemi tapasztalattal nem rendelkeznek a számítógépes zenehallgatás igényesebb formáinak (DXD, DSD256) a használatában, ez inkább amolyan zsigeri elutasításnak látszik számomra, mintsem valami tapasztalaton alapuló véleménynek.

Különösen annak a fényében, hogy a hetvenes évek vége óta gyakorlatilag nem készülnek tisztán analóg Lp-k, de talán Huszti Zsoltot idézve azt mondanám, mindenki úgy élvez ahogy tud.
Talán úgy tűnik számodra, hogy zsigeri, pedig hallottam pár pc-s , meg digitális dolgot . Természetesen nem az összeset. Mint ahogy az átlag sem. Számomra egy jó cd játszó is nagyobb érzelemgazdagsággal rendelkezik, nemhogy egy jó lemezjátszó. És annak ellenére jobban szól egy lemez ha hasonló átalakulásokon keresztül kerül rá a műsor mint egy cd lemezre. Pedig sokáig szerettem volna ha legalább egyforma szinten szólhatnának. De már elengedtem ezt a dolgot, mert olyan áron meg nem kell, hogy a lemezhangot kell visszafogni hozzá.
Ahhoz hogy valaki kijelenthesse, ami ki lett jelentve, egyszerűen nem elég a "hallottam pár pc-t" megközelítés.

Szerintem.
Különösen akkor, ha nincs tapasztalata DXD vagy DSD256 felvételekkel és az azokat natívan és autentikusan lejátszani tudó rendszerekkel.

Én ahhoz, hogy leírhassam azt az összehasonlítást, százalékos elemzést, amit a PC audio topikban leírtam a hétvégn, kb 2 évet töltöttem el próbálkozással és milliós összegeket költöttem el és ahhoz hogy helyére kerüljenek a tapasztalataim kellett, hogy hozzám kerüljön pár napra a múlt héten egy a témában nemzetközileg elismert holland gyártó nagyon összerakott és nagyon jól kitalált 7-8000 eurós árú PC-je.

Lehet bennem van a hiba, de azt gondolom, ha valaki kategórikus(an elutasító) kijelentéseket tesz, akkor az elvárásaim szerint azoknak muszáj lenne jól megalapozottaknak lennie.

leborulok.gif
Nos a magyar valóságban szerintem a 8ezer eurós pc azért nem egy átlagtermék. Kb csak másfél-2 milliós pc-t és hasonló dacot hallgattam. ( Ez nem tudom mennyire átlagos) De érdekes, hogy Te a 8ezresre hivatkozol, hogy jó én meg a 5 ezresre,hogy nem.... Nem tudom mi van a kettő között és szerintem az átlagember sem. Azt sem tudom, ki mit keres és vár a jó hangzásban, mindenesetre ezen a szinten számomra még nem elég jók ezek.
Na és most is jöhet a szlogen: amúgy mindenki úgy élvez ahogy akar ? 🤔😊

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”