Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

alapigabor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.10.09., szer. 12:59
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alapigabor »

tottyi írta:
2019.10.25., pén. 16:57
Aszpirin írta:
2019.10.25., pén. 16:40
tottyi írta:
2019.10.25., pén. 16:20
A fene megette az egeszet, tudtam, hogy meg gondom lehet a dupla usb kabelbol. PP Red Twin
Bocs a tudatlanságomért, de mi az a PP Red Twin?
(Ha a dupla USB kábel alatt azt érted, hogy két USB A van egyik végen (egyik a tápnak, másik az adatnak), és egy USB-B a másik végen, hogy a DAC külső (lineáris) tápról kapja a "naftát", akkor nem látom, miért lenne ez az átalakító az adat-oldalon problémás...)
Habar igazad van nem kell hozza bekapcsolnom a pc-et hanem egy usb-es tolto is lehet raramellatas a dac-nak.
Sokkal jobb megoldás szerintem egy power bank. Nincs tápzajod semmi. Feltöltessz egy nagy bankot és egy hétig megvagy.
#fleapower #vinyl #cd #vegyelhanglemezt

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2019.10.25., pén. 16:40
tottyi írta:
2019.10.25., pén. 16:20
A fene megette az egeszet, tudtam, hogy meg gondom lehet a dupla usb kabelbol. PP Red Twin
Bocs a tudatlanságomért, de mi az a PP Red Twin?
(Ha a dupla USB kábel alatt azt érted, hogy két USB A van egyik végen (egyik a tápnak, másik az adatnak), és egy USB-B a másik végen, hogy a DAC külső (lineáris) tápról kapja a "naftát", akkor nem látom, miért lenne ez az átalakító az adat-oldalon problémás...)
Habar igazad van nem kell hozza bekapcsolnom a pc-et hanem egy usb-es tolto is lehet raramellatas a dac-nak.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2019.10.25., pén. 16:20
A fene megette az egeszet, tudtam, hogy meg gondom lehet a dupla usb kabelbol. PP Red Twin
Bocs a tudatlanságomért, de mi az a PP Red Twin?
(Ha a dupla USB kábel alatt azt érted, hogy két USB A van egyik végen (egyik a tápnak, másik az adatnak), és egy USB-B a másik végen, hogy a DAC külső (lineáris) tápról kapja a "naftát", akkor nem látom, miért lenne ez az átalakító az adat-oldalon problémás...)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2019.10.25., pén. 16:13
tottyi írta:
2019.10.25., pén. 15:58
Aszpirin írta:
2019.10.25., pén. 15:47

Köszi! Akkor ezt kipróbálom! Még a hétvégén beszerzek egy lightning-usb átalakítót, és mehet a buli (natív DSD-ben még nem, de a 24/192-t viszi az én DAC-om is).
Amúgy Neked mi a tapasztalatod vele?
Hi, majd ird meg legyszi azt a lighting atalakitot honnet es milyet szereztel be. Koszi.
Sima Apple-ös átalakítóra gondoltam, bármelyik Apple boltban, vagy pl itt: https://edigital.hu/kabelek-es-dokkolok ... zm-p224233 ezt még ma este hazafelé is útba tudnám ejteni.
A fene megette az egeszet, tudtam, hogy meg gondom lehet a dupla usb kabelbol. PP Red Twin
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2019.10.25., pén. 15:58
Aszpirin írta:
2019.10.25., pén. 15:47
juliush írta:
2019.10.25., pén. 15:37

Az iPhone-omon ez működik:
https://www.eu.onkyo.com/en/products/hf ... 29189.html
Köszi! Akkor ezt kipróbálom! Még a hétvégén beszerzek egy lightning-usb átalakítót, és mehet a buli (natív DSD-ben még nem, de a 24/192-t viszi az én DAC-om is).
Amúgy Neked mi a tapasztalatod vele?
Hi, majd ird meg legyszi azt a lighting atalakitot honnet es milyet szereztel be. Koszi.
Sima Apple-ös átalakítóra gondoltam, bármelyik Apple boltban, vagy pl itt: https://edigital.hu/kabelek-es-dokkolok ... zm-p224233 ezt még ma este hazafelé is útba tudnám ejteni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2019.10.25., pén. 15:47
juliush írta:
2019.10.25., pén. 15:37
Aszpirin írta:
2019.10.25., pén. 15:19
Szia! Ez engem is érdekel, mármint az a része, hogy iPad-en melyik az a szoftver, amit használnál erre, és amely képes DSD formátumú (.dff, .dsf) fájlokat lejátszani illetve USB DAC-re (gondolom DoP-ben) kiküldeni? Kipróbálnám én is (bár DSD-képes DAC-om jelenleg épp nincs sad.gif, de kölcsönkérni tudok).
Az iPhone-omon ez működik:
https://www.eu.onkyo.com/en/products/hf ... 29189.html
Köszi! Akkor ezt kipróbálom! Még a hétvégén beszerzek egy lightning-usb átalakítót, és mehet a buli (natív DSD-ben még nem, de a 24/192-t viszi az én DAC-om is).
Amúgy Neked mi a tapasztalatod vele?
Hi, majd ird meg legyszi azt a lighting atalakitot honnet es milyet szereztel be. Koszi.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2019.10.25., pén. 15:47
Amúgy Neked mi a tapasztalatod vele?
Bevallom, nincs sok! Amikor megkaptam a céges iPhone-t, akkor nagy mobil, fejhallgatózós zenélgetésekről is álmodoztam, de aztán kideült, hogy személy szerint valahogy nem tudok a fejhallgatózással megbarátkozni. Úgyhogy ejtettem is a témát - és annak rendje-módja szerint el is hagytam valahol az adapter kábelt! :D
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2019.10.25., pén. 15:37
Aszpirin írta:
2019.10.25., pén. 15:19
Szia! Ez engem is érdekel, mármint az a része, hogy iPad-en melyik az a szoftver, amit használnál erre, és amely képes DSD formátumú (.dff, .dsf) fájlokat lejátszani illetve USB DAC-re (gondolom DoP-ben) kiküldeni? Kipróbálnám én is (bár DSD-képes DAC-om jelenleg épp nincs sad.gif, de kölcsönkérni tudok).
Az iPhone-omon ez működik:
https://www.eu.onkyo.com/en/products/hf ... 29189.html
Köszi! Akkor ezt kipróbálom! Még a hétvégén beszerzek egy lightning-usb átalakítót, és mehet a buli (natív DSD-ben még nem, de a 24/192-t viszi az én DAC-om is).
Amúgy Neked mi a tapasztalatod vele?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2019.10.25., pén. 15:19
Szia! Ez engem is érdekel, mármint az a része, hogy iPad-en melyik az a szoftver, amit használnál erre, és amely képes DSD formátumú (.dff, .dsf) fájlokat lejátszani illetve USB DAC-re (gondolom DoP-ben) kiküldeni? Kipróbálnám én is (bár DSD-képes DAC-om jelenleg épp nincs sad.gif, de kölcsönkérni tudok).
Az iPhone-omon ez működik:
https://www.eu.onkyo.com/en/products/hf ... 29189.html
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

alapigabor írta:
2019.10.25., pén. 14:25
Szia! Köszönöm szépen a hozzászólást, tanácsot! Az elképzelésem egyébként, hogy teljesen tiszta legyen a dolog, én aksiról hajtanám a DACot, és iPad lenne USB converterrel a forrás, szintén aksiról. Lightning-USB converter után egy jó kábelen 24/192-ig oke, és DSD is megy neki elvileg. Még nincs konverterem hozzá, de a számítógépet tápostul mindenestül én kihagynám ebből. Ilyen módszert próbált valaki már esetleg?
Szia! Ez engem is érdekel, mármint az a része, hogy iPad-en melyik az a szoftver, amit használnál erre, és amely képes DSD formátumú (.dff, .dsf) fájlokat lejátszani illetve USB DAC-re (gondolom DoP-ben) kiküldeni? Kipróbálnám én is (bár DSD-képes DAC-om jelenleg épp nincs sad.gif, de kölcsönkérni tudok).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

alapigabor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.10.09., szer. 12:59
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alapigabor »

robi20064 írta:
2019.10.25., pén. 12:54
alapigabor írta:
2019.10.24., csüt. 16:27
Aszpirin írta:
2019.10.24., csüt. 16:04


Az analógia adja magát, csak egy picikét sánítít. A bibi ott van, hogy amíg egy Bayer-szenzor dinamikatartománya még mindig nagyon messze van egy közepes minőségű, helyesen exponált film dinamika-tartományától, és mindkettő nagyon messze van attól a dinamika-tartománytól, amit az ember szeme képes feldolgozni, addig a sima CD dinamikatartománya már meghaladja az LP-ét, és a belőle megfelelően reprodukált hang dinamikatartománya már nagyon megközelíti azt a hangnyomás-dinamikatartományt, amit az emberi fül képes tartós károsodás nélkül érzékelni.

Szóval amiért az analóg fénykép élőbbnek tűnik a digitálisnál, az a különbség nincs meg az analóg hang és digitális hang között.

Abban viszont jó az analógia, hogy mindkét esetben a digitális hordozó alapanyagok nagyságrendi fajlagos olcsóbbsága igen erős szempont, amikor az ember egyik vagy másik mellett dönt, és a digitális itt messze veri az analógot. A digitális fotó olcsósága termeli is rendesen a digitális szemét petabájtjait órénként a világban...
Akkor semmi értelme hi-res pcm-nek és dsd-nek sem. A CD lemez, 44.1Khz 16bit kiveri a biztit az emberi test képességeinél, ez mégsem áll meg. A fotózásnál is sok-sok viselkedésbeni különbség van. Finomságok, érzések. Ha ilyen egyszerű lenne, akkor a dinamikát megoldják HDR-el, sőt! Annyi EV-vel több, hogy meg sem lehet számolni. Mégis... Az mesterséges. És más ránézni. Ezek összetett dolgok, és az emberi tényezőben több a különbség jóval, ott a viták oka. Mert nem vagyunk egyformán szenvedélyesek, érzékenyek, figyelmesek, türelmesek. De egy tea, egy simogatás és egy illat is ugyanez a téma. Szerintem. A zene érzelem. Nekem. Van akinek erő. Van akinek dinamika és pontosság. Sokfélék vagyunk. Hála Istennek tegyük hozzá, mert ha nem így lenne, akkor az a BORG lenne:)
Hogy visszakanyarodjunk az eredeti temahoz (es a magam reszerol elnezest hogy ennyire felrevittuk a diszkurzust), en azt javasolnam hogy probalj meghallgatni olyan DAC-okat kulonbozo arkategoriakbol amik vagy DSD kepesek vagy kifejezetten a DSD lejatszasuk a jobb a PCM-hez kepest. Legyen valami olcso(bb) (de nem rossz) kinai, pl Topping, Gustard, Matrix, vagy egy Pro-Ject S2, RME ADI-2, Chord Qutest es valami a dragabbak kozul is pl Chord TT2, Holo Audio Spring, T+A DAC 8. Ha ezek egyike sem lesz szimpatikus tiz perc utan, akkor lehet hogy ez nem a te vilagod lesz, ha viszont igen akkor mar csak az a kerdes hogy milyen arszinttol valik elfogadhatova ;)
Szia! Köszönöm szépen a hozzászólást, tanácsot! Az elképzelésem egyébként, hogy teljesen tiszta legyen a dolog, én aksiról hajtanám a DACot, és iPad lenne USB converterrel a forrás, szintén aksiról. Lightning-USB converter után egy jó kábelen 24/192-ig oke, és DSD is megy neki elvileg. Még nincs konverterem hozzá, de a számítógépet tápostul mindenestül én kihagynám ebből. Ilyen módszert próbált valaki már esetleg?
#fleapower #vinyl #cd #vegyelhanglemezt

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Azért az elég szép, hogy betévedt valaki két nappal ezelőtt a "DAC-olás" címet viselő témába, hogy van neki egy hordozható DAMP-ja, ami legutóbb nagyjából eredeti árának negyedéért kelt el itt az avx-en, és aki mellesleg tudja, hogy úgysem lehet az érzelmet DSD-re konvertálni, de ha mégis, akkor milyen DAC-ot ajánalan neki a törzsgárda, és kb. két hozzászólás után jutunk a mániákus formátumháborúhoz, ami három oldal óta megy és eszement személyeskedésbe torkollik (admin inklúzíve).
bravo.gif
Ideje lenne takarítani.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

robi20064 írta:
2019.10.25., pén. 09:23
SoundMania írta:
2019.10.25., pén. 07:26
robi20064 írta:
2019.10.25., pén. 00:22


En csak oszinten probalom remelni hogy rad is talal majd valami hasonloan frappansat. Igazan idoszeru lenne mar 😉

Persze az arcod akkor is max lapjaval ferne be egy atlagos hetvenes ajtokereten, de legalabb mosolyognank egy jot.
Megértem , hogy Neked a kütyüzésen kívül nem létezik más, de bízom benne , hogy még fiatal vagy és kinövöd. Sok sikert kívánok minden téren ehhez!
Van itthon LP, CD es digitalis forras(ok) is. A "kutyuzes" nem cel, hanem egy eszkoz a kiserletezeshez es a zenehallgatashoz. Nem az egyik vagy masik ut felsobbrendunek nyilvanitasa a fontos, hanem a hangulatnak megfelelo hasznalata, mint azt elottem mar tobben is leirtak.
Mert ki vagy Te , hogy ennyit kísérletezel? Alkimista? Meg miért? A hangulatért? Vagy a zenehallgatás hangulatáért? Ezért szoktam azt mondani, hogy nem kell mindenféle rendszert tartani ehhez. Csak egy kell de az jó legyen! Ezzel minden meg lenne oldva! Majd rájössz Te is, ha szerencséd van.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

robi20064 írta:
2019.10.25., pén. 00:22
LIMAR írta:
2019.10.24., csüt. 22:33
Vinkler írta:
2019.10.24., csüt. 17:49
.... fekete öves, naftalinszagú .....
Esetleg van önálló szófordulatod is mások sértegetésére?
Ezek már nagyon uncsik, bár kétségtelen, bizonyos körökben népszerűek.
En csak oszinten probalom remelni hogy rad is talal majd valami hasonloan frappansat. Igazan idoszeru lenne mar 😉

Persze az arcod akkor is max lapjaval ferne be egy atlagos hetvenes ajtokereten, de legalabb mosolyognank egy jot.
Megértem , hogy Neked a kütyüzésen kívül nem létezik más, de bízom benne , hogy még fiatal vagy és kinövöd. Sok sikert kívánok minden téren ehhez!

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Vinkler írta:
2019.10.24., csüt. 17:49
.... fekete öves, naftalinszagú .....
Esetleg van önálló szófordulatod is mások sértegetésére?
Ezek már nagyon uncsik, bár kétségtelen, bizonyos körökben népszerűek.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

robi20064 írta:
2019.10.24., csüt. 18:05
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:47
robi20064 írta:
2019.10.24., csüt. 16:24


Mert ugye a sok sok lemez (legyen az LP vagy CD) az kevesebb szemetet is eredmenyez mondjuk egy Roon-os Tidal streameleshez kepest :)
Amíg valami hasonló felfogású ki nem dobja , addig nem szemét. A mai állás szerint elképzelhető , hogy még sokára kerül oda. De nem ismerek erre vonatkozóan kutatásokat.....
Szo sincs kukazasrol meg "konyvegetesrol". Azert mert valaki digitalis forrast (is) hallgat es nem vet azonnal keresztet ha elokerul a streaming, attol meg kozel sem lesz barbar. Te hoztad fel a "meg tobb szemet" fogalmat, en csak arra reflektaltam. Direkt nem a 2TB-os usb-s kulso hattertarat hoztam fel ami az otthoni streamer-re van dugva. Ebben a formaban meg vitazhattal is volna nemikeppen, hogy a Roon cloud fenntartasa es hova kerul a vas ami mogotte van ha lecserelik, de jol latszik hogy szokasos modon csak dobalodzol dolgokkal, fogalmakkal, kifejezesekkel mogottes tartalom nelkul.
Tényleg nincs infóm róla , hogy mennyi szemét keletkezik a lemezek feltalálása és gyártás kezdete óta belőlük, de az ámítógépek avulását elnézve azok sem kevés méretet jelentenek mégha nem is magánemberként dobod ki , hanem nagy cég bázisából. És azért elég nagy darabszámok elfogynak a szerverek gyártásában is. De ha teszel be linket erről, el fogom olvasni. Igaz ettől még nem fogom eladni, vagy pláne kidobni a lemezeim. Esetleg ha a hozzájuk tartozó gyártásnak az energiafelhasználása is kiderülne belőle az még jobb lenne. És , hogy az az energia miből keletkezett. A mai termékek persze itt előnybe kerülhetnek a megújulók előretörése által, de lássuk.....így van-e?

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Vinklernek:
Bocs, persze vissza a DAC-oláshoz, de:
"egy ilyen fekete öves, naftalinszagú lp ninja"
:D
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 17:20
Vinkler írta:
2019.10.24., csüt. 17:03
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:42


Akkor az valahol mellé ment! 😊
Ez a topic ment félre sajnos... :D
Off
Aki most kezd el lemezezni, az konkrétan hülyének van nézve. A lemezek silányak es drágák, a régiek kétséges minőségűek, főleg mire megérkeznek. Szerencsés esetben nincsenek kettétörve, főleg, ha 3 euróért érkezik postával, “jól” becsomagolva. A lemezjátszó árakról, hangszedők árairól, ami meg is ér egy misét (és tényleg jó minősegben lehet velük zenét hallgatni) mert ugye az elengedhetetlen kelléke egy lemezjátszós láncnak, már önmagában össze lehet rakni egy elfogadható digitális front endet, ami havi 2,5 €-ért szinte korlátlan mennyiségű zenét szolgáltat. A phono elektronikákról, az azokat összekötő madzagokról most nem is beszélek. Aztán a szerencsétlen kóbor apáca hallgatja az apja által kikukázott és a padlásról leszedett poros, félrekopott Voga-Turnovszkyt, Piramist, jó esetben valami külföldit. No, meg azt a pár lemezt, amit rongyos 50-100k-ért beszerzett. Annak is a fele kuka, a másik egyharmada karcos, pattog és van benne pár jó is, amiket már baromira nem halkgat, mert a könyökén jön ki. De nembaj, mert a párja meglepte a media mart-ból egy új lemezzel. Amikor felteszi és rájön, hogy tizenezerér kapott egy silány minőségű hullámos vinylt, aminek az elvezeti értéke konvergal a nullához, na akkor, könnyes szemekkel fel is teheti a kérdés, hogy miért nem egy digitális front enddel kezdtem el az egészet. Ráadásul, ahogy aszpirin is írta, az elcseszett időről, már nem is beszélek...
Örülök, hogy ennyi negatív tapasztalat alapján nem öngyilkos lettél, hanem csak átálltál digitálisra. Ettől szerencsére nagyon messze vagyok. De látom ez hosszú pech-sorozat lehetett.
Nem saját utamat osztottam meg, de nem járok sem napellenzőben, sem bekötött szemmel. Amit leírtam azt mindenki látja, csak az nem, aki nem akarja látni. Viszont óvatosan kellene tanácsokat osztogatni kezdő hifistáknak, mert egy-egy ilyen fekete öves, naftalinszagú lp ninja totál beviheti az erdőbe szegény kóbor apácákat. A témát itt befejezettnek tekintem és kérek mindenkit, hogy térjen vissza a dac-oláshoz!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Aszpirin írta:
2019.10.24., csüt. 11:14
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 10:53
És minek 2 rendszert fenntartani?

"- de a legfontosabb: a két hangzásvilág egyértelműen különböző, én viszont nem tudok pálcát törni egyik felett sem, és azt, hogy melyiket hallgatom éppen, a hangulatomhoz igazítom. Olykor az LP-k esnek jobban, olykor pedig a digitális zene.
"

Csak kiragadtam pár mondatot. Bár nincs két rendszerem, csak egy-digit és analóg forrással- mikor melyiket hallgatom.
Sőt rengeteg zeném van uaz Lp-n és CD-n is. És a lényeg sztem a hangulaton, a szubjektivitáson van. Sokszor ezt hajlandók vagyunk elfelejteni mikor zenehallgatásról, rendszerekről , vagy épp komponensekről beszélünk, hogy melyik hogy szól.
Hát... kinek-kinek hogy akkor épp.
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

alapigabor írta:
2019.10.24., csüt. 17:23


Továbbra is azt javaslom maradj "csupán" az LP-nél...... Megfogalmaztad sztem az a indokaid.....
Jó, de itt miért ideges mindenki? :)
[/quote]

Csodálod? Amikor az évtizedek óta fejlesztgetett, műszakilag és mechanikailag felsőbbrendű dolgok elvéreznek meghallgatásokon és az analógnak már létezni sem szabadna? És akkor jössz Te , meg én , meg néhányan..... Ennek nem így kellene ma állnia , de így áll. És ez még csak az élet egy területe. 😊

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 17:13
Aszpirin írta:
2019.10.24., csüt. 16:53
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:41


Nem csodálom! De azért itt még nincs vége a tudásnak.... Majd hallgass meg máshol valami mást is.
A más rendszerére vonatkozó lenéző/lesajnáló megjegyzéseket megszoktuk már tőled, ezért ettől most eltekintek.
Maradjunk annyiban, hogy lelki szegényként vagyok boldog, de legalább enyém a mennyek országa :D

(Hallgattam már máshol is, elég sok helyen, és az enyémnél jóval komolyabb rendszereket is, ha hiszed, ha nem. Ha azonos minőségi kategóriát vetettünk össze, és nem a 80-as, 90-es évek szarrákompresszált CD-jeit hasonlítjuk a legjobb LP-felvételekkel, akkor még sehol nem éreztem dinamikusabbnak az LP-t, mint a CD-t. )
Ez nem lenézés volt hanem csak javaslat lett volna. Mégha nem is cukormázban! Ha Te annak vetted az nem csak az én hibám.
Amúgy arról írtál, hogy a cd mennyivel lehet dinamikusabb. Szóval sztem ez félreértéssé fajult.
A "Nem csodálom!" ot nehéz félreérteni, de ha mégis félreértettem, akkor bocs :D
A javaslatodat pedig köszi, bár már korábban, magamtól is megfogadtam, és a jövőben is elszánt vagyok minél több rendszer meghallgatására. Talán valamelyik meggyőz.
Bár nagyon first-world-problem-nek tartom ezt a kérdést, arról nem is szólva, hogy pl. tegnap órákon át LP-ket hallgattam, a legnagyobb élvezettel, a szar lemezjátszómmal. Tegnapelőtt pedig CD-ket, a szintén szar CD-játszómmal. Szintén nagy élvezettel. Mondom, boldogok a lelki szegények (vagyis a magamfajták), akik mindkettőn, köztük a szar digitális hangon is élvezni tudják a zenét. Mert övék a mennyek országa, és közben nem tudják, hogy nem kellene élvezzék :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

alapigabor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.10.09., szer. 12:59
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alapigabor »

SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 17:08
alapigabor írta:
2019.10.24., csüt. 16:27

Akkor semmi értelme hi-res pcm-nek és dsd-nek sem. A CD lemez, 44.1Khz 16bit kiveri a biztit az emberi test képességeinél, ez mégsem áll meg. A fotózásnál is sok-sok viselkedésbeni különbség van. Finomságok, érzések. Ha ilyen egyszerű lenne, akkor a dinamikát megoldják HDR-el, sőt! Annyi EV-vel több, hogy meg sem lehet számolni. Mégis... Az mesterséges. És más ránézni. Ezek összetett dolgok, és az emberi tényezőben több a különbség jóval, ott a viták oka. Mert nem vagyunk egyformán szenvedélyesek, érzékenyek, figyelmesek, türelmesek. De egy tea, egy simogatás és egy illat is ugyanez a téma. Szerintem. A zene érzelem. Nekem. Van akinek erő. Van akinek dinamika és pontosság. Sokfélék vagyunk. Hála Istennek tegyük hozzá, mert ha nem így lenne, akkor az a BORG lenne:)
Továbbra is azt javaslom maradj "csupán" az LP-nél...... Megfogalmaztad sztem az a indokaid.....
Jó, de itt miért ideges mindenki? :)
#fleapower #vinyl #cd #vegyelhanglemezt

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Vinkler írta:
2019.10.24., csüt. 17:03
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:42
Vinkler írta:
2019.10.24., csüt. 16:23

Van.
Akkor az valahol mellé ment! 😊
Ez a topic ment félre sajnos... :D
Off
Aki most kezd el lemezezni, az konkrétan hülyének van nézve. A lemezek silányak es drágák, a régiek kétséges minőségűek, főleg mire megérkeznek. Szerencsés esetben nincsenek kettétörve, főleg, ha 3 euróért érkezik postával, “jól” becsomagolva. A lemezjátszó árakról, hangszedők árairól, ami meg is ér egy misét (és tényleg jó minősegben lehet velük zenét hallgatni) mert ugye az elengedhetetlen kelléke egy lemezjátszós láncnak, már önmagában össze lehet rakni egy elfogadható digitális front endet, ami havi 2,5 €-ért szinte korlátlan mennyiségű zenét szolgáltat. A phono elektronikákról, az azokat összekötő madzagokról most nem is beszélek. Aztán a szerencsétlen kóbor apáca hallgatja az apja által kikukázott és a padlásról leszedett poros, félrekopott Voga-Turnovszkyt, Piramist, jó esetben valami külföldit. No, meg azt a pár lemezt, amit rongyos 50-100k-ért beszerzett. Annak is a fele kuka, a másik egyharmada karcos, pattog és van benne pár jó is, amiket már baromira nem halkgat, mert a könyökén jön ki. De nembaj, mert a párja meglepte a media mart-ból egy új lemezzel. Amikor felteszi és rájön, hogy tizenezerér kapott egy silány minőségű hullámos vinylt, aminek az elvezeti értéke konvergal a nullához, na akkor, könnyes szemekkel fel is teheti a kérdés, hogy miért nem egy digitális front enddel kezdtem el az egészet. Ráadásul, ahogy aszpirin is írta, az elcseszett időről, már nem is beszélek...
Örülök, hogy ennyi negatív tapasztalat alapján nem öngyilkos lettél, hanem csak átálltál digitálisra. Ettől szerencsére nagyon messze vagyok. De látom ez hosszú pech-sorozat lehetett.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2019.10.24., csüt. 16:53
SoundMania írta:
2019.10.24., csüt. 16:41
Aszpirin írta:
2019.10.24., csüt. 16:24

Ez a szakirodalom állítása, amit az én rendszerem nem tud megcáfolni.
Nem csodálom! De azért itt még nincs vége a tudásnak.... Majd hallgass meg máshol valami mást is.
A más rendszerére vonatkozó lenéző/lesajnáló megjegyzéseket megszoktuk már tőled, ezért ettől most eltekintek.
Maradjunk annyiban, hogy lelki szegényként vagyok boldog, de legalább enyém a mennyek országa :D

(Hallgattam már máshol is, elég sok helyen, és az enyémnél jóval komolyabb rendszereket is, ha hiszed, ha nem. Ha azonos minőségi kategóriát vetettünk össze, és nem a 80-as, 90-es évek szarrákompresszált CD-jeit hasonlítjuk a legjobb LP-felvételekkel, akkor még sehol nem éreztem dinamikusabbnak az LP-t, mint a CD-t. )
Ez nem lenézés volt hanem csak javaslat lett volna. Mégha nem is cukormázban! Ha Te annak vetted az nem csak az én hibám.
Amúgy arról írtál, hogy a cd mennyivel lehet dinamikusabb. Szóval sztem ez félreértéssé fajult.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

alapigabor írta:
2019.10.24., csüt. 16:27
Akkor semmi értelme hi-res pcm-nek és dsd-nek sem. A CD lemez, 44.1Khz 16bit kiveri a biztit az emberi test képességeinél, ez mégsem áll meg. A fotózásnál is sok-sok viselkedésbeni különbség van. Finomságok, érzések. Ha ilyen egyszerű lenne, akkor a dinamikát megoldják HDR-el, sőt! Annyi EV-vel több, hogy meg sem lehet számolni. Mégis... Az mesterséges. És más ránézni. Ezek összetett dolgok, és az emberi tényezőben több a különbség jóval, ott a viták oka. Mert nem vagyunk egyformán szenvedélyesek, érzékenyek, figyelmesek, türelmesek. De egy tea, egy simogatás és egy illat is ugyanez a téma. Szerintem. A zene érzelem. Nekem. Van akinek erő. Van akinek dinamika és pontosság. Sokfélék vagyunk. Hála Istennek tegyük hozzá, mert ha nem így lenne, akkor az a BORG lenne:)
HDR-rel nem oldod meg a dinamikát, csak kicselezed, szvsz. Arra a HDR-re gondolok, amit különböző exponáltságú képekből teszel össze, mert a "mű"-HDR növelheti a dinamikát, de az árnyalat-felbontást drasztikusan csökkenti.
Mindezek mellett a mondandód nagy részével egyetértek.

Ami a hi-res pcm és dsd-t illeti: soha nem mondtam, hogy nincs értelme. Azt viszont mondom, hogy vakteszten csak nagyon képzett fül fogja megmondani, hogy melyik melyik.

Ha többen partnerek ebben, akkor csinálhatnunk ilyen "felismerem-e a digitális forrásformátumot" jellegű vaktesztet...

Egyúttal ajánlanám figyelmedbe ezt a hozzászólásomat is: viewtopic.php?f=4&t=23913#p2425976 , ugyanis relevánsnak érzem, hogy a forrásformátum ismeretét kizárjuk a hangérzékelésből, amikor összehasonlító tesztet csinálunk.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”