Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Köszönöm, hogy figyelemmel kísértétek, toleráltátok a High End és egyéb más agymenéseimet egész évben! leborulok.gif

Mindenkinek jó egészséget és boldogságban megélt, minőségi zenehallgatásban gazdag új esztendőt kívánok! :cheers1:
Csatolmányok
1122.jpg
1122.jpg (37.06 KiB) Megtekintve 4018 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Gregory Porter nemrégiben posztolta ezt a képet.:

"Nice to be home for the holidays... here’s to you my friends"
Csatolmányok
41.jpg
41.jpg (82.76 KiB) Megtekintve 4101 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

karácsony2 :guitar: karácsony2 :drum: karácsony2 :music1: karácsony2 angyal karácsony2
Csatolmányok
avx.jpg
avx.jpg (61.25 KiB) Megtekintve 4162 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif Alan Parsons
Csatolmányok
1122.jpg
1122.jpg (91.85 KiB) Megtekintve 4306 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif Nathan East (December 8, 1955)
Csatolmányok
NE.jpg
NE.jpg (88.34 KiB) Megtekintve 4577 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Kihajózott pár Aurora... :napsut:
Csatolmányok
A3.jpg
A3.jpg (258.14 KiB) Megtekintve 4678 alkalommal
A2.jpg
A2.jpg (246.88 KiB) Megtekintve 4678 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Ákos arra nem gondoltál még hogy a "hiba" bennünk van,és nem azokban akik nem tulajdonítanak ezeknek a dolgoknak olyan jelentőséget mint "mi",és ez az idézőjel sem véletlen,mert itt is vannak másként gondolkodók.
Értem, jobban mondva megértem amit írsz de elfogadni nem tudom.
Azért tart itt a világ, mert nem tulajdonítunk megfelelő jelentőséget a kis dolognak vélt nagy dolgoknak.
Attól, hogy a többségnek megfelelnek a 2-3évre gyártott háztartási eszközök, autók, TESCO gazdaságos termékek, gyorséttermi étkezés, igénytelen zene, attól ne az érezze rosszul magát akinek ez nem kielégítő...

Egy olyan ember aki professzionális minőségben a hangból él, tulajdonítson megfelelő jelentőséget minden dolognak a felvételek elkészítésénél, utómunkánál, masteringnél, mivel a késztermék őt fogja minősíteni.
Amennyiben nem Pro előjellel tevékenykedik valaki még meg is érteném a „jó az úgy is” és „nem számít” hozzáállást.
Szerintem egész egyszerűen mentalitás kérdése a dolog.
Nem tudnék úgy leélni egyetlen szakmában sem évtizedeket, hogy nem kutatom, próbálom, keresem a jobb megoldásokat, vagy legalább azoknak a lehetőségét, legyek akár zöldséges vagy cipőfelsőrész készítő.

Megértem, hogy a kisebbség soha nem élvez, nem élvezhet elsőbbséget, ám attól még nem annak a maréknyi embernek nincs igaza, akik átlátják a rendszert és azt szóvá is teszik.
Az emberek több mint fele nemtől, kortól függetlenül hallja a különbséget az egyes kábelek, készülékek között már közepes minőségű készülékekből épült rendszereken is. (A hangmérnök, hangosító szakember meg nem hallja?)
Az más lapra tartozik, hogy ezekért a változásokért hányan és mennyit hajlandóak fizetni.
Itt jövünk mi a képbe!
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3652
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ákos arra nem gondoltál még hogy a "hiba" bennünk van,és nem azokban akik nem tulajdonítanak ezeknek a dolgoknak olyan jelentőséget mint "mi",és ez az idézőjel sem véletlen,mert itt is vannak másként gondolkodók.
Példaként egy botanikus is más szemmel néz a növényekre mint mások,és olyan dolgokat is észrevesz rajtuk amik másoknak fel sem tűnne,és ezeknek olyan jelentőséget is tulajdonít,amire a kívülálló többség csak legyint,mert nekik ezek az apró részlet dolgok nem fontosak.

Szerintem mi a többség szemében egy bolond kisebbség vagyunk,és amit mi hallunk,az másoknak lehet fel sem tűnne.Lehet ám az hogy a többségnek van igaza,még akkor is ha ezt nekünk fáj megemészteni.
Nekünk fáj az hogy nem értik a problémáinkat,és ezt zokon is vesszük,közben meg lehet,sőt nagyon úgy néz ki hogy a problémát csak mi látjuk problémának,és másoknak ez nem az.
Példaként említetted a zenészeket és az őket körülvevő szakmát.Az nem lehet hogy ők úgy látják hogy teljesen jól teszik a dolgukat,és nem is értik azt hogy nekünk mi is a gondunk velük ha esetlegesen erre rákérdeznénk?
Lehet ám az hogy igazuk is van.Mi persze mondhatjuk a magunkét,és hogy így vagy úgy kellene szerintünk,de ők valószínűleg ezt másként látják,és azért is teszik úgy a dolgukat,ahogy.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nem készültem mostanában semmi agymenéssel de az élet szolgáltatott a napokban egy esetet amit talán érdemes megírnom okulás gyanánt.

Adva van egy tehetséges hazai basszusgitáros, aki az új zenészgeneráció egyik prominens képviselője.
Több éve ismerősök vagyunk, többször kereszteztük egymás útját, hol klipforgatáson, hol stúdióban de soha nem kerültek szóba sem a zenehallgatás sem pedig a High End Audio kábelek még érintőlegesen sem.
A napokban meglepődve, kicsit hitetlenkedve megkeresett, hogy tényleg én vagyok-e az a bizonyos ValhallA, illetve, hogy tudok-e hálózati kábelben segíteni, közép kategóriás fejhallgató rendszeréhez, mert valami boltban engem ajánlottak.
A turkálómból vásárolt is visszaszámolt, belépő szintű típust(CuAg-SS) amit meghallgatott és a hangminőségre gyakorolt első döbbenetében, meggondolatlanul megosztotta azt egy zenész fórumon. (Az ilyen és hasonló fórumokon általában zenészek, hangosítók, hangmérnökök, road-ok, zenei cuccokkal seftelők vannak jelen.)
Ezek után természetesen sorjáztak a “téged átvertek”, “ez hülyeség”, “ez csak annak jó aki eladta” típusú hozzáböffenések.
No és persze a kihagyhatatlan, Oscar díjas klasszikus a „Paksró akkó mé nem ilyen drót győn”, „a falba akkó mi van” típusú, zéró tapasztalat mellett hitet tevő, konstruktív hozzászólások.
Természetesen a Paks-ozás, kezdő hifisek egyik kedvenc kerékkötései közé tartozik még audiophile fórumokon is.
Mindeközben még csak nem is sejtik, hogy milyen magas szintű, mögöttes inkompetencia mellett tesznek tanúbizonyságot.
Egyébként az a tendencia, hogy a véresszájú kábel szkeptikusokból lesznek némi saját rendszerben történő megtapasztalás útján a legnagyobb kábelfetisiszták és utána önjelölt észosztók.

Abban látom a legnagyobb problémát, hogy egyáltalán nincs közös nevező az audiophile-ek a zenészek és az azokat kiszolgáló szakmák között.
Még csak nem is az a gond, hogy a stúdió eszközök, kábelek, harmatgyenge minőségűek egy audiophil, High-End lánc komponenseihez viszonyítva, hanem, hogy mentalitásban galaxisok választanak el minket és olyan emberek ülnek a keverők, hangutómunka pultok mögött akik a jó hang ellen szinte egyenesen be vannak oltva.
Tehát ha igény is ébred az egyszeri zenészben a „pro” szinttől magasabb minőségben történő zenehallgatásra, rögzítésre azt a zenész társadalom és pro közeg szinte kiközösíti, kilöki magából.
Mindenféle kábelfejlesztők, DIY mókolók és hobbisták szeretnek híresebb zenészekhez, hangmérnökökhöz dörgölőzni, vagy azokkal példálózni, ezáltal legalizálni kábel és egyéb fejlesztéseiket.
A gyakorlat viszont azt mutatja, hogy ezeknek a „szakembereknek” a többsége semmivel sincs közelebb az audiophile hangminőség realizálásához, mint egy a témában abszolút laikus, öt elemivel rendelkező betanított munkás!
Mi meg pont az ilyen mentalitású emberektől várnánk a libabőrt hangosított koncerteken és zenei felvételeket…???
Nonszensz!

Ear, fogalmazta ezt meg igen találóan.:
Engem egy másik lemez, egy Iron Maiden koncert lökött a hifizés rögös útjára, mert azt szerettem volna, hogy az jól szóljon. Jó pár év és elég érdekes rendszerek kellettek hozzá, mire rájöttem, hogy ez lehetetlen, mert egyfelől a lemezek nem pont úgy szólnak, mint ahogy azt én ideálisnak gondolom, másfelől vannak tényleg pocsék felvételek, és a fel nem vett dinamikát sem egy Mark Levinson lánc, sem az Ongaku nem pótolja.
Egyébként meg olvassátok a blogját, mert jó ízléssel ír!

Attól, hogy valaki hanggal foglalatoskodik akár megélhetési szinten, attól még nem lesz audiophile beállítottságú! Sőt!
Az audiophile kultúrát, készülékeket, márkákat érintőlegesen sem ismerve, zsigerből elutasítja a minőségi visszahallgatásra törekvő végfelhasználói igényeket.
Valahogy még a kábeleimet ostorozó ellenlábasaimat és mindennapi rosszakaróimat is közelebb érzem magamhoz, mint a pro közeget, mert ők legalább a táp és egyéb kábelek hangminőségre gyakorolt hatását evidensnek tartják ha mást nem is…
Csatolmányok
1122.jpg
1122.jpg (43.98 KiB) Megtekintve 4782 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2019.12.03., kedd 16:40
R.I.P Ken Ishiwata (1947-2019) sad.gif
Sajnos egy jó és tevékeny zeneszerető szakemberrel szegényebb lett a világ. sad.gif
R. I. P.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Elstartolt a még mindig zseniális Rick and Morty 4. éveada! :)

https://www.youtube.com/watch?v=Rw6BrzB1drs
Csatolmányok
Rick.jpg
Rick.jpg (195.71 KiB) Megtekintve 4788 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

R.I.P Ken Ishiwata (1947-2019) sad.gif
Csatolmányok
MarantzPearl_1680-1024x640.jpg
MarantzPearl_1680-1024x640.jpg (50.81 KiB) Megtekintve 4747 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Öt esztendős lett az egyik legismertebb kábelcsaládom az Aura legnépszerűbb darabja a második generációs V2/2!
Nehéz lenne itt a fórumon olyan kábelfetisisztát találni, akinek ne lenne, vagy ne lett volna valamilyen V2 szériás Aura kábel a birtokában...
Sőt!
Itthon általában minden feketeöves, szájkumite, DIY sensei, heti legújabb korszakalkotó fejlesztése és az önkéntes mérvadó hájgend kupecek aktuális kábelei is ezt a típust szokták borítékolhatóan két vállra fektetni.

Bár már régebb óta nem készül a V2/X Reference hálózati kábel az ötödik évfordulóra felélesztettem és készítettem belőle öt darab, sorszámozott, módosított hálózati kábelt az utolsó méter megmaradt vezetőket felhasználva.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy megduplázott, V3előtti, legutolsó szériás V2/3 vezetőkkel láttam el ezeket a példányokat.
Az Anniversary verzió, valahová a V2/3 Reference és a V3 Reference minősége közé pozícionálható.

Képen: Aura V2 Anniversary
Csatolmányok
3.jpg
3.jpg (194.08 KiB) Megtekintve 4841 alkalommal
2.jpg
2.jpg (196.74 KiB) Megtekintve 4841 alkalommal
1.jpg
1.jpg (130.97 KiB) Megtekintve 4841 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2019.11.29., pén. 09:37
;peace;
Kép

Kép

:fekverohog:
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Jó zenét így szombat estére! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=NwVtIPeYIeQ
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

;peace;
Csatolmányok
1122.jpg
1122.jpg (79.26 KiB) Megtekintve 4787 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Jövő év február 21-én érkezik Pat Metheny új albuma, kiadó a Nonesuch records, természetesen must have! ;)

https://www.nonesuch.com/journal/pat-me ... 2019-11-14
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
HoriTon
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2011.04.09., szomb. 09:51
Értékelés: 512

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: HoriTon »

Sziasztok!

Mai napon megérkezett a várva várt ValhallA Aura V2/2, XLR-ről BNC-re átalakított digitális kábelem.

Mostanra jutottam el a rendszer építésnek azon belül is a CD vonalnak a kimaxolásával arra a szintre, amelyre vágytam! A CD futó és az új DAC-om közé kerestem digitális kábelt. Sok féle márkát használtam és kipróbáltam, többek között Shunyata, Audio Note ezüst, vdH digi coupler, The First, vdH Ultimate, Canare, Supra, AQ Diamond, HT, diy, stb. Mindegyik hozta az elvárt szintet, de nem tudtak kiemelkedőt nyújtani, sem megjelenési formában, sem hangilag.
Amikor kibontottam a csomagot, egyből feltűnt az Aura V2/2 megjelenésén, hogy ez valami más lesz, mint az előzőek voltak.
Bekötés után az első percekben már kiderült, hogy nagyon jól együtt működik a rendszerem többi tagjával. Ahogyan egyre jobban bemelegedett a csöves erősítő kombó, egyre dinamikusabban, egyre nagyobb felbontással szólalt meg a zene. Nagyon szépen leköveti a dinamikai váltásokak. Óriási hangtömegeket indít el a semmiből, majd szűnnek meg a fekete csendben, ha a zene úgy kívánja. Tökéletes a frekvencia felbontása és egyensúlya. A megszólaló hangszereknek testük, "aurájuk" van, pontosan poziciónálható a helyük. Az énekesek hús-vér emberek, akik élethűen megjelennek a szobában.

Kimagaslóan természetes, nyugodt, folyékony a megszólalása, ami a felső ligában játszókra a jellemző.

Örülök, hogy rátaláltam, biztos pont marad a hifi rendszeremben!

Még egyszer köszönöm és gratulálok, ez szép férfi munka volt! :tutiok:

Üdv:
Laci
CD futómű: Jadis JD2
DAC: Chord Qutest; Táp MCRU
Digitális futómű: Auralic Aries Femto (tuningolt ház,táp)
Deck: Nakamichi LX5
Erősítő: HoriTon AN SE 300B
Hangfal: Audio Note E/LX kit
Kábelek: HiDiamond D7; AQ Thunder; Nordost H2; ValhallA Aura, Aurora
Elosztó: Fisch Audiotechnik reference line

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Wilson The Royal Albert Hall-béli koncertjéből 5 perc, számomra ma a nagybetűs PROG, sőt, annál több is, amit csinál. Zeneileg mindenképpen, képi világ megítélését Ákosra bízom, engem megvett széltemben-hosszamban! :D

https://youtu.be/jMh-QDTuGGo
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 189

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

Sziasztok,

A mai napon kezdődött a "the UK hi-fi Show" https://hifishowlive.com/
Megosztanám Veletek a képeket, videókat - ez utóbbiak olyanok amilyenek, de legalább hangos kép :D és néhány gondolatot a látottakról valamint magáról a rendezvényről.

Maga a rendezvény helyszíne London-tól nyugatra Windsor mellett a királyi lóversenypályán volt - ezt azért említem meg, mert pont ebből adódoan nagyon rossz volt a szervezés. Az épület jellegéből adódóan sok kis helyiség volt - egymástól néha elég messze, az épület maga kb. 150-200m hosszú - összesen 6 emeleten szétszórva, néhol csak 3-4 kiállító volt. A kiállítók a VIP páholyokat kapták, no persze a királyi páholy azért zárva maradt :)
A másik ami nagyon nem tetszett, hogy a beígért 150+ brand helyett kb. 20-30 volt látható...ez is olyan kis angolos húzás. Először a 2 napos jegyet akartam megvenni, de még szerencse, hogy meggondoltam magam...apropó jegy. Akik elővételben vásárolták a jegyet azok - köztük én és a feleseégem is - szép hosszú sorban várakoztak, hogy bejussanak, mert mindössze 1 hölgy foglalkozott ezzel, akik pedig ott vásárolták a jegyüket kb. 1 perc alatt bejutottak, mert nekik külön részt nyitottak és 2 ember foglalkozott velük. Megjegyzem kb. 20 embert láttam 20 perc alatt amíg mi sorban álltunk, volt aki hangot is adott az elégedetlenségének.

Nos, eme kis bevezető után jöjjön néhány tartalmi, abszolút személyes véleményem.

- Cambridge Audio kellemes meglepetést okozott, az árához képest véleményem szerint szépen szólt a rendszerük. Volt 2 demo szobájuk és már az olcsóbb kategóriájuk is meggyőző volt, a komolyabb rendszer pedig még kellemesebb meglepést okozott, a staff pedig külön dícséretet érdemel.
- Chord szerintem a legnagyobb részt bérelte magának és nagy izgalommal mentem hozzájuk. Az igazat megvallva itt egy kicsit csalódtam, mert olyan KEF hangszóróval demóztak ami szerintem nem passzolt hozzájuk. Nem mondom, hogy rosszul szólt, mert azt nem is lehetne mondani, de olyan érzésem volt, mint egy IMAX moziban, ahol az a lényeg, hogy remegjen alattam a fotel és elnyomja a részleteket...valahogy nem volt "muzikális". A Chord szerintem ettől sokkat többet érdemelt volna.
- Dali...nekem régi "szerelmem" még '97-ből, amikor sikerült vásárolnom Dali 104 hangszórókat és egy Pointe Sima MKII csöves erősítőt. Gyermeki örömmel siettem a demo szobába amikor megláttam az ajtón a Dali nevet. Egy Epicon 8 keltette életre a zenét és az igazat megvallva nem csalódtam, bár nem voltam teljesen lenyűgözve. Kölünböző felvételeknél más-más módon szolgáltatta a zenét. A zongora, gitár produkciókat nagyon szépen prezentálta, tisztán és érzékien, de a dinamikus részeknél egy picit bizonytalannak tűnt. A felvétel minőségétől is sok függ ugye, de ezt Ti is ugyanúgy tudjátok. Szóval nem sírnék, ha otthon láthatnám :)
- Esoteric...Esoteric...ESOTERIC! Az egész kiállítás legjobb installációja volt...szerintem. Annyira együtt volt az egész rendszer, hogy alig bírtam otthagyni. Bármilyen stílusú zenével "etették" is, elvarázsolt. Ha sok-sok nulla lenne egy 1-es után a bankszámlámon, akkor gondolkodás nélkül kértem volna az egészet úgy ahogy van. Tovább nem is részletezem, mert fölösleges lenne túlragozni. Levett a lábamról.
- Audioquest kábeleket nagyon ötletesen mutatták be. Először egy £7.99 áru hangszóró kábelt kötöttek be, majd egy komolyabb - ránézésre Kimber kábel volt, de ez egyáltalán nem biztos. Egyértelmű volt a javulás. Ezután a saját 10 éves fejlesztésű hangszóró kábelük jött - réz/ezüst hibrid. No ekkor már szépen megjelentek a részletek, megnőtt a tér. Végül az idei - elmondásuk szerint pár hete lett kész - legújabb fejlesztésük következett ami teljesen réz kábel volt. Ezzel még egy picit túlszárnyalták a 10 éves kábel részleteit és ami még jobban feltűnt, hogy tisztább is lett. Ezután - jól kitalálva az egészet, mintha csak akkor vették volna észre - szóltak, hogy bocsi, de az összekötő kábel sem a legújabb, így most annak a cseréje jön. Nem volt erőltetett a két fickó előadása, kb. 15-en voltunk a szobában és mindenki jól szórakozott...jót beszélgettünk, mintha mindenki ismerte volna egymást :) Nagyon szépen szólt az egész rendszer, elfogadtam volna ezt is, kivéve a kábeleket...én maradok Valhalla fanatikus. :D
- Gold Note rendszerét egy nagyon jópofa öreg úr mutatta be, ahol is egy 1964-es kiadású vinyl lemez forgott nagyon szépen szolgáltatva a zenét. Kicsit beszélgettem Vele, de elnézést kért azért ha néha az egyik szemét a TV képernyőjére veti, mert a rugby világbajnokság megy és Anglia épp Új-Zéland-dal meccselt :D

Az orsós magnóknál is elég sokat időztem. Gyermekkoromban hallottam utoljára, természetesen akkor nem is figyeltem arra, hogy mi, honnan és hogyan szól. Itt, ahogy a képen is láthatjátok, a háttérben a plakáton lévő hölgy énekének és zongorakíséretének a stúdió felvételét hallgathattuk meg. Azután a közel 70 éves, színes pálmafás ingben pózoló - később kiderült, hogy Ő is dolgozott a felvételen - gentleman mondott pár szót a stúdióban használt beállításokról, a mikorofonokról, stb...nagyon érdekes volt. Az énekhangot pl. egy AKG csöves mikrofonnal vették föl (gondolom ez pár embernek nem újdonság). Ezután pedig megjelent maga a művésznő is. Kicsit színpadias volt, de mégsem volt túlrendezve.

A vintage részleg nem volt túl nagy, de annál nagyobb meglepetés volt, hogy a hallott zene egy kazettás magnóból szólt Technics hangszórókon kivetítve. Nagyon nosztalgikus volt.

Talán lehetne még írni néhány dolgot, de úgy gondolom ideje a képeknek és videóknak is helyet adni. Sajnos sok helyen nem volt elég tér a jó helyzetű felvételekhez, de talán a tartalom kárpótol érte, még ha rövidek is.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Avatar
borzy
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2012.02.18., szomb. 10:17
Értékelés: 97
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: borzy »

Queensryche Empire Nekem Is Kedvenc Albumom és Hallgatom Is !!. Főként a Silent Lucidity .
( Nekem az Első U.S.A Nyomásban Van Meg.)
audio research VSi75
Primare CD35 + Prisma modul
Heritage Klipsch Cornwall III
Vertere Pulse HB & X Reference Madzagok
Amikor Valamit Tökéletesnek Érzünk, Csak Arra Vágyunk,Hogy Még Jobbá Tehessük"
Touraj Moghaddam - Roksan Audio / Vertere Acoustics

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Ó igen, ezt én is pont így éltem át. Kicsit a semmiből jövő csoda volt, és valahogy a semmibe veszett el. Mind a mai napig féltve őrzök egy Operation Livecrime dobozt, amiben a koncert CD mellett ott, egy talán soha le nem játszott VHS kazetta is. Az Operation Mindcrime még az álmaimba is beköltözött egy időre.

A Queensryche végét, mint olyan sok zenekarét, leginkább a pénz(annak felosztása), elmérgesedő kreatív viták, megállás nélküli folyamatos koncertezés(haknizás) jelentette.
Az Empire lemez idején az MTV kiváltságos sztárjai lettek, olyannyira, hogy nekik is forgattak egy Unplugged session-t, mint tették azt egy maréknyi világsztárnak, mint Sting, Eric Clapton(Hájgend alapfelvétel! Ott figyel a polcodon.) és az akkor az igényesebb Rock-Heavy zenét kiszorító újhullámos házi kedvencnek a Nirvana-nak.
A QR Unplugged-ot én is rögzítettem az akkor abszolút konzumer csúcsnak számító, editáló pultos, S-VHS, Hi-Fi sztereó videómagnómmal. Gondolkodtam, hogy vissza kellene keresni ás feltölteni, mert a youtube-on, kizárólag nagyon rossz minőségű VHS kópiák állnak rendelkezésre, néhol még zavaró tracking zajt is hallani.:
https://www.youtube.com/watch?v=RrSCtjFlsrc
(Részletekben fel van töltve a teljes unplugged ha a fenti linket követitek.)
Már csak az a gond, hogy kellene egy jó állapotú, fejhiba mentes, S-VHS videót szerezni, mert vagy huszonöt éve nincs meg a gép...! :D

Amikor a lemez megjelent, már volt értelmezhető szintű hifim otthon. Engem egy másik lemez, egy Iron Maiden koncert lökött a hifizés rögös útjára, mert azt szerettem volna, hogy az jól szóljon. Jó pár év és elég érdekes rendszerek kellettek hozzá, mire rájöttem, hogy ez lehetetlen, mert egyfelől a lemezek nem pont úgy szólnak, mint ahogy azt én ideálisnak gondolom, másfelől vannak tényleg pocsék felvételek, és a fel nem vett dinamikát sem egy Mark Levinson lánc, sem az Ongaku nem pótolja.

Nyilván mindenki hamar belátja aki hájgendkedni akar, hogy nem a Trash és egyéb Metal lemezek jelentik a méregdrága rendszerek csúcs üzemanyagát.
Más részről a zenei értéket nem képviselő egy kaptafa noname Benelux Jazz Trio-k, közelmikrofonozott felvételei, amelyek modern műanyag kínai mikrohifin is kielégítően szólnak, hetvenmilliós csúcs láncokból igazán semmit nem mutatnak meg. (Mégis szinte minden kiállításon, legtöbb esetben a direkt hibás arányokkal kevert tötymörgést demózzák. Minek is a tökéletes keresztváltó?)
Megfigyelhető, hogy a komolyabb Hard Rock, Heavy zenéktől egyenes út vezet a Jazz, Fúziós, Prog-Rock, Klasszikus műfajok irányába!
Egyébként a Queensryche Empire egy nagyon igényesen rögzített és kevert, akkoriban szokatlan, érdekes technikai újításokkal felvonultató album. Az Empire számban pl. sokszorosítva, szinte végig visszafelé van játszva Geoff Tate énekhangja, hogy minél egyedibb, szürreálisabb hatást érjenek el.
Érdekes meghallgatni a témában egy komoly hangmérnök elemzését az Empire megoldásaival kapcsolatban.:
https://www.youtube.com/watch?v=IKTHYHi27vA
Én a mai napig használom teszteléshez a Promised Land záró tételét a Someone Else c. számot.:
https://www.youtube.com/watch?v=a3a2NPeWd1U
A Greatest Hits lemezre felkerült ennek a teljes zenekarral rögzített változata is.:
https://www.youtube.com/watch?v=paKptzuzv38
Amelyik rendszeren ezek nem szólalnak meg rendesen ott a rendszerben kell a hibát keresni és nem a zenében. :)

A grátisz felvételt X-Faktoráltaknak ajánlanám, még az arcnövesztés, világhírnévre törés előtt érdemes megnézni, hogy külföldön mi a szint amit meg kéne ugrani rétegzenében. Vagyis hogyan kell élőben úgy előadni, amit még az amatőr VHS felvétel sem képes szerény technikai képességeivel agyoncsapni.:
https://www.youtube.com/watch?v=Rp4vrmgntYo
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Aki úgy készül, hogy legújabb agymenésem tárgya valamiféle űber High-End kábel vagy Audió készülék az ne is olvasson tovább, mert nem szeretném az idejét rabolni.
A zenei felvételek felől közelítettem a kezdetektől fogva és minden tevékenységemmel a zene iránti alázatot igyekszem erősíteni a hobbin belül. A zene iránti megszállottságom valamikor a rendszerváltás környékén ütötte fel a fejét és az azóta eltelt időben hatalmasodott el menthetetlenül! :rolleyes:

Koromból fakadóan rám nem a The Beatles, Jimi Hendrix vagy a Rolling Stones gyakorolta a legnagyobb hatást de minden korosztálynak, korszaknak megvannak a maga legendái...

Valamikor a nyolcvanas évek vége felé ismerkedtem meg a Queensryche zenekarral az épp akkor aktuális, Operation:mindcrime(1988) sorlemez révén.
Erről és az azt követő két stúdióalbummal kapcsolatos viszonyomról szeretnék kicsit nosztalgiázni.

Javában tombolt a hajmetál korszak és erre az időre datálható az is, mikor igényem támadt a magasabb minőségben történő zenehallgatásra.
Teljesen más lehetőségek voltak az internet előtti világban a kis pénzű, munkás családból származó, zeneszerető fiatalok számára.
Emlékszem, hogy az Operation Mindcrime lemez egy piros színű, erősen használt, elkoszolódott BASF kazettára volt másolva egy megkérdőjelezhető minőségű LP-ről és az egyik ismerős hozta a legendás Csokonai művház-ból amire egy számítógépes copy party alkalmával tett szert. Valaki tévesen felcserélte, vagyis a mindcrime albumot helyezte, egy C64 programokat tartalmazó kazetta tokjába. Azzal a felkiáltással kaptam meg a barátomtól, hogy „vidd el ezt a sz@rt is, mert ez meg valami nagyon kiabálós metál amit mindig hallgatsz”. :)
A ropogós, másolt felvétel néhol még sebességbeli problémákkal is küzdött, így amikor évekkel később megszereztem jobb minőségben furcsa volt átállni itt-ott a sebességben helyes, pattogás, lemez és szalagzaj nélküli verzióra, mert addigra már beleégett az agyamba a hibás kópia. Volt, hogy egész nap csak az ment megállás nélkül a magnóban! :D

A shockmagazin.hu jóvoltából vannak nagyon részletes és minőségi írások a szóban forgó albumokról, számonként elemezve, valamint az együttes háttértörténetéről is akad bőségesen információ tőlem magasabban kvalifikált tollforgatóktól. Akit érdekel az alábbi linkeken olvashatja a kiváló írásokat.:
https://www.shockmagazin.hu/klasszikush ... -mindcrime
https://www.shockmagazin.hu/klasszikush ... che-empire
https://www.shockmagazin.hu/klasszikush ... mised-land

Lehet kevesen tudjátok, hogy videoklip rendezőként is tevékenykedem és sok tekintetben egyféle etalonnak tekintem az Empire lemezhez forgatott klipek jelentős részét.
A minőségi QR klipek egy ember, nevezetesen Matt Mahurin nevéhez köthetők. Ő készítette többek között pl. Peter Gabriel zseniális Red Rain videóját!
Az Empire lemezre az Empire, Best I Can, Silent Lucidity, Another Rainy Night dalokhoz forgatott videoklipeket. (Minőségüket tekintve is ez a helyes sorrend szerintem.)
A Promised Land albumról a Bridge-hez készült Matt által gyártott, rendezett videó. (A stílusjegyek letagadhatatlanok.)
Ezen kívül megszámlálhatatlan A+ pop, rock előadónak gyártott minőségi klipeket a RUSH-tól Sarah McLachlan át a Metallica-ig.
Akkoriban még nem youtube-ra készültek amatőr technikával a klipek kis költségvetésből, hanem képzett, filmes szakemberek gyártották, minőségi technikával, és ami a legfontosabb jó ízléssel a kiadók megrendelésére a zenei televíziók számára.
https://www.youtube.com/watch?v=NSTct2FFamw
https://www.youtube.com/watch?v=PTD6773wA58
https://www.youtube.com/watch?v=jhat-xUQ6dw
https://www.youtube.com/watch?v=V5fuP3teihg
https://www.youtube.com/watch?v=DxxrKSUkPQc

http://www.mattmahurin.com/photographs/ ... mumfxlyazx

Számomra az Oreration: mindcrime, Empire és a The Promised Land lemezek egyféle megismételhetetlen, megbonthatatlan mesterhármast alkotnak!
Tették mindezt úgy, hogy mind a három lemez más zenei stílusban lett etalon, nem ismételve egy pillanatra sem önmagukat!
Magánvéleményem szerint 80%-ban Chris DeGarmo zsenialitásának köszönhetőek ezek a lemezek, amihez kiválóan asszisztáltak a bandatagok és Geoff Tate pedig az egyik legjobb valaha élt metál torok és szövegíró volt fénykorában.
A bandát Chris távozása után feloszlattam volna és akkor maradhatott volna legenda státuszban.
Bármi is történt ezek után vannak dolgok amik tények maradnak és örökre elvitathatatlanok a bandától!

Bónusz infó azoknak akik végigolvastak.:
Miután Chris DeGarmo(Képen feleségével 2019-ben) abbahagyta a zenélést repülőgép pilótaként kezdett dolgozni és dolgozik a mai napig! :napsut:
Csatolmányok
chris feleség.jpg
chris feleség.jpg (44.63 KiB) Megtekintve 5342 alkalommal
Queensryche_-_Promised_Land_cover.jpg
Queensryche_-_Promised_Land_cover.jpg (50.35 KiB) Megtekintve 5342 alkalommal
empire.jpg
empire.jpg (20.2 KiB) Megtekintve 5342 alkalommal
Queensryche_-_Operation_Mindcrime_cover.jpg
Queensryche_-_Operation_Mindcrime_cover.jpg (48.98 KiB) Megtekintve 5342 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
borzy
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1512
Csatlakozott: 2012.02.18., szomb. 10:17
Értékelés: 97
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: borzy »

BÓTAJÓZSEF írta:
2019.10.10., csüt. 12:09
Tegnap boldog tulajdonosa lettem egy Valhalla AgPt- RXF tápkábelnek.
Első tapasztalataimat szeretném megosztani veletek.
A kábelt az elosztóm elé kötöttem be, hogy a teljes rendszer profitálhasson a hatásából. Feleségemmel együtt hallgattuk meg az új szerzeményt.
Tömören összefoglalva: leírhatatlan mértékű a javulás,
Hosszabban taglalva: hifis paraméterekben jelentőset javult a rendszer hangja, eddig nem gondoltam, hogy ennyire mélyre tud menni a ZU. Rengeteg részlet előjött, amit soha nem hallottunk, ezerszer meghallgatott Opeth LP-n, Enslaved, Brian Bromberg, King Crimson, Voivod, Alice Cooper cd-n. Nyilván sok időnk még nem volt élvezni a hallottakat, de döbbenetesen jó.
Zenei szempontokból: abszolút szinergikus a hangzás, az arányok tökéletesek.
A feleségem is csak pislogott, hogy ezt se hallotta, meg azt a részletet sem, s milyen jó hallgatni. Becsukott szemmel élvezte az új Opeth LP-t. :D

Elég sok tápkábelem volt már, ettől drágábbak is, de ilyen mértékű javulást eddig csak az előfokom cseréje hozott. A rendszeremet ez a kábel tökéletesen kiszolgálja, s tudom, hogy az Aura szint nálam felesleges lenne, így örök darabra leltem.
A későbbiekben több kábelt is is ki fogok cserélni ilyenre.
2 db - ot Én Is Birtokolok

Nálam Is Hasonló Mértékű " Ízü " Javulást Hoztak a AgPt- RXF tápkábelek !!
bravo.gif
audio research VSi75
Primare CD35 + Prisma modul
Heritage Klipsch Cornwall III
Vertere Pulse HB & X Reference Madzagok
Amikor Valamit Tökéletesnek Érzünk, Csak Arra Vágyunk,Hogy Még Jobbá Tehessük"
Touraj Moghaddam - Roksan Audio / Vertere Acoustics

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »

Tegnap boldog tulajdonosa lettem egy Valhalla AgPt- RXF tápkábelnek.
Első tapasztalataimat szeretném megosztani veletek.
A kábelt az elosztóm elé kötöttem be, hogy a teljes rendszer profitálhasson a hatásából. Feleségemmel együtt hallgattuk meg az új szerzeményt.
Tömören összefoglalva: leírhatatlan mértékű a javulás,
Hosszabban taglalva: hifis paraméterekben jelentőset javult a rendszer hangja, eddig nem gondoltam, hogy ennyire mélyre tud menni a ZU. Rengeteg részlet előjött, amit soha nem hallottunk, ezerszer meghallgatott Opeth LP-n, Enslaved, Brian Bromberg, King Crimson, Voivod, Alice Cooper cd-n. Nyilván sok időnk még nem volt élvezni a hallottakat, de döbbenetesen jó.
Zenei szempontokból: abszolút szinergikus a hangzás, az arányok tökéletesek.
A feleségem is csak pislogott, hogy ezt se hallotta, meg azt a részletet sem, s milyen jó hallgatni. Becsukott szemmel élvezte az új Opeth LP-t. :D

Elég sok tápkábelem volt már, ettől drágábbak is, de ilyen mértékű javulást eddig csak az előfokom cseréje hozott. A rendszeremet ez a kábel tökéletesen kiszolgálja, s tudom, hogy az Aura szint nálam felesleges lenne, így örök darabra leltem.
A későbbiekben több kábelt is is ki fogok cserélni ilyenre.
Naim-ZU

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”