Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

20. Házimozi & Hifi Show

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: erica »

IMG_20191026_143002.jpg
IMG_20191026_143002.jpg (4.23 MiB) Megtekintve 4912 alkalommal

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: erica »

IMG_20191026_133020.jpg
IMG_20191026_133020.jpg (5.47 MiB) Megtekintve 4844 alkalommal
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Ernie írta:
2019.10.28., hétf. 14:38
egyébként milyen volt az ellen buli nálatok ? lefogadom nem volt rossz. Azért én sajnálom hogy nem voltatok kint a HifiShow-n
huszti-zsolt írta:
2019.10.28., hétf. 11:31
Több helyen is leírtam, hogy nem ellenbuli volt, de szerintem tudod a történetet. Nagyon nem szeretném ha bárki is azt gondolná, hogy valami ellen szerveztem. És akik itt voltak tán igazolnak, hogy szó sem volt ilyesmiről.
Úgy egyébként nagyon jól éreztük magunkat - én biztosan és a visszajelzésekből is úgy tűnik, hogy mások is! :)
Jövőre.... de ne szaladjunk sehová, egy év nagyon nagy idő, most egyébként is a munkás hétköznapok vannak műsoron! :)

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Ernie »

egyébként milyen volt az ellen buli nálatok ? lefogadom nem volt rossz. Azért én sajnálom hogy nem voltatok kint a HifiShow-n
huszti-zsolt írta:
2019.10.28., hétf. 11:31
kaef2 írta:
2019.10.28., hétf. 10:31
tunerman írta:
2019.10.28., hétf. 05:08
Djabe & High End 2019.
A Djabe bemutató(k)ról írnék - előre biztosítva mindenkit, hogy nagyon jónak tartom az alapötletet, és nagyra értékelem azt a rengeteg munkát, amit belefektettek ebbe a világszínvonalú produkcióba :smile53:
Észrevételeim:

+ a terem tükörszimmetrikus lehallgatási kialakitása
+ a profi hangosítástechnika jelenléte
+ az élőzenei bemutatón High End komponensek használata
+ a visszahallgatási oldalon részletes és hasznos információk (vizuális)
+ nagyon közvetlen és jó hangulat kialakítása az érdeklődőkkel

De....a High End világában minden számít:

- az "koncert" és a visszahallgatott zenét hasonló körülmények (berendezések) között kellett volna demonstrálni - az hitelesebben hangzott volna
- az élő zenei előadásokon "túl volt tolva" a hangerő (így hangosítás lett belőle) , véleményem szerint a tisztább és szebb hangzás írányultsága jobban bejőtt volna mindenkinek
- a lejátszási oldalon én márkásabb magnót raktam volna a mesterszalagos bemutatóra, ezen a szinten minden momentum számít
Remélem, hogy ez az építő jellegű hozzászólásom legközelebb már valóban a hazai zenehallgatás audio nirvánáját hozza el az odalátogatóknak.
TJ.
Anno 2007-ben a Pennában elindítottunk egy High-End Pro vonalat, ami high-end szempontokból igényesnek mondható pro eszközök forgalmazását (és használatát) jelentette saját felvételkészítéshez is, hangosításhoz is, illetve a Danley Soundlabs hangfalak, Mc2 Audio erősítők, APB-Dynasonic analóg hangkeverők, Royer ribbon és Telefunken amorf magos trafós dinamikus mikrofonok eladását és használatát jelentette, Audience tápszűrőkkel, Gotham, Evidence és Audience kábelekkel és később az Isoacoustics alátétek forgalmazását is.

Sok tucat hangosításon vehettem részt, amikor akusztikus hangszereket kellett hangosítani, de természetesen olyanokon is amikor elektronikusan gerjesztett hangszerek is keveredtek akusztikusasal vagy teljesen elektronikusan generált zenék is mint az ifjú Kurtág György és a fél Kft zenekar közös elektronikus kisérleti zenéje az Sc.Art volt.

Mi is onnan indultunk, hogy majd jól megmutatjuk, hogyan is kell audiofil módon hangosítani. Aztán persze tudatosult bennünk már rövid idő után, hogy ez miért is lehetetlen.

Az élő zenének, ha az nagyobb közönség előtt kerül előadásra, van egy valamije, amit odahaza megfelelő tér és megfelelő hangszóró felület és kiterjedés hiányában gyakorlatilag lehetetlen reprodukálni: a mozgatott levegő mennyisége és energiája. Az élőben átélt zenehallgatási élmény során megváltozik az érzékelésünk, mig otthon 99%-ban a fülünkön keresztül hallunk és dolgozzuk fel a zenei élményt, élőben a testünk mechanikus rezgésérzékelése válik hangsúlyosabbá, mondjuk akár 50-60%-ban is felelőssé válva a zene befogadásában. A test érzékelésünk a régi vadállati ösztöneinknek köszönhetően sokkal hamarabb, kevesebb szűrőn vagy értelmező átmeneten keresztül jut el az agyunkba, közvetlenebb élményt ad, mint a hallás.

Ez volt az a pont, ahol az amúgy tényleg nagyon jó Djabe élő koncert (és maximális elismerésem és tiszteletem mind az ötletért, mint a megvalósításért) kicsit félresikerült. Ezek a nagy Sonus dobozok nem voltak képesek előidézni az említett közvetlenebb, testérzékeléses élményt, egyszerűen nem mozgattak hozzá elég levegőt, hiányzott a vibrálás és a "punch". Ezért csak hangosak voltak, némileg erőlködtek (valószínűleg erősítő oldalon is, nemcsak a kicsi hangszóró felület miatt), de még sem hozták azt a hatást, amit (én) ilyenkor saját hangosítási élményeim alapján elvárnék. Nem "harapott" a billentyús, és basszus gitár, nem jött át az az energia, pedig a dobos igyekezett nagyon visszafogottan, halkan játszani, ami egy ilyen kis helyen egy jól megcsinált hangosítás során, hangosító hangfalakkal, jól megválasztott szubbal meg lett volna, miközben a hifis "simasága" sem ment volna el az előadásnak. Bármilyen hihetetlen is a sok túl hangosított torz koncerthangosítás után, de lehet hangosító eszközökkel szerintem ettől még élményt adóbb módon ezt a zenét hangosítani.

Mindazonáltal csak a legnagyobb elismerés hangján tudok gratulálni a kiállítóknak és a zenekar tagjainak, mert egészen fantasztikus mennyiségű munkát és energiát tettek a megjelenésbe és biztosan sok embernek adtak elgondolkoztató és életreszóló élményt.
OFF
A szobai hangsugárzók teljesen alkalmatlanok élő zenei hangosításra. Teljesen más fizikai paraméterekkel rendelkeznek mint a PA technika. És ennek nagyon egyszerű oka van.
Míg szobai hangsugárzás esetén a dinamika erősen korlátolt, addig az élő hangszerek hangosítása esetén gyakorlatilag "végtelen". Ahogy az inpulzusok felfutása is.
Egy PA hangszóró felépítése teljesen más. A hatásfoka magas, mégsem üzemeltethető kis teljesítménnyel, gyakorlatilag néhány Wattal meg sem szólal.
Szóval sokszor próbálkoztak már ezzel a "high end hangfallal hangosítunk" játékkal, sajnos csak egyet bizonyít, hogy aki ilyet csinál, az nagyon nem ért ahhoz, amit csinál. :/
ON
(Bocs a belevauért... )

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: cables »

cables írta:
2019.10.28., hétf. 11:40
Ez alábbi beírás honnét Huszti, mert a szín alapján végig olyan, mintha kaef2 írta volna.
Bocs, nem görgettem végig :)

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: cables »

Ez alábbi beírás honnét Huszti, mert a szín alapján végig olyan, mintha kaef2 írta volna.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

kaef2 írta:
2019.10.28., hétf. 10:31
tunerman írta:
2019.10.28., hétf. 05:08
Djabe & High End 2019.
A Djabe bemutató(k)ról írnék - előre biztosítva mindenkit, hogy nagyon jónak tartom az alapötletet, és nagyra értékelem azt a rengeteg munkát, amit belefektettek ebbe a világszínvonalú produkcióba :smile53:
Észrevételeim:

+ a terem tükörszimmetrikus lehallgatási kialakitása
+ a profi hangosítástechnika jelenléte
+ az élőzenei bemutatón High End komponensek használata
+ a visszahallgatási oldalon részletes és hasznos információk (vizuális)
+ nagyon közvetlen és jó hangulat kialakítása az érdeklődőkkel

De....a High End világában minden számít:

- az "koncert" és a visszahallgatott zenét hasonló körülmények (berendezések) között kellett volna demonstrálni - az hitelesebben hangzott volna
- az élő zenei előadásokon "túl volt tolva" a hangerő (így hangosítás lett belőle) , véleményem szerint a tisztább és szebb hangzás írányultsága jobban bejőtt volna mindenkinek
- a lejátszási oldalon én márkásabb magnót raktam volna a mesterszalagos bemutatóra, ezen a szinten minden momentum számít
Remélem, hogy ez az építő jellegű hozzászólásom legközelebb már valóban a hazai zenehallgatás audio nirvánáját hozza el az odalátogatóknak.
TJ.
Anno 2007-ben a Pennában elindítottunk egy High-End Pro vonalat, ami high-end szempontokból igényesnek mondható pro eszközök forgalmazását (és használatát) jelentette saját felvételkészítéshez is, hangosításhoz is, illetve a Danley Soundlabs hangfalak, Mc2 Audio erősítők, APB-Dynasonic analóg hangkeverők, Royer ribbon és Telefunken amorf magos trafós dinamikus mikrofonok eladását és használatát jelentette, Audience tápszűrőkkel, Gotham, Evidence és Audience kábelekkel és később az Isoacoustics alátétek forgalmazását is.

Sok tucat hangosításon vehettem részt, amikor akusztikus hangszereket kellett hangosítani, de természetesen olyanokon is amikor elektronikusan gerjesztett hangszerek is keveredtek akusztikusasal vagy teljesen elektronikusan generált zenék is mint az ifjú Kurtág György és a fél Kft zenekar közös elektronikus kisérleti zenéje az Sc.Art volt.

Mi is onnan indultunk, hogy majd jól megmutatjuk, hogyan is kell audiofil módon hangosítani. Aztán persze tudatosult bennünk már rövid idő után, hogy ez miért is lehetetlen.

Az élő zenének, ha az nagyobb közönség előtt kerül előadásra, van egy valamije, amit odahaza megfelelő tér és megfelelő hangszóró felület és kiterjedés hiányában gyakorlatilag lehetetlen reprodukálni: a mozgatott levegő mennyisége és energiája. Az élőben átélt zenehallgatási élmény során megváltozik az érzékelésünk, mig otthon 99%-ban a fülünkön keresztül hallunk és dolgozzuk fel a zenei élményt, élőben a testünk mechanikus rezgésérzékelése válik hangsúlyosabbá, mondjuk akár 50-60%-ban is felelőssé válva a zene befogadásában. A test érzékelésünk a régi vadállati ösztöneinknek köszönhetően sokkal hamarabb, kevesebb szűrőn vagy értelmező átmeneten keresztül jut el az agyunkba, közvetlenebb élményt ad, mint a hallás.

Ez volt az a pont, ahol az amúgy tényleg nagyon jó Djabe élő koncert (és maximális elismerésem és tiszteletem mind az ötletért, mint a megvalósításért) kicsit félresikerült. Ezek a nagy Sonus dobozok nem voltak képesek előidézni az említett közvetlenebb, testérzékeléses élményt, egyszerűen nem mozgattak hozzá elég levegőt, hiányzott a vibrálás és a "punch". Ezért csak hangosak voltak, némileg erőlködtek (valószínűleg erősítő oldalon is, nemcsak a kicsi hangszóró felület miatt), de még sem hozták azt a hatást, amit (én) ilyenkor saját hangosítási élményeim alapján elvárnék. Nem "harapott" a billentyús, és basszus gitár, nem jött át az az energia, pedig a dobos igyekezett nagyon visszafogottan, halkan játszani, ami egy ilyen kis helyen egy jól megcsinált hangosítás során, hangosító hangfalakkal, jól megválasztott szubbal meg lett volna, miközben a hifis "simasága" sem ment volna el az előadásnak. Bármilyen hihetetlen is a sok túl hangosított torz koncerthangosítás után, de lehet hangosító eszközökkel szerintem ettől még élményt adóbb módon ezt a zenét hangosítani.

Mindazonáltal csak a legnagyobb elismerés hangján tudok gratulálni a kiállítóknak és a zenekar tagjainak, mert egészen fantasztikus mennyiségű munkát és energiát tettek a megjelenésbe és biztosan sok embernek adtak elgondolkoztató és életreszóló élményt.
OFF
A szobai hangsugárzók teljesen alkalmatlanok élő zenei hangosításra. Teljesen más fizikai paraméterekkel rendelkeznek mint a PA technika. És ennek nagyon egyszerű oka van.
Míg szobai hangsugárzás esetén a dinamika erősen korlátolt, addig az élő hangszerek hangosítása esetén gyakorlatilag "végtelen". Ahogy az inpulzusok felfutása is.
Egy PA hangszóró felépítése teljesen más. A hatásfoka magas, mégsem üzemeltethető kis teljesítménnyel, gyakorlatilag néhány Wattal meg sem szólal.
Szóval sokszor próbálkoztak már ezzel a "high end hangfallal hangosítunk" játékkal, sajnos csak egyet bizonyít, hogy aki ilyet csinál, az nagyon nem ért ahhoz, amit csinál. :/
ON
(Bocs a belevauért... )

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Ernie »

és valaki bele is aludt az előadásba ? :D
kaef2 írta:
2019.10.28., hétf. 10:03
greenbio írta:
2019.10.28., hétf. 09:52
Nekem nagyon tetszett a kis Dynaudio (Evoke 20). elképesztő mi jött ki abból a kis dobozból! nagyon aranyos kis sugárzó, magas FTF-el. egy akusztikailag kezelt helyiségben valószínűleg még sokkal jobb lehet. egyébként ennek a szobának a falai nem voltak párhuzamosak :)
szerintem sokunknak végállomás doboz lehetne!
a másik meglepi a Phonar sugárzó volt. nagyon nyugis megszólalás, helyes arányokkal, nagy térrel.
a kis szobák miatt nagy kár, néha iszonyat tömeg volt, és a hangnak sem tesz jót a kevés légköbméter.
Ugyanebben a szobában a My Reel Club Goldberg variációk DSD256 (közönség előtti stúdió élő koncert) felvételünk bemutatója is megvolt, a képen jobbra az előadó Borbély László zongoraművész, aki megtisztelt bennünket jelenlétével.

IMG_1394.jpeg

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Robici »

chopper írta:
2019.10.28., hétf. 11:02
A magyar gyártók közül nem csak a nevével, de hangjával is meglepetés volt számomra a Dunaudio Surprise doboza a külső keresztváltóval. Remélem az ára is "meglepetés".
Az általuk osztogatott szórólap hátán ott volt: 1,2 millió.

Online
Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: chopper »

greenbio írta:
2019.10.28., hétf. 09:52
a másik meglepi a Phonar sugárzó volt. nagyon nyugis megszólalás, helyes arányokkal, nagy térrel.
A Phonar nekem is tetszett. A hosszan hallgatható hangja és a hatalmas tere lenyügözött.
A magyar gyártók közül nem csak a nevével, de hangjával is meglepetés volt számomra a Dunaudio Surprise doboza a külső keresztváltóval. Remélem az ára is "meglepetés".

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

vájtfül:-) írta:
2019.10.28., hétf. 01:23
dixie-chicken írta:
2019.10.27., vas. 07:42
ezt a Luxman,Sonus Faber és Vertere lemejtátszó rendszert sikerült-e vlkinek fülügyre kapni ?..több sikertelen kisérletem volt,mindig a CD ment..mi volt LP fronton,egy MM AT740 hangszedővel volt szerelve ?
Én is hiába kérdeztem rá hogy vinyl esetleg nem-e volna (amúgy azt mondta, van); de mégiscsak a cd lemezeket pakolgatta rendületlenül "szövetkesztyűben!"; viszont az egyiket meg valahogy sikerült leejtenie a szőnyegre; na azt már nem bírtam ki röhögés nélkül.
A hangszedő amúgy csak AT-VM520EB volt.
akkor benéztem a hangszedő "méretét "..köszi a pontositást....
:smile32:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

tunerman írta:
2019.10.28., hétf. 05:08
Djabe & High End 2019.
A Djabe bemutató(k)ról írnék - előre biztosítva mindenkit, hogy nagyon jónak tartom az alapötletet, és nagyra értékelem azt a rengeteg munkát, amit belefektettek ebbe a világszínvonalú produkcióba :smile53:
Észrevételeim:

+ a terem tükörszimmetrikus lehallgatási kialakitása
+ a profi hangosítástechnika jelenléte
+ az élőzenei bemutatón High End komponensek használata
+ a visszahallgatási oldalon részletes és hasznos információk (vizuális)
+ nagyon közvetlen és jó hangulat kialakítása az érdeklődőkkel

De....a High End világában minden számít:

- az "koncert" és a visszahallgatott zenét hasonló körülmények (berendezések) között kellett volna demonstrálni - az hitelesebben hangzott volna
- az élő zenei előadásokon "túl volt tolva" a hangerő (így hangosítás lett belőle) , véleményem szerint a tisztább és szebb hangzás írányultsága jobban bejőtt volna mindenkinek
- a lejátszási oldalon én márkásabb magnót raktam volna a mesterszalagos bemutatóra, ezen a szinten minden momentum számít
Remélem, hogy ez az építő jellegű hozzászólásom legközelebb már valóban a hazai zenehallgatás audio nirvánáját hozza el az odalátogatóknak.
TJ.
Anno 2007-ben a Pennában elindítottunk egy High-End Pro vonalat, ami high-end szempontokból igényesnek mondható pro eszközök forgalmazását (és használatát) jelentette saját felvételkészítéshez is, hangosításhoz is, illetve a Danley Soundlabs hangfalak, Mc2 Audio erősítők, APB-Dynasonic analóg hangkeverők, Royer ribbon és Telefunken amorf magos trafós dinamikus mikrofonok eladását és használatát jelentette, Audience tápszűrőkkel, Gotham, Evidence és Audience kábelekkel és később az Isoacoustics alátétek forgalmazását is.

Sok tucat hangosításon vehettem részt, amikor akusztikus hangszereket kellett hangosítani, de természetesen olyanokon is amikor elektronikusan gerjesztett hangszerek is keveredtek akusztikusasal vagy teljesen elektronikusan generált zenék is mint az ifjú Kurtág György és a fél Kft zenekar közös elektronikus kisérleti zenéje az Sc.Art volt.

Mi is onnan indultunk, hogy majd jól megmutatjuk, hogyan is kell audiofil módon hangosítani. Aztán persze tudatosult bennünk már rövid idő után, hogy ez miért is lehetetlen.

Az élő zenének, ha az nagyobb közönség előtt kerül előadásra, van egy valamije, amit odahaza megfelelő tér és megfelelő hangszóró felület és kiterjedés hiányában gyakorlatilag lehetetlen reprodukálni: a mozgatott levegő mennyisége és energiája. Az élőben átélt zenehallgatási élmény során megváltozik az érzékelésünk, mig otthon 99%-ban a fülünkön keresztül hallunk és dolgozzuk fel a zenei élményt, élőben a testünk mechanikus rezgésérzékelése válik hangsúlyosabbá, mondjuk akár 50-60%-ban is felelőssé válva a zene befogadásában. A test érzékelésünk a régi vadállati ösztöneinknek köszönhetően sokkal hamarabb, kevesebb szűrőn vagy értelmező átmeneten keresztül jut el az agyunkba, közvetlenebb élményt ad, mint a hallás.

Ez volt az a pont, ahol az amúgy tényleg nagyon jó Djabe élő koncert (és maximális elismerésem és tiszteletem mind az ötletért, mint a megvalósításért) kicsit félresikerült. Ezek a nagy Sonus dobozok nem voltak képesek előidézni az említett közvetlenebb, testérzékeléses élményt, egyszerűen nem mozgattak hozzá elég levegőt, hiányzott a vibrálás és a "punch". Ezért csak hangosak voltak, némileg erőlködtek (valószínűleg erősítő oldalon is, nemcsak a kicsi hangszóró felület miatt), de még sem hozták azt a hatást, amit (én) ilyenkor saját hangosítási élményeim alapján elvárnék. Nem "harapott" a billentyús, és basszus gitár, nem jött át az az energia, pedig a dobos igyekezett nagyon visszafogottan, halkan játszani, ami egy ilyen kis helyen egy jól megcsinált hangosítás során, hangosító hangfalakkal, jól megválasztott szubbal meg lett volna, miközben a hifis "simasága" sem ment volna el az előadásnak. Bármilyen hihetetlen is a sok túl hangosított torz koncerthangosítás után, de lehet hangosító eszközökkel szerintem ettől még élményt adóbb módon ezt a zenét hangosítani.

Mindazonáltal csak a legnagyobb elismerés hangján tudok gratulálni a kiállítóknak és a zenekar tagjainak, mert egészen fantasztikus mennyiségű munkát és energiát tettek a megjelenésbe és biztosan sok embernek adtak elgondolkoztató és életreszóló élményt.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

greenbio írta:
2019.10.28., hétf. 09:52
Nekem nagyon tetszett a kis Dynaudio (Evoke 20). elképesztő mi jött ki abból a kis dobozból! nagyon aranyos kis sugárzó, magas FTF-el. egy akusztikailag kezelt helyiségben valószínűleg még sokkal jobb lehet. egyébként ennek a szobának a falai nem voltak párhuzamosak :)
szerintem sokunknak végállomás doboz lehetne!
a másik meglepi a Phonar sugárzó volt. nagyon nyugis megszólalás, helyes arányokkal, nagy térrel.
a kis szobák miatt nagy kár, néha iszonyat tömeg volt, és a hangnak sem tesz jót a kevés légköbméter.
Ugyanebben a szobában a My Reel Club Goldberg variációk DSD256 (közönség előtti stúdió élő koncert) felvételünk bemutatója is megvolt, a képen jobbra az előadó Borbély László zongoraművész, aki megtisztelt bennünket jelenlétével.
IMG_1394.jpeg
IMG_1394.jpeg (2.12 MiB) Megtekintve 3709 alkalommal

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: greenbio »

kaef2 írta:
2019.10.28., hétf. 09:57
Tibidzsí írta:
2019.10.27., vas. 22:54
Sziasztok,

leginkább a Blue Sound nagy ATC monitora tetszett, mindenféle stíluson remekül szerepelt. Talán mert magam is aktív monitort használok? Vagy ez inkább az okozat? :)
Második helyre a Dynaudio láncot raknám, bár mindkét nap bementem, amíg ott voltam, csak kevés hangszeres, akusztikus tartalmat adtak, meghallgattam volna mást is.
Harmadik pedig a Lauditeur.

Idén jóval több hölgy látogató jött, mint korábban.
Ez volt a Dyno lánc. Nuprime Evolution DAC és Sugden A21SE integrált. Melco szerver/streamer.
amikor ott voltam, komolyzene (is) volt, nagy zenekar, és teljesen élvezhető volt. sokunk örülne egy ilyen láncnak szerintem...

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »

Szombaton én is körbejártam a Showt egy kedves barátommal.
Idén fent kezdtünk,s ez jó ötletnek bizonyult, mert akkor még nem volt akkora tömeg ott.
Azzal kezdeném, hogy az idei hangulat jobban tetszett, mint korábban. Sok márka érdekelt, jó sok érdekesség volt számomra. Jól éreztük magunkat.
Kezdeném a negatívumokkal, illetve számomra érthetetlen dolgokkal: nem igazán értem, hogy miért nem fordít sok kiállító egy kis figyelmet az akusztikára, vagy minőségi tápellátásra. Röpködnek a milliók-tízmilliók per komponens,s konkrétan hallgathatatlan, pocsék, dinamikátlan, de legalább hangos zajt okoznak így. Egyesek így az eredményt az akusztikára fogják, mások pedig önmaguk sem veszik észre, hogy katasztrófa a náluk hallott eredmény. Ezt azért a kiállítók non-verbális kommunikációjából le lehet szűrni-, mivel ők láthatóan elégedettek,s magabiztosak.
Én alapkaraktereket igyekeztem felfedezni, nyilván nem a húde tökéletes hangot, mivel az ekkora zajban és tömegben nem elvárható.
Pozitívak:
Naim-Focal: itthon is Naim van, ezrét az alapkarakter hasonló volt. Nekem nagyon tetszett, hosszan hallgatható, részletes, zenei. ( de azért nem rohanok Focalt venni, a ZU közelebb áll hozzám)
L,auditeur szoba. a Kawero!® szólt, méghozzá nagyon jól. Teljesen eltérően a Focalhoz képest, a jó értelemben arcbamászóan, kicsit agresszívan, de nekem nagyiin bejött ez is.
A kis Sonus szoba Audio Research cuccokkal szintén teljesen jó volt, pedig a Sonus nem a szívem csücske.
A Dunaudio szintén egész rendben volt, jó mélyekkel, s zeneiséggel, de itt azért a játékosság, nyíltság már hiányzott. Viszont nagy gratula, hogy a fenti szobában sikerült ilyet létrehozni.
A Djabe koncert önmagában csodálatos dolog, én nagyon örültem neki. A hang olyan koncerthangosítós volt, de nekem éppen ezrét tetszett. A szemközti oldalon a felvételek már másképpen szóltak, de abszolút nem rosszul.
A Sugden- Dyno is tetszetős volt.
A Magico-ban is van potenciál.
Voltak még máshol is jó pillanatok, momentumok, de többnyire vagy ez, vagy az hiányzott nekem.
Illetve azért voltak érthetetlen, értékelhetetlen hangfalak, produkciók is, de azért ezen kiállítok is örülhetnek, mert volt szárt rájuk is érdeklődés, illetve volt, akit itt dicsértek is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BÓTAJÓZSEF 2019.10.28., hétf. 10:02-kor.
Naim-ZU

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tibidzsí írta:
2019.10.27., vas. 22:54
Sziasztok,

leginkább a Blue Sound nagy ATC monitora tetszett, mindenféle stíluson remekül szerepelt. Talán mert magam is aktív monitort használok? Vagy ez inkább az okozat? :)
Második helyre a Dynaudio láncot raknám, bár mindkét nap bementem, amíg ott voltam, csak kevés hangszeres, akusztikus tartalmat adtak, meghallgattam volna mást is.
Harmadik pedig a Lauditeur.

Idén jóval több hölgy látogató jött, mint korábban.
Ez volt a Dyno lánc. Nuprime Evolution DAC és Sugden A21SE integrált. Melco szerver/streamer.
IMG_1381.jpeg
IMG_1381.jpeg (2.91 MiB) Megtekintve 3688 alkalommal

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Nekem nagyon tetszett a kis Dynaudio (Evoke 20). elképesztő mi jött ki abból a kis dobozból! nagyon aranyos kis sugárzó, magas FTF-el. egy akusztikailag kezelt helyiségben valószínűleg még sokkal jobb lehet. egyébként ennek a szobának a falai nem voltak párhuzamosak :)
szerintem sokunknak végállomás doboz lehetne!
a másik meglepi a Phonar sugárzó volt. nagyon nyugis megszólalás, helyes arányokkal, nagy térrel.
a kis szobák miatt nagy kár, néha iszonyat tömeg volt, és a hangnak sem tesz jót a kevés légköbméter.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Palm »

Palm írta:
2019.10.28., hétf. 09:00
Magic hangfalak Moon elektronikákkal, Technics lemezjátszóval, AudioQuest kábelekkel tetszett a legjobban.
Focal Utopia hangfalak is jó volt.
Marten hangfalak is tetszettek.
Sonus Faber hangfalak is nagyon tetszettek Acoustic Research és McIntosh elektronikákkal.
Focal fülesek jók voltak és a Sennheiser 800S is.
ATC nagy aktív stúdió monitor is tetszett.
Sok helyen nem tetszett, hogy a zenei repertoár nagyon szűk sávon mozgott.
Nagyon tetszett, hogy néhány szobában/teremben minden stílus szinte szólt. Infected Mushroom, Marilyn Manson, Metallica, Yello, AC/DC, stb. Ez úton tanácsolom a kiállítóknak: legyenek nyugodtan bátrak és merjenek széles zenei repertoáron mozogni. 1 ilyen, 1 olyan, 1 amolyan, stb.
Elírtam: Magico hangfalak. Ha megtehetném megvenném. Nagyon jól szólt.
A Sennheiser soundbar is komoly volt.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Palm »

Magic hangfalak Moon elektronikákkal, Technics lemezjátszóval, AudioQuest kábelekkel tetszett a legjobban.
Focal Utopia hangfalak is jó volt.
Marten hangfalak is tetszettek.
Sonus Faber hangfalak is nagyon tetszettek Acoustic Research és McIntosh elektronikákkal.
Focal fülesek jók voltak és a Sennheiser 800S is.
ATC nagy aktív stúdió monitor is tetszett.
Sok helyen nem tetszett, hogy a zenei repertoár nagyon szűk sávon mozgott.
Nagyon tetszett, hogy néhány szobában/teremben minden stílus szinte szólt. Infected Mushroom, Marilyn Manson, Metallica, Yello, AC/DC, stb. Ez úton tanácsolom a kiállítóknak: legyenek nyugodtan bátrak és merjenek széles zenei repertoáron mozogni. 1 ilyen, 1 olyan, 1 amolyan, stb.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
mjanosrobert
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:27
Értékelés: 30

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: mjanosrobert »

Csak hogy legyen egy ilyen velemeny is:
Nekem a kisebb Sonus doboz szólt Audio Research erősítővel a legjobban. Raadasul a doboz meg bejaratos volt.
Utana tennem az Etalont.
Ami meg tetszett az a Dunaudio es a Dynos cucc.
Haza jottem megneztem az arakat. Ezek utan egyertelmuen ket legjobb hang maradt csak.
A Dyno es a Dunaudio. Keves hibaja volt mind a kettonek. Toredek arban...
Ja. A csalodas meg egyertelmuen a Focalok voltak szamomra. Az nekem nem jott at.
Termeszetesen nem kell egyeterteni.
Udv

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Djabe & High End 2019.
A Djabe bemutató(k)ról írnék - előre biztosítva mindenkit, hogy nagyon jónak tartom az alapötletet, és nagyra értékelem azt a rengeteg munkát, amit belefektettek ebbe a világszínvonalú produkcióba :smile53:
Észrevételeim:

+ a terem tükörszimmetrikus lehallgatási kialakitása
+ a profi hangosítástechnika jelenléte
+ az élőzenei bemutatón High End komponensek használata
+ a visszahallgatási oldalon részletes és hasznos információk (vizuális)
+ nagyon közvetlen és jó hangulat kialakítása az érdeklődőkkel

De....a High End világában minden számít:

- az "koncert" és a visszahallgatott zenét hasonló körülmények (berendezések) között kellett volna demonstrálni - az hitelesebben hangzott volna
- az élő zenei előadásokon "túl volt tolva" a hangerő (így hangosítás lett belőle) , véleményem szerint a tisztább és szebb hangzás írányultsága jobban bejőtt volna mindenkinek
- a lejátszási oldalon én márkásabb magnót raktam volna a mesterszalagos bemutatóra, ezen a szinten minden momentum számít
Remélem, hogy ez az építő jellegű hozzászólásom legközelebb már valóban a hazai zenehallgatás audio nirvánáját hozza el az odalátogatóknak.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
vájtfül:-)
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2015.02.26., csüt. 02:06
Értékelés: 47

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: vájtfül:-) »

dixie-chicken írta:
2019.10.27., vas. 07:42
ezt a Luxman,Sonus Faber és Vertere lemejtátszó rendszert sikerült-e vlkinek fülügyre kapni ?..több sikertelen kisérletem volt,mindig a CD ment..mi volt LP fronton,egy MM AT740 hangszedővel volt szerelve ?
Én is hiába kérdeztem rá hogy vinyl esetleg nem-e volna (amúgy azt mondta, van); de mégiscsak a cd lemezeket pakolgatta rendületlenül "szövetkesztyűben!"; viszont az egyiket meg valahogy sikerült leejtenie a szőnyegre; na azt már nem bírtam ki röhögés nélkül.
A hangszedő amúgy csak AT-VM520EB volt.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tibidzsí írta:
2019.10.27., vas. 22:54
Sziasztok,

leginkább a Blue Sound nagy ATC monitora tetszett, mindenféle stíluson remekül szerepelt. Talán mert magam is aktív monitort használok? Vagy ez inkább az okozat? :)
Második helyre a Dynaudio láncot raknám, bár mindkét nap bementem, amíg ott voltam, csak kevés hangszeres, akusztikus tartalmat adtak, meghallgattam volna mást is.
Harmadik pedig a Lauditeur.

Idén jóval több hölgy látogató jött, mint korábban.
A Dynaudio hangfalat a Sugden A21SE A-osztályú erősítő hajtotta, ami egyszerűen zseniálisan jó darab. Nem véletlen hogy 50 éve minimális változtatásokkal gyártják folyamatosan.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Robici »

Tibidzsí írta:
2019.10.27., vas. 22:54
leginkább a Blue Sound nagy ATC monitora tetszett, mindenféle stíluson remekül szerepelt. Talán mert magam is aktív monitort használok? Vagy ez inkább az okozat? :)
A francba nekem ez valahogy teljesen kiesett, pedig ezt én is meghallgattam volna! :-( Nem is emlékszem hogy abban a szobában jártam volna, pedig szerintem szisztematikusan végigjártunk mindent.

Avatar
Tibidzsí
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2008.02.22., pén. 00:04
Értékelés: 99

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Tibidzsí »

Sziasztok,

leginkább a Blue Sound nagy ATC monitora tetszett, mindenféle stíluson remekül szerepelt. Talán mert magam is aktív monitort használok? Vagy ez inkább az okozat? :)
Második helyre a Dynaudio láncot raknám, bár mindkét nap bementem, amíg ott voltam, csak kevés hangszeres, akusztikus tartalmat adtak, meghallgattam volna mást is.
Harmadik pedig a Lauditeur.

Idén jóval több hölgy látogató jött, mint korábban.

Hifi: Hivox Alces2 szűrő - Logitech Transporter SE -  AudioSquare Excel aktív hangfal
Mozi: Hivox Alces3 szűrő, HTPC, Kácsa KCE-FLW25, KCE-FLW15 hfkábel,KCS-HH10 1.4 HDMI, Denon 2312 erölködő, Rubicon RP-36 mkii 5.0 hangfal Hivox tuninggal, Runco RS900, Antra 100" vászon

Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”