Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mechanikus órák

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: violin »

Acme írta:
2020.07.09., csüt. 10:34
gondoltam Seiko-t dobok az állóvízbe.
Szó szerint.... :D
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Vinkler írta:
2020.07.08., szer. 23:07
violin írta:
2020.07.08., szer. 19:28
Acme írta:
2020.07.07., kedd 22:58
Rendeltetésszerű használatban :D

skx.jpg
Miért....kétnaponta leúszol és felhúzod...? :D
Ráadásul nato szíjjal?! :smile29:
Jaja!
Ott tartom a víz alatt: a ha vihar kicsit dobálja, azzal fel is van húzva :D
Olyan régen volt valami órás poszt, gondoltam Seiko-t dobok az állóvízbe.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

violin írta:
2020.07.08., szer. 19:28
Acme írta:
2020.07.07., kedd 22:58
Rendeltetésszerű használatban :D

skx.jpg
Miért....kétnaponta leúszol és felhúzod...? :D
Ráadásul nato szíjjal?! :smile29:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: violin »

Acme írta:
2020.07.07., kedd 22:58
Rendeltetésszerű használatban :D

skx.jpg
Miért....kétnaponta leúszol és felhúzod...? :D
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Rendeltetésszerű használatban :D
skx.jpg
skx.jpg (204.34 KiB) Megtekintve 1982 alkalommal
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Még egy kis búvárkodás: első tapasztalatok az Orient Kamasu-val (sok helyen Oreint Mako III-ként szerepel).

Kép

https://www.tutuora.hu/orient/ra-aa0004e19b.html

Az Internet népe újabban a Kamasut kezdi az SKX valódi utódjaként emlegetni. Egyet kell értenem!
Kézen a Kamasu elég komoly óra érzetét kelti, főleg napfényben jól esik ránézni a zöld számlapra. Este, normál megvilágítás mellett simán feketének nézheti az ember. A súlya nem csekély, de az SKX nagyobb krumplinak érződik. A Kamasu sokkal hordhatóbb hétköznapi órának, mint az SKX - legalábbis én az utóbbit már-már komikusnak tartanám inghez, pláne zakóhoz felvenni.
Sport/búvár óraként az SKX tökéletesen adja a "tool watch" hangulatot, szerintem ezen a téren az Orient elmarad mögötte.

- A kidolgozás minősége messze felülmúlja az SKX-et! A zöld számlap egészen különleges, szerintem nagyon eltalálták!
- Az "in house" Orient werk (Cal.F6922) másodpercstoppos, kézzel húzható és nap-dátum kijelzést is tud. Nekem a 7S26-tal se volt semmi bajom, de paramétereiben az Orient jobb. A tartósságot majd 20 év múlva megírom ;)
- A felhúzó korona az Orient legbénább része, de messze nem olyan vészes, mint amennyire szeretik szidni. Az SKX ezen a téren egyértelműen jobb, ráadásul nekem bejön a 4-órás pozíciója is.
- Nem mintha a Seiko hardlex üvege nagyon sérülékeny volna, de az Orient Kamasu végre zafír üveget kapott! Plusz pont a sportos órák sportos használóitól! :smile32:
- Fémcsatt: gagyi. Ebben mondjuk döntetlen a meccs, de simán megéri (olcsóbban) a kaucsuk szíjas verziót választani.
- Lume: brutál erős! Fej-fej mellett a két olcsó japán.
- Ár/érték: ha az SKX egy árban lenne a Kamasu-val (mint volt kb 1,5 éve), akkor elég szoros lenne a befutó. Mióta az SKX-et nem gyártják, az árak teljesen elborultak, így tényleg a Kamasu lett az új Belépő Búvár!
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Vinkler írta:
2019.11.21., csüt. 14:38

Érdekes, de valahogy ezek a nato szíjjak nekem nem. gondolkodik.gif
Próbáltam, időről időre, hogy hátha, de végül nem. Mondjuk eleve az anyaga nekem fura viselet. A limited Casio-hoz kaptam egy ilyen vászon szíjjat, valamikor kipróbálom azzal is, hátha... :D
Strandolásra nekem teljesen megfelel: könnyű és hamar szárad. Ha véletlenül eltörik az egyik stift, akkor se hagyom el az órát a vízben.
Napi hordásra most az acél mesh jön be, de időről időre hordok klasszikus bőr szíjat is.

Egy vicces sztori a DW marketingeseitől:

"A Daniel Wellington márka alapítója, a svéd vállalkozó Filip Tysander is tudna beszélni. 2006-ban, amikor Ausztráliában tartózkodott, többször is találkozott egy Daniel Wellington nevű vándorral. Abban az időben, mikor az emberek még nem hordtak maguknál okos telefont, ez az úr a robusztus Rolex Submariner karórájában bízott, mely NATO szíjként is ismert, fekete-szürke nejlon szíjjal volt kombinálva. Éppen az óraszíj típusa, a katonai, túlnyomóan tengerészeti történetével és alacsony profiljával volt az, amin Filip Tysander kiépítette az új márka filozófiájának lényeges részét."

Mint két tojás, nem? :fekverohog:

Kép



Kép
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Acme írta:
2019.11.21., csüt. 12:44
avl2 írta:
2019.11.21., csüt. 12:32
Acme írta:
2019.11.21., csüt. 10:07
...https://www.fashiondays.hu/p/automata-k ... 1671034-2/ ...
a linken elkezdtem nezegetni, es lattam: "gyantaszijas" karorakat. az mi ? leszedi a szört, mint a gyanta ? bar ehhez még nem volt szerencsétlenségem :-))) az neha a regi seikomnal zavart, ha becsipödött szörszal a femszij tagjai köze es ugy mozdult el, hogy huzta
Gondolom így sikerült lefordítani a műanyag szíjat :D :D :D
A valódi gumi (kaucsuk) sokkal tartósabb (és drágább).

Sajnos a Seiko-k fémszíja tényleg nem egy csoda, sokan egyből NATO-t raknak rá (mint én is), vagy vesznek egy rendes utángyártott fémszíjat.

Hát nem jobb ez, mint a gyári csattja? ;peace;
Érdekes, de valahogy ezek a nato szíjjak nekem nem. gondolkodik.gif
Próbáltam, időről időre, hogy hátha, de végül nem. Mondjuk eleve az anyaga nekem fura viselet. A limited Casio-hoz kaptam egy ilyen vászon szíjjat, valamikor kipróbálom azzal is, hátha... :D
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

avl2 írta:
2019.11.21., csüt. 12:32
Acme írta:
2019.11.21., csüt. 10:07
...https://www.fashiondays.hu/p/automata-k ... 1671034-2/ ...
a linken elkezdtem nezegetni, es lattam: "gyantaszijas" karorakat. az mi ? leszedi a szört, mint a gyanta ? bar ehhez még nem volt szerencsétlenségem :-))) az neha a regi seikomnal zavart, ha becsipödött szörszal a femszij tagjai köze es ugy mozdult el, hogy huzta
Gondolom így sikerült lefordítani a műanyag szíjat :D :D :D
A valódi gumi (kaucsuk) sokkal tartósabb (és drágább).

Sajnos a Seiko-k fémszíja tényleg nem egy csoda, sokan egyből NATO-t raknak rá (mint én is), vagy vesznek egy rendes utángyártott fémszíjat.

Hát nem jobb ez, mint a gyári csattja? ;peace;

Kép
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Acme írta:
2019.11.21., csüt. 10:07
...https://www.fashiondays.hu/p/automata-k ... 1671034-2/ ...
a linken elkezdtem nezegetni, es lattam: "gyantaszijas" karorakat. az mi ? leszedi a szört, mint a gyanta ? bar ehhez még nem volt szerencsétlenségem :-))) az neha a regi seikomnal zavart, ha becsipödött szörszal a femszij tagjai köze es ugy mozdult el, hogy huzta

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Acme írta:
2019.11.21., csüt. 10:07
Vinkler írta:
2019.11.21., csüt. 09:33
(idén majdnem vettem egy Mako XL-t :D)

Lehet félreérthetően fogalmaztam.
Úgy gondolom, sok mutatósabb és különlegesebb 5-ös van, a szerintem is jó 7s26 werkkel, olcsóbban, mint az SKX.
(Itt van egy szuper Mako XL brutál jó áron:)

https://www.fashiondays.hu/p/automata-k ... 1671034-2/

Az 5-ös nem tetszik annyira mint, az SKX. Szeretem a legendás órákat :P
Most már nem kell! :P
Egyébként nyárra szerettem volna egy narancssárga lünettásat, gondoltam veszek hozzá egy narancs szíjjat és hadd szóljon! ;peace;
Végül vettem helyette az új carbon core tokos limited Casio G shockot, amit a másik topicban mutattam.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Vinkler írta:
2019.11.21., csüt. 09:33
(idén majdnem vettem egy Mako XL-t :D)

Lehet félreérthetően fogalmaztam.
Úgy gondolom, sok mutatósabb és különlegesebb 5-ös van, a szerintem is jó 7s26 werkkel, olcsóbban, mint az SKX.
(Itt van egy szuper Mako XL brutál jó áron:)

https://www.fashiondays.hu/p/automata-k ... 1671034-2/

Az 5-ös nem tetszik annyira mint, az SKX. Szeretem a legendás órákat :P
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Első automata órám egy Citizen Eagle 7 volt (ha nem tudná valaki, az Eagle 7 az volt a Citizennek, mint az 5-ösök a Seikónak). Na, az az óra kb 10 évet volt napi használatban, most majdnem 30 éves, és soha nem volt még szervizeltetve! ennek ellenére, ha felhúzom/fölveszem, még a mai napig jár (késik vagy 30 másodpercet per nap, de az soha nem volt egy nagyon pontos szerkezet). Egy svájci ilyen elhanyagolás mellett valószínűleg már rég beadta volna a derekát. Főleg ebben a “nagyon alja” árkategóriában.
Tartósságban tudtak valamit a japánok már akkor is. Ha valaki rendesen szervizelteti őket (nem mint én, bár ez a nem-szervizeltetés csak erre az egyetlen mechanikus órámra igaz), akkor ezek a szerkezetek száz évet is kibírnak javítás nélkül szvsz.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Acme írta:
2019.11.21., csüt. 09:16
Vinkler írta:
2019.11.20., szer. 23:30
Acme írta:
2019.11.20., szer. 22:46
Miközben a Seiko egyre feljebb pozicionálja magát, a kicsit lenézett tesó kezd kinőni az árnyékból:

Az új Orient Kamasu lenne a Seiko SKX szellemiségének a valódi örököse?

https://www.fratellowatches.com/summer- ... nt-kamasu/
Bevallom nekem sem az SKX, sem a kamasu nem jön be. sad.gif Az Orientekkel kapcsolatban van egy kis ellenérzésem, ami lassacskán kezd elolvadni. (idén majdnem vettem egy Mako XL-t :D)
Nincs vele tapasztalatom, de állítólag jók a szerkezeteik, az ár pedig zseniális!
Egébként az SKX-nél sokkal szebb 5-ösök vannak, olcsóbban, mint a “legenda”. Ráadásul azokban is a 7s26 szerkezet ketyeg. :rolleyes:
Amúgy a 7s26-ot divat lett fikázni, pedig egy tökéletes strapa werk. Szervizelés nélkül is elvan 20 évet. Ezt nem sok svájci kolléga tudja! Sport órát teljesen felesleges a koronáról húzni, mert mozog benne az ember, irodába meg értelmetlen egy ISO minősített búvár. A másodper stop hiánya pedig megkímél attól, hogy lássad, mennyire pontatlan a szerkezet.
Lehet félreérthetően fogalmaztam.
Úgy gondolom, sok mutatósabb és különlegesebb 5-ös van, a szerintem is jó 7s26 werkkel, olcsóbban, mint az SKX.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Vinkler írta:
2019.11.20., szer. 23:30
Acme írta:
2019.11.20., szer. 22:46
Miközben a Seiko egyre feljebb pozicionálja magát, a kicsit lenézett tesó kezd kinőni az árnyékból:

Az új Orient Kamasu lenne a Seiko SKX szellemiségének a valódi örököse?

https://www.fratellowatches.com/summer- ... nt-kamasu/
Bevallom nekem sem az SKX, sem a kamasu nem jön be. sad.gif Az Orientekkel kapcsolatban van egy kis ellenérzésem, ami lassacskán kezd elolvadni. (idén majdnem vettem egy Mako XL-t :D)
Nincs vele tapasztalatom, de állítólag jók a szerkezeteik, az ár pedig zseniális!
Egébként az SKX-nél sokkal szebb 5-ösök vannak, olcsóbban, mint a “legenda”. Ráadásul azokban is a 7s26 szerkezet ketyeg. :rolleyes:
Nekem nagyon bejött ez SKX. Strapa órának vettem, és tényleg van egy hangulata! Több dicséretet kaptam rá, mint más, sokkal drágább órára, amit hordani szoktam. A reális ára kb 70 körül volt neki, ez a mostani 140-es árazás a vicc kategória.
Amúgy a 7s26-ot divat lett fikázni, pedig egy tökéletes strapa werk. Szervizelés nélkül is elvan 20 évet. Ezt nem sok svájci kolléga tudja! Sport órát teljesen felesleges a koronáról húzni, mert mozog benne az ember, irodába meg értelmetlen egy ISO minősített búvár. A másodper stop hiánya pedig megkímél attól, hogy lássad, mennyire pontatlan a szerkezet.

Ha most néznék strapa órát, valószínűleg a Kamasu lenne a befutó, mert hihetetlen jó az ár-érték aránya. A kinézetével nem tudok megbarátkozni, nekem túlságosan Seamaster koppincsnak tűnik. De az SKX-et nem cserélném el érte :ohnoohnoohno:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Acme írta:
2019.11.20., szer. 22:46
Miközben a Seiko egyre feljebb pozicionálja magát, a kicsit lenézett tesó kezd kinőni az árnyékból:

Az új Orient Kamasu lenne a Seiko SKX szellemiségének a valódi örököse?

https://www.fratellowatches.com/summer- ... nt-kamasu/
Bevallom nekem sem az SKX, sem a kamasu nem jön be. sad.gif Az Orientekkel kapcsolatban van egy kis ellenérzésem, ami lassacskán kezd elolvadni. (idén majdnem vettem egy Mako XL-t :D)
Nincs vele tapasztalatom, de állítólag jók a szerkezeteik, az ár pedig zseniális!
Egébként az SKX-nél sokkal szebb 5-ösök vannak, olcsóbban, mint a “legenda”. Ráadásul azokban is a 7s26 szerkezet ketyeg. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Miközben a Seiko egyre feljebb pozicionálja magát, a kicsit lenézett tesó kezd kinőni az árnyékból:

Az új Orient Kamasu lenne a Seiko SKX szellemiségének a valódi örököse?

https://www.fratellowatches.com/summer- ... nt-kamasu/

Kép
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2019.11.06., szer. 20:19
A Rolex meg ontja magábol az egyre értékesebb(nek ítélt), valójában semmi extra hozzáadott értéket nem képviselő órákat. Egyre több lesz belőlük, az erőforrás korlátlanná kezd válni, és így egyre kisebb a valódi értéke. Mert - mint mondtam - minél kevesebb van valamiből, annál nagyobb a valódi értéke. De Rolexből egyre több és több van... vagyis a valódi értékük egyre kisebb lesz, a növekvő piaci értékük így már csak a puszta spekuláció eredménye. Nem vagyok közgazdász, de ha valami nagyon túlértékelődik, akkor előbb-utóbb bezuhan az értéke, és nem lassan, sajnos. Ez történt minden nevezetes válságnál, pl. amikor a 200-es évek elején a webes cégek papírjai irreálisan túlértékelődtek, majd hirtelen “kipukkadt a weblufi”, és nagyon vissszaszabályozott a piac; vagy a 2008-as ingatlanpiaci válságnál is, amikor az amerikai ingatlanpiachoz kapcsolt másodlagos papírokat értékelte túl a spekulatív piac, és hirtelen beomlott, világválságot okozva. Ezek persze extrém példák, a Rolexek spekulatív túlértékeléséből nem lesz világválság, sokkal kisebbek a méretek, de sok ember nagyon sok pénzt fog itt is veszíteni. Amint írtam, nem az az igazi kérdés, hogy bekövetkezik-e, hanem hogy mikor.
A Rolex azért elég okosan csinálja ezt a dolgot: ahogy Enzo Ferrari is megmondta annak idején: a titok az, hogy mindig kevesebb autót kell gyártani, mint amennyit el tudnának adni. A kínai gazdaság erősödésének hála, egyre többen engedhetik meg maguknak ott (is) hogy egy drága órával fitogtassák gazdagságukat. Erre hagyományosan kitűnő választás a Rolex, mert könnyen felismerhető. Ezáltal jelentősen megnőtt a kereslet egyes Rolex modellek iránt (főleg az acél sport modellek, mert a rapperektől és elnököktől eltekintve nem divat a full arany óra manapság). Mivel a gyártási darabszám közel állandó (szándékosan), megjelentek az egyre hosszabb várólisták. Ennek egyenes következménye, hogy a használt darabok ára megindult felfelé - manapság senki se szeret várni. Az áremelkedés immár elérte azt a szintet, hogy pusztán az áremelkedés miatt veszik sokan a terméket (lásd tulipánhagyma, dot.com részvény, bitcoin stb.), ez egy exponenciális növekedést eredményez. Örökké nem maradhat így.

Amíg kipukkad a lufi, itt egy kép a klasszikus gazdagos óráról (Kínában 10 dolcsiért lehet venni hasonlót 31_1_21.gif )

Kép
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Acme írta:
2019.11.06., szer. 19:43
Aszpirin írta:
2019.11.06., szer. 17:27

Szerinted?
Én is úgy látom, hogy itt valami spekulációs spirál jött létre, de mivel sose nyúlok Rolexhez, elfogult lehetek a kérdésben.
Kíváncsi vagyok, hogy durran-e a lufi, vagy lassan leereszt. gondolkodik.gif
(Elismerem a Rolex minőségét, és a le a kalappal a mintaszerűen felépített brand előtt, de számomra a Rolex egy brutálisan túlárazott tömeggyártó. Ezen az árszinten csodás órák vannak, fényévekkel ritkábbak és izgalmasabbak. Sajnálom azt, aki leragadt a Rolexnél).
A valódi világ úgy működik, hogy annak van igaziértéke, amiből korlátozott mennyiség áll rendelkezésre. Minél kisebb ez a mennyiseg, annál nagyobb értéket tud képviselni. A legjobb példa erre az elektromos “valuták” értékének magyarázatánál felhozott sziget esete, ahol nagyon kevés a kő, és az őslakosok számára az értéket a kövek/szikladarabok birtoklása képviseli. Ehhez a hatalmas köveket el sem kell mozdítani a helyéről az adott szigeten, elég, ha ismert a tulaja, es ő máris gazdag. A bitcoin és társai is erre az elvre épülnek. De még a korlátozott erőforrások esetén is, ha rászáll a spekuláció, és túlértékelődik az erőforrás, akkor előbb-utóbb bekövetkezik egy brutális érték-helyreigazítás. A tavaly ezt a bitcoinnal is megtörtént, hirtelen bezuhant az árfolyama, és ezen sok ember nagyon sokat veszített.
Ami viszont az ilyen értékhordozók pestise, az az, ha nekiállnak korlátlan mennyiségben előállítani. Pl. ha egy ország elkezd pénzt nyomtatni nagy mennyiségben. Ami ezután előbb-utóbb bekövetkezik, az egy nagyon durva inflációs spirál, ami végtelenül le tudja értékelni az értékhordozót. Ez olyan gazdasági törvényszerűség, amivel nem igazán lehet mit kezdeni. És szinte mindig hirtelen vagy nagyon gyorsan lezajlik.
A Rolex meg ontja magábol az egyre értékesebb(nek ítélt), valójában semmi extra hozzáadott értéket nem képviselő órákat. Egyre több lesz belőlük, az erőforrás korlátlanná kezd válni, és így egyre kisebb a valódi értéke. Mert - mint mondtam - minél kevesebb van valamiből, annál nagyobb a valódi értéke. De Rolexből egyre több és több van... vagyis a valódi értékük egyre kisebb lesz, a növekvő piaci értékük így már csak a puszta spekuláció eredménye. Nem vagyok közgazdász, de ha valami nagyon túlértékelődik, akkor előbb-utóbb bezuhan az értéke, és nem lassan, sajnos. Ez történt minden nevezetes válságnál, pl. amikor a 200-es évek elején a webes cégek papírjai irreálisan túlértékelődtek, majd hirtelen “kipukkadt a weblufi”, és nagyon vissszaszabályozott a piac; vagy a 2008-as ingatlanpiaci válságnál is, amikor az amerikai ingatlanpiachoz kapcsolt másodlagos papírokat értékelte túl a spekulatív piac, és hirtelen beomlott, világválságot okozva. Ezek persze extrém példák, a Rolexek spekulatív túlértékeléséből nem lesz világválság, sokkal kisebbek a méretek, de sok ember nagyon sok pénzt fog itt is veszíteni. Amint írtam, nem az az igazi kérdés, hogy bekövetkezik-e, hanem hogy mikor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2019.11.06., szer. 17:27

Szerinted?
Én is úgy látom, hogy itt valami spekulációs spirál jött létre, de mivel sose nyúlok Rolexhez, elfogult lehetek a kérdésben.
Kíváncsi vagyok, hogy durran-e a lufi, vagy lassan leereszt. gondolkodik.gif
(Elismerem a Rolex minőségét, és a le a kalappal a mintaszerűen felépített brand előtt, de számomra a Rolex egy brutálisan túlárazott tömeggyártó. Ezen az árszinten csodás órák vannak, fényévekkel ritkábbak és izgalmasabbak. Sajnálom azt, aki leragadt a Rolexnél).
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Acme írta:
2019.11.06., szer. 08:33
Szerintetek meddig tart ki ez a rally? Siessünk Rollert venni, amíg egy új autó áráért elérhető, és nem kerül egy háznyiba?? :ohnoohnoohno:
Vagy jön a pofára esés?
Szerinted?
Szerinted egy új Submariner, amiből annyit gyártanak, mint a pelyva, és szerintem egyetlen valamire jegyzett óratípusból sem adtak el még többet (nemcsak a rolexen belül, hanem az egész világon), megér 7500 dollárt? Ez a gyár stratégiája, emeli az árakat, hogy a már eladott órák másodpiaci értékét növelje, ezáltal befektetési célponntá téve a terméket. A dolog annyira spekulatív, hogy nem az a kérdés, hogy kipukkad-e, hanem hogy mikor. Lehet egy éven belül, de az is lehet, hogy még tíz évig tart.. Majd, mikor a sok "befektető" valami "isteni sugallatból" (értsd piaci valós vagy álhír) realizálni akarja a hasznát, és rászabadul az órapiacra a többmillió Rolex, lenyomva a béka segge alá a használtpiaci értékét, akkor látjuk meg, hogy bejön-e ez a befektetési stratégia. Addig is: sok szerencsét és sok sikert!

Just my two pence (tévedés joga fenntartva).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

A Rolex acél sport modellek ára az utóbbi években Bitcoin-szerű áremelkedést mutat be.

Kép

Ma ott tartunk, hogy egy acél Daytona kb. ugyanannyiba kerül a másodpiacon, mint a tömör arany verzió.
A Submarinert már főleg befektetési/pénzszerzési céllal vásárolják, mert kétszámjegyű az éves árnövekedés.

Szerintetek meddig tart ki ez a rally? Siessünk Rollert venni, amíg egy új autó áráért elérhető, és nem kerül egy háznyiba?? :ohnoohnoohno:
Vagy jön a pofára esés?
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2019.10.28., hétf. 21:54

Az a Zenith százszor inkább kellene, mint bármelyik Rolex (ami még drágább is), még akkor is, ha február végén kézzel kell előrevinni a napot 3-szor egymás után :D . Egyszerűen gyönyörű.
A másikat az ára miatt már nem is néztem végig :D Pedig az sem ronda, és elképesztő, hogy egy machanikus óraszerkezet mire képes...
A Chronomaster egy nagyon alulértékelt óra, de azért olcsónak nem mondanám :D (Amikor először láttam a videót, vártam, hogy mi lesz majd az olcsó... )

A Rolex hetente több órát gyárt, mint amennyi ebből a Zenith-ből összesen készült...
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Acme írta:
2019.10.28., hétf. 21:33
Megint egy "olcsó" és egy drága óra: :smile53: :smile53: :smile53:

https://www.youtube.com/watch?v=J5jgkqb87K4
Az a Zenith százszor inkább kellene, mint bármelyik Rolex (ami még drágább is), még akkor is, ha február végén kézzel kell előrevinni a napot 3-szor egymás után :D . Egyszerűen gyönyörű.
A másikat az ára miatt már nem is néztem végig :D Pedig az sem ronda, és elképesztő, hogy egy machanikus óraszerkezet mire képes...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Mechanikus Órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Megint egy "olcsó" és egy drága óra: :smile53: :smile53: :smile53:

https://www.youtube.com/watch?v=J5jgkqb87K4
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”