Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Moderátor: fülelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Tücsök és hangya:

youtu.be/2M5x6sLGl1I

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Aki még nem olvasta, mert hamar lejjebb került az oldalon, szombat délután 3 -tól közös hallgatózásra és (lehetőleg) audio társalkodásra hívok minden érdeklődőt Csobánkára, a bemutatótermembe, ahol egyszerre van jelen jó akusztika, jó cucc, jó zene és jó társaság

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

L5S1 írta:
2019.11.13., szer. 12:58
Leonard.Bernstein.(1999).-.Candide.Suite.etc..Back.jpg
Ez egy nagyon jól sikerült kép mert amit rajta látunk az süt át a felvételen is. Oue egyáltalán nincs megilletődve, lazán, fesztelenül és jókedvűen áll a mester közelében miközben Bernsteinen is látszik hogy teljesen egyenrangúként kezeli őt. Amikor szól a felvétel egyfolytában azt érzem hogy Oue nagyon elkötelezett Bernstein művészete iránt és ez nem csak a szett széles spektrumában mutatkozik meg hanem a tételek zenei mélységeinek feltárásában is. Ezzel az anyaggal nagyon sokat foglalkoztak.

Aki a West Side Story szórakoztató zenéjére vágyik csak részben lesz most boldog. A Candide nyitány és a szvit - jesszusom de jó az a szvit - tökéletes kikapcsolódásnak, viszont a mise 3 meditációja ( zenekari közjátékok ) és az 5 dal érzésem szerint inkább a modern kortárs zene kedvelőinek lesz tetszésére. A divertimento remek csattanó az album végén a maga hirtelen hangulati és hangszeres váltásaival a jazz elemekről már nem is beszélve. Az ütős szólam fanatikusai most aztán hegyezhetik a füleiket mert még dobszerelés is van a partiturában!

A felvétel minőségéről pár szót. A RR nagyon ért a szimfónikus zenekari hangzás hű visszaadásához és ahogyan eddig sem, most sem okoztak csalódást. 16 bites bontásban akkorát szólt az album hogy belerepedt a glettelés is. Ja. Mondjuk nem ez a legjobb lemezem tőlük hanem a Exotic Dances from the Opera szintén Oue vezényletével. Írtam már róla korábban egy másik felületen de most akkor odabiggyeszteném, hogy ennél jobbat hifis szempontból még nem hallottam és ez a No.1 felvételem. Egy CD-ről beszélek.

youtu.be/sbXAHpBTEYI


A Bernstein lemezről ez az egyik kedvencem, egy paródia, a Turkey Trot amely eredetileg egy tánc volt az 1920-as évek amerikájában. Most a szerző vezényletével hallható. Akit érdekel Oue verziója az úgyis beszerzi a lemezt.

youtu.be/A9wZ9cUlW4o
A szombati találkozón ebből is hallgatunk részletet, én is nagyon szeretem a Reference Recordings felvételeit.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Leonard.Bernstein.(1999).-.Candide.Suite.etc..Back.jpg
Leonard.Bernstein.(1999).-.Candide.Suite.etc..Back.jpg (836.45 KiB) Megtekintve 4746 alkalommal
Ez egy nagyon jól sikerült kép mert amit rajta látunk az süt át a felvételen is. Oue egyáltalán nincs megilletődve, lazán, fesztelenül és jókedvűen áll a mester közelében miközben Bernsteinen is látszik hogy teljesen egyenrangúként kezeli őt. Amikor szól a felvétel egyfolytában azt érzem hogy Oue nagyon elkötelezett Bernstein művészete iránt és ez nem csak a szett széles spektrumában mutatkozik meg hanem a tételek zenei mélységeinek feltárásában is. Ezzel az anyaggal nagyon sokat foglalkoztak.

Aki a West Side Story szórakoztató zenéjére vágyik csak részben lesz most boldog. A Candide nyitány és a szvit - jesszusom de jó az a szvit - tökéletes kikapcsolódásnak, viszont a mise 3 meditációja ( zenekari közjátékok ) és az 5 dal érzésem szerint inkább a modern kortárs zene kedvelőinek lesz tetszésére. A divertimento remek csattanó az album végén a maga hirtelen hangulati és hangszeres váltásaival a jazz elemekről már nem is beszélve. Az ütős szólam fanatikusai most aztán hegyezhetik a füleiket mert még dobszerelés is van a partiturában!

A felvétel minőségéről pár szót. A RR nagyon ért a szimfónikus zenekari hangzás hű visszaadásához és ahogyan eddig sem, most sem okoztak csalódást. 16 bites bontásban akkorát szólt az album hogy belerepedt a glettelés is. Ja. Mondjuk nem ez a legjobb lemezem tőlük hanem a Exotic Dances from the Opera szintén Oue vezényletével. Írtam már róla korábban egy másik felületen de most akkor odabiggyeszteném, hogy ennél jobbat hifis szempontból még nem hallottam és ez a No.1 felvételem. Egy CD-ről beszélek.

youtu.be/sbXAHpBTEYI


A Bernstein lemezről ez az egyik kedvencem, egy paródia, a Turkey Trot amely eredetileg egy tánc volt az 1920-as évek amerikájában. Most a szerző vezényletével hallható. Akit érdekel Oue verziója az úgyis beszerzi a lemezt.

youtu.be/A9wZ9cUlW4o
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

A zenei táborok íratlan szabálya hogy a szobatársak fellépésére el kell menni és ahányszor ilyen táborban voltam mindig olyanokkal voltam összezárva akik teljesen más hangszeren játszottak mint én, amely jó lehetőséget adott mások hangszeres zenei anyagának megismerésére. Így jutottam e pl. Kerek Ferenc szegedi zongoraművész növendékeinek a hangversenyére is ahol a kortársam ezt adta elő:
https://www.youtube.com/watch?v=hGKKAOnBnrE
Tőle tanultam azt az okosságot hogy Brahms zongoraműveit 10 ujjal kell játszani meg azt is, hogy ha nem jön be a zenei karrier akkor még mindig el lehet menni vulkanológusnak ami azért különösen praktikus mert nagyon veszélyes szakma és gyorsan ott lehet veszni egy kráter közelében. És ezt halálosan komolyan gondolta.

Szóval ott ültem azon a növendékhangversenyen amikor is Kerek Ferenc csillogó szemmel felkonferálta az utolsó műsorszámot, egy Messian darabot és külön megköszönte a külföldi hallgatónak hogy elhozta hozzá azt a táborba mert Messian neve alig ismert a hazai zenei életben, pedig műveinek különösen szép és egyedi hangzásvilága van. Messian egy valódi kuriózum akivel sokat kell foglalkozni, nem adja könnyen magát a zenéje de mindenképpen megéri a vele való foglalkozás.

Kb egy hete elibém került ez az alphás kiadvány és amikor megláttam a szerző nevét hirtelen olthatatlan vágy ébredt bennem a lemez meghallgatására.
folder.jpg
folder.jpg (1.47 MiB) Megtekintve 4788 alkalommal
Nem könnyű az anyag, egy meghallgatás biztosan kevés lesz hozzá. A kísérőfüzet szerint maga Messian fogalmazta meg azt a négy nehézséget amelyre a hallgató jó ha felkészül ha be akarja fogadni a zenéjét. Ezek: a ritmus rendkívüli fontossága, a színekről vallott elképzelései, az ornitológusi munkássága és végül a katolikus hite. És hát ezeket le sem kellett volna írnia annyira egyértelműen átjönnek a darabjain.

Messian alapvetően orgonista volt ( 60 évet húzott le a párizsi Sainte-Trinité tempomban ) és művészetének a középpontjában is ez a hangszer áll. A párizsi konziban mindemellett tanított még összhangzattant, formatant és zeneszerzést is. A lemezen négy műve hallható, három életének húszas éveinek elején íródott egy pedig három évvel a halála előtt.

Olivier Messiaen (1908-1992)
1 le tombeau resplendissant (1931)
2 les offrandes oubliées, méditation symphonique (1930) La Croix – Le Péché – L’Eucharistie
3 un sourire (1989)

l’ascension, quatre méditations symphoniques (1932/33)
4 I. Majesté du Christ demandant sa gloire à son Père
5 II. Alléluias sereins d’une âme qui désire le ciel
6 III. Alléluia sur la trompette, alléluia sur la cymbale
7 IV. Prière du Christ montant vers son Père

És ami igazán különleges ebben az összeállításban az az hogy sem stílusbeli sem felkészültségbeli törés nem figyelhető meg ebben a hatalmas időbeli átfedésben. Azt kell mondjam hogy mire Messian elvégezte a párizsi konzit mindent tökéletesen elsajátított és teljes magabiztossággal használt. Ez itt egy zsönge?

youtu.be/uly5oQgxxAY

Ugye nem. És ha már a színek és a madarak előjöttek különösen izgalmasnak ígérkezik ez a varázslatos darab1989-ből.

youtu.be/k2L4DwQcARU


Különösen ajánlott a lemez meghallgatása. :smile32:
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
Pictures
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2013.09.09., hétf. 15:20
Értékelés: 2

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Pictures »

fülelek írta:
2019.11.12., kedd 12:54
Délután 3 órától várok mindenkit saját pörkölésű high end forrásvízzel, kávéval és zöld teával, -a zenéken kívül...
Pontos címet pü-ben írok.
Érdekes lehet ez a Dunaudio. A honlapjuk nagyon jó, végre egy hazai gyártó, aki árakat is feltüntet. Remélem egyszer eljutok egy meghallgatásra.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Délután 3 órától várok mindenkit saját pörkölésű high end forrásvízzel, kávéval és zöld teával, -a zenéken kívül...
Pontos címet pü-ben írok.

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Acus »

fülelek írta:
2019.11.12., kedd 08:20
A szombati összejövetelt mindenképp megtartjuk. Itt, vagy pü-ben lehet jelentkezni.
Jó, zenék, érdekes beszélgetések, kitűnő hangzás. A többi meg pont az i-re...

Szuper, akkor en szeretnek jelentkezni! Mikortol lehet menni?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A szombati összejövetelt mindenképp megtartjuk. Itt, vagy pü-ben lehet jelentkezni.
Jó, zenék, érdekes beszélgetések, kitűnő hangzás. A többi meg pont az i-re...

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Acus »

Acus írta:
2019.11.11., hétf. 18:05
Bocsánat a diskurzus megzavarásáért! A szombati bulira a meghívó áll-e még? Megrendezésre kerül-e?
Vagy csak bejelentkezes alapjan, elore egyeztetett idopontban lehetseges?

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Acus »

Bocsánat a diskurzus megzavarásáért! A szombati bulira a meghívó áll-e még? Megrendezésre kerül-e?

Avatar
gcsaba
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 13:55
Értékelés: 3

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: gcsaba »

gcsaba írta:
2019.11.11., hétf. 14:55
A Vivaldi - Jupter lemezhez:
Bevallom, nekem ez a vibrátótól szinte teljesen mentes énekstílus kifejezetten tetszik. Ez az angol iskola, nem érdemes Bartolival összehasonlítani, ő más kávéház. Egy angol oratórium énekesnek sosem lesz akkora hangereje, mint egy bel canto iskolán nevelkedett opera énekesnek, de ez nem baj. Engem az opera énekesek hangja nagyon kevés esetben tetszik, mondjuk Bartoli épp egy üdítő kivétel. Emma Kirkby, Zádori Mária már közelebb áll hozzám, és szerintem ez a csaj sem rossz. Bár abban egyetértek, hogy ezen a lemezen tényleg a concertok az igazán jók.
Mindjárt javítom is magam, a csajnak semmi köze az angolokhoz, lévén francia, és amúgy Párizsban és Olaszországban tanult énekelni. De a ezen a lemezen úgy énekel, hogy teljesen azt hittem, hogy angol iskola...

Avatar
gcsaba
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 13:55
Értékelés: 3

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: gcsaba »

A Vivaldi - Jupter lemezhez:
Bevallom, nekem ez a vibrátótól szinte teljesen mentes énekstílus kifejezetten tetszik. Ez az angol iskola, nem érdemes Bartolival összehasonlítani, ő más kávéház. Egy angol oratórium énekesnek sosem lesz akkora hangereje, mint egy bel canto iskolán nevelkedett opera énekesnek, de ez nem baj. Engem az opera énekesek hangja nagyon kevés esetben tetszik, mondjuk Bartoli épp egy üdítő kivétel. Emma Kirkby, Zádori Mária már közelebb áll hozzám, és szerintem ez a csaj sem rossz. Bár abban egyetértek, hogy ezen a lemezen tényleg a concertok az igazán jók.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

L5S1 írta:
2019.11.01., pén. 20:30
Az Alpha egy kicsit melléfogott ezzel a lánnyal. Ráadásul bedobni őt ezek közé a zenészek közé...ez már az aljasság kategóriája. :D

youtu.be/ZxrBSad5FWQ
Öreg járgány szivatóval indul.
https://www.youtube.com/watch?v=t7CjtxZwa9Q
Nem kell ide komolyzenében jártas fórumtárs hogy megszivassanak ( holló hollónak különben sem vájja ki a szemét ), az Alpha megteszi ezt helyettük is. Most hogy hirtelenjében visszatért a kottaolvasási és az ABC hangokban való gondolkodási képességem ( WOW!) gondoltam megírom a tapasztalatomat erről a Jupiterről (?) elnevezett lemezről. Először azt hittem hogy a nótáknak tematikájukban van valami közük ehhez az ókori istenhez de nem, a zenekart hívják így melynek művészeti vezetője és életre hívója Thomas Dunford.
https://en.jupiter-ensemble.com/biography
Az együttes honlapja nem túl informatív a tagokat illetően. Vagy ismered őket arcra vagy nem. Ha nem az a te bajod. Meg gondolom lesz még itt változás bőven a jövőben, kár volna bármit is most a kezdetek kezdetén felelőtlenül kőbe vésni. Így hirtelenjében nem látok többet ebben az összeállításban mint egy ad hoc projectet amelynek főszereplője ráadásul nem is az együttes (!) hanem egy énekes, nevezett Lea Desandre. A tagok névsora csak itt olvasható:
https://outhere-music.com/en/albums/jupiter-alpha550

Kicsit erős a csapat. Még hogy azért álltak össze mert régóta tolják együtt a zenét különböző előadásokban és eljött az ideje hogy közösen is letegyék a névjegyüket az asztalra...blablabla, egyértelmű hogy itt az énekes hölgy szekerét tolják ( vagy húzzák ) és ők mint csak másodlagos szereplők vannak jelen a lemezen. Sajna. Valakinek nagyon fontos volt hogy ez az amúgy nem rossz énekes balerína kijöjjön ezzel a lemezzel (sicc!) és én jobban örültem volna ha a teljes lemez róla szól nem csak a 60 százaléka mert akkor kiderült volna hogy 60 percre már nem tudja lekötni a figyelmet. Aki ezt a pár áriát meghallgatja tőle nagyjából képbe kerül a képességeit és gyengeségeit illetően. Többet elvárni tőle...? Tudja a franc.

Mondjuk ez a hivatalos trailer, ez a Air Armatae face et anguibus c. ária nem pont így csendül fel a lemezen. Ott a korongon a barázdák vagy ha úgy jobban tetszik a nullák és egyek halmazában sokkal jobban érthetők a kiénekelt hangok bár azért még így is piszkosul kellett hegyeznem a fülemet hogy követni tudjam a futamokban. Nem, nem a HD600 a hunyó mert most szintet léptem és elővettem az Ether C-ét ( talán ettől hitelesebb leszek pár fórumtag szemében ) az meg nem keni el a dolgokat ha jó elektronikára kötik.

Miért kellett ez a vacak videó? Nem értem. Az énekesről ordít hogy tök fáradt, ha jön egy nehezebb futam behunyja a szemét nehogy elrontsa, vezényelget magának...hát akkor miért van van ott Dunford? Miért sasol mindenkit és jelzi egész testével pillanatról-pillanatra hogy minek kellene történnie? Az elhelyezkedéséből és a mozdulataiból egyértelmű hogy rá kellene figyelni viszont az énekes teljesen a saját útját járja és nagyjából kész csoda hogy az ária végére együtt érkeznek meg. Ahányszor meghallgatom ezt a felvételt mindig szurkolok Leának nehogy elveszítsék őt egy Lepsény felé vivő kanyarban. Nem egy szerencsés előadás ez és kifejezetten rossz fényt vet a lemezre is. Aki nem hallja ki a futamok hibáit és a rossz helyre pozícionált hangokat, akinek nem tűnik fel a technikai küzdelem az hallgassa meg ezt az áriát
https://www.youtube.com/watch?v=rXmF6h3Yd_A
majd játsza le újból az alphás felvételt. Ugye-ugye mennyivel másabbFagioli? Kérem, lehet így is énekelni és több tucatnyian vannak a világon akik ezt a minőséget bármikor hozzák. Csak a legutóbbi Vespron mit énekeltek már össze a szólisták! Ehhez a társasághoz nem lesz könnyű Lea Desandrenak csatlakozni.

https://www.lagence-management.com/en/a ... -desandre/
" She was invited to perform alongside prestigious conductors and musicians such as William Christie, Sir John Elliot Gardiner, Jordi Savall, Raphaël Pichon, Christophe Rousset, Marc Minkowski, Fabio Biondi, Leonardo Garcia Alarcon or Emmanuelle Haïm; as well as renowned stage directors: Barrie Kosky, Jan Lauwers, Jean-Yves Ruf, Aurélien Bory, Jean Bellorini".
Ez így szép leírva és bizonyára nyomós oka volt annak hogy ezek a zenészek meghívták magukhoz énekelni. Viszont nem tudom nem észrevenni hogy ennek a lassú tételekben rendkívűl muzikális ifjú tehetségnek alig vannak mélyei és ami talán még szembetűnőbb: a hangjának nincs koncerttermet betöltő képessége. Ki hallotta már Bartoli Gluck 2001-es albumát?
https://www.youtube.com/watch?v=OO8aFGQNGz8
Ez tipikusan egy stúdiós felvétel. Itt úgy énekel Bartoli ahogy koncerttermi körülmények között képtelenség mert a pianokat talán már az első sorokban sem lehetne hallani. Csak hát Bartoliról tudjuk hogy ha kiengedi a hangját akkor a csillár is bellibben egy picit Desandreről meg egyelőre nincs ilyen információ. Én nem lepődnék meg ha az ifjú hölgy a késöbbiekben is csak a stúdiós lemezekre gyúrna. Itt, ezen a Vivaldi lemezen nagyon kellett neki a mikrofon a szája elé.

Ez az ária azért megérdemel egy biccentést:

youtu.be/sY9FdzQBYLc


A kamaraegyüttes viszont zseniális és ha nincs az a 3 versenymű az albumon akkor nagyon szomorú lennék. Így azonban fülig ér a szám és nem győzök betelni velük. És mivel fájlból hallgatok zenét megtehetem azt is hogy dobjam az összes áriás részt és csak a versenyműveket tartsam meg. A hiányzó részekből úgyis bőven el vagyok látva itthon számomra sokkal tetszetősebb kiadásokkal.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Látogatásoddal megtisztelsz, ismerem lakhatási és akusztikai lehetőségeidet, és megértelek.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

fülelek írta:
2019.11.03., vas. 19:36
Tényleg fenomenális ez a Vivaldi ajánlat. Sokan a fagottot csak az TV Maci szignáljából ismerik, vagy a fiatalabbak még azt se...
November 16-án biztos befutó a bemutatótermemben...
Kb sejtem a Te véleményedet a szettemről :D , ennek ellenére nekem is nagyon tetszett. Tovább megyek, szerintem egész jól is szólt. :rolleyes: Meghallgattam erről az albumról a gyors és a lassú "nótát" is, azok is jók, de nem ennyire.
Ha minden jól megy, november 16-án elmegyek hozzád és meghallgatom Nálad is. Az a teremakusztika nagyon érdekel, de a többi is. Már ha még beengedsz.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Tényleg fenomenális ez a Vivaldi ajánlat. Sokan a fagottot csak az TV Maci szignáljából ismerik, vagy a fiatalabbak még azt se...
November 16-án biztos befutó a bemutatótermemben...

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

L5S1 írta:
2019.11.02., szomb. 22:04
Amikor ilyet találok mindig olyan büszke vagyok magamra. És aki ezt beteszi a lejátszójába mondjuk Bokodon az olyat fog hallani amilyet csak nagyon nagyon ritkán lehet. Bődületesen jól szól egy jó szetten.

youtu.be/DCYKWp5wTAk
Holnap ezzel kezdek. :smile32:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Amikor ilyet találok mindig olyan büszke vagyok magamra. És aki ezt beteszi a lejátszójába mondjuk Bokodon az olyat fog hallani amilyet csak nagyon nagyon ritkán lehet. Bődületesen jól szól egy jó szetten.

youtu.be/DCYKWp5wTAk
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Az Alpha egy kicsit melléfogott ezzel a lánnyal. Ráadásul bedobni őt ezek közé a zenészek közé...ez már az aljasság kategóriája. :D

youtu.be/ZxrBSad5FWQ
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A rendezvény 15 órakor kezdődik, de ha nagy az érdeklődés, délelőtt is lehet jönni. Regisztrálás pü-ben célszerű. Zenéket pendrájvon lehet hozni, egyéb cuccost megbeszélés szerint.

Avatar
wigand
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2008.10.04., szomb. 12:33
Értékelés: 14
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: wigand »

fülelek írta:
2019.10.30., szer. 20:46
Ma összeraktam a bemutatótermemben újra a kiállítási cuccost, akinek ott tetszett, annak érdemes kilátogatni hozzám, mert itt egy nagyságrenddel még jobb, és ez elsősorban az akusztikának köszönhető.
Ezennel meghirdetek egy összejövetelt november 16-án szombaton, ahol az új aktív állódobozt (sing4you) is meg lehet hallgatni.
Kell erre az összejövetelre regisztrálni? Mikor kezdődik?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ma összeraktam a bemutatótermemben újra a kiállítási cuccost, akinek ott tetszett, annak érdemes kilátogatni hozzám, mert itt egy nagyságrenddel még jobb, és ez elsősorban az akusztikának köszönhető.
Ezennel meghirdetek egy összejövetelt november 16-án szombaton, ahol az új aktív állódobozt (sing4you) is meg lehet hallgatni.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Pár nappal ezelőtt amikor demóanyagokat válogattam a showra belőlem is ( akárcsak másokból ) előtört a cifra páva. Előkotortam hát a Wilson Audiophile, Audiofon, ABC Records és Foné felvételeimet és gyorsan újrahallgattam őket. Nagyon meglepődtem azon hogy alig egy év leforgása alatt mennyit változott az ízlésem mind az előadások mind az elvárt hangminőség tekintetében és mivel többnyire csak fanyalogtam így gyorsan mást kerestem helyettük. A felvételek természetesen megmaradtak referencia értékűnek csupán én mozdultam el egy lényegesen más interpretációs és hangzásélmény irányába. Egyedül a kék Foné kiadvány zaklatott fel ismét viszont az annyira hogy azóta is rendszeresen hallgatom. Hogy mi a titka? Az akusztikus tér.

A felvétel itt készült 2011 márciusában:
https://www.teatropersioflacco.it/il-te ... -volterra/

Pofás kis színház. Ahogy ránézek a nézőtérre és a páholyokra már tudom hogy itt nem lehet nagy utózengési idővel számolni. Sok ilyen és ehhez hasonló színházban játszottam már… Ezek nagyon hangulatos, barátságos helyek de erősen tompítottak. Jó volna tudni hogy signor Riccit mi vezérelte amikor ide álmodta meg a felvételét. A jó akusztikus tér megfelelő kiválasztása kb. annyira fontos mint egy jól sikerült smink egy szépségversenyen. Nem csak ápol és eltakar de akár még olyan plusz értékeket is oda tud varázsolni az ember arcára amelyek egyébként soha nem is voltak ott. Emlékszik még valaki Szabó Zsófika sminkmentes fotóira? Zenei felvételekkel is meg tudják csinálni ezt a trükköt.

Signor Ricci és az I Musici di Roma nagy kockázatot vállalt amikor kihagyták ezt a megszépítő utózengést. A zenekar azért mert így minden hiba, még a legapróbb melléfogás is azonnal és kérlelhetetlenül kihallatszik, signor Ricci meg azért mert ez a fajta nyers, kicsit fakó, hosszú lecsengéseket mellőző tompa hangzásvilág nem éppen az audiofil nagyközönség kedvence. Vegyük csak a múlt heti showt és pörgessük le magunkban hogy milyen komolyzenei felvételekkel traktáltak minket! Az a d-moll toccáta három helyen is visszaköszönt, az egyik valami irgalmatlanul visszhangos templomban lett feljátszva nem kicsit anakronisztikus módon, a másik egy intimebb szakrális térben histórikusan ugyancsak sok zengéssel. Ez utóbbinál egy pillanatra megtörtént az a csoda hogy odakaptam a fejem mert egy másodpercre valódi orgona hangot hallottam és még a templomi dohosság szaga is felelevenedett az orromban. Szép teljesítmény nem mondom, de ha a szett árára gondolok mindig az ország GDP-je jut róla az eszembe. Egy másik helyen szimfónikus zenekari muzsikával próbált a külföldi kiállító operálni – nem is volt olyan gáz az előadás – csak ott meg pont nem az egységes megszólalás, az összzenei élmény volt a cél hanem az egyes hangszerek, hangszercsoportok demózhatósága. Vicces volt ahogyan a lelkes kiállító kinézett engem magának és minden egyes alkalommal jelezte hogy éppen akkor milyen hangszert hallok. „Triangulum”. Jaj barátom, ha tudnád mennyit ütöttem én ezt a k.rva háromszöget és milyen nehéz eltalálni amikor egyidejüleg a karmester kezét is figyelni kell! „Cintányér”. Jaj barátom, vertem én már ezt a sz@rt 20 percen keresztül is dandárszemlén, ne is mondd! Majd leszakadt belé a karom. Stb stb. Nem volt az egy rossz szoba csak az élmény, a zenei lubickolás élménye maradt el.

Signor Ricci kevés komolyzenei felvételt készített ezidáig, akkor is főként Accardot, Fornacciarit és az I Musicit foglalkoztatta. Az I Musici egy nagyon profi együttes, ezen a felvételen most csupán tizenketten vannak jelen, ennél azért egy kicsit többen vannak a valóságban. A kis apparátus annyira kicsi hogy ennél kisebb már nem is lehetne mert ha mégis akkor már kimaradna pár kotta :D . Ez kedvez az áttetsző hangzásnak és a szólamok érthetőségének, ugyanakkor mivel együtthangzáskor akár ki is lehetne énekelni az egyes hangszerek hangjait mert nincs duplázás következésképpen egymásra zengetés, az egész produkció hogy is mondjam hiperrealistává válik. Itt most pont azt kapjuk vissza amit egy közönséges iskolai próbateremben is hallhatunk. Aki járt már zeneiskolában és eltölthetett pár órát egy hegedű vagy cselló órán, aki részt vett már 50 fő befogadására alkalmas előadóteremben rendezett tanszaki vonós hangversenyen, horribile dictu vonószenekari koncerten az biztos hogy azonnal felkapja a fejét és el lesz bűvölve a felvételtől. Talán még könnyek is szöknek a szemébe. De egy valamit nagyon jegyezzünk meg! A megszokott koncerttermekben általában nem így szól a zenekar. Ott sokkal több a basszus, sokkal jobban terülnek a cselló és a bőgő mély hangjai a színpadon, leszivárognak a nézőtérre és beveszik magukat az ülések háttámlájába is, a hegedűk fényesen csilingelnek és hosszú másodpercekig verődnek oda-vissza a falakról egy nagy tutti lezárás után. A Foné felvételen is van lecsengés, nagyon korrekt és pontos lecsengések de nem úgy hogy közben úgy élvezi magát a koncertmester mint egy majom. Ezek gyakorlótermi lecsengések. Ez az előadás, ez a produkció nem kozmetikázza Vivaldit, nem rak rá alapozót, kontúrt, szájfényt…olyannak mutatja amilyen. Ahogyan csak őrülten ritkán hallani. Tetszenek tudni hogy ez a Foné kiadvány ismét mekkora kurriózum, hogy mekkora lángész ez a signor Ricci hogy ez egyáltalán kipattant a fejéből és még meg is tudta valósítani? 31 tétel van a lemezen. Rövidek, összesen 57 perc az egész. Egyik sem a Grosso Mogul mégis olyan csodálatos a zenei anyag, annyira sokrétű és változatos az egész hogy nem lehet lekapcsolni. Átállítja a belső órát és ami egy óra a valóságban az mindössze öt percnek tűnik. És az előadás sem qtya!
Remélem nem csak a bennfentesek fognak lecsapni rá. Igen, ajánlom a meghallgatását.Nagyon is.

youtu.be/BHA65QOd0VQ
folder.jpg
folder.jpg (104.49 KiB) Megtekintve 5260 alkalommal
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”