Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

EL84 csöves erősitő eladó

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Nem erőszak a disznótor... ;)

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

karácsony2

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

:guitar:

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

:drum:

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

:music1:

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

rebb írta:
2019.11.11., hétf. 00:01
Régóta figyelem a hirdetésed, mert érdekelne az erősítő, csak hát a távolság köztünk nagyon nagy.
Küldtem egy PÜ-t.

rozsnok
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2019.02.20., szer. 16:46
Értékelés: 36

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: rozsnok »

Egy kis adalék a töprengőknek:
Az erősítő nálam volt meghallgatáson, amikor a fenti feszültség-különbség problémára fény derült. A hangján semmit, de semmit nem lehetett észrevenni, csak sötétben az egyik oldal halványabb volt kicsit.Kértem Rotox kollégát, hogy értesítsen, ha megvan a javítással, mert annyira tetszik a hangja. Sajna ezalatt közbejött egy kihagyhatatlan ajánlat, így tárgytalanná vált az adásvétel.
DE!
1.) Ez egy meglepően jó hangú, nagyon eleven, nagyon zenei erősítő!
2.) Nagyon olcsó!
3.) A brummra Rotox kolléga hívta fel a figyelmet már a hirdetés elején, saját tapasztalataim szerint ez információ nélkül nem nagyon zavarna senkit, annyira jelentéktelen.
Ajánlom mindenkinek, ahogyan az eladót is!

Avatar
rebb
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015.02.12., csüt. 17:35
Értékelés: 1

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: rebb »

Rotox írta:
2019.11.08., pén. 22:40
rebb írta:
2019.11.08., pén. 22:19
Vinkler írta:
2019.11.05., kedd 13:33
Kérésre megnyitva!
Hát ezt sajnálattal olvasom :smile51:
Ööö, mi a gond a hirdetés ismételt megnyitásával? (Jöhet privátban is, tényleg nem értem. gondolkodik.gif)

OFF
Szia,
Azzal semmi.
Régóta figyelem a hirdetésed, mert érdekelne az erősítő, csak hát a távolság köztünk nagyon nagy.
Viszont Okt 30-Nov 04- között Pécsen voltam, szerettem volna megfülelni vételi szándékkal, erre mit látok? zárva a hirdetés.
Azt hittem elkelt.
Nov 05.-én nézegetem a hirdetéseket, hátha meglátok valami érdekeset, erre azt látom:
Kérésre megnyitva.
Ez az én formám.
Ezért vertem a fejem a falba.
ON

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

rebb írta:
2019.11.08., pén. 22:19
Vinkler írta:
2019.11.05., kedd 13:33
Kérésre megnyitva!
Hát ezt sajnálattal olvasom :smile51:
Ööö, mi a gond a hirdetés ismételt megnyitásával? (Jöhet privátban is, tényleg nem értem. gondolkodik.gif)

Avatar
rebb
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015.02.12., csüt. 17:35
Értékelés: 1

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: rebb »

Vinkler írta:
2019.11.05., kedd 13:33
Kérésre megnyitva!
Hát ezt sajnálattal olvasom :smile51:

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

zbiro32 írta:
2019.11.05., kedd 19:58
Nekem pontosan ellentétes a tapasztalatom:
Audio Innovations --kis brumm.
Pointe Sima Mk II--0 Brumm.
Mindezt azért írtam le, mert egy csöves erősítő zaja NEM gyártófüggő--sokkal inkább állapotfüggő.
Konklúzióm: az én AI erősítőm jobb állapotban volt, mint a tied, ellenben az általam hallott Pointe-k valamivel rosszabb állapotban voltak a tiednél. ;)

Komolyra fordítva a szót; szerintem még számos további tényező is bejátszhat: hálózati feszültség, stb.. Tényleg nem akartam bántani egyik típust sem, a Sima 20 pl. a szobámban valaha hallott egyik (vagy a) legjobb hang volt - de nálam akkor is búgott kicsit, pedig ez egy forgalmazótól elhozott, vadonatúj példány volt.

De lehet, hogy ez itt kicsit off, és a főni meg fog minket szidni...

Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1235
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 130
Tartózkodási hely: Budapest

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

Rotox írta:
2019.10.06., vas. 21:24
Gabesz80 írta:
2019.10.06., vas. 16:59
Akkor kiderült, ez volt a sejtés is, hogy a fűtésfesz elment vmi miatt. Kellemes brummentes lehet az erősítő, ha egyenáram van a fűtésnél is...
Igen, Zozoweb barátom is azt mondta, hogy valszeg egy dióda nyitófeszültségénél lehetett valami gubanc, de "nem keresgélte, hogy melyik a rossz" :rolleyes: és mint lent írtam a tápáramkörökben - a trafón kívül - gyakorlatilag minden cserélve lett. :smile53:

A javítást követően a korábbinál valamivel "zajtalanabb" lett az erősítő, de nem szeretnék senkit becsapni; teljesen azért nem brumm-mentes. (Nálam, vagy ismerősöknél egyébként az Audio Innovations Series 300 mk1 volt az egyetlen csöves erősítő, aminél - teljes csendben, rátapasztott füllel! - sem tudtam meghallani a trafóbúgást és/vagy a hangsugárzókon keresztül hallható brummot. Az ellenpélda háromféle Pointe, kétféle Dénes Péter, és kétféle DIY csöves - persze azért ezeknél sem volt a "zaj" zavaró. De tranzisztoros erősítőim közül is volt jópár, melyeknél hallható volt némi trafóbúgás/brumm.)

Korábban már vagy háromszor döntöttem úgy, hogy megtartom (és zártam a hirdetést). Most - hallgatva - megint ilyesféle érzések kavarognak bennem... gondolkodik.gif
Nekem pontosan ellentétes a tapasztalatom:
Audio Innovations --kis brumm.
Pointe Sima Mk II--0 Brumm.
Mindezt azért írtam le, mert egy csöves erősítő zaja NEM gyártófüggő--sokkal inkább állapotfüggő.
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Kérésre megnyitva!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Hüpp!

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Gabesz80 írta:
2019.10.06., vas. 16:59
Akkor kiderült, ez volt a sejtés is, hogy a fűtésfesz elment vmi miatt. Kellemes brummentes lehet az erősítő, ha egyenáram van a fűtésnél is...
Igen, Zozoweb barátom is azt mondta, hogy valszeg egy dióda nyitófeszültségénél lehetett valami gubanc, de "nem keresgélte, hogy melyik a rossz" :rolleyes: és mint lent írtam a tápáramkörökben - a trafón kívül - gyakorlatilag minden cserélve lett. :smile53:

A javítást követően a korábbinál valamivel "zajtalanabb" lett az erősítő, de nem szeretnék senkit becsapni; teljesen azért nem brumm-mentes. (Nálam, vagy ismerősöknél egyébként az Audio Innovations Series 300 mk1 volt az egyetlen csöves erősítő, aminél - teljes csendben, rátapasztott füllel! - sem tudtam meghallani a trafóbúgást és/vagy a hangsugárzókon keresztül hallható brummot. Az ellenpélda háromféle Pointe, kétféle Dénes Péter, és kétféle DIY csöves - persze azért ezeknél sem volt a "zaj" zavaró. De tranzisztoros erősítőim közül is volt jópár, melyeknél hallható volt némi trafóbúgás/brumm.)

Korábban már vagy háromszor döntöttem úgy, hogy megtartom (és zártam a hirdetést). Most - hallgatva - megint ilyesféle érzések kavarognak bennem... gondolkodik.gif

Avatar
Gabesz80
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.11.07., szer. 22:14
Értékelés: 7

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Gabesz80 »

Rotox írta:
2019.10.05., szomb. 18:39
Az erősítő hazatért a készítőjétől, minden pöpec. :smile32:

Ha esetleg valakit a "líra" is érdekel: noha valószínűleg csak egy dióda gyengélkedett, ennek ellenére - nagyvonalú megoldásként :smile53: - mindkét oldalon (az erősítő dual mono felépítésű) cserélve lett a(z egyenáramú) fűtés Graetz-hídjának 4-4 db diódája az 1-1 db puffer elektrolitkondenzátorral, valamint az RC szűrő 1-1 db ellenállásával együtt.

A javítást követően mindkét oldalon stabil 6,3 V a fűtőfeszültség.
Akkor kiderült, ez volt a sejtés is, hogy a fűtésfesz elment vmi miatt. Kellemes brummentes lehet az erősítő, ha egyenáram van a fűtésnél is, az EL84 csövek meg nagyon jó hangúak, egyik legzeneibb cső.
Sikeres eladást!

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Az erősítő hazatért a készítőjétől, minden pöpec. :smile32:

Ha esetleg valakit a "líra" is érdekel: noha valószínűleg csak egy dióda gyengélkedett, ennek ellenére - nagyvonalú megoldásként :smile53: - mindkét oldalon (az erősítő dual mono felépítésű) cserélve lett a(z egyenáramú) fűtés Graetz-hídjának 4-4 db diódája az 1-1 db puffer elektrolitkondenzátorral, valamint az RC szűrő 1-1 db ellenállásával együtt.

A javítást követően mindkét oldalon stabil 6,3 V a fűtőfeszültség.

Avatar
Gabesz80
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.11.07., szer. 22:14
Értékelés: 7

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Gabesz80 »

dragonweed írta:
2019.09.15., vas. 21:00
Remélhetőleg nem az anódlemez "világít" fényesebben, ha igen az az EL84-esnél már régen rossz... gondolkodik.gif
Valószínűleg külön fűtése van a két oldalnak, és lehet az egyik kisebb feszültségű, ezért az egyik fűtőszál halványabb. Remélhetőleg... (a képen nem EL84-es van, de ha az ehhez hasonlóan néz ki, az nem egészséges)
Pont ezt írtam előbb, csak most néztem hogy te is írtál, nem tekertem eléggé le. :D

Avatar
Gabesz80
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.11.07., szer. 22:14
Értékelés: 7

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Gabesz80 »

Rotox írta:
2019.09.15., vas. 21:45
Először is köszönöm mindegyikőtöknek a segítőkészséget. :smile53:

@Attila: amit javasoltál - ahogy írtam is ("Itthon oldalanként cseréltem a csöveket, sőt másik csövekkel is kipróbáltam, valóban mindig fényesebb a jobb oldal.") - már megtettem, biztosan nem a csövek különbözőségével függ össze. (Amúgy a csövek természetesen párban vannak.)

@Gabesz80: nem az anódlemez izzik jobban a jobb oldalon (az anódlemezek mindkét oldalon "sötétek"), hanem a fűtőszál(ak), mind az előfok-, mind a végcsövek esetében.

@András: Amennyire értek hozzá, igen, külön fűtése van a két oldalnak: "Dual mono felépítés, oldalanként külön trafó és táp áramkör..."

Előbb-utóbb elviszem a készítőhöz, jó messze lakik tőlem, van vagy 15 km :rolleyes:, csak hát a lustaságom...
Akkor egyértelmű, mivel az egy oldalon lévő csöveknek közös valszin a fűtése, 6,3V-os, itt történhetett vmi, magasabb lehet a feszültség, vagy az is lehet hogy a másik oldal csökkent le, és az sötétebb, relatív minden, de ezeket kell fesz ügyileg megnézni. Addig nem ajánlom az üzemeltetést, mert a csöveket hosszabb távon rongálhatja a nem megfelelő fűtőfeszültség.

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Először is köszönöm mindegyikőtöknek a segítőkészséget. :smile53:

@Attila: amit javasoltál - ahogy írtam is ("Itthon oldalanként cseréltem a csöveket, sőt másik csövekkel is kipróbáltam, valóban mindig fényesebb a jobb oldal.") - már megtettem, biztosan nem a csövek különbözőségével függ össze. (Amúgy a csövek természetesen párban vannak.)

@Gabesz80: nem az anódlemez izzik jobban a jobb oldalon (az anódlemezek mindkét oldalon "sötétek"), hanem a fűtőszál(ak), mind az előfok-, mind a végcsövek esetében.

@András: Amennyire értek hozzá, igen, külön fűtése van a két oldalnak: "Dual mono felépítés, oldalanként külön trafó és táp áramkör..."

Előbb-utóbb elviszem a készítőhöz, jó messze lakik tőlem, van vagy 15 km :rolleyes:, csak hát a lustaságom...

Avatar
Gabesz80
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.11.07., szer. 22:14
Értékelés: 7

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Gabesz80 »

Rotox írta:
2019.09.15., vas. 14:30
Gondolkodtam egy kicsit, hogy beírjam-e ide, de végül is miért ne... :D

Szóval, az erősítő meghallgatáson volt egy fórumtársnál, akinek nagyon tetszett a hangja, viszont észrevette, hogy a bal oldalon az előfok- és a végcső is halványabban világít, ezért - bár hangban semmi különbség nem észlelhető a két oldal között - egyelőre? visszalépett a vásárlástól. (Itthon oldalanként cseréltem a csöveket, sőt másik csövekkel is kipróbáltam, valóban mindig fényesebb a jobb oldal).

Ha lesz kedvem / időm :rolleyes:, meg fogom kérdezni a készítő véleményét erről (addig is szívesen veszem az ötleteket, véleményeket :smile53:), de most nem érek rá, mert jár a kezem-lábam a St. Luis Blues-ra a Benkó Dixieland Band 1982-es Budapest Sportcsarnokbeli koncertfelvételéről. :smile52:

(Lenco PTP, L75 karral by SzLali, Nagaoka MP-110 hangszedő, Palotás F. féle csöves phono és Rega RS3 társaságában. Ez utóbbi - hasonlóan az erősítőhöz - szintén nem kell itt senkinek. Bocs, hogy ezt mondom; de tényleg nem értelek Benneteket... :P)
Mi világít jobban a másik oldalon, az anódlemez, vagy a a fűtés-fűtőszál izzik erősebben?

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Gondolkodtam egy kicsit, hogy beírjam-e ide, de végül is miért ne... :D

Szóval, az erősítő meghallgatáson volt egy fórumtársnál, akinek nagyon tetszett a hangja, viszont észrevette, hogy a bal oldalon az előfok- és a végcső is halványabban világít, ezért - bár hangban semmi különbség nem észlelhető a két oldal között - egyelőre? visszalépett a vásárlástól. (Itthon oldalanként cseréltem a csöveket, sőt másik csövekkel is kipróbáltam, valóban mindig fényesebb a jobb oldal).

Ha lesz kedvem / időm :rolleyes:, meg fogom kérdezni a készítő véleményét erről (addig is szívesen veszem az ötleteket, véleményeket :smile53:), de most nem érek rá, mert jár a kezem-lábam a St. Luis Blues-ra a Benkó Dixieland Band 1982-es Budapest Sportcsarnokbeli koncertfelvételéről. :smile52:

(Lenco PTP, L75 karral by SzLali, Nagaoka MP-110 hangszedő, Palotás F. féle csöves phono és Rega RS3 társaságában. Ez utóbbi - hasonlóan az erősítőhöz - szintén nem kell itt senkinek. Bocs, hogy ezt mondom; de tényleg nem értelek Benneteket... :P)

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

sutemenyx írta:
2019.09.01., vas. 12:01
Azt lehet tudni, hogy mérve mit tud? Hol vannak a savszelek, honnantol lefele kezd el rondulni a szinusz legalabb ranezesre? Esetleg vasmag méret?
Kérdezzétek az építőt, itt van a fórumon.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Rotox »

sutemenyx írta:
2019.09.01., vas. 12:01
Azt lehet tudni, hogy mérve mit tud? Hol vannak a savszelek, honnantol lefele kezd el rondulni a szinusz legalabb ranezesre? Esetleg vasmag méret?
Sajnos ezekre a kérdésekre nem tudok válaszolni, de - ha meg tudjuk szervezni - szívesen lehetőséget adok a mérések elvégzésére. (Pécsi vagyok, a postázást kizárom, viszont kb. havonta járok Bp.-en.)

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Azt lehet tudni, hogy mérve mit tud? Hol vannak a savszelek, honnantol lefele kezd el rondulni a szinusz legalabb ranezesre? Esetleg vasmag méret?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Lezárt

Vissza: “Sztereó erősítők”