Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Avatar
deck
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2012.04.05., csüt. 14:24
Értékelés: 22

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: deck »

Sziasztok!
Vettem vakon egy passzív krk r6 g2 párt, rettenet állapotban volt, plusz már kotortak is benne... best buy pont hu
Elkezdtem átalakítani, egyelőre itt tart a dolog.
IMG_20191201_132844.jpg
IMG_20191201_132844.jpg (2.4 MiB) Megtekintve 3100 alkalommal
IMG_20191201_132844.jpg
IMG_20191201_132844.jpg (2.4 MiB) Megtekintve 3100 alkalommal
Csatolmányok
IMG_20191202_062653.jpg
IMG_20191202_062653.jpg (1.57 MiB) Megtekintve 3100 alkalommal

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: marconi »

Vasti írta:
2019.11.30., szomb. 21:34
Sziasztok!

Egy hülye kérdésem van :-)

A Tannoy M3 dobozkáimban szeretném kicserélni a hangváltó alkatrészeit valami jobbfélére (kondik, induktivitások)
A magas előtt lévő induktivitás a NYÁK lemezen lévő felirat szerint 180uH, de mérve csak 160uH. A többi alkatrész olyan értékű, amilyennek a feliratok szerint lenniük kell.

Na most itt elgondolkodtam egy pillanatra ;-) Vajon a felirat lehet rossz a NYÁK lemezen, vagy az induktivitás sikerült egy kicsit rosszul?!

Tudom, erre így kb. lehetetlen válaszolni, de azért gondoltam megkérdezem...

Üdv: Vasti
Mind a kettőt megmérted? Ha igen és ugyan annyi és így jó volt akkor aszerint vegyél.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Online
Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Sziasztok!

Egy hülye kérdésem van :-)

A Tannoy M3 dobozkáimban szeretném kicserélni a hangváltó alkatrészeit valami jobbfélére (kondik, induktivitások)
A magas előtt lévő induktivitás a NYÁK lemezen lévő felirat szerint 180uH, de mérve csak 160uH. A többi alkatrész olyan értékű, amilyennek a feliratok szerint lenniük kell.

Na most itt elgondolkodtam egy pillanatra ;-) Vajon a felirat lehet rossz a NYÁK lemezen, vagy az induktivitás sikerült egy kicsit rosszul?!

Tudom, erre így kb. lehetetlen válaszolni, de azért gondoltam megkérdezem...

Üdv: Vasti

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Megjött az utolsó, talán legfontosabb alkatrész a hangfalamhoz. Ez egy 6,8uF-os Superior Z Cap. Rögvest be is forrasztottam, a sima Z cap helyére, addig melengettem a renceremet. Ez a kondi az Accuton mély-közép sugárzóval sorba van kötve, egy Jantzen Wax szalag tekercsel meg párhuzamosan. Ez a két elem mint párhuzamos rezgőkör hivatott leszívni az Accuton 4,5kHz-n lévő rezonanciáját. Más hangváltónak mondható elem nincs is a kiváló Accuton áramkörében. Alul a doboz vág. Nos frissiben meg is hallgattam a módosult hangfalam. Elsőnek egy koncert felvételt tettem be, mégpedig a JC. Superstart. Ez a felvétel az NBC TV-ben előadott változat koncert felvétele. Nem a legjobb felvétel, de ugye a művészetet szeretjük először, nem a technikát. Amit elsőre meghallottam, az az, hogy mintha a zenészek rátettek volna egy lapáttal. Amolyan szívlapáttal. Minden több lett, a zajok is, a taps is, az ének is. Főleg a női. Aztán meghallgattam egy kedvencem, a Pikapika Teart együttest. Ez egy igen érdekes zene. Ez egy krasznojarsk-i banda, az énekben előfordul a "kudá igyos rock malcsik" szófordulat is. :D Amúgy a zene folkbeütésekkel tarkított avangard rock muzsika, rendkívül izgalmas, nehéz elszakadni tőle. Már csak azért is, mert ez a felvételük (Holdbogyó) rendkívül jó minőségű. Alapvetően akusztikus hangszereken játszanak, és van hegedű is. Sőt, nagyon van, lévén hogy ezt a hangszert használják a szólógitár helyett. Örömömre kiderült, hogy ez a kondi libabőr faktoros. A 10 fokú libabőr faktor skálán úgy 8-at kap. Hihetetlen hegedű megszólalás, nagyon jó cinnek, és bár az énekes lány nem a legjobb hangú, ettől függetlenül az ének nagyon autentikus, és rusztikus, vagy ruszkis? Mindenesetre nagyon jó. Mindenkinek ajánlom figyelmébe ezt a zenét, de még inkább a Jantzen Superior Z Capot megtámogatva egy Accuton hangszóróval, mert ugye a kondi magában nem nagyon muzsikál. :P Úgy vélem, hogy egy rendszer hangját minden befolyásolja, de talán a hangminőség 80-85 %-ért a hangfal a felelős. Érdemes két évig zsíroskenyeret enni azért, hogy legyen egy jó hangfalunk. Erősítőt aztán is ráérünk építeni.
A hangfalam hangváltója jelenleg így néz ki:
REGULUS Xover.JPG
REGULUS Xover.JPG (166.33 KiB) Megtekintve 3072 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Elfelejtettem írni, hogy a Zobel értéke 8,2 Ohm+ 10uF.
Végül is a hangfalam átvitelének diagrammja így néz ki: (a reflex nyílások hatása nélkül)
Regulus.JPG
Regulus.JPG (160.78 KiB) Megtekintve 3131 alkalommal
A kütyü már kb 6 hete működik. Hogy milyen a hangja? nos először is a Sca Speak miatt alul 28 Hz-ig sugároz. Ez a tény a basszus lesugárzást teljessé teszi. Lehetne megfogottabb a mély átvitel (bassrefley doboz) de elégedett vagyok vele, mert az erősítőim Q faktora a lehetséges legtöbb, ami lehetséges az alkalmazott CFB miatt. Jelenleg az ARC M60 HD monoblokkokkal használom a hangfalat. A magasak nagyon "ott" vannak, az AMT miatt. Betyár jók azok a hangszórók. Méltó társai a kistorzítású Accuton közepeknek. Hallottam, mondta valaki, hogy az AMT nem jó, mert nagy a torzítása. Nos az illető még életében nem hallott AMT-t, illetve halovány segéd fogalma sincs annak működéséről. :rolleyes: A tér leképezés pontos, a tér nagy, de a legjobb az, hogy a hang szépen leválik a hangszórókról. A torzítás kicsi. Van egy David Gilmour koncertem, amit a Royal Festival Hall-ban vettek fel. Nos az szenzációs. Gyönyörűen hallatszik a terem hangja, nagysága, és a közönség krákogása. De a legjobb az, hogy az S, SZ, CS hangok nagyságrendekkel (ha van erre mérőszám) kevésbé smirglizik a fülemet. Ennek nagyon örülök. A megszólalás természetes (ezért nem tetszik mindenkinek) sima, és lúdbőr faktoros. Hogy mit javítanék rajta? Ha sok pénzem lenne, akkor még beleépítenék 1 Scan Speak mélysugit a dobozba, valószínűleg izobarik elrendezésben. A reflex nyílások elhagyása mellett. (nem biztos, hogy ez nem lesz megvalósítva. :D
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

A doboz méretét végül is a gyári ajánlás alapján választottam meg:
Accuton ajánlás.JPG
Accuton ajánlás.JPG (113.36 KiB) Megtekintve 3023 alkalommal
A doboz zárt, térfogata üresen kb 4 liter. Pontos méretet nem tudok, mert ennél a kis méretnél már a hangszóró térfogata is mérvadó. A tömés benne birka gyapjú, amit még tavaly kaptam Jozef barátomtól.
A választás több okból indokolható.
1, a 0,71-es Q érték miatt. (impulzus átvitel)
2, a 98-as alsó határfreki miatt (a 2,5 utas rendszer miatt.
3, a derekam sem szakad le, ha mozgatnom kell.
Bedobozolva a hangszórót, megmértem az átvitelét a szokásos szituációban. (quasi szabadtérben) A mérés során az alábbi átvitelt produkálta a cucc:
Nearfield Accuton.JPG
Nearfield Accuton.JPG (135.89 KiB) Megtekintve 3023 alkalommal
Tkp. hozza a paramétereit. A doboz nagyobb mint az ajánlott. Ha akkora lenne, akkor alul előjön az a bizonyos púp. Ezzel a mérettel (kb netto 3l) jó az alsó lefutás. Felül be kellett próbálni egy soros szívókört, ami igen meredeken leszívja a HSZ 4,5kHz-s rezonanciáját. A mérésnél ez a szívókör már bent volt. Először alul is akartam vágni, de a végső éllapotban ez elmaradt. Jól látható az alul felül lévő síma lefutás, a 400 Hz alatti esés az átvitelben, amit majd a méjsugárzó reményeim szerint kipótol. (ami azért nem teljesen így lett) :D Nagyon szép a középtartománya, s ráadásul kistorzítású. Ezt lehet is hallani. Egy Zobel kör beépítése után az impedancia görbe is jó lett:
Accuton impedancia.JPG
Accuton impedancia.JPG (140.06 KiB) Megtekintve 3023 alkalommal
A zöld vonal a végleges. Az R és C tagok kísérletezéssel lettek meghatározva.
A hangváltó alkatrészei a korábbi Regulus verziómból lettek áthozva: Silver Superior Z Cap, Superior Z Cap, valamint kék Jantzenek, Kiwame és Mills ellenállások, Jantzen Wax szalag tekercsek. Apropó, maradt ki Jantzen tekercs, nem Waxos, de hibátlan, majd felteszem az eladó térbe. Hátha valakinek kell a karácsony fa alá. :napsut:
Egyébként érdekes lett a hangváltó a végső állapotában: az Accutonon nincs hangváltó a már említett soros leszívó rezgőkör kivételével, de az ugye nem vált. Ez a konstrukció meg is hallatszik a hangon. Az ESS ATM 01-es magas sugi cca3,2kHz-nél illeszkedik felülről. A Scan Speak 26W-853 4G00 kb 320Hz-tól váltódik.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Az Accutonok doboza. Az előlap 28mm-es MDF, a többi pedig 16mm-es. A képen a ragacsolás látható:
20190918_134247.jpg
20190918_134247.jpg (214.11 KiB) Megtekintve 2915 alkalommal
Persze nem vagyok asztalos, de a végeredmény pofás lett. Az asszony is bele törődött. :D
No persze, ha már összeragasztottam, rögvest le is fillereztem, amely stációt a következő fotón láthatjátok.
20190925_133341.jpg
20190925_133341.jpg (171.72 KiB) Megtekintve 2915 alkalommal
Persze le is festettem, meg políroztam, meg megint lefestettem.
20191002_122518.jpg
20191002_122518.jpg (440.03 KiB) Megtekintve 2915 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

A Canton módosítása előtt gyakoroltam az én hangfalammal. :D Régóta hallgatom a REGULUS hangfalam. Egy módosítást már végeztem rajta, mikor a kis AMT-t lecseréltem a legendás AMT-01-re. Úgy gondoltam, hogy a mély-közép szekciót is feljavítom, ezért vásárlásba kezdtem. Vettem egy pár ilyet:
20190425_155925.jpg
20190425_155925.jpg (178.31 KiB) Megtekintve 2775 alkalommal
A fenti produktum csomagolása elsőosztájú. Látszik a termék hígendje. :P Például abban, hogy a két hangszóró össze van válogatva, ráadásul a gyári számuk egymást követik.
A cséve test titán a jobb hűtés, merevség, és teherviselőség miatt. A kosár öntvény, robosztus, a membránt préselt háló védi. A membrán anyaga kerámia. A figyelmeztető felszólítás szerint hozzáérni tilos, mivel nagyon törékeny. Az átvitele egyenes, már 2,7 literes dobozban is használható. A mágnes alig kisebb mint a membrán, jó vastag, nehéz, és gondolom megfelelően erős is. A fotón jól látható a lágyvaskörön kiképzett szellőző furat:
20190425_160009.jpg
20190425_160009.jpg (142.59 KiB) Megtekintve 2775 alkalommal
Szemből nézve is gyönyörű a fehér membránjával. Próbaképpen bekötöttem csak így meztelen. Ami szembe, illetve fülbe tűnt elsőre, az az, hogy az énekhang rendkívül tisztán szólalt meg. De ez csak persze egy 1. benyomás Viszont az igaz, hogy ezek az Accuton kerámia membrános hangszórók a többi hangszóróhoz mérve rendkívül kis torzításúak, amit az adatlapjából kiolvashatunk.
Persze sok kísérlet, mérés, fülelés van még vissza ahhoz, hogy ez a hangszóró a legjobbakat nyújtsa a hangfalamban. De azért bízok abban, hogy hamar célt érek.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

cooler-mg írta:
2019.11.06., szer. 20:39
Tapasztalatom szerint a kék helyett klasszisokkal jobb a piros Jantzen, a kapott hangban mindenképp.
Esetleg ebben az irányba érdemes lenne egy próbát ejteni. Persze a pénztárcát megviseli. 😁

dys-cus írta:
2019.11.06., szer. 17:15
A hangváltó az új alkatrészekkel így néz ki:
20191105_152742.jpg
Sokat kísérleteztem, mire össze állt a hang.
Jók a tapasztalataid, a piros jobb egy fokkal, és az ára úgy alakul mondjuk 10uF-nál, hogy a kék 7,04 Eu, a piros 43,6 Eu. Ez több mint 6-szoros árkülönbözet. Ilyen árak mellett a 8db kondi, meg a Jantzen Wax tekercs már többe kerül, mint a hangfall ára. Szóval tuningolni csak ésszerűen lehet. Ez nem egy High End hangfal, ezért felesleges bele tenni High End alkatrészeket. Viszont azzal, hogy a bipoláris elkókat kicseréltem, sokkal jobb lett a hangja.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

dys-cus írta:
2019.11.07., csüt. 08:32
avl2 írta:
2019.11.06., szer. 17:47
dys-cus írta:
2019.11.06., szer. 17:28
...a mély béli impulzus átvitele...
mérhetnél impulzusátviteleket is (nem kritika, ne bantodj meg, de érdekelne)
Szállításra előkészítve. Én már vissza nem cipelem a ház másik oldalára törött lábujjal! Így is majd leszakadt a derekam. De mint írtam, jó az impulzus válasz, érezni a basszus artikulációján.
persze, értem. nem is - csak - erre az esetre, hanem ezutánra gondolva ;)

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

avl2 írta:
2019.11.06., szer. 17:47
dys-cus írta:
2019.11.06., szer. 17:28
...a mély béli impulzus átvitele...
mérhetnél impulzusátviteleket is (nem kritika, ne bantodj meg, de érdekelne)
Szállításra előkészítve. Én már vissza nem cipelem a ház másik oldalára törött lábujjal! Így is majd leszakadt a derekam. De mint írtam, jó az impulzus válasz, érezni a basszus artikulációján.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
cooler-mg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2014.11.20., csüt. 14:02
Értékelés: 30

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: cooler-mg »

Tapasztalatom szerint a kék helyett klasszisokkal jobb a piros Jantzen, a kapott hangban mindenképp.
Esetleg ebben az irányba érdemes lenne egy próbát ejteni. Persze a pénztárcát megviseli. 😁

dys-cus írta:
2019.11.06., szer. 17:15
A hangváltó az új alkatrészekkel így néz ki:
20191105_152742.jpg
Sokat kísérleteztem, mire össze állt a hang.
https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php? ... 5#p2807625

Megjelenítő: Lapos, Hangsugárzó: DIY, Kábel:DIY (Neotech, pure silver, Furutech), Erölködő: Luxman, DAC: Musical Fidelity, Lejátszó: Philips 620 MOD CD, Raspberry (Volumio)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

dys-cus írta:
2019.11.06., szer. 17:28
...a mély béli impulzus átvitele...
mérhetnél impulzusátviteleket is (nem kritika, ne bantodj meg, de érdekelne)

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Természetesen meg is hallgattam a hangfalat. Nehéz munka volt. :D Tényleg, mert mire becipeltem a szobába, azt hittem besz...ok. Nehéz egy jószág az ilyen kütyü.
A hangja érdekes. Először is megszűntek az éles sziszegő hangok. Az eredeti magas sugárzó egy fém dóm, ami hozta is a hangját, ahogy kell. Az SB dómmal lágyabb hangóú lett a hangfal. Nagyon ott van a mély is. Ha az én hangfalamhoz viszonyítom, az egy picit mindenből többet ad, magasban is, meg mélyben is. Viszont a Cantonnak jobb a mély béli impulzus átvitele. Az egész megfogottabb, jobban együtt van. Szívesen áttenném ezt a malomkerék nagyságú hangszórót az én hangfalamba ezzel a dobozzal együtt. Viszont a középsugárzó Accuton-om tud valamit: tisztábban hozza a közepeket. A Canton sztereója jó, a hang szépen leválik a hangszóróról. Szerintem ez a Canton is egy jó Canton, előbre mutató mint a CT800-as, főleg a basszusa terén. Ez nagyon kiváló. Barátom jól járt, hogy megvette. Egy kis faipari restaurálás kell még neki, s lesz egy hájend hangfala. A fotón a hangfal látható a tesztelés közben. A hangfalon a teszteléskor sokat segítő munkatársam látható. Jó füle van. :D
20191106_135425.jpg
20191106_135425.jpg (353 KiB) Megtekintve 2874 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

A hangváltó az új alkatrészekkel így néz ki:
20191105_152742.jpg
20191105_152742.jpg (318.83 KiB) Megtekintve 2867 alkalommal
Sokat kísérleteztem, mire össze állt a hang.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Egy barátom megkért, hogy kicsit javítsak a hangfalán. Egy Cantonon. A tuning az alábbiakban valósult meg:
Magas sugi csere SB26ADC-C000-ra Jozef67 ajánlása alapján,
Bemeneti terminál csere banános-szorítósra,
Magas hangváltó újra gondolása Jantzen WAX Coilra, illetve Jantzen Crosscap kondira,
A crossover összes bipoláris kondijának cseréje Jantzen kondira,
a közép sugi alul áteresztő szűrőjének "kiigazítása" SB dómhoz,
Az összes filléres huzalellenállás cseréje carbonfilm ellenállásra (Kiwame),
Belső kábelezés cseréje, hangolása. A felhasznált vezetékek:AuduoQuest-ből kihúzott tömör réz, Ezüstözött teflon szigetelésű tömör vezeték, és "MIG" kábel árnyékoló védő harisnyától megfosztva juta szigeteléssel. Szóval ilyen nyalánságok történtek.
Az alábbi fotón kb 5Wattal meghajtva a szokásos mérési körülményeim között végeztem. A mérő mikrofon a DÓM sugival egyvonalban, 1 méterről történt. A Canton a piros görbe, a kék görbe az én saját hangfalam a Regulus módosítás után. Nála a mély középsugárzót cseréltem le Accutonra. Egy hete lett kész. A hangnyomások nincsenek egyeztetve. Érdekesen alakul a két hangszóró átvitele. Kis jó indulattal azt mondhatnánk, hogy egymásnak tükörképei. :D
Canton CT2000.JPG
Canton CT2000.JPG (167.87 KiB) Megtekintve 2893 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A forgalmazó véleménye többet számít, mint azé a felhasználóé, aki a kezdetektől ismeri a VdH márkát, és pár kilométert már felhasznált belőle ? gondolkodik.gif
:noproblemo:

Sonny

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Sonny »

A cs12 a forgalmazó szerint is jobb, mint az ft12. Ha az a kábeles kívül, nyogodtan használd belül is.
S

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

bezdany írta:
2019.08.13., kedd 11:45
Hello!

Van egy Swans T600F hangfalpárom, belekukkantottam, és lecserélném a gyári kábeleket a belsejében.
Mit ajánlotok, mit lehetne belepakolni?
VDH cs122 hangfalkábelt használok hozzá, esetleg ha vennék még abból, és azt raknék a belsejébe is az működhet? gondolkodik.gif

Köszi!
Működni ugyan működik, de más VdH kábellel jobban járnál, azaz jobb hangminőség -alacsonyabb áron.
https://hangtechnikakft.hu/ft-12-halogen-free-11437
Két szálat kell venni (pirosat és feketét a fázis tévesztés elkerülése érdekében), szebb/jobb hangzást kapsz, mint a CS122-vel.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

bezdany írta:
2019.08.13., kedd 11:45
Hello!

Van egy Swans T600F hangfalpárom, belekukkantottam, és lecserélném a gyári kábeleket a belsejében.
Mit ajánlotok, mit lehetne belepakolni?
VDH cs122 hangfalkábelt használok hozzá, esetleg ha vennék még abból, és azt raknék a belsejébe is az működhet? gondolkodik.gif

Köszi!
Miért ne működne?

Avatar
bezdany
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2013.10.20., vas. 20:39
Értékelés: 31

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: bezdany »

Hello!

Van egy Swans T600F hangfalpárom, belekukkantottam, és lecserélném a gyári kábeleket a belsejében.
Mit ajánlotok, mit lehetne belepakolni?
VDH cs122 hangfalkábelt használok hozzá, esetleg ha vennék még abból, és azt raknék a belsejébe is az működhet? gondolkodik.gif

Köszi!

Online
Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Sándor!
Tudod!!! Ronda, de finom!!! 😂
Legalább nem látszik! 😉
Ehhez kellett mindenből jobb mert kevésnek éreztem a többi komponenst. Primare A30 MkII erősítő, Cord 2qute dac, Valhalla Aura 2V2 digi kábel már megtette a hatást rendesen! Több erősítővel ki lett próbálva már és nagyon megmutatja a különbségeket.
Meg a CD lemezek minőséget is!
IMG_20190530_124845.jpg
IMG_20190530_124845.jpg (2.22 MiB) Megtekintve 3168 alkalommal
Ezt a lemezt csak kölcsönbe kaptam!
Mikor végig hallgattam akkor külön értelmét nyert hogy milyen a 3dimenzios hang!

Sonny

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Sonny »

József!
Legalább jól szól, mert nem szép :D
Az eredeti hangtól tényleg nagy előrelépés, de erősítő terén is léptél pár lépcsőt felfelé . . . :smile32:
Kár, hogy már nem hallhatom sad.gif

Online
Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Úgy néz ki hogy a hangfalam be van fejezve!
Ez a végleges hangváltó!
Canton Ct800
IMG_20190501_122527.jpg
IMG_20190501_122527.jpg (2.65 MiB) Megtekintve 3233 alkalommal
IMG_20190501_160249.jpg
IMG_20190501_160249.jpg (2.61 MiB) Megtekintve 3233 alkalommal

Avatar
yba_us
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2007.11.29., csüt. 12:09
Értékelés: 16

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: yba_us »

Van erre egy jo mondas. Ami nincs elromolva, azt ne akard javitani. :ohnoohnoohno: A Revel kicsit jobban ert ehez a temahoz, es a kimber 8tc kabel biztosan nem fog rajta segiteni, mert nem is kell. Az a hangfal a vilag egyik legjobb, es legsikeresebb hangfala a kategoriajaban, es nem veletlenul. A Revel mernokei azert tettek bele azt a kabelt, mert pont megfelelt az elvarasuknak, es azzal lett hangolva a hangfal. :tutiok: Tehettek volna bele mast is, de azt valasztottak. Szerencses vagy, hogy ilyen hangfalad van, es csak dolj hatra nyugodtan, es felejtsd el az oktalan atalakitasokat, high end keszulekek eseteben. Egyszeruen csak ertelmetlen. Persze sokan elnek ebbol, de van az a szint, amikor nincs szukseg erre. Ja, az a keresztvalto is ugy jo ahogy van...! Beke veletek. ;peace;

erica írta:
2018.11.07., szer. 12:49
IMG_20180927_084856.jpg
erica írta:
2018.11.07., szer. 12:48
erica írta:
2018.11.07., szer. 12:45
Sziasztok!
Szeretném átkábeleztetni a hangfalaim Revel és a belső kábelen is revel felirat van.
Érdemes-e átkábeleztetni jobb minőségüre ?
Vettem kimber 8tc de az kevés lenne hosszra.
" Latom, meg mindig analogot hallgatsz. Ja, nem doltem be a digitalisnak, mert a klasszikusokon az sem tudott javitani"" :-)

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”