Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

mackohaz írta:
2019.11.18., hétf. 19:34
Vinkler írta:
2019.11.18., hétf. 19:08
Vinkler írta:
2019.11.18., hétf. 19:04


Ez melyik modell?
Jah, Aeon...
igen az, egy kicsit nagyobbnak tűnik viselve és nagyobb is mint az olasz modellek de tűrhető, van egy Kask-om is az olyan mintha svájci sapka lenne rajtam éppen jó az L-es méret..
A mostani sisakommal is az volt a gondom, hogy olyan érzésem volt, mintha kipát viselnék. Gondoltam, most jól jönne valami más.
Mavic sisakokkal van valakinek tapasztalata?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
mackohaz
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2326
Csatlakozott: 2008.02.04., hétf. 22:59
Értékelés: 672

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mackohaz »

Vinkler írta:
2019.11.18., hétf. 19:08
Vinkler írta:
2019.11.18., hétf. 19:04
mackohaz írta:
2019.11.18., hétf. 18:02
aeonfrost.jpg tudom ajánlani, nem egy aero de viszont nagyon szellős könnyű sisak...
Ez melyik modell?
Jah, Aeon...
igen az, egy kicsit nagyobbnak tűnik viselve és nagyobb is mint az olasz modellek de tűrhető, van egy Kask-om is az olyan mintha svájci sapka lenne rajtam éppen jó az L-es méret..
"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC & Era300

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Vinkler írta:
2019.11.18., hétf. 19:04
mackohaz írta:
2019.11.18., hétf. 18:02
aeonfrost.jpg tudom ajánlani, nem egy aero de viszont nagyon szellős könnyű sisak...
Ez melyik modell?
Jah, Aeon...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

mackohaz írta:
2019.11.18., hétf. 18:02
aeonfrost.jpg tudom ajánlani, nem egy aero de viszont nagyon szellős könnyű sisak...
Ez melyik modell?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
mackohaz
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2326
Csatlakozott: 2008.02.04., hétf. 22:59
Értékelés: 672

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mackohaz »

trane írta:
2019.11.18., hétf. 18:23
mackohaz írta:
2019.11.18., hétf. 11:32
2202CEDE-5CC3-4BE0-B903-76BD82709EDB.jpg.
hát te ne akard megvenni revox bringáját :smile29: (kb. 63-asnak tűnik a vázad :smile53: )
háát eggen 61-es de 197-cm hez kell is :D revox bringáját utoljára a Hobbitba láttam Bilbó alatt onnét volt olyan ismerős.. :D :D :D bocs...revox nem tudtam kihagyni :smile53:
"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC & Era300

Avatar
mackohaz
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2326
Csatlakozott: 2008.02.04., hétf. 22:59
Értékelés: 672

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mackohaz »

aeonfrost.jpg
aeonfrost.jpg (251.84 KiB) Megtekintve 1659 alkalommal
tudom ajánlani, nem egy aero de viszont nagyon szellős könnyű sisak...
"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC & Era300

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Jah, egy bukót nekem is vennem kell...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

A fehér - pirossal vagy a fekete - pirossal nagyon bejön 36_3_1.gif

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Igazából mindig van valami. Persze mindennek meg van az oka, magyarázata, hogy miért is kell. Természetesen látni és látszani nagyon fontos.
Tudod van egy Salice bukóm leborulok.gif ami teljesen jó, szép, kényelmes, semmibe nem tudnék belekötni. Most mégis beleszerettem egy ilyenbe:
https://bringaland.hu/casco-speedairo-k ... sisak-1160

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

közben találtam bikemagon teszteket. nos igen, jobban világít,mint azn kis Solarom :) mondju kaz 2500 volt és a kihalt reptéri bekötöúton járok vele,ott elég,de ez azért sokkal jobb. na,kezdhetem előlről a lámaprojektet :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

AAttila írta:
2019.11.10., vas. 10:46
Nekem ilyenek vannak:
http://bikemag.hu/shopping-guide/velote ... elso-lampa
http://bikemag.hu/shopping-guide/velote ... atso-lampa
Mindkettő USB-n tölthető, 4 fokozatban állítható az erőssége, valóban sokáig bírják és aki ezeknek a fényét nem veszi észre, az nem is akar észre venni. :tutiok: És Te is látsz , nem csak látnak.
majd csinálj már egy fotót, aránylag sötét helyen, mennyire világítja be a lámpád. igaz, hogy most vettem akksikat a régibe, de fene tudja :) látok azzal is,de valamire mindig kell költeni ;-)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

ó be szép keréköd vagyonehe :) :smile32:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
mackohaz
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2326
Csatlakozott: 2008.02.04., hétf. 22:59
Értékelés: 672

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mackohaz »

Pirosom...rejtőzködik a fenevad:)
Pirosom...rejtőzködik a fenevad:)
2202CEDE-5CC3-4BE0-B903-76BD82709EDB.jpg (238.57 KiB) Megtekintve 1786 alkalommal
"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC & Era300

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

csak annyi, nézegettem a kerékpárnepperek árait és mivel baromira nem férünk, ha véletlenül valakit érdekel, tudjatok róla, hogy lemegyek 150-re.
Van egy Campa rotoros Campagnolo Zonda kerék is, azt 60-ért adom. 56EUR rá a shimano rotor, nekem nem éri meg megvenni, van egy Fulcrum Zerom, ami hasonló, de ettől jobb kerék,azt se használom.Télikeréknek meg sajnálnám befogni.
1514 grammos szett. az nem rosz. sajnos a bringával nem lehet párosítani,csak ha rotort cserélünk, de együtt nagyot ütne.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

pärt írta:
2019.11.13., szer. 22:55
Nekem kicsi a váz, de nagyon gondolkodom. Az a negyvenötös átlag csábító. 31_1_21.gif
170 centiig jó. én 165 körül vagyok és még csak 80-as a stucni.
Gönczy Gergő nálunk versenyzett,majd most az Epronexnél (Ö most elég jól fut). 175 centi és ugyanilyen paraméterekkel bíró (47-es váz, 517 körüli felsőcső) Willier Cento 1 air géppel nyomta,de 120-as stucnival. A versenyzőknek jobb a kisebb gép, kezelhetőbb, jobban mozgatja maga alatt, főleg kanyargósban.

Egyébként nővelem a tétet, adok hozzá egy szett, színben hozzá illó Schwalbe Ultremo ZX evo gumit :) Szerintem az van a képen, ill még nem láttátok, milyen egy karbonkerékkel, amit már néha 100-ért is árulnak bikemagon. Persze nem Visiont, de kérdés, mi a cél :) Egyébként a 45-ös tempót Fulcrum Racing Quattro kerékkel toltam, ami nagyon illik hozzá. Árban se necces, csak nem az új LG verziót kell megvenni, hanme van valami új kiadása, más néven... 1700
https://www.kupkolo.cz/silnicni-kola-fu ... re_z98188/
20191112_203003_k.jpg
20191112_203003_k.jpg (481.93 KiB) Megtekintve 1859 alkalommal
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Nekem kicsi a váz, de nagyon gondolkodom. Az a negyvenötös átlag csábító. 31_1_21.gif

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Pótkereket leszedtem a fotó idejére :)
De ma csináltam gonosz képet. Karbonkerékkel a merida :D Mondjuk eredetileg ahhoz lett véve, de azt inkább nem adjuk vele :)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

AAttila írta:
2019.11.12., kedd 17:37
Szia Revox szia.gif
Jól eltűntél, de ezek szerint megy még a bringázás :tutiok:
Jah, gyerekbiciklikkel! :kapdelm:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Szia Revox szia.gif
Jól eltűntél, de ezek szerint megy még a bringázás :tutiok:

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

Csak úgy, hogy a csere érthető legyen :) Egyébként a felsőcső rövdebb 2 centivel és racsinggeometria.
minden karbon,ami lehet, kivéve hajtókar. remélem nem esik vele, mert akkor visszasírjuk a meridát. azzal sose esett...
Vinklernek, a Metron40 szingós :) Latexes Vittoriaval. Imádom fújtatni 2naponta. :)
camin.jpg
camin.jpg (447.65 KiB) Megtekintve 2082 alkalommal
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: revox »

üdv a csapatnak!
tolok fel pár képet. Ezt a bringát el akarju kadni, de nem fogok a bikemag-on kínlódni barmokkal. A lényeg,valam,ikor magamnak vettem,aztán pár kör után lett pénzem és leváltottam Reactora. Az asszony használta, de még az 5-6 évvel ezelőtti láncon sincs érzékelhető nyúlás. Egyszer viszont könyöklővel mentem vele egy páros időfutamon,amit megynertünk, illetve debrecenJózs és hajdúböszörmény között fulcrum Quattro kerekekkel 45 km/h-s KOM-ot álltottam be, készülve az időfutamra. Szóval megy is, meg egyszerű is. Szerintem hibboistáknak lenne jó. A váz hydrogormos alu, de karbonosan viselkedik a bicaj. Villa karbon persze. Meglepőnej ól kapaszkodik emelkedőkön.
Nőknek is jó lehet és talán itt lehet érdekes, mert a mérete 155 centitől 170ig belőhető és testreszabva adjuk át. kormány 38 vagy 40-es, stucni 60-80-100. Nyeregcső (karbon) egyenes a relatíve hosszabb felsőváz és a merevség miatt, de van hajlított is (az elsőt javallom hozzá, kétcsavaros állítós)
Ultegra szettes(6603 asszem), de 3x10 speed, így ezzel egy nyugdíjas is felmegy bárhova. Az asszony a 24%-on felment. Jelenleg 30-39-50 tányérral van szerelve, de megvan hozza az 52-es is. Kereket nem adok, mert nincs :) Vagyis van egy Campa Zonda, de azon jelenleg Campa rotor van, a többi kell.
A 24 magas FSA kerékkel kevésbé mutatós, de ez maradt benne nyárról. Egy profilosabb kerékkel elég bitangosan néz ki és eddig aki látta, nem volt kérdés, hogy karbonnak hitte :D Magyarul jól néz ki, de ha eldől, nem törik el.
Szerelten ez a felszereltség nem létezett, csak gyengébb, az volt 450ezer. Nekem 200 kellene ére, ami elsőre soknak hat, de mint mondtam, testreszabjuk (amit most vettem az asszonynak, a testreszabás már plusz 100ezernél jár...) és lényegében egy 40+, nemdohányzó hölgytuljdonostól veszi, aki veszi (like a new). Természetesen kerékügyben segítek, mi való bele és létezik az a pénz is, hogy a Zondán lecseréljem a Campa rotort Shimanora.
ja, 3 féle nyeregből lehet választani. Kényelmes (ez van a fotón, vadi új, Selle It, mg pálca), közepes,de inkább teljesítmény (Pells, like a new) és a keményeknek egy full karbon (én ezt használnám, új, de ez veretős nyereg).

Merida Race Lite vázra épült, XS méretben. nyeregcső 470, kereszt 440. felsőcső effektív 517mm.

Mint írtam, hírdetni nem fogom, mert nem kínlódok senkivel és nem is engedek be idegeneket a házba, benzinkúton meg nem könnyű testrszabni :)

bocs ha OFF, de csak ismerősöknek szólok róla. Ha sokáig nem megy el, lebontom, de kár lenne érte. Eladás oka, hogy kapott anyu egy min 2 szinttel erősebb bringát :)
race_lite.jpg
race_lite.jpg (502.35 KiB) Megtekintve 2107 alkalommal
ekkora egy 155 körüli csaj mellett... de 170ig el lehet tolni. Neki 60-as stucni kellett... Nekem 80-assal jó, de van egy 100as Dedám is.
olymp_race_lite.jpg
olymp_race_lite.jpg (149.09 KiB) Megtekintve 2107 alkalommal
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Jó hátsó lámpát sokkal egyszerűbb volt venni valamiért, mint elsőt. Mára a modern led technológiának köszönhetően már kedvező árban vannak elfogadható első lámpák is.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Nekem ilyenek vannak:
http://bikemag.hu/shopping-guide/velote ... elso-lampa
http://bikemag.hu/shopping-guide/velote ... atso-lampa
Mindkettő USB-n tölthető, 4 fokozatban állítható az erőssége, valóban sokáig bírják és aki ezeknek a fényét nem veszi észre, az nem is akar észre venni. :tutiok: És Te is látsz , nem csak látnak.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Palm »

Bringa lámpák terén nagy a fejlődés és a napok rövidülnek. Fontos a láthatóság és a jó látás sötétben.
Milyen lámpát érdemes venni előre és hátra?
A régi lámpa már elavult (sok éve vettem). Gyorsan lemeríti az elemet és a fénye sem világít be akkora területet, mint az új modernebb lámpák.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
mackohaz
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2326
Csatlakozott: 2008.02.04., hétf. 22:59
Értékelés: 672

Re: Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: mackohaz »

AAttila írta:
2019.11.09., szomb. 19:34
Ezzel is el tudnék karcolni pár km-t:
https://apro.bikemag.hu/apro/sos-ma-685 ... -58--30490
Nemtom de ezeket döntött felsőcsöves sloping vázak nemigazán jönnek be formailag....természetesen szép és jó bicajok de remélem előbb vagy utóbb kikopik a formatervezők tollából...
"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC & Era300

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”