Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ATC hangsugárzók

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Viszont en ilyen kivitelben meg nam is lattam, hogy elol nincs bassreflex nyilas. :) Bar lehet valami regebbi kiadas na meg mindha nem is aktiv volna. gondolkodik.gif
ATC-SCM300SL-Tower.png
ATC-SCM300SL-Tower.png (457.69 KiB) Megtekintve 2737 alkalommal
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Vinkler írta:
2020.01.26., vas. 11:03
Akinek 1 db 38-as mély nem lenne elég... :smile29:
DD04AD13-2C8A-4081-A367-95FB1C852A30.jpeg
Nagyon kéne..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Akinek 1 db 38-as mély nem lenne elég... :smile29:
DD04AD13-2C8A-4081-A367-95FB1C852A30.jpeg
DD04AD13-2C8A-4081-A367-95FB1C852A30.jpeg (346.39 KiB) Megtekintve 2867 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Robici írta:
2019.11.12., kedd 16:55
supravox írta:
2019.11.11., hétf. 20:37
Uhh..
Hát ezt nem.gondoltam volna.
Valami nagyon el volt reszelve akkor..
Nem szeretnék hittérítő lenni de egyszer ha van rá lehetőséged tényleg vigyél haza egyet..
Illetve szívesen látlak.
Igaz ez nagyobb "vad" de szerintem tökéletesen reprezentálja mi az ATC világ..
Hát azért amit a hitspace-ben hallottam, azt nem lehet elfelejteni, úgyhogy nem írtam le az ATC-t. Ha tényleg áll a meghívás, akkor egyszer szívesen meghallgatom a nagyvadakat nálad, még ha nekem azok kívül is esnek a lőtávolságon. leborulok.gif
Szia
Persze😃
Csak az időpontot kell jól kitalálni.
Sajnos nálunk csak akkor lehet igazán szabadjára engedni.a wattokat ha a lányok (párom,lányom) nincsenek itthon.
Ez azt hiszem dec elején lesz..
Addig Stax😃
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Robici írta:
2019.11.12., kedd 16:55
supravox írta:
2019.11.11., hétf. 20:37
Uhh..
Hát ezt nem.gondoltam volna.
Valami nagyon el volt reszelve akkor..
Nem szeretnék hittérítő lenni de egyszer ha van rá lehetőséged tényleg vigyél haza egyet..
Illetve szívesen látlak.
Igaz ez nagyobb "vad" de szerintem tökéletesen reprezentálja mi az ATC világ..
Hát azért amit a hitspace-ben hallottam, azt nem lehet elfelejteni, úgyhogy nem írtam le az ATC-t. Ha tényleg áll a meghívás, akkor egyszer szívesen meghallgatom a nagyvadakat nálad, még ha nekem azok kívül is esnek a lőtávolságon. leborulok.gif
Érdemes, mert a fültársnál egész kellemes rendszer állt össze... :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robici »

supravox írta:
2019.11.11., hétf. 20:37
Uhh..
Hát ezt nem.gondoltam volna.
Valami nagyon el volt reszelve akkor..
Nem szeretnék hittérítő lenni de egyszer ha van rá lehetőséged tényleg vigyél haza egyet..
Illetve szívesen látlak.
Igaz ez nagyobb "vad" de szerintem tökéletesen reprezentálja mi az ATC világ..
Hát azért amit a hitspace-ben hallottam, azt nem lehet elfelejteni, úgyhogy nem írtam le az ATC-t. Ha tényleg áll a meghívás, akkor egyszer szívesen meghallgatom a nagyvadakat nálad, még ha nekem azok kívül is esnek a lőtávolságon. leborulok.gif

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robici »

avl2 írta:
2019.11.12., kedd 08:01
de ez szinte termeszetes is, nem ? a szobaval együttmüködes hatarozza meg a hangot.

illetve: ha van, ahol jol szol, akkor a hangsugarzo képes rá !!!

a környezet/szoba/elhelyezes persze mindent el tud rontani.

azaz: otthon tudod eldönteni (legfeljebb az lehet gyanus: ha egy hangsugarzo több különbözö szobaban, elrendezesben nem jo, akkor kicsi eselyü, hogy pont otthon jo lesz, de ahogy értem, ez nem az az eset)
Igen, én is így gondolom, a szoba és a hangsugárzó (és a kettő kölcsönhatása) a legfontosabb része egy rendszernek. Illetve ennek van a legnagyobb része a megszólalásban. Csak azért volt fura, mert azért a legtöbb kiállítónál (pláne a fenti szinten) sikerült elfogadható hangzást összehozni különböző akusztikai elemekkel, itt meg mintha meg se próbálták volna. Bár volt, aki szerint a nagy monitorok jók voltak.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Robici írta:
2019.11.11., hétf. 19:35
...a hifi shown hatalmas csalódás volt ugyanaz az SCM19 mint amit a boltban is hallgattam (pedig már az ATC erősítő hajtotta nem is a Hitspace-es)...

továbbra is tervben van majd az otthoni meghallgatása..
de ez szinte termeszetes is, nem ? a szobaval együttmüködes hatarozza meg a hangot.

illetve: ha van, ahol jol szol, akkor a hangsugarzo képes rá !!!

a környezet/szoba/elhelyezes persze mindent el tud rontani.

azaz: otthon tudod eldönteni (legfeljebb az lehet gyanus: ha egy hangsugarzo több különbözö szobaban, elrendezesben nem jo, akkor kicsi eselyü, hogy pont otthon jo lesz, de ahogy értem, ez nem az az eset)

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Uhh..
Hát ezt nem.gondoltam volna.
Valami nagyon el volt reszelve akkor..
Nem szeretnék hittérítő lenni de egyszer ha van rá lehetőséged tényleg vigyél haza egyet..
Illetve szívesen látlak.
Igaz ez nagyobb "vad" de szerintem tökéletesen reprezentálja mi az ATC világ..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robici »

supravox írta:
2019.11.11., hétf. 14:44
Szia
Hol tartasz?😃
Köszi a kérdést, folyik az építkezés. :-)
Hát mit mondjak lehet hogy olvastad is a másik topikban amikor írtam: a hifi shown hatalmas csalódás volt ugyanaz az SCM19 mint amit a boltban is hallgattam (pedig már az ATC erősítő hajtotta nem is a Hitspace-es). Ráadásul ott állt mögöttem kollégám is, akinek lelkendeztem anno a Hitspace-beli élményemről és itt meg hallotta, hogy úgy szól az egész mint valami ócska hifi torony. :-(
Betetettem egy Harmonia Mundi kórusfelvételt, ami olyan szarul szólt rajta, hogy pár másodperc múlva hátranézek a kanapén, hát a kollégámon kívül teljesen sikerült vele kiüríteni a szobát. Pedig egyébként jó felvétel. Mondtam is a bluesound-os illetőnek, hogy valami nagyon nincs rendben. Persze a szobára fogta, ami tényleg szar akusztikájú volt (tapsolt is, hallani lehetett), de hát ez a többi kiállítónál is ugyanígy megvolt, mégis sikerült másoknál legalább alapfokon kezelni a dolgokat és tűrhető hangot csinálni. Nem értem, hogy itt hogy állíthatták ezt így ki. Sajna az események hatása alatt az már nem jutott eszembe, hogy az alatta lévő nagy monitort is meghallgassam.
Attól még továbbra is tervben van majd az otthoni meghallgatása, de az mint írtam még úgyis csak hónapok múlva esedékes, de ez azért kissé lelohasztotta a lelkesedésemet.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Robici írta:
2019.09.24., kedd 20:46
Vinkler írta:
2019.09.24., kedd 16:05
Üdv az ATC-k világában. :rolleyes:
Kösz! :-) Volt egy kis tévelygés, de csak ide jutottam. :-)
Vinkler írta:
2019.09.24., kedd 16:05
A válaszom egyértelműen NEM! Nem zavaró, hiszen azt hallgatod, amit játszanak, ha kelően kis torzítással párosul a részletezőképesség, akkor reggelig is el lehet hallgatni.
Értem, hát én is így gondolkodom, de mindenképpen ki kell majd próbálni. Nagyon sok helyen írják róluk még, hogy a rossz felvételekkel kegyetlenek. Direkt vittem is például egy 1928-as gramofonlemez-átírtást ami sistereg rendesen, de az is kellemesen szólt, sőt kevésbé volt fárasztó mint az én rendszeremen. Ugyanez volt igaz egy elég kritikus csembalós lemezemnél is. (Annál meg még pláne nagy rácsodálkozás volt, hogy hallani lehetett, hogy jé, ennek tényleg fémből vannak a húrjai. :-) De szerintem én eleve megengedőbb vagyok a rossz felvételekkel szemben, mert volt olyan gyártó akinél mikor betettem a gramofonos felvételt, kiment a szobából és csak utóbb mondta, hogy azt ő nem bírja elviselni. :-)
Vinkler írta:
2019.09.24., kedd 16:05
Ahogy visszaemlékszem első ATC-s hallgatózásaimra, elő blikkre én is keveselltem a mélyeket, aztán rájöttem, hogy ha kellően gyors és pontos, akkor a realisztikus mély ilyen, hiszen teljesen jól hasonlít a hangszer eredeti megszólalására, nem pedig az sokszor testesnek kikiáltott, nyúlós, ömlengős, brummogós mackós mélyek, vagy felső basszus kiemelésű amihez (tisztelet a kivételnek) hozzá voltunk szoktatva mostanság.
A szélessávúm miatt én eleve a gyors és feszes mélyekhez vagyok szokva ami szerintem is sokkal reálisabb, még ha kevesebb is, mert azért koncerteken elég sokszor hallok élőben is nagyzenekart. És egyből észreveszem ha egy rendszer elken meg ködösít. Inkább legyen kevesebb, de az pontos és tisztán szóló. Egyébként mondtam is ott a helyszínen hogy keveslem, és elismerte a hitspace-es eladó, hogy nekik az a helyiség ebben valóban elég gyenge. Szóval mindenképpen otthon a saját szobámban saját körülmények között kell majd kipróbálni és összehasonlítani a mostanival. Mert az lesz a döntő. Általános benyomásnak elég volt amit a boltban hallottam, az is magával rántott. :-)
Vinkler írta:
2019.09.24., kedd 16:05
Ha stúdió szériát választod, akkor az esetleges értékesítési esélyeid is közel megduplázódnak. Sok stúdió használ aktív ATC-ket, hamar piacképes ám és feketében sem néz ki rosszul.
Ja, ez eszembe se jutott. Mondjuk nekem kinézetre nagyon bejön a 20-as aktív, tetszik az az ipari komoly kinézete, el tudnám képzelni a szobámban. :-) Mondjuk a 19-es is jól nézett ki, egyáltalán nem egy kis polcsugárzó, hanem masszív darab.
Vinkler írta:
2019.09.24., kedd 16:05
Én mindentől függetlenül a 20-ast ajánlanám inkább. Volt szerencsém hallgatni. Ez a zárt konstrukció hihetetlen mit képes tolmácsolni a zenéből, ráadásul mondanom sem kell, hogy ebből is az aktívot.
Szerintem a hitspace-nél össze is lehetne hasonlítani a 19-essel, majd ha eljutok odáig, mindenképpen megfontolom az aktívat.
Szia
Hol tartasz?😃
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Szia Robici!
Most csak röviden.
Én is hitspace-ben meghallgatott,majd hazavitt scm19-en keresztül szerettem bele az ATC világába.
Azt tudd,hogy a hitspace-ben nagyon gatya elektronika és demoszoba van.
Otthon 100x jobban fog szólni.
DE!
Légy türelmes és ne vegyél passzívat.
Nálam az evolucio a következő volt.
40P 40A 50A 100A
A 40P-t Mark Levinson 27.5 hajtotta volna ha elbírt volna vele..
De nem.Szépen szólt meg minden de igazi áttörés az volt mikor megvettem a 40A-t..
Azóta nem kérdés,hogy az ATC igazi világa az aktívoknál kezdődik.
Winklerre érdemes hallgatni😀
A 20ASL kb 50x jobb lesz mint a 19-es.
Eleve jobb a hszóró készlete..
Stb.stb.stb😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robici »

Vinkler írta:
2019.09.24., kedd 16:05
Üdv az ATC-k világában. :rolleyes:
Kösz! :-) Volt egy kis tévelygés, de csak ide jutottam. :-)
Vinkler írta:
2019.09.24., kedd 16:05
A válaszom egyértelműen NEM! Nem zavaró, hiszen azt hallgatod, amit játszanak, ha kelően kis torzítással párosul a részletezőképesség, akkor reggelig is el lehet hallgatni.
Értem, hát én is így gondolkodom, de mindenképpen ki kell majd próbálni. Nagyon sok helyen írják róluk még, hogy a rossz felvételekkel kegyetlenek. Direkt vittem is például egy 1928-as gramofonlemez-átírtást ami sistereg rendesen, de az is kellemesen szólt, sőt kevésbé volt fárasztó mint az én rendszeremen. Ugyanez volt igaz egy elég kritikus csembalós lemezemnél is. (Annál meg még pláne nagy rácsodálkozás volt, hogy hallani lehetett, hogy jé, ennek tényleg fémből vannak a húrjai. :-) De szerintem én eleve megengedőbb vagyok a rossz felvételekkel szemben, mert volt olyan gyártó akinél mikor betettem a gramofonos felvételt, kiment a szobából és csak utóbb mondta, hogy azt ő nem bírja elviselni. :-)
Vinkler írta:
2019.09.24., kedd 16:05
Ahogy visszaemlékszem első ATC-s hallgatózásaimra, elő blikkre én is keveselltem a mélyeket, aztán rájöttem, hogy ha kellően gyors és pontos, akkor a realisztikus mély ilyen, hiszen teljesen jól hasonlít a hangszer eredeti megszólalására, nem pedig az sokszor testesnek kikiáltott, nyúlós, ömlengős, brummogós mackós mélyek, vagy felső basszus kiemelésű amihez (tisztelet a kivételnek) hozzá voltunk szoktatva mostanság.
A szélessávúm miatt én eleve a gyors és feszes mélyekhez vagyok szokva ami szerintem is sokkal reálisabb, még ha kevesebb is, mert azért koncerteken elég sokszor hallok élőben is nagyzenekart. És egyből észreveszem ha egy rendszer elken meg ködösít. Inkább legyen kevesebb, de az pontos és tisztán szóló. Egyébként mondtam is ott a helyszínen hogy keveslem, és elismerte a hitspace-es eladó, hogy nekik az a helyiség ebben valóban elég gyenge. Szóval mindenképpen otthon a saját szobámban saját körülmények között kell majd kipróbálni és összehasonlítani a mostanival. Mert az lesz a döntő. Általános benyomásnak elég volt amit a boltban hallottam, az is magával rántott. :-)
Vinkler írta:
2019.09.24., kedd 16:05
Ha stúdió szériát választod, akkor az esetleges értékesítési esélyeid is közel megduplázódnak. Sok stúdió használ aktív ATC-ket, hamar piacképes ám és feketében sem néz ki rosszul.
Ja, ez eszembe se jutott. Mondjuk nekem kinézetre nagyon bejön a 20-as aktív, tetszik az az ipari komoly kinézete, el tudnám képzelni a szobámban. :-) Mondjuk a 19-es is jól nézett ki, egyáltalán nem egy kis polcsugárzó, hanem masszív darab.
Vinkler írta:
2019.09.24., kedd 16:05
Én mindentől függetlenül a 20-ast ajánlanám inkább. Volt szerencsém hallgatni. Ez a zárt konstrukció hihetetlen mit képes tolmácsolni a zenéből, ráadásul mondanom sem kell, hogy ebből is az aktívot.
Szerintem a hitspace-nél össze is lehetne hasonlítani a 19-essel, majd ha eljutok odáig, mindenképpen megfontolom az aktívat.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Robici írta:
2019.09.24., kedd 15:01
Jónéhány kereskedőnél tett látogatás után (mivel sehol se találtam igazán azt amit kerestem) nekem is képbekerültek a stúdiós cuccok és különösen az ATC. A hitspace-ben meghallgattam az SCM19-et a saját erősítőjükön és azóta jutottam oda, hogy egyelőre nem keresgélek tovább. Építkezés miatt valamikor jövőre, de lehet hogy csak egy év múlva fog felmerülni a jelenlegi rendszerem lecserélése de most ott tartok, hogy az SCM19 lesz az első amit el fogok vinni otthoni kipróbálásra.
Szinte kizárólag komolyzene érdekel, de az a szóló hegedűtől a nagyzenekarig minden. Régi archív felvételek is.
A kérésemre a hitspace-ben össze is hasonlíthattam a Genelec 8040-el, de azonnal kiderült, hogy nem egy ligában játszanak.
Lebilincselő volt az ATC hangja, talán először tényleg hangszerszerűen szólaltak meg a hangszerek, mindennek megvolt a maga karaktere. Nagyon tetszett a pontossága, precizitása, gyorsasága, pont ezt kerestem. Amikor pedig az Alpesi szimfónia elején meglódult a zenekar, pedig jó hangosra vettem, mégis azt éreztem, hogy semmi erőlködés nincs benne, a leghangosabb fortisszimókban is megmarad a precizitása, mintha csak kisujjból kirázná az egészet. Ilyet még addig nem hallottam más rendszeren. Még most is libabőrös leszek, ha arra az élményre visszagondolok.
Két dolog volt ami kérdéses: a részletessége is olyan volt amit addig nem hallottam. Ott akkor úgy éreztem, hogy mindent megmutat a felvételből (ilyet is kerestem), de utóbb azért eszembe jutott, hogy ez a tulajdonság, hogy minden apró nesz jól hallható, amikről addig fogalmam se volt, vajon nem válik-e hosszú távon idegesítővé. Nem tűnt analitikusnak, egyszerűen csak oda tette elém, úgy hogy amúgy a megszólalás koherenciája megmaradt, de mégis úgy gondolom, hogy legalább pár nap együttélés és sokkal több felvétel meghallgatása kell, hogy kiderüljön, ez zavaró-e vagy sem hosszú távon.
A másik hogy ott a hitspace szerintem közel sem ideális bemutatóterében nekem kevés volt a mélye. Pedig szélessávúhoz vagyok szokva, de pont a nagyobb súlyú megszólalás igénye miatt szeretnék tovább lépni (szubot meg nem akarok, mert annyira azért nem vagyok mély-fétisiszta). És ott az ATC-ket egyáltalán nem éreztem testesebbnek mint a szélessávúmat. Ez a másik ami miatt majd otthoni környezetben ki kellene próbálni, ahol normális zenehallgató szobában és fotelből, nem kerekes gurulós székből hallgatom. Arra is gondoltam, lehet a hitspace-es 50W-os erősítő kevés hozzá, bár ők azt állítják nincs hallható különbség az ATC saját 100 W-os erősítőjéhez képest de majd azért még döntés előtt meg fogom kérni őket, legalább a boltban ki lehessen próbálni vakteszten mindkettőt, hátha én hallok különbséget.
Az Amused to death alapján pedig azt éreztem, hogy ez a cucc még műfajilag se válogatós, szóval akár még ha Pink floyd-hoz támad kedvem, azzal se lenne gondja.
Bár jóval magasabb (hosszabb távú) cél, de még jobban tetszene valamelyik aktív változat, ahol erősítő-párosítási meg hangfalkábeles kérdéskör fel se merülne. Itt képbe jöhetne talán még az SCM19A, de mivel nekem alapvető elvárás, hogy a hangszórók a fülem magasságában legyenek (sámlira meg nem fogok ülni), ez egyszerűen túl alacsony. (Az én 15 nm-es szobámba más meg már túl nagy.) Az SCM20ASL ami még abban a kategóriában van, azt szerintem a hitspace-nél szintén meg lehet hallgatni, de felmerül a kérdés, az hosszú távú otthoni zenehallgatásra alkalmas-e vagy pedig erre jobb a sima SCM19, ami kifejezetten otthoni használatra van tervezve. Csak hát csábító, hogy az erősítős-kábeles macera egy aktívval teljesen megszűnne.
Hát ennyi eddig az én ATC-s élményem.
Üdv az ATC-k világában. :rolleyes:
Aki szereti, az pont azért (is) szereti, mert:
"Lebilincselő volt az ATC hangja, talán először tényleg hangszerszerűen szólaltak meg a hangszerek, mindennek megvolt a maga karaktere. Nagyon tetszett a pontossága, precizitása, gyorsasága, pont ezt kerestem."

Az 50W-os erősítő csak egy dolog, bár a gyártó nem véletlenül találta mi a 19-hez:
Javasolt erősítő: 75 to 300 Watts :smile29:

Hogy a részletezőképessége zavaró-e hosszútávon?! A válaszom egyértelműen NEM! Nem zavaró, hiszen azt hallgatod, amit játszanak, ha kelően kis torzítással párosul a részletezőképesség, akkor reggelig is el lehet hallgatni.

Ahogy visszaemlékszem első ATC-s hallgatózásaimra, elő blikkre én is keveselltem a mélyeket, aztán rájöttem, hogy ha kellően gyors és pontos, akkor a realisztikus mély ilyen, hiszen teljesen jól hasonlít a hangszer eredeti megszólalására, nem pedig az sokszor testesnek kikiáltott, nyúlós, ömlengős, brummogós mackós mélyek, vagy felső basszus kiemelésű amihez (tisztelet a kivételnek) hozzá voltunk szoktatva mostanság.
Én a helyedben abszolút elgondolkodnék az aktív változatokon, szerintem simán hoznak a konyhára, még több gyorsaság és dinamika. Ráadásul, az erősítő és a hangsugárzó kábelek babrálását is megúszod! Ha stúdió szériát választod, akkor az esetleges értékesítési esélyeid is közel megduplázódnak. Sok stúdió használ aktív ATC-ket, hamar piacképes ám és feketében sem néz ki rosszul.
Én mindentől függetlenül a 20-ast ajánlanám inkább. Volt szerencsém hallgatni. Ez a zárt konstrukció hihetetlen mit képes tolmácsolni a zenéből, ráadásul mondanom sem kell, hogy ebből is az aktívot. Ha jól emlékszem papíron nem megy olyan mélyre, mint a 19-es, de nem volt nagy hiányérzetem. A magasság egy állvány kérdése, szerintem nem egy ördöglakat.
Alapból szerintem a 3 utas ATC-k tudják szépen lefedni a mélyebb tartományokat, szóval ki tudja, lehet eljutsz a 40-es aktív állóhoz is egyszer... :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robici »

Jónéhány kereskedőnél tett látogatás után (mivel sehol se találtam igazán azt amit kerestem) nekem is képbekerültek a stúdiós cuccok és különösen az ATC. A hitspace-ben meghallgattam az SCM19-et a saját erősítőjükön és azóta jutottam oda, hogy egyelőre nem keresgélek tovább. Építkezés miatt valamikor jövőre, de lehet hogy csak egy év múlva fog felmerülni a jelenlegi rendszerem lecserélése de most ott tartok, hogy az SCM19 lesz az első amit el fogok vinni otthoni kipróbálásra.
Szinte kizárólag komolyzene érdekel, de az a szóló hegedűtől a nagyzenekarig minden. Régi archív felvételek is.
A kérésemre a hitspace-ben össze is hasonlíthattam a Genelec 8040-el, de azonnal kiderült, hogy nem egy ligában játszanak.
Lebilincselő volt az ATC hangja, talán először tényleg hangszerszerűen szólaltak meg a hangszerek, mindennek megvolt a maga karaktere. Nagyon tetszett a pontossága, precizitása, gyorsasága, pont ezt kerestem. Amikor pedig az Alpesi szimfónia elején meglódult a zenekar, pedig jó hangosra vettem, mégis azt éreztem, hogy semmi erőlködés nincs benne, a leghangosabb fortisszimókban is megmarad a precizitása, mintha csak kisujjból kirázná az egészet. Ilyet még addig nem hallottam más rendszeren. Még most is libabőrös leszek, ha arra az élményre visszagondolok.
Két dolog volt ami kérdéses: a részletessége is olyan volt amit addig nem hallottam. Ott akkor úgy éreztem, hogy mindent megmutat a felvételből (ilyet is kerestem), de utóbb azért eszembe jutott, hogy ez a tulajdonság, hogy minden apró nesz jól hallható, amikről addig fogalmam se volt, vajon nem válik-e hosszú távon idegesítővé. Nem tűnt analitikusnak, egyszerűen csak oda tette elém, úgy hogy amúgy a megszólalás koherenciája megmaradt, de mégis úgy gondolom, hogy legalább pár nap együttélés és sokkal több felvétel meghallgatása kell, hogy kiderüljön, ez zavaró-e vagy sem hosszú távon.
A másik hogy ott a hitspace szerintem közel sem ideális bemutatóterében nekem kevés volt a mélye. Pedig szélessávúhoz vagyok szokva, de pont a nagyobb súlyú megszólalás igénye miatt szeretnék tovább lépni (szubot meg nem akarok, mert annyira azért nem vagyok mély-fétisiszta). És ott az ATC-ket egyáltalán nem éreztem testesebbnek mint a szélessávúmat. Ez a másik ami miatt majd otthoni környezetben ki kellene próbálni, ahol normális zenehallgató szobában és fotelből, nem kerekes gurulós székből hallgatom. Arra is gondoltam, lehet a hitspace-es 50W-os erősítő kevés hozzá, bár ők azt állítják nincs hallható különbség az ATC saját 100 W-os erősítőjéhez képest de majd azért még döntés előtt meg fogom kérni őket, legalább a boltban ki lehessen próbálni vakteszten mindkettőt, hátha én hallok különbséget.
Az Amused to death alapján pedig azt éreztem, hogy ez a cucc még műfajilag se válogatós, szóval akár még ha Pink floyd-hoz támad kedvem, azzal se lenne gondja.
Bár jóval magasabb (hosszabb távú) cél, de még jobban tetszene valamelyik aktív változat, ahol erősítő-párosítási meg hangfalkábeles kérdéskör fel se merülne. Itt képbe jöhetne talán még az SCM19A, de mivel nekem alapvető elvárás, hogy a hangszórók a fülem magasságában legyenek (sámlira meg nem fogok ülni), ez egyszerűen túl alacsony. (Az én 15 nm-es szobámba más meg már túl nagy.) Az SCM20ASL ami még abban a kategóriában van, azt szerintem a hitspace-nél szintén meg lehet hallgatni, de felmerül a kérdés, az hosszú távú otthoni zenehallgatásra alkalmas-e vagy pedig erre jobb a sima SCM19, ami kifejezetten otthoni használatra van tervezve. Csak hát csábító, hogy az erősítős-kábeles macera egy aktívval teljesen megszűnne.
Hát ennyi eddig az én ATC-s élményem.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Vinkler írta:
2019.08.08., csüt. 09:11
tottyi írta:
2019.08.07., szer. 15:51
Vinkler írta:
2019.08.06., kedd 20:04
Hát ez meg?! gondolkodik.gif
ATC S50 Special Edition loudspeaker.
Nem azt mondom, hogy csunya de nekem ebben a szinben es formaban jobban tetszik bar ez csak az 50-es a 150-es megjobb lenne. :)
Nekem ez már egy kicsit győzikés.
Padig sok hangfaldoboznal ilyen a mintazat csak nem ennyire hozzak ki a mintazatat. Szerintem eloben maskepp nyilatkoznal. :) Amugy meg nemlatok sehol sem zebra mintat. 31_1_21.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Vinkler írta:
2019.08.08., csüt. 09:11
tottyi írta:
2019.08.07., szer. 15:51
Vinkler írta:
2019.08.06., kedd 20:04
Hát ez meg?! gondolkodik.gif
ATC S50 Special Edition loudspeaker.
Nem azt mondom, hogy csunya de nekem ebben a szinben es formaban jobban tetszik bar ez csak az 50-es a 150-es megjobb lenne. :)
Nekem ez már egy kicsit győzikés.
Hát egy kicsit..
Persze ha meghallanánk lehet felvennénk a Győzike nevet:))
Habár ez "csak" egy 50-es:))
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Ha esetleg valaki ilyesmiben gondolkodik... :rolleyes:
https://www.audiogon.com/listings/lis9g ... e-monitors
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

tottyi írta:
2019.08.07., szer. 15:51
Vinkler írta:
2019.08.06., kedd 20:04
Hát ez meg?! gondolkodik.gif
ATC S50 Special Edition loudspeaker.
Nem azt mondom, hogy csunya de nekem ebben a szinben es formaban jobban tetszik bar ez csak az 50-es a 150-es megjobb lenne. :)
Nekem ez már egy kicsit győzikés.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

gianni321 írta:
2019.08.06., kedd 20:31
Vinkler írta:
2019.08.06., kedd 20:00
Az 1000 óra nem tűnik viccnek. :rolleyes:
Mivel az LS26-ban a csövek miatt van üzemóra számláló, ezért elég pontosan tudtam követni, mikor mi történik.
Szinte percre pontosan 600 óránál éreztem, hogy hopp!, most történt valamiféle megállapodás. Azóta kb. 100 óra ment bele és már nem hallottam rajta változást, és most azt hiszem egy darabig nem is fogok, míg ki nem derül a hogyan tovább.
Nálam történt még egy kevés 900 környekén valahol, ahogy számolgattam az órákat, mert számlálóm nincs. :D
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Vinkler írta:
2019.08.06., kedd 20:04
Hát ez meg?! gondolkodik.gif
ATC S50 Special Edition loudspeaker.

A4B89B04-50AA-4557-8677-A0F0DFE1F6D8.jpeg3F476132-A3D7-4E91-8E0E-7B97A001F2E7.jpeg383CE421-FDA3-4467-BE6B-61511A60E582.jpeg6ECE8C13-F870-4AF2-BDCF-174F45503067.jpegF8645463-F72C-4427-8704-8011FAE95C62.jpeg
Nem azt mondom, hogy csunya de nekem ebben a szinben es formaban jobban tetszik bar ez csak az 50-es a 150-es megjobb lenne. :)
Csatolmányok
anniversary-50s.png
anniversary-50s.png (1.04 MiB) Megtekintve 3888 alkalommal
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Vinkler írta:
2019.08.06., kedd 20:00
Az 1000 óra nem tűnik viccnek. :rolleyes:
Mivel az LS26-ban a csövek miatt van üzemóra számláló, ezért elég pontosan tudtam követni, mikor mi történik.
Szinte percre pontosan 600 óránál éreztem, hogy hopp!, most történt valamiféle megállapodás. Azóta kb. 100 óra ment bele és már nem hallottam rajta változást, és most azt hiszem egy darabig nem is fogok, míg ki nem derül a hogyan tovább.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Hát ez meg?! gondolkodik.gif
ATC S50 Special Edition loudspeaker.
A4B89B04-50AA-4557-8677-A0F0DFE1F6D8.jpeg
A4B89B04-50AA-4557-8677-A0F0DFE1F6D8.jpeg (72.58 KiB) Megtekintve 3780 alkalommal
3F476132-A3D7-4E91-8E0E-7B97A001F2E7.jpeg
3F476132-A3D7-4E91-8E0E-7B97A001F2E7.jpeg (231.25 KiB) Megtekintve 3780 alkalommal
383CE421-FDA3-4467-BE6B-61511A60E582.jpeg
383CE421-FDA3-4467-BE6B-61511A60E582.jpeg (193.74 KiB) Megtekintve 3780 alkalommal
6ECE8C13-F870-4AF2-BDCF-174F45503067.jpeg
6ECE8C13-F870-4AF2-BDCF-174F45503067.jpeg (64.37 KiB) Megtekintve 3780 alkalommal
F8645463-F72C-4427-8704-8011FAE95C62.jpeg
F8645463-F72C-4427-8704-8011FAE95C62.jpeg (41.81 KiB) Megtekintve 3780 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Az 1000 óra nem tűnik viccnek. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Szerintem az se járódott be nálam teljesen.
Úgy,hogy nem tudom..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”