Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

adodaniel írta:
2019.11.13., szer. 21:27
huszti-zsolt írta:
2019.11.13., szer. 20:34
adodaniel írta:
2019.11.13., szer. 18:45
Szia Zsolt!

Került hozzám egy Heed Dactilus X. Ez van az előlapján és az alján levő címkén is a 3 át van húzva és oda van írva, hogy X. Erről mit lehet tudni?

Köszi!
A Dactilus X egy mindösszesen 10 példányban készült DA, viszont abbancsak USB 1.0 van, 16/48 felbontással.
És a kártya 1.2-es benne?
Elvben igen, de a konkrét darabot illetően nem tudom biztosan megmondani.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 07:58
huszti-zsolt írta:
2019.11.13., szer. 20:34
adodaniel írta:
2019.11.13., szer. 18:45
Szia Zsolt!

Került hozzám egy Heed Dactilus X. Ez van az előlapján és az alján levő címkén is a 3 át van húzva és oda van írva, hogy X. Erről mit lehet tudni?

Köszi!
A Dactilus X egy mindösszesen 10 példányban készült DA, viszont abbancsak USB 1.0 van, 16/48 felbontással.
Hú, akkor az biztosan nagyon értékes!
Nem festmény az, hogy értéke legyen! És nem is olyan meghatározó produktum mint mondjuk a BB LS3/5a vagy az eredeti japán AN Ongaku, hogy idővel még emelkedjen is az ára.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

huszti-zsolt írta:
2019.11.13., szer. 20:34
adodaniel írta:
2019.11.13., szer. 18:45
Szia Zsolt!

Került hozzám egy Heed Dactilus X. Ez van az előlapján és az alján levő címkén is a 3 át van húzva és oda van írva, hogy X. Erről mit lehet tudni?

Köszi!
A Dactilus X egy mindösszesen 10 példányban készült DA, viszont abbancsak USB 1.0 van, 16/48 felbontással.
Hú, akkor az biztosan nagyon értékes!

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

huszti-zsolt írta:
2019.11.13., szer. 20:34
adodaniel írta:
2019.11.13., szer. 18:45
Szia Zsolt!

Került hozzám egy Heed Dactilus X. Ez van az előlapján és az alján levő címkén is a 3 át van húzva és oda van írva, hogy X. Erről mit lehet tudni?

Köszi!
A Dactilus X egy mindösszesen 10 példányban készült DA, viszont abbancsak USB 1.0 van, 16/48 felbontással.
És a kártya 1.2-es benne?
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

adodaniel írta:
2019.11.13., szer. 18:45
Szia Zsolt!

Került hozzám egy Heed Dactilus X. Ez van az előlapján és az alján levő címkén is a 3 át van húzva és oda van írva, hogy X. Erről mit lehet tudni?

Köszi!
A Dactilus X egy mindösszesen 10 példányban készült DA, viszont abbancsak USB 1.0 van, 16/48 felbontással.

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

Szia Zsolt!

Került hozzám egy Heed Dactilus X. Ez van az előlapján és az alján levő címkén is a 3 át van húzva és oda van írva, hogy X. Erről mit lehet tudni?

Köszi!
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

dgab írta:
2019.11.12., kedd 10:07
Schade, zu spät gesehen.

huszti-zsolt írta:
2019.11.09., szomb. 18:12
"Berlin felett az ég"

Heed Thesis Delta + Lagrange + RusselK

russelk.jpg
Semmi gond, még 10 napig Berlinben van a Lagrange + Thesis Delta, nyugodtan fel lehet keresni a hifistudio10-et!

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Schade, zu spät gesehen.
A6098BFF-3FC9-4E16-8472-6772A10EEFAB.jpeg
A6098BFF-3FC9-4E16-8472-6772A10EEFAB.jpeg (114.17 KiB) Megtekintve 4720 alkalommal
huszti-zsolt írta:
2019.11.09., szomb. 18:12
"Berlin felett az ég"
Érdekes és izgalmas esemény zajlik éppen Berlinben!
https://www.hifistudio10.de/hifistudio1 ... NTOpnVPrbY

Heed Thesis Delta + Lagrange + RusselK

russelk.jpg

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

"Berlin felett az ég"
Érdekes és izgalmas esemény zajlik éppen Berlinben!
https://www.hifistudio10.de/hifistudio1 ... NTOpnVPrbY

Heed Thesis Delta + Lagrange + RusselK
russelk.jpg
russelk.jpg (153.03 KiB) Megtekintve 4515 alkalommal

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Elnézést. Ez az originál Cyrus. Ha van méretrajz, az is érdekel. Legyártatom.

FB_IMG_1570900862315.jpg
FB_IMG_1570900862315.jpg (37.29 KiB) Megtekintve 4957 alkalommal

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Vajon a Cyrus Hark állványok kompatibilisek a Heed komponensekkel?
hark2.jpg
hark2.jpg (19.98 KiB) Megtekintve 4984 alkalommal

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

huszti-zsolt írta:
2019.10.12., szomb. 10:38
dgab írta:
2019.10.11., pén. 22:24
Ear írta:
2019.10.11., pén. 17:42


Azért én ezt finomítanám. A nem közvetlensugárzás annyira fura sok embernek, hogy sose tudja elfogadni. Ha ezen átlendülsz akkor igen, az Enigma egy meglehetősen mindenevő hangdoboz.
Értem, köszönöm. Még egy kérdés: nem zavarja a nem közvetlensugárzást, ha messze van a plafon? Mármint érzékeny a belmagasságra, vagy normál lakókörnyezetben nem tud olyan helyzet előfordulni, hogy problémás legyen?
A nagy belmagasság csak segít! Az mindig jó! Egyébként pedig az Enigma (ami ahogy írtad is helyesen, egy nem-direkt-sugárzó és NEM OMNI!) meghálálja ha nincs visszaverő felület a környezetében, merthogy nem visszaverősésen alapszik a működése.
Köszönöm, ezt jó tudni!

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

dgab írta:
2019.10.11., pén. 22:24
Ear írta:
2019.10.11., pén. 17:42
dgab írta:
2019.10.10., csüt. 23:46
ha jól értem, a következtetés az, hogy csak bátran az Enigmával, aztán majd hozzáérik a hallgató, ha elsőre véletlenül nem lenne telitalálat.
Azért én ezt finomítanám. A nem közvetlensugárzás annyira fura sok embernek, hogy sose tudja elfogadni. Ha ezen átlendülsz akkor igen, az Enigma egy meglehetősen mindenevő hangdoboz.
Értem, köszönöm. Még egy kérdés: nem zavarja a nem közvetlensugárzást, ha messze van a plafon? Mármint érzékeny a belmagasságra, vagy normál lakókörnyezetben nem tud olyan helyzet előfordulni, hogy problémás legyen?
A nagy belmagasság csak segít! Az mindig jó! Egyébként pedig az Enigma (ami ahogy írtad is helyesen, egy nem-direkt-sugárzó és NEM OMNI!) meghálálja ha nincs visszaverő felület a környezetében, merthogy nem visszaverősésen alapszik a működése.

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Ear írta:
2019.10.11., pén. 17:42
dgab írta:
2019.10.10., csüt. 23:46
ha jól értem, a következtetés az, hogy csak bátran az Enigmával, aztán majd hozzáérik a hallgató, ha elsőre véletlenül nem lenne telitalálat.
Azért én ezt finomítanám. A nem közvetlensugárzás annyira fura sok embernek, hogy sose tudja elfogadni. Ha ezen átlendülsz akkor igen, az Enigma egy meglehetősen mindenevő hangdoboz.
Értem, köszönöm. Még egy kérdés: nem zavarja a nem közvetlensugárzást, ha messze van a plafon? Mármint érzékeny a belmagasságra, vagy normál lakókörnyezetben nem tud olyan helyzet előfordulni, hogy problémás legyen?

Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Sene »

dgab írta:
2019.10.10., csüt. 23:46
egyetértek azzal, hogy ami jó hifi, az minden műfajon jó.
”Forget Hi-fi, remember music”
http://heedaudio.com/

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Nohűha, micsoda véleménycserét generált egy ártatlannak gondolt kérdés :)
Köszönöm mindenkinek az értékes észrevételeket, ha jól értem, a következtetés az, hogy csak bátran az Enigmával, aztán majd hozzáérik a hallgató, ha elsőre véletlenül nem lenne telitalálat.
A metàl nem feltétlenül sarokpont, pusztán az az érzésem, hogy ami azt tudja (vagy a szimfonikus zenekart), az mindent tud. És egyetértek azzal, hogy ami jó hifi, az minden műfajon jó.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Nem nagyon találkoztam még ennyire jó "allrounder" rendszerrel, mint a komplett Heed. De! Nem való mindenkinek és szerintem legkevésbé a zenei műfaj fogja meghatározni, hogy kinek lesz jó. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
kopaszbarack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2014.08.13., szer. 18:24
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack »

Iistván
"Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature SPDIF futómű -> Heed DA -> Heed Obelisk Si2 + X2 + PAS -> Heed Grand Enigma
LP: Edwards Audio TT3 -> Heed Obelisk Si2 + X2 + PAS -> Heed Grand Enigma[/i]

Bi-amp kialakítás, az Si2-vel megegyező végtranzisztorokkal készült Heed végfok hajtja a mélyeket, az X2-vel kiegészített Si2 pedig a magasakat."

Szintén Zsolt javaslatára: Heed DA -> Heed Obelisk Si2 + X2 + PAS csak nálam a végén egy régi Envoy (új váltó és mélyközepek) kapja a bi-ampot. Pas-t volt a legnehezebb beszerezni, de innentöl már ezekkel temessenek el :)
Ez itt az a hely ahol az objektív is szubjektív.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

vkz írta:
2019.10.09., szer. 17:55
Ehhez a témához kapcsolódik az is, hogy a Heed erősítők ráadásul kevésbé érzékenyek arra hogy mi van rájuk kötve. Egyszer beszélgettünk erről hogy a kimeneten levő kondenzátor miatt jobban “elválasztódik” a hangsugárzó, kisebb annak a “visszahatása”.
Engem tul. kép. az érdekelne, hogy van-e, lehet-e ennek a kétféle 'indirekt' dolognak - tehát hogy az erősító nem annyira direkt módon 'hajtja' a hangfalat, és hogy a hangfal nem direktbe sugároz a hallgatóra - valamiféle kapcsolata egymással. (úgy első blikkre nem nagyon, de hátha mégis...). És ezzel kapcsolatban az pl. ugyanannyira igaz, hogy az obelisk (vagy más nem DC) ugyanolyan jó lehet más hangfallal, mint az, hogy az enigma (vagy más indirekt) ugyanolyan jó lehet más erősítővel. Tehát semmilyen irányú kapcsolat nincs a két koncept között? Vagy ezek a priori hülye kérdések? Akárhogyan is van, én azt fogom gondolni, hogy van kapcsolat, mert ez egy plusz jó érzést ad, amikor együtt hallgatja az ember őket :rolleyes:

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

mishow írta:
2019.10.09., szer. 15:36
Klaca írta:
2019.10.09., szer. 14:57
Biztos így van, Te nyilván jobban ismered Zsolt véleményét
Valóban sokat beszélgettünk erről, és talán megbocsátja, hogy kibeszélem itt a háta mögött :D :D :D de tudom, az utóbbi időben már inkább zavarta, hogy az Enigmát a Heed rendszereken kívül nem nagyon vitték önállóan máshoz, mert elkönyvelték "Obeliskhez-Való-Hangdoboznak" , miközben érdekes módon a Heed elektronikákat bátran használják mindenféle egyéb hangdobozokkal párosítva. Tudomásom szerint nem kis részben ez ispirálta a DORN márka létrehozását, de ez már tényleg olyan dolog, amiről jobb, ha Zsolt maga mesél, ha szeretne.
Ehhez a témához kapcsolódik az is, hogy a Heed erősítők ráadásul kevésbé érzékenyek arra hogy mi van rájuk kötve. Egyszer beszélgettünk erről hogy a kimeneten levő kondenzátor miatt jobban “elválasztódik” a hangsugárzó, kisebb annak a “visszahatása”. Emiatt kevésbé mondható el, hogy csak ilyen vagy olyan hangsugárzóval jó csak párosítani.
Műszakilag is bátran ajánlható tehát sokféle hangsugárzóhoz a Heed lánc.
Az Enigma-k, Envoy-k szerintem annyira egyedi és egyedülálló termékek a hifi világában, hogy nálunk (külhonban nem tudom mi helyzet) inkább csak a Heed elektronikák használói körében ismertek jobban. Akit nem érdekel a Heed világa kicsi a valószínűsége hogy találkozik vele.
Saját példámon tapasztaltam, de szerintem ezt utat más is bejárta, az első láncszem Heed erősítő volt (jó nem teljesen, mert Standart “kvázi” Heed termék). Ezt megelégedéssel hallgatva kezdett érdekelni az Enigma és miután hallottam meggyőzött hogy kell nekem. De tegyük hozzá azt is, hogy nem való bárkinek. Azonban az biztos hogy egy Heed lánc a végén Enigma-val azért nem fog megijedni semmilyen zenétől.
Újra és újra előkerülnek azok a viták az általános topicokban hogy komolyzenére vagy rockra vagy jazzre kell-e komolyabb rendszer. Hogy ami erre jó az jó arra, de fordítva nem. 36_1_5.gif
Én egy igen jó sokoldalú rendszert jobban tudok értékelni, mint olyat ami egy műfajra “kihegyezett”.
Ne de visszatérve a témához.
A kollégát még nem tudtuk meggyőzni hogy hagyja a metált, vegyen Enigma-t.
:kapdelm:
Nem is akarjuk de ha teheti hallgassa meg. Ha teheti hallgasson meg egy ajánlott monitort, sőt ha lenne eladó Standart 2(/2) (nem csak mert metál (alu) dómos ez is ) akkor azt is ajánlanám meghallgatni (ha már Heed topicban vagyunk). Meg persze sok mindent érdemes lenne meghallgatni még...

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

iistván írta:
2019.10.09., szer. 16:52
Shimano írta:
2019.10.09., szer. 16:31

Köszi.
Én eddig abban a hitben voltam hogy csak a korábbi si,vagy i,nem is tudom jó bi-ampban a pas-al,de ezek szerint ez nem így van.
Érdekes és megfontolandló lehet ez a bi-amp megoldás,én is látok benne fantáziát.
Grat a rendszerhez,szuper lehet. :smile32:
Köszi :rolleyes:
Si1-gyel hajtottam több, mint 10 évig, de Zsolt jóvoltából Si2-re váltottam. Ő javasolta, a végtranyók (és nem tudom még milyen műszaki szempont) ismeretében a helyettesítést.
Ezen a bi-amp megoldáson anno én is agyaltam.Majd ha Zsolt itt lesz,akkor remélhetőleg majd jól megmondja hogy hogyan is van ez. :D

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: iistván »

Shimano írta:
2019.10.09., szer. 16:31

Köszi.
Én eddig abban a hitben voltam hogy csak a korábbi si,vagy i,nem is tudom jó bi-ampban a pas-al,de ezek szerint ez nem így van.
Érdekes és megfontolandló lehet ez a bi-amp megoldás,én is látok benne fantáziát.
Grat a rendszerhez,szuper lehet. :smile32:
Köszi :rolleyes:
Si1-gyel hajtottam több, mint 10 évig, de Zsolt jóvoltából Si2-re váltottam. Ő javasolta, a végtranyók (és nem tudom még milyen műszaki szempont) ismeretében a helyettesítést.
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

iistván írta:
2019.10.09., szer. 16:02
Shimano írta:
2019.10.09., szer. 11:34


Neked István egyébként milyen vasak vannak a grand enigma elött?Lehet ott van az aláírásodban,de én azt kilőttem mert zavart,és nem látom senkiét.
Íme az aláírásom:

Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature SPDIF futómű -> Heed DA -> Heed Obelisk Si2 + X2 + PAS -> Heed Grand Enigma
LP: Edwards Audio TT3 -> Heed Obelisk Si2 + X2 + PAS -> Heed Grand Enigma


Bi-amp kialakítás, az Si2-vel megegyező végtranzisztorokkal készült Heed végfok hajtja a mélyeket, az X2-vel kiegészített Si2 pedig a magasakat.

Részemről ez a felállás végállomás, kb. 12 éve hallgatom az Obelisk családot, a Grand Enigmával kb. 2 éve lezárult a lánc, max egy phono fokozat jöhet még be a láncba, más már nem nagyon. Követve a "jónál nincs jobb" elvet. :rolleyes:

Csöves cuccokkal kacérkodtam korábban, de az Obelisk felépítése és ebből eredően a hangzása pont ehhez a világhoz közelít (szerintem) és ez így nekem elég is.
Köszi.
Én eddig abban a hitben voltam hogy csak a korábbi si,vagy i,nem is tudom jó bi-ampban a pas-al,de ezek szerint ez nem így van.
Érdekes és megfontolandló lehet ez a bi-amp megoldás,én is látok benne fantáziát.
Grat a rendszerhez,szuper lehet. :smile32:

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: iistván »

Shimano írta:
2019.10.09., szer. 11:34


Neked István egyébként milyen vasak vannak a grand enigma elött?Lehet ott van az aláírásodban,de én azt kilőttem mert zavart,és nem látom senkiét.
Íme az aláírásom:

Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature SPDIF futómű -> Heed DA -> Heed Obelisk Si2 + X2 + PAS -> Heed Grand Enigma
LP: Edwards Audio TT3 -> Heed Obelisk Si2 + X2 + PAS -> Heed Grand Enigma


Bi-amp kialakítás, az Si2-vel megegyező végtranzisztorokkal készült Heed végfok hajtja a mélyeket, az X2-vel kiegészített Si2 pedig a magasakat.

Részemről ez a felállás végállomás, kb. 12 éve hallgatom az Obelisk családot, a Grand Enigmával kb. 2 éve lezárult a lánc, max egy phono fokozat jöhet még be a láncba, más már nem nagyon. Követve a "jónál nincs jobb" elvet. :rolleyes:

Csöves cuccokkal kacérkodtam korábban, de az Obelisk felépítése és ebből eredően a hangzása pont ehhez a világhoz közelít (szerintem) és ez így nekem elég is.
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Klaca írta:
2019.10.09., szer. 14:57
Biztos így van, Te nyilván jobban ismered Zsolt véleményét
Valóban sokat beszélgettünk erről, és talán megbocsátja, hogy kibeszélem itt a háta mögött :D :D :D de tudom, az utóbbi időben már inkább zavarta, hogy az Enigmát a Heed rendszereken kívül nem nagyon vitték önállóan máshoz, mert elkönyvelték "Obeliskhez-Való-Hangdoboznak" , miközben érdekes módon a Heed elektronikákat bátran használják mindenféle egyéb hangdobozokkal párosítva. Tudomásom szerint nem kis részben ez ispirálta a DORN márka létrehozását, de ez már tényleg olyan dolog, amiről jobb, ha Zsolt maga mesél, ha szeretne.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”