Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Klaca »

b_t írta:
2019.11.14., csüt. 09:43
Na. Én arra reagáltam, amit írtál. Hogy nincs üzelti érdek nélküli blog.

De van. 10 éve írok egyet üzleti érdek nélkül.

Szabad azért megemlítenem?

Hogy tetszik-e, vagy nem, hova sorolod magadnak, te dolgod. Nem is gondolom, hogy fontos, nagyjából 5-en olvassák.

De az állításod akkor sem igaz általánosságban.
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 09:36
b_t írta:
2019.11.14., csüt. 09:30


De bizony hogy van. Kicsit picit kikérem magamnak az általánosítást.
Ö, Ö.. ennyire híres lettem, hogy már azt is én írtam, amit nem? Azért ezt kikérem magamnak.
Figyu, kezdem úgy érezni magam, mint Brian a róla készült örök érvényű filmben. Mivel már több számomra szimpatikus embert sikerült itt akaratlanul megbántanom (és persze másokat is nem akaratlanul) hadd magyarázkodjam (bár igazából már nem is tudom eldönteni, hogy látod e, hogy rosszul idéztél, nem én írtam, azt amire reagálni akartál, nem a Te blogodról írtam stb.)
1: Nem én írtam, hogy minden blog pénzes (hanem diagnet, ha jól rémlik), és ezt nem is gondolom (a Tied biztosan nem az pl.) Valahogy rosszul törölgettél az idézésnél.(bár azt nem értem, miért az én bejegyzésemből visszatörölve akartad ezt mástól idézni)
2: Lehoakonak nem a Te blogod irodalmi színvonala jön nagyon be, hanem az audionote nevű bloggeré, és ennek kapcsán kezdtünk erről vitázni.
3: nem gondolom, hogy a korábban beidézett regényrészlet illetve regény biztosan nagyon jó (nem olvastam), csak azt akartam mondani, hoyg mint irodalmi szöveg szerintem nem biztos, hogy rosszabb, mint pl. az audionote blog (vagy bármely másik, ez most nem lényeg), még akkor sem, ha a helyesírással mérjük az irodalmat.
De asszem a hifis fórumozást inkább abbahagyom, mielőtt akaratlanul mindenkibe belegázolok.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Shimano írta:
2019.11.13., szer. 10:22
Ebben az egész hifi játékban egyébként sokan,(köztük persze én is benne voltam )azért vesztik el a fonalat,mert nem tudják hogy mire is van szükségük...
egyetértek.

es persze nem csak a hifiben (lasd autozas illetve auto mérete oviig)

szerintem: szükségünk oxigenre van, az egesz hifi "úri passzió"; plane nem erdemes 1-1 elemét "fetisizálni", hogy ezüstkábel (kinek mi, bocs, hogy ezt szemeltem ki) nelkül nem érdemes, szar az egész
az Élet ennél "kicsit" sokszínübb, sokrétübb (még hobbiból is többet érdemes és balanszozni, nem 1 dolgot "szükségig" csürni)

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

Kicsit lazábban, uraim...
Elolvastam, és nem, nem az Utas és holdvilág volt, de nekem tetszett, nem tehetek róla...

És ami miatt itt a pörgés van, az nem jutott senkinek az eszébe, hogy ezek az enyhe elírások azok inkább olyan humor/melankólia keveréknek tűnnek?, nekem, aki pontosan tudom, hogy kell leírni, de aki nem mozog otthonosan ebben a világban, az csak leírja, amire emlékszik, és így emlékszik, és ez így fájdalmasabb, és jobb, és totálisan mindegy, hogy véletlenül, vagy direkte, mert?, miért is?,

hát, feszítsétek már meg a vállfölöttit, ha sikerül, hát pont azért, mert valóság lett a dolog, kilépett az írásból, értitek?, hogy tényleg annyira idegen ez a világ, annak is, aki írta, az Alfarómeót mindenki helyesen írja, de ezeket az underground-hitech hifis izék neveit, azt nem biztos, demekkoragááááááz,


és, ha nálatok, valaki rámutat a q...vanagy áramkondícionálóra, valaki, pl. egy ultracsinos zongorista hölgy ismerős-féle, és közben megy az Apassionata, hogy ez akkor mi is, meg minek kell??, és ha kivesszük, akkor mi lesz?, hát, azt meghallgatnám, mit mondanátok...:)

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

wittao írta:
2019.11.14., csüt. 09:39
[Meg ugye egy valamilyen szerzo valamilyen konyvenek egy lapja alapjan ( hozzateszem ami olyan stilusban firkalodott, hogy a Joisten mentsen meg a szerzo tobbi muvetol )
Nehany masodperc guglizas utan a szerzo emlegetett konyvenek tizenket oldala, hogy ne csak egy alapjan iteljuk meg:
http://www.forrasfolyoirat.hu/1606/kotter.pdf

(En sem rohanok beszerezni az eletmuvet, de ez semmilyen modon nem fugg ossze azzal, hogy a szovegben auto es butor markak mellett audio keszulekek nevet is leirja.)

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Csak pár gondolat ami eszembe jutott munka közben ;) :
  • 1
Minden hobbi drága, a világ összes pénzét el lehet mindegyikre költeni.
  • 2
Már írtam, hogy mindenki kb. az anyagi viszonyainak megfelelően költ rá.
  • 3
Igen, egy laikus aki meglátja egyikünk másikunk Hifi cuccát, vagy írígységgel tekint rá vagy "hülyének "néz minket. :rolleyes: Ritka a megértő ember :D Én se szeretek erről beszélni senkinek, mert sajnos rossz tapasztalataim vannak. Aki bejön hozzánk és kérdezget róla, inkább udvariasan más irányba terelem a beszélgetést. (én tudom hogy egy közép kategóriás rendszerem van, de valakinél már ez is "kiveri a biztosítékot")
  • 4
Akármilyen drága szetted lehet, nem biztos hogy boldogabb vagy vele, mint az akinek sokkal olcsóbb van. A boldogság fokmérője nem ez. (Volt olyan szettem aminek jobban örültem mint a mostaninak, és töredék ára volt)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2019.11.14., csüt. 10:05
cables írta:
2019.11.14., csüt. 09:59
Azt hiszem sikerült ezt a topikot a felhevült, szószátyár vitákkal totálisan áttekinthetetlenné tenni
Ezzel most egyet kell értsek.
Talán az segítene még az átláthatóságnak, ha a félkilométeres hozzászólás válaszánál nem idéznük a félkilométeres hozzászólást teljes egészében...
Ezt a topicot pontosan azért tarjuk, hogy ne máshol menjen a totális OFF-olás, mert ahogy észrevettük a fórumon szeretnek sokszor kötetlenül cseverészni a fórumtársak, ami teljesen rendben is. Erre itt biztosítunk lehetőséget.
Természetesen, aminek máshol van “szaktopic”-ja, azt áttesszük oda.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cables írta:
2019.11.14., csüt. 09:59
Azt hiszem sikerült ezt a topikot a felhevült, szószátyár vitákkal totálisan áttekinthetetlenné tenni
Ezzel most egyet kell értsek.
Talán az segítene még az átláthatóságnak, ha a félkilométeres hozzászólás válaszánál nem idéznük a félkilométeres hozzászólást teljes egészében...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Azt hiszem sikerült ezt a topikot a felhevült, szószátyár vitákkal totálisan áttekinthetetlenné tenni

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

b_t írta:
2019.11.14., csüt. 09:43
Na. Én arra reagáltam, amit írtál. Hogy nincs üzelti érdek nélküli blog.

De van. 10 éve írok egyet üzleti érdek nélkül.

Szabad azért megemlítenem?

Hogy tetszik-e, vagy nem, hova sorolod magadnak, te dolgod. Nem is gondolom, hogy fontos, nagyjából 5-en olvassák.

De az állításod akkor sem igaz általánosságban.
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 09:36
b_t írta:
2019.11.14., csüt. 09:30


De bizony hogy van. Kicsit picit kikérem magamnak az általánosítást.
Ö, Ö.. ennyire híres lettem, hogy már azt is én írtam, amit nem? Azért ezt kikérem magamnak.
Én szoktam olvasni :)

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: b_t »

Most látom teljesen rossz quote-okat használtam, hogy kinek a válaszára mi megy...

Ehh...nem megy ez nekem :D
http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: b_t »

Előbb erre akartam válaszolni.

De aztán be is fejeztem, nekem végül is mindegy :)
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 09:38
lehoako írta:
2019.11.14., csüt. 09:25
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 09:17


Ö, Ö.. tényleg csak kíváncsiságból:
- Félreértem a szeretett blogod szerzőjét, hogy ő nagy AN fan?
- Szted a blog szövege tényleg sokkal igényesebb "irodalmi" szöveg, mint az általad egy márkanév "elírása" és egy fél lap ismerete után igénytelennek titulált regény szövege?
Most AN lánca van, igen. Fekete lemezzel megy, igen.

Igen, sokkal igényesebbnek tartom. Nem egy helyesírási hiba van benne, hanem jópár. Akárhogy cukrozzuk a taknyot, egy blogot ingyen olvasol. A könyvért pénzt kérnek Tőled. Nálam ez eredendően más megközelítés. Ha az ingyenes igényesebb, akkor az a bolti könyv minőségéről, írójának saját maga és az olvasói felé megjelenő igényességéről és előállítási láncáról nagyon lesújtó üzenetet hordoz.

Egy egymondatos street-art is lehet irodalom, és egy sokkötetes drága könyv is lehet frutti.
Azért irigyellek, könnyen találsz magadnak igényes irodalmat (Sok jó helyesírással megírt mű van. Persze azért, ha ez ennyire fontos neked az irodalmi élvezethez, akkor a blogoddal szemben azért elég elfogult vagy...)
http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: b_t »

Na. Én arra reagáltam, amit írtál. Hogy nincs üzelti érdek nélküli blog.

De van. 10 éve írok egyet üzleti érdek nélkül.

Szabad azért megemlítenem?

Hogy tetszik-e, vagy nem, hova sorolod magadnak, te dolgod. Nem is gondolom, hogy fontos, nagyjából 5-en olvassák.

De az állításod akkor sem igaz általánosságban.
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 09:36
b_t írta:
2019.11.14., csüt. 09:30
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 07:53

Nincs ingyenes audio termékekkel foglalkozó blog. Mindegyik támogatásból és szponzorokból tartja fenn magát. Kívülállóként nem tudod megítélni mekkora elfogultság és külső behatás alatt íródnak a bejegyzések.
De bizony hogy van. Kicsit picit kikérem magamnak az általánosítást.
Ö, Ö.. ennyire híres lettem, hogy már azt is én írtam, amit nem? Azért ezt kikérem magamnak.
http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: b_t »

Iszonyat hosszú levélből próbáltam idézni egy sort. Eltévedtem a Quote erőkben.

Maga az üzenet azért megvan?
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 09:36
b_t írta:
2019.11.14., csüt. 09:30
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 07:53

Nincs ingyenes audio termékekkel foglalkozó blog. Mindegyik támogatásból és szponzorokból tartja fenn magát. Kívülállóként nem tudod megítélni mekkora elfogultság és külső behatás alatt íródnak a bejegyzések.
De bizony hogy van. Kicsit picit kikérem magamnak az általánosítást.
Ö, Ö.. ennyire híres lettem, hogy már azt is én írtam, amit nem? Azért ezt kikérem magamnak.
http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Klaca »

lehoako írta:
2019.11.14., csüt. 09:25
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 09:17
lehoako írta:
2019.11.14., csüt. 09:05

1.) Ismerem a blog szerzőjét, tudom, mit miért ír le, Kondo-cuccot sose kap senki szívességért. Sztem kevered az Audio Note-tal, kicsit kutass rá és megbeszélhetjük, mit gondolsz erről. Az AN szól a lopásról, veretésről és a tulaj pszichéje szerinti mértékben tanúsított magamutogatásról, ami a befotózott könyv lapján is megjelenik. A szöveg totálisan igénytelen...
Ö, Ö.. tényleg csak kíváncsiságból:
- Félreértem a szeretett blogod szerzőjét, hogy ő nagy AN fan?
- Szted a blog szövege tényleg sokkal igényesebb "irodalmi" szöveg, mint az általad egy márkanév "elírása" és egy fél lap ismerete után igénytelennek titulált regény szövege?
Most AN lánca van, igen. Fekete lemezzel megy, igen.

Igen, sokkal igényesebbnek tartom. Nem egy helyesírási hiba van benne, hanem jópár. Akárhogy cukrozzuk a taknyot, egy blogot ingyen olvasol. A könyvért pénzt kérnek Tőled. Nálam ez eredendően más megközelítés. Ha az ingyenes igényesebb, akkor az a bolti könyv minőségéről, írójának saját maga és az olvasói felé megjelenő igényességéről és előállítási láncáról nagyon lesújtó üzenetet hordoz.

Egy egymondatos street-art is lehet irodalom, és egy sokkötetes drága könyv is lehet frutti.
Azért irigyellek, könnyen találsz magadnak igényes irodalmat (Sok jó helyesírással megírt mű van. Persze azért, ha ez ennyire fontos neked az irodalmi élvezethez, akkor a blogoddal szemben azért elég elfogult vagy...)

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Klaca »

b_t írta:
2019.11.14., csüt. 09:30
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 07:53

Nincs ingyenes audio termékekkel foglalkozó blog. Mindegyik támogatásból és szponzorokból tartja fenn magát. Kívülállóként nem tudod megítélni mekkora elfogultság és külső behatás alatt íródnak a bejegyzések.
De bizony hogy van. Kicsit picit kikérem magamnak az általánosítást.
Ö, Ö.. ennyire híres lettem, hogy már azt is én írtam, amit nem? Azért ezt kikérem magamnak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Klaca 2019.11.14., csüt. 09:39-kor.

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: b_t »

[quote=Klaca post_id=2434575 time=1573714408 user_id=18468]

Nincs ingyenes audio termékekkel foglalkozó blog. Mindegyik támogatásból és szponzorokból tartja fenn magát. Kívülállóként nem tudod megítélni mekkora elfogultság és külső behatás alatt íródnak a bejegyzések.


De bizony hogy van. Kicsit picit kikérem magamnak az általánosítást.
http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 09:17
lehoako írta:
2019.11.14., csüt. 09:05

1.) Ismerem a blog szerzőjét, tudom, mit miért ír le, Kondo-cuccot sose kap senki szívességért. Sztem kevered az Audio Note-tal, kicsit kutass rá és megbeszélhetjük, mit gondolsz erről. Az AN szól a lopásról, veretésről és a tulaj pszichéje szerinti mértékben tanúsított magamutogatásról, ami a befotózott könyv lapján is megjelenik. A szöveg totálisan igénytelen...
Ö, Ö.. tényleg csak kíváncsiságból:
- Félreértem a szeretett blogod szerzőjét, hogy ő nagy AN fan?
- Szted a blog szövege tényleg sokkal igényesebb "irodalmi" szöveg, mint az általad egy márkanév "elírása" és egy fél lap ismerete után igénytelennek titulált regény szövege?
Most AN lánca van, igen. Fekete lemezzel megy, igen.

Igen, sokkal igényesebbnek tartom. Nem egy helyesírási hiba van benne, hanem jópár. Akárhogy cukrozzuk a taknyot, egy blogot ingyen olvasol. A könyvért pénzt kérnek Tőled. Nálam ez eredendően más megközelítés. Ha az ingyenes igényesebb, akkor az a bolti könyv minőségéről, írójának saját maga és az olvasói felé megjelenő igényességéről és előállítási láncáról nagyon lesújtó üzenetet hordoz.

Egy egymondatos street-art is lehet irodalom, és egy sokkötetes drága könyv is lehet frutti.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Klaca »

lehoako írta:
2019.11.14., csüt. 09:05

1.) Ismerem a blog szerzőjét, tudom, mit miért ír le, Kondo-cuccot sose kap senki szívességért. Sztem kevered az Audio Note-tal, kicsit kutass rá és megbeszélhetjük, mit gondolsz erről. Az AN szól a lopásról, veretésről és a tulaj pszichéje szerinti mértékben tanúsított magamutogatásról, ami a befotózott könyv lapján is megjelenik. A szöveg totálisan igénytelen...
Ö, Ö.. tényleg csak kíváncsiságból:
- Félreértem a szeretett blogod szerzőjét, hogy ő nagy AN fan?
- Szted a blog szövege tényleg sokkal igényesebb "irodalmi" szöveg, mint az általad egy márkanév "elírása" és egy fél lap ismerete után igénytelennek titulált regény szövege? (Ja, és tényleg elég, ha "igen-nem"-el válaszolsz.)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

diagnet írta:
2019.11.14., csüt. 03:02
lehoako írta:
2019.11.13., szer. 19:33

Hogy lehet, h egy ingyenes blogban nincs ilyen ordító igénytelenség, egy pénzért árult könyvben meg igen? Neked ez semmit nem árul el az íróról? (Bocsáss meg, fel sem tételezem, hogy a lírai én stilisztikai eszköze ez a "helyesírás punkja"-megközelítés.) Lehet közepesen távoli párhuzam e könyv és a tény között, h olyan kaliberű "rendező", mint Dobó Kata is rendezett filmet? :quetionmark:
Nincs ingyenes audio termékekkel foglalkozó blog. Mindegyik támogatásból és szponzorokból tartja fenn magát. Kívülállóként nem tudod megítélni mekkora elfogultság és külső behatás alatt íródnak a bejegyzések.
Mi a gondolat, aminek bárki bármilyét elvitatja? Hogy agyatlanul veretnek és nyáron járnak a Maldívra?!
Az alapgondolat az volt, hogy miként látja egy átlag középosztálybeli értelmiségi a körülötte épülő nyers technofil társadalmi réteg viselt dolgait.
Ezt a már sokak által megtapasztalt, sajnos valós jelenséget tettem közzé idézet formájában.
Biztos innen is kerültek már olyan szituációba, hogy a házba/lakásba betérő vendég első tekintete a hifi berendezésre szegeződött, majd megjegyezte, hogy ez biztos nem 2 fillér lehetett. A legtöbbb audiofil(ahogy a linkelt oldal alanya is) ilyenkor büszkén kezdi felvázolni, hogy mi micsoda és miért jó.
Csakhogy a vendég erre nem kiváncsi és nem is egy csodát lát maga előtt, csak a brutális kontrasztot. Mert ő csupán 3 perce lépett be a dualizmus/szocializmus romjaiból(utcáról), egy olyan környezetbe, aminek egy része alá van rendelve az eszközöknek, de azok kialakításukból és építési minőségükből kifolyólag elütnek a hagyományos lakótér és az itt eddig eltöltött életvitele jellegétől. Egy boticelli kevésbé lenne szembetűnő az ikea/ligne roset kanapé felett.

Ezt a szekunder szégyen érzetet bárki átélheti pl. egy mémet, holland,vagy svájci "audiofil"-nál tett látogatás útján.
Annyi a különbség, hogy itt már az ablaküvegen kívüli világ harmonizál a beltérrel. De amint belépek a dedikált szentélyeikbe megpillantom/hallom a helyi dealerek és az internet tanítói segítségével 50.000+ EUR "értékben" összeválogatott kompoziciókat. Darwin után első gondolatom, hogy ezzel az üzleti és műszaki érzékkel felvértezve vajon ezek hány száz embert küldenek gulágra, akik kompenzálják nekik a veszteségeket?
Itt a piros hol a piros egy életen át, 8 pohárral, golyó nélkül.
Tananyagként? Sztem ha valami érdekel Téged, annak utánanézel és elsajátítod azt a tudást. Igen, régóta érdekel, hogy mit tud az a fajta pl kábel, amit Kondo csinált és miért nem tudja a többi.
A fórumokról és blogokról nem jutsz tudáshoz, csak információhoz, ami akár lehet hiányos, vagy hamis.
Limartól megkaptad egy szakközépiskolai anyagismeret tankönyv kábelgyártási alapismeretek fejezetének néhány részletét. Plusz néhány hivatalosan sehol nem jegyzett/oktatott "mérhetetlen" feltételezést. Ehhez próbálod társítani a kondo-filozofiát?
Így készülnek az üres mítoszok amiért később sokan valós pénzzel fizetnek.
Szupravezetés közeli állapotot szeretnétek elérni egy kábel szakaszban? Ok, de mi lesz az áramkör többi elemével? Csöves erősítők trafóival mit kezdesz, hogy ne torzujon a rácsszerkezet? Tekercselve van és minden bemelegedéskor változik az öszes fizikai tulajdonsága. A csövekről ne is beszéljünk.
A osztályú erősítők disszipációja? A tranziszorok, kondenzátorok fegyverzetei mind sajtolással, húzással és egyéb hidegmegmunkálással készülnek. Tele vannak torzulással és feszültséggel. Hajszálvékony többrétegű nyomtatott áramkörök, belső kábelezések, galvanizált saruk, lengőtekercsek? Ezekkel mi lesz?
Nem csak azon múlik a hang ami látszik, egységcsomagban kapható és bármelyik felhasználó be tudja építeni. A döntő komponensek minősége felett nem rendelkeztek. Engem inkább ez frusztrálna.

Úgy látom, a kérdéseimet in completo ignorálod.

1.) Ismerem a blog szerzőjét, tudom, mit miért ír le, Kondo-cuccot sose kap senki szívességért. Sztem kevered az Audio Note-tal, kicsit kutass rá és megbeszélhetjük, mit gondolsz erről. Az AN szól a lopásról, veretésről és a tulaj pszichéje szerinti mértékben tanúsított magamutogatásról, ami a befotózott könyv lapján is megjelenik. A szöveg totálisan igénytelen, de nem mennék bele ebbe megint, nekem nem a technofíliáról szól (rózsadombi ház, nyári Maldív utazás, stb.), hanem a pénz elköltésének varázsáról, buta és felszínes YOLO-ról, mintha nem lenne holnap. Nem arról volt szó, hogy hányszor volt a párizsi Operában vagy a Royal Albert Hallban vagy a Scalában az illető vagy az illető pár, vagy, hogy tudtak-e szerezni jegyet Benedict Cumberbatch főszereplésével a Hamletre a Globe színházba, vagy megmászták-e a Nagy Falat vagy a Phnom Bakhenget, ésatöbbi. Veretés, autó, nyaralás, felszínes, látványos kirakat-burzsujságok, a kultúra, a művészet és az önépítés legkisebb jele nélkül.

2.) Az, hogy valaki azzal próbál meg értékes, fontos és becsülendő embernek látszani, hogy elmondja, hogy a hifije/autója/ruhája/kéglije stb. miért DRÁGA, pont ugyanaz a kaliber, mint mikor teleakasztja magát valaki több kiló arannyal. Külsőség. Nincs köze sem a zenéhez, sem a zene befogadásához szükséges belső békéhez. A linkelt oldal szereplőjét "audiofilnek" tartod. Miért is?

3.) Nincs kétségem afelől, hogy sok gazdag ember nem járta végig a hifizős/audiofil/high-end szamérlétrát, sokakat a lottóötös után azonnal rádumálnak valami mutatós és nagyon drága rendszerre. És? Ez ugyanaz a veretés, mint a könyvben, elmélyültség, tapasztalat és jóízlés nélkül.

4.) Szégyenérzet? 10ből 9 barátom/cimborám az elmúlt 10+ év során külföldre költözött, középosztálybeli nívón éldegélnek odakint. Mindenki tudja, h kb x+1-szer annyit keresnek, mint a "középosztály" Magyarországon. Nekik futja kb akármire, amiről az itthoniak csak álmodozhatnak. Nem feltétlenül veretésből van sokkal jobb cuccuk, járnak drágább helyekre, mint azok, akik itthon maradtak, ott ez a szint, itthon meg ez. Nem tartják az itthoniakat csórónak és kevésbé értékesnek, inkább drukkolnak, hogy idehaza is megváltozzon a helyzet.

5.) A Kondo-filozófiát miért ne lehetne megismerni az internetről? Mint mindent, ha jó helyen kutatsz, érzékeny és sokat tapasztalt emberek írásait olvasod, Te is megtalálhatsz, vagy pl akárki. A "feltételezés" addig az, amíg meg nem hallod, hogy mit tud egy Kondo-rendszer pl Avantgarde-dal. Ha valaki szerint "nincs különbség" vagy "nem éri meg", azzal sincs semmi baj, csak nem kéne köpködni látatlanba', csak, mert valakinek annyi jön le belőle, mint, ahogy írod "egy szakközépiskolai anyagismeret tankönyv kábelgyártási alapismeretek fejezetének néhány részlete". Annak, aki nem hallja, üres mítosz lesz. Annak, aki szerint hüjeség a színezüstből tekercselt trafó, mert nem hallott még ilyenről/ilyet, hát legyen. Nem való mindenkinek, sokak azonnal összekötik a dicsekvéssel, pedig szvsz a zenéhez való közelkerülésről szól, picit más hangsúlyú elvárásokkal és áldozattal, mint egy "szokásos", és nyilván sokkal olcsóbb rendszer esetében.

6.) Szinte közhely, hogy Kondo eredeti erősítőit nagyon nehéz javítani, mert nincsenek értékek írva a diszkrét alkatrészekre. Kondo a hangjuk alapján cserélgette és válogatta az alkatrészeket, egy "mai mérnök" ezzel az egésszel nem igazán tud mit kezdeni. Nála nem volt time-pressure, üzleti hatékonyság-elvárás, ez is benne van a posztban. Ha erről a témáról akarsz beszélgetni, télleg jó lenne, ha picit elmélyülnél benne, mert megint nem fogod érteni.

7.) Igen, minden alkatrésznek megvan a saját hangja. Minél jobb, annál kevésbé, és annál drágább is. Emiatt örülök, hogy hozzám került egy Hivox DAC, leírom, 20E Forintért. Nagyon jó hangja van. Körberaktam azokkal a kábelekkel, amikről az a benyomásom, hogy a legjobb lesz neki és nekem is, és működik a dolog. Nem fogok upgradelni? De igen, fogok. Nyugodt lehetek, hogy abban a kábelkörnyezetben az új DAC hangját fogom hallani? Igen. Nyugodt szívvel el fogom tudni fogadni hitelesnek, mert mindent megtettem, hogy jól szóljon? Igen.

8.) Ezt írod: "Nem csak azon múlik a hang ami látszik, egységcsomagban kapható és bármelyik felhasználó be tudja építeni. A döntő komponensek minősége felett nem rendelkeztek. Engem inkább ez frusztrálna."

Ennek az ellentétét gondolom. Rendelkezhetsz a döntő komponensek minősége felett. Ha biztos vagy az ízlésedben, haladhatsz arra, amerre akarsz. Ebben nem tudom, mi a frusztráló.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

diagnet írta:
2019.11.14., csüt. 03:02

.............A tranziszorok, kondenzátorok fegyverzetei mind sajtolással, húzással és egyéb hidegmegmunkálással készülnek. Tele vannak torzulással és feszültséggel. Hajszálvékony többrétegű nyomtatott áramkörök, belső kábelezések, galvanizált saruk, lengőtekercsek? Ezekkel mi lesz?
Teljesen jogos; amúgy ez is csak egy gyengébb/erősebb feltételezés, ez a 'feszültség', ja, hogy ez a hangban hogyan jelenik meg, akkor ez az összes ember alkotta dologra érvényes lenne; szerintem az igazságtartalma kb. annyi, mint a többi elméleté, inkább hangzatos szöveg, amivel valaki kiemelkedett valahonnan, és a vásárlók be..., tudjátok, a szó, ami képszerű, amiért botrány lett...:)

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Klaca »

diagnet írta:
2019.11.14., csüt. 03:02
lehoako írta:
2019.11.13., szer. 19:33

Hogy lehet, h egy ingyenes blogban nincs ilyen ordító igénytelenség, egy pénzért árult könyvben meg igen? Neked ez semmit nem árul el az íróról? (Bocsáss meg, fel sem tételezem, hogy a lírai én stilisztikai eszköze ez a "helyesírás punkja"-megközelítés.) Lehet közepesen távoli párhuzam e könyv és a tény között, h olyan kaliberű "rendező", mint Dobó Kata is rendezett filmet? :quetionmark:
Nincs ingyenes audio termékekkel foglalkozó blog. Mindegyik támogatásból és szponzorokból tartja fenn magát. Kívülállóként nem tudod megítélni mekkora elfogultság és külső behatás alatt íródnak a bejegyzések.
Mi a gondolat, aminek bárki bármilyét elvitatja? Hogy agyatlanul veretnek és nyáron járnak a Maldívra?!
Az alapgondolat az volt, hogy miként látja egy átlag középosztálybeli értelmiségi a körülötte épülő nyers technofil társadalmi réteg viselt dolgait.
Ezt a már sokak által megtapasztalt, sajnos valós jelenséget tettem közzé idézet formájában.
Biztos innen is kerültek már olyan szituációba, hogy a házba/lakásba betérő vendég első tekintete a hifi berendezésre szegeződött, majd megjegyezte, hogy ez biztos nem 2 fillér lehetett. A legtöbbb audiofil(ahogy a linkelt oldal alanya is) ilyenkor büszkén kezdi felvázolni, hogy mi micsoda és miért jó.
Csakhogy a vendég erre nem kiváncsi és nem is egy csodát lát maga előtt, csak a brutális kontrasztot. Mert ő csupán 3 perce lépett be a dualizmus/szocializmus romjaiból(utcáról), egy olyan környezetbe, aminek egy része alá van rendelve az eszközöknek, de azok kialakításukból és építési minőségükből kifolyólag elütnek a hagyományos lakótér és az itt eddig eltöltött életvitele jellegétől. Egy boticelli kevésbé lenne szembetűnő az ikea/ligne roset kanapé felett.

Ezt a szekunder szégyen érzetet bárki átélheti pl. egy mémet, holland,vagy svájci "audiofil"-nál tett látogatás útján.
Annyi a különbség, hogy itt már az ablaküvegen kívüli világ harmonizál a beltérrel. De amint belépek a dedikált szentélyeikbe megpillantom/hallom a helyi dealerek és az internet tanítói segítségével 50.000+ EUR "értékben" összeválogatott kompoziciókat. Darwin után első gondolatom, hogy ezzel az üzleti és műszaki érzékkel felvértezve vajon ezek hány száz embert küldenek gulágra, akik kompenzálják nekik a veszteségeket?
Itt a piros hol a piros egy életen át, 8 pohárral, golyó nélkül.
Tananyagként? Sztem ha valami érdekel Téged, annak utánanézel és elsajátítod azt a tudást. Igen, régóta érdekel, hogy mit tud az a fajta pl kábel, amit Kondo csinált és miért nem tudja a többi.
A fórumokról és blogokról nem jutsz tudáshoz, csak információhoz, ami akár lehet hiányos, vagy hamis.
Limartól megkaptad egy szakközépiskolai anyagismeret tankönyv kábelgyártási alapismeretek fejezetének néhány részletét. Plusz néhány hivatalosan sehol nem jegyzett/oktatott "mérhetetlen" feltételezést. Ehhez próbálod társítani a kondo-filozofiát?
Így készülnek az üres mítoszok amiért később sokan valós pénzzel fizetnek.
Szupravezetés közeli állapotot szeretnétek elérni egy kábel szakaszban? Ok, de mi lesz az áramkör többi elemével? Csöves erősítők trafóival mit kezdesz, hogy ne torzujon a rácsszerkezet? Tekercselve van és minden bemelegedéskor változik az öszes fizikai tulajdonsága. A csövekről ne is beszéljünk.
A osztályú erősítők disszipációja? A tranziszorok, kondenzátorok fegyverzetei mind sajtolással, húzással és egyéb hidegmegmunkálással készülnek. Tele vannak torzulással és feszültséggel. Hajszálvékony többrétegű nyomtatott áramkörök, belső kábelezések, galvanizált saruk, lengőtekercsek? Ezekkel mi lesz?
Nem csak azon múlik a hang ami látszik, egységcsomagban kapható és bármelyik felhasználó be tudja építeni. A döntő komponensek minősége felett nem rendelkeztek. Engem inkább ez frusztrálna.
Csak egy két kiegészítés:
- nem minden hifi gyártó, kereskedő gondolkodik ezekben a kívülről nézve értelmetlenül drága kábelekben (nagyjából azok miatt, amiket írsz (összehasonlíthatatlanul komplexebb a többi rész, így a hozzájárulásuk a hanghoz is: a kábel a lényeg szempontjából kb. elhanyagolható, még ha ki is lehet venni valami különbséget, akkor is), és talán nem mindenki, aki mégis hisz ezekben, gazember. (Az egész hifizésnek (általában minden efféle hipertrófiás "hobbi" tevékenységnek) ennél sztem sajnos jóval összetettebb a háttere, erősen pszichopatológiás, de erről itt nem nagyon szeretünk beszélni).
- nem minden fejlett nyugati országban az a tendencia, hogy "ha van pénzem, akkor veszek egy minél ízléstelenebbül drága és ugyanígy kinéző horrorhifit/autót/kanapét stb (és sztem/remélem, ez a tendencia egyre kevésbé lesz jellemző a jövőben) A nővérem pl. Svédországban él, és azt mondja, ott nincs a gazdagok részéről ez a fajta értelmetlen magamutogatás.
- Sok írónál megjelenik ez az émelygés a horrorhifi láttán, (pl. Szilasi László Harmadik hídjában is a polgármester vagy ki, aki kinyikkant egy hajléktalan lányt, ehhez háttérnek otthon szép csendben valami csöves kütyün hallgat komolyzenét (gondolom valami "régizenét", gondolom millás drótokkal bekötve, kb mint Hannibal Lechter (ld az első pont végét)), de azért mondjuk attól, hogy valaki entellektüel, sok mindent összeír, nem biztos, hogy nagyon sokkal mélyebb nyomot hagy maga után, mint egy nagypénzű yuppie. Az intellektuális tőkefelhalmozás is lehet éppen annyira értelmetlen, mint az anyagi változata, sok irodalmárt/művészt stb. láttam már, aki szépen feláldozta a körülötte lévők (család, gyerekek, barátok) életét egy nagyjából és tökéletesen jelentéktelen "életmű" (vagyis saját kis passziója - kb. pont olyan, mint másnak a hifi) oltárán.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 576

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

lehoako írta:
2019.11.13., szer. 19:33

Hogy lehet, h egy ingyenes blogban nincs ilyen ordító igénytelenség, egy pénzért árult könyvben meg igen? Neked ez semmit nem árul el az íróról? (Bocsáss meg, fel sem tételezem, hogy a lírai én stilisztikai eszköze ez a "helyesírás punkja"-megközelítés.) Lehet közepesen távoli párhuzam e könyv és a tény között, h olyan kaliberű "rendező", mint Dobó Kata is rendezett filmet? :quetionmark:
Nincs ingyenes audio termékekkel foglalkozó blog. Mindegyik támogatásból és szponzorokból tartja fenn magát. Kívülállóként nem tudod megítélni mekkora elfogultság és külső behatás alatt íródnak a bejegyzések.
Mi a gondolat, aminek bárki bármilyét elvitatja? Hogy agyatlanul veretnek és nyáron járnak a Maldívra?!
Az alapgondolat az volt, hogy miként látja egy átlag középosztálybeli értelmiségi a körülötte épülő nyers technofil társadalmi réteg viselt dolgait.
Ezt a már sokak által megtapasztalt, sajnos valós jelenséget tettem közzé idézet formájában.
Biztos innen is kerültek már olyan szituációba, hogy a házba/lakásba betérő vendég első tekintete a hifi berendezésre szegeződött, majd megjegyezte, hogy ez biztos nem 2 fillér lehetett. A legtöbbb audiofil(ahogy a linkelt oldal alanya is) ilyenkor büszkén kezdi felvázolni, hogy mi micsoda és miért jó.
Csakhogy a vendég erre nem kiváncsi és nem is egy csodát lát maga előtt, csak a brutális kontrasztot. Mert ő csupán 3 perce lépett be a dualizmus/szocializmus romjaiból(utcáról), egy olyan környezetbe, aminek egy része alá van rendelve az eszközöknek, de azok kialakításukból és építési minőségükből kifolyólag elütnek a hagyományos lakótér és az itt eddig eltöltött életvitele jellegétől. Egy boticelli kevésbé lenne szembetűnő az ikea/ligne roset kanapé felett.

Ezt a szekunder szégyen érzetet bárki átélheti pl. egy mémet, holland,vagy svájci "audiofil"-nál tett látogatás útján.
Annyi a különbség, hogy itt már az ablaküvegen kívüli világ harmonizál a beltérrel. De amint belépek a dedikált szentélyeikbe megpillantom/hallom a helyi dealerek és az internet tanítói segítségével 50.000+ EUR "értékben" összeválogatott kompoziciókat. Darwin után első gondolatom, hogy ezzel az üzleti és műszaki érzékkel felvértezve vajon ezek hány száz embert küldenek gulágra, akik kompenzálják nekik a veszteségeket?
Itt a piros hol a piros egy életen át, 8 pohárral, golyó nélkül.
Tananyagként? Sztem ha valami érdekel Téged, annak utánanézel és elsajátítod azt a tudást. Igen, régóta érdekel, hogy mit tud az a fajta pl kábel, amit Kondo csinált és miért nem tudja a többi.
A fórumokról és blogokról nem jutsz tudáshoz, csak információhoz, ami akár lehet hiányos, vagy hamis.
Limartól megkaptad egy szakközépiskolai anyagismeret tankönyv kábelgyártási alapismeretek fejezetének néhány részletét. Plusz néhány hivatalosan sehol nem jegyzett/oktatott "mérhetetlen" feltételezést. Ehhez próbálod társítani a kondo-filozofiát?
Így készülnek az üres mítoszok amiért később sokan valós pénzzel fizetnek.
Szupravezetés közeli állapotot szeretnétek elérni egy kábel szakaszban? Ok, de mi lesz az áramkör többi elemével? Csöves erősítők trafóival mit kezdesz, hogy ne torzujon a rácsszerkezet? Tekercselve van és minden bemelegedéskor változik az öszes fizikai tulajdonsága. A csövekről ne is beszéljünk.
A osztályú erősítők disszipációja? A tranziszorok, kondenzátorok fegyverzetei mind sajtolással, húzással és egyéb hidegmegmunkálással készülnek. Tele vannak torzulással és feszültséggel. Hajszálvékony többrétegű nyomtatott áramkörök, belső kábelezések, galvanizált saruk, lengőtekercsek? Ezekkel mi lesz?
Nem csak azon múlik a hang ami látszik, egységcsomagban kapható és bármelyik felhasználó be tudja építeni. A döntő komponensek minősége felett nem rendelkeztek. Engem inkább ez frusztrálna.

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

marconi írta:
2019.11.13., szer. 13:26
diagnet írta:
2019.11.13., szer. 10:02

Ugyanez így fest egy szektán kívüli irodalmár tollából:
IMG_20181225_221246.jpg
Off: mi ennek a könyvnek a címe? Kiváncsi lettem.
http://www.forrasfolyoirat.hu/1606/kotter.pdf

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Töki »

Tctronic írta:
2019.11.13., szer. 18:28
Töki írta:
2019.11.13., szer. 17:41
Tctronic írta:
2019.11.13., szer. 11:04
A Hifizés (minőségi zene hallgatás, ki hogy hívja) nem verseny. Számomra soha nem volt az és soha nem is lesz az. Késztetés volt, van, és lesz (ha kell) hogy a "saját képemre" saját elvárásaimnak megfelelőre formáljam a kapott hangot. Olyanra ahogy én szeretem, amilyennek én elképzelem a jó hangot.

A kábelezés csak egy szűk része a rendszernek, valaki sokra tartja én csak inkább fontosnak tartom, de nem a legfontosabbnak. Megpróbáltam több kábelt, szerintem egy rendszernek nem drága kábelre van szüksége, hanem oda illőre.

Sajnos a nagyon végletekig kihegyezett rendszerek nagyon érzékenyek a forrás minőségére. Ha egy SACD-t, vagy DSD-t hallgatsz nagyon jó lehet, de egy gyengébb minőségen sajnos könnyen lehet kiábrándító.

Én a mai napig TV-n keresztül (is) hallgatok zenét pl. YouTube-ról. És igen is jól tud szólni, és igen is élvezetes tud lenni.

Nyilván nem ez a fő csapás irány de ilyen perverzióim is vannak :D

Szóval valóban könnyű eltévedni a hifi mocsárban, erdőben.
Légy szíves mondani példát egy szerinted "végletekig kihegyezett" rendszerre, amin tapasztaltad a leírtakat.?
Ez a "kihegyezett" jelző kicsit pejoratív szerintem. Ugyan az én olvasatomban azt jelenti; ahol a minőség tekintetében mindenre maximálisan odafigyeltek, emiatt én jobb szeretem helyette azt, hogy professzionális.
Szerintem egy profi rendszerben a forrás készülék is az és a lehető legalacsonyabb torzítással bír. Az ilyen rendszereknek nem hiszem, hogy a különféle formátumokkal lenne gondjuk, inkább a felvételek minőségét képesek megmutatni, akár CD vagy mp3 vagy dsd legyen az.
"Végletekig kihegyezett rendszer" , vagy High-End rendszer, vagy verseny Hi-Fi, vagy "Profi" rendszer ahogyan Te nevezted. Ilyennel élőben High-End shown (Münchenben és itthon egy két kiállítónál) találkoztam eddig. Ezek a rendszerek, profi felvételekkel, teszt anyagokkal úgy szólnak mint semmi más. Ledöbbensz, hogy ilyen is van, elvarázsol stb. De az otthoni zenei anyagunk töredéke ilyen. Nincs két CD, két LP ami szinte egyformán szólna, és messziről sem tökéletesek. Nem akarok olyan hifit amin a kicsit tökéletlen forrás anyagokat nem hallgatom meg, csak a hibátlanokat. Nem akarom csak tesztelni azt a pár számot ami "ütősen" szól.
Jól írta itt már valaki a TV-s hasonlatot. A 4K stb felbontásos tévék a forgalmazójánál remek teszt anyaggal vannak bemutatva. Amik valóban hibátlanok. De egy kvázi tökéletlen anyaggal (kábel TV, régebbi film stb) baromi zavaróak. Jobban mint egy kisebb felbontású rendszer.

Mj.: a saját rendszerem nem nevezném kezdőnek, de messze van a "profi" rendszerektől. Szándékosan nem írom, le.

Szerintem. :smile53:
Meg kell vallanom - picit ilyen válaszra számítottam. Az én tapasztalatom az, hogy a High End kiállításokon az egyik legfontosabb profi rendszerkomponens :), a jó szoba - puszta szerencse kérdése. Ezt+azt lehet csinálni mobil eszközökkel, de értékelhető hangot az eleve nagy zsivaj közepette nem könnyű.. Sok esetben "rendszerről" azért sem lehet beszélni, mert adott kiállítóknál/szobákban a különböző brand-ek, mint hangsugárzó-erősítő-kábel stb. összeválogatását nem a szinergia határozza meg, hanem a pénz/háttér marketing, adott kereskedő kínálata stb.. (például szerintem minden erősítőt gyártó cég örömmel jelentkezne, hogy az ő készülékükkel demózzák a Magico Q7 dobozát). Természetesen vannak üdítő kivételek, illetve olyan cégek, mint MBL vagy Tidal, akik A-Z-ig rendszert kínálnak és demóznak - ott pl. érdemes is fülelni.

Demo felvételek -- jogos! Ahogy kedves barátom mondaná "lány a gitárral" - amikor megszólal, vagy a Stokfish "kedvencek -- szívem szerint kifordulnék a szobából. Azért e tekintetben is akadnak bátrak, akik a körülmények ellenére beraknak komplex, nyúzósabb zenéket. Erre is példa - az itthoni kiállításokon többször találkoztam az Audio Note szobában egy indiai fószerrel, aki cd-lp- folyamatos váltással hihetetlenül jól demózott! 15 perc alatt gyakorlatilag minden stílus kedvelője kapott ízelítőt a rendszerről.

Lényeg a lényeg, én azt tapasztaltam eddig, hogy mennél profibb vagy kihegyezettebb ;) egy rendszer, ha azt egy jó adottságú, kezelt szobában (a helyiséghez méretezett hangsugárzók és fülelős pozíció belőve) installálsz, az minden formátumon, mp3-tól a You Tube videókik egy konzisztensen magasabb élményt fog nyújtani, még a legtökéletlenebb" zenékkel etetve is.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

diagnet írta:
2019.11.13., szer. 18:30
lehoako írta:
2019.11.13., szer. 11:53

5. sor: "Lignet Rose". Ilyen nincs. Olyan van, hogy Ligne Roset. Ha már ugye az olvasónak kell jobban tudni, mit kéne írni az írónak. Dobálózik azzal, amit leírtak neki, mint menőség. Se korrektor, se senki nem vette észre. :quetionmark:

Nem tudom, honnan az idézet, nem tudom, hogy tartozik ide. Burzsujékról? A Kondo-filozófia pont az Audiolife-blogban lévő dolgokról szól, nem arról, hogy valakinek felvitte a dolgát valaki és épp veretni kell.

"A magyar és a szláv nyelvek sokszínűsége "-ezt pláne nem értem, pedig kommunikációképes vagyok pár szláv nyelven, kérlek, fejtsd ki.
Az idézet nem egy reklámmagazinból, hanem egy regényből való. A témájának semmi köze a hifihez, csupán tüneti szinten említi meg. Az 1-1 betű elírás lehet véletlen, de védjegyoltalmi problémák elkerülése végett szándékosan is elírhatta. A kapcsolódási pont a "kondo filozofia" volt.

Sokat elárul az olvasókról, mikor gépelési hibák és meridian-kondo egy lapon említése láttán elvitatják egy gondolat teljes jelentéstartalmát. sad.gif
A szintaktikai hibamentes félszakmai, félszentimentális sablon paneleket pedig tananyagként szipkázzák a blogokról,fórumokról. :smile53:

A többi OFF.
"A magyar és a szláv nyelvek sokszínűsége "-ezt pláne nem értem, pedig kommunikációképes vagyok pár szláv nyelven, kérlek, fejtsd ki.

Tudom, h egy regénypróbálkozásból, sikerült, ahogy sikerült, chacun à son goût. (https://www.collinsdictionary.com/dicti ... a-son-gout)

Biztos nem védjegyoltalmi dolgok miatt írta el, a Ligne Roset-t sem tudta leírni, felszínes és pontatlan a szerző. Hogy lehet, h egy ingyenes blogban nincs ilyen ordító igénytelenség, egy pénzért árult könyvben meg igen? Neked ez semmit nem árul el az íróról? (Bocsáss meg, fel sem tételezem, hogy a lírai én stilisztikai eszköze ez a "helyesírás punkja"-megközelítés.) Lehet közepesen távoli párhuzam e könyv és a tény között, h olyan kaliberű "rendező", mint Dobó Kata is rendezett filmet? :quetionmark:

Mi a gondolat, aminek bárki bármilyét elvitatja? Hogy agyatlanul veretnek és nyáron járnak a Maldívra?! Persze, miért ne?! Hogy az egyébként értékes elemekből inkonzisztenciájuk és felszínességük miatt összeáll a baromi drága giccs? Hogy valaki azt gondolja, hogy mivel a pénz fogyóeszköz, minden, amit meg lehet rajta venni, szükségképpen szintén fogyóeszköz kell, h legyen, az jól átjött. Ugyanakkor kizártnak tartom, h Kondo Ongakuról lett volna szó, leginkább Audio Note Ongakut (a lopás és a hamisítás Chimborazoja) tudok elképzelni, noha ez SEM volt benne, csak a Gestalt-teszi hozzá :-)))
Nemcsak szintaktikailag, hanem ortográfiailag is hibamantes legyen, ha valaki kiadja a kezéből, a félszentimentális irány (ha szerinted így van) pedig nem tudom, mióta tolerálhatatlan az igényes irodalomban.

Tananyagként? Sztem ha valami érdekel Téged, annak utánanézel és elsajátítod azt a tudást. Igen, régóta érdekel, hogy mit tud az a fajta pl kábel, amit Kondo csinált és miért nem tudja a többi. Most, h LIMAR előadta a saját és a témát ismerők verzióját, (a chord-féle félig provokatív félig ironikus felfutás után (mesteri volt, imádtam, nagyobbfajta meglepetés volt nekem, hogy mérnökségét is ki-coming-outolta :smile53: )) elérte a téma a katarzist, bár reméltem, hogy több, korábban "mérnökként" nyilatkozó fórumos megköszöni neki (LIMARnak), hogy hozzájárult a fejükben egy kis konkrét tisztasághoz és legalább az ő posztjának hatására el tudják engedni az acsarkodást meg a náluk jobban/többet hallók leköpködését és le "udvari bolondozását", ovis szintű csúfolását, kiközösítését, lehülyézését. Meg a hifisták meg hifizők lenézését, meg a mérnökök sheggének hájjal kenegetését vs. stupid-stupid rest of the world. Hogy az inputok hatására a szellem napvilága ragyog be minden ház ablakán.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”