Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

cables írta:
2019.11.15., pén. 07:20
Jó reggelt mindenkinek!

Aki korán kel aranyat lel mondják és én ha nem is aranyra, de egy érdekes véleményre leltem, amikor egy high-end hálózati lejátszó magyar tesztjét olvastam. Azt hiszem nincs ma aktuálisabb általános vitatéma az audiofil zenehallgatás területén, mint a lemez/PC hallgatás kérdéskör. Ehhez egy adalék

PCzene.jpg
A file-alapú zenehallgatás hőskorában, úgy jó 10-12 évvel ezelőtt, a Chesky testvéreknek és másoknak is voltak olyan botrányai, amikor drága pénzen 48k-ról felkonvertált felvételeket adtak el. Sőt olyan is, hogy 180gm-os, félsebességgel vágott analóg masztert hírdető LP-t adott el nagyon drágán egy neves cég, amiről kiderült hogy egy kommersz DAT-tal digitalizált szalagos felvételről másolt szalagról készült.

Manapság az ismert letöltő oldalakon, ahol pénzért (értsd nem torrent!) lehet megvenni a felvételeket, nagyon ügyelnek arra, hogy ne fordulhasson elő nem nativ, hanem konvertált felvétel. Ott tökéletesen biztos lehet az ember abban, hogy amit vesz, az az aminek hisszük. Cheskyék dollár milliókat fizettek vissza, meg kártérítésként, ha hinni lehet az iparági pletykáknak, amikor ez kiderült.

Ami sokkal kézzelfoghatóbb és mai reális "veszély" az az, hogy az analógnak hirdetett LP-k jelentős digitális utómunkán esnek át. Még a nagyon drága LP-k is. Ez sokkal, sokkal többször előfordul (szerintem), mint az, hogy egy nagy felbontású file nem az amiként eladják.

Az LP digitalizálás jó irány, több száz digitalizált LP-m van. Persze kérdés, hogy ha valakinek van lemezjátszója, akkor minek is digitalizálná őket, de végül is erre is lehet jó indokot találni, azon felül, hogy jó mulatság, meg igy mondjuk az autóban is lehet hallgatni a felvételt. A 30 ezer forintos Focusrite Scarlet-től a másfél milliós Merging Hapi DSD256-ot is tudó felvételei között van számos közbülső árkategóriájú eszköz, amikkel kiválóan lehet LP-t vagy szalagot digitalizálni.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Klaca »

lehoako írta:
2019.11.14., csüt. 18:22
Abszolút tekintély... nézd, én csak egy kis barnaöves master vagyok abban, amiben Biti egy feketeöves PhD, ráadásul angol nyelvű a dolog, úgyhogy most két piros ász is van nála, egyébként, defaultból csak egy. Ennyike.
Hát ha te hasra esel minden feketeöves karatés előtt, mert van a zsebében egy PhD meg két piros ász, az a te dolgod, de azt ezek után ne bánd, hogy nem adtad írói pályára a fejed. (és az újságírást (pláne az internetes pötyögéses válfaját), azért ne keverd az irodalommal)

Viszont ha már itt van ez a hifi az irodalomban meg a pszichózis téma:
bitrograde írta:
2019.11.14., csüt. 13:13
.. az irodalom az nagyjából a pszichózis egyik megjelenési formája, és hogy ha márkaneveket írunk le egy irodalmi szövegben, akkor azt ne helyesen tegyünk, mert felmerül, hogy tulajdonosa beperel bennünket hitelrontásért (ahogyan ez anno az Amerikai pszichó (1991) kapcsán felmerült).
Lehet csekkolni a hifit a háttérben, a regényben részletezve is van.)

youtu.be/vzN3qO-qc8U
akkor milyen egyéb olyan irodalmat tudtok (film az már volt sokszor), amiben felmerül a hifi (az eddigi háromban (Bret Easton Ellis meg az ismeretlen magyar epigonja, + Szilasi) csupa pszichopata preferálta ezt a műfajt. Kéne valami egyéb is, vagy inkább el kellene ezen is gondolkodnunk végre.
(Na jó, némi enyhítésként most eszembe jutott a Varázshegy, abban van majd' egy fejezet a gramofonról. Akkoriban az talán hifizésnek számított, igaz, az is egy szanatóriumi környezetben zajlott.)

Ja Bitrograde, milyen hifi is az ott a háttérben?

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Jó reggelt mindenkinek!

Aki korán kel aranyat lel mondják és én ha nem is aranyra, de egy érdekes véleményre leltem, amikor egy high-end hálózati lejátszó magyar tesztjét olvastam. Azt hiszem nincs ma aktuálisabb általános vitatéma az audiofil zenehallgatás területén, mint a lemez/PC hallgatás kérdéskör. Ehhez egy adalék
PCzene.jpg
PCzene.jpg (100.71 KiB) Megtekintve 2087 alkalommal

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: marconi »

lehoako írta:
2019.11.14., csüt. 18:39
marconi írta:
2019.11.14., csüt. 18:15
Akkor hadd én is egyet... Aláírásodban ez van:

"Krell KSP-7B(full AudioNote recap by Tunerman)"

Ez mit hozott? Mi ment ki a Note kondik helyéről? Le tudnád írni a változást? Előre is köszi. :smile53:
Nem hallottam előtte csak a végterméket. De az olyat mutatott hogy azonnal feladtam lemezjátszó rendszer felszámolós terveimet, sőt ezután és emiatt upgradeltem a komolyabb Lurne futóműre. :) Amikor először meghallgattam egy 47Lab Shigarakim után, (az se egy rossz cucc, sőt nagyon jó) hát rendesen ledöbbentem. Ez a Krell már más ligában játszik, eszméletlen zeneiséget hoz, minden a helyén van, minden percet öröm vele hallgatni bármilyen lemez esetében. Nem tudok belekötni egyszerűen.

Azt tudni kell erről a típusról hogy a tápja alapesetben nem egy eltalált konstrukció mert nagyon melegszik az eredeti kondik előbb utóbb megsülnek mind, ezzel is megtörtént, így került a Jenőhöz.Tehát jobb kondikat kapott és a szellőzés is elő van segítve rajta, így már ok a helyzet - de azért nem hideg, még így is csak a földre érdemes rakni a jobb hűlés érdekében.
Az erősítő részben is többnyire rossz kondik voltak - ezért adhatták el - és a Jenő gondolata hogy az amerikai hangzást kicsit ellensúlyozza Audio Note kondikkal eléggé bejött. A legjobb japán fetek vannak amúgy benne.
Az előfok része is elég jó hangú, alig hallatszik hogy ott van, de nem használom mert a direkt (magnó) kimenet teljesen jól kihajtja a végfokokat.
***************************************************************
lehoako írta, csak a motor ugyanabba a blokkba tette

Köszönöm, persze, h tudom, mi az a Shigaraki, meg a 47Lab, meg maga Kimura. Audiolife-nak is van róla PÁR blogposztja... Járt nálam pont a széria DACja, kőből. Maroknyi high-end. :smile53:

Most a Shigaraki erősítőről beszélünk, amit az átkondizott Krell lehagyott?

Nem kétlem, hogy elképesztő lehet az új kondikkal, borzongás belegondolni, hogy pár alkatrész túlzás nélkül tökéletesre csinálja a hangot.

Köszönöm, hogy leírtad! :smile53:
[/quote]

Shigaraki Phono előerősítőm volt.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Ez mit hozott? Mi ment ki a Note kondik helyéről?
A Krell KSP-7B-ben rendesen megfőttek a ROE kondik, ezért volt szükség a full recapra.
TJ.
Csatolmányok
Krell_preamp_ROE_recap.jpg
Krell_preamp_ROE_recap.jpg (446.55 KiB) Megtekintve 2191 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

marconi írta:
2019.11.14., csüt. 18:15
Akkor hadd én is egyet... Aláírásodban ez van:

"Krell KSP-7B(full AudioNote recap by Tunerman)"

Ez mit hozott? Mi ment ki a Note kondik helyéről? Le tudnád írni a változást? Előre is köszi. :smile53:
Nem hallottam előtte csak a végterméket. De az olyat mutatott hogy azonnal feladtam lemezjátszó rendszer felszámolós terveimet, sőt ezután és emiatt upgradeltem a komolyabb Lurne futóműre. :) Amikor először meghallgattam egy 47Lab Shigarakim után, (az se egy rossz cucc, sőt nagyon jó) hát rendesen ledöbbentem. Ez a Krell már más ligában játszik, eszméletlen zeneiséget hoz, minden a helyén van, minden percet öröm vele hallgatni bármilyen lemez esetében. Nem tudok belekötni egyszerűen.

Azt tudni kell erről a típusról hogy a tápja alapesetben nem egy eltalált konstrukció mert nagyon melegszik az eredeti kondik előbb utóbb megsülnek mind, ezzel is megtörtént, így került a Jenőhöz.Tehát jobb kondikat kapott és a szellőzés is elő van segítve rajta, így már ok a helyzet - de azért nem hideg, még így is csak a földre érdemes rakni a jobb hűlés érdekében.
Az erősítő részben is többnyire rossz kondik voltak - ezért adhatták el - és a Jenő gondolata hogy az amerikai hangzást kicsit ellensúlyozza Audio Note kondikkal eléggé bejött. A legjobb japán fetek vannak amúgy benne.
Az előfok része is elég jó hangú, alig hallatszik hogy ott van, de nem használom mert a direkt (magnó) kimenet teljesen jól kihajtja a végfokokat.
[/quote]

***************************************************************
lehoako írta, csak a motor ugyanabba a blokkba tette

Köszönöm, persze, h tudom, mi az a Shigaraki, meg a 47Lab, meg maga Kimura. Audiolife-nak is van róla PÁR blogposztja... Járt nálam pont a széria DACja, kőből. Maroknyi high-end. :smile53:

Most a Shigaraki erősítőről beszélünk, amit az átkondizott Krell lehagyott?

Nem kétlem, hogy elképesztő lehet az új kondikkal, borzongás belegondolni, hogy pár alkatrész túlzás nélkül tökéletesre csinálja a hangot.

Köszönöm, hogy leírtad! :smile53:

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 17:54
lehoako írta:
2019.11.14., csüt. 16:39
Audiolife. Így szól a blog neve, vagy Halfnote, de az megint egy másik, a kettőt kevered. Ez a srác oda is ír, meg még más is az avx-ről. Lapul itt jópár halló, látó, író... :napsut:

Biti szerint amerikai mester tanítványától. Ez Biti asztala, nem fogok vele amerikanisztikán kötekedni, amit mond, az az igazság. Ha azt mondja, hogy nem annyira tré, sőt, akkor az a hivatalos álláspont.

Nekem pl most került a kezembe Veres Attila: Odakint Sötétebb, és KI-FE-JE-ZET-TEN Camus utánérzés, rövid, krakkolós, egyszerű kijelentő mondatok, múlt időben az egész, még csak az első 50 oldal volt meg, kifejezetten üdítő, h semmi szájbarágás vagy kedélyeskedés, pengés, ütős ahogy van. Sztori és stílus nem diszkrepáns, szögletesen szúr. Jó, h legalább a trashponyva farvízén, de végre az irodalomnál vagyunk.
- Ha audioknife akokr az.Tök mindegy, nagyon nem ez volt a lényeg (má megint) Half note-ról még csak nem is hallottam, de lehet, hogy azzal keverem.
- A Kötterről sztem Bitrograde épp azt írta, hogy nagyon gáz (csak azért hívom fel rá a figyelmedet, mert ha neked ő az abszolút tekintély, akkor jobb ha jól érted, amit ír) Amúgy még soha nem hallottam róla semmit, nem is olvastam tőle semmit. (Esetleg ha van köze a régi Kotter-Kotter acélvázakhoz, akkor igen. Azok egész faszák voltak, asszem még columbus slx csöveket is használtak. Ha ő az, akkor nagyon adom, kár hogy írásra fecsérli a tehetségét)
- Ugyanígy vagyok Veres Attilával, tök jó, hogy a kezedbe került egy könyve, de ő most kicsoda? Hogy került hirtelen ide? Lemaradtam valamiről?
Köszi, igen, vixxaolvastam, vmi randát írt róla. Abszolút tekintély... nézd, én csak egy kis barnaöves master vagyok abban, amiben Biti egy feketeöves PhD, ráadásul angol nyelvű a dolog, úgyhogy most két piros ász is van nála, egyébként, defaultból csak egy. Ennyike.
Nem hiszem, hogy köze lenne Kötternek a Kotter vázakhoz...
Veres Attilát bátorkodtam a trashponyva ellentéteként, kontrasztjaként bedobni. Hogy sztem a másikkal ellentétben jó. Audiolife-tól teljesen függetlenül. Erre marconi bekérdezte, hogy mivel Audiolife is Veres Attila (nemtom, hogy jött rá), meg a könyv szerzője is Veres Attila, nem lehet-e, hogy a 2 Veres Attila tulajdonképpen UGYANAZ a Veres Attila... (bocsi, picit Te is figyelhetnél jobban...). Erre írtam, h biztos, h nem, mert az író képét kiadja a gugli, de az nem ugyanaz, mint Audiolife...
Hűűűűű.... már érthető? :D

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: marconi »

Akkor hadd én is egyet... Aláírásodban ez van:

"Krell KSP-7B(full AudioNote recap by Tunerman)"

Ez mit hozott? Mi ment ki a Note kondik helyéről? Le tudnád írni a változást? Előre is köszi. :smile53:
[/quote]

Nem hallottam előtte csak a végterméket. De az olyat mutatott hogy azonnal feladtam lemezjátszó rendszer felszámolós terveimet, sőt ezután és emiatt upgradeltem a komolyabb Lurne futóműre. :) Amikor először meghallgattam egy 47Lab Shigarakim után, (az se egy rossz cucc, sőt nagyon jó) hát rendesen ledöbbentem. Ez a Krell már más ligában játszik, eszméletlen zeneiséget hoz, minden a helyén van, minden percet öröm vele hallgatni bármilyen lemez esetében. Nem tudok belekötni egyszerűen.

Azt tudni kell erről a típusról hogy a tápja alapesetben nem egy eltalált konstrukció mert nagyon melegszik az eredeti kondik előbb utóbb megsülnek mind, ezzel is megtörtént, így került a Jenőhöz.Tehát jobb kondikat kapott és a szellőzés is elő van segítve rajta, így már ok a helyzet - de azért nem hideg, még így is csak a földre érdemes rakni a jobb hűlés érdekében.
Az erősítő részben is többnyire rossz kondik voltak - ezért adhatták el - és a Jenő gondolata hogy az amerikai hangzást kicsit ellensúlyozza Audio Note kondikkal eléggé bejött. A legjobb japán fetek vannak amúgy benne.
Az előfok része is elég jó hangú, alig hallatszik hogy ott van, de nem használom mert a direkt (magnó) kimenet teljesen jól kihajtja a végfokokat.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

diagnet írta:
2019.11.14., csüt. 17:51
lehoako írta:
Ahogy kezdted, hogy szláv nyelvek ismerete megkönnyíti a micsodát az hogy volt? Az az egy érdekelne, ezzel kezdted. Emléxel?
Angolul, németül sokkal nehezebb ennyire árnyaltan és szépen oldalakon át írni a semmiről. Hiába nagyobb a szókincs, ilyen célra nem használják. Amerikában teljesen más szemszögből közelítik meg.
Az upscale audios kofa reggel lenyomja a redneck standupját és délutánra már el van adva a készlet. Bármi is legyen az. Nem kell hozzá szofisztikált esszéket gyártani.
Bocs, szted az Audiolife-blog a semmiről szól? Vagy mi szól a semmiről? És akkor szláv nyelven könnyebb a semmitmondás, mint angolul v németül? Jól értem? Ez elég sarkos megállapítás, mire alapozod? Ennyire nem vagyok jó összehasonlító nyelvészetből...
Audiolife nem TV Shop házigazda kötött pulcsiban, aki nyilvánvaló dolgokat kérdez. És inkább szofisztikált esszéket gyárt, mint vkire rásózza a készletet. Legalábbis nekem ez jött le.

Ha nem értettelek félre teljesen... Akkor bocsi...

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Klaca »

lehoako írta:
2019.11.14., csüt. 16:39
Audiolife. Így szól a blog neve, vagy Halfnote, de az megint egy másik, a kettőt kevered. Ez a srác oda is ír, meg még más is az avx-ről. Lapul itt jópár halló, látó, író... :napsut:

Biti szerint amerikai mester tanítványától. Ez Biti asztala, nem fogok vele amerikanisztikán kötekedni, amit mond, az az igazság. Ha azt mondja, hogy nem annyira tré, sőt, akkor az a hivatalos álláspont.

Nekem pl most került a kezembe Veres Attila: Odakint Sötétebb, és KI-FE-JE-ZET-TEN Camus utánérzés, rövid, krakkolós, egyszerű kijelentő mondatok, múlt időben az egész, még csak az első 50 oldal volt meg, kifejezetten üdítő, h semmi szájbarágás vagy kedélyeskedés, pengés, ütős ahogy van. Sztori és stílus nem diszkrepáns, szögletesen szúr. Jó, h legalább a trashponyva farvízén, de végre az irodalomnál vagyunk.
- Ha audioknife akokr az.Tök mindegy, nagyon nem ez volt a lényeg (má megint) Half note-ról még csak nem is hallottam, de lehet, hogy azzal keverem.
- A Kötterről sztem Bitrograde épp azt írta, hogy nagyon gáz (csak azért hívom fel rá a figyelmedet, mert ha neked ő az abszolút tekintély, akkor jobb ha jól érted, amit ír) Amúgy még soha nem hallottam róla semmit, nem is olvastam tőle semmit. (Esetleg ha van köze a régi Kotter-Kotter acélvázakhoz, akkor igen. Azok egész faszák voltak, asszem még columbus slx csöveket is használtak. Ha ő az, akkor nagyon adom, kár hogy írásra fecsérli a tehetségét)
- Ugyanígy vagyok Veres Attilával, tök jó, hogy a kezedbe került egy könyve, de ő most kicsoda? Hogy került hirtelen ide? Lemaradtam valamiről?

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 576

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

lehoako írta:
Ahogy kezdted, hogy szláv nyelvek ismerete megkönnyíti a micsodát az hogy volt? Az az egy érdekelne, ezzel kezdted. Emléxel?
Angolul, németül sokkal nehezebb ennyire árnyaltan és szépen oldalakon át írni a semmiről. Hiába nagyobb a szókincs, ilyen célra nem használják. Amerikában teljesen más szemszögből közelítik meg.
Az upscale audios kofa reggel lenyomja a redneck standupját és délutánra már el van adva a készlet. Bármi is legyen az. Nem kell hozzá szofisztikált esszéket gyártani.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

marconi írta:
2019.11.14., csüt. 17:27
lehoako írta:
2019.11.14., csüt. 16:39
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 11:38

...
2: Lehoakonak nem a Te blogod irodalmi színvonala jön nagyon be, hanem az audionote nevű bloggeré, és ennek kapcsán kezdtünk erről vitázni.
3: nem gondolom, hogy a korábban beidézett regényrészlet illetve regény biztosan nagyon jó (nem olvastam), csak azt akartam mondani, hoyg mint irodalmi szöveg szerintem nem biztos, hogy rosszabb, mint pl. az audionote blog (vagy bármely másik, ez most nem lényeg), még akkor sem, ha a helyesírással mérjük az irodalmat.
Audiolife. Így szól a blog neve, vagy Halfnote, de az megint egy másik, a kettőt kevered. Ez a srác oda is ír, meg még más is az avx-ről. Lapul itt jópár halló, látó, író... :napsut:

Audiolife, érdemes olvasni, ZENÉRŐL is van szó benne, és igen, kifejezetten jótollú újságírónak tartom a készítőjét.

Arról, h Neked melyik szöveg mennyire jó v rossz és mihez képest, arról nem tudok nyilatkozni, ebből az idézett "könyvből" is csak a befotózott oldalt olvastam, és be is sokalltam a felsorolásszerű, null mélységű, rohanósan story-based, Biti szerint amerikai mester tanítványától. Ez Biti asztala, nem fogok vele amerikanisztikán kötekedni, amit mond, az az igazság. Ha azt mondja, hogy nem annyira tré, sőt, akkor az a hivatalos álláspont. A posztmodern után úgysincs hivatalos álláspont a művészetben, meg úgy egyáltalán... Ha egy Rothko ugyanannyi, mint egy Dali, v egy Picasso, akkor ugyanakkora a művészeti/kultúrális jelentőségük? És kinek? Ki tudja? :quetionmark:
Csekkoltam közben ezt a Köttert... Kötőjeles szerző, ügyvéd-író... Innen nekem kb az a kaliber, mint dr Gonzo karaktere a Félelem és Viszketésből (Benicio del Toro személyesítette meg.) Óriási fun vele lógni, biztos, a csomi tele van higítótól tobozmirigyig mindennel, de nem hiszem, h a szépirodalom, mint olyan, és ő valaha egy szinten lesz. Amcsi szerzőktől sajna csak fordításban olvastam, és általában igényes fordításban, emiatt már emiatt túldobta az élmény Köttert.

Nekem pl most került a kezembe Veres Attila: Odakint Sötétebb, és KI-FE-JE-ZET-TEN Camus utánérzés, rövid, krakkolós, egyszerű kijelentő mondatok, múlt időben az egész, még csak az első 50 oldal volt meg, kifejezetten üdítő, h semmi szájbarágás vagy kedélyeskedés, pengés, ütős ahogy van. Sztori és stílus nem diszkrepáns, szögletesen szúr. Jó, h legalább a trashponyva farvízén, de végre az irodalomnál vagyunk.

odakint.jpg

Most, h a képet kerestem, megtudtam, h Veres a magyar Jeff VanderMeer... Biti, ez jó nekünk vagy rossz?

Az irodalmat nem a helyesírással mérjük, de ha eltér a leírt szó a helyesírási szabálytól, akkor az árnyalja, módosítja az eredeti jelentést. Hangulatát, komolyságát, stb. Hozzáad v elvesz belőle. Itt nekem határozottan elvett a komolyságból, ennyi.
Az Audiolife blog íróját Veres Attilának hívják. Ugyan arról beszélünk vagy véletlen névrokonság?
Marconi, marconi, marconi...

Ilyen jó vagy nyomozós dolgokból? :D

Véletlen a névegyezés, két különböző Veres Attiláról van szó. De jól írnak mind a ketten. Ez egy ilyen név. Eszembe jutott egy vicc 2 elméleti matematikusról, akik utaznak a vonaton. Nemsokára beposztolom.

Bevallom, amikor a könyvesboltban megláttam, gondoltam én is, h Audiolife az, gondoltam, jól elolvasom aztán majd derült égből beidézek valami katartikusat, amikor legközelebb elmegyünk sörözni, de lebuktam, mert legutóbb nálam volt a sörözés és meglátta az asztalon, én meg megkérdeztem, h nem mond-e vmit neki az író neve, erre meggugliztuk és a képek között nem az ő képét dobta ki... kisebbfajta csalódás volt, srác még csak huszonpár éves...

Akkor hadd én is egyet... Aláírásodban ez van:

"Krell KSP-7B(full AudioNote recap by Tunerman)"

Ez mit hozott? Mi ment ki a Note kondik helyéről? Le tudnád írni a változást? Előre is köszi. :smile53:

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: marconi »

lehoako írta:
2019.11.14., csüt. 16:39
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 11:38
b_t írta:
2019.11.14., csüt. 09:43
Na. Én arra reagáltam, amit írtál. Hogy nincs üzelti érdek nélküli blog.

De van. 10 éve írok egyet üzleti érdek nélkül.

Szabad azért megemlítenem?

Hogy tetszik-e, vagy nem, hova sorolod magadnak, te dolgod. Nem is gondolom, hogy fontos, nagyjából 5-en olvassák.

De az állításod akkor sem igaz általánosságban.

...
2: Lehoakonak nem a Te blogod irodalmi színvonala jön nagyon be, hanem az audionote nevű bloggeré, és ennek kapcsán kezdtünk erről vitázni.
3: nem gondolom, hogy a korábban beidézett regényrészlet illetve regény biztosan nagyon jó (nem olvastam), csak azt akartam mondani, hoyg mint irodalmi szöveg szerintem nem biztos, hogy rosszabb, mint pl. az audionote blog (vagy bármely másik, ez most nem lényeg), még akkor sem, ha a helyesírással mérjük az irodalmat.
Audiolife. Így szól a blog neve, vagy Halfnote, de az megint egy másik, a kettőt kevered. Ez a srác oda is ír, meg még más is az avx-ről. Lapul itt jópár halló, látó, író... :napsut:

Audiolife, érdemes olvasni, ZENÉRŐL is van szó benne, és igen, kifejezetten jótollú újságírónak tartom a készítőjét.

Arról, h Neked melyik szöveg mennyire jó v rossz és mihez képest, arról nem tudok nyilatkozni, ebből az idézett "könyvből" is csak a befotózott oldalt olvastam, és be is sokalltam a felsorolásszerű, null mélységű, rohanósan story-based, Biti szerint amerikai mester tanítványától. Ez Biti asztala, nem fogok vele amerikanisztikán kötekedni, amit mond, az az igazság. Ha azt mondja, hogy nem annyira tré, sőt, akkor az a hivatalos álláspont. A posztmodern után úgysincs hivatalos álláspont a művészetben, meg úgy egyáltalán... Ha egy Rothko ugyanannyi, mint egy Dali, v egy Picasso, akkor ugyanakkora a művészeti/kultúrális jelentőségük? És kinek? Ki tudja? :quetionmark:
Csekkoltam közben ezt a Köttert... Kötőjeles szerző, ügyvéd-író... Innen nekem kb az a kaliber, mint dr Gonzo karaktere a Félelem és Viszketésből (Benicio del Toro személyesítette meg.) Óriási fun vele lógni, biztos, a csomi tele van higítótól tobozmirigyig mindennel, de nem hiszem, h a szépirodalom, mint olyan, és ő valaha egy szinten lesz. Amcsi szerzőktől sajna csak fordításban olvastam, és általában igényes fordításban, emiatt már emiatt túldobta az élmény Köttert.

Nekem pl most került a kezembe Veres Attila: Odakint Sötétebb, és KI-FE-JE-ZET-TEN Camus utánérzés, rövid, krakkolós, egyszerű kijelentő mondatok, múlt időben az egész, még csak az első 50 oldal volt meg, kifejezetten üdítő, h semmi szájbarágás vagy kedélyeskedés, pengés, ütős ahogy van. Sztori és stílus nem diszkrepáns, szögletesen szúr. Jó, h legalább a trashponyva farvízén, de végre az irodalomnál vagyunk.

odakint.jpg

Most, h a képet kerestem, megtudtam, h Veres a magyar Jeff VanderMeer... Biti, ez jó nekünk vagy rossz?

Az irodalmat nem a helyesírással mérjük, de ha eltér a leírt szó a helyesírási szabálytól, akkor az árnyalja, módosítja az eredeti jelentést. Hangulatát, komolyságát, stb. Hozzáad v elvesz belőle. Itt nekem határozottan elvett a komolyságból, ennyi.
Az Audiolife blog íróját Veres Attilának hívják. Ugyan arról beszélünk vagy véletlen névrokonság?
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

chord írta:
2019.11.14., csüt. 11:14
Kicsit lazábban, uraim...
Elolvastam, és nem, nem az Utas és holdvilág volt, de nekem tetszett, nem tehetek róla...

És ami miatt itt a pörgés van, az nem jutott senkinek az eszébe, hogy ezek az enyhe elírások azok inkább olyan humor/melankólia keveréknek tűnnek?, nekem, aki pontosan tudom, hogy kell leírni, de aki nem mozog otthonosan ebben a világban, az csak leírja, amire emlékszik, és így emlékszik, és ez így fájdalmasabb, és jobb, és totálisan mindegy, hogy véletlenül, vagy direkte, mert?, miért is?,

hát, feszítsétek már meg a vállfölöttit, ha sikerül, hát pont azért, mert valóság lett a dolog, kilépett az írásból, értitek?, hogy tényleg annyira idegen ez a világ, annak is, aki írta, az Alfarómeót mindenki helyesen írja, de ezeket az underground-hitech hifis izék neveit, azt nem biztos, demekkoragááááááz,


és, ha nálatok, valaki rámutat a q...vanagy áramkondícionálóra, valaki, pl. egy ultracsinos zongorista hölgy ismerős-féle, és közben megy az Apassionata, hogy ez akkor mi is, meg minek kell??, és ha kivesszük, akkor mi lesz?, hát, azt meghallgatnám, mit mondanátok...:)
Chord, ezzel állva hagytál, pedig ülök...

Ez most ilyen Ulysses, igazából Te vagy a magyar James Joyce?

Végül is papírom van róla, h annyi ötöst ad6ok, amennyit akarok, úgyhogy adok egyet.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

diagnet írta:
2019.11.14., csüt. 15:46
lehoako írta:
2019.11.14., csüt. 09:05

Úgy látom, a kérdéseimet in completo ignorálod.
Minden hifivel kapcsolatos kérdésedre válaszoltam. Nyelvi, irodalmi és egyéb művészeti elemzésekbe nem fogok belemerülni.
OK, ideírtad, kiváló.

Ahogy kezdted, hogy szláv nyelvek ismerete megkönnyíti a micsodát az hogy volt? Az az egy érdekelne, ezzel kezdted. Emléxel?

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 11:38
b_t írta:
2019.11.14., csüt. 09:43
Na. Én arra reagáltam, amit írtál. Hogy nincs üzelti érdek nélküli blog.

De van. 10 éve írok egyet üzleti érdek nélkül.

Szabad azért megemlítenem?

Hogy tetszik-e, vagy nem, hova sorolod magadnak, te dolgod. Nem is gondolom, hogy fontos, nagyjából 5-en olvassák.

De az állításod akkor sem igaz általánosságban.
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 09:36


Ö, Ö.. ennyire híres lettem, hogy már azt is én írtam, amit nem? Azért ezt kikérem magamnak.
...
2: Lehoakonak nem a Te blogod irodalmi színvonala jön nagyon be, hanem az audionote nevű bloggeré, és ennek kapcsán kezdtünk erről vitázni.
3: nem gondolom, hogy a korábban beidézett regényrészlet illetve regény biztosan nagyon jó (nem olvastam), csak azt akartam mondani, hoyg mint irodalmi szöveg szerintem nem biztos, hogy rosszabb, mint pl. az audionote blog (vagy bármely másik, ez most nem lényeg), még akkor sem, ha a helyesírással mérjük az irodalmat.
Audiolife. Így szól a blog neve, vagy Halfnote, de az megint egy másik, a kettőt kevered. Ez a srác oda is ír, meg még más is az avx-ről. Lapul itt jópár halló, látó, író... :napsut:

Audiolife, érdemes olvasni, ZENÉRŐL is van szó benne, és igen, kifejezetten jótollú újságírónak tartom a készítőjét.

Arról, h Neked melyik szöveg mennyire jó v rossz és mihez képest, arról nem tudok nyilatkozni, ebből az idézett "könyvből" is csak a befotózott oldalt olvastam, és be is sokalltam a felsorolásszerű, null mélységű, rohanósan story-based, Biti szerint amerikai mester tanítványától. Ez Biti asztala, nem fogok vele amerikanisztikán kötekedni, amit mond, az az igazság. Ha azt mondja, hogy nem annyira tré, sőt, akkor az a hivatalos álláspont. A posztmodern után úgysincs hivatalos álláspont a művészetben, meg úgy egyáltalán... Ha egy Rothko ugyanannyi, mint egy Dali, v egy Picasso, akkor ugyanakkora a művészeti/kultúrális jelentőségük? És kinek? Ki tudja? :quetionmark:
Csekkoltam közben ezt a Köttert... Kötőjeles szerző, ügyvéd-író... Innen nekem kb az a kaliber, mint dr Gonzo karaktere a Félelem és Viszketésből (Benicio del Toro személyesítette meg.) Óriási fun vele lógni, biztos, a csomi tele van higítótól tobozmirigyig mindennel, de nem hiszem, h a szépirodalom, mint olyan, és ő valaha egy szinten lesz. Amcsi szerzőktől sajna csak fordításban olvastam, és általában igényes fordításban, emiatt már emiatt túldobta az élmény Köttert.

Nekem pl most került a kezembe Veres Attila: Odakint Sötétebb, és KI-FE-JE-ZET-TEN Camus utánérzés, rövid, krakkolós, egyszerű kijelentő mondatok, múlt időben az egész, még csak az első 50 oldal volt meg, kifejezetten üdítő, h semmi szájbarágás vagy kedélyeskedés, pengés, ütős ahogy van. Sztori és stílus nem diszkrepáns, szögletesen szúr. Jó, h legalább a trashponyva farvízén, de végre az irodalomnál vagyunk.
odakint.jpg
odakint.jpg (4.81 KiB) Megtekintve 2192 alkalommal
Most, h a képet kerestem, megtudtam, h Veres a magyar Jeff VanderMeer... Biti, ez jó nekünk vagy rossz?

Az irodalmat nem a helyesírással mérjük, de ha eltér a leírt szó a helyesírási szabálytól, akkor az árnyalja, módosítja az eredeti jelentést. Hangulatát, komolyságát, stb. Hozzáad v elvesz belőle. Itt nekem határozottan elvett a komolyságból, ennyi.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 576

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

lehoako írta:
2019.11.14., csüt. 09:05

Úgy látom, a kérdéseimet in completo ignorálod.
Minden hifivel kapcsolatos kérdésedre válaszoltam. Nyelvi, irodalmi és egyéb művészeti elemzésekbe nem fogok belemerülni.

1.)Nagyjából ismerem az AN termékeket. Jó hangú, kedves készülékek. Rétegzenére. Ezért nálam soha nem jöhetett számításba. Annak idején hallottam ongakut. Sajnálom, de csak annyi maradt meg, hogy akkor egyenértékű volt egy 55nm-es lakással.

2.) A linkelt oldal szereplője saját magát tartja audiofilnek. Mert úgy gondolta kizárólag pénzzel megvásárolhatja a státuszt. Sehol sem volt még az idézett könyv, mikorra túl voltam pár ilyen találkozáson. Igen, innen a fórumról is.

3.) Erről van szó. Csak gyakran ez belülről fel sem tűnik az illetőnek. Kivülrők sem kapnak "segítséget", mert rájuk hagyják, vagy hasznot húznak belőlük. A legtöbb addikció ilyen.

4.) Nem emberi minőségbeli különbségról volt szó. Pont ez a lényeg, hogy ha 10x annyi a bevételi oldal, akkor 10x annyit költ felesleges dolgokra. Az arányokon kívül ugyanaz a lefolyása.

5.) A kondo erősítőkben nem az ezüst trafó hangját hallod. Egyedi kapcsolás, egyedi alkatrészekkel, egyedi megszólalással. A kézzel készült termékek sajátossága, hogy nincs két egyforma. De hogy ez miként kapcsolódik a zenéhez, ahol elvileg egy előadó, egy hanglemezről, egyféleképpen kelljen, hogy megszólaljon, azt nem tudom.

6.) Ha nem volt elvárás az üzleti hatékonyság, akkor miért nem anyagárban adta? Vagy 10% haszonnal, mint azt itt sokan gondolják. Sokáig amúgy se lehet egyedi gyártásokkal hazárdírozni, eltelik néhány év és azt veszed észre, hogy az ipar 4.0 fele annyiból állva hagyott. Idővel a mítosz is feledésbe merül.

7.) Van egy ilyen felépítésű DAC-om. Ne haragudj meg, de ez nem az a kategória amivel következtetéseket lehet levonni a "kábelek hangjáról". Bizonyos telefonok jobban szólnak. Hiába az olcsó ár, van egy alapkomponens szint ami alatt nem lehet megúszni a hifit. Hasonlítsd össze a most futó chord, lindemann vagy lumin dacokkal és a korábbi megállapításod érvényét veszti. Felesleges kábeljáték nélkül is kategórákkal előrébb kerülsz. (ha van mivel megszólaltatni)
Sokan művelik ezt nagyban is, mert elhitették velük, hogy a kiegészítők ára valahogy jóváíródik a komplett rendszer javára.
Nem ilyen kegyes a fizika.


8.)A fogyasztó ízlése sajnos nincs hatással a kapott(ígért) minősége. Különben nem lennénk itt.

Online
Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Tctronic írta:
2019.11.14., csüt. 15:14
Én is el vagyok keseredve ilyen okból. A fiamnak a szobájába vettem régi Braun hangfalakat, kis erősítőt. Mondtam legalább a laptopról tud zenét hallgatni. Jó ha ötször be volt kapcsolva.... Csak telefonról vagy laptop+fülesről hallgat zenét....
Lehet veszélyeztetett (kihalóban lévő) "állatfaj" vagyunk :D gondolkodik.gif
Ne légy. A lehetőség meg van nekik teremtve. Sokadrangú kérdés ez, nem probléma. Nekem is volt a trabimban nagyovál :D

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

kupecke írta:
2019.11.14., csüt. 14:55

Sajnos elég nehéz, vagy ügyetlen vagyok e téren. Gyermekem most ippen az egonövelő életszakaszban jár, hiába látta és hallotta itthon a múltban az LP-től kezdve a dac-ig, a vintage és modern komponenseket, neki már erpodsz csak ami jó, szobájába sem kell "rendszer", most valami Sonos hangsugárzót emlegetett, persze kategórikusan kijelentve v. az vagy semmi. Ő már hallott ilyet, én nem, nyilatkozni nem tudok róla, leragadtam a vintage korszaknál :noproblemo: .
Én is el vagyok keseredve ilyen okból. A fiamnak a szobájába vettem régi Braun hangfalakat, kis erősítőt. Mondtam legalább a laptopról tud zenét hallgatni. Jó ha ötször be volt kapcsolva.... Csak telefonról vagy laptop+fülesről hallgat zenét....
Lehet veszélyeztetett (kihalóban lévő) "állatfaj" vagyunk :D gondolkodik.gif
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kupecke »

tamagaba írta:
2019.11.14., csüt. 13:45

Ez egy elég globál probléma a köznép esetében. Itt én nagyobb potenciált látnék a nevelésre a viszonteladói hálózat felől, mint a 4 millás kábelt ki vesz-című kérdésre
Nevelés arra, hogy ne legyen jó a dzsibiel blutocc tuc-tuc.
Terjeszteni az audio kultúrát talán nem is lenne olyan nehéz egy alap szinten, annyi lehetőség lenne rá.
...
Sajnos elég nehéz, vagy ügyetlen vagyok e téren. Gyermekem most ippen az egonövelő életszakaszban jár, hiába látta és hallotta itthon a múltban az LP-től kezdve a dac-ig, a vintage és modern komponenseket, neki már erpodsz csak ami jó, szobájába sem kell "rendszer", most valami Sonos hangsugárzót emlegetett, persze kategórikusan kijelentve v. az vagy semmi. Ő már hallott ilyet, én nem, nyilatkozni nem tudok róla, leragadtam a vintage korszaknál :noproblemo: .

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3394
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4357
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

Jó megosztó lett az a pár sor. Irodalmi értékén ( :D ) kár vitázni, hogy banális és/vagy pongyola, de arra mindenképp jó, hogy egy pillanatra kívülről nézzünk a "minőségi zenehallgatásra". Nekünk lehet, hogy ez rengeteg finom árnyalattal bíró terület, kívülállóknak ezek csak a téboly fokozatai. Számukra egy ötvenmilliós hifi katedrális, az oltárán a hét szent felvétellel, meg egy középkategóriás lemezjátszó körbevéve hatezer, fóliatokkal védett lp-vel egyformán hülyeség, csak ez előbbi tulaját utálni is lehet, az utóbbinak meg sajnálni a leendő örököseit.
Egyébként belőlem sajnos hiányzik az érzék, hogy egy rendszerre nézve eldöntsem, hogy tényleg napi, örömszerző zenehallgatásra használják, vagy csak státuszszimbólumnak (pár egyértelmű esettől eltekintve). Sokaknak csalhatatlan a szimatuk, úgyhogy ez a téma itt hosszú életű lesz. ;)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tamagaba írta:
2019.11.14., csüt. 13:45
csak jöjjenek már ki az emberek ebből a nyomom a basszsust témából, mert engem is otthon nagyjából mindenki dilónak néz, pedig én is az enyémet csak egy közép cuccnak tartom.
Sajnos nehéz eset, mert az emberek többsége az autóhifi jóságát is abban méri, hogy a mélynyomó a csomagtér hány százalékát foglalja el. (nem a valódi autóhifisekre gondolok, hallottam már én is tényleg nagyon jól szóló autóhifit - hanem azokra, akik "ingyen" szolgáltatják az utcán a házadhoz az ablakremegtetést, és még két saroknyiról is hallod a "dzüm-durr-damm-domm"-ot).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Az "Általában a hifiről" témában már tényleg csak Kötter Tamás, Bret Easton Ellis legpocsékabb magyar tanítványa hiányzott, akinek annyit sikerült ellesnie mesterétől, hogy az irodalom az nagyjából a pszichózis egyik megjelenési formája, és hogy ha márkaneveket írunk le egy irodalmi szövegben, akkor azt ne helyesen tegyünk, mert felmerül, hogy tulajdonosa beperel bennünket hitelrontásért (ahogyan ez anno az Amerikai pszichó (1991) kapcsán felmerült).
Persze, ahogy Kötter nem ért a hifihez (sem), úgy az hifistának sem kell az irodalomhoz értenie. (Csak erős idegzetű felnőtt nézőink kattintsanak a videóra! Lehet csekkolni a hifit a háttérben, a regényben részletezve is van.)

youtu.be/vzN3qO-qc8U
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

huszti-zsolt írta:
2019.11.14., csüt. 11:53
Nem csak neked nem megy, hanem szinte senkinek. Nagyon rossz a blogmotor, de ha ez van, akkor ez van. Nincs másik. Én is számtalanszor rosszra válaszoltam, nekem is rosszra válaszoltak. Ha egynél több "idézet" van, akkor képes teljesen összekavarodni. Ahogy teljesen nevetséges, hogy nem lehet pl. egy 'jutúb' videót rendesen linkelni, hanem előtte egy tanfolyamot el kell végezni, hogy milyen módon legyen megjeleníthető. gondolkodik.gif
A helyzet egy kicsit árnyaltabb ennél. A blogmotornak (phpBB) egy "mezítelen" - pontosabban inkább "tangás" - változatát használja az AVX fórum. Fel lehetne "öltöztetni" úgy, hogy felhasználóbarátabb legyen (pl. WYSIWYG hozzászólás-szerkesztő, ami elfedi a BBCode-okat, és szerkesztés közben az látszik, ami megjelenik majd) , de mint minden, ez is végső soron pénzkérdés, és ugye nem mi adjuk a pénzt (pontosabban: mi, átlag /nem üzleti/ felhasználók nem adunk bele közvetlenül pénzt), szóval számunkra kb. az ajándék ló és a fogsora esete forog fenn...

Az egyetlen, ami annyira a blogmotor mélyén van, hogy csak óriási, soha meg nem térülő erőfeszítéssel lehetne rajta segíteni, az a keresési koncepció, ami, valljuk be, botrányos. Ja, és a p.ü. szekció, amiben még csak keresni sem lehet. Na, ez már kettő :D

Anno volt egy kezdeményezés, hogy a "Aktuális fórummal kapcsolatos Gy.I.K." (fejből idéztem a nevet) topikban írjuk össze a mindenki számára hasznos technikai fogásokat és megoldásokat (itt részletesen le van írva pl. a youtube linkelés, ld viewtopic.php?f=100&t=120604&start=25#p2273261 , és még egy csomó hasznosság is), de sajnos eléggé nem ismert az a topik, és gyakran nem is arra használják, amire kellene (nem kérdéseket kellene ott feltenni, hanem mindenki által használható megoldásokat publikálni - és a csevegés sem tesz jót abban a topikban).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

b_t írta:
2019.11.14., csüt. 09:47
Most látom teljesen rossz quote-okat használtam, hogy kinek a válaszára mi megy...

Ehh...nem megy ez nekem :D
Nem csak neked nem megy, hanem szinte senkinek. Nagyon rossz a blogmotor, de ha ez van, akkor ez van. Nincs másik. Én is számtalanszor rosszra válaszoltam, nekem is rosszra válaszoltak. Ha egynél több "idézet" van, akkor képes teljesen összekavarodni. Ahogy teljesen nevetséges, hogy nem lehet pl. egy 'jutúb' videót rendesen linkelni, hanem előtte egy tanfolyamot el kell végezni, hogy milyen módon legyen megjeleníthető. gondolkodik.gif

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”