Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

juliush írta:
2019.11.15., pén. 07:43
juliush írta:
2019.11.14., csüt. 21:14
Mathias írta:
2019.11.14., csüt. 20:59
Ha a NASon közvetlenül be lehetne állítani kimenetként és váltogatná automatikusan a mitavételi frekit, azonnal vennék egyet.
Szerintem itt van némi félreértés! Blablabla...
A mintavételi frekvencia követéséhez feljebb kell lépni a Focusrite RedNet eszközeihez, ha jól értettem, de ilyesmit nem volt alkalmam kipróbálni.
Igen, de ott sem mindegy, hogy az eszközön milyen firmware fut és milyen Audinate chip van a gépben.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Mathias írta:
2019.11.15., pén. 07:26
juliush írta:
2019.11.14., csüt. 21:14
Mathias írta:
2019.11.14., csüt. 20:59
Ha a NASon közvetlenül be lehetne állítani kimenetként és váltogatná automatikusan a mitavételi frekit, azonnal vennék egyet.
Szerintem itt van némi félreértés! A NAS valójában nem más, mint egy célszámítógép...

Amennyiben az alkalmazás tartalmaz olyan funkcionalitást ÉS a NAS hardver erőforrásai (processor sebesség, RAM) lehetővé teszik, akkor a NAS képessé válhat a formátumok közötti konverzióra, beleértve a mintavételi frekvenciát is. A Roon Core is rendelkezik ezzel a képességgel, de például nálam a NAS (Synology DS218+) processzora már túl lenne terhelve.
Nem hiszem hogy lenne félreértés. A NAS-okon most is futhat lejátszó szoftver és ha pl van egy USB DAC rákötve, akkor azon keresztül tud lejátszani. A lejátszó szoftver jó esetben nem konvertál mintavételi frekik között, ha 44,1kHz-et kell lejátszani akkor azt tolja ki, ha 96kHz-et, akkor azt. Én arra gondoltam, hogy ha ezt a Dante AVIO adapter driverét fel lehetne rakni a NAS-ra akkor ki lehetne választani a NAS-on mint kimenetet és ki lehetne próbálni milyen.(a mintavételi freki automatikus igazodása a lejátszott anyaghoz lehet csak az én preferenciám, de nem ártana ha tudna ilyet, és akkor konvertálni se kell) Lehet külön PC-vel jobb lenne a hangminőség, ki tudja, kipróbálhatná mindenki mi a jobb, de lehet sokaknak így is elég lenne és akkor egy NAS + egy 200euro alatti kütyüvel meg lehetne oldani és akkor nem kell külön lejátszó PC vagy streamer.
Mindenesetre ez csak teoretikus dolog részemről, mert nem megy ez a konkrét kütyü linux alól és nem tud mintavételi frekik között váltogatni.

A Dante tudomásom szerint nem megy Linuxon. Amennyiben a NAS szoftver valamilyen nem Linuxos, hanem mondjuk embedded Windows, akkor még akár működhetne is.

Nekem nagyon rosszak a tapasztalataim a viszonylag olcsó, gyenge CPU-kat és kevés RAM-ot használó, közvetlenül a NAS-on futó média megoldásokkal, általában nagyon lassúak, akár Roon is, például. Legfeljebb csak arra jók, hogy mondjuk a Tidalt ilyen módon futtassuk egy pár száz cd-nyi háttértáron lévő, max 1-2 TB-nyi zenével.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Mathias »

juliush írta:
2019.11.15., pén. 07:43
Reggel, kicsit kipihentebben azt hiszem végre felfogtam a kérdésed lényegét! Ha jól értem, olyan megoldást szeretnél, amelyben az AVIO adaptert közvetlenül beállíthatod lejátszó zónaként a NAS-on futó Roon Core-ban és ráadásul kövesse is a mintavételi freki változásait automatikusan. Sajnos mivel a Roon architektúrájának egyik alapvető eleme a különböző funcionalitású hálózati eszközök (Core, Control, Output) közötti saját protokoll (RAAT) használata, mindenképp kell a Dante felé egy Bridge.
Nem ragaszkodom a Roonhoz, más NAS-on futó lejátszó is megfelelhetne nekem.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Na ezt jól időzítettük! :D
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

juliush írta:
2019.11.14., csüt. 21:14
Mathias írta:
2019.11.14., csüt. 20:59
Ha a NASon közvetlenül be lehetne állítani kimenetként és váltogatná automatikusan a mitavételi frekit, azonnal vennék egyet.
Szerintem itt van némi félreértés! Blablabla...
Reggel, kicsit kipihentebben azt hiszem végre felfogtam a kérdésed lényegét! Ha jól értem, olyan megoldást szeretnél, amelyben az AVIO adaptert közvetlenül beállíthatod lejátszó zónaként a NAS-on futó Roon Core-ban és ráadásul kövesse is a mintavételi freki változásait automatikusan. Sajnos mivel a Roon architektúrájának egyik alapvető eleme a különböző funcionalitású hálózati eszközök (Core, Control, Output) közötti saját protokoll (RAAT) használata, mindenképp kell a Dante felé egy Bridge. Ez akár lehetne egy a NAS-on a Roon Core mellett futó RAAT/Dante bridge program, amelyet a Roon Core-ban Zónaként állíthatsz be. Sajnos azonban ilyesmiről nem hallottam. A Roon-tól nem valószínű, hogy kapunk beépített Dante támogatást.
A mintavételi frekvencia követéséhez feljebb kell lépni a Focusrite RedNet eszközeihez, ha jól értettem, de ilyesmit nem volt alkalmam kipróbálni.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Mathias »

juliush írta:
2019.11.14., csüt. 21:14
Mathias írta:
2019.11.14., csüt. 20:59
Ha a NASon közvetlenül be lehetne állítani kimenetként és váltogatná automatikusan a mitavételi frekit, azonnal vennék egyet.
Szerintem itt van némi félreértés! A NAS valójában nem más, mint egy célszámítógép...

Amennyiben az alkalmazás tartalmaz olyan funkcionalitást ÉS a NAS hardver erőforrásai (processor sebesség, RAM) lehetővé teszik, akkor a NAS képessé válhat a formátumok közötti konverzióra, beleértve a mintavételi frekvenciát is. A Roon Core is rendelkezik ezzel a képességgel, de például nálam a NAS (Synology DS218+) processzora már túl lenne terhelve.
Nem hiszem hogy lenne félreértés. A NAS-okon most is futhat lejátszó szoftver és ha pl van egy USB DAC rákötve, akkor azon keresztül tud lejátszani. A lejátszó szoftver jó esetben nem konvertál mintavételi frekik között, ha 44,1kHz-et kell lejátszani akkor azt tolja ki, ha 96kHz-et, akkor azt. Én arra gondoltam, hogy ha ezt a Dante AVIO adapter driverét fel lehetne rakni a NAS-ra akkor ki lehetne választani a NAS-on mint kimenetet és ki lehetne próbálni milyen.(a mintavételi freki automatikus igazodása a lejátszott anyaghoz lehet csak az én preferenciám, de nem ártana ha tudna ilyet, és akkor konvertálni se kell) Lehet külön PC-vel jobb lenne a hangminőség, ki tudja, kipróbálhatná mindenki mi a jobb, de lehet sokaknak így is elég lenne és akkor egy NAS + egy 200euro alatti kütyüvel meg lehetne oldani és akkor nem kell külön lejátszó PC vagy streamer.
Mindenesetre ez csak teoretikus dolog részemről, mert nem megy ez a konkrét kütyü linux alól és nem tud mintavételi frekik között váltogatni.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

diagnet írta:
2019.11.14., csüt. 22:33
Összehasonlítottad a DSaudio-val? Ha igen tapasztaltál valami eltérést?
DSaudio-val nem próbálkoztam.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 582

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: diagnet »

juliush írta:
2019.11.14., csüt. 21:14
. A Roon Core is rendelkezik ezzel a képességgel, de például nálam a NAS (Synology DS218+) processzora már túl lenne terhelve.
Úgyhogy adja magát a megoldás, hogy a különálló audio PC-n futó HQPlayer-re bízzam a konverziót, amúgy is az a "fekete öves" szoftver erre!
Összehasonlítottad a DSaudio-val? Ha igen tapasztaltál valami eltérést?

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

juliush írta:
2019.11.14., csüt. 21:02
Különösen abban az esetben, mikor az emberi hallás határait messze meghaladó transzparenciával rendelkező digitális formátumba konvertálunk (mint amilyen a 24/96 PCM) korrektül kivitelezett digitális szűrő algoritmusok alkalmazásával, egyszerűen nem veszítünk szubjektíve érzékelhető információt, ugyanakkor a konverziós eljárás mechanizmusához, műszaki megvalósításához jobban igazodó formátumba transzformálhatjuk az adatfolyamot, végső soron jobb hangzást eredményezve.
Ilyesmiről beszél például Ákos is, a nemrég megjelent stúdiós interjújában. https://youtu.be/-7ygSGOTNKs?t=1449
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

juliush írta:
2019.11.14., csüt. 21:46
kaef2 írta:
2019.11.14., csüt. 21:17
...de jó kompromisszum a DAC miatti 96k konverzió is.
Csak a pontosítás kedvéért, a Dante AVIO AES3 adapter már önmagában szűk keresztmetszet a maga maximális 24/96-os felbontásával.
Tudom, ezért is írtam, hogy jó kompromisszum. Mert így nem kell kézzel kapcsolgatni a mintavételezést. Egyszer segítettem valakinek beállítani felkonfigoni egy másik Dante eszközt és ott a DAC miatt mindent 192k-ra konvertáltunk fel.
Akinek ez szűk keresztmetszet az vessen egy pillantást a Merging Anubis nevű eszközére, ami szintén IP-alapú de Ravenna protokollal megy a Dante helyett, aminek 192k a max mintavételezése, szemben a Ravennával, aminek megy a 384 kHz és a DSD256 is (az Anubisnál ez utóbbihoz firmware upgrade szükséges egyelőre még a drágább verzónál is). A Mergingnek ráadásul van Linux ALSA meghajtója is, és ez az Audiolinux alá is integrált.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

kaef2 írta:
2019.11.14., csüt. 21:17
...de jó kompromisszum a DAC miatti 96k konverzió is.
Csak a pontosítás kedvéért, a Dante AVIO AES3 adapter már önmagában szűk keresztmetszet a maga maximális 24/96-os felbontásával.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

juliush írta:
2019.11.14., csüt. 15:26
Szeretném Veletek megosztani azokat az igencsak pozitív élményeket, melyeket mostanában szereztem egy (számomra) új felállással, melyben a NAS-on futó Roon Core számára az audio PC-m nem RAAT/USB bridge-ként játszik, hanem a DAC-omat XLR-en keresztül meghajtó Audinate AVIO Dante AVIO AES3 in/out adapter részére RAAT/Dante bridge-ként, miközben az AVIO feldolgozási képességeinek maximumára, 24/96-ra konvertálok mindent a PC-n futó HQPlayer-ben.
A részletek:
  • A Roon Core-ban a PC-n csücsülő HQPlayer került beállításra, mint Zóna.
  • A HQPlayer (ami Shell Replacement módban szinte magányosan fut a PC-n) elvégzi a konverziót (poly-sinc-short-mp, NS4, PCM 24/96, -3dB) és kimenetként a Dante Virtual Soundcard-ot használja mintegy hangkártyaként megcímezve a hálózaton elérhető AVIO adaptert. A két eszközt a Dante Controller szoftverrel tudom összepárosítani.
  • A hálózati switch egyik Power-over-Ethernet portján lóg az AVIO adapter kártya, ami a DAC XLR bementére csatlakozik.
Azt mondanám, abszolút partiban van a DAC ugyanezen a PC-n levő SotM TX-USBexp kártyán keresztül történő natív felbontásban történő táplálásával egy Audioquest Diamond USB kábellel összekötve. Valahogy a Dante különösen erős a ritmikájában, időzítéseiben pontos előadásban! Az összkép picit feszesebb, talán picit kevesebb a "hús", de a személyes ízlésvilágom inkább efelé hajlik amúgy is.
Nem egy méregdrága megoldás, érdemes kísérletezgetni vele, még akkor is, ha nincs XLR bemenete a DAC-nak. Az XLR-t egy primitív XLR->RCA átalakítóval tökéletesen működik a koax bemeneten keresztül is.
Nagyon igazad van, az AVIO igen jó cucc. Nekem is van az AES kimenetűből és az analóg kimenetűből is, egy különálló PoE+ táppal. Van egy nagyon vonzó "flow" a zenékben rajta keresztül.

A Hqplayer konverzió sok esetben jobb, mint ami a DAC-ba beépített FPGA által elvégzett túlmintavételezés és konverzió. Habár igazán 192k feletti rátákra érdemes konvertálni a tapasztalataim szerint, de jó kompromisszum a DAC miatti 96k konverzió is.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Mathias írta:
2019.11.14., csüt. 20:59
Ha a NASon közvetlenül be lehetne állítani kimenetként és váltogatná automatikusan a mitavételi frekit, azonnal vennék egyet.
Szerintem itt van némi félreértés! A NAS valójában nem más, mint egy célszámítógép, aminek az alapfunkciója a csatolt tárolóeszközök tartalmának különböző protokollok alkalmazásával történő megosztása a hálózat egyéb eszközei között. A processzálási teljesítmény növekedésével terjedtek el a NAS-okon futtatható egyéb alkalmazások, mint például a praktikus letöltő alkalmazások, vagy média szerverek, amelyek szintén információ megosztását végzik, csak épp a média formátumokra kihegyezett protokollok segítségével (UPnP, RAAT, stb.).
Amennyiben az alkalmazás tartalmaz olyan funkcionalitást ÉS a NAS hardver erőforrásai (processor sebesség, RAM) lehetővé teszik, akkor a NAS képessé válhat a formátumok közötti konverzióra, beleértve a mintavételi frekvenciát is. A Roon Core is rendelkezik ezzel a képességgel, de például nálam a NAS (Synology DS218+) processzora már túl lenne terhelve.
Úgyhogy adja magát a megoldás, hogy a különálló audio PC-n futó HQPlayer-re bízzam a konverziót, amúgy is az a "fekete öves" szoftver erre!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Jester előző megjegyzése és számos korábbi poszt alapján a digitális tartományban végrehajtott konverzióval kapcsolatban érzek egyfajta ellenérzést. Úgy tűnik, többé-kevésbé általános a nézet, hogy a legjobb a natív, minden beavatkozás csak ronthat a hangzáson. Ezzel abszolút nem értek egyet! Különösen abban az esetben, mikor az emberi hallás határait messze meghaladó transzparenciával rendelkező digitális formátumba konvertálunk (mint amilyen a 24/96 PCM) korrektül kivitelezett digitális szűrő algoritmusok alkalmazásával, egyszerűen nem veszítünk szubjektíve érzékelhető információt, ugyanakkor a konverziós eljárás mechanizmusához, műszaki megvalósításához jobban igazodó formátumba transzformálhatjuk az adatfolyamot, végső soron jobb hangzást eredményezve.
Számos, a legjobbak között számon tartott DAC operál ilyen FPGA áramkörökben megvalósított DSP algoritmusokkal, az általam oly kedvelt Exogal Comet is.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Mathias »

juliush írta:
2019.11.14., csüt. 20:35
A konverzió némileg kényszerpálya, ez az AVIO adapter nem tudja automatikusan követni a mintavételi freki váltását a forrás oldalon. Két opció közül választhattam: 1.) <=96kHz esetén kézzel állítgatom a Dante Controller szoftverrel a frekvenciát, >96kHz (és DSD)-nél meg mindenképpen konvertálok úgyis; 2.) mindent konvertálok a korábban ismertetett paraméterekkel és hátradőlök. Mi tagadás, lusta dög vagyok, ugyanakkor a tranziensekre optimalizált "poly-sinc-short-mp" szűrőt nagyon jónak tartom.
Ha a NASon közvetlenül be lehetne állítani kimenetként és váltogatná automatikusan a mitavételi frekit, azonnal vennék egyet.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Jester írta:
2019.11.14., csüt. 19:41
Fura ezt tőled olvasni, megmondom őszintén felmerült bennem, hogy poénból írtad, legalábbis egy részét, mert a konverzió kicsit kilóg a sorból :)
Good catch!!! :tutiok:
A konverzió némileg kényszerpálya, ez az AVIO adapter nem tudja automatikusan követni a mintavételi freki váltását a forrás oldalon. Két opció közül választhattam: 1.) <=96kHz esetén kézzel állítgatom a Dante Controller szoftverrel a frekvenciát, >96kHz (és DSD)-nél meg mindenképpen konvertálok úgyis; 2.) mindent konvertálok a korábban ismertetett paraméterekkel és hátradőlök. Mi tagadás, lusta dög vagyok, ugyanakkor a tranziensekre optimalizált "poly-sinc-short-mp" szűrőt nagyon jónak tartom.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

juliush írta:
2019.11.14., csüt. 15:26
Szeretném Veletek megosztani azokat az igencsak pozitív élményeket, melyeket mostanában szereztem egy (számomra) új felállással, melyben a NAS-on futó Roon Core számára az audio PC-m nem RAAT/USB bridge-ként játszik, hanem a DAC-omat XLR-en keresztül meghajtó Audinate AVIO Dante AVIO AES3 in/out adapter részére RAAT/Dante bridge-ként, miközben az AVIO feldolgozási képességeinek maximumára, 24/96-ra konvertálok mindent a PC-n futó HQPlayer-ben.
A részletek:
  • A Roon Core-ban a PC-n csücsülő HQPlayer került beállításra, mint Zóna.
  • A HQPlayer (ami Shell Replacement módban szinte magányosan fut a PC-n) elvégzi a konverziót (poly-sinc-short-mp, NS4, PCM 24/96, -3dB) és kimenetként a Dante Virtual Soundcard-ot használja mintegy hangkártyaként megcímezve a hálózaton elérhető AVIO adaptert. A két eszközt a Dante Controller szoftverrel tudom összepárosítani.
  • A hálózati switch egyik Power-over-Ethernet portján lóg az AVIO adapter kártya, ami a DAC XLR bementére csatlakozik.
Azt mondanám, abszolút partiban van a DAC ugyanezen a PC-n levő SotM TX-USBexp kártyán keresztül történő natív felbontásban történő táplálásával egy Audioquest Diamond USB kábellel összekötve. Valahogy a Dante különösen erős a ritmikájában, időzítéseiben pontos előadásban! Az összkép picit feszesebb, talán picit kevesebb a "hús", de a személyes ízlésvilágom inkább efelé hajlik amúgy is.
Nem egy méregdrága megoldás, érdemes kísérletezgetni vele, még akkor is, ha nincs XLR bemenete a DAC-nak. Az XLR-t egy primitív XLR->RCA átalakítóval tökéletesen működik a koax bemeneten keresztül is.
Fura ezt tőled olvasni, megmondom őszintén felmerült bennem, hogy poénból írtad, legalábbis egy részét, mert a konverzió kicsit kilóg a sorból :)
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: marconi »

Ottokár írta:
2019.11.14., csüt. 08:49
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valami egyszerűbb módszer, hogy két DAC-t összehasonlítsunk. Tehát ugyanaz a jelforrás, erősítés és hangszóró. Egy villámgyors gombnyomással. Hangszóróra van egy HAMA készülékem, jól tudok vele tesztelni 4 hangfalat is. Köszönöm!
Kösd be az egyiket, hallgasd ameddig jólesik, aztán tégy ugyan így a másikkal. Amelyikről szebb emlékeid lesznek nagy eséllyel az a jobb készülék.
Az ilyen kapcsolgatós összehasonlítás nem szokott jól működni.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Szeretném Veletek megosztani azokat az igencsak pozitív élményeket, melyeket mostanában szereztem egy (számomra) új felállással, melyben a NAS-on futó Roon Core számára az audio PC-m nem RAAT/USB bridge-ként játszik, hanem a DAC-omat XLR-en keresztül meghajtó Audinate AVIO Dante AVIO AES3 in/out adapter részére RAAT/Dante bridge-ként, miközben az AVIO feldolgozási képességeinek maximumára, 24/96-ra konvertálok mindent a PC-n futó HQPlayer-ben.
A részletek:
  • A Roon Core-ban a PC-n csücsülő HQPlayer került beállításra, mint Zóna.
  • A HQPlayer (ami Shell Replacement módban szinte magányosan fut a PC-n) elvégzi a konverziót (poly-sinc-short-mp, NS4, PCM 24/96, -3dB) és kimenetként a Dante Virtual Soundcard-ot használja mintegy hangkártyaként megcímezve a hálózaton elérhető AVIO adaptert. A két eszközt a Dante Controller szoftverrel tudom összepárosítani.
  • A hálózati switch egyik Power-over-Ethernet portján lóg az AVIO adapter kártya, ami a DAC XLR bementére csatlakozik.
Azt mondanám, abszolút partiban van a DAC ugyanezen a PC-n levő SotM TX-USBexp kártyán keresztül történő natív felbontásban történő táplálásával egy Audioquest Diamond USB kábellel összekötve. Valahogy a Dante különösen erős a ritmikájában, időzítéseiben pontos előadásban! Az összkép picit feszesebb, talán picit kevesebb a "hús", de a személyes ízlésvilágom inkább efelé hajlik amúgy is.
Nem egy méregdrága megoldás, érdemes kísérletezgetni vele, még akkor is, ha nincs XLR bemenete a DAC-nak. Az XLR-t egy primitív XLR->RCA átalakítóval tökéletesen működik a koax bemeneten keresztül is.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Ottokár
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2019.04.22., hétf. 18:02
Értékelés: 87

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Ottokár »

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valami egyszerűbb módszer, hogy két DAC-t összehasonlítsunk. Tehát ugyanaz a jelforrás, erősítés és hangszóró. Egy villámgyors gombnyomással. Hangszóróra van egy HAMA készülékem, jól tudok vele tesztelni 4 hangfalat is. Köszönöm!
Sony-STS770ES, Philips CD304, Nakamichi 480, Nakamichi 680 ZX, Tascam 122 MKIII, Auralic Aries femto - DIY AN5 DAC - Luxman 1500, Sugden A21 SE Signature, DPA 300B SE - Celestion 700, Celestion Ditton 25, Videoton Minimax.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Ma van a Jriver MC 26 promóciós előrendelésének határideje, ha valaki elfelejtette volna.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

albertka írta:
2019.11.10., vas. 20:54
Jobb klikk a hangerő csúszka melletti hangszóró ikonra (v25-ben) és ott válaszd ki az internal volume-ot:

https://wiki.jriver.com/index.php/Volume

A 3.3v-rol a 750/752 hosszaszolasban írnak itt:
https://www.diyaudio.com/forums/pc-base ... ds-75.html

Jelölve a beavatkozás helyét:
STX 3v3v rail.jpg
LDO regulator on 3,3v rail.jpg

Én szeretném megcsinál(tat)ni, de elég nagy kalvariam volt az stx beuzemelesevel és még az 5/12v veglegesitesevel sem végeztem... Ez meg azért egy fokkal komolyabb beavatkozás és 3.3v sincs egyik tapomon sem.

Remélem tudtam segíteni!
Köszi!
Ez a 3,3V-os tuning elégé mókolásnak tűnik és nem vállalom be.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
albertka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 01:35
Értékelés: 28

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: albertka »

Jobb klikk a hangerő csúszka melletti hangszóró ikonra (v25-ben) és ott válaszd ki az internal volume-ot:

https://wiki.jriver.com/index.php/Volume

A 3.3v-rol a 750/752 hosszaszolasban írnak itt:
https://www.diyaudio.com/forums/pc-base ... ds-75.html

Jelölve a beavatkozás helyét:
STX 3v3v rail.jpg
STX 3v3v rail.jpg (811.9 KiB) Megtekintve 2375 alkalommal
LDO regulator on 3,3v rail.jpg
LDO regulator on 3,3v rail.jpg (546.61 KiB) Megtekintve 2375 alkalommal
Én szeretném megcsinál(tat)ni, de elég nagy kalvariam volt az stx beuzemelesevel és még az 5/12v veglegesitesevel sem végeztem... Ez meg azért egy fokkal komolyabb beavatkozás és 3.3v sincs egyik tapomon sem.

Remélem tudtam segíteni!

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

albertka írta:
2019.11.10., vas. 16:38
nadtom írta:
2019.11.10., vas. 00:46
A Kernel Streaming-et és az Asio-t nem tudom használni, mert akkor nem működik a hangerőszabályozás a Jriver-ben, nekem viszont ezt kell használom, ugyanis a végfokon hangerőszabályozásra nincs lehetőség.
Nem ismerem a rendszered de ez speciel nem igaz :)
Én is vegfokra kötve használom az stx ii-t asio-val és jriver szabályozza a hangot.
Ha jól emlékszem ki kell választani hogy mit kontrollaljon a jriver hangerő csúszka. Ott kell kivalasztani hogy a belső és ne külső hangerő legyen.
Amúgy tegnap pont csináltam egy wsapi vs asio összehasonlítást és jelentős fölénnyel nyert az asio. Pedig első blikkre wsapi tűnt a jobbnak.

Ha meg már marad az stx és lett egy 3.3v ág a rendszeredben: sokat olvasgattam az stx modokrol és számomra egyszerűség/minőség nyeres tekinteteben a 3.3v direktbe rakotese a kártyára tűnik a legjobbnak... ;)
Alapból ugyanis ezt a pcie csatibol veszi fel és utána még alaposan meg is szűri...
Nem véletlen valószínű hogy az evga külön kér 3.3v-t.
Megnézem az ASIO-t és a hangerő beállítást. Egyszer már végigpróbáltam mindent, de csak a Hangszóró-Wasapi beállítással tudtam a hangerőt szabályozni a JRiver-ben, de lehet valamit rosszul csináltam.

Hová kellene pontosan kötni a 3,3V-ot az STX II-nél?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
albertka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 01:35
Értékelés: 28

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: albertka »

nadtom írta:
2019.11.10., vas. 00:46
A Kernel Streaming-et és az Asio-t nem tudom használni, mert akkor nem működik a hangerőszabályozás a Jriver-ben, nekem viszont ezt kell használom, ugyanis a végfokon hangerőszabályozásra nincs lehetőség.
Nem ismerem a rendszered de ez speciel nem igaz :)
Én is vegfokra kötve használom az stx ii-t asio-val és jriver szabályozza a hangot.
Ha jól emlékszem ki kell választani hogy mit kontrollaljon a jriver hangerő csúszka. Ott kell kivalasztani hogy a belső és ne külső hangerő legyen.
Amúgy tegnap pont csináltam egy wsapi vs asio összehasonlítást és jelentős fölénnyel nyert az asio. Pedig első blikkre wsapi tűnt a jobbnak.

Ha meg már marad az stx és lett egy 3.3v ág a rendszeredben: sokat olvasgattam az stx modokrol és számomra egyszerűség/minőség nyeres tekinteteben a 3.3v direktbe rakotese a kártyára tűnik a legjobbnak... ;)
Alapból ugyanis ezt a pcie csatibol veszi fel és utána még alaposan meg is szűri...
Nem véletlen valószínű hogy az evga külön kér 3.3v-t.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”