Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ANDS írta:
2019.11.13., szer. 15:51
tottyi írta:
2019.10.08., kedd 10:41
Jo napot kivanok, keresek Gyor-ben vagy kornyeken akinek van HD800-asa es hozza valo erosito esetleg ha valakinek volna csoves fejhallgato erositoje azt is szivesen kiprobalnam mert azt tanacsoltak, hogy a Violectric V200 nem a legjobb valasztas hozza es en egy picit keveslem a melyeket az igaz, hogy a hangfalaimhoz kepest de en joval tobbnek kepzeltem, hogy lesz benne.
A Violectricot eloerositonek is hasznalom es onnet megy a vegfokba de a hangfalaimon brutal melyek vannak talan tul sok is es ha a hangfalak utan kezdek el hallgatni fejhallgatot akkor nagy hianyerzetem van. sad.gif
Próbáld ki a következőt.

1.
Vegyél tömör rézkábelt, olyat, amivel a falban vezetik az áramot.
Mondjuk egy 4 méteres garnitúrát, vagyis 3x4 métert (mindegy, hogy milyen színűt).
A 2,5 mm-es keresztmetszetűvel szerintem már sok a mélyhang.

2.
Egy dugó kell hozzá (kb. 1000.- Ft ami 3 Euró), és egy 3 -as vagy 5 -ös elosztó, ami kb. 2000 Ft (6 Euró) .
Könnyen szerelhető típust válasszál.

A fali konnektortól a cuccaidig ezzel vidd az áramot hosszabbítóként, ebbe dugd a tápkábeleket, ezt használd elosztónak.

Ez így megvan 5 ezer forintból, és egy óra alatt simán meg tudod csinálni.

Én kipróbáltam 2,5-mm-es kábellel, 4mm-es kábellel, és 6 mm-es kábellel.
A 6 mm- est már forrasztottam, azt nem lehetett csavarral szerelni.
Nagyon -nagyon sok lesz a mélyhang, ha a 6 mm keresztmetszetűből készíted a hosszabbítót, a 2,5- ös szvsz bőven elég.
Koszonom szepen, ki fogom probalni amig nalam lesz a fejhallgato de viszont a hangfalnal a melyhangok rendben vannak ugyanazon a lancon es amit fejhallgatoerositonek hasznalok az az eloerosito a vegfokra ezert nemhinnem, hogy az rendbetenne a hangot. A hangfalon brutalis melyek vannak, vannak akik szerint mar tul sok is de en igy szeretem.
A fejhallgato gyonyoren szol sok reszlettel de a melyek nekem keves, valami (valakik) vegett csak megcsinaltak az S verziot. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tottyi írta:
2019.10.08., kedd 10:41
Jo napot kivanok, keresek Gyor-ben vagy kornyeken akinek van HD800-asa es hozza valo erosito esetleg ha valakinek volna csoves fejhallgato erositoje azt is szivesen kiprobalnam mert azt tanacsoltak, hogy a Violectric V200 nem a legjobb valasztas hozza es en egy picit keveslem a melyeket az igaz, hogy a hangfalaimhoz kepest de en joval tobbnek kepzeltem, hogy lesz benne.
A Violectricot eloerositonek is hasznalom es onnet megy a vegfokba de a hangfalaimon brutal melyek vannak talan tul sok is es ha a hangfalak utan kezdek el hallgatni fejhallgatot akkor nagy hianyerzetem van. sad.gif
Próbáld ki a következőt.

1.
Vegyél tömör rézkábelt, olyat, amivel a falban vezetik az áramot.
Mondjuk egy 4 méteres garnitúrát, vagyis 3x4 métert (mindegy, hogy milyen színűt).
A 2,5 mm-es keresztmetszetűvel szerintem már sok a mélyhang.

2.
Egy dugó kell hozzá (kb. 1000.- Ft ami 3 Euró), és egy 3 -as vagy 5 -ös elosztó, ami kb. 2000 Ft (6 Euró) .
Könnyen szerelhető típust válasszál.

A fali konnektortól a cuccaidig ezzel vidd az áramot hosszabbítóként, ebbe dugd a tápkábeleket, ezt használd elosztónak.

Ez így megvan 5 ezer forintból, és egy óra alatt simán meg tudod csinálni.

Én kipróbáltam 2,5-mm-es kábellel, 4mm-es kábellel, és 6 mm-es kábellel.
A 6 mm- est már forrasztottam, azt nem lehetett csavarral szerelni.
Nagyon -nagyon sok lesz a mélyhang, ha a 6 mm keresztmetszetűből készíted a hosszabbítót, a 2,5- ös szvsz bőven elég.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

nagygabor1982 írta:
2019.11.06., szer. 10:07
Sziasztok!

Fülhallgatót (in ear) keresek, nem tudom, merre induljak ezzel a kérdéssel...

Jelenleg régóta egy RHA S500 -t használok, de már azért eléggé kezd szétesni. (Pl a kilépő vezeték kis fekete gumi erősítése már letört. ) Egyébiránt a hangjával tökre meg vagyok elégedve. Szóval valami strapabíró kellene, hasonló hanggal. (Legyen ilyen szép mélye, mint ennek az RHA-nak) És legyen hozzá több méretű gumibiszbasz, ami beleül a hallójáratba. Tudtok nekem valami jó tippet erre?

Köszi!
leborulok.gif
Már nevörmájnd...
MA750 lett.... és milyen jó.............
:napsut: :rolleyes: ;peace; :smile52:

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok!

Fülhallgatót (in ear) keresek, nem tudom, merre induljak ezzel a kérdéssel...

Jelenleg régóta egy RHA S500 -t használok, de már azért eléggé kezd szétesni. (Pl a kilépő vezeték kis fekete gumi erősítése már letört. ) Egyébiránt a hangjával tökre meg vagyok elégedve. Szóval valami strapabíró kellene, hasonló hanggal. (Legyen ilyen szép mélye, mint ennek az RHA-nak) És legyen hozzá több méretű gumibiszbasz, ami beleül a hallójáratba. Tudtok nekem valami jó tippet erre?

Köszi!
leborulok.gif

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

Van bárkinek infója az új Sennheiser HD650-ről ? Más a színe, ott van a logó ahol a 660S-en, na de milyen a hangja?
A HifiShow-n az Audiopartner azt erősítette meg, hogy a 650-et kivonták a forgalomból, azt nem hogy jön a ráncfelvarrott változat. gondolkodik.gif

Az új verzió a Thomann-on: https://www.thomannmusic.com/sennheiser ... n_2019.htm
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

wittao írta:
2019.11.05., kedd 17:43
MrCollector írta:
2019.11.05., kedd 17:21
robi20064 írta:
2019.11.04., hétf. 23:44
Par napos hir hogy Dan Clark atnevezte a ceget Mr Speakers-rol Dan Clark Audio-ra, es ezzel egy idoben bejelentette az Aeon masodik szeriajat.

https://danclarkaudio.com/headphones-22/aeon.html
Hát majd meghallgatjuk, ha lesz a hazai forgalmazónál. Nekem a régi Aeon túl "nyugodt" volt. Bár most nekem zárt fejhallgatóban az alább bemutatott Audio-Technica viszi a prímet.
5000-hez kepest is?
Az L5000-hez képest? Sajnos azt még nem hallottam, de annyit amúgy sem szánnék rá.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

robi20064 írta:
2019.11.04., hétf. 23:44
Par napos hir hogy Dan Clark atnevezte a ceget Mr Speakers-rol Dan Clark Audio-ra, es ezzel egy idoben bejelentette az Aeon masodik szeriajat.

https://danclarkaudio.com/headphones-22/aeon.html
Hát majd meghallgatjuk, ha lesz a hazai forgalmazónál. Nekem a régi Aeon túl "nyugodt" volt. Bár most nekem zárt fejhallgatóban az alább bemutatott Audio-Technica viszi a prímet.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Egy kis "újdonság", az Audio-Technica ATH-AP2000Ti.
_DSC0844_273.JPG
_DSC0844_273.JPG (540.77 KiB) Megtekintve 2373 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

4.4mm szimmetrikus kábel ródiumozott csatlakozókkal és a Hifiman szintet lép.
_DSC7315_270.JPG
_DSC7315_270.JPG (730.96 KiB) Megtekintve 2427 alkalommal

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

alto írta:
2019.10.30., szer. 21:24
nadtom írta:
2019.10.29., kedd 00:05
Nekem a Meze Empyrean nagyon tetszett, a són hallottam elsőször, szuper füles. Arra lecserélném gondolkodás nélkül az ARH1-est. :rolleyes:
Elég sok forint kell ahhoz a cseréhez. Ha minden igaz, most adjuk el itthon az első darabot az Empyrean-ből. Persze lehet hogy külföldi rendeléssel jött már be.
Csak eljátszottam a gondolattal, de annyit nem adnék érte. :rolleyes:
MrCollector írta:
2019.10.30., szer. 22:15
[quote=nadtom post_id=2427699 time=<a href="tel:1572303911">1572303911</a> user_id=38779]
Nekem a Meze Empyrean nagyon tetszett, a són hallottam elsőször, szuper füles. Arra lecserélném gondolkodás nélkül az ARH1-est. :rolleyes:
Van azért még 1-2 amire le tudnád cserélni. :rolleyes:
[/quote]

Például mire? :rolleyes:
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

nadtom írta:
2019.10.29., kedd 00:05
Nekem a Meze Empyrean nagyon tetszett, a són hallottam elsőször, szuper füles. Arra lecserélném gondolkodás nélkül az ARH1-est. :rolleyes:
Van azért még 1-2 amire le tudnád cserélni. :rolleyes:

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

nadtom írta:
2019.10.29., kedd 00:05
Nekem a Meze Empyrean nagyon tetszett, a són hallottam elsőször, szuper füles. Arra lecserélném gondolkodás nélkül az ARH1-est. :rolleyes:
Elég sok forint kell ahhoz a cseréhez. Ha minden igaz, most adjuk el itthon az első darabot az Empyrean-ből. Persze lehet hogy külföldi rendeléssel jött már be.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Nekem a Meze Empyrean nagyon tetszett, a són hallottam elsőször, szuper füles. Arra lecserélném gondolkodás nélkül az ARH1-est. :rolleyes:
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Igaz, hogy 3 éve ígértem, de ami késik, az nem múlik, karácsonyra lesz új Bubo Cupropenis, a füles erősítők csimborasszója!
Szombat este óvatosan szabad csak hallgatni!!
(off)
Dal a Rézfaszú Bagolyról

Mint iskolás, ha bepisilt,
az erdő oly komoly.
Az arcán ott a félelem:
tudja: ezen az éjjelen
vért szomjúhozva megjelen
a Rézfaszú Bagoly.

A szeme éles, s karma is:
kire lecsap, fogoly.
Mert gúzsbakötve elviszi,
egy nagy hordóba beteszi,
s vasárnap délre megeszi
a Rézfaszú Bagoly.

Mielőtt vére kibuzog,
s a nagy hordóba foly,
dolgozni kényszerűl a rab:
eloldja őt, tüzet rakat,
s faragtat véle nyársakat
a Rézfaszú Bagoly.

S minden vasárnap égre száll
a vészes füstgomoly:
mutatja, hogy a máglya fűl,
s ebédje míg pirosra sül,
a vért szörtyölve körben ül
a Rézfaszú Bagoly.
(on)


Más: A Sennheiser HD600 a fülesek Golfja. Hozzá hasonlít mindenki ebben az árkategóriában. Szerintem nagyon is jó füles annak, aki sokáig bírja a fején. Én, mint az átlagosnál lényegesen nagyobb fejű, sajnos kényelmetlennek ítélem a legtöbb fülest, de azért van kivétel, pl. a Sennheiser PX100MKII, amit jól megtűrök a kobakomon. És, ha beállítok egy kellően soft EQ presetet foobaron, elég jól szól, főleg, mert keveset torzít.
Mértem néhány fülest, apró de bemért és kompenzált elektret mikrofonnal, a fülemben(!) pl. HD650
Csatolmányok
SennheiserHD650átvitel.png
SennheiserHD650átvitel.png (16.2 KiB) Megtekintve 2455 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

L5S1 írta:
2019.10.28., hétf. 21:15
MrCollector írta:
2019.10.28., hétf. 21:07
A Momentum besorolása alapján nem prémium, a HD650 és a HD700 pedig már nincs gyártásban (legalább is a hazai forgalmazó állítása szerint).
Nekem van egy fekete Momentum Over Ear I. és igazán szép a megmunkálása. Kifejezetten kellemes kézbe venni, finom a báránybőr fülpárnák illata is és könnyűzenére nagyon jó vételnek tartom. A HD600 ehhez képest tényleg fapados már ami az anyaghasználatot illeti. A HD650 egy jó alternatíva volt annak aki hiányolta a basszust a 600-ból, a HD700-ra meg mit is mondott Till?" Magán hordozza a HD650 és HD800 összes hibáját". Hát ő tudja. Nekem ilyen nem volt.
Szerintem is sokkal prémiumabbnak hat megépítés szempontjából a Momentum. Nekem is van egy wireless. Till-t inkább hagyjuk, bár az utódai még rajta is túltesznek esetenként.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]

A HD650 és a HD700 már kifutott termék, nem gyártják, így kirakni sem lehetett, a Momentum pedig még gyártó szerint is utcai fejhallgató, nem prémium kategória.
[/quote]

Egy évig csak a Momentum Over Ear fejhallgatón hallgattam zenét és szerettem. Utcán is próbálgattam de a himbálózó vezeték sok zajt termelt és a párnák zajszűrése sem volt az igazi. A zajzáras verzió viszont több mint meggyőző. Csembalóhoz, ciripelős és pengetős hangszerekhez nem ajánlanám egyiket sem.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

MrCollector írta:
2019.10.28., hétf. 21:07
A Momentum besorolása alapján nem prémium, a HD650 és a HD700 pedig már nincs gyártásban (legalább is a hazai forgalmazó állítása szerint).
Nekem van egy fekete Momentum Over Ear I. és igazán szép a megmunkálása. Kifejezetten kellemes kézbe venni, finom a báránybőr fülpárnák illata is és könnyűzenére nagyon jó vételnek tartom. A HD600 ehhez képest tényleg fapados már ami az anyaghasználatot illeti. A HD650 egy jó alternatíva volt annak aki hiányolta a basszust a 600-ból, a HD700-ra meg mit is mondott Till?" Magán hordozza a HD650 és HD800 összes hibáját". Hát ő tudja. Nekem ilyen nem volt.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

L5S1 írta:
2019.10.28., hétf. 20:20


A prémiumba én még beleértem a Momentumot, a 650-et, és a 700-at is és szép lett volna ezeket egymás mellett látni. Ez a kiállítás országszerte vonzotta az érdeklődőket és mivel nem minden településen van lehetőség ezeknek a kipróbálására itt lett volna a remek alkalom. De még ha el is hozták volna valamennyit akkor sem lehetett volna őket szofisztikált körülmények között összehallgatni tekintettel a két helyiség roppant szerencsétlen elhelyezkedésén. A Hilton egy exkluzív hely, nem egy youth hostel tele részeg angol fiatalokkal, szépek és csinosak voltak a hostess lányok is és összességében minden abba az irányba mutatott hogy a főszervező igyekszik emlékezetes pillanatokkal megajándékozni minket. Kár hogy egy gépzongora egész nap ott döngött az M szinten, az is kár hogy a kiállítóhelyiségek többségének ajtaja tárva nyitva volt ( nem azért mert az Onity zárakat ne lehetett volna office üzemmódba rakni ) és az is kár hogy volt aki direkt kopp hangerőre tekerte a féltonnás hangsugárzója erősítőjét hogy még véletlenül se lehessen élvezni a szomszédos szobában résztvevők zenehallgatását.

A fülhallgatós higiéniai kérdést tőlünk nyugatabbra úgy oldja meg a Sennheiser hogy minden érdeklődő kap egy complyt és mehet a buli. Elegáns és praktikus. Ez sem csorgott le az év rendezvényére pedig abban a szegmensben is volna mit bemutatni és eladni.

Nincs mese, marad az amit a fórumról össze tudunk infó szintjén guberálni oszt csá. Éppen ezért helyeslem ha valaki kiírja az aláírásába hogy milyen elektronikát, kábelt és hangsugárzót használ. Soha nem a dicsekvést látom benne, inkább a segítő szándékot. Végső esetben lehet neki egy privát levelet küldeni és illedelmesen kérdezni.
A HD650 és a HD700 már kifutott termék, nem gyártják, így kirakni sem lehetett, a Momentum pedig még gyártó szerint is utcai fejhallgató, nem prémium kategória.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A Momentum besorolása alapján nem prémium, a HD650 és a HD700 pedig már nincs gyártásban (legalább is a hazai forgalmazó állítása szerint).

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]

Van amiben igazad van. De tegyük fel a kérdést! Jobb lett volna, ha az Orpheus egy elkerített helyen van egy szobában, de csak kivételezett emberek férhetnek a közelébe? Szerintem nem. Nyilván én is örültem volna, ha magányosan, órákon keresztül "tesztelhetem" egy süketszobában. Aki meghallgatta (és nem süket) az tisztában van vele, hogy ilyen minőségű hangot nem hall más fejhallgatóból. A Naim-nél is "gatyamadzaggal" voltak bedugva a komponensek egy 1000 Ft-os elosztóba. Gondolom mivel nincs saját "minőségi" kábelük így látták jónak.
Egyébként jelenleg a Sennheiser prémium kínálata a következőkből áll: HDV820 erősítő, HD820, HD800s. Ettől többet hiába is keresnél mert nincs. Alatta van a HD660s illetve a HD600. Szerintem ezek mind kint voltak. A fülbedugósokat nem említem higiénés szempontból nem szerencsés kitenni őket.
[/quote]

A prémiumba én még beleértem a Momentumot, a 650-et, és a 700-at is és szép lett volna ezeket egymás mellett látni. Ez a kiállítás országszerte vonzotta az érdeklődőket és mivel nem minden településen van lehetőség ezeknek a kipróbálására itt lett volna a remek alkalom. De még ha el is hozták volna valamennyit akkor sem lehetett volna őket szofisztikált körülmények között összehallgatni tekintettel a két helyiség roppant szerencsétlen elhelyezkedésén. A Hilton egy exkluzív hely, nem egy youth hostel tele részeg angol fiatalokkal, szépek és csinosak voltak a hostess lányok is és összességében minden abba az irányba mutatott hogy a főszervező igyekszik emlékezetes pillanatokkal megajándékozni minket. Kár hogy egy gépzongora egész nap ott döngött az M szinten, az is kár hogy a kiállítóhelyiségek többségének ajtaja tárva nyitva volt ( nem azért mert az Onity zárakat ne lehetett volna office üzemmódba rakni ) és az is kár hogy volt aki direkt kopp hangerőre tekerte a féltonnás hangsugárzója erősítőjét hogy még véletlenül se lehessen élvezni a szomszédos szobában résztvevők zenehallgatását.

A fülhallgatós higiéniai kérdést tőlünk nyugatabbra úgy oldja meg a Sennheiser hogy minden érdeklődő kap egy complyt és mehet a buli. Elegáns és praktikus. Ez sem csorgott le az év rendezvényére pedig abban a szegmensben is volna mit bemutatni és eladni.

Nincs mese, marad az amit a fórumról össze tudunk infó szintjén guberálni oszt csá. Éppen ezért helyeslem ha valaki kiírja az aláírásába hogy milyen elektronikát, kábelt és hangsugárzót használ. Soha nem a dicsekvést látom benne, inkább a segítő szándékot. Végső esetben lehet neki egy privát levelet küldeni és illedelmesen kérdezni.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

L5S1 írta:
2019.10.28., hétf. 18:02
Vedd már észre magad! Te nézel itt le mindenkit. Már így neten keresztül. Mert személyesen nem viselkedtél így. Jó lenne, ha ezen elgondolkoznál mielőtt írogatsz.
[/quote]

Ha azt akarod hogy egy ló húzzon akkor etetni kell. Ha azt akarja egy kereskedő hogy a vásárló megvegye a termékét akkor a kegyeit kell keresnie. Vagyis nem kell de ajánlott. Itt volt egy kiállítás amelyen a Sennheiser v. annak a hazai forgalmazója két szobával képviseltette magát. Az egyik helyiségben a TV szappanopera üzemmódban volt, a másik helyiség meg úgy nézett ki hogy a terem két oldalán le volt rakva egy kis keskeny asztal, azon két daccal kombinált erősítő amely egy tabletről kapta a hanganyagot egy no name usb kábelen keresztül és ezekhez volt csatlakoztatva 4 összegabalyodott vezetékű fejhallgató amely éppen csak a töredékét képviseli a Sennheiser prémium kínálatának. És ott volt az Orpeus amihez az piszkálhatott aki csak akart. Ez a HE1 egy olyan rendszer amelyet legelőször az Ária Hotelben mutattak be nálunk celebek és újságírók gyűrűjében. Világszerte azt a benyomást próbálták róla kelteni hogy ez "A" fejhallgatózás csúcsa, egy kivételes technikai produktum amelyet éveken át fejlesztett ki tudja hány mérnök mire ki mertek jönni vele a piacra és rá is bigyesztettek egy jó vastag árcédulát. És most ez a hifis grál ott árválkodott egy asztalon és legnagyobb szomorúságomra egy mezei laptopról kapta a nullákat és az egyeket. És amikor ránéztem kb azt érezetem amelyet azok az autós őrültek érezhetnek amikor látják a dubaji autóbontókban a GT3-as összetört Porschékat. Egy álommal kevesebb lett. A HE1 most már csak egy termék a sok közül mert mindaz az exkluzivitás amelyet eddig sikerült körécsomagolni hirtelen lehullott róla.

A kiállító nem nekem tett szívességet azzal hogy elhozta a termékét egy kiállításra, hangsúlyozom KIÁLLÍTÁSRA viszont azt sikerült elérnie hogy többé már ne álmodozzam egyik fejhallgatójáról se. Amikor kijöttem onnan az volt a konklúzióm hogy én már leadóztam a Sennheisernek és nincs értelme a termékpalettáján tovább lépkednem. Szerencsére amikor beléptem a helyiségbe nem kellett bemutatnom a bankszámla kivonatomat, azt se kérdezték meg hogy otthon mit tartok és amint olvasom ez máshol is így volt nagyon helyesen. És a közönség is volt annyira diszkrét hogy egy pillanatra se hozakodjon elő a vagyoni helyzetével. Khmmm.

Aki úgy érzi hogy ez a fajta kitesszük az asztalra a nagy Orpheust és ott hagyjuk mindenféle tájékoztatás, asszisztencia és szórólap nélküli eljárás - ráadásul egy vállalhatatlanul zajos bemutatóteremben két d-moll toccáta kereszttüzében - a hála érzetét kellene hogy keltse a kiállító irányába hát jó, legyen neki. Én másként éltem meg a dolgot. Tőlem ott egy álmot raboltak el. Sebaj, maradt még.
[/quote]

Van amiben igazad van. De tegyük fel a kérdést! Jobb lett volna, ha az Orpheus egy elkerített helyen van egy szobában, de csak kivételezett emberek férhetnek a közelébe? Szerintem nem. Nyilván én is örültem volna, ha magányosan, órákon keresztül "tesztelhetem" egy süketszobában. Aki meghallgatta (és nem süket) az tisztában van vele, hogy ilyen minőségű hangot nem hall más fejhallgatóból. A Naim-nél is "gatyamadzaggal" voltak bedugva a komponensek egy 1000 Ft-os elosztóba. Gondolom mivel nincs saját "minőségi" kábelük így látták jónak.
Egyébként jelenleg a Sennheiser prémium kínálata a következőkből áll: HDV820 erősítő, HD820, HD800s. Ettől többet hiába is keresnél mert nincs. Alatta van a HD660s illetve a HD600. Szerintem ezek mind kint voltak. A fülbedugósokat nem említem higiénés szempontból nem szerencsés kitenni őket.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]

Vedd már észre magad! Te nézel itt le mindenkit. Már így neten keresztül. Mert személyesen nem viselkedtél így. Jó lenne, ha ezen elgondolkoznál mielőtt írogatsz.
[/quote]

Ha azt akarod hogy egy ló húzzon akkor etetni kell. Ha azt akarja egy kereskedő hogy a vásárló megvegye a termékét akkor a kegyeit kell keresnie. Vagyis nem kell de ajánlott. Itt volt egy kiállítás amelyen a Sennheiser v. annak a hazai forgalmazója két szobával képviseltette magát. Az egyik helyiségben a TV szappanopera üzemmódban volt, a másik helyiség meg úgy nézett ki hogy a terem két oldalán le volt rakva egy kis keskeny asztal, azon két daccal kombinált erősítő amely egy tabletről kapta a hanganyagot egy no name usb kábelen keresztül és ezekhez volt csatlakoztatva 4 összegabalyodott vezetékű fejhallgató amely éppen csak a töredékét képviseli a Sennheiser prémium kínálatának. És ott volt az Orpeus amihez az piszkálhatott aki csak akart. Ez a HE1 egy olyan rendszer amelyet legelőször az Ária Hotelben mutattak be nálunk celebek és újságírók gyűrűjében. Világszerte azt a benyomást próbálták róla kelteni hogy ez "A" fejhallgatózás csúcsa, egy kivételes technikai produktum amelyet éveken át fejlesztett ki tudja hány mérnök mire ki mertek jönni vele a piacra és rá is bigyesztettek egy jó vastag árcédulát. És most ez a hifis grál ott árválkodott egy asztalon és legnagyobb szomorúságomra egy mezei laptopról kapta a nullákat és az egyeket. És amikor ránéztem kb azt érezetem amelyet azok az autós őrültek érezhetnek amikor látják a dubaji autóbontókban a GT3-as összetört Porschékat. Egy álommal kevesebb lett. A HE1 most már csak egy termék a sok közül mert mindaz az exkluzivitás amelyet eddig sikerült körécsomagolni hirtelen lehullott róla.

A kiállító nem nekem tett szívességet azzal hogy elhozta a termékét egy kiállításra, hangsúlyozom KIÁLLÍTÁSRA viszont azt sikerült elérnie hogy többé már ne álmodozzam egyik fejhallgatójáról se. Amikor kijöttem onnan az volt a konklúzióm hogy én már leadóztam a Sennheisernek és nincs értelme a termékpalettáján tovább lépkednem. Szerencsére amikor beléptem a helyiségbe nem kellett bemutatnom a bankszámla kivonatomat, azt se kérdezték meg hogy otthon mit tartok és amint olvasom ez máshol is így volt nagyon helyesen. És a közönség is volt annyira diszkrét hogy egy pillanatra se hozakodjon elő a vagyoni helyzetével. Khmmm.

Aki úgy érzi hogy ez a fajta kitesszük az asztalra a nagy Orpheust és ott hagyjuk mindenféle tájékoztatás, asszisztencia és szórólap nélküli eljárás - ráadásul egy vállalhatatlanul zajos bemutatóteremben két d-moll toccáta kereszttüzében - a hála érzetét kellene hogy keltse a kiállító irányába hát jó, legyen neki. Én másként éltem meg a dolgot. Tőlem ott egy álmot raboltak el. Sebaj, maradt még.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

L5S1 írta:
2019.10.28., hétf. 11:16
svan írta: A HE-1 után a 800S is siralmas volt. :D a 600-ról nem is beszélve. Szerintem érdemes nem hallgatózni utána egy kicsit, mert a jót könnyű megszokni.
Abban a helyiségben én is kipróbáltam a 800S fejhallgatót. Először a gyári erősítővel XLR kimeneten és a hozzá mellékelt zenékkel próbálkoztam majd engedélyt kértem hogy a saját lejátszómra is ráköthessem a cuccot. Átalakító volt nálam, az AK SE100-is agyon volt pakolva minőségi felvételekkel így fair volt részemről a hozzáállás. Az első meglepetés az volt hogy 115-ről 135-re fel kellett tekernem a hangerőt. Ez azért jól mutatja a helyszín zajterheltségét. A második az hogy a mély tartomány elveszett és csak ciripelt a szerencsétlen a Foné 24/96-os Vivaldin. Azon a felvételen amelyen a HD600 a világ egyik legjobb és legelegánsabb körét futja. Szóval vagy kiáltsuk ki a HD600-at most azonnal HD800S ölőnek vagy fogalmazzunk árnyaltabban egy rossz akusztikai környezetben nem megfelelő zenei anyaggal lefolytatott rövid demózás után.
Van 600-am 660S-em és jóárasított 650-em(6XX) is. Az új Orpheus után pár perccel szerintem kifejezetten kellemetlen a hangjuk ahogy a 800S-nek is. A következő körben biztos megkapom, hogy nincs kiszolgálva. Erre azt tudom mondani, hogy La figaro és Resonessence Concero HD van a HD600 előtt. Szóval lehet a fülem és az ízlésem kritizálni ;)
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

L5S1 írta:
2019.10.28., hétf. 14:37
Főleg mert akinek egy hordozható lejátszó és egy HD600 az etalon az inkább maradjon csendben!
[/quote]

Miért? Mi a baj velük? Próbáltad együtt a kettőt valaha is? Mikor, hol és mennyi ideig? Mi szépet hallgattál velük? Milyen zenét, milyen kiadásban és felbontásban? Sokan használnak a fórumon HD600-at és nagyon jó minőségű hordozható lejátszókat. Most ezzel azt üzented nekik amit nekem is.

Sajnos ezt a lenézést már kereskedőnél is tapasztaltam. Pl. a lejátszómra azt mondta a konkurens cég képviselője hogy az iRiver pár évvel ezelőtt még MP3 lejátszókat gyártott. Ő meg az iskolapadban ült és ákombákomokat formált az ügyetlen kis kezével.
[/quote]

Vedd már észre magad! Te nézel itt le mindenkit. Már így neten keresztül. Mert személyesen nem viselkedtél így. Jó lenne, ha ezen elgondolkoznál mielőtt írogatsz.
HD600-am volt. Csak azért vettem, hogy megértsem, mit istenítenek rajta. Nem sikerült. De lehet ez az én hibám. És nem, nem kizárólag klasszikus zenét hallgatok. Nem is fogok senki kedvéért. Járt már itt nálam olyan akinek HD600-a volt és kipróbálta a HD800-amat. Nem nagyon akaródzott levennie a fejéről.
Ez kizárólag neked szólt, a fellengzős kijelentésed miatt. Nekem mindegy ki mivel boldog, de utálom azokat akik csak azért szólnak le valamit, mert nekik nincs (és esetleg nem telik rá).

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]

Főleg mert akinek egy hordozható lejátszó és egy HD600 az etalon az inkább maradjon csendben!
[/quote]

Miért? Mi a baj velük? Próbáltad együtt a kettőt valaha is? Mikor, hol és mennyi ideig? Mi szépet hallgattál velük? Milyen zenét, milyen kiadásban és felbontásban? Sokan használnak a fórumon HD600-at és nagyon jó minőségű hordozható lejátszókat. Most ezzel azt üzented nekik amit nekem is.

Sajnos ezt a lenézést már kereskedőnél is tapasztaltam. Pl. a lejátszómra azt mondta a konkurens cég képviselője hogy az iRiver pár évvel ezelőtt még MP3 lejátszókat gyártott. Ő meg az iskolapadban ült és ákombákomokat formált az ügyetlen kis kezével.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”