Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Shimano írta:
2019.11.21., csüt. 22:22
Hali.Ha valaki tudna segíteni abban hogy a haragosnak felvett felhasználót hogyan lehet újra aktiválni,tehát vissza vonni,azt megköszönném.
Rámész az illető profiljára, majd az avatarja alatt (vagy mellett) van egy szöveg, hogy "Törlés az ellenségek közül." rákattintasz, oké, stb.

(a profiljára pl. ott rá tudsz kattintani, ahol a topicban csak egy csík van a hozzászólása helyett)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Hali.Ha valaki tudna segíteni abban hogy a haragosnak felvett felhasználót hogyan lehet újra aktiválni,tehát vissza vonni,azt megköszönném.
Kipróbáltam ezt a funkciót,és működik is,csak éppen azt nem gondoltam hogy ez egyben örök haragot is jelent,és a békülésnek esélye sincs. :D

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Igen, a google fogja, viszi a szöveget és az ő rendszerében feldolgozza.

Meg lehet persze ezt csinálni, belenyúlni a fórum motorba.... ami a következő update-nél eltűnik....

Nekem tényleg mennem kell mostmár vissza dolgozni

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

csandaz írta:
2019.11.18., hétf. 10:30
(akarsz röhögni?
beírtam a google-ba: site:avx.hu audio pc
és a te hirdetésed jött be első találatnak :smile29: https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?t=123401)

A google keresést be lehet építeni a fórum fejlécébe, ha úgy gondolja a vezetőség
Na úgy tűnik, a google tud jobb indexelési módszert, már beindexelte az AVX-tartalmat.
Azért ezzel vigyázni kell, mert a google ropbotjai nem biztos, hogy azonnal indexelnek, bőven lehet, hogy csak pár naposnál régebbi hozzászólásokat talál meg - de az is lehet, hogy nem.

Szerintem se szívd mellre, de ez a fórummotor nagyon nem felhasználóbarát, és ezt informatikus-társként mondom neked. Ez nem a Te sarad, és igen, ha nincs rá pénz, akkor Nekünk, felhasználóknak kell hozzá alkalmazkodni. Részemről én meg is tettem. De ettől még az tény marad, hogy nagyion nem felhasználóbarát.

Még egy javaslat a részemről, ami nagyon hasznos lenne, és "low hanging fruit"-nak tűnik:
- Reménytelenül el vannak cseszve sokszor az idézetszintek, és úgy tűnik, reménytelen elmagyarázni a felhasználóknak, hogyan idézzenek helyesen. Hidd el, próbáltam elmagyarázni, több topikban is, többször is. Hiába. Ha viszont valaki egyszer elcseszi (idéz, majd töröl belőle részeket, de véletlenül bennefelejt egy end quote tag nélküli quote tag-et vagy fordítva, vagy akár többet is), akkor egész threadek lesznek rosszul idézve (mást jelöl az idézet szerzőjének, nem látod hol kezdődik vagy hol ér véget az idézet, stb). Ezért első körben psoztoláskor meg kellene számolni a [ quote ]-ok és [ /quote ]-ok számát, és ha ez a kettő nem egyezik, megtagadni a posztolást egy hibaüzenettel. Ez jó eséllyel rákényszerítené a felhasználókat, hogy megtanulják a helyes idézést.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.11.18., hétf. 10:56-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Bocs, látom, amíg bepötyögtem csandaz is válaszolt
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.11.18., hétf. 09:31
Nehany megoldasra varo javaslat:
- uzenetkuldeskor amikor elonezetben meg utoljara ra akarok nezni, 1 kepnel tobb eseten az elso kivetelevel a tobbi eltunt regen (nem tudom hogy van ez, egy ideje mar nem merek kiserletezni vele :) )
Ezt a problémát már jó ideje megoldották, most már lehet nyugodtan több képet hozzáadni, előnézetben is O.K. lesz.
wittao írta:
2019.11.18., hétf. 09:31
- elonezet utan mi szuksege van a biztonsagi kodot ujra beirni?
jogos felvetés, előnézethez nem kellene biztonsági kód
wittao írta:
2019.11.18., hétf. 09:31
- mikozben irom a hsz-t es masok is irnak, mielott kitenne hsz-emet megmutatja az alatt milyen tovabbi hsz-ek szulettek (ez tok jo), de ilyenkor megint ker biztonsagi kodot
Jogos, én erre a "megmutatja milyen hozzászólások születtek"-re írtam, hogy teljesen föl9ösleges funkció, amely csak félreértéseket szül. Vágni kellene, ha lehet.
wittao írta:
2019.11.18., hétf. 09:31
- uj hsz szerkesztesekor jo lenne, ha nem BB-koddal kellene szorakozni, tobben emiatt is keptelenek normalisan idezni. Nem egyszeru a szinek, felkover, alahuzott stb. kinyomozasa egy hsz soran, sokkal jobb lenne ha a vegleges format lathatnank. Vannak erre BB beepulo megoldasok, nem lehetnr rzek kozul hasznalni?
jogos. Régi téma WISIWYG-editor. Nagyot lendítene a használhatóságon. És tudtommal létezik (bár verziógondok lehetnek, és a karbantartást is megnehezítheti).
wittao írta:
2019.11.18., hétf. 09:31
- uj kep csatolasakor a hsz-be a kepet lemeretezi a motor valami kisebbre automatikusan? En mar alapbol megprobalom a kepeimet redukalni 1 mega ala, mielott benyomom csatolmanykent
nem, csak megjelenítésben kisebb, de ha a képre nyomsz jobbkattot, és "megnyít új ablakban/fülün", akkor eredeti (feltöltésnél használt" méretben is le lehet hívni. Ez szerintem így pont jó is. 1 megás korlát ebben a fórummotorban nincs, az a réginél volt.
wittao írta:
2019.11.18., hétf. 09:31
- kereses: “audio pc” na erre konkretan nem dob ki semmit, pedig sok hirdetes szuletik igy. Mivel az audio szo sokszor szerepel (nem meglepo modon egy hifis forumon), azt eldobja, a pc pedig ketto karakter... ez nagyban kinyirja a hasznalatot egy sok ezer hsz-es topikban
Ezen csandaz nem fog tudni segíteni, sajnos a fórummotor egyik alapvető hiányossága a nagyon faramuci keresési stratégia (egész szavas indexelés, a leggyakoribb szavak és egy bizonyos beállított karakterszámnál rövidebb szavak, valamint nyelvi kivételfájlban szeereplő szavak elhagyásával). Egyszer már leírtam valahol, hogy mi okozza ezeket a jelenségeket, mert megtaláltam a phpBB kódjában. Az indexfájl méretének csökkentése miatt az "audio"-t direkt hagyja ki az indexelő, mert az egyik leggyakrabban használt szó, a pc-t pedig valószínűleg azért, mert csak 2 betű (vagy szintén a gyakoriság miatt). Így aztán semmire nem tudsz rákeresni, ami pl "audio"-t külön szóként tartalmaz, lásd pl Audio Note, stb... mindez egy hifi fórumban, nagyon bosszantó, nem? Arról nem is beszélve, hogy csak teljes szavas keresés megy, tehát szavak részére nem lehet így keresni (pedig maga az egész szavas indexelés mint paradigma ezt nem zárná ki).
De ezekkel attól tartok csandaz sem tud mit kezdeni, mert javítani nagyjából felérne egy új fórummotor kifejlesztésével, annyira mélyen van a gond. Paraméterezni lehet, hogy kevesebb ilyen probléma legyen a keresésnél, de teljesen eltüntetni valószínűleg soha.
wittao írta:
2019.11.18., hétf. 09:31
- kereses az uzenetek kozott: az nagyon hianyzik, de ahogy hallottam nem fog osszejonni (nem, nem fogom felhasznalonkent konyvtarazni az uzentek mappamat, nincs ra 2 hetem :) ).
Igen, jogos, ez a keresés anomáliái mellett a legdurvább hiányosság, sajnos mindenki belefut, akinek sok privát üzenetváltása van.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

uzenetkuldeskor amikor elonezetben meg utoljara ra akarok nezni, 1 kepnel tobb eseten az elso kivetelevel a tobbi eltunt regen (nem tudom hogy van ez, egy ideje mar nem merek kiserletezni vele :) )
Ez már egy idje javítva lett
elonezet utan mi szuksege van a biztonsagi kodot ujra beirni?
A biztonsági kód nem a hozzászólást védi, hanem hogy ember küldi e az adatot a szerver felé.
Volt olyannal gond, hogy előnézetet elkezdték bombázni és a szolgáltató elkezdte korlátozni a hozzáférést.
Ezért csináltam a biztonsági kódot.
Ez egy captcha, hogy "biztos ember vagy?"
mikozben irom a hsz-t es masok is irnak, mielott kitenne hsz-emet megmutatja az alatt milyen tovabbi hsz-ek szulettek (ez tok jo), de ilyenkor megint ker biztonsagi kodot
Ezt nem értem. mindig kér biztonsági kódot, minden post-olásnál.
uj hsz szerkesztesekor jo lenne, ha nem BB-koddal kellene szorakozni, tobben emiatt is keptelenek normalisan idezni. Nem egyszeru a szinek, felkover, alahuzott stb. kinyomozasa egy hsz soran, sokkal jobb lenne ha a vegleges format lathatnank. Vannak erre BB beepulo megoldasok, nem lehetnr rzek kozul hasznalni?
Mindent lehet a vezetőség hozzájárulásával és utasításával.
Ha van ilyen szerkesztő PHPbb-vel akkor ki lehet próbálni, lehet tesztelőket bevonni, fejlesztési/fordítási költségét és idejét kikalkulálni és mérlegelni annak előnyeit.
Idézésnél ajánlom a hosszászólásoknál az idézés gombot.
uj kep csatolasakor a hsz-be a kepet lemeretezi a motor valami kisebbre automatikusan? En mar alapbol megprobalom a kepeimet redukalni 1 mega ala, mielott benyomom csatolmanykent
Ez dicséretes, de nem mindenki ilyen hozzáértő. Ha lekorlátozzuk a képeket, azzal csak akadályt gördítünk a felhasználók elé.
Kisképet lehet készíteni igen, azontúl hogy lesz egy extra fájl, az eladásoknál, hasznos az eredeti méret megtartása, hogy láthatóak legyenek a részletek
Bélyegképpel effektíve rosszabb a helyzet, mert csak több helyet fogyasztunk és több fájl van a szerveren.
Ez a kisebbik rossz szerintem.
kereses: “audio pc” na erre konkretan nem dob ki semmit, pedig sok hirdetes szuletik igy. Mivel az audio szo sokszor szerepel (nem meglepo modon egy hifis forumon), azt eldobja, a pc pedig ketto karakter... ez nagyban kinyirja a hasznalatot egy sok ezer hsz-es topikban
Ha tudsz javasolni egy adatbázis struktuáris és indexelési metodikákat, amivel - ahogy te is írtad sok ezer - hozzászólás között, aminek egyebként nem kevés a kiterjedése, hatékonyan lehet keresni és nem kell várnod 5-10-20 percet várni (próbáltam a szöveges keresést, ami scanneli az egész adatbázist, ennyi időbe tellett 1 keresés) akkor várom a javaslatokat.
Ez a rendszer így oldotta meg a keresést, van egy kulcsszavas adatbázis ami igyekez gyorsítani az egészen. Ha engedjük a 3-nál kisebb szavakat, vagy a nagyon sokszor keresett szavakat akkor ez az adatbázis nagyobb lenne az eredetinél amivel az egész az értelmét veszti.
Egy viszonylag "kis" fórum így tudja megoldani a keresést.
Vannak cégek akik ezzel foglalkoznak és van erőforrásuk az emberi írást használhatóan értelmezni - ami az egyik legnehezebebb programozói kihívás - biztos hallottatok róluk: Google
(akarsz röhögni?
beírtam a google-ba: site:avx.hu audio pc
és a te hirdetésed jött be első találatnak :smile29: https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?t=123401)

A google keresést be lehet építeni a fórum fejlécébe, ha úgy gondolja a vezetőség
kereses az uzenetek kozott: az nagyon hianyzik, de ahogy hallottam nem fog osszejonni (nem, nem fogom felhasznalonkent konyvtarazni az uzentek mappamat, nincs ra 2 hetem
Ugyanaz a probléma, mint a post-okban keresés.
Had legyek egy kicsit szókimondó: Ha fontos neked a levelezés és pénz múlik rajta, akkor szánd rá az időt, hogy ami nem kell kitörlöd, ami kell azt meg rendezed.
Jelenleg nincs ehez a fórummotorhoz üzenet keresés, csinálni egyet pedig nem kis munka lenne.

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Tessék itt vagyok, nem én fejlesztettem a fórummotort, csak telepítettem.
praktikusság sokat romlot a régihez képest
Igen, ez a mérleg 2 oldala a biztonsággal együtt.
Ez olyan, nagy valószínűséggel fórummotori mélységekben gyökerező probléma
Milyen probléma, a biztonsági kód?
Átláthatóságban, kezelhetősésben, szerintem visszalépés.
Ezzel nem értek egyet, nekem a másik teljesen logikátlan volt, fejjel lefele, semmi sem volt a "helyén". Amikor az admin részén kellett eligazodnom, az egy hibás katyvasz volt. Nem is beszélve arról, hogy maga az adatbázis struktúrája és logikája is több sebből vérzett!
Mondjuk a privát üzenetek chat szerű elrendezése az jó volt.
Persze tudom, ezeket a fórummotorokat fejlesztő informatikusoknak más rugóra jár az agyuk, mint egy átlagfelhasználónak.
pl.: nem tudom megérteni, miért jó az, hogy az utolsó oldalon van a legfrissebb hozzászólás. Mindig el kell lapozni a végére.
Egyszer szívesen elbeszélgetnék a fejlesztőjével, hogy ez a jelenlegi mitől jobb mint a régi?
Én meg egyszer szívesen elbeszélgetnék a felhasználóval, hogy tavaly júniusban mielőtt cseréltük a motort és kerestük a megoldást, ez a rendszer több mint 1 hónapig elérhető volt a publikum számára, naponta jeleztem a főoldalon és kértem az embereket, jöjjenek és fejtsék ki a véleményüket. 2-3 ember volt aki jött.
Ezek igazából fórumsablonok, amiket a legtöbb, magát fejlesztőnek nevező gyerek lusta vagy tudatlan testre szabni.
Nem szeretem amikor a munkámat becsmérlik anélkül, hogy valaki átlátná a helyzetet. Nyugodtan felajánlhatod a szabadidőd a fejlesztésre, biztos örülne a vezetőség.
Lehet én vagyok kicsit figyelmetlen, de talán mégsem. Kb. minden tizedik hozzászólásom alkalmával eltűnik a már beírt biztonsági kód, mire befejezem a hozzászólás megírását. Ügyelek rá, hogy ne híányozzon, mindíg elsőnek írom be, minden hozzászólás alkalmával, ezért nem értem.
Nekem ezt miért nem jelezte senki? Nekem ez miért nem jött elő soha, se felhasználó, se moderátor, se adminisztrátor nem mutatott ilyen gondot. Pedig azért van itt pár felhasználó aki nagyon aktív

---

Nem tökéletes a rendszer, aláírom, de a elvárásokat teljesíti. Nem kényelmes, de legalább a moderátoroknak nem kell naponta több száz bot üzenetet kiszűrnie és nem kapcsolják le hetente a zsarolók.

Nem írt senki, hogy valami ne működne egy kis odafigyeléssel. Szerény véleményem az, hogy ha valaki pénzt akar keresni, akkor szánja rá azt a kis odafigyelést.
Nekem az már természetes, hogy első dolgom, hogy beírom a biztonsági kódot. (mondjuk ha áttenném a küldés gomb mellé akkor nem lenne elfejetve)

Ez egy fórum, kíváncsi lennék, milyen kényelmi funkciók hiányoznak! Mert a panaszt azt hallom, de javaslatot nem.

Sajnos nem lehet mindenkinek a kedvébe járni, várom a javaslatokat és a kezdeményezést, hogy megkeresed a vezetőséget, hogy te szeretnél a fórumon javítani, szervezel szavazásokat ötletekkel, szerintem még a főoldalra is kitennék heti 1-2-t, hogy látható legyen.
Előre is hálásak vagyunk, hogy rászánod a szabadidőd az oldal fejlesztésére

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2019.11.16., szomb. 19:26
zoli73 írta:
2019.11.16., szomb. 15:14
venomer írta:
2019.11.16., szomb. 12:51


Ez olyan, nagy valószínűséggel fórummotori mélységekben gyökerező probléma, amilyenekre én nem kaptam még itt érdemi választ. A kóddal kapcsolatban egy másik kérdőjel: miért nem lehet egy füst alatt megoldani, egy processzként kezelni az előnézeti betekintést és tényleges elküldést? Egy újabb számot kell megadni ugyanis, ha ilyen kétlépcsősségre vetemedik az ember.
Sajnos, ez akkor olyan mint mondjuk egy Android frissítés. Ahogy haladunk előre az időben, egyre bugyutábbak a frissítések, a kezelés meg egyre nyögvenyelősebb.
Én például visszasírom a régi fórummotort, sokkal átláthatóbb, kezelhetőbb volt.
Egyszer szívesen elbeszélgetnék a fejlesztőjével, hogy ez a jelenlegi mitől jobb mint a régi?
Átláthatóságban, kezelhetősésben, szerintem visszalépés.
Ahogy látom, az ilyen és hasonló felületek, minél fejlettebbek annál kevésbé felhasználóbarátak, logikusak. Persze tudom, ezeket a fórummotorokat fejlesztő informatikusoknak más rugóra jár az agyuk, mint egy átlagfelhasználónak.
Azért ne hamarkodjuk el az ítéletet. Jó oka volt a fórummotor-cserének: az információbiztonság. Az előbbit feltörték és zsarolták a tulajt. A többire is van magyarázat, de most kezdődik a Solaris koncert... majd holnap
A csere okaival tisztában vagyok, de nem is a biztonságot kritizáltam. Ez utóbbiról nem is tudunk sokat, de azt tapasztaljuk, hogy a praktikusság sokat romlot a régihez képest. A másik probléma, hogy ennyi idő után még mindíg produkál bosszantó hibákat.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2019.11.16., szomb. 15:14
venomer írta:
2019.11.16., szomb. 12:51
zoli73 írta:
2019.11.15., pén. 19:49
Lehet én vagyok kicsit figyelmetlen, de talán mégsem. Kb. minden tizedik hozzászólásom alkalmával eltűnik a már beírt biztonsági kód, mire befejezem a hozzászólás megírását. Ügyelek rá, hogy ne híányozzon, mindíg elsőnek írom be, minden hozzászólás alkalmával, ezért nem értem.
Ez olyan, nagy valószínűséggel fórummotori mélységekben gyökerező probléma, amilyenekre én nem kaptam még itt érdemi választ. A kóddal kapcsolatban egy másik kérdőjel: miért nem lehet egy füst alatt megoldani, egy processzként kezelni az előnézeti betekintést és tényleges elküldést? Egy újabb számot kell megadni ugyanis, ha ilyen kétlépcsősségre vetemedik az ember.
Sajnos, ez akkor olyan mint mondjuk egy Android frissítés. Ahogy haladunk előre az időben, egyre bugyutábbak a frissítések, a kezelés meg egyre nyögvenyelősebb.
Én például visszasírom a régi fórummotort, sokkal átláthatóbb, kezelhetőbb volt.
Egyszer szívesen elbeszélgetnék a fejlesztőjével, hogy ez a jelenlegi mitől jobb mint a régi?
Átláthatóságban, kezelhetősésben, szerintem visszalépés.
Ahogy látom, az ilyen és hasonló felületek, minél fejlettebbek annál kevésbé felhasználóbarátak, logikusak. Persze tudom, ezeket a fórummotorokat fejlesztő informatikusoknak más rugóra jár az agyuk, mint egy átlagfelhasználónak.
Azért ne hamarkodjuk el az ítéletet. Jó oka volt a fórummotor-cserének: az információbiztonság. Az előbbit feltörték és zsarolták a tulajt. A többire is van magyarázat, de most kezdődik a Solaris koncert... majd holnap
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »

Persze tudom, ezeket a fórummotorokat fejlesztő informatikusoknak más rugóra jár az agyuk, mint egy átlagfelhasználónak.
Ezek igazából fórumsablonok, amiket a legtöbb, magát fejlesztőnek nevező gyerek lusta vagy tudatlan testre szabni. (22 évig voltam programozó, tudáson és hozzáálláson múlik a legtöbb, a többi belemagyarázás).

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

venomer írta:
2019.11.16., szomb. 12:51
zoli73 írta:
2019.11.15., pén. 19:49
Lehet én vagyok kicsit figyelmetlen, de talán mégsem. Kb. minden tizedik hozzászólásom alkalmával eltűnik a már beírt biztonsági kód, mire befejezem a hozzászólás megírását. Ügyelek rá, hogy ne híányozzon, mindíg elsőnek írom be, minden hozzászólás alkalmával, ezért nem értem.
Ez olyan, nagy valószínűséggel fórummotori mélységekben gyökerező probléma, amilyenekre én nem kaptam még itt érdemi választ. A kóddal kapcsolatban egy másik kérdőjel: miért nem lehet egy füst alatt megoldani, egy processzként kezelni az előnézeti betekintést és tényleges elküldést? Egy újabb számot kell megadni ugyanis, ha ilyen kétlépcsősségre vetemedik az ember.
Sajnos, ez akkor olyan mint mondjuk egy Android frissítés. Ahogy haladunk előre az időben, egyre bugyutábbak a frissítések, a kezelés meg egyre nyögvenyelősebb.
Én például visszasírom a régi fórummotort, sokkal átláthatóbb, kezelhetőbb volt.
Egyszer szívesen elbeszélgetnék a fejlesztőjével, hogy ez a jelenlegi mitől jobb mint a régi?
Átláthatóságban, kezelhetősésben, szerintem visszalépés.
Ahogy látom, az ilyen és hasonló felületek, minél fejlettebbek annál kevésbé felhasználóbarátak, logikusak. Persze tudom, ezeket a fórummotorokat fejlesztő informatikusoknak más rugóra jár az agyuk, mint egy átlagfelhasználónak.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

venomer írta:
2019.11.16., szomb. 12:51
zoli73 írta:
2019.11.15., pén. 19:49
Lehet én vagyok kicsit figyelmetlen, de talán mégsem. Kb. minden tizedik hozzászólásom alkalmával eltűnik a már beírt biztonsági kód, mire befejezem a hozzászólás megírását. Ügyelek rá, hogy ne híányozzon, mindíg elsőnek írom be, minden hozzászólás alkalmával, ezért nem értem.
Ez olyan, nagy valószínűséggel fórummotori mélységekben gyökerező probléma, amilyenekre én nem kaptam még itt érdemi választ. A kóddal kapcsolatban egy másik kérdőjel: miért nem lehet egy füst alatt megoldani, egy processzként kezelni az előnézeti betekintést és tényleges elküldést? Egy újabb számot kell megadni ugyanis, ha ilyen kétlépcsősségre vetemedik az ember.
A válasz ott van az előző hozzászólásomban. Amit felvetettél az előnézettel kapcsolatban, jogos, de én azt inkább úgy tenném fel, hogy egyáltalán mi a rossebért kell biztonsági kód az előnézethez?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zoli73 írta:
2019.11.15., pén. 19:49
Lehet én vagyok kicsit figyelmetlen, de talán mégsem. Kb. minden tizedik hozzászólásom alkalmával eltűnik a már beírt biztonsági kód, mire befejezem a hozzászólás megírását. Ügyelek rá, hogy ne híányozzon, mindíg elsőnek írom be, minden hozzászólás alkalmával, ezért nem értem.
Ha miközben írod a hozzászólást, valaki más(ok) posztol(nak) ugyanabba a fórumba, akkor erre alig észrevehetően figyelmeztet, és új kódot kér. Teljesen fölösleges, és nagyon bosszantó “ficsör”, de ez okozza azt, amit te a beírt biztonsági kód “eltűnésének” nevezel.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »

zoli73 írta:
2019.11.15., pén. 19:49
Lehet én vagyok kicsit figyelmetlen, de talán mégsem. Kb. minden tizedik hozzászólásom alkalmával eltűnik a már beírt biztonsági kód, mire befejezem a hozzászólás megírását. Ügyelek rá, hogy ne híányozzon, mindíg elsőnek írom be, minden hozzászólás alkalmával, ezért nem értem.
Ez olyan, nagy valószínűséggel fórummotori mélységekben gyökerező probléma, amilyenekre én nem kaptam még itt érdemi választ. A kóddal kapcsolatban egy másik kérdőjel: miért nem lehet egy füst alatt megoldani, egy processzként kezelni az előnézeti betekintést és tényleges elküldést? Egy újabb számot kell megadni ugyanis, ha ilyen kétlépcsősségre vetemedik az ember.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Lehet én vagyok kicsit figyelmetlen, de talán mégsem. Kb. minden tizedik hozzászólásom alkalmával eltűnik a már beírt biztonsági kód, mire befejezem a hozzászólás megírását. Ügyelek rá, hogy ne híányozzon, mindíg elsőnek írom be, minden hozzászólás alkalmával, ezért nem értem.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Szalon írta:
2019.10.17., csüt. 15:40
Kérdésem lenne, hogy esetleg megoldható-e a csatolható képek számának növelése? (mondjuk 10-12db-ra)
Meg lehet persze, adminisztrátori hatáskör és döntés.

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Kérdésem lenne, hogy esetleg megoldható-e a csatolható képek számának növelése? (mondjuk 10-12db-ra)
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Aktuális fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: venomer »

Mezei, mint: nem admin vagy moderátor, azaz VIP + fekete felhasználók együttesen. Az a sok topik csak megkeletkezett valahogy a múltban. Az jutott eszembe, hogy lehetne egy ilyen "Ki min játszik" oldalág.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Aktuális fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Doky írta:
2019.09.07., szomb. 17:55
...
Ezt hogy érted?
Pont errejártam, úgyhogy, bocs, hogy beleugatok.

Gondolom úgy érti, hogy pl. én mint mezei (és még csak nem is VIP) felhasználó egyetlenegy témában sem vagyok jogosult új témát nyitni, kivéve az adok-veszek szekciót.
És ez az előző fórummotor alatt is így volt.

Tudtommal, a mezei felhasználóknak, mint nekem is, az adminnál vagy a moderátoroknál kell kérnem, ha szeretnék valami olyan témát nyitni, amilyen még nincs.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Aktuális fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: Doky »

Vinkler írta:
2019.09.05., csüt. 21:54
venomer írta:
2019.09.05., csüt. 21:45
Új topikot mezei felhasználó nem indíthat már?
Azt soha nem is indíthatott az adás-vételi fórumon kívül.
Ezt hogy érted?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Aktuális fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

venomer írta:
2019.09.05., csüt. 21:45
Új topikot mezei felhasználó nem indíthat már?
Azt soha nem is indíthatott az adás-vételi fórumon kívül.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Aktuális fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: venomer »

Új topikot mezei felhasználó nem indíthat már?

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

zoli73 írta:
2019.08.31., szomb. 21:29
Már egyszer korábban szóba hoztam, hogy hiába van Vintage/retró hifi keres-kínál topic, sokan mégsem ott kínálják eladásra a már-már matuzsálemi korú készülékeiket.
A hangsugárzó és sztereó erősítők topicokra különösen igaz ez.
Tudom ezt nehéz szabályozni, de azért valami figyelmeztetés, figyelem felhívás nem ártana.
Ha a cucc mondjuk egy stereo erősítő akkor a stereo erősítős topika is tehetik (attól függetlenül, hogy vintage), hiszen a kategóriába passzol a korától függetlenül-ugyanígy a hangsugárzóknál is. Viszont ha duplán beteszik a stereo erősítők és a vintage részre is akkor az egyik hirdetés duplázás okán repül.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Már egyszer korábban szóba hoztam, hogy hiába van Vintage/retró hifi keres-kínál topic, sokan mégsem ott kínálják eladásra a már-már matuzsálemi korú készülékeiket.
A hangsugárzó és sztereó erősítők topicokra különösen igaz ez.
Tudom ezt nehéz szabályozni, de azért valami figyelmeztetés, figyelem felhívás nem ártana.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”