Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

ZolaBA írta:
2019.11.19., kedd 10:32
lehoako írta:
2019.11.19., kedd 08:48
hallott-e már hangszert meg éneket élőben

Embert? élőben? énekelni? ááááááááááá. Azt szinte senki. Csak aki drága tápkábelt vesz.
A többinek meg PCs tápkábel volt a jele már az oviban is! :D
Igen, EQ-ba dugva!!! :smile32: :D :D :D

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

wittao írta:
2019.11.19., kedd 11:29
avl2 írta:
2019.11.19., kedd 11:20
az utobbi nehany hsz-ra:

mi ez az egesz ? hahota kiskönyvecske ? lehoako, mit arulsz ? :-)))))

ZolaBA: erdekelne (akar privatban is) a tapkabel tapasztalatod.
enyem: itthon nem probaltam "spécit" az elmult mondjuk 25 ev zenehallgatasa alatt, elvben ellenzem (de kivancsisagbol nyugodtan kiprobalnek itthon párat), jo igy zenet hallgatnom
LehoÁki kereskedői tevékenységéről én sem tudtam :) mindig van új a nap alatt! Be is került a neve a megfelelő módon felcímkézett fekete halálfejes fiókomba :D
Ha Téged, vagy Zolabát érdekel egy drágább tápkábel, szívesen adok Nektek egyet-egyet kipróbálni.
A poén az, wittao, hogy én se... úgyhogy légy szíves visszatenni az ártatlanok audiofil-babaház-fiókjába :napsut: :smile53:

A lelkiismeretem viszont azóta rossz, mikor, ha még emléxel, itt a ház előtt a sarkon eladtam Neked azt a dedikált USB-kártyát azon a -10 körüli novemberi estén pár éve... Akkor még meg is bexéltük, hogy most kipróbálok egy másikat, és azt is mondtam Neked, hogy akármennyire vakarózik az ember, előbb-utóbb túlesik az első hatjegyű áras interkonnektjén...

Nesze, mik vannak. Kereskedő nem szívesen lennék, inkább ezentúl jósolok ezüstből... 31_1_21.gif

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

chord írta:
2019.11.19., kedd 13:55
lehoako írta:
2019.11.19., kedd 13:37
kimber írta:
2019.11.19., kedd 13:26
Szerintem megrögzött pc táp használóknak (direkt nem hívőket írtam) is érdemes volna legalább egy próbát tenniük mondjuk egy 3x2,5 mm-es Van Damme (Titanex) tápkábellel, amelyet másfél méteres hosszban számlával mindennel együtt kiszerel a forgalmazó 5-6.000,-Ft-ért, és ha nem válna be, pár nap alatt el is tudják adni bukta nélkül. Ha mégis beválna, akkor vagy megnyugszik, megelégszik ennyivel, vagy innen indul a játék.
Az a baj, Kimber, hogyha erre még hajlandóak is lennének a saját érdekükben, azt, hogy be kell járatni, azt már nem tudja befogadni a tudatuk. Az a komplexusuk, hogy mindenki velük akar kiszúrni, és, hogy ha őszinték és esetleg kíváncsiak is, akkor meg azt fogják hinni mások, hogy még tapasztalatlanok, vagyis buták ebben a dologban. Van mitől félniük és tanulás helyett inkább félnek tovább. Szerintem.
Jó volt lejjebb, ez a felvetés a csőcselékről csőcserékről.
Mert meglátszott, hogy, van, akinek előny ez, van, akinek hátrány.

Tehát, az van, hogy bármilyen részegység a hifiben, ha kicserélhető könnyen, akkor az ki is lesz cserélve, mert mindig lesz egy jobb, ill. mindig lesz valaki, aki elkezdi, a sokat szidott kereskedőkkel az élen.
A tápkábelek szépen beálltak ebbe az őrületbe rendszer finomhangolásba.

Mekkora szerencse, hogy pl. a végtranzisztorok nem cserélhetők ki könnyedén.
Aki egyszer is belekóstolt pl. a táptrafók cserélgetésébe, az rövid úton rájön, hogy a kábelezés, az egy kispályás, hangot éppen csak karcoló unaloműző játszadozás.


Csak úgy teoretikusan, pszichésen ellenállva ennek az egésznek, olykor, ünnepnapokon, akár gondolkodhatnánk fordítva is.
Vagyis.
Adott egy rendszer, pl. egy erősítő. A tápkábeljével meg a toroidjával meg a végtranzisztorjaival, belül, amit valaki így álmodott meg, ill. így realizált. Szól, ahogyan szól. Lehet, hogy szinergiamaximum?, ha fülre is tervezték, akkor nem kizárt.

Bedugjuk, aztán jólvagyunk.
(:))
Chold, Te mióta laccsolsz? Adtam lá egy pilospontot! :D :smile32:

Érdemben még nem tudok ilyenekkel foglalkozni, hogy szinergiamaximum, nehari. Elakadtam ott, hogy tlanzisztol. Tlanzisztol. Gyönyölű. :wub:

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

chord írta:
2019.11.19., kedd 13:55
lehoako írta:
2019.11.19., kedd 13:37
kimber írta:
2019.11.19., kedd 13:26
Szerintem megrögzött pc táp használóknak (direkt nem hívőket írtam) is érdemes volna legalább egy próbát tenniük mondjuk egy 3x2,5 mm-es Van Damme (Titanex) tápkábellel, amelyet másfél méteres hosszban számlával mindennel együtt kiszerel a forgalmazó 5-6.000,-Ft-ért, és ha nem válna be, pár nap alatt el is tudják adni bukta nélkül. Ha mégis beválna, akkor vagy megnyugszik, megelégszik ennyivel, vagy innen indul a játék.
Az a baj, Kimber, hogyha erre még hajlandóak is lennének a saját érdekükben, azt, hogy be kell járatni, azt már nem tudja befogadni a tudatuk. Az a komplexusuk, hogy mindenki velük akar kiszúrni, és, hogy ha őszinték és esetleg kíváncsiak is, akkor meg azt fogják hinni mások, hogy még tapasztalatlanok, vagyis buták ebben a dologban. Van mitől félniük és tanulás helyett inkább félnek tovább. Szerintem.
Jó volt lejjebb, ez a felvetés a csőcselékről csőcserékről.
Mert meglátszott, hogy, van, akinek előny ez, van, akinek hátrány.

Tehát, az van, hogy bármilyen részegység a hifiben, ha kicserélhető könnyen, akkor az ki is lesz cserélve, mert mindig lesz egy jobb, ill. mindig lesz valaki, aki elkezdi, a sokat szidott kereskedőkkel az élen.
A tápkábelek szépen beálltak ebbe az őrületbe rendszer finomhangolásba.

Mekkora szerencse, hogy pl. a végtranzisztorok nem cserélhetők ki könnyedén.
Aki egyszer is belekóstolt pl. a táptrafók cserélgetésébe, az rövid úton rájön, hogy a kábelezés, az egy kispályás, hangot éppen csak karcoló unaloműző játszadozás.


Csak úgy teoretikusan, pszichésen ellenállva ennek az egésznek, olykor, ünnepnapokon, akár gondolkodhatnánk fordítva is.
Vagyis.
Adott egy rendszer, pl. egy erősítő. A tápkábeljével meg a toroidjával meg a végtranzisztorjaival, belül, amit valaki így álmodott meg, ill. így realizált. Szól, ahogyan szól. Lehet, hogy szinergiamaximum?, ha fülre is tervezték, akkor nem kizárt.

Bedugjuk, aztán jólvagyunk.
(:))
Azért csak kihagytál valamit a felsorolásból, egy titkos összetevőt. Nincs olyan hogy fülre terveznek valamit, költségvetés meg anyaggazdálkodás meg a nyereség a fő motiváció. Egy erősítőbe a végtranzisztorok vannak a legvégén addig míg eljut a jel a végéig kb 10-100 alkatrészen megy keresztül, de ez ne izgasson és ez csak az erősítő. Láttam mostanában eladott egy millás erősítőket is, van drágább is, az összetevők ugyanazok maradnak.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

mgus írta:
2019.11.19., kedd 13:12
A varázslónál lehet kapni speciális tápkábelek kedvező áron, egy próbát megér. :D
https://merlinhardver.hu/termek-reszlet ... zold-18389
Akinek ez sem felel meg akkor még visszatérhet az eredeti fekete kábelekhez.
Jó próbálgatást a varázsló nem tévedhet. :fekverohog:
Ez 3x 0.75 mm2-es...

Ez a mai nap második akkora poénja, hogy leesek a székről. :smile32: Röppent is a pirospont, mgus! :D

Eredetileg az esti meccshez jöttem fel a netre hsz-eket nézni focis/sportos fórumokon, meg kéne saccolnom, hogy Bale hány megkerülős cseléből kapunk gólt, de ilyen humortornádó mellett nem tudok focira figyelni...

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

lehoako írta:
2019.11.19., kedd 13:37
kimber írta:
2019.11.19., kedd 13:26
Szerintem megrögzött pc táp használóknak (direkt nem hívőket írtam) is érdemes volna legalább egy próbát tenniük mondjuk egy 3x2,5 mm-es Van Damme (Titanex) tápkábellel, amelyet másfél méteres hosszban számlával mindennel együtt kiszerel a forgalmazó 5-6.000,-Ft-ért, és ha nem válna be, pár nap alatt el is tudják adni bukta nélkül. Ha mégis beválna, akkor vagy megnyugszik, megelégszik ennyivel, vagy innen indul a játék.
Az a baj, Kimber, hogyha erre még hajlandóak is lennének a saját érdekükben, azt, hogy be kell járatni, azt már nem tudja befogadni a tudatuk. Az a komplexusuk, hogy mindenki velük akar kiszúrni, és, hogy ha őszinték és esetleg kíváncsiak is, akkor meg azt fogják hinni mások, hogy még tapasztalatlanok, vagyis buták ebben a dologban. Van mitől félniük és tanulás helyett inkább félnek tovább. Szerintem.
Jó volt lejjebb, ez a felvetés a csőcselékről csőcserékről.
Mert meglátszott, hogy, van, akinek előny ez, van, akinek hátrány.

Tehát, az van, hogy bármilyen részegység a hifiben, ha kicserélhető könnyen, akkor az ki is lesz cserélve, mert mindig lesz egy jobb, ill. mindig lesz valaki, aki elkezdi, a sokat szidott kereskedőkkel az élen.
A tápkábelek szépen beálltak ebbe az őrületbe rendszer finomhangolásba.

Mekkora szerencse, hogy pl. a végtranzisztorok nem cserélhetők ki könnyedén.
Aki egyszer is belekóstolt pl. a táptrafók cserélgetésébe, az rövid úton rájön, hogy a kábelezés, az egy kispályás, hangot éppen csak karcoló unaloműző játszadozás.


Csak úgy teoretikusan, pszichésen ellenállva ennek az egésznek, olykor, ünnepnapokon, akár gondolkodhatnánk fordítva is.
Vagyis.
Adott egy rendszer, pl. egy erősítő. A tápkábeljével meg a toroidjával meg a végtranzisztorjaival, belül, amit valaki így álmodott meg, ill. így realizált. Szól, ahogyan szól. Lehet, hogy szinergiamaximum?, ha fülre is tervezték, akkor nem kizárt.

Bedugjuk, aztán jólvagyunk.
(:))

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

kimber írta:
2019.11.19., kedd 13:26
Szerintem megrögzött pc táp használóknak (direkt nem hívőket írtam) is érdemes volna legalább egy próbát tenniük mondjuk egy 3x2,5 mm-es Van Damme (Titanex) tápkábellel, amelyet másfél méteres hosszban számlával mindennel együtt kiszerel a forgalmazó 5-6.000,-Ft-ért, és ha nem válna be, pár nap alatt el is tudják adni bukta nélkül. Ha mégis beválna, akkor vagy megnyugszik, megelégszik ennyivel, vagy innen indul a játék.
Az a baj, Kimber, hogyha erre még hajlandóak is lennének a saját érdekükben, azt, hogy be kell járatni, azt már nem tudja befogadni a tudatuk. Az a komplexusuk, hogy mindenki velük akar kiszúrni, és, hogy ha őszinték és esetleg kíváncsiak is, akkor meg azt fogják hinni mások, hogy még tapasztalatlanok, vagyis buták ebben a dologban. Van mitől félniük és tanulás helyett inkább félnek tovább. Szerintem.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

A varázslónál lehet kapni speciális tápkábelek kedvező áron, egy próbát megér. :D
https://merlinhardver.hu/termek-reszlet ... zold-18389
Akinek ez sem felel meg akkor még visszatérhet az eredeti fekete kábelekhez.
Jó próbálgatást a varázsló nem tévedhet. :fekverohog:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Látom szóba került Lengyelország. Azért az nagyon nem mindegy, hogy 40 milliós országról beszélünk, az ittenieknél magasabb keresettel. Szintén előnyükre szolgál, hogy közvetlen határosak Németországgal. Ez egyébként a cseheknek is jól jön sokszor.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

avl2 írta:
2019.11.19., kedd 11:20
az utobbi nehany hsz-ra:

mi ez az egesz ? hahota kiskönyvecske ? lehoako, mit arulsz ? :-)))))

ZolaBA: erdekelne (akar privatban is) a tapkabel tapasztalatod.
enyem: itthon nem probaltam "spécit" az elmult mondjuk 25 ev zenehallgatasa alatt, elvben ellenzem (de kivancsisagbol nyugodtan kiprobalnek itthon párat), jo igy zenet hallgatnom
Ha 25 évig jó volt így, akkor minek erőltetni, használd jó egésségben talán még 25 évig jó lesz. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

wittao írta:
2019.11.19., kedd 11:29
...szívesen adok Nektek egyet-egyet kipróbálni.
engem valamennyire érdekel, csak "szokatlan" vagyok:
- a kipróbálás talan annyira nem érdekel, hogy 2 postaköltséget szánjak rá
- vagyok annyira zöld, hogy ezert "plusszban" senki ne autozzon/utazzon (esetleg biciklivel ;-)
- nem nagyon jarok Feléd/Felétek, Szentendrén vagyok
(tehat ha pl. erre kirandulsz, ismerös jár úgyis erre, stb. az szuper lenne)

SB Touch vagy Philips CD614 vagy ReVox A76 + Dunaudio Evergreen vagy Quad Elite Int + Kolibri (esetleg Jungson LS3/5A) + REL T2, azaz a szokvanyos tapokbol csak az erösitöbe (es a sub-ba megy), a Touch gyari bedugos tapos, a CD614 "borotvacsatis"
...szoval nehezitett körülmények :smile53:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

az utobbi nehany hsz-ra:

mi ez az egesz ? hahota kiskönyvecske ? lehoako, mit arulsz ? :-)))))

ZolaBA: erdekelne (akar privatban is) a tapkabel tapasztalatod.
enyem: itthon nem probaltam "spécit" az elmult mondjuk 25 ev zenehallgatasa alatt, elvben ellenzem (de kivancsisagbol nyugodtan kiprobalnek itthon párat), jo igy zenet hallgatnom

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

wittao írta:
2019.11.19., kedd 10:59
Szerintem 2000 Ft alatt nem rossz az ar. :D
Hát ennél azért merészebb szintet néztem ki belőled, de legyen... :D

Szóval ha a padláson felejtett zsinegből, cipőfűzőből meg 300 Ft-os dugókból csinálnak valamit, ami súrolja az elvárható villamos és mechanikai megfelelés határát, akkor ha 1500 - ból megállt még szar, de ha kap egy nevet és Kispistike 30 ezerért megveszi ugyanezt, akkor már hájfáj?
Értem :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Ha jól tudom,Lehoko is kereskedő(ha tévedtem elnézést),így természetesen ez egy tipikus kereskedői marketing!
(Részigazság persze van benne!)
Üdv. Gyuri :napsut:

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

wittao írta:
2019.11.19., kedd 10:35
Tehat csak az aki olcso tapkabelt vesz? :)
Segíts, hány Ft alatt olcsó? :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

lehoako írta:
2019.11.19., kedd 08:48
hallott-e már hangszert meg éneket élőben

Embert? élőben? énekelni? ááááááááááá. Azt szinte senki. Csak aki drága tápkábelt vesz.
A többinek meg PCs tápkábel volt a jele már az oviban is! :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2019.11.18., hétf. 07:35
...én, akit hozzászólásaim alapján igazán nem lehet kábelfétisisztának nevezni, még én sem a gyári tápkábeleket használom, mert azok szerintem is “csak arra jók”...
tényleg: saját próba alapján vettél tápkábelt ?
hogy érzed, vaktesztben is kiválasztanád (a "gyárihoz", "PC"-shez képest) ?
milyeneket probaltal, mi maradt ? - ennek a legutobbinak van legkisebb / legkisebb "általános" relevanciája, de engem érdekel, ha másképp nem: pü.-ben.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

lehoako írta:
2019.11.19., kedd 08:48
Az ügyeskedés, a koppintás, a "megoldjuk okosba"-hozzáállás hagyományosan magyar dolog...
nem érzem, hogy pl. a lengyelek csak a nyilvános, tiszta utakat keresték/nék mindig

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

LIMAR írta:
2019.11.17., vas. 21:36
kaef2 írta:
2019.11.17., vas. 20:54
A lengyel piac szépen pezseg és fejlődik.....
...
Folytatódott a mocskos extrapofit hajhász kereskedők folyamatos alázásával.
Nyílt színteret kaptak tevékenységükhöz az ügyeskedők, "szürke importőrök", csomagtartóból kereskedők, semmiféle legális tevékenységet nem folytathatók. És hosszú évek alatt az ő árképzésük, "termékeik" lettek a mértékadók.
Ilyen morális körülmények között elég nehéz fejlődő, pezsgő piacot fenntartani.
Persze dagonyázni lehet a mocsárban, csak az messze nem egy fejődő piac.
Az ügyeskedés, a koppintás, a "megoldjuk okosba"-hozzáállás hagyományosan magyar dolog, lehetne lovasszobra a Parlament előtt. Tetézi ezt, hogy párosul, ahogy írtad, az eredeti cuccok, a hagyományok kigúnyolásával, leköpködésével. És ami a tömegben teret nyer, az kiszorítja a kisebbséget előbb-utóbb, természetesen a hangminőség semmilyen tekintetben nem számít. Nem az igényes utánépítésekre gondolok, sem a kispéldányszámú, kézműves fejlesztésekre, hanem a buta agymosásra, hogy előbb-utóbb a fontos alkatrészekre ráfogják, hogy nem számítanak, mert (és akkor itt jön egy rosszul értelmezett műszaki origójú eszmefuttatás, hogy más miért számít JOBBAN)... És olyanok, akik kb 1 órát sem töltöttek a pszichológia megismerésével, nyomják a pszichoakusztika-professzor szerepben a tuttit...
MInden számít, már, ha valaki meg akarja hallani és meg is tudja hallani.
KIlóg a hamisítványok lólába, kínai FETek, kínai, alibabás Kondo és AN-kábelek, ha tudod, milyen az eredeti.

A magasiskolát nem mindenkinek van szerencséje megismerni. Baj, ha a mainstream-megítélés abba az irányba megy, hogy inkább utálni kell, mert neki lehet esni vkinek, hogy a PCs tápkábel ugyanolyan jó és inkább vegyél Lomexes alkatrészekből felépített komponenseket hozzá, és felejtsd el a "sznobériát". Meg upgradelj sok százezerért, de persze csak FONTOS komponenseket, mert aki azt mondja, hogy a jelút/tápút 80%-a is nagyon számít, az nem tudja, miről szól ez a valójában kipotizós, kicsúszkázós, megmérős, nagyon műszaki hobbi. És összekeverődik ez a hobbi a stúdióüzemeltetéssel, a "csakazértis" nagyobb felbontással, miközben a lényeg elveszett vagy soha ott sem volt.

A kérdés, hogy hallja-e az illető, hogy jobban szól. Hogy tudja-e, mit kell hallani (hallott-e már hangszert meg éneket élőben), vagy magabiztos lesz a DSD, a studio-master-felbontás meg Ákos-videók láttán.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

tamagaba írta:
2019.11.18., hétf. 12:32
istvan01 írta:
2019.11.18., hétf. 12:15
tamagaba írta:
2019.11.18., hétf. 11:19
Közben egy láma kérdés:
csöves erősítő haza tudja vágni a hangdoboz magas sugárzóját (szalagos pl.) ?
Ez ennyiből szerinted válaszolható?
Hasonlattal, okozhat-e rákos megbetegedést ha állandóan nejlon zoknit használsz?

Legegyszerűbben pl attól, az erősítő magasfrekisen gerjed, az NFB visszacsatolás okozhat ilyet, mert a kimenő valahol 30kHz felett rezonáns (majd minden audio trafó szórt induktivitás-szórt kapacitás által képes rezonás púpra magasfrekin), az visszacsatolva pozitív visszacsatolássá válhat és kész a lavina.
Jellemzően csövesek csinálhatnak ilyet?
Tranyósoknál még nem hallottam ilyenről (felhasználói hibát leszámítva)
nejlon zoknis hasonlatom erre is passzol. Erre nincs kategorikus válasz, pláne hogy bezzeg a tranyós az nem produkál ehhez hasonlót.
A látszólagos egyszerűbb csöves erősítő felépítés, kapcsolás még nem jelenti azt, hogy ott nem lehet hibázni, vagy határ közeli paraméterezést beépíteni. Vica-versa, a tranyósokat is el lehet cseszni konstrukciósan is, miközben mindig több alkatrészből jön ki a hasonló hangképesség mint csöves társaiknál. Az alkatrészek és építés megbízhatósága .. tudom, ezek nagyon általános dolgok. De, pl félvezetős áramkörök szinte mindig több szinten visszacsatoltak, DC és AC-ban is, ha azok gerjednek, akkor bizony 50kHz és 1Mhz között is képesek erre.
Tehát érteni illik a körülményeket ahhoz hogy minél kisebb kockázattal tudja használni a juzer.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

tamagaba írta:
2019.11.18., hétf. 11:19
Közben egy láma kérdés:
csöves erősítő haza tudja vágni a hangdoboz magas sugárzóját (szalagos pl.) ?
Ez ennyiből szerinted válaszolható?
Hasonlattal, okozhat-e rákos megbetegedést ha állandóan nejlon zoknit használsz?

Legegyszerűbben pl attól, az erősítő magasfrekisen gerjed, az NFB visszacsatolás okozhat ilyet, mert a kimenő valahol 30kHz felett rezonáns (majd minden audio trafó szórt induktivitás-szórt kapacitás által képes rezonás púpra magasfrekin), az visszacsatolva pozitív visszacsatolássá válhat és kész a lavina.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Tctronic írta:
2019.11.18., hétf. 09:09
Aszpirin írta:
2019.11.18., hétf. 08:15
Még egy dolog: én pontosan azt tartom a csöves (vagy hibrid) erősítők legnagyobb előnyének, hogy ezzel a cső-csereberével otthoni körülmények között is pofonegyszerűen, de nagyon markánsan lehet a saját ízlésedhez hangolni a cuccot - egy összetartó “csöves” közösség tagjai pedig módot adhatnak, hogy kölcsönkapj, kipróbálj más gyártmányú csöveket, és akkor dönts a csővásárlásról, ha már hallottad, otthon, saját cuccban...
Ezt azért ic-s/tranyós cuccal nagyon ritkán, vagy egyáltalán nem teheted meg, ott a legtöbb esetben (néhány könnyen cserélhető opamptól eltekintve) marad a kábelekkel hangolás, de szerény véleményem szerint az aktív alkatrészek/komponensek cseréjével mindig nagyobb eltérést lehet okozni (jó és rossz irányba is), mint a passzívakéval. Tévedés joga itt is fenntartva.
Én sajnos pont ezt tartom a legnagyobb hátrányának is. ;) Ez volt (többek között) az egyik ok, amiért eddig kerültem a csöveseket.
Én mint csőbarát, 14éve hallgatom DIY mono-blokk ALL-DHT triódásomat, napi átlagban 2-3 óra üzemidővel kezdetektől azonos csövekkel (10000 üzemórán túl vannak). Nem kívánkozott cserélgetni, próbálgatni más gyártmányokat, NOS bizonytalanokat pláne. Azonos típusú tartalék csöveim vannak, igaz nem teljes garnitúra.

Ezzel szemben ez idő alatt egyik aktív hifis barátom gyári félvezetős erősítőket használ, ez idő alatt már negyedik garnitúrát, mert valami oknál fogfa kipukkantak a D osztályú neves-márkás erősítői (nem kínai). Nem, ő nem piszkált bele, nem ért a villamosság finom dolgaihoz, azt szükség esetén szakemberre bízza.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Aszpirin írta:
2019.11.18., hétf. 08:15
Még egy dolog: én pontosan azt tartom a csöves (vagy hibrid) erősítők legnagyobb előnyének, hogy ezzel a cső-csereberével otthoni körülmények között is pofonegyszerűen, de nagyon markánsan lehet a saját ízlésedhez hangolni a cuccot - egy összetartó “csöves” közösség tagjai pedig módot adhatnak, hogy kölcsönkapj, kipróbálj más gyártmányú csöveket, és akkor dönts a csővásárlásról, ha már hallottad, otthon, saját cuccban...
Ezt azért ic-s/tranyós cuccal nagyon ritkán, vagy egyáltalán nem teheted meg, ott a legtöbb esetben (néhány könnyen cserélhető opamptól eltekintve) marad a kábelekkel hangolás, de szerény véleményem szerint az aktív alkatrészek/komponensek cseréjével mindig nagyobb eltérést lehet okozni (jó és rossz irányba is), mint a passzívakéval. Tévedés joga itt is fenntartva.
Én sajnos pont ezt tartom a legnagyobb hátrányának is. ;) Ez volt (többek között) az egyik ok, amiért eddig kerültem a csöveseket.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Még egy dolog: én pontosan azt tartom a csöves (vagy hibrid) erősítők legnagyobb előnyének, hogy ezzel a cső-csereberével otthoni körülmények között is pofonegyszerűen, de nagyon markánsan lehet a saját ízlésedhez hangolni a cuccot - egy összetartó “csöves” közösség tagjai pedig módot adhatnak, hogy kölcsönkapj, kipróbálj más gyártmányú csöveket, és akkor dönts a csővásárlásról, ha már hallottad, otthon, saját cuccban...
Ezt azért ic-s/tranyós cuccal nagyon ritkán, vagy egyáltalán nem teheted meg, ott a legtöbb esetben (néhány könnyen cserélhető opamptól eltekintve) marad a kábelekkel hangolás, de szerény véleményem szerint az aktív alkatrészek/komponensek cseréjével mindig nagyobb eltérést lehet okozni (jó és rossz irányba is), mint a passzívakéval. Tévedés joga itt is fenntartva.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

ZolaBA írta:
2019.11.18., hétf. 07:01
LIMAR írta:
2019.11.17., vas. 20:31
Addig csak megszólal valahogy, mint a gyári tápkábellel. Adják a készülékhez, hogy be lehessen kapcsolni, ha hazaviszed. Másra nem jó.

másra nem jó? Akkor gondolom ez számtalan elismert gyártó termékénél szerepel a használati utasításban.
Megnéznék pár ilyen figyelmeztetést. De gondolom, ha arra kérnélek mutassál, erős lenne a sértődöttség.

Valószínűleg sokkal jobb az a tápkábel aminek világít a vége kék leddel. Biztos ott is analóg tápolás van a dugón belül.
Szerintem Gábor ezt a drága készülékekhez gyárilag hozzáadott olcsó, mezei öntött pvc burkolatú hálózati kábelre értette.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”