Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Quartz órák

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Alex_Aston írta:
2021.03.19., pén. 10:50
tottyi írta:
2021.03.19., pén. 10:41
Alex_Aston írta:
2021.03.19., pén. 10:29
Nekem ilyenem van. 22 év után cseréltem le tavaly, mert a régebbi Citizen már kezdett megmakkanni. Elvileg ez gondozás mentes, és tartós. Zafír üveg, így talán karcos semesz 10 év múlva sem nagyon (remélem).

Okos óra nem tudom, mire lenne jó nekem, de látom, hogy egyre több mindenki használja.

.
20210319_102310.jpg
Hello, az okosora arra jo legalabb is ezek mert ez nem teljes merteku okosora, hogy megnezed ki hiv vagy ki mit irt ugy, hogy nem kell elovenned a zsebedbol a telefont ha nem fontos na meg telefonon ha le van hallkitva mint nekem akkor az oran eszreveszem ha valamit kapok de barcsak annyi penzem lenne, hogy nemerdekelni mikor nezek meg egy uzenetet es azt sem tudnam hol van a mobilom mert meg reggel elhagytam valahol a hatalmas hazamban. :)
A zafir uveg meg tenyleg elnyuhetetlen, ujammal letorlom mikor poros vagy ujlenyomatos es mint az uj olyan szep. :)
Én otthon órát, gyűrűt leveszem, ahogy hazaérek. Telefon meg csak akkor halk, ha színházban, vagy olyan tárgyaláson ülök (bezzeg a feleségem, na ő sokszor nem hallja a telefonját... 31_1_21.gif ).

Ennyire nem vagyok én függő, ha fontos, úgy is utolérnek. :napsut:
Jaaaaj a feleseget mar nem is emlitem, azota veszi fel a telefont miota okosoraja van es jelzi neki, hogy hivok vagy irok valamit mert a taskajaban sosem hallotta en meg surgosen el akartam erni aztan visszahivott 2-3 ora mulva, szoval noknek kotelezo az okosora. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Vinkler írta:
2021.03.19., pén. 10:33
Én biza meg rágódok, hogy Garmin Fenix 6 vs Apple Watch 6. gondolkodik.gif
Olvasgatok cikkeket, de egyelőre számomra, csak az akksiidő jelenti a (nyilván a kinézet mellett) a legnagyobb különbséget. Sportoláshoz, életfunkciókhoz kb. egyformán ajánlott mindkét cucc.
Apple max ketto nap ha hasznalod a funkciokat a garmin meg tobb mint egy het a haverom is ezert vett garmin-t maganak es a felesegenek is bar a Garmin Fenix 6S Rose Gold az hihetetlen szep ora es igazba megsebb mikor a kezedben fogod. :)
Szerintem a Garmin komolyabb ora bar nem erintokepernyos ez hatrany lehet valakinel. A Garmin-nal meg a telefonon tudsz tobb informaciohoz jutni, szamitogepen megtobbhoz na meg a rosszabul latok mint en inkabb pc-en nezegetem az adatokat, excel-ben kigyujtod es nezed a statisztikat, hogy mikor voltal jobb, pl en nekek telen mindig lemegy a statisztikai gorbe futasnal, nagyon szepen lehet kovetni mikor milyen volt a teljesitmenyed es ha baratok vagytok tobb garmin-ossal akkor nekik is megtudod nezni a statisztikat ha engedelyezi. Inspiralo aki sportol. :)
Eletfunkciot akkor jo merni ha mindig rajtad van az ora abbol jol ki tudja szamitani az atlagot meg zuhanyzaskor sem veszem le bar egy ido utan a szappant kell a meyledesekbol eltavolitani ez az egyetlen hatranya es azt is eszrevettem, hogy zuhanyzas kozben ugyanannyi a pulsuzom mint mikor futok. :) Erdekes nezni mikor milyen korulmenyek kozott megy fel a pulzus vagy mennyi alap allapotban mikor csak ulsz vagy fekszel vagy netan masnapossan, na akkor ejjel 20-30-al tobb a pulzusom alvas kozben.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

tottyi írta:
2021.03.19., pén. 10:41
Alex_Aston írta:
2021.03.19., pén. 10:29
Nekem ilyenem van. 22 év után cseréltem le tavaly, mert a régebbi Citizen már kezdett megmakkanni. Elvileg ez gondozás mentes, és tartós. Zafír üveg, így talán karcos semesz 10 év múlva sem nagyon (remélem).

Okos óra nem tudom, mire lenne jó nekem, de látom, hogy egyre több mindenki használja.

.
20210319_102310.jpg
Hello, az okosora arra jo legalabb is ezek mert ez nem teljes merteku okosora, hogy megnezed ki hiv vagy ki mit irt ugy, hogy nem kell elovenned a zsebedbol a telefont ha nem fontos na meg telefonon ha le van hallkitva mint nekem akkor az oran eszreveszem ha valamit kapok de barcsak annyi penzem lenne, hogy nemerdekelni mikor nezek meg egy uzenetet es azt sem tudnam hol van a mobilom mert meg reggel elhagytam valahol a hatalmas hazamban. :)
A zafir uveg meg tenyleg elnyuhetetlen, ujammal letorlom mikor poros vagy ujlenyomatos es mint az uj olyan szep. :)
Én otthon órát, gyűrűt leveszem, ahogy hazaérek. Telefon meg csak akkor halk, ha színházban, vagy olyan tárgyaláson ülök (bezzeg a feleségem, na ő sokszor nem hallja a telefonját... 31_1_21.gif ).

Ennyire nem vagyok én függő, ha fontos, úgy is utolérnek. :napsut:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Alex_Aston írta:
2021.03.19., pén. 10:29
Nekem ilyenem van. 22 év után cseréltem le tavaly, mert a régebbi Citizen már kezdett megmakkanni. Elvileg ez gondozás mentes, és tartós. Zafír üveg, így talán karcos semesz 10 év múlva sem nagyon (remélem).

Okos óra nem tudom, mire lenne jó nekem, de látom, hogy egyre több mindenki használja.

.
20210319_102310.jpg
Hello, az okosora arra jo legalabb is ezek mert ez nem teljes merteku okosora, hogy megnezed ki hiv vagy ki mit irt ugy, hogy nem kell elovenned a zsebedbol a telefont ha nem fontos na meg telefonon ha le van hallkitva mint nekem akkor az oran eszreveszem ha valamit kapok de barcsak annyi penzem lenne, hogy nemerdekelni mikor nezek meg egy uzenetet es azt sem tudnam hol van a mobilom mert meg reggel elhagytam valahol a hatalmas hazamban. :)
A zafir uveg meg tenyleg elnyuhetetlen, ujammal letorlom mikor poros vagy ujlenyomatos es mint az uj olyan szep. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Én biza meg rágódok, hogy Garmin Fenix 6 vs Apple Watch 6. gondolkodik.gif
Olvasgatok cikkeket, de egyelőre számomra, csak az akksiidő jelenti a (nyilván a kinézet mellett) a legnagyobb különbséget. Sportoláshoz, életfunkciókhoz kb. egyformán ajánlott mindkét cucc.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2021.03.19., pén. 09:58
tottyi írta:
2021.03.19., pén. 07:22
Aszpirin írta:
2021.03.18., csüt. 12:58
Most érkezett meg életem első okosórája...
...
Roviden ennyit rola, esetleg meg annyit ha zaphir uveg akkor orokke uj latszatat fogja kelteni. :)
...

Mindenesetre most nagyon rábuktam erre az okosóra-fílingre, nem is sejtettem, hogy ennyire jó tud lenni egy okosóra, és hát (mérsékelt) órabuzi létemre kellett is már egy okosóra is a gyűjteménybe :)
Nekem is nagyon tetszik az okosora resze bar a terkepes iranyitas tenyleg nehez rajta de azt jobb a mobilon beallitani.
A hideg nemnagyon szamit neki mert minusz tiz fokban nagy szellel is futottam benne es nem volt kabat alatt, hogy lassam, esetleg a pulzust olyankor mar nemjol merte de szerintem azert mert a kezemben az erek osszehuzodtak de ahoz kepest eleg jol merte.
Szamitopegen jobban lehet latni a mert adatokat es tobbet is mutat meg ott is lehet allitgatni az orat. A szamlapkijelot meg rengeteget huzhatsz le netrol, hihetetlen nagy valasztek van es meg ott is a beallitasok. A szilikonszij az nekem nagyon bejott mert futasnal meg jobban rahuzok, hogy szoros legyen a pulzus meres kozben de egyebkent is jol mer. En csak a szamlapot allitottam tobb hetig, hogy futas kozben mit mutasson, meg excel tablazatot is csinaltam, hogy mi mindent tud mutatni es nekem mit mutasson vagy ha atkapcsolom a kepernyot akkor ott mutassa a pulzus vagy a megtett kilometert, stb. rengeteg kombinacio. :)
A fizetest en mobilon hasznalom mert ott be van jatszva a bankartya es rettentoen egyszeru es gyors az ujlenyomatos iPhone-on. Az oras fizetes akkor lenne jo ha nem tudsz magaddal vinni telefont es raraksz bionyos kreditet amibol gazdalkodsz, pl uszodaban ha szekrenyben hagyod a mobilt.
En Blootoothal hasznalom az orat az szerintem kevesebbet fogyaszt es szintugy ha kozeledsz fele a turazasrol akkor automatikusan bejatsza a telefonba (internetre) az adatokat. De mar megszoktam, hogy viszem magammal meg futasra is a mobilt mert neha zenet hallgatok kozben de az egy masik tortenet. :)
Nekem kb igy futassal heti 20-25 km-ernel kb ketto hetig birja az akku, neha meg belefer egy vasarnapi gyorseta az asszonyal, 1 ora kb. A gps-t meg egyebkent is neha be kell kapcsolni mert az szerint allitod be a pontos idot, par napig nem kapcsolod be akkor kesik legalabb is nalam. :)
Ja es volt olyan funkcio vagy meresi adat amire csak fel ev utan jottem ra, hogy erre is kepes. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Nekem ilyenem van. 22 év után cseréltem le tavaly, mert a régebbi Citizen már kezdett megmakkanni. Elvileg ez gondozás mentes, és tartós. Zafír üveg, így talán karcos semesz 10 év múlva sem nagyon (remélem).

Okos óra nem tudom, mire lenne jó nekem, de látom, hogy egyre több mindenki használja.

.
20210319_102310.jpg
20210319_102310.jpg (1.99 MiB) Megtekintve 3150 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2021.03.19., pén. 07:22
Aszpirin írta:
2021.03.18., csüt. 12:58
Most érkezett meg életem első okosórája...
Hello, csak nem a hatos fenix? :) Nekem. harmas van meg vagy harom eve, futasra hasznalom es nagyon megbizhato, ejjel nappal rajtam van, egy honapot tartott mire megszoktam, hogy ne ussem neki mindennek pl mikor megyek at egy ajton mert olyan nagy az a ora. Harom honapot tartott mire megszoktam, hogy rajtam van mikor alszok de olyan szepen meri az ejjeli akvast, rem, melyalvas stb.
Ha jol beallitod es nem hasznalsz gps-t akkor akar egy honapot is birja az elem. Nekem kb egy honap volt mire beallitottam ugy ahogy akartam. :) Roviden ennyit rola, esetleg meg annyit ha zaphir uveg akkor orokke uj latszatat fogja kelteni. :)
De bizony ez egy 6-os fenix “pro” modell, viszont nem zafírüveges, csak gorilla.
“két lábon” végzett szabadidős mozgástevékenységek (túrázás, hegymászás, városi séták) naplózásához, és az egészségadatok nyomonkövetéséhez tervezem használni. Elvileg biciklihez is jó, sőt a bicajomon lévő ANT+ -os vezetéknélküli pedálütem- és sebességszenzorral is párosítható, de a bicaj esetében maradok inkább a “szintén-garmin” Edge 705-ösömnél (a turistautak.hu topo-térképével), mert bár már 10 éves, de az egy zseniális és elnyűhetetlen biciklióra, mégiscsak kifejezetten bicikliseknek volt tervezve, könnyebben is kezelhető, és persze sokkal nagyobb a kijelzője, több adatot tud egyszerre jól láthatóan megjeleníteni meg ott van mindig előttem a kormányon... És az 500MB belső tárja is mindenre elég (a fenix 6 próban 32 GB van, te atyaúristen! :) ).

Szóval fenix 6 pro... A GPS nálam alapkövetelmény, tul.képpen ezért vettem meg. Viszont GPS+Galileo bekapcsolva, pulzusmérés bekapcsolva, wifi engedélyezve, háttérvilágítás 50%-on és csak kérésre (karmozdulatról is letiltottam), barometrikus magasságmérés engedélyezve, folyamatos SvO2-mérés kikapcsolva (ezt nekem elég, ha kérésre csinálja)... ezekkel a lényegi beállításokkal tegnap 10 nap akkuidőt írt ki. Kimentem egyet járni a falu határán tülra (másfél óra), gps trackinggel, amint viszaértem a házba és felismerte a wifi-hálózatot, másodpercek alatt kéres nélkül fel is nyomta. Néztem a térképre rajzolt útvonalat a szgépen, és - azzal szöges ellentétben, amit egy youtube-reviewxban láttam, higy úgymond szar a GPS-e, nekem meglepően pontosan hozta az utcákon a pozíciót, még azt is látni, amikor átmentem az utca egyik oldaláról a másikra. Barátok leszünk :)

A tegnap rengeteget elbíbelődtem vele, hogy a képernyőket bekonfiguráljam, es a szenzorokat kalibráljam (és még nem ertem mindennek a végére). És letöltöttem számlapokat, van köztük egy Omega Speedmaster számlap is, nagyon vicces :)
Az éjjel is a csuklómon volt, mert beállítottam rajta alváskövetést, de még nem tudom, hogy lehetne előhozni az eredményeket... mindenesetre ma már 9 napot mutat akkuidőnek, szóval ez stimmel.

Rengeteg dolgot tud, ennek én tizedét ha már felfedeztem...

A kezelését erősen szoknom kell, nem mondanám intuitívnek, habár már kezdek magabiztossá válni a logikájában... A térképkezelést viszont (nagyítás-kicsinyítés, mozgatás jobbra-balra-fel-le) szerintem iszonyat szarul oldották meg, az egy kínszenvedés... a 10 éves Edge 705 a “joystick”-jának és a rendes nyíl-kuzornak köszönhetően negyságrendekkel jobban kezelhető.

A Garmin Pay-t (az órás érintésnélküli bolti fizetést) nekem nem sikerült beállítanom... Elvileg a telefonos app-pal kell, de iOS-en odáig sem jutottam el, hogy hozzáadjak bankkártyát, mert a telefon kiírta, hogy “előkészíti” az órát a mobil fizetésre, ez eltarthat pár percig... kb fél óra után fogyott el a türelmem.

Viselés: elég negy, de nem nehéz, épp érezni, hogy van valami a csuklón, de cseppet sem zavaró. A szilikon szíj viseletre meglepően kényelmes (eddig a legkényelmesebb óraszíj, amivel életemben találkoztam), lecsatolás egyszerű, a felcsatolás viszont nekem eléggé körülményes, mert a szilikon anyag nagyon nehezen csúszik be a két pántvég-bújtatóba... talán ez használattal majd “bejáratódik”.
Ez ugye a középső (47mm-esnek mondott) méret, és beletrafáltam, szerencse, hogy nem a legnagyobbat (6X) rendeltem, mert - talán a képen is látszik - az én csuklómon már ez is elég nagy... viszont a legkisebb, a 6S már nehezebben olvasható lenne... szóval ideális.

Nem tudom még, mennyire válthatom ki ezzel a magashegyi túrákra, zord körülményekre specializált ProTrek 5000-esemet, pl. mennyire bírja a dermesztő hideget brutál szélben, vagy éppen a nagy tengerszint feletti magasságot, ahol a normál okostelefonok is be szoktak halni)... ilyenekkel van tapasztalatod esetleg?

Mindenesetre most nagyon rábuktam erre az okosóra-fílingre, nem is sejtettem, hogy ennyire jó tud lenni egy okosóra, és hát (mérsékelt) órabuzi létemre kellett is már egy okosóra is a gyűjteménybe :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2021.03.18., csüt. 12:58
Most érkezett meg életem első okosórája...
Hello, csak nem a hatos fenix? :) Nekem. harmas van meg vagy harom eve, futasra hasznalom es nagyon megbizhato, ejjel nappal rajtam van, egy honapot tartott mire megszoktam, hogy ne ussem neki mindennek pl mikor megyek at egy ajton mert olyan nagy az a ora. Harom honapot tartott mire megszoktam, hogy rajtam van mikor alszok de olyan szepen meri az ejjeli akvast, rem, melyalvas stb.
Ha jol beallitod es nem hasznalsz gps-t akkor akar egy honapot is birja az elem. Nekem kb egy honap volt mire beallitottam ugy ahogy akartam. :) Roviden ennyit rola, esetleg meg annyit ha zaphir uveg akkor orokke uj latszatat fogja kelteni. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Most érkezett meg életem első okosórája...
Csatolmányok
9C1EF2C6-1BC3-44E3-8556-577206F2E20E.jpeg
9C1EF2C6-1BC3-44E3-8556-577206F2E20E.jpeg (1.91 MiB) Megtekintve 2463 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Vinkler írta:
2019.11.03., vas. 10:13
Azt hiszem itt az ideje, hogy vegyek egy iwatch-ot! :smile29:
Iwatch-ot még nem vettem, de sikerült beszereznem egy eredetit. ;peace;
97DB007A-7228-4B77-9C16-2BC64C40DC40.jpeg
97DB007A-7228-4B77-9C16-2BC64C40DC40.jpeg (1.86 MiB) Megtekintve 2704 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2019.11.20., szer. 09:47
Vinkler írta:
2019.11.20., szer. 07:04
Acme írta:
2019.11.19., kedd 22:25
Daniel Wellington gyilkosa? :rolleyes:

https://www.azoras.hu/casio-collection- ... e148l-1aef
Azért nem csak a DW csinál ilyen órákat, de ez a Casio legalább rendben van szerintem. Nem egy gyenge utánérzés, van benne valami és még nyomokban Casio-s is.
Az ilyen végletekig letisztult, bauhaus órák közül nekem a Junghans-ok nagyon szimpik, csak ez itt off. :D
“Nyomokbban Casio-s is” - tényleg, ott a felirat :)
De komolyan, ha kitakarod a feliratot, mi emlékeztet még téged bármilyen Casio-ra?
Egyébként egyetértek, és a bauhaus stílus nekem speciel tetszik is, nem véletlenülvan két ilyen stílusú órám is. Az a6 érdekes, hogy bár szerintem talán a legelegánsabb stílus, tehát öltönyhöz mindenképp (öltönyben ugye nem szoktunk búvárkodni :D ), emellett utcai, akár rövidnadrágos-sportos ruházathoz sem mutat furán (ld Mondaine), viszont sokat elárul a viselője (jó) ízléséről. :D
Ez a Casio óra egyszerűen szép, mint akármelyik rendesen kidolgozott bauhaus-óra. De a márkajelzésen kívül semmilyen egyedi stílusjegyet nem visel magán, ami a CASIO-ra jellemző. Nem úgy, mint az Edifice-ek, Protrek-ek, G-Shock-ok, stb. amikről messziről felismer az ember a CASIO-ságot.
Itt nem is a Casio-ság az izgalmas, hanem az ár. Elképesztő, hogy alig több, mint a DW feléért tudnak adni egy minőségi órát zafír üveggel. Még a 100.000+ os kategóriában sem triviális.

A DW jelenség előtt értetlenül állok: szinte minden sarkon szembe jön! A Facebook-marketing iskolapéldája.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2019.11.20., szer. 09:47
Vinkler írta:
2019.11.20., szer. 07:04
Acme írta:
2019.11.19., kedd 22:25
Daniel Wellington gyilkosa? :rolleyes:

https://www.azoras.hu/casio-collection- ... e148l-1aef
Azért nem csak a DW csinál ilyen órákat, de ez a Casio legalább rendben van szerintem. Nem egy gyenge utánérzés, van benne valami és még nyomokban Casio-s is.
Az ilyen végletekig letisztult, bauhaus órák közül nekem a Junghans-ok nagyon szimpik, csak ez itt off. :D
“Nyomokbban Casio-s is” - tényleg, ott a felirat :)
De komolyan, ha kitakarod a feliratot, mi emlékeztet még téged bármilyen Casio-ra?
Egyébként egyetértek, és a bauhaus stílus nekem speciel tetszik is, nem véletlenülvan két ilyen stílusú órám is. Az a6 érdekes, hogy bár szerintem talán a legelegánsabb stílus, tehát öltönyhöz mindenképp (öltönyben ugye nem szoktunk búvárkodni :D ), emellett utcai, akár rövidnadrágos-sportos ruházathoz sem mutat furán (ld Mondaine), viszont sokat elárul a viselője (jó) ízléséről. :D
Ez a Casio óra egyszerűen szép, mint akármelyik rendesen kidolgozott bauhaus-óra. De a márkajelzésen kívül semmilyen egyedi stílusjegyet nem visel magán, ami a CASIO-ra jellemző. Nem úgy, mint az Edifice-ek, Protrek-ek, G-Shock-ok, stb. amikről messziről felismer az ember a CASIO-ságot.
Kamasz koromban volt egy nagyon hasonló Casiom, lehet azért... :rolleyes:
Mindenesetre nem cseszték el, mint a pár hete heves vitát kiváltott Bill Gates kompatibilis MDV106-ot. censored.gif
A Edifice azért brutál szerteágazó, sokról szerintem meg sem lehet mondani, de lehet neked menne... a Többit aláírom a G-Shock kategóriát teremtett és nagyon jó kis óráknak tartom őket. Vallom, hogy egy G-Shocknak kell lenni a gyűjteményben.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2019.11.20., szer. 07:04
Acme írta:
2019.11.19., kedd 22:25
Daniel Wellington gyilkosa? :rolleyes:

https://www.azoras.hu/casio-collection- ... e148l-1aef
Azért nem csak a DW csinál ilyen órákat, de ez a Casio legalább rendben van szerintem. Nem egy gyenge utánérzés, van benne valami és még nyomokban Casio-s is.
Az ilyen végletekig letisztult, bauhaus órák közül nekem a Junghans-ok nagyon szimpik, csak ez itt off. :D
“Nyomokbban Casio-s is” - tényleg, ott a felirat :)
De komolyan, ha kitakarod a feliratot, mi emlékeztet még téged bármilyen Casio-ra?
Egyébként egyetértek, és a bauhaus stílus nekem speciel tetszik is, nem véletlenülvan két ilyen stílusú órám is. Az a6 érdekes, hogy bár szerintem talán a legelegánsabb stílus, tehát öltönyhöz mindenképp (öltönyben ugye nem szoktunk búvárkodni :D ), emellett utcai, akár rövidnadrágos-sportos ruházathoz sem mutat furán (ld Mondaine), viszont sokat elárul a viselője (jó) ízléséről. :D
Ez a Casio óra egyszerűen szép, mint akármelyik rendesen kidolgozott bauhaus-óra. De a márkajelzésen kívül semmilyen egyedi stílusjegyet nem visel magán, ami a CASIO-ra jellemző. Nem úgy, mint az Edifice-ek, Protrek-ek, G-Shock-ok, stb. amikről messziről felismer az ember a CASIO-ságot.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Acme írta:
2019.11.19., kedd 22:25
Daniel Wellington gyilkosa? :rolleyes:

https://www.azoras.hu/casio-collection- ... e148l-1aef
Azért nem csak a DW csinál ilyen órákat, de ez a Casio legalább rendben van szerintem. Nem egy gyenge utánérzés, van benne valami és még nyomokban Casio-s is.
Az ilyen végletekig letisztult, bauhaus órák közül nekem a Junghans-ok nagyon szimpik, csak ez itt off. :D
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2019.11.09., szomb. 14:15
Nekem sincs emmi bajom az ERA kaliberekkel, két órámban is ilyen van (pontosabban az egyilkben egy L674, ami valójában egy 7750-es, cska a Longines átnevezi... mint a TAG).

A TAG-ok számomra a harmadik legtúlárazottabb órák. Valamivel kevesebbért sokkal szebb, jobban kidolgozott, gyönyörű Longines-eket lehet már venni, amelyekben ott a - ha nem is in-house, de legalább kizrólag a Longines-ekhez gyártott - oszlopkerekes szerkezet, amit nézni is öröm. Vagyis ott legalább van valami hozzáadott-érték-féle a tucat-ETA-tokozásokhoz képest.

A második legtúlárazottabb a Breitling -számomra.

De az abszolút prímet a parasztvakításban az IWC viszi. Ö kimaxolták, hogy hogy lehet ETA (illetve újabban Sellita!!!) szerkezeteket középszerűen dizájnú és kidolgozottságú tokokban, pofátlanul drágán eladni, mert rajta van az IWC logó, ami ugye “tradíció” stb., bullshit. Azokhoz képest még bármely Rolex is, a mai árakon is maga a megtestesült ár/érték arány.

Ja bocs, most látom, a kvarcórás topikban vagyunk. Na mindegy, most már elposztolom...
Jah, pont írni akartam, hogy ez egy másik topic...Nah mindegy...
A Roller manapság a legjobb befektetés, ha óráról van szó. Ahogy észrevettem a leggyorsabban eladható is.
Az egy masik kérdés, hogy manapság hidegen hagynak ezek az órák, pedig nem volt ez mindig így.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Nekem sincs emmi bajom az ETA kaliberekkel, két órámban is ilyen van (pontosabban az egyilkben egy L674, ami valójában egy 7750-es, csak a Longines átnevezi... mint a TAG).

A TAG-ok számomra a harmadik legtúlárazottabb órák. Valamivel kevesebbért sokkal szebb, jobban kidolgozott, gyönyörű Longines-eket lehet már venni, amelyekben ott a - ha nem is in-house, de legalább kizrólag a Longines-ekhez gyártott - oszlopkerekes szerkezet, amit nézni is öröm. Vagyis ott legalább van valami hozzáadott-érték-féle a tucat-ETA-tokozásokhoz képest.

A második legtúlárazottabb a Breitling -számomra.

De az abszolút prímet a parasztvakításban az IWC viszi. Ők kimaxolták, hogy hogy lehet ETA (illetve újabban Sellita!!!) szerkezeteket középszerű dizájnú és kidolgozottságú tokokban, pofátlanul drágán eladni, mert rajta van az IWC logó, ami ugye “tradíció” stb., bullshit. Azokhoz képest még bármely Rolex is, a mai árakon is maga a megtestesült ár/érték arány.

Ja bocs, most látom, a kvarcórás topikban vagyunk. Na mindegy, most már elposztolom...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2019.11.06., szer. 21:26
Vinkler írta:
2019.11.05., kedd 21:19
trane írta:
2019.11.05., kedd 21:12


hááát ha má' kérdezted, szerintem egyszerűen randa :smile33:
Ez nem valasz!
Mi a bajod vele?
Nem engem kérdeztél, de hadd mondjam el, mi a bajom vele, ami messze túlmutat a dizájnon.
Na akkor kezdjük, szép sorban:

1. dizájn. A nagy ötlet a megfordítható óra,, és az ezt biztosító tok-szerkezet. Ez tényleg zseniális. De ezzel végetért a dizájn nagyszerűsége. A negativumok:
  • az óra nagyon vastag. Ezt még a belinkelt -minden bizonnyal fizetett x marketing-cikk is taglalja, persze aztán hosszasan tompítja mindenféle magyarázattal, hogy elhidd, ez így jó. De képzeld csak el a karodon, viselés közben, inget ráhúzni nagyjábol lehetetlen, és mindenbe bele fog akadni
  • az analóg oldala egy tisztességes minimalista dizájn, de az árkategóriájában ennél sokkal jobbak is vannak, és persze a négyzetes tok... maradjunk annyiban, ez ízlés kérdése, nekem nem tetszik, rossz az aránya a tok és a számlap méretének
  • viszont a digitális oldal, na az bizony ronda. Ez megint szubjektív, de a nagy csupasz acélfelületek, és a nagy invertált hétszegmenses számok... hát lehet, hogy van, aki erre bukik, én tuti nem. Számomra nagyon ronda. De erre a marketing cikk is csak ennyit képes mondani: The Monaco 69 is a wonderful piece of design, with both sides of the watch looking “right”. érted, looking “right”, idézőjelben
  • ahhoz képest, hogy a Tag Heuereket zömmel sportrendezvényeken reklámozzák, ez az óra számomra minden, csak nem sportos. Csöppet sem sportos. Ráadásul sportolásra is alkalmatlan,a dizájn miatt. Szerintem
2. kaliberek, illetve a velük megcélzott felhasználói réteg. Na itt jön be a tény, hogy a Tag Heuer szerintem a legnagyobb marketin-költségű márka. Lényegében alig akad nagynézettségű sportesemény, amin a Tag Heuer reklámok ne lennének nagyon látható helyen óriásplakátokon, plusz még a közvetítésekben a reklámblokkok. Ez elképesztő mennyiségű pénzbe kerül. Hogy miért fontos ez? Mert ha mondjuk ezt az órát a Casio csinálja, akkor tuti van hozzá egyetlen kalibere, vagy ha nem, fejleszt egyet hozzá... kiindulásként akár az Edifice-ek, akár a Protrekek kaliberei láthatóan alkalmasak, kis módosítással, hogy a hátsó lapra legyen szerelhető a digitális kijelző. De a Tag Heuernek nincs alkalmas saját kalibere, és a fejlesztési költséget is inkább marketingre költi. Tehát neki két kalibert kell összetokoznia. Kérdés, minek egy mechanikus kaliber egy elektromos mellé? A válasz egyszerű: két elektromos kalibert egy elemről hajtani megfelezi az elem lemerülési idejét, két külön elem pedig már nem fér el. Így marad egy tök prosztó mechanikus ETA szerkezet az analóg oldalnak - de az nem lehet automata, mert a lengősúlynak nincs helye, tehát mit tezsnek bele: egy kézzel húzós szerkezetet!!! Namost, képzeld el egy elektromos órát használó, abban hívő embert, aki naponta fel kell húzza az óráját - habár az elvileg elektromos. Fordítva, aki a mechanikus órakat szereti, az miért viselne egy bumszli, méreteiből adódóan cseppet sem elegáns órát egy ronda elektromos oldal kedvéért? Ennek az órának két célcsoportja van: akik dicsekedni akarnak a karukon hordott óra különlegességével, illetve a különleges órák gyűjtői. Valódi használatra viszont alkalmatlan. Ettől még nagyon jól fog mutatni 20 év múlva egy különleges óragyűjteményben, lám lám, ilyen torzszülötteket is gyártottak valamikor. Akár nagyon értékes is lehet :D egy ilyen gyűjtemény részeként - de személy szerint én az órákat nem ezért szeretem, viselni szeretném, hozzám kell nőjön...

No, hirtelen ennyi, indoklásnak. :D
Mindenkit kérdeztem...

Kinek mi a vastag. Nyilván nem a legvékonyabb, de a kerrős szerkezetnek kell a hely. Nekem spec van vastagabb orám is, így nem zavar. Méretében egyébként nem vastagabb egy okosóránál (nem iwatch-ra gondolok).
A Monaco dizájn nekem spec instant get! Szinte bármelyik formaban tetszik!
A digit rász a Tag Heuer egy másik órájára a microtimerre hajaz. Az sem mai darab, szinte már klasszikus. Egy rövid időre birtokoltam, szerintem az is jópofa!
Az automata szerkezetek járástartaléka számomra amúgy sem kielégitő. Van annyi órám, hogy két hordás között simán megáll a szerkezet. Ezért vagy óraforgatóban tárolod, vagy kézről húzod azt is, szóval ez számomra nem akkora orobléma.
Az egy másik kérdés, amit a Tag kaliberekről írtál. Az vagy erdekel valaki, vagy nem. Engem kevésbé, az eta szerkezetekkel nincsenek nagy bajok szvsz., ráadásul sokan használják, azok is, akik tagadják. Mert persze az modifikálva van... muhhahah, attól az még az, na mindegy!
Az viszont milyen jópofa, hogy a beállításhoz, csak meg kell fordítani! :kapdelm:
Nah mindegy, egy szó, mint száz. Nekem tetszik!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2019.11.05., kedd 21:19
trane írta:
2019.11.05., kedd 21:12
Vinkler írta:
2019.11.05., kedd 20:49
Uuuuuuu, vagy csak nekem uuuu?! gondolkodik.gif
...
hááát ha má' kérdezted, szerintem egyszerűen randa :smile33:
Ez nem valasz!
Mi a bajod vele?
Nem engem kérdeztél, de hadd mondjam el, mi a bajom vele, ami messze túlmutat a dizájnon.
Na akkor kezdjük, szép sorban:

1. dizájn. A nagy ötlet a megfordítható óra,, és az ezt biztosító tok-szerkezet. Ez tényleg zseniális. De ezzel végetért a dizájn nagyszerűsége. A negativumok:
  • az óra nagyon vastag. Ezt még a belinkelt -minden bizonnyal fizetett x marketing-cikk is taglalja, persze aztán hosszasan tompítja mindenféle magyarázattal, hogy elhidd, ez így jó. De képzeld csak el a karodon, viselés közben, inget ráhúzni nagyjábol lehetetlen, és mindenbe bele fog akadni
  • az analóg oldala egy tisztességes minimalista dizájn, de az árkategóriájában ennél sokkal jobbak is vannak, és persze a négyzetes tok... maradjunk annyiban, ez ízlés kérdése, nekem nem tetszik, rossz az aránya a tok és a számlap méretének
  • viszont a digitális oldal, na az bizony ronda. Ez megint szubjektív, de a nagy csupasz acélfelületek, és a nagy invertált hétszegmenses számok... hát lehet, hogy van, aki erre bukik, én tuti nem. Számomra nagyon ronda. De erre a marketing cikk is csak ennyit képes mondani: The Monaco 69 is a wonderful piece of design, with both sides of the watch looking “right”. érted, looking “right”, idézőjelben
  • ahhoz képest, hogy a Tag Heuereket zömmel sportrendezvényeken reklámozzák, ez az óra számomra minden, csak nem sportos. Csöppet sem sportos. Ráadásul sportolásra is alkalmatlan,a dizájn miatt. Szerintem
2. kaliberek, illetve a velük megcélzott felhasználói réteg. Na itt jön be a tény, hogy a Tag Heuer szerintem a legnagyobb marketin-költségű márka. Lényegében alig akad nagynézettségű sportesemény, amin a Tag Heuer reklámok ne lennének nagyon látható helyen óriásplakátokon, plusz még a közvetítésekben a reklámblokkok. Ez elképesztő mennyiségű pénzbe kerül. Hogy miért fontos ez? Mert ha mondjuk ezt az órát a Casio csinálja, akkor tuti van hozzá egyetlen kalibere, vagy ha nem, fejleszt egyet hozzá... kiindulásként akár az Edifice-ek, akár a Protrekek kaliberei láthatóan alkalmasak, kis módosítással, hogy a hátsó lapra legyen szerelhető a digitális kijelző. De a Tag Heuernek nincs alkalmas saját kalibere, és a fejlesztési költséget is inkább marketingre költi. Tehát neki két kalibert kell összetokoznia. Kérdés, minek egy mechanikus kaliber egy elektromos mellé? A válasz egyszerű: két elektromos kalibert egy elemről hajtani megfelezi az elem lemerülési idejét, két külön elem pedig már nem fér el. Így marad egy tök prosztó mechanikus ETA szerkezet az analóg oldalnak - de az nem lehet automata, mert a lengősúlynak nincs helye, tehát mit tezsnek bele: egy kézzel húzós szerkezetet!!! Namost, képzeld el egy elektromos órát használó, abban hívő embert, aki naponta fel kell húzza az óráját - habár az elvileg elektromos. Fordítva, aki a mechanikus órakat szereti, az miért viselne egy bumszli, méreteiből adódóan cseppet sem elegáns órát egy ronda elektromos oldal kedvéért? Ennek az órának két célcsoportja van: akik dicsekedni akarnak a karukon hordott óra különlegességével, illetve a különleges órák gyűjtői. Valódi használatra viszont alkalmatlan. Ettől még nagyon jól fog mutatni 20 év múlva egy különleges óragyűjteményben, lám lám, ilyen torzszülötteket is gyártottak valamikor. Akár nagyon értékes is lehet :D egy ilyen gyűjtemény részeként - de személy szerint én az órákat nem ezért szeretem, viselni szeretném, hozzám kell nőjön...

No, hirtelen ennyi, indoklásnak. :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: violin »

Vinkler írta:
2019.11.05., kedd 20:49
Uuuuuuu, vagy csak nekem uuuu?! gondolkodik.gif
Nagyon bejön!
https://www.calibre11.com/tag-heuer-mon ... y-nine-69/
1B4ERDFF9-B709-419B-950C-4461CBDD292A.jpeg
Legjobb! :tutiok:
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

trane írta:
2019.11.05., kedd 21:12
Vinkler írta:
2019.11.05., kedd 20:49
Uuuuuuu, vagy csak nekem uuuu?! gondolkodik.gif
...
hááát ha má' kérdezted, szerintem egyszerűen randa :smile33:
Ez nem valasz!
Mi a bajod vele?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Uuuuuuu, vagy csak nekem uuuu?! gondolkodik.gif
Nagyon bejön!
https://www.calibre11.com/tag-heuer-mon ... y-nine-69/
1B4EDFF9-B709-419B-950C-4461CBDD292A.jpeg
1B4EDFF9-B709-419B-950C-4461CBDD292A.jpeg (839.37 KiB) Megtekintve 3199 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Acme írta:
2019.11.04., hétf. 10:33
Vinkler írta:
2019.11.03., vas. 10:12
Acme írta:
2019.10.28., hétf. 08:55


Pont így jártam én is! A felségem Casio-ja volt a legnagyobb kihívás :D . Eddig azt se tudtam, hogy van rajta "daylight saving" beállítás sad.gif Jó volna, ha végre örökre eltörölnék ezt a marhaságot!
Egyébként azt vágod, hogy van rajta automatikus téli és nyári időbeállítás? Csak egy gomnyomás (hosszan). Én a végére rájöttem!
Lehet meg kellett volna nézni a használati utasítást... :fekverohog:
Nem szoktam olvasgatni :rolleyes:
Mindenesetre köszi a tippet, még egy kis ideig hasznos tudni! (Mondjuk azt nem értem, ha egyszer ismeri a dátumot és az időzónát, miért nem állítja át automatikusan a DLS-t, ha engedélyezve van?)
Én sem szoktam olvasgatni, mer nemá’ :D
Aztán látod, ez a vége...

Én is morfondíroztam ezen, de sajnos, csak rádiójel vezérelt órák tudják.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Quartz órák

Hozzászólás Szerző: Acme »

Vinkler írta:
2019.11.03., vas. 10:12
Acme írta:
2019.10.28., hétf. 08:55
Vinkler írta:
2019.10.28., hétf. 08:22
Más. Tegnap átállítottam az óráimat. Mindegyik 10mp alatt ment, csak a Casio ana-digikkel szórakoztam el percekig. :D Illetve a G-shock!-al nem, mert ott egy gombnyomás (na jó 2) a téli-nyári időszámítás átállítása.
Pont így jártam én is! A felségem Casio-ja volt a legnagyobb kihívás :D . Eddig azt se tudtam, hogy van rajta "daylight saving" beállítás sad.gif Jó volna, ha végre örökre eltörölnék ezt a marhaságot!
Egyébként azt vágod, hogy van rajta automatikus téli és nyári időbeállítás? Csak egy gomnyomás (hosszan). Én a végére rájöttem!
Lehet meg kellett volna nézni a használati utasítást... :fekverohog:
Nem szoktam olvasgatni :rolleyes:
Mindenesetre köszi a tippet, még egy kis ideig hasznos tudni! (Mondjuk azt nem értem, ha egyszer ismeri a dátumot és az időzónát, miért nem állítja át automatikusan a DLS-t, ha engedélyezve van?)
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”