A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Pro Cinema az otthonunkban

BoRRoNeo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 93

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

phyton71 írta:
2019.11.20., szer. 22:07
Nézd,te is meg tudsz különböztetni emberi beszédhangot,azért tudsz valakit beazonosítani hang alapján,de ha valami torzítja nagyon már kevésbé vagy rá képes,lásd telefonos beszélgetés stb.Azért is írtam a hangszóró tényezőit,mert ha nem így lenne,elméletileg Cutler Anthem processzora,minden fajta,féle hangsugárzót képes lenne azonos tónusra beállítani,de ez valóságban lehetetlen.
A vékony hangot Cutler dobta be, soha nem értettem mit jelent, gondoltam valaki elmagyarázza. Ezerszer hallottam a DC régi nagyszobáját, ezerszer hallottam az új szobáját. Hallom, hogy az új szoba sokkal nagyobb hangnyomásra képes, erőlködés nélkül. De a régi rendszer vékony hangját vagy az új rendszer öblös hangját nem hallom. Fél hangerőn mindkettő "egyformán" szól.

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 433

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

BoRRoNeo írta:
2019.11.20., szer. 21:52
phyton71 írta:
2019.11.20., szer. 21:50
Mérni?Ha fülre nem hallod,akkor már felesleges mérned,maximum a távolságát mérőszalaggal. :D
Vagy a doboz mérésére gondolsz? Inkább a hangszóró karakterisztikájában kell keresni a paramétereket.
Általam nem hallott dologról beszélünk, azért vagyok kíváncsi, hogy lehet-e mérni?
Nézd,te is meg tudsz különböztetni emberi beszédhangot,azért tudsz valakit beazonosítani hang alapján,de ha valami torzítja nagyon már kevésbé vagy rá képes,lásd telefonos beszélgetés stb.Azért is írtam a hangszóró tényezőit,mert ha nem így lenne,elméletileg Cutler Anthem processzora,minden fajta,féle hangsugárzót képes lenne azonos tónusra beállítani,de ez valóságban lehetetlen.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

BoRRoNeo
Nincs visszaút
Nincs visszaút

phyton71 írta:
Mérni?Ha fülre nem hallod,akkor már felesleges mérned,maximum a távolságát mérőszalaggal. :D
Vagy a doboz mérésére gondolsz? Inkább a hangszóró karakterisztikájában kell keresni a paramétereket.
De csak, hogy érthetően kérdezzem. Vegyük a DC régi és új szobáját. Hiccusszon kívül nem hiszem, hogy van ember aki többet hallotta mindkét felállást, mint én. Azt mondjátok, hogy a régi ML Stealth vékony volt, a mostani Aurea öblös. Ez azt jelenti, hogy ha megmérnénk a frekimenetet, akkor valahol megjelenne ez a vékonyság?

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 307

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

phyton71 írta:
A Venom nem igazán jó példa, mert ott biztosan rádolgozik a szub, vagy nem? gondolkodik.gif
Szerintem ott 80Hz alá megy.
Mennyi egy átlagos férfi hang frekije?

BoRRoNeo
Nincs visszaút
Nincs visszaút

phyton71 írta:
Általam nem hallott dologról beszélünk, azért vagyok kíváncsi, hogy lehet-e mérni?

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

BoRRoNeo írta:
2019.11.20., szer. 21:41
Cutler írta:
2019.11.20., szer. 17:34
Szóval az öblös centerhang nem azt jelenti, hogy mindenkinek öblös lesz a hangja. Egy Ryan Reynolds hang soha nem öblös, még a KCS hangfalakon sem. Ahogy mondjuk Tom Hardy hangja sem öblös a Venomban. Viszont a szörny Venom, na az olyan öblös, testes, amit 13centis mélyekkel ellátott center nem nagyon tud visszaadni.
Ez az öblös vagy vékony hang mérhető? Tehát műszerrel meg lehet mérni, hogy egy LCR hangsugárzónak öblös vagy vékony hangja van?
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

BoRRoNeo
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Cutler írta:
Szóval az öblös centerhang nem azt jelenti, hogy mindenkinek öblös lesz a hangja. Egy Ryan Reynolds hang soha nem öblös, még a KCS hangfalakon sem. Ahogy mondjuk Tom Hardy hangja sem öblös a Venomban. Viszont a szörny Venom, na az olyan öblös, testes, amit 13centis mélyekkel ellátott center nem nagyon tud visszaadni.
Ez az öblös vagy vékony hang mérhető? Tehát műszerrel meg lehet mérni, hogy egy LCR hangsugárzónak öblös vagy vékony hangja van?

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Cutler a legjobb példa, mivel "elég jó" Martin Logan hangfalakat használt, "elég jó" Martin Logan szubokat.
Szintén elég jó Anthem végfokot, a felsőkhöz meg Emotiva végfokot (ez nem tuti).
Az is elég jól szólhatott, de ez elmondása szerint jobb.
De nem kell persze ezt elhinni neki, mondhat bármit.

Anthem processzor volt akkor is és tényleg jó, de érdekes kérdés lenne, hogy melyik elem mennyit számít az összhatás tekintetében. Azért a hangfalakon van a fő hangsúly SZVSZ. Szerintem egy Marantz 7003 procival is remekelne a rendszer, de ahogy Farkinca is leírta, az otthoni Pioneer is másképpen szólt a KCS hangfalakkal.

A dinamika, térérzet és részletgazdagság érdekes kérdés.
Ha ezek a 100db közeli érzékenységű hangfalak kakaót kapnak, azért ott lesz dinamika.
A térérzet a proci és az LCR + egyforma egyéb hangfalak miatt megint jó.

A részletgazdagság valószínűleg nem olyan jó, de a részletek ott vannak, csak szerintem a kanapé-szorítás közben arra nem figyel senki. :D

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

Cutler írta:
2019.11.20., szer. 20:39
phyton71 írta:
2019.11.20., szer. 20:22
Cutler úgy értette,hogy megkapja a teljes tartományt a centersugárzó is,mint a frontok,mintha large állásba tennéd otthon a hangsugárzóidat.
Nem
Nem kapja meg egyik hangsugárzóm se.
Bass management van.
80Hz-en vágva vannak.
Ja,akkor valamit félreértettem,vagyis kevertem más rendszerével a tiédet,csak tudnám kiével,öregszem na. gondolkodik.gif

Avglas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 66

Hozzászólás Szerző: Avglas »

Mióta "lógó orral" távoztam Cutlertől a látogatásom után (tekintettel, hogy OLYAN élményt szeretnék otthon mint neki van :) ) és volt egy elvetemült gondolatoktól nem mentes 4 órás utam hazafelé (miszerint, hogy tudom átépíteni a kb fél éve elkészült szobát) azon töprengtem, hogy vajon milyen arányban játszik szerepet a hangsugárzó készlet és a processzor a végeredményben.

A legtöbb hozzászólás itt a hangsugárzókról szól, pedig - most már biztos vagyok benne, hogy - az az Anthem processzor NAGYBAN hozzájárul a kiváló összképhez.
Nyilván a mozis szettnek megvan a karakterisztikája, amit a megváltó életben nem lehet reprodukálni a 13-15cm-es mélyközepekkel szerelt eszközökkel.

VISZONT a dinamikát, térérzetet és részletgazdagságot meglehet közelíteni nem Pro hangfalszettel is. Jó processzálással és Sok-sok erős végfokkal 31_1_21.gif Ezek is mind a jó mozihang ismérvei, ebben szerintem megegyezhetünk

Aztán, az kinek melyik karakter a szimpatikus - már egyéni preferencia kérdése.

Tudom ,hogy a PRo Cinema attól az, hogy mozis hangfalakkal épül, de a végeredményhez a processzor is hozzájárul - és e mellett a legtöbb esetben elmegyünk.
Farkinca rendszerére nagyon kíváncsi vagyok - azt még nem hallottam, - hogy a Denonnal mit produkál majd.

és itt csatlakoznék rá Phyton71 gondolatára:
"Tehát én azt mondom ,hogy tényleg több úton,más szemlélettel is lehet tökéletes hangot elérni."

Félreértés ne essék - számomra továbbra is etalon a Cutler rendszere (no meg a DC nagyszobája:) ), és ha most építkeznék biztos ebbe az irányba mennék, viszont szerintem nem annyira fehér vagy fekete ez a téma - minta hogy néhány hozzászólásban ez kisarkításra kerül.

Szerencsés világban élünk, hogy mindenki meg tudja találni a magának tetsző irányt ;)

Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 970

Hozzászólás Szerző: Cutler »

phyton71 írta:
2019.11.20., szer. 20:22
Cutler úgy értette,hogy megkapja a teljes tartományt a centersugárzó is,mint a frontok,mintha large állásba tennéd otthon a hangsugárzóidat.
Nem
Nem kapja meg egyik hangsugárzóm se.
Bass management van.
80Hz-en vágva vannak.

Cutler
Beköltözött
Beköltözött

junior19 írta:
2019.11.20., szer. 20:18
"Amúgy ezeknél nem is lehet igazából center hangról beszélni, mivel LCR-ek vannak. Tehát mindhárom frontoldaliból ugyanúgy szólal meg minden."

Ezt kifejtenéd, hogyan is gondoltad? Mert számomra ez új. Ha egy anyagon, például zenei BD-én az ének a center csatornára van keverve csak, az mitől fog megszólalni a frontokon is csak azért, mert lcr-t használunk, s nem hifi hangszórókat?
Mitől tudná az a proci, vagy végfok, hogy most lcr van a lánc végén vagy nem?
Ha pedig megváltozik, s a frontokra is kerül valami, akkor ott valami nem kóser.
Azt írtam, hogy úgyanúgy szólal meg.
Nem pedig azt, hogy ugyanaz.
Ezzel arra akartam célozni, ha például egy filmben, mondjuk párbeszéd alkalmával mozog a kamera és emiatt változik a szereplők helyzete a képen, az LCR-eknek mindegy, mivel egyformák és így ugyanúgy szól a hang, ha balról, ha jobbról vagy ha középről szól.
De akár ez lehet, egy a vásznon egyik irányból a másikba végighaladó autó vagy vonat hangja is, ami teljesen egyformán szól végig. Erre gondoltam, amikor a fentieket írtam.

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

junior19 írta:
2019.11.20., szer. 20:18
"Amúgy ezeknél nem is lehet igazából center hangról beszélni, mivel LCR-ek vannak. Tehát mindhárom frontoldaliból ugyanúgy szólal meg minden."

Ezt kifejtenéd, hogyan is gondoltad? Mert számomra ez új. Ha egy anyagon, például zenei BD-én az ének a center csatornára van keverve csak, az mitől fog megszólalni a frontokon is csak azért, mert lcr-t használunk, s nem hifi hangszórókat?
Ha pedig megváltozik, s a frontokra is kerül valami, akkor ott valami nem kóser.

junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 27

Hozzászólás Szerző: junior19 »

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Cutler írta:
Szóval az öblös centerhang nem azt jelenti, hogy mindenkinek öblös lesz a hangja.
Persze, én így gondoltam, de farkinca is szerintem.

Idéznék egy legutóbbi véleményt.

"A szokásos demó jelenetekből csemegéztünk,amiket már anno az ML-ekkel is végigpörgettünk.
Hatalmas dinamika,kellő részletezéssel és kifogyhatatlan hangerő.
A "John Wick-2" végén a szálloda halljában a dígó csávó fejbelövését "visszatapsoltam" még egyszer kértem,mert fantasztikus volt.No nem a látvány hanem az öblös kaliber hang miatt.
Egy remek példa a magas hangok részletes bemutatására a R.P.One verseny jeleneteiben a pénzérmék csengése, a mélyebb szekcióra pedig a versenyző gépek erejét mutató "köbcenti hang!" A becsapódó bontógolyó és Kong hangja több, mint meggyőző."

"i: Csak hogy mennyire meggyőző volt,amit láttam és hallottam:
Ma egy hét elteltével elkezdtem a terasz mögötti füves területet méregetni mérőszalaggal és kitűztem egy 7m x 4,5m-tert, hogy mekkora alapterület áll rendelkezésre a .......... :rolleyes:"

Bocsánat az újra ollózásért, de ez a lényege a dolognak.
A többi véleményt nem teszem be, de érdemes végigpörgetni újra.
:smile32:

phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég

Annyival szálnék be a PA-s vonal zenei elemzésébe,hogy az én OB falaim amiben oldalanként 2db 30cm szélessávú + egy izmos szalagsugárzó található,mikor zenén megszólal,bizony igen élethűen tud iszonyat dinamikával megszólalni,vokál meg fantasztikus,talán a legjobb hang amit valaha hallottam otthoni falakból.Tehát én azt mondom ,hogy tényleg több úton,más szemlélettel is lehet tökéletes hangot elérni.

Cutler
Beköltözött
Beköltözött

DeLorean írta:
2019.11.20., szer. 16:43
Akikkel beszélgetsz nem öblös a hangjuk, de ha elmész a moziba, ott bizony az.
Erre azért reagálnék pár szóban, mert szerintem Farkinca felvetését rosszul értelmezték és pl Tonyka el is vitte félre kissé ezt az irányt.
Ezt csak azért szerettem volna hozzátenni, hogy ne az a fals nézet maradjon fenn, hogy a Pro rendszerek centerhangja csak öblösen tud szólni, kivétel nélkül.
Amúgy ezeknél nem is lehet igazából center hangról beszélni, mivel LCR-ek vannak. Tehát mindhárom frontoldaliból ugyanúgy szólal meg minden. Ez sem hátrány a hagyományos szettekhez képest, ahol a center azért kicsit mindig más, mint a front pár.

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Tonyka írta:
2019.11.20., szer. 17:19
Nah hát meg is válaszoltad magad, amikor beszélgetsz nem öblös, a moziban meg az, ennyi nincs tovább mit magyarázni ezen. Egyetértünk, a mozihoz jobb, hisz ott ezt hallod. Ha a valóságos hangmegjelenítést vesszük górcső alá, amit kifejtettem odaát, akkor meg rosszabb. Mert közel nem ezzel a céllal készült. A mozinak a mozi a minőségi mércéje, amint látjuk ezt nem nehéz megugrani. Akinek a moziban hallható hang etalon annak nincs tovább. Aki mást keres annak meg van másik ösvény. Nekem a moziban hallható hang sosem volt etalon, de ez legyen az én bajom. Tévedsz ha azt gondolod fáj, dehogy fáj. Most minden fehérnek látszik pedig dehogy. De már így is túl sokat foglalkoztam ezzel. Mindenkinek gratulálok a rendszeréhez, és az egyéni beállításomat félre téve, továbbra is szívesen hallgatok meg ilyen rendszereket.
Azt hittem, hogy házimoziról beszélünk.
A filmeket meg "mozira" készítik - gondolom én - referencia hangerő torzítás és egyebek nélkül.
gondolkodik.gif

Nem olyan egyszerű megugrani azért, de az is biztos, hogy kell hozzá szemléletváltás.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1207

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Szerintem mikor öblös hangot említünk, arra gondolunk, hogy amikor olyan kell legyen, akkor tud olyan lenni. Nem pedig arra, hogy mindig minden úgy szól. Én legalábbis biztosan így értem.

Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2534

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

DeLorean írta:

Én nem értek egyet az írásoddal sem a saját topikodban, sem itt.
Nincs HIFI és pro vonal. Nem számít egyáltalán, hogy mit hogyan használsz.

Csak a végeredmény számít, ami pedig a házimozi.

Más szemüvegen keresztül nézed a dolgokat és nem látod a fától az erdőt.

A pro vonal a "nagymozis" hangzást nyújtja akár otthoni környezetben is. Valóban szörnyekkel és gagyi kábelekkel és még gagyibb erősítőkkel.

A végeredmény pedig az, amit mondjuk a Cutler szobáját meglátogatók és meghallgatók írtak.
Ez van!
Sajnos, vagy nem sajnos - el kell fogadni.

A végeredmény pedig jobb. Nekem is fáj, hidd el!

Remélem nem gázoltam senkinek a lelkébe, most kicsit keményebben fogalmaztam.
Én így gondolom.
Nah hát meg is válaszoltad magad, amikor beszélgetsz nem öblös, a moziban meg az, ennyi nincs tovább mit magyarázni ezen. Egyetértünk, a mozihoz jobb, hisz ott ezt hallod. Ha a valóságos hangmegjelenítést vesszük górcső alá, amit kifejtettem odaát, akkor meg rosszabb. Mert közel nem ezzel a céllal készült. A mozinak a mozi a minőségi mércéje, amint látjuk ezt nem nehéz megugrani. Akinek a moziban hallható hang etalon annak nincs tovább. Aki mást keres annak meg van másik ösvény. Nekem a moziban hallható hang sosem volt etalon, de ez legyen az én bajom. Tévedsz ha azt gondolod fáj, dehogy fáj. Most minden fehérnek látszik pedig dehogy. De már így is túl sokat foglalkoztam ezzel. Mindenkinek gratulálok a rendszeréhez, és az egyéni beállításomat félre téve, továbbra is szívesen hallgatok meg ilyen rendszereket.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Ő Sanyibácsi? gondolkodik.gif

Te át akarsz engem verni, vagy téged vertek át.
:D

szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1462

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

DeLorean írta:
Tonyka írta:
2019.11.20., szer. 15:13
Mindkét oldalon gondok vannak, emberi tényező, valakinek mindig okosabbnak, jobbnak kell lennie a másiknál.
89932.gif
89932.gif (2.38 MiB) Megtekintve 478 alkalommal
Sony VPL-VW270ES, Epson EH-TW9400
Screenline Fashion 136" Diamond 4K
Egreat A10 V2 Pro
Anthem AVM60
EMOTIVA XPA Gen3 7+5 ch.
MILLER & KREISEL S150/MP150/IC95 
3db. SVS SB4000 Tower
AQ, IsoTek, Supra, Inakustik

laszlo.szepesi@avmax.hu
AVmax Rendszertechnika

Cutler
Beköltözött
Beköltözött

szepi0808 írta:
2019.11.20., szer. 16:42
:kave:
Nem az a lények kinél, hanem, hogy mit.
Szerintem az is lényeg, hogy kinél. Ha nem az lett volna, akkor nem említed meg.
De igazából a mit se derült ki konkrétan.
A 9400 meg volt említve, ahogy a 270-es Sony is. A 4K dlp nem volt nevesítve.
A Prohardveren is csak annyi van, hogy 0,67-es prémium dlp.

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Tonyka írta:
2019.11.20., szer. 15:13
Mindkét oldalon gondok vannak, emberi tényező, valakinek mindig okosabbnak, jobbnak kell lennie a másiknál.
Én nem értek egyet az írásoddal sem a saját topikodban, sem itt.
Nincs HIFI és pro vonal. Nem számít egyáltalán, hogy mit hogyan használsz.

Csak a végeredmény számít, ami pedig a házimozi.

Más szemüvegen keresztül nézed a dolgokat és nem látod a fától az erdőt.

A pro vonal a "nagymozis" hangzást nyújtja akár otthoni környezetben is. Valóban szörnyekkel és gagyi kábelekkel és még gagyibb erősítőkkel.

A végeredmény pedig az, amit mondjuk a Cutler szobáját meglátogatók és meghallgatók írtak.
Ez van!
Sajnos, vagy nem sajnos - el kell fogadni.

A végeredmény pedig jobb. Nekem is fáj, hidd el!

Én így gondolom.

szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1462

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

:kave:
Nem az a lények kinél, hanem, hogy mit.
Sony VPL-VW270ES, Epson EH-TW9400
Screenline Fashion 136" Diamond 4K