Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pro Cinema az otthonunkban

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

junior19 írta:
2019.11.20., szer. 20:18
"Amúgy ezeknél nem is lehet igazából center hangról beszélni, mivel LCR-ek vannak. Tehát mindhárom frontoldaliból ugyanúgy szólal meg minden."

Ezt kifejtenéd, hogyan is gondoltad? Mert számomra ez új. Ha egy anyagon, például zenei BD-én az ének a center csatornára van keverve csak, az mitől fog megszólalni a frontokon is csak azért, mert lcr-t használunk, s nem hifi hangszórókat?
Mitől tudná az a proci, vagy végfok, hogy most lcr van a lánc végén vagy nem?
Ha pedig megváltozik, s a frontokra is kerül valami, akkor ott valami nem kóser.
Azt írtam, hogy úgyanúgy szólal meg.
Nem pedig azt, hogy ugyanaz.
Ezzel arra akartam célozni, ha például egy filmben, mondjuk párbeszéd alkalmával mozog a kamera és emiatt változik a szereplők helyzete a képen, az LCR-eknek mindegy, mivel egyformák és így ugyanúgy szól a hang, ha balról, ha jobbról vagy ha középről szól.
De akár ez lehet, egy a vásznon egyik irányból a másikba végighaladó autó vagy vonat hangja is, ami teljesen egyformán szól végig. Erre gondoltam, amikor a fentieket írtam.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

junior19 írta:
2019.11.20., szer. 20:18
"Amúgy ezeknél nem is lehet igazából center hangról beszélni, mivel LCR-ek vannak. Tehát mindhárom frontoldaliból ugyanúgy szólal meg minden."

Ezt kifejtenéd, hogyan is gondoltad? Mert számomra ez új. Ha egy anyagon, például zenei BD-én az ének a center csatornára van keverve csak, az mitől fog megszólalni a frontokon is csak azért, mert lcr-t használunk, s nem hifi hangszórókat?
Mitől tudná az a proci, vagy végfok, hogy most lcr van a lánc végén vagy nem?
Ha pedig megváltozik, s a frontokra is kerül valami, akkor ott valami nem kóser.
Cutler úgy értette,hogy megkapja a teljes tartományt a centersugárzó is,mint a frontok,mintha large állásba tennéd otthon a hangsugárzóidat.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 07:40
Értékelés: 28

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: junior19 »

"Amúgy ezeknél nem is lehet igazából center hangról beszélni, mivel LCR-ek vannak. Tehát mindhárom frontoldaliból ugyanúgy szólal meg minden."

Ezt kifejtenéd, hogyan is gondoltad? Mert számomra ez új. Ha egy anyagon, például zenei BD-én az ének a center csatornára van keverve csak, az mitől fog megszólalni a frontokon is csak azért, mert lcr-t használunk, s nem hifi hangszórókat?
Mitől tudná az a proci, vagy végfok, hogy most lcr van a lánc végén vagy nem?
Ha pedig megváltozik, s a frontokra is kerül valami, akkor ott valami nem kóser.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Cutler írta:
2019.11.20., szer. 17:34
Szóval az öblös centerhang nem azt jelenti, hogy mindenkinek öblös lesz a hangja.
Persze, én így gondoltam, de farkinca is szerintem.

Idéznék egy legutóbbi véleményt.

"A szokásos demó jelenetekből csemegéztünk,amiket már anno az ML-ekkel is végigpörgettünk.
Hatalmas dinamika,kellő részletezéssel és kifogyhatatlan hangerő.
A "John Wick-2" végén a szálloda halljában a dígó csávó fejbelövését "visszatapsoltam" még egyszer kértem,mert fantasztikus volt.No nem a látvány hanem az öblös kaliber hang miatt.
Egy remek példa a magas hangok részletes bemutatására a R.P.One verseny jeleneteiben a pénzérmék csengése, a mélyebb szekcióra pedig a versenyző gépek erejét mutató "köbcenti hang!" A becsapódó bontógolyó és Kong hangja több, mint meggyőző."

"i: Csak hogy mennyire meggyőző volt,amit láttam és hallottam:
Ma egy hét elteltével elkezdtem a terasz mögötti füves területet méregetni mérőszalaggal és kitűztem egy 7m x 4,5m-tert, hogy mekkora alapterület áll rendelkezésre a .......... :rolleyes:"

Bocsánat az újra ollózásért, de ez a lényege a dolognak.
A többi véleményt nem teszem be, de érdemes végigpörgetni újra.
:smile32:

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Annyival szálnék be a PA-s vonal zenei elemzésébe,hogy az én OB falaim amiben oldalanként 2db 30cm szélessávú + egy izmos szalagsugárzó található,mikor zenén megszólal,bizony igen élethűen tud iszonyat dinamikával megszólalni,vokál meg fantasztikus,talán a legjobb hang amit valaha hallottam otthoni falakból.Tehát én azt mondom ,hogy tényleg több úton,más szemlélettel is lehet tökéletes hangot elérni.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

DeLorean írta:
2019.11.20., szer. 16:43
Akikkel beszélgetsz nem öblös a hangjuk, de ha elmész a moziba, ott bizony az.
Erre azért reagálnék pár szóban, mert szerintem Farkinca felvetését rosszul értelmezték és pl Tonyka el is vitte félre kissé ezt az irányt.
Szóval az öblös centerhang nem azt jelenti, hogy mindenkinek öblös lesz a hangja. Egy Ryan Reynolds hang soha nem öblös, még a KCS hangfalakon sem. Ahogy mondjuk Tom Hardy hangja sem öblös a Venomban. Viszont a szörny Venom, na az olyan öblös, testes, amit 13centis mélyekkel ellátott center nem nagyon tud visszaadni.
Ezt csak azért szerettem volna hozzátenni, hogy ne az a fals nézet maradjon fenn, hogy a Pro rendszerek centerhangja csak öblösen tud szólni, kivétel nélkül.
Amúgy ezeknél nem is lehet igazából center hangról beszélni, mivel LCR-ek vannak. Tehát mindhárom frontoldaliból ugyanúgy szólal meg minden. Ez sem hátrány a hagyományos szettekhez képest, ahol a center azért kicsit mindig más, mint a front pár.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Tonyka írta:
2019.11.20., szer. 17:19
Nah hát meg is válaszoltad magad, amikor beszélgetsz nem öblös, a moziban meg az, ennyi nincs tovább mit magyarázni ezen. Egyetértünk, a mozihoz jobb, hisz ott ezt hallod. Ha a valóságos hangmegjelenítést vesszük górcső alá, amit kifejtettem odaát, akkor meg rosszabb. Mert közel nem ezzel a céllal készült. A mozinak a mozi a minőségi mércéje, amint látjuk ezt nem nehéz megugrani. Akinek a moziban hallható hang etalon annak nincs tovább. Aki mást keres annak meg van másik ösvény. Nekem a moziban hallható hang sosem volt etalon, de ez legyen az én bajom. Tévedsz ha azt gondolod fáj, dehogy fáj. Most minden fehérnek látszik pedig dehogy. De már így is túl sokat foglalkoztam ezzel. Mindenkinek gratulálok a rendszeréhez, és az egyéni beállításomat félre téve, továbbra is szívesen hallgatok meg ilyen rendszereket.
Azt hittem, hogy házimoziról beszélünk.
A filmeket meg "mozira" készítik - gondolom én - referencia hangerő torzítás és egyebek nélkül.
gondolkodik.gif

Nem olyan egyszerű megugrani azért, de az is biztos, hogy kell hozzá szemléletváltás.
:smile32:

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Szerintem mikor öblös hangot említünk, arra gondolunk, hogy amikor olyan kell legyen, akkor tud olyan lenni. Nem pedig arra, hogy mindig minden úgy szól. Én legalábbis biztosan így értem.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

DeLorean írta:
2019.11.20., szer. 16:43


Én nem értek egyet az írásoddal sem a saját topikodban, sem itt.
Nincs HIFI és pro vonal. Nem számít egyáltalán, hogy mit hogyan használsz.

Csak a végeredmény számít, ami pedig a házimozi.

Más szemüvegen keresztül nézed a dolgokat és nem látod a fától az erdőt.
Akikkel beszélgetsz nem öblös a hangjuk, de ha elmész a moziba, ott bizony az.

A pro vonal a "nagymozis" hangzást nyújtja akár otthoni környezetben is. Valóban szörnyekkel és gagyi kábelekkel és még gagyibb erősítőkkel.

A végeredmény pedig az, amit mondjuk a Cutler szobáját meglátogatók és meghallgatók írtak.
Ez van!
Sajnos, vagy nem sajnos - el kell fogadni.

A végeredmény pedig jobb. Nekem is fáj, hidd el!

Remélem nem gázoltam senkinek a lelkébe, most kicsit keményebben fogalmaztam.
Én így gondolom.
:smile32:
Nah hát meg is válaszoltad magad, amikor beszélgetsz nem öblös, a moziban meg az, ennyi nincs tovább mit magyarázni ezen. Egyetértünk, a mozihoz jobb, hisz ott ezt hallod. Ha a valóságos hangmegjelenítést vesszük górcső alá, amit kifejtettem odaát, akkor meg rosszabb. Mert közel nem ezzel a céllal készült. A mozinak a mozi a minőségi mércéje, amint látjuk ezt nem nehéz megugrani. Akinek a moziban hallható hang etalon annak nincs tovább. Aki mást keres annak meg van másik ösvény. Nekem a moziban hallható hang sosem volt etalon, de ez legyen az én bajom. Tévedsz ha azt gondolod fáj, dehogy fáj. Most minden fehérnek látszik pedig dehogy. De már így is túl sokat foglalkoztam ezzel. Mindenkinek gratulálok a rendszeréhez, és az egyéni beállításomat félre téve, továbbra is szívesen hallgatok meg ilyen rendszereket.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Ő Sanyibácsi? gondolkodik.gif

Te át akarsz engem verni, vagy téged vertek át.
:D

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

DeLorean írta:
2019.11.20., szer. 16:43
Tonyka írta:
2019.11.20., szer. 15:13
Mindkét oldalon gondok vannak, emberi tényező, valakinek mindig okosabbnak, jobbnak kell lennie a másiknál.
Remélem nem gázoltam senkinek a lelkébe, most kicsit keményebben fogalmaztam.
89932.gif
89932.gif (2.38 MiB) Megtekintve 1133 alkalommal
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

szepi0808 írta:
2019.11.20., szer. 16:42
:kave:
Nem az a lények kinél, hanem, hogy mit.
Szerintem az is lényeg, hogy kinél. Ha nem az lett volna, akkor nem említed meg.
De igazából a mit se derült ki konkrétan.
A 9400 meg volt említve, ahogy a 270-es Sony is. A 4K dlp nem volt nevesítve.
A Prohardveren is csak annyi van, hogy 0,67-es prémium dlp.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Tonyka írta:
2019.11.20., szer. 15:13
Mindkét oldalon gondok vannak, emberi tényező, valakinek mindig okosabbnak, jobbnak kell lennie a másiknál.
Én nem értek egyet az írásoddal sem a saját topikodban, sem itt.
Nincs HIFI és pro vonal. Nem számít egyáltalán, hogy mit hogyan használsz.

Csak a végeredmény számít, ami pedig a házimozi.

Más szemüvegen keresztül nézed a dolgokat és nem látod a fától az erdőt.
Akikkel beszélgetsz nem öblös a hangjuk, de ha elmész a moziba, ott bizony az.

A pro vonal a "nagymozis" hangzást nyújtja akár otthoni környezetben is. Valóban szörnyekkel és gagyi kábelekkel és még gagyibb erősítőkkel.

A végeredmény pedig az, amit mondjuk a Cutler szobáját meglátogatók és meghallgatók írtak.
Ez van!
Sajnos, vagy nem sajnos - el kell fogadni.

A végeredmény pedig jobb. Nekem is fáj, hidd el!

Remélem nem gázoltam senkinek a lelkébe, most kicsit keményebben fogalmaztam.
Én így gondolom.
:smile32:

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

:kave:
Nem az a lények kinél, hanem, hogy mit.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

DeLorean írta:
2019.11.20., szer. 16:32
szepi0808 írta:
2019.11.20., szer. 16:11
Csata van? Nem is tudtam, azt hittem, csak beszélgetünk, meg eszmét cserélünk :)
Mivel Cutlert nem hagyja nyugodni a dolog, de ott nem szólsz hozzá.
Ki az a Sanyibácsi?
:quetionmark:
Érdekel, mert nem találom ki. Se nem fórumos név, se nem a rendes neve. Ezért nem kellene becézgetni senkit és akkor egyből világos lenne kiről is van szó. De talán csak elmondja, ha már beleszőtte a mondandójába.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

szepi0808 írta:
2019.11.20., szer. 16:11
Csata van? Nem is tudtam, azt hittem, csak beszélgetünk, meg eszmét cserélünk :)
Mivel Cutlert nem hagyja nyugodni a dolog, de ott nem szólsz hozzá.
Ki az a Sanyibácsi?
:quetionmark:

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Farkinca71 írta:
2019.11.20., szer. 15:42
szepi0808 írta:
2019.11.20., szer. 15:30
Farkinca71 írta:
2019.11.20., szer. 09:30
akik még keresik azt a kis plusszt ami a mozis rendszerükből hiányzik
Milyen pluszra gondolsz? Hangnyomásra?
Minap járt pl nálam egy hifis konfiggal rendelkező kollega, akinek a rendszerét hallottam én is, nagyon fasza, de mindketten egyöntetüen azt mondtuk rá, ő is a sajátjára, hogy valami hiányzik. S egyszerre vágtuk rá hogy vékony a hangja. Ezért érdekelte a szubom ! Neki tetszett. Ő tudja miről beszélek, ha akar hozzászól én nem rángatom bele ebbe a csatározásba ! :D
Pl ilyenek hiányoznak, amiről hallottam az általában a basszus más karakterisztikája az esetek többségében ! Nálam is ez volt a klipschekkel ! :D
Csata van? Nem is tudtam, azt hittem, csak beszélgetünk, meg eszmét cserélünk :)
Mivel, aki ismer én is mélyfanatikus vagyok, ezért nagyon fontos számomra, hogy az odabasszon rendesen, de azt pontosan, gyorsan és precízen, ami mostanra már nagyjából meg is van ebben a szobában, így nagyon nincs hiányérzetem. De már megint ott kötünk ki, hogy használtan, olcsóbban megvehető a pro, bár már szerintem mindent felvásároltál a környező országokból, így már nincs eladó használt kcs :D
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

szepi0808 írta:
2019.11.20., szer. 15:30
Farkinca71 írta:
2019.11.20., szer. 09:30
akik még keresik azt a kis plusszt ami a mozis rendszerükből hiányzik
Milyen pluszra gondolsz? Hangnyomásra?
Minap járt pl nálam egy hifis konfiggal rendelkező kollega, akinek a rendszerét hallottam én is, nagyon fasza, de mindketten egyöntetüen azt mondtuk rá, ő is a sajátjára, hogy valami hiányzik. S egyszerre vágtuk rá hogy vékony a hangja. Ezért érdekelte a szubom ! Neki tetszett. Ő tudja miről beszélek, ha akar hozzászól én nem rángatom bele ebbe a csatározásba ! :D
Pl ilyenek hiányoznak, amiről hallottam az általában a basszus más karakterisztikája az esetek többségében ! Nálam is ez volt a klipschekkel ! :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Farkinca71 írta:
2019.11.20., szer. 15:20
Ha te elmentél meghallgatni ilyat akkor respect ! :tutiok: Egyébként is ahogy írtam, egyetértek veled ! :smile32:
Fogalmazzunk úgy találkoztam már párral. Egésszel is, és részben Pro-val is. Ezért meg is értem akit megnyer magának. Ettől ahogy írtam, még nem kell a Hifi iparágat tűzre vetni, ők is adnak, csak más megközelítéssel. Sokan a Pro tulajdonosok közül, sok szép évet és élményt köszönhetnek nekik.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Farkinca71 írta:
2019.11.20., szer. 09:30
akik még keresik azt a kis plusszt ami a mozis rendszerükből hiányzik
Milyen pluszra gondolsz? Hangnyomásra?
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Tonyka írta:
2019.11.20., szer. 15:13
Mindkét oldalon gondok vannak, emberi tényező, valakinek mindig okosabbnak, jobbnak kell lennie a másiknál.

Vegyük az írásodat, amiben kiemeled, h sokan váltottak Hifi cuccokróll Pro-ra. Ezzel akarod (ön)igazolni az egyfajta felsőbbséget. Itt kezdődnek a gondok. Ezt nehezen viseli a másik tábor. Amúgy kéne, ;) de hát fordítva ugyanez a helyzet. :D Ha megemlíti valaki, h nem tartja a Pro vonalat különösen minőséginek, ugyanez történik. Elmondok egy történetet. Több évvel ezelőtt az egyik kiállításon ott álltam én, és ott állt Cutler. Nagyon tetszett neki az ott hallott nagy mozis hang. Nagyon lelkes lett, sztem ott találta meg ő az útját igazán. Nekem is tetszett a produkció, de én visszafogottan nyilatkoztam. Nem éreztem teljesen a magaménak minden tekintetben. Az én utam más lett, de a mai napig nem kételkedem benne, h nagyszerű mozi hangot kalapált össze. Sok kilométer van az ő talpában is, kitűzött egy célt, időközben megérkeztek a lehetőségek is, szóval révbe ért. Ettől függetlenül, h a hobbiban más a meglátásunk, más - más fontos mindkettőnknek a mai napig nem ócsároljuk egymást. A nem hallott Pro rendszert valószínűleg nem nekem címezted, mert aki ismer az tudja, h rengeteg van abból a bizonyos " kilométerből " az én lábamban is. A hamarosan elkészülő új Pro mozit biztosan meglátogatom én is. Egyszerűen különbözőek vagyunk, mások az elvárásaink. Talán te voltál aki az öblös center hangot dicsérte. Én sosem tennék ilyet. Nekem a center ne legyen öblös, akikkel beszélgetek, egy embernek sem öblös a hangja. Amit lehet azt én viszonyítom, így kergetem, ami amúgy tök agyrém részemről :D Szóval kergetem a valósághű megszólalást. Nekem a center legyen tiszta, a dialógusok jól érthetők, az orgánumok jól megkülönböztethetők. Kenegesse vajjal a fülemet, de ne öblösséggel. Megint csak ettől függetlenül viszont elhiszem neked, h neked ez jelenti az igazi center mozis hangot, hisz a moziban is ilyennek hallod. Ki vagyok én, h ezt elvegyem tőled, ráadásnak lehet neked van igazad, és az úgy jó. Elfogadom, h másképp értékeled a " jó " hangot. Mindenki ezt teszi, mindennek vannak szimpatizánsai, és ellendrukkerei. A gond akkor kezdődik amikor az egyik azt gondolja én tudom a tutit, ti hülyék vagytok. No és ez fordítva is. Pedig nagy tuti nincs, sztem legalább is nem létezik olyan tuti jó ami minden embernek megfelel. A tuti jó mindig személy függő, ki mit vár el az adott dologtól. Az elvárások meg mások, hiába egy ugyanaz a fő téma. :smile32:
Félreértettél most egy kicsit ! Most kivételesen nem akartam azt bizonygatni hogy a pros vonal milyen fasza ! (Pedig az ! :D ) Amit most írni akartam, az hogy nekem az a bajom hogy akik leszólják pros vonalat azok a fáradságot sem veszik hogy meghallgassák ! Ennyi ! Hogy kinek milyen hang tetszik az megint más történet ! Ha te elmentél meghallgatni ilyat akkor respect ! :tutiok: Egyébként is ahogy írtam, egyetértek veled ! :smile32:
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Tonyka írta:
2019.11.20., szer. 15:13
Mindkét oldalon gondok vannak, emberi tényező, valakinek mindig okosabbnak, jobbnak kell lennie a másiknál.

Vegyük az írásodat, amiben kiemeled, h sokan váltottak Hifi cuccokróll Pro-ra. Ezzel akarod (ön)igazolni az egyfajta felsőbbséget. Itt kezdődnek a gondok. Ezt nehezen viseli a másik tábor. Amúgy kéne, ;) de hát fordítva ugyanez a helyzet. :D Ha megemlíti valaki, h nem tartja a Pro vonalat különösen minőséginek, ugyanez történik. Elmondok egy történetet. Több évvel ezelőtt az egyik kiállításon ott álltam én, és ott állt Cutler. Nagyon tetszett neki az ott hallott nagy mozis hang. Nagyon lelkes lett, sztem ott találta meg ő az útját igazán. Nekem is tetszett a produkció, de én visszafogottan nyilatkoztam. Nem éreztem teljesen a magaménak minden tekintetben. Az én utam más lett, de a mai napig nem kételkedem benne, h nagyszerű mozi hangot kalapált össze. Sok kilométer van az ő talpában is, kitűzött egy célt, időközben megérkeztek a lehetőségek is, szóval révbe ért. Ettől függetlenül, h a hobbiban más a meglátásunk, más - más fontos mindkettőnknek a mai napig nem ócsároljuk egymást. A nem hallott Pro rendszert valószínűleg nem nekem címezted, mert aki ismer az tudja, h rengeteg van abból a bizonyos " kilométerből " az én lábamban is. A hamarosan elkészülő új Pro mozit biztosan meglátogatom én is. Egyszerűen különbözőek vagyunk, mások az elvárásaink. Talán te voltál aki az öblös center hangot dicsérte. Én sosem tennék ilyet. Nekem a center ne legyen öblös, akikkel beszélgetek, egy embernek sem öblös a hangja. Amit lehet azt én viszonyítom, így kergetem, ami amúgy tök agyrém részemről :D Szóval kergetem a valósághű megszólalást. Nekem a center legyen tiszta, a dialógusok jól érthetők, az orgánumok jól megkülönböztethetők. Kenegesse vajjal a fülemet, de ne öblösséggel. Megint csak ettől függetlenül viszont elhiszem neked, h neked ez jelenti az igazi center mozis hangot, hisz a moziban is ilyennek hallod. Ki vagyok én, h ezt elvegyem tőled, ráadásnak lehet neked van igazad, és az úgy jó. Elfogadom, h másképp értékeled a " jó " hangot. Mindenki ezt teszi, mindennek vannak szimpatizánsai, és ellendrukkerei. A gond akkor kezdődik amikor az egyik azt gondolja én tudom a tutit, ti hülyék vagytok. No és ez fordítva is. Pedig nagy tuti nincs, sztem legalább is nem létezik olyan tuti jó ami minden embernek megfelel. A tuti jó mindig személy függő, ki mit vár el az adott dologtól. Az elvárások meg mások, hiába egy ugyanaz a fő téma. :smile32:
Félreértettél most egy kicsit ! Most kivételesen nem akartam azt bizonygatni hogy a pros vonal milyen fasza ! (Pedig az ! :D ) Amit most írni akartam, az hogy nekem az a bajom hogy akik leszólják pros vonalat azok a fáradságot sem veszik hogy meghallgassák ! Ennyi ! Hogy kinek milyen hang tetszik az megint más történet ! Ha te elmentél meghallgatni ilyet akkor respect ! :tutiok: Egyébként is ahogy írtam, egyetértek veled ! :smile32:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Farkinca71 2019.11.20., szer. 15:21-kor.
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Mindkét oldalon gondok vannak, emberi tényező, valakinek mindig okosabbnak, jobbnak kell lennie a másiknál.

Vegyük az írásodat, amiben kiemeled, h sokan váltottak Hifi cuccokróll Pro-ra. Ezzel akarod (ön)igazolni az egyfajta felsőbbséget. Itt kezdődnek a gondok. Ezt nehezen viseli a másik tábor. Amúgy kéne, ;) de hát fordítva ugyanez a helyzet. :D Ha megemlíti valaki, h nem tartja a Pro vonalat különösen minőséginek, ugyanez történik. Elmondok egy történetet. Több évvel ezelőtt az egyik kiállításon ott álltam én, és ott állt Cutler. Nagyon tetszett neki az ott hallott nagy mozis hang. Nagyon lelkes lett, sztem ott találta meg ő az útját igazán. Nekem is tetszett a produkció, de én visszafogottan nyilatkoztam. Nem éreztem teljesen a magaménak minden tekintetben. Az én utam más lett, de a mai napig nem kételkedem benne, h nagyszerű mozi hangot kalapált össze. Sok kilométer van az ő talpában is, kitűzött egy célt, időközben megérkeztek a lehetőségek is, szóval révbe ért. Ettől függetlenül, h a hobbiban más a meglátásunk, más - más fontos mindkettőnknek a mai napig nem ócsároljuk egymást. A nem hallott Pro rendszert valószínűleg nem nekem címezted, mert aki ismer az tudja, h rengeteg van abból a bizonyos " kilométerből " az én lábamban is. A hamarosan elkészülő új Pro mozit biztosan meglátogatom én is. Egyszerűen különbözőek vagyunk, mások az elvárásaink. Talán te voltál aki az öblös center hangot dicsérte. Én sosem tennék ilyet. Nekem a center ne legyen öblös, akikkel beszélgetek, egy embernek sem öblös a hangja. Amit lehet azt én viszonyítom, így kergetem, ami amúgy tök agyrém részemről :D Szóval kergetem a valósághű megszólalást. Nekem a center legyen tiszta, a dialógusok jól érthetők, az orgánumok jól megkülönböztethetők. Kenegesse vajjal a fülemet, de ne öblösséggel. Megint csak ettől függetlenül viszont elhiszem neked, h neked ez jelenti az igazi center mozis hangot, hisz a moziban is ilyennek hallod. Ki vagyok én, h ezt elvegyem tőled, ráadásnak lehet neked van igazad, és az úgy jó. Elfogadom, h másképp értékeled a " jó " hangot. Mindenki ezt teszi, mindennek vannak szimpatizánsai, és ellendrukkerei. A gond akkor kezdődik amikor az egyik azt gondolja én tudom a tutit, ti hülyék vagytok. No és ez fordítva is. Pedig nagy tuti nincs, sztem legalább is nem létezik olyan tuti jó ami minden embernek megfelel. A tuti jó mindig személy függő, ki mit vár el az adott dologtól. Az elvárások meg mások, hiába egy ugyanaz a fő téma. :smile32:
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Sziasztok !

Itt reagálnék Tonyka saját topikjában tett, számomra nagyon szimpatikus és kulturált kommentjére (viewtopic.php?f=104&t=78489#p2436865) , de ott nem akartam offolni és biztos vagyok benne hogy fogok hideget és meleget kapni !. Azt hiszem és szeretném hogy hozzászólásom nagymértékben tolmácsolja minden pros cuccal rendelkező, vagy leendő tulaj, vagy csak szimpatizáns véleményét ! :D Tonyka a kommentjében csak két dolgot felejtett ki véleményem szerint. Egy, az előzményeit, kettő, az okait ennek az ellenségeskedésnek és személyeskedésnek a két tábor között, pro kontra hifi.
Én, személy szerint, és azt hiszem ez a helyzet a többi pros fórumtársal is, azért kaptam fel a vizet eggyes fórumtársakra, bár tisztelve a hosszú több éves tapasztalatukat, hogy olyan eszközökre és konfigokra tettek lenéző megjegyzések amit személyesen meg sem hallgattak, csak olvastak róluk, s mi több, egyesek még meg sem akarják hallgatni ! :D
Én és a pros társaim, időt és kilómétert nem sajnálva, meglátogattuk azon fórumtársakat, akiknek már volt ilyen pros eszközük és meghallgattuk és levontuk a következtetéseket. Többen itt a pros kollegák közül felajánlottuk hogy jöjjön el az illető egy demóra, én még személyesen felajánlottam hogy az egyik 76 kg-os szubomat berakom a saját kocsimba és elviszem az illető saját szobájába egy demóra, de akkor már merev ellenkezésbe ütköztünk.
A másik ok szerintem az, hogy bár ez egy nyilvános fórum, nyilvános topikokkal, de az adott topikot olyanok látogatják akiket érdekel az adott topik, jelen esetben ez a "Pro Cinema az otthonunkban" és azért jönnek be hogy infót és tapasztalatokat cseréljenek, nem pedig azért hogy trollkodjanak.
Nyilvánvaló hogy nem minden hifista ért egyet a mi irányvonalunkkal, ez teljesen természetes. De azt ne várja senki, hogy ha beír lehúzos vagy lenézős kommenteket ebbe a topikba úgy hogy meg sem hallgatta az adott technikát, akkor mindenki tárt karokkal és mosolyogva fogja fogadni ! Valaki igen frappánsan fogalmazta meg ezt, olyan mintha az ateista bemegy a templomba mise alatt és elkezdi kitéríteni a hívőket ! :D Akinek ilyen szélsőséges véleménye van, az kéretik hogy menjen a megfelelő hifista fórumba és ott írja le a véleményét és akkor nem lesz felzúdulás ! Én személy szerint nem értek egyet a többszázezres kábelek vásárlásával, de nem megyek az adok-veszek rovatba, vagy a kábelekkel foglalkozó topikokba és kezdem lehúzni az éppen aktuális, a hifistáknak vagy mozis szentgrált jelentő akarmelyik kábelt, pláne úgy még az életemben nem volt a szobámban vagy a konfigomban, csak úgy a képek és az online leírások alapján ! :D
Ezt én személy szerint más kultúrált embertől ugyan ezt várom el. :D
Az is igaz hogy egyes kollegák, köztük én is, írtunk nem jó véleményeket egyes hifista termékekre, de azt hiszem minden esetben olyanokról amiket személyesen hallottunk vagy tulajdonunkban volt és aktívan használtunk! Azt sem kell elfelejteni, hogy a pros vélemények olyan emberektől jöttek legtöbbször akik több drága hifis konfigot elfogyasztottak már, vagy aktívan használnak pros eszközöket a hifis konfigukban kiegészitésként és van némi összehasnlítási alapjuk a két rendszer között!
Én mindazonáltal mindenkit arra buzditok hogy ássuk el a csatabárdot és élvezzük a filmeket, mindenki olyan rendszeren amit az izlése megkíván és a pénztárcája megenged. Mindenki bocsássa meg a gyermeki lelkesedésemet a pros irányvonal felé, de tudjátok be annak, hogy sok kellemes tapasztalatom volt és van vele és csak ezt szerettem volna továbbadni azon emberek számára akik még keresik azt a kis plusszt ami a mozis rendszerükből hiányzik, de ez igaz szerintem minden pros kollegára is ;peace; ! Elnézést a hosszú monológért, de ez kikivánkozott belőlem minden megbántási szándék nélkül !
Filmezésre fel és itt is világbéke ! leborulok.gif
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

-KP- írta:
2019.11.19., kedd 08:51
Farkinca71 írta:
2019.11.18., hétf. 15:21
Na ez a magas sugárzó van nálam is ! 13 kg és lentebb a kép viszonyításnak ! 1,5 literes ásványvizes palack mellette! :D
Egész jó hangja van filmzenén, de én nem vagyok nagyon muzikális és az én véleményem magam számára sem mérvadó ! :D De most már meghallgatok pár nagy felbontású zenét a régi klipscheimen és ezen és majd beszámolok !

IMG_5392.JPG
:quetionmark:
Még nem volt alkalmam zenélni, mert a filmeken élvezkedtem , szó szerint ! Egy 22" képernyő elött guggolva teszteltem ! ;peace;
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”