Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pro Cinema az otthonunkban

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

DeLorean írta:
2019.11.21., csüt. 08:20
Mit vársz valójában? Nem sokan lesznek, akik itt beírják, hogy igen én megmértem laborban és ez lett az eredmény.
Itt amatőr szinten, füllel, hallás után írják le a fórumosok a tapasztalataikat. Néhányan mérnek mikrofonnal hangnyomás görbét, de ez már a max.

Nekem van egy Blaupunkt PA15 hordozható hangfalam. 15''-os hangszóróval.
Rádiót szoktam vele hallgatni. Öblösen szól. Ahogy Szepi nekem régen mondta, hogy ő a "húsos mélyeket" szereti - olyan "húsosan". :D Ez közelebb visz a megoldáshoz? Nem hiszem.
Engem nem nagyon érdekel, hogy miért és nem is akarom megmérni...
:smile32:
A tapasztalati út nagyon bonyolult, ezért vannak technikai tények, adatok. Nem lehet a világ összes rendszerét meghallgatni. Például milyen jó, hogy ismerjük a teljesítmény fogalmát, így komolyan le lehet szűkíteni egy adott kört. Ha létezik a vékonyság fogalma és ez mondjuk nem jó, akkor tudnunk kell kiküszöbölni. Például Cutler ML-je vékony volt. Akkor ha vett volna mindegyik mellé még egyet, akkor öblösebb lett volna? Ha én nem akarok gagyi Pro hangsugárzókat, de öblös hangot akarok, akkor veszek a mostani Polk sugárzóimból szintén még 20-at?
Jó lenne érteni mit csinálunk. Nekem már az is elég lenne ha valaki leírná mit jelent a vékony hang?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BoRRoNeo 2019.11.21., csüt. 08:36-kor.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

BoRRoNeo írta:
2019.11.21., csüt. 07:43
De minden mögött van valami ideológia, itt a vékony-öblös hang az egyik, amit továbbra sem magyarázott meg senki. A hangszórómérettől függ? A teljes felülettől vagy csak a legnagyobb hangszóró számít?
Mit vársz valójában? Nem sokan lesznek, akik itt beírják, hogy igen én megmértem laborban és ez lett az eredmény.
Itt amatőr szinten, füllel, hallás után írják le a fórumosok a tapasztalataikat. Néhányan mérnek mikrofonnal hangnyomás görbét, de ez már a max.

Nekem van egy Blaupunkt PA15 hordozható hangfalam. 15''-os hangszóróval.
Rádiót szoktam vele hallgatni. Öblösen szól. Ahogy Szepi nekem régen mondta, hogy ő a "húsos mélyeket" szereti - olyan "húsosan". :D Ez közelebb visz a megoldáshoz? Nem hiszem.
Engem nem nagyon érdekel, hogy miért és nem is akarom megmérni...
:smile32:

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Meg kellene mérni hangnyomásgörbéjét az egyik ilyen kcs frontnak, kíváncsi lennék rá, hogy ott mutat-e valamit. Mert ha öblösebb, akkor azt kellene látni, hogy kiemelés van 500hz alatt és így már nem egyenletes az átvitel. Persze 100 alatt mindig változó, mert ki milyen hangerőn szereti a subot, de az fölött egyenletesre szoktam beállítani. Vagy ha ez nem mérhető, akkor a hang karaktere eltérő a hifis vonaltól.
De különben egyszerű lenne a történek, ha Cutler megosztaná a ARC mérési pdf-jét, akkor lehetne látni a nyers és a korrigált értékeket.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

phyton71 írta:
2019.11.21., csüt. 06:31
Akkor tisztában vagy a változásokkal, azóta azért történt egy néhány szemlélet váltás,mozizási kultúránk folyamatosan fejlődik.Itt most nem arról van szó, hogy lecserélek egy kábelt, vagy egy AVRT, komoly mozi helyiségek készülnek Pro vonalra támaszkodva, 25-éve nem sok ilyet látthattál, de akusztikai kezelt helyiséggel sem találkoztál sokkal, azt is bátran kijelenthetjük. Aki meg marad a nem pro vonalon, természetesen azok vannak többen, azoknak akad bőven más alternatíva, választási lehetősége.
Mindig van valami okosság, a Pro vonal sem most került elő először, most azért van nagyobb hulláma, mert több ember épít olyan szobát, ahová elfér. A dedikált moziszobáknak is volt már divatja, de a többség szétbontotta, mert rájött, hogy nem gyere be. Ha az ember divatból cselekszik, sokszor csak egy idő után jön rá, hogy nem egyezik az egyéni igényeivel.

De minden mögött van valami ideológia, itt a vékony-öblös hang az egyik, amit továbbra sem magyarázott meg senki. A hangszórómérettől függ? A teljes felülettől vagy csak a legnagyobb hangszóró számít?

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

TSanyi írta:
2019.11.21., csüt. 07:34
BoRRoNeo írta:
2019.11.21., csüt. 00:09
(A JBL-hez még nem volt szerencsém, sokak szerint az a legjobb).
Van itt a fórumon egy társunk akinek van! 31_1_21.gif
Nem a Pro-ra gondoltam (azt hallottam pont eleget), hanem a Synthesisre.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

BoRRoNeo írta:
2019.11.21., csüt. 00:09
(A JBL-hez még nem volt szerencsém, sokak szerint az a legjobb).
Van itt a fórumon egy társunk akinek van! Lehet futottál már össze Vele DC-ben is.31_1_21.gif
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TSanyi 2019.11.21., csüt. 07:41-kor.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

BoRRoNeo írta:
2019.11.21., csüt. 00:34
phyton71 írta:
2019.11.21., csüt. 00:21
Soha ne a marketing vagy az árcédula határozza meg egy rendszer hangminőségét,hanem maga a kapott végeredmény,hangélmény.Természetesen áldozni kell mindenre,de ha ésszel,és a saját érzékünkre hagyatkozunk,utána járunk fórumtársaknál hallgatózni,bizony kincsekre is bukkanhatunk,sok nézet dőlt már meg az utóbbi időkben.
Én ezt nem szeretem. A hangélményt úgy demózom, ahogy akarom. A kincseket inkább gyártják, mintsem találják, a nézetek pedig naponta változnak, ahogy a csordavezetők diktálják. Azt hiszem mondhatom, hogy én vagyok itt a legrégebb óta az avx-en, lassan 25 éve. Tudod mennyi mindent láttam és hallottam itt azóta? :)
Akkor tisztában vagy a változásokkal, azóta azért történt egy néhány szemlélet váltás,mozizási kultúránk folyamatosan fejlődik.Itt most nem arról van szó, hogy lecserélek egy kábelt, vagy egy AVRT, komoly mozi helyiségek készülnek Pro vonalra támaszkodva, 25-éve nem sok ilyet látthattál, de akusztikai kezelt helyiséggel sem találkoztál sokkal, azt is bátran kijelenthetjük. Aki meg marad a nem pro vonalon, természetesen azok vannak többen, azoknak akad bőven más alternatíva, választási lehetősége.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

phyton71 írta:
2019.11.21., csüt. 00:21
Soha ne a marketing vagy az árcédula határozza meg egy rendszer hangminőségét,hanem maga a kapott végeredmény,hangélmény.Természetesen áldozni kell mindenre,de ha ésszel,és a saját érzékünkre hagyatkozunk,utána járunk fórumtársaknál hallgatózni,bizony kincsekre is bukkanhatunk,sok nézet dőlt már meg az utóbbi időkben.
Én ezt nem szeretem. A hangélményt úgy demózom, ahogy akarom. A kincseket inkább gyártják, mintsem találják, a nézetek pedig naponta változnak, ahogy a csordavezetők diktálják. Azt hiszem mondhatom, hogy én vagyok itt a legrégebb óta az avx-en, lassan 25 éve. Tudod mennyi mindent láttam és hallottam itt azóta? :)

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Soha ne a marketing vagy az árcédula határozza meg egy rendszer hangminőségét,hanem maga a kapott végeredmény,hangélmény.Természetesen áldozni kell mindenre,de ha ésszel,és a saját érzékünkre hagyatkozunk,utána járunk fórumtársaknál hallgatózni,bizony kincsekre is bukkanhatunk,sok nézet dőlt már meg az utóbbi időkben.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

-KP- írta:
2019.11.20., szer. 23:28
BoRRoNeo írta:
2019.11.20., szer. 22:51
A DC régi Martin Logan sugárzói minőségibbek voltak,
Azt, hogy minőségibb, azt lehet mérni? Nem kötekedésképp írom.
Nem, ez csak az én egyéni szubjektív véleményem. A legjobb mozihang, amit valaha hallottam. (A JBL-hez még nem volt szerencsém, sokak szerint az a legjobb).

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

BoRRoNeo írta:
2019.11.20., szer. 22:51

A DC régi Martin Logan sugárzói minőségibbek voltak,
Azt, hogy minőségibb, azt lehet mérni? Nem kötekedésképp írom.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

De beazonosítani azért tudsz karaktereket egy hangsugárzónál gondolom.Itt arról beszélünk,hogy az adott PA-s mozik hangja,jobb illúziót kelt,mint agyonmarketingelt más gyártók sokkal drágább termékei.Nem az a lényeg,hogy mennyiszer hallottad a DC-s mozik hangját,az nem mérvadó az illúzió,amit tulajdonképpen az agyaddal kell elhitetni,hol kényelmesebb az agyadnak.Most ez Cutlernél pontosan jól működik,aminek több paramétere van a mért frekvenciáktól.
Most nem mennék bele több magyarázkodásba.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

phyton71 írta:
2019.11.20., szer. 22:23
Vigyázz,hogy mit mondasz mert most azt akarod megmagyarázni,hogy tulajdonképpen nincs szükség minőségi hangsugárzókra,vagy processzoroka,erősítökre.Valahogy mindketten tudjuk,hogy ez nem így van.
A DC régi Martin Logan sugárzói minőségibbek voltak, mint a mostani Aurea. Hogy mást ne mondjak, az a pici ML beépíthető sugárzó drágább volt, mint a mostani sokszor akkora szabadonálló doboz. A Pro Cinema tehát így önmagában nem a minőségről szól, hanem arról, hogy azonos -vagy kevesebb- pénzből nagyobb hangnyomást érjünk el, ami kívánatos lehet a filmek hangjának reprodukálásához.
Ezt értem is. Nagyobb hangnyomás - nagyobb élvezet. A vékony-öblös hangot nem értem.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

BoRRoNeo írta:
2019.11.20., szer. 22:14
phyton71 írta:
2019.11.20., szer. 22:07
Nézd,te is meg tudsz különböztetni emberi beszédhangot,azért tudsz valakit beazonosítani hang alapján,de ha valami torzítja nagyon már kevésbé vagy rá képes,lásd telefonos beszélgetés stb.Azért is írtam a hangszóró tényezőit,mert ha nem így lenne,elméletileg Cutler Anthem processzora,minden fajta,féle hangsugárzót képes lenne azonos tónusra beállítani,de ez valóságban lehetetlen.
A vékony hangot Cutler dobta be, soha nem értettem mit jelent, gondoltam valaki elmagyarázza. Ezerszer hallottam a DC régi nagyszobáját, ezerszer hallottam az új szobáját. Hallom, hogy az új szoba sokkal nagyobb hangnyomásra képes, erőlködés nélkül. De a régi rendszer vékony hangját vagy az új rendszer öblös hangját nem hallom. Fél hangerőn mindkettő "egyformán" szól.
"2referencia szobáról beszélünk,de ha nem a DC szobák elektronikáját vesszük alapul,hanem valami kommersz otthoni "vékonyhangű" pozdorja hangot,csak meg tudod különböztetni.Vigyázz,hogy mit mondasz mert most azt akarod megmagyarázni,hogy tulajdonképpen nincs szükség minőségi hangsugárzókra,vagy processzoroka,erősítökre.Valahogy mindketten tudjuk,hogy ez nem így van.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

phyton71 írta:
2019.11.20., szer. 22:07
Nézd,te is meg tudsz különböztetni emberi beszédhangot,azért tudsz valakit beazonosítani hang alapján,de ha valami torzítja nagyon már kevésbé vagy rá képes,lásd telefonos beszélgetés stb.Azért is írtam a hangszóró tényezőit,mert ha nem így lenne,elméletileg Cutler Anthem processzora,minden fajta,féle hangsugárzót képes lenne azonos tónusra beállítani,de ez valóságban lehetetlen.
A vékony hangot Cutler dobta be, soha nem értettem mit jelent, gondoltam valaki elmagyarázza. Ezerszer hallottam a DC régi nagyszobáját, ezerszer hallottam az új szobáját. Hallom, hogy az új szoba sokkal nagyobb hangnyomásra képes, erőlködés nélkül. De a régi rendszer vékony hangját vagy az új rendszer öblös hangját nem hallom. Fél hangerőn mindkettő "egyformán" szól.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

BoRRoNeo írta:
2019.11.20., szer. 21:52
phyton71 írta:
2019.11.20., szer. 21:50
Mérni?Ha fülre nem hallod,akkor már felesleges mérned,maximum a távolságát mérőszalaggal. :D
Vagy a doboz mérésére gondolsz? Inkább a hangszóró karakterisztikájában kell keresni a paramétereket.
Általam nem hallott dologról beszélünk, azért vagyok kíváncsi, hogy lehet-e mérni?
Nézd,te is meg tudsz különböztetni emberi beszédhangot,azért tudsz valakit beazonosítani hang alapján,de ha valami torzítja nagyon már kevésbé vagy rá képes,lásd telefonos beszélgetés stb.Azért is írtam a hangszóró tényezőit,mert ha nem így lenne,elméletileg Cutler Anthem processzora,minden fajta,féle hangsugárzót képes lenne azonos tónusra beállítani,de ez valóságban lehetetlen.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

phyton71 írta:
2019.11.20., szer. 21:50
Mérni?Ha fülre nem hallod,akkor már felesleges mérned,maximum a távolságát mérőszalaggal. :D
Vagy a doboz mérésére gondolsz? Inkább a hangszóró karakterisztikájában kell keresni a paramétereket.
De csak, hogy érthetően kérdezzem. Vegyük a DC régi és új szobáját. Hiccusszon kívül nem hiszem, hogy van ember aki többet hallotta mindkét felállást, mint én. Azt mondjátok, hogy a régi ML Stealth vékony volt, a mostani Aurea öblös. Ez azt jelenti, hogy ha megmérnénk a frekimenetet, akkor valahol megjelenne ez a vékonyság?

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

phyton71 írta:
2019.11.20., szer. 21:50
Mérni?Ha fülre nem hallod,akkor már felesleges mérned,maximum a távolságát mérőszalaggal. :D
Vagy a doboz mérésére gondolsz? Inkább a hangszóró karakterisztikájában kell keresni a paramétereket.
A Venom nem igazán jó példa, mert ott biztosan rádolgozik a szub, vagy nem? gondolkodik.gif
Szerintem ott 80Hz alá megy.
Mennyi egy átlagos férfi hang frekije?

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

phyton71 írta:
2019.11.20., szer. 21:50
Mérni?Ha fülre nem hallod,akkor már felesleges mérned,maximum a távolságát mérőszalaggal. :D
Vagy a doboz mérésére gondolsz? Inkább a hangszóró karakterisztikájában kell keresni a paramétereket.
Általam nem hallott dologról beszélünk, azért vagyok kíváncsi, hogy lehet-e mérni?

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

BoRRoNeo írta:
2019.11.20., szer. 21:41
Cutler írta:
2019.11.20., szer. 17:34
Szóval az öblös centerhang nem azt jelenti, hogy mindenkinek öblös lesz a hangja. Egy Ryan Reynolds hang soha nem öblös, még a KCS hangfalakon sem. Ahogy mondjuk Tom Hardy hangja sem öblös a Venomban. Viszont a szörny Venom, na az olyan öblös, testes, amit 13centis mélyekkel ellátott center nem nagyon tud visszaadni.
Ez az öblös vagy vékony hang mérhető? Tehát műszerrel meg lehet mérni, hogy egy LCR hangsugárzónak öblös vagy vékony hangja van?
Mérni?Ha fülre nem hallod,akkor már felesleges mérned,maximum a távolságát mérőszalaggal. :D
Vagy a doboz mérésére gondolsz? Inkább a hangszóró karakterisztikájában kell keresni a paramétereket.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Cutler írta:
2019.11.20., szer. 17:34
Szóval az öblös centerhang nem azt jelenti, hogy mindenkinek öblös lesz a hangja. Egy Ryan Reynolds hang soha nem öblös, még a KCS hangfalakon sem. Ahogy mondjuk Tom Hardy hangja sem öblös a Venomban. Viszont a szörny Venom, na az olyan öblös, testes, amit 13centis mélyekkel ellátott center nem nagyon tud visszaadni.
Ez az öblös vagy vékony hang mérhető? Tehát műszerrel meg lehet mérni, hogy egy LCR hangsugárzónak öblös vagy vékony hangja van?

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Cutler a legjobb példa, mivel "elég jó" Martin Logan hangfalakat használt, "elég jó" Martin Logan szubokat.
Szintén elég jó Anthem végfokot, a felsőkhöz meg Emotiva végfokot (ez nem tuti).
Az is elég jól szólhatott, de ez elmondása szerint jobb.
De nem kell persze ezt elhinni neki, mondhat bármit.

Anthem processzor volt akkor is és tényleg jó, de érdekes kérdés lenne, hogy melyik elem mennyit számít az összhatás tekintetében. Azért a hangfalakon van a fő hangsúly SZVSZ. Szerintem egy Marantz 7003 procival is remekelne a rendszer, de ahogy Farkinca is leírta, az otthoni Pioneer is másképpen szólt a KCS hangfalakkal.

A dinamika, térérzet és részletgazdagság érdekes kérdés.
Ha ezek a 100db közeli érzékenységű hangfalak kakaót kapnak, azért ott lesz dinamika.
A térérzet a proci és az LCR + egyforma egyéb hangfalak miatt megint jó.

A részletgazdagság valószínűleg nem olyan jó, de a részletek ott vannak, csak szerintem a kanapé-szorítás közben arra nem figyel senki. :D

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Cutler írta:
2019.11.20., szer. 20:39
phyton71 írta:
2019.11.20., szer. 20:22
Cutler úgy értette,hogy megkapja a teljes tartományt a centersugárzó is,mint a frontok,mintha large állásba tennéd otthon a hangsugárzóidat.
Nem
Nem kapja meg egyik hangsugárzóm se.
Bass management van.
80Hz-en vágva vannak.
Ja,akkor valamit félreértettem,vagyis kevertem más rendszerével a tiédet,csak tudnám kiével,öregszem na. gondolkodik.gif
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 119

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Avglas »

Mióta "lógó orral" távoztam Cutlertől a látogatásom után (tekintettel, hogy OLYAN élményt szeretnék otthon mint neki van :) ) és volt egy elvetemült gondolatoktól nem mentes 4 órás utam hazafelé (miszerint, hogy tudom átépíteni a kb fél éve elkészült szobát) azon töprengtem, hogy vajon milyen arányban játszik szerepet a hangsugárzó készlet és a processzor a végeredményben.

A legtöbb hozzászólás itt a hangsugárzókról szól, pedig - most már biztos vagyok benne, hogy - az az Anthem processzor NAGYBAN hozzájárul a kiváló összképhez.
Nyilván a mozis szettnek megvan a karakterisztikája, amit a megváltó életben nem lehet reprodukálni a 13-15cm-es mélyközepekkel szerelt eszközökkel.

VISZONT a dinamikát, térérzetet és részletgazdagságot meglehet közelíteni nem Pro hangfalszettel is. Jó processzálással és Sok-sok erős végfokkal 31_1_21.gif Ezek is mind a jó mozihang ismérvei, ebben szerintem megegyezhetünk

Aztán, az kinek melyik karakter a szimpatikus - már egyéni preferencia kérdése.

Tudom ,hogy a PRo Cinema attól az, hogy mozis hangfalakkal épül, de a végeredményhez a processzor is hozzájárul - és e mellett a legtöbb esetben elmegyünk.
Farkinca rendszerére nagyon kíváncsi vagyok - azt még nem hallottam, - hogy a Denonnal mit produkál majd.

és itt csatlakoznék rá Phyton71 gondolatára:
"Tehát én azt mondom ,hogy tényleg több úton,más szemlélettel is lehet tökéletes hangot elérni."

Félreértés ne essék - számomra továbbra is etalon a Cutler rendszere (no meg a DC nagyszobája:) ), és ha most építkeznék biztos ebbe az irányba mennék, viszont szerintem nem annyira fehér vagy fekete ez a téma - minta hogy néhány hozzászólásban ez kisarkításra kerül.

Szerencsés világban élünk, hogy mindenki meg tudja találni a magának tetsző irányt ;)
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

phyton71 írta:
2019.11.20., szer. 20:22
Cutler úgy értette,hogy megkapja a teljes tartományt a centersugárzó is,mint a frontok,mintha large állásba tennéd otthon a hangsugárzóidat.
Nem
Nem kapja meg egyik hangsugárzóm se.
Bass management van.
80Hz-en vágva vannak.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”