Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pro Cinema az otthonunkban

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Cutler írta:
2019.11.21., csüt. 11:12
szepi0808 írta:
2019.11.21., csüt. 10:59
Csak az ottani hangnyomásgörbére lennék kíváncsi a hallgatási pozicióban, amit az ARC is megmutat
Áruld már el, hogy miért érdekel ez téged ennyire?
Saját bevallásod szerint a Pro vonal nem épp azt a minőséget képviseli, ami neked megfelelne. De, ha netán mégis, akkor se járható út számodra, mivel ezekhez a nagy hangsugárzókhoz elengedhetetlen AT vászon használata, amiről megint csak lesújtó a véleményed.
Nem értem mit is szeretnél megtudni?
Valamiféle önigazolást, hogy ez nem jó és te vagy az optimális úton?
Mert kicsit fura lenne, ha több hónapnyi ekézés után hirtelen most jött volna el az a pillanat, hogy te őszintén érdeklődsz a Pro Cinema irányába
A fogalmazásod nem helyes, ezt hagyjuk is.
Csupán csak kíváncsiság, mivel elég sok helyen voltam már méricskélni, meg beállítani, így érdekelne hogy ilyen helyzetben, amiben te is vagy, mit mutatna egy görbe, ennyi, semmi más.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Cutler írta:
2019.11.21., csüt. 10:28
Úgy látom megint kezd a topik félre menni.
Ez olyan kedves és szakmai volt, hogy én veled be is fejeztem.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

DeLorean írta:
2019.11.21., csüt. 10:09
BoRRoNeo írta:
2019.11.21., csüt. 08:29
Jó lenne érteni mit csinálunk. Nekem már az is elég lenne ha valaki leírná mit jelent a vékony hang?
Én csak a membrán méretre, a nagy érzékenység miatti könnyebb hajthatóságra tudok tippelni.
Viszont nem akarom elhinni, hogy nem voltál még moziban és nem hallottad, hogy egy moziban milyen a beszédhang.
Azt is nehezen hiszem el, hogy a DC nagy- és kis szobájában a center hang ugyanolyan számodra.
gondolkodik.gif
Ez kicsit olyan, mint a szebb színek egy projektoron. Nincsenek szebb színek, referencia van. A kék olyan kék, amilyennek lennie kell. Ha élénkebbek a színek (ezt hívjuk szebbnek), akkor az rossz.

Ha a DC két szobájában nem azonos a center hang, akkor az mérhető. Az öblösség az én olvasatomban egy alsó középfrekvencia mértékét jelenti, ami egy egyszerű EQ-val módosítható.

Amit én észreveszek az az, hogy egy nagyobb center, nagyobb hangerőn is tudja tartani a linearitását. De ez nem öblösség, hiszen tizedhangerőn ugyanúgy szól, mint egy feleakkora sugárzó.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

szepi0808 írta:
2019.11.21., csüt. 10:59
Csak az ottani hangnyomásgörbére lennék kíváncsi a hallgatási pozicióban, amit az ARC is megmutat
Áruld már el, hogy miért érdekel ez téged ennyire?
Saját bevallásod szerint a Pro vonal nem épp azt a minőséget képviseli, ami neked megfelelne. De, ha netán mégis, akkor se járható út számodra, mivel ezekhez a nagy hangsugárzókhoz elengedhetetlen AT vászon használata, amiről megint csak lesújtó a véleményed.
Nem értem mit is szeretnél megtudni?
Valamiféle önigazolást, hogy ez nem jó és te vagy az optimális úton?
Mert kicsit fura lenne, ha több hónapnyi ekézés után hirtelen most jött volna el az a pillanat, hogy te őszintén érdeklődsz a Pro Cinema irányába

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

szepi0808 írta:
2019.11.21., csüt. 10:59
Ezzel tisztában vagyok, de írtam is, hogy ne tévesszen meg senkit. Csak az ottani hangnyomásgörbére lennék kíváncsi a hallgatási pozicióban, amit az ARC is megmutat
Sajnos nem vagy vele tisztában, de most sem értetted meg, amit KP írt.
Fapaci tud ebben segíteni. Ez már tényleg nem a pro topik témája.
:smile32:

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

-KP- írta:
2019.11.21., csüt. 10:50
szepi0808 írta:
2019.11.21., csüt. 10:25
szepi0808 írta:
2019.11.21., csüt. 08:04
Meg kellene mérni hangnyomásgörbéjét az egyik ilyen kcs frontnak, kíváncsi lennék rá, hogy ott mutat-e valamit. Mert ha öblösebb, akkor azt kellene látni, hogy kiemelés van 500hz alatt és így már nem egyenletes az átvitel. Persze 100 alatt mindig változó, mert ki milyen hangerőn szereti a subot, de az fölött egyenletesre szoktam beállítani. Vagy ha ez nem mérhető, akkor a hang karaktere eltérő a hifis vonaltól.
De különben egyszerű lenne a történek, ha Cutler megosztaná a ARC mérési pdf-jét, akkor lehetne látni a nyers és a korrigált értékeket.
Nálam ilyen, de nem is használom az ARC-ot, de legalább megmutatja a hangnyomásgörbét és a javítottat.
De persze ez szoba függő is, ne tévesszen meg senkit.
Screenshot - 2019_ 11_ 21.png
Szepi, ne keverd a szezont a fazonnal. Hiába linkel be bárki ARC mérést a KCS hangfaláról nem fog választ adni a kérdésedre. 3 méteres távolságról nem a hangfal frekvenciamenetét fogod látni. Hanem a frekvenciamenet + hangfal elhelyezéséből a szoba akusztikájából és az ülőpozíció helyéből adódó kombinációt. Ugye azt szokták mondani, minél messzebb vagy a hangsugárzótól, annál inkább beleszól a szoba akusztika. Frekvenciamenetet nem ARC-al kell mérni, és megvan a saját technikája és hogyanja. Ráadásul átlag szobában elég nehézkes a mérést jól kivitelezni, pont a mély tartományban, amire kíváncsi lennél. Ezt nem én mondom, hanem a diyerek szokták mondani mikor belinkelik a készülő dobozuk frekvenciaátviteli diagramját és hozzá teszik, hogy 100-200hz alatt ignoráljuk. fülelek vagy faló tudna erről mesélni bővebben.
Ezzel tisztában vagyok, de írtam is, hogy ne tévesszen meg senkit. Csak az ottani hangnyomásgörbére lennék kíváncsi a hallgatási pozicióban, amit az ARC is megmutat
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

onkyo607 írta:
2019.11.21., csüt. 10:49
"Cutler"

Egy kis helyesbítés.
ML-66i Atmos sugárzóid jól érzik magukat nálam.
Hiba nem a hangszórókban voltak hanem a hozzá készült dobozokkal amit készítettél hozzá!
Cromn 1502 végfokkal 8 ohm-on 300 watt terhelés mellett beépítve vannak nálam a plafonba. Nincs torzítás! Nincs recsegés amit a dobozok okoztak.Előtte nekem is ahogy megvettem tőled úgy volt felrakva de katasztrófa volt valóban.Nem is értem te hogy tudtad így használni.
Oké👍

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

szepi0808 írta:
2019.11.21., csüt. 10:25
szepi0808 írta:
2019.11.21., csüt. 08:04
Meg kellene mérni hangnyomásgörbéjét az egyik ilyen kcs frontnak, kíváncsi lennék rá, hogy ott mutat-e valamit. Mert ha öblösebb, akkor azt kellene látni, hogy kiemelés van 500hz alatt és így már nem egyenletes az átvitel. Persze 100 alatt mindig változó, mert ki milyen hangerőn szereti a subot, de az fölött egyenletesre szoktam beállítani. Vagy ha ez nem mérhető, akkor a hang karaktere eltérő a hifis vonaltól.
De különben egyszerű lenne a történek, ha Cutler megosztaná a ARC mérési pdf-jét, akkor lehetne látni a nyers és a korrigált értékeket.
Nálam ilyen, de nem is használom az ARC-ot, de legalább megmutatja a hangnyomásgörbét és a javítottat.
De persze ez szoba függő is, ne tévesszen meg senkit.
Screenshot - 2019_ 11_ 21.png
Szepi, ne keverd a szezont a fazonnal. Hiába linkel be bárki ARC mérést a KCS hangfaláról nem fog választ adni a kérdésedre. 3 méteres távolságról nem a hangfal frekvenciamenetét fogod látni. Hanem a frekvenciamenet + hangfal elhelyezéséből a szoba akusztikájából és az ülőpozíció helyéből adódó kombinációt. Ugye azt szokták mondani, minél messzebb vagy a hangsugárzótól, annál inkább beleszól a szoba akusztika. Frekvenciamenetet nem ARC-al kell mérni, és megvan a saját technikája és hogyanja. Ráadásul átlag szobában elég nehézkes a mérést jól kivitelezni, pont a mély tartományban, amire kíváncsi lennél. Ezt nem én mondom, hanem a diyerek szokták mondani mikor belinkelik a készülő dobozuk frekvenciaátviteli diagramját és hozzá teszik, hogy 100-200hz alatt ignoráljuk. fülelek vagy faló tudna erről mesélni bővebben.

onkyo607

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

"Cutler"

Egy kis helyesbítés.
ML-66i Atmos sugárzóid jól érzik magukat nálam.
Hiba nem a hangszórókban voltak hanem a hozzá készült dobozokkal amit készítettél hozzá!
Cromn 1502 végfokkal 8 ohm-on 300 watt terhelés mellett beépítve vannak nálam a plafonba. Nincs torzítás! Nincs recsegés amit a dobozok okoztak.Előtte nekem is ahogy megvettem tőled úgy volt felrakva de katasztrófa volt valóban.Nem is értem te hogy tudtad így használni.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

DeLorean írta:
2019.11.21., csüt. 10:42
szepi0808 írta:
2019.11.21., csüt. 10:25
Nálam ilyen, de nem is használom az ARC-ot, de legalább megmutatja a hangnyomásgörbét és a javítottat.
De persze ez szoba függő is, ne tévesszen meg senkit.
Szerinted, ha beteszel a hangfalad helyére egy KCS-t, akkor hogyan változik ez a görbe?
Azt feltételezed, hogy 500Hz alatt mondjuk +6db lesz a csere hatása?
Komolyan?
gondolkodik.gif
Nem tudom, erre lennék kíváncsi.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

szepi0808 írta:
2019.11.21., csüt. 10:25
Nálam ilyen, de nem is használom az ARC-ot, de legalább megmutatja a hangnyomásgörbét és a javítottat.
De persze ez szoba függő is, ne tévesszen meg senkit.
Szerinted, ha beteszel a hangfalad helyére egy KCS-t, akkor hogyan változik ez a görbe?
Azt feltételezed, hogy 500Hz alatt mondjuk +6db lesz a csere hatása?
Komolyan?
gondolkodik.gif

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: R.G. »

ez az öblösség vélt hallása érdekes
mérésnél minden hangszórónak van egy tulajdonsága és kész. úgy alakítja mindenki magának ahogy akarja, kinek ez, kinek az tetszik
esett itt már szó a hanghűségről (ott nem lehet öblösebb), meg az egyedi ízlésekről (itt lehet öblösebb)
mndenki állítgatja a görbéjét ahogy csak akarja
nem hiszem, hogy lenne itt bárki is aki a teljes gyári beállításokkal használná ezeket a rendszereket (holott ezt kellene keresni, de akkor minden szobát ugyan úgy kellene megépíteni), mert akkor lehetne kijelenteni, hogy "öblös" vagy sem, mert akkor a rendszer tényleges alap beállításaval szólalna meg
nálam pl 100-200hz között van olyan, hogy kiemelés nagyon, na ezt korrigálom
akkor most az én rendszerem melyikbe is tartozik gondolkodik.gif
az eredetit vagy azt nézzem amit átállítottam már és egy hatalmas beszakadás van, mert nekem úgy tetszik
szerintem elviszitek nagyon a szélsőséges irányba ezt
lehet csak a fogalmakat használjuk helytelenűl :):)
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Úgy látom megint kezd a topik félre menni.
Ehhez elég volt egy embernek felszólalnia, a többiek egyből érkeztek.
Szép sorjában válaszolnék pár kérdésre, okfejtésre.
Öblös-vékony, talán innét indult az egész. Nekem azt jelenti, amikor a vásznon látható robot, mondjuk a Terminator Genisysben odaüt, akkor annak súlya legyen. Ha a RPO autóversenyében a kopasz nagy terepjárójának gázt adnak, akkor azon érződjön, a 6-8000cm3.
És igen, számomra a Pro vonal hozta el ezt az érzést. Természetesen az olcsósága volt az egyik fő érv, amiért ezt megléptem.
Ugyanis eddig, ezt a fajta karakterű hangot, csak a JBL Synthesistől, az Alcons Audiotól, Aureató, Procellától, Krixtől hallottam, amik sajnos árban az elérhetetlen kategória számomra. Hiccusz JBL Pro mozija csillantotta fel a reményt, hogy a felsoroltakhoz hasonló hangzást el lehet érni emberibb áron is. A végső lökést a használt KCS adta, megmondom őszintén rizikóztam, mert soha nem hallottam ezeket, de a mai napig áldom Cseneles fórumtársat, hogy a figyelmembe ajánlotta a KCS hírdetést, amivel erre az útra léptem.
Nem mondogattam azt se, hogy a Logan rendszerem vékony lett volna, talán a sztatikusok nagy felületét is azért szerettem, mert nem pontszerűen szólnak és legjobban hasonlítanak a nagy membrános hangsugárzókra.Viszont a Logan szettemnek voltak gyengeségei.
Ezek főleg az atmos ML-66i-k voltak, amik sokszor elhasaltak mozizáskor. Betorzítottak, érződött rajtuk, hogy a határon vannak. Nem demó hangerőről beszélek, -22-20 az Anthemen, mielőtt jönnétek a hangnyomás hülyeségekkel. Ezen úgy tudtam volna változtatnk, ha mondjuk a surrondjaimnál használt FX2-ket raktam volna fel a mennyezetre atmosnak. Mert az FX2 az bírta a terhelést, nagyszerű dobozok. De ezek darab ára közel 300 ezer ft. 4-nél már 1 misi feletti összegről beszélünk. A szubjaim tetszettek, mert az 1500X, egy nagyon jó szub, pontos, gyors, nem koppan le. De nem tudta adni azt a wow faktort, amit mondjuk a DC nagyszobai Paradigmjai. Persze vehettem volna olyanokat is, csak az a bibi, hogy darabja azoknak 1 millió felett van. A Logan esl és Stage hangfalaimmal nem volt gond, a frontoldalammal elégedett voltam alapvetően. Szóval lehetett volna a Logan szettemet arra a szintre fejleszteni, ahol számomra kompromisszumok nélkül tudtam volna használni, de igencsak zsebbe nyúlós lett volna a történet, ehhez meg nem volt kedvem.
Visszatérve az öblösségre, hogy ez mérhető, azt nem tudom, de nem is érdekel. Elfogadom, hogy BoRRo nem hallja a különbséget, én igen. Ahogy azt is elfogadom, hogy ő extrém halkan szeret mozizni, én viszont nem. Nagyon nem.
Valószínűleg nem lehetne ezt megmérni, én biztos nem fogom. Korábbi ARC méréseim nincsenek meg, a laptop újra lett rakva és nem lett lementve. Persze megmérhetném, de esetleg akkor, ha kiderül ki is az a “Sanyibácsi” 😉
Tonyka okfejtésére annyit, hogy teljesen tévhit, hogy csak a nagy hangnyomás a cél. Ahogy az is, hogy ez a Pro út lenne mindenkinek a követendő. Már olyanokat emlegetsz, hogy rakja panelba is az ember ezeket. Senki sem allított ilyet. A nappaliban való elhelyezés is csak Deloreannak a fétise. De szerintem, itt senki se akarja nappaliba erőltetni ezeket a nagy dögöket.
Az a pár Pro hangszettes mozi, ami jelenleg épülőben van mind dedikált szobában lesznek, estleg külön házban.
Említve lett a Pro cuccok zenei kvalitásai.
Senki nem mondta, hogy ezek zenére űber királyak lennének.
Évi 1-2 zenés film ami megnézek, arra zenére is megteszi. A többi film zenéjének a megszólaltatására meg teljesen megfelel.
Az, hogy pár beszámolóban meg lett említve, hogy zenén se hallgathatatlanok, az csupán azért van, mert az terjedt el a fórumon, hogy ezek nemhogy sztereózásra alkalmatlanok, de még a filmzenéknél is pocsékul szólnak. Aztán a hozzám látogatók meg elcsodálkoztak sorban, hogy ez azért közel sincs így.
Ettől függetlenül a Pro Cinema, az nem a 2.0-ások vágyálma, ez tény.
Tehát az is hamis, hogy most már úgy van tálalva, hogy zenére is tökéletesek lennének.
Valószínűleg az XLS Crownoknál vannak sokkal jobb végfokok, akár márkán belül is. Itt se volt szó arró, hogy az XLS lenne az egyedüli frankó választás.
Még egy gondolat.
Az, hogy ki hány éve fórumozik számomra nem sokat jelent. A kor véleményem szerint nem érdem, csak egy állapot.
Van amikor egy 20-30 éves embernek sokkal jobb a hallása és érzéke ehhez a hobbihoz, mint a 2x annyi idősnek. SZVSZ

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

szepi0808 írta:
2019.11.21., csüt. 08:04
Meg kellene mérni hangnyomásgörbéjét az egyik ilyen kcs frontnak, kíváncsi lennék rá, hogy ott mutat-e valamit. Mert ha öblösebb, akkor azt kellene látni, hogy kiemelés van 500hz alatt és így már nem egyenletes az átvitel. Persze 100 alatt mindig változó, mert ki milyen hangerőn szereti a subot, de az fölött egyenletesre szoktam beállítani. Vagy ha ez nem mérhető, akkor a hang karaktere eltérő a hifis vonaltól.
De különben egyszerű lenne a történek, ha Cutler megosztaná a ARC mérési pdf-jét, akkor lehetne látni a nyers és a korrigált értékeket.
Nálam ilyen, de nem is használom az ARC-ot, de legalább megmutatja a hangnyomásgörbét és a javítottat.
De persze ez szoba függő is, ne tévesszen meg senkit.
Screenshot - 2019_ 11_ 21.png
Screenshot - 2019_ 11_ 21.png (67.86 KiB) Megtekintve 1502 alkalommal
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

BoRRoNeo írta:
2019.11.21., csüt. 08:29
Jó lenne érteni mit csinálunk. Nekem már az is elég lenne ha valaki leírná mit jelent a vékony hang?
Én csak a membrán méretre, a nagy érzékenység miatti könnyebb hajthatóságra tudok tippelni.
Viszont nem akarom elhinni, hogy nem voltál még moziban és nem hallottad, hogy egy moziban milyen a beszédhang.
Azt is nehezen hiszem el, hogy a DC nagy- és kis szobájában a center hang ugyanolyan számodra.
gondolkodik.gif

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Tonyka írta:
2019.11.21., csüt. 08:35
Ez pont így van, jobban meg sem lehetne fogalmazni, kb. ez az alfája és omegája az egésznek.
Teljesen más szemüveget kell feltenned és nem HIFI-s aggyal gondolkodni.
Amíg ez nem megy, nem is fogod megérteni ezt a pro vonalat.
Rögtön a tutiba lépsz. :smile32: :D

De azért, hogy ne csak a levegőbe beszéljek.
Nekem van Crown XLS és DCI. Van különbség és a DCI jobb, de az XLS is tuti. gondolkodik.gif

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

BoRRoNeo írta:
2019.11.20., szer. 22:51
A Pro Cinema tehát így önmagában nem a minőségről szól, hanem arról, hogy azonos -vagy kevesebb- pénzből nagyobb hangnyomást érjünk el, ami kívánatos lehet a filmek hangjának reprodukálásához.
Ezt értem is. Nagyobb hangnyomás - nagyobb élvezet.
Ez pont így van, jobban meg sem lehetne fogalmazni, kb. ez az alfája és omegája az egésznek. Szuper dolog, h sokan megtalálták ebben a számításukat. Viszont azt már nehezebb nézni, h az idő elteltével olyan dolgokat tulajdonságokat kapnak amikre amúgy tényleg nem képesek. Kívülről ezt nem látják magukról a rajongók, ma oda jutottunk ha beleolvas valaki a topikba, a Pro mindenre is jó. Szóval kezdheti behúzgálni az illető a panelba a bazi dobozokat, mert ha igazit szeretne, csak akkor válhat igazi mozi kedvelővé ha ezt teszi. Hisz más út .......... nem sorolnám fel egyesével, ami feljött itt a Hifi gyártás ekézésével kapcsolatban. Sztem nincs rendjén, h egy olyan tudású embert, mint te leoltanak 10dB esés ügyben. Csak azért, h bizonyítást nyerjen az is amit technikailag nyilván nem tud egy darab önmagában. Mondjuk én nem is engedélyezném egyik cégnek sem az adatok megadását 10dB esés mellett. Maradjunk csak az elfogadott 3+/-dB-nél. Ennyi erővel megadhatják 15-20dB is, rögtön felkerülhet a 10Hz is. A Pro úgy indult, h kell hozzá külön helység mert ronda, és nagyok. Jött a cáfolat, jó az nappaliba is. Aztán nyilvánvaló, h zenére nem túl ideális választás. Sorra jönnek a beszámolók, h mennyire jók zenére is, a népszerűség növekedésével gyarapodik a pozitív tulajdonságainak listája is. Arról olvasunk, h lehúzós a Hifi világ, de h pl. van - e Pro vonalon belül minőségi különbség arról egy szó sem esik. Ha van akkor miben nyilvánulnak meg a lépcsőfokok? Mi a különbség a mindenki által most nagy becsben tartott Crown háza táján? Van - e különbség az XLS vagy a DCI közt? Én nem a teljesítménybeli lépcsőfokokra gondolok. A dobozoknál nem is tudom létezik - e ilyen lépcső. Vagy csak ezek x nagyságú moziteremhez kellenek, ezek meg Y-hoz, és nincs mérhető minőségi különbség? Ha nincs ilyen lépcső az tuti, mert rögtön beletép az ember a tutiba.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

DeLorean írta:
2019.11.21., csüt. 08:20
Mit vársz valójában? Nem sokan lesznek, akik itt beírják, hogy igen én megmértem laborban és ez lett az eredmény.
Itt amatőr szinten, füllel, hallás után írják le a fórumosok a tapasztalataikat. Néhányan mérnek mikrofonnal hangnyomás görbét, de ez már a max.

Nekem van egy Blaupunkt PA15 hordozható hangfalam. 15''-os hangszóróval.
Rádiót szoktam vele hallgatni. Öblösen szól. Ahogy Szepi nekem régen mondta, hogy ő a "húsos mélyeket" szereti - olyan "húsosan". :D Ez közelebb visz a megoldáshoz? Nem hiszem.
Engem nem nagyon érdekel, hogy miért és nem is akarom megmérni...
:smile32:
A tapasztalati út nagyon bonyolult, ezért vannak technikai tények, adatok. Nem lehet a világ összes rendszerét meghallgatni. Például milyen jó, hogy ismerjük a teljesítmény fogalmát, így komolyan le lehet szűkíteni egy adott kört. Ha létezik a vékonyság fogalma és ez mondjuk nem jó, akkor tudnunk kell kiküszöbölni. Például Cutler ML-je vékony volt. Akkor ha vett volna mindegyik mellé még egyet, akkor öblösebb lett volna? Ha én nem akarok gagyi Pro hangsugárzókat, de öblös hangot akarok, akkor veszek a mostani Polk sugárzóimból szintén még 20-at?
Jó lenne érteni mit csinálunk. Nekem már az is elég lenne ha valaki leírná mit jelent a vékony hang?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BoRRoNeo 2019.11.21., csüt. 08:36-kor.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

BoRRoNeo írta:
2019.11.21., csüt. 07:43
De minden mögött van valami ideológia, itt a vékony-öblös hang az egyik, amit továbbra sem magyarázott meg senki. A hangszórómérettől függ? A teljes felülettől vagy csak a legnagyobb hangszóró számít?
Mit vársz valójában? Nem sokan lesznek, akik itt beírják, hogy igen én megmértem laborban és ez lett az eredmény.
Itt amatőr szinten, füllel, hallás után írják le a fórumosok a tapasztalataikat. Néhányan mérnek mikrofonnal hangnyomás görbét, de ez már a max.

Nekem van egy Blaupunkt PA15 hordozható hangfalam. 15''-os hangszóróval.
Rádiót szoktam vele hallgatni. Öblösen szól. Ahogy Szepi nekem régen mondta, hogy ő a "húsos mélyeket" szereti - olyan "húsosan". :D Ez közelebb visz a megoldáshoz? Nem hiszem.
Engem nem nagyon érdekel, hogy miért és nem is akarom megmérni...
:smile32:

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Meg kellene mérni hangnyomásgörbéjét az egyik ilyen kcs frontnak, kíváncsi lennék rá, hogy ott mutat-e valamit. Mert ha öblösebb, akkor azt kellene látni, hogy kiemelés van 500hz alatt és így már nem egyenletes az átvitel. Persze 100 alatt mindig változó, mert ki milyen hangerőn szereti a subot, de az fölött egyenletesre szoktam beállítani. Vagy ha ez nem mérhető, akkor a hang karaktere eltérő a hifis vonaltól.
De különben egyszerű lenne a történek, ha Cutler megosztaná a ARC mérési pdf-jét, akkor lehetne látni a nyers és a korrigált értékeket.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

phyton71 írta:
2019.11.21., csüt. 06:31
Akkor tisztában vagy a változásokkal, azóta azért történt egy néhány szemlélet váltás,mozizási kultúránk folyamatosan fejlődik.Itt most nem arról van szó, hogy lecserélek egy kábelt, vagy egy AVRT, komoly mozi helyiségek készülnek Pro vonalra támaszkodva, 25-éve nem sok ilyet látthattál, de akusztikai kezelt helyiséggel sem találkoztál sokkal, azt is bátran kijelenthetjük. Aki meg marad a nem pro vonalon, természetesen azok vannak többen, azoknak akad bőven más alternatíva, választási lehetősége.
Mindig van valami okosság, a Pro vonal sem most került elő először, most azért van nagyobb hulláma, mert több ember épít olyan szobát, ahová elfér. A dedikált moziszobáknak is volt már divatja, de a többség szétbontotta, mert rájött, hogy nem gyere be. Ha az ember divatból cselekszik, sokszor csak egy idő után jön rá, hogy nem egyezik az egyéni igényeivel.

De minden mögött van valami ideológia, itt a vékony-öblös hang az egyik, amit továbbra sem magyarázott meg senki. A hangszórómérettől függ? A teljes felülettől vagy csak a legnagyobb hangszóró számít?

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

TSanyi írta:
2019.11.21., csüt. 07:34
BoRRoNeo írta:
2019.11.21., csüt. 00:09
(A JBL-hez még nem volt szerencsém, sokak szerint az a legjobb).
Van itt a fórumon egy társunk akinek van! 31_1_21.gif
Nem a Pro-ra gondoltam (azt hallottam pont eleget), hanem a Synthesisre.

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

BoRRoNeo írta:
2019.11.21., csüt. 00:09
(A JBL-hez még nem volt szerencsém, sokak szerint az a legjobb).
Van itt a fórumon egy társunk akinek van! Lehet futottál már össze Vele DC-ben is.31_1_21.gif
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TSanyi 2019.11.21., csüt. 07:41-kor.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

BoRRoNeo írta:
2019.11.21., csüt. 00:34
phyton71 írta:
2019.11.21., csüt. 00:21
Soha ne a marketing vagy az árcédula határozza meg egy rendszer hangminőségét,hanem maga a kapott végeredmény,hangélmény.Természetesen áldozni kell mindenre,de ha ésszel,és a saját érzékünkre hagyatkozunk,utána járunk fórumtársaknál hallgatózni,bizony kincsekre is bukkanhatunk,sok nézet dőlt már meg az utóbbi időkben.
Én ezt nem szeretem. A hangélményt úgy demózom, ahogy akarom. A kincseket inkább gyártják, mintsem találják, a nézetek pedig naponta változnak, ahogy a csordavezetők diktálják. Azt hiszem mondhatom, hogy én vagyok itt a legrégebb óta az avx-en, lassan 25 éve. Tudod mennyi mindent láttam és hallottam itt azóta? :)
Akkor tisztában vagy a változásokkal, azóta azért történt egy néhány szemlélet váltás,mozizási kultúránk folyamatosan fejlődik.Itt most nem arról van szó, hogy lecserélek egy kábelt, vagy egy AVRT, komoly mozi helyiségek készülnek Pro vonalra támaszkodva, 25-éve nem sok ilyet látthattál, de akusztikai kezelt helyiséggel sem találkoztál sokkal, azt is bátran kijelenthetjük. Aki meg marad a nem pro vonalon, természetesen azok vannak többen, azoknak akad bőven más alternatíva, választási lehetősége.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

phyton71 írta:
2019.11.21., csüt. 00:21
Soha ne a marketing vagy az árcédula határozza meg egy rendszer hangminőségét,hanem maga a kapott végeredmény,hangélmény.Természetesen áldozni kell mindenre,de ha ésszel,és a saját érzékünkre hagyatkozunk,utána járunk fórumtársaknál hallgatózni,bizony kincsekre is bukkanhatunk,sok nézet dőlt már meg az utóbbi időkben.
Én ezt nem szeretem. A hangélményt úgy demózom, ahogy akarom. A kincseket inkább gyártják, mintsem találják, a nézetek pedig naponta változnak, ahogy a csordavezetők diktálják. Azt hiszem mondhatom, hogy én vagyok itt a legrégebb óta az avx-en, lassan 25 éve. Tudod mennyi mindent láttam és hallottam itt azóta? :)

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”