Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Focal JMLab

Avatar
cyan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2009.01.15., csüt. 12:52
Értékelés: 101

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: cyan »

Szia!
Ilyen JM Labot élő ember még nem látott szerintem. Valószínűleg nem az.

Avatar
komancs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 20:23
Értékelés: 6

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: komancs »

A képek mert lemaradtak.
Csatolmányok
CB90C7CD-B6D0-4443-A07E-829E18836D53.png
CB90C7CD-B6D0-4443-A07E-829E18836D53.png (7.7 MiB) Megtekintve 2562 alkalommal
6FBF3045-C4AB-419D-9588-1B69DAFEE217.png
6FBF3045-C4AB-419D-9588-1B69DAFEE217.png (6 MiB) Megtekintve 2562 alkalommal

Avatar
komancs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 20:23
Értékelés: 6

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: komancs »

Üdv!Segítséget szeretnék kérni a képen látható Jm lab melodie pour hangfalról,semmilyen tesztet esetleg leírást nem találok róla.Milyen hangzást képvisel és kb mennyi jelenleg az ára.Válaszokat előre is köszi.

Avatar
kistibcsi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 14:21
Értékelés: 80
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: kistibcsi »

szakee írta:
2021.02.10., szer. 12:09
Vajon miért árulják ennyien az Aria 906-ot, miközben remek értékelései vannak?
Azért mert megvették Ausztriában és 1-2 év használat után is jó áron lehet eladni.
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 420081074/

szakee
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019.04.25., csüt. 23:49
Értékelés: 4

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: szakee »

Vajon miért árulják ennyien az Aria 906-ot, miközben remek értékelései vannak?

Avatar
pablotaxi69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016.12.28., szer. 19:30
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: GB
Kapcsolat:

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: pablotaxi69 »

JmLab 2 utas hangváltót keresnék. Opal szériást lehetőleg.

Avatar
pablotaxi69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016.12.28., szer. 19:30
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: GB
Kapcsolat:

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: pablotaxi69 »

Sziasztok!
Focal 7v014 hangszórót keresnék, akár párban is.
Köszönöm

Online
Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1196
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

trane írta:
2020.07.15., szer. 21:22
Smart845 írta:
2020.07.15., szer. 20:55
trane írta:
2020.07.13., hétf. 21:04


szvsz ez azért a sorozattól is függ :rolleyes: > pl. a 7-esekhez klasszul mennek a Rotelek a melegebb hangjukkal, de egy régebbi, pl. épp' Opal-szériával már kissé fejbevertnek tűnhet a hangzás leborulok.gif
a 4TC pedig elég mást képvisel hangban, mint az AN-B vagy Ba... :yingyang:
Pont ez a lényeg.Nem is állítottam hogy hasonló karakterű a 4TC az AN-B vagy Ba,viszont a V.D.H.helyett szerintem ezeket érdemes kipróbálni attól függően,hogy a rendszert merre szeretné hangolni.
De ezt te is tudod...vagy nem?
szerinted miért írtam :quetionmark: egyébként épp' te sugalltad a Rotel erősítőket, amikhez ha AN-t passzintasz és Opal-szériás JM Lab van a rendszer végén, biza' nem lesz mosolygós a hallgató arca :ohnoohnoohno:
Ne vegyél rá mérget!
Egy cimborámnak sokáig Jm Lab Micron,Rotel 920 és AN-B rendszere volt,amit sokan irigyeltek tőle.
Azt látom,hogy a bírálat nagyon megy,de vajon tanácsot is tudnál adni a kérdezőnek?Inkább azzal kellene foglalkozni.
Tehát a kérdés az volt,idézem: "Erősítő vagy kábelcserével lehet e változtatni rajta?"
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Online
Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1196
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

trane írta:
2020.07.13., hétf. 21:04
Smart845 írta:
2020.07.13., hétf. 20:35
Slany írta:
2020.07.05., vas. 14:25
..Jm Lab Opal 29Ti hangfalat. Jelenleg Van Den Hul cs122 hangfalkábelem van...
Üdv!
A Rotel erősítők általában passzolnak a Jm Lab-okhoz,hangsugárzó kábelek terén én a Kimbert (pl. 4TC),Audio Note B vagy Ba-t próbálnám...
szvsz ez azért a sorozattól is függ :rolleyes: > pl. a 7-esekhez klasszul mennek a Rotelek a melegebb hangjukkal, de egy régebbi, pl. épp' Opal-szériával már kissé fejbevertnek tűnhet a hangzás leborulok.gif
a 4TC pedig elég mást képvisel hangban, mint az AN-B vagy Ba... :yingyang:
Pont ez a lényeg.Nem is állítottam hogy hasonló karakterű a 4TC az AN-B vagy Ba,viszont a V.D.H.helyett szerintem ezeket érdemes kipróbálni attól függően,hogy a rendszert merre szeretné hangolni.
De ezt te is tudod...vagy nem?
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
Slany
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 17:05
Értékelés: 1

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Slany »

Üdv. Most egy Creek Evolution 1. Erősítővel próbàlkozom, ez már jobban illik hozzá, de még egy állvány is kellene hozzá,olyan 20-30 cm magas, erre vmi ötletet tudnátok e mondani?

Online
Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1196
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

Slany írta:
2020.07.05., vas. 14:25
Sziasztok! Nemrég vettem egy Jm Lab Opal 29Ti hangfalat. Jelenleg Van Den Hul cs122 hangfalkábelem van, az erősítő pedig egy Denon PMA-735R. Ìgy a hangkép egy kicsit magasba húz, jazzen jazzrockon még ez nem annyira vészes, 70-es évekbeli progrockon zavaró inkább. Erősítő vagy kábelcserével lehet e változtatni rajta? Előre is köszönöm. S.
Üdv!
A Rotel erősítők általában passzolnak a Jm Lab-okhoz,hangsugárzó kábelek terén én a Kimbert (pl. 4TC),Audio Note B vagy Ba-t próbálnám.
Egy ideig hallgattam Opal 9-est Magnum IA 170-nel és nem volt hiányérzetem.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
Slany
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 17:05
Értékelés: 1

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Slany »

Köszi szépen, akkor majd erősítö vonalon nézek széjjel. Üdv. S.

Avatar
Samu1985
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2014.11.14., pén. 19:57
Értékelés: 22

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Samu1985 »

antz írta:
2020.07.06., hétf. 15:39
Slany írta:
2020.07.05., vas. 14:25
Sziasztok! Nemrég vettem egy Jm Lab Opal 29Ti hangfalat. Jelenleg Van Den Hul cs122 hangfalkábelem van, az erősítő pedig egy Denon PMA-735R. Ìgy a hangkép egy kicsit magasba húz, jazzen jazzrockon még ez nem annyira vészes, 70-es évekbeli progrockon zavaró inkább. Erősítő vagy kábelcserével lehet e változtatni rajta? Előre is köszönöm. S.
Nekem Electra és 1500-as Denon volt de nagyon nem illettek össze. Nálam az Ethosz csöves előfok hozta a megváltást egy semleges hangú végfokkal.
Régebbi Sony-t olvastam másoktól, hogy szintén működik.
Sziasztok.
Én Chorus 707S,Cobalt 816, 816S,Electra 915-öt hajtottam Sony TA VA 777ES-el. Teljesen elégedett voltam vele. Akkor lett lecserélve mikor a 927BE-t vettem, sajna oda már nem volt elég, de az mondjuk más pálya már. Ha régi ES-es Sony akkor az jó lesz.
Üdv!

Avatar
antz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2012.12.26., szer. 20:49
Értékelés: 138

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: antz »

Slany írta:
2020.07.05., vas. 14:25
Sziasztok! Nemrég vettem egy Jm Lab Opal 29Ti hangfalat. Jelenleg Van Den Hul cs122 hangfalkábelem van, az erősítő pedig egy Denon PMA-735R. Ìgy a hangkép egy kicsit magasba húz, jazzen jazzrockon még ez nem annyira vészes, 70-es évekbeli progrockon zavaró inkább. Erősítő vagy kábelcserével lehet e változtatni rajta? Előre is köszönöm. S.
Nekem Electra és 1500-as Denon volt de nagyon nem illettek össze. Nálam az Ethosz csöves előfok hozta a megváltást egy semleges hangú végfokkal.
Régebbi Sony-t olvastam másoktól, hogy szintén működik.

Avatar
Slany
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 17:05
Értékelés: 1

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Slany »

Sziasztok! Nemrég vettem egy Jm Lab Opal 29Ti hangfalat. Jelenleg Van Den Hul cs122 hangfalkábelem van, az erősítő pedig egy Denon PMA-735R. Ìgy a hangkép egy kicsit magasba húz, jazzen jazzrockon még ez nem annyira vészes, 70-es évekbeli progrockon zavaró inkább. Erősítő vagy kábelcserével lehet e változtatni rajta? Előre is köszönöm. S.

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 885
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Messor »

Köszönöm! :smile53:

Online
Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1196
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

Messor írta:
2020.03.22., vas. 09:22
Sziasztok!

A JMLab Odeon K2-ről szeretnék némi infót, ezek lennének:

Odeon3.jpg

Odeon1.JPG


Az eladó sajnos nem tud sokat, nem az övé volt...
Viszont nekem nagyon megtetszett, talán az ára sem vészes, viszont gyakorlatilag semmit sem lelek róla a net-en... :(

Ha valakinek volt személyes tapasztalata, kérem ossza meg. :)
Illetve, milyen hangjuk van a kevlár hangszóróknak, mennyiben lehet más mint a mostani Cobalt 810 amiben Polyglass mély-közép van, vagy bármi érdemleges infó. :)
Tudom a személyes meghallgatás a lényeg, de sajnos elég messze van... :)

Előre is nagyon köszönöm!

M
Én a nagyobbik testvérét (708 Olymp K2) használtam egy darabig.Teljesen más világ mint a Cobalt 810.A kevlár hangszórók inkább lágyabban szólnak,igaz ez a magas sugárzóra is.Akkoriban csöves erősítőt használtam,de nem alkottak jó párost.Nálam fedett volt kissé a magas tartomány a mélyek pedig túlburjánzóak.
Valamiért a csövitől nem akartam megválni,ezért az Olympnak kellett mennie.Szerintem egy tranzisztoros erősítő jobb partnere lehet.
Egy cimborámnak volt Odeonja.Ő Musical Fidelity E 100 vagy 101-el (már nem emlékszem) használta és jól is szólt.
Néhány száraz adat a 702 Odeon K2-ről:
3 utas bassz reflex,
45-20000 Hz(-3 dB)
91 dB
8 Ohm(4 Ohm min.)
23 kg
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 885
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Messor »

Sziasztok!

A JMLab Odeon K2-ről szeretnék némi infót, ezek lennének:
Odeon3.jpg
Odeon3.jpg (409.25 KiB) Megtekintve 3690 alkalommal
Odeon1.JPG
Odeon1.JPG (1.84 MiB) Megtekintve 3690 alkalommal

Az eladó sajnos nem tud sokat, nem az övé volt...
Viszont nekem nagyon megtetszett, talán az ára sem vészes, viszont gyakorlatilag semmit sem lelek róla a net-en... :(

Ha valakinek volt személyes tapasztalata, kérem ossza meg. :)
Illetve, milyen hangjuk van a kevlár hangszóróknak, mennyiben lehet más mint a mostani Cobalt 810 amiben Polyglass mély-közép van, vagy bármi érdemleges infó. :)
Tudom a személyes meghallgatás a lényeg, de sajnos elég messze van... :)

Előre is nagyon köszönöm!

M
Csatolmányok
Odeon3.jpg
Odeon3.jpg (115.78 KiB) Megtekintve 3690 alkalommal

Avatar
kistibcsi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 14:21
Értékelés: 80
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: kistibcsi »


Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

Naim XS-hez keresek hangfalat, a Focal magától értetődő választás lenne. Árban maximum az Aria 936 jöhet szóban, de 20 négyzetméterre talán sok lenne a basszusa, így a 926 lehetne a jobb megoldás.

Van valakinek tapasztalata, hogy két típus közöl melyik a jobb 20nm-re?
Illetve van-e olyan kedves budapesti tulaj, aki legfeljebb Supernaittal hajtja valamelyiket, és beengedne magához egy órácskára, hogy meghallgassam? Egy Chario Pegasusom van, gyanítom, hogy nagyon más világ a Focalhoz képest.

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: mezzo »

Csak azért írom meg és illusztrálom képekkel, hátha később másnak is segít.

Az történt, hogy egyszer csak észrevettem, hogy a beryllium magas be van repedve. Tettes nem volt. Először segítséget kértem ott, ahol vettem a dobozt, de válaszra sem méltattak.

Berepedt magassal használtam, mert a hangján nem hallatszott, de zavart nagyon a tudat. Majd szervizhez fordultam, ahol azonnal kérték a doboz hermetikus becsomagolását, mert veszélyes játék ez a beryllium. Megadták a javítás költségét. A javítási költségből a magassugurzó ára ki lett fizetve. Eltelt 3 hónap, majd a beryllium magas költségét megduplázták, ami gyakorlatilag értelmetlenné tette a javítást. Azt mondták, ha így nem kérem a javítást, mindent visszautalnak. Így is történt, nem kértem a javítást. Doboz becsomagolva volt hónapokig (gyakorlatilag egy évig). Tipródtam, mi legyen. Már azon voltam veszek egy új dobozt, nem foglalkozok a javítással.

Aztán múlt héten jobban beleástam magam a témába, mert már nagyon azon voltam, hogy használjam. Ahogy nézegettem a vásárlási lehetőségeket, közben olvasgattam a betört és berepedt beryllium magasak történetét is a neten. Megtudtam, hogy erősen mágneses, amiért elég csak egy túl közelre kerülő cipzár, egy fém gomb, egy usb kábel vége és már be is "szippantja", ami repedést/törést okozhat. Nem is kell megütni a magasat. Elég annyi neki, hogy valami fémet bevonz és már kész is a baj. Egy ilyen történet olvasásakor akadt meg a szemem, amikor egy hozzám hasonló cipőben járó elmesélte, hogy amikor jelezte a bajt a boltnak (ahol vette), javasolták neki, hogy rendeljen újat és szerelje be otthon. Le is írta, hogy milyen egyszerű és gyors volt az egész, illetve a költség is korrekt volt. Ez szöget ütött a fejembe, de nem volt időm vele tovább foglalkozni/nyomozni.

A hetet viszont így kezdtem. Megnéztem, hogy egy 2,5-es imbusszal ki kell csavarni a négy csavart, ami a beryllium magasat kívülről rögzíti. Utána pedig szintén egy 2,5-es kis csavarhúzóval ki/bekötni két kábelt. Ezután keresgélni kezdtem, belelkesedtem, hogy talán tényleg van remény. Keresgéltem, mire meglett a Focal beryllium magas, ami a dobozhoz kell. Pont az a cég árulta, akiről múlt héten olvastam (ami teljesen véletlen, nem direktben kerestem meg őket), hogy milyen gyorsan postázta és milyen korrekt áron adta. Az árban sem volt nagy különbség, pedig az egy 2015-ös történet volt. A céggel egyeztettem, megadták a postázási költséget és mindennel együtt - ilyen gyenge forint mellett is - jobban jöttem ki, mint amit a szerviz tavaly ilyenkor mondott csak a beryllium magasra (beszerelési költség nélkül).

Most hétfőn délután megrendeltem Angliából, tegnap (csütörtökön) délután már Budapesten a kezemben volt a csomag. Két csavarhúzóval néhány perc alatt a helyére tettem tegnap este.

Ui.: a szervizhez a sérült beryllium magasat legalább leadhatom, mert veszélyes hulladék
Csatolmányok
új focal beryllium dome
új focal beryllium dome
new-focal-beryllium-tweeter3.jpg (137.29 KiB) Megtekintve 4173 alkalommal
új Focal beryllium dome
új Focal beryllium dome
new-focal-beryllium-tweeter2.jpg (137.94 KiB) Megtekintve 4173 alkalommal
új Focal beryllium dome rendelése
új Focal beryllium dome rendelése
new-focal-beryllium-tweeter1.jpg (149.13 KiB) Megtekintve 4173 alkalommal
Focal beryllium dome javítása
Focal beryllium dome javítása
how-to-fix-focal-beryllium-tweeter.jpg (73.32 KiB) Megtekintve 4173 alkalommal
Sérült Focal beryllium dome
Sérült Focal beryllium dome
focal-bryllium-tweeter-marked.jpg (115.25 KiB) Megtekintve 4173 alkalommal

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: supravox »

kimber írta:
2019.05.01., szer. 20:24
cécó írta:
2019.05.01., szer. 18:29
Sziasztok!
Hát nem tudom olvassa e valaki aki tudna segíteni?!
Vettem egy Focal 714 V-t és gőzöm sincs milyet sztereó erősítővel házasítsam!Leginkább Jazzt hallgatok és max.közép hangerőn.
Az erósítésre a keret használtban 120-130ezer.
Köszönöm szépen az esetleges tippeket!!!
Primare
Sony TAN55ES
Igaz ez egy végfok de van rajta hangerőszabályzó..Illetve csak akad valahun hozzá egy előfok..
Nagyon jól kezeli a focal-ok lezuhanó impedanciáját..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Samu1985
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2014.11.14., pén. 19:57
Értékelés: 22

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Samu1985 »

Jól hangzik. Majd írd meg kérlek mit tapasztaltál. :)

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: cécó »

Sziasztok Urak!
Köszönöm szépen a 714-hez ajánlott típusokat :smile53:. Creek Evolution 2-t találtam,teszek vele egy próbát! szia.gif
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
Samu1985
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2014.11.14., pén. 19:57
Értékelés: 22

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Samu1985 »

Sziasztok.
Egy régebbi típusú ES-es Sony, Marantz és még amit hallottam Creek Evolution. Ezekkel nem fogsz mellé szerintem, bár ez az én
szubjektív véleményem. Cobaltokat, és Electra dobozokat hallgattam ilyen márkákkal. :)
Üdv

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”