Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Klipsch hangsugárzók

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

szigoruan saját vélemény
jó lesz a régi így látatlanban is ha az előzőnél megfelelt
hacsak nem akarsz pénztkölteni
de ha mindenképpen kell valami olcsóbb normális, akkor legyen SUPRA
réz, olcsó, márkás :)
de most sok akciósat találni minden hifi oldalon
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

-Tamás-
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2019.07.26., pén. 19:02
Értékelés: 5

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -Tamás- »

Végül az RP-8000F lett a befutó! :D Moziban pont azt hozta, amit vártam, úgyhogy nem bántam meg, hogy ezt választottam.
Viszont a régi hangfalkábeleket szeretném lecserélni. Milyen márkát, vagy típust érdemes venni hozzá? Köszi!

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

-Tamás- írta:
2019.11.22., pén. 09:57
DARTHdick írta:
2019.11.22., pén. 07:18
-Tamás- írta:
2019.11.21., csüt. 21:41


Főként mozira. A mostani szettből szeretném lecserélni a frontokat.
Igen.
Pláne a mostani fekete péntekes ajánlatokban akad jó vétel,köztük ez is.Hozzáteszem külföldi beszerzés az év többi részében is hasonló itteni fekete pénteki áron kapható.
Ha ennyit szánsz rá,és tetszik a doboz megjelenése és hangkaraktere,akkor 20-25nm meg sem kottyan neki.Mozin meg gondolom vágod a frekvenciát,így nem mérvadó mit is tud az alsóbb frekvenciákon.
Jó szórakozást hozzá.
Köszi!
Láttam, hogy az RP-8000F is akciós. Érdemes inkább azt venni? Tud annyival többet nyújtani (esetleg zenében), mint amennyivel többe kerül?
Igen.

-Tamás-
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2019.07.26., pén. 19:02
Értékelés: 5

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -Tamás- »

DARTHdick írta:
2019.11.22., pén. 07:18
-Tamás- írta:
2019.11.21., csüt. 21:41
Renatto írta:
2019.11.21., csüt. 21:24


Igen, megtudnánk. Ha tudnánk minek kellene "megfelelnie". :smile29:
Főként mozira. A mostani szettből szeretném lecserélni a frontokat.
Igen.
Pláne a mostani fekete péntekes ajánlatokban akad jó vétel,köztük ez is.Hozzáteszem külföldi beszerzés az év többi részében is hasonló itteni fekete pénteki áron kapható.
Ha ennyit szánsz rá,és tetszik a doboz megjelenése és hangkaraktere,akkor 20-25nm meg sem kottyan neki.Mozin meg gondolom vágod a frekvenciát,így nem mérvadó mit is tud az alsóbb frekvenciákon.
Jó szórakozást hozzá.
Köszi!
Láttam, hogy az RP-8000F is akciós. Érdemes inkább azt venni? Tud annyival többet nyújtani (esetleg zenében), mint amennyivel többe kerül?

Avatar
Renatto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.01.20., pén. 12:37
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Renatto »

DARTHdick írta:
2019.11.22., pén. 07:18

Pláne a mostani fekete péntekes ajánlatokban akad jó vétel,köztük ez is.Hozzáteszem külföldi beszerzés az év többi részében is hasonló itteni fekete pénteki áron kapható.
Hááát igen, azért néznek ki ilyen jól a BF árak, mert amúgy gazdagon túl vannak tolva... :smile51: Nagyon szépen mutat az RP-8000F - 470k vs 270k, de külföldön kb 370k egész évben.... azt már nem is mondom, nekem az 5.0 jött ki kb ennyire (itthon). :D

ui: egy szett már el is fogyott a BF akcióból EA-nál: Klipsch R.820F 5.0 (érdekesség, hogy RP-402S hátterekkel adták)
KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Ultra
Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Avatar
Renatto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.01.20., pén. 12:37
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Renatto »

-Tamás- írta:
2019.11.21., csüt. 21:41

Főként mozira. A mostani szettből szeretném lecserélni a frontokat.
Arra biztos penge lesz. Pláne a csim-bumm-dirr-durr filmekre! ;peace;
KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Ultra
Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: irishcream »

tombor írta:
2019.11.19., kedd 20:06
Na megjöttek... De nem az r820f, hanem rp8000f :D
Még időben tudtam módosítani.
Egyenlőre lefosom a bokám. Átment rajta párszor az isotek bejárató lemez és azt kell mondjam, számról számra szebben szól. Hihetetlenül jóban vannak a csövessel! Meleg a hangja, sehol sem tolakodó, de reszletes alul-fölül. Félelmetes az ereje is. Alig érek a hangerőhöz és....
Jazzt hallgatok épp :D
Jó döntést hoztál. :smile32:

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

-Tamás- írta:
2019.11.21., csüt. 21:41
Renatto írta:
2019.11.21., csüt. 21:24
-Tamás- írta:
2019.11.21., csüt. 21:08
Sziasztok!
Megtudnátok mondani, hogy a Klipsch R-820F megfelelő választás lehet egy 20-25mn-es szobába?
Igen, megtudnánk. Ha tudnánk minek kellene "megfelelnie". :smile29:
Főként mozira. A mostani szettből szeretném lecserélni a frontokat.
Igen.
Pláne a mostani fekete péntekes ajánlatokban akad jó vétel,köztük ez is.Hozzáteszem külföldi beszerzés az év többi részében is hasonló itteni fekete pénteki áron kapható.
Ha ennyit szánsz rá,és tetszik a doboz megjelenése és hangkaraktere,akkor 20-25nm meg sem kottyan neki.Mozin meg gondolom vágod a frekvenciát,így nem mérvadó mit is tud az alsóbb frekvenciákon.
Jó szórakozást hozzá.

-Tamás-
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2019.07.26., pén. 19:02
Értékelés: 5

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -Tamás- »

Renatto írta:
2019.11.21., csüt. 21:24
-Tamás- írta:
2019.11.21., csüt. 21:08
Sziasztok!
Megtudnátok mondani, hogy a Klipsch R-820F megfelelő választás lehet egy 20-25mn-es szobába?
Igen, megtudnánk. Ha tudnánk minek kellene "megfelelnie". :smile29:
Főként mozira. A mostani szettből szeretném lecserélni a frontokat.

Avatar
Renatto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.01.20., pén. 12:37
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Renatto »

-Tamás- írta:
2019.11.21., csüt. 21:08
Sziasztok!
Megtudnátok mondani, hogy a Klipsch R-820F megfelelő választás lehet egy 20-25mn-es szobába?
Igen, megtudnánk. Ha tudnánk minek kellene "megfelelnie". :smile29:
KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Ultra
Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

-Tamás-
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2019.07.26., pén. 19:02
Értékelés: 5

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -Tamás- »

Sziasztok!
Megtudnátok mondani, hogy a Klipsch R-820F megfelelő választás lehet egy 20-25mn-es szobába?

Avatar
tombor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 20:06
Értékelés: 11

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tombor »

En dupla beldennel tolom, bi wire ral. :)

Avatar
tombor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 20:06
Értékelés: 11

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tombor »

Renatto írta:
2019.11.19., kedd 20:14
tombor írta:
2019.11.19., kedd 20:06
Na megjöttek... De nem az r820f, hanem rp8000f :D
Még időben tudtam módosítani.
Grat! ;peace; Bizonyosan jól döntöttél és az akció mértékét nézve is ez volt a jobb vétel! :tutiok: Ha bejáratásban vagy ezekre is rápróbálhatsz: https://audioengineers.eu/burn-in-and-fine-tuning/
Ingyenesen letöltheted őket.

Nekem most jöttek meg az SVS Soundpath Ultra hangfalkábelek (Front, center) és RCA Interconnect mélyláda kábelek, így én is bejáratáson vagyok. Nem vagyok "kábel hívő", számomra a Van Damme HiFi is bőven megfelelő volt, de ez a kábel már elsőre megdöbbentő. :rolleyes:
Köszi!!

Avatar
Renatto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.01.20., pén. 12:37
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Renatto »

tombor írta:
2019.11.19., kedd 20:06
Na megjöttek... De nem az r820f, hanem rp8000f :D
Még időben tudtam módosítani.
Grat! ;peace; Bizonyosan jól döntöttél és az akció mértékét nézve is ez volt a jobb vétel! :tutiok: Ha bejáratásban vagy ezekre is rápróbálhatsz: https://audioengineers.eu/burn-in-and-fine-tuning/
Ingyenesen letöltheted őket.

Nekem most jöttek meg az SVS Soundpath Ultra hangfalkábelek (Front, center) és RCA Interconnect mélyláda kábelek, így én is bejáratáson vagyok. Nem vagyok "kábel hívő", számomra a Van Damme HiFi is bőven megfelelő volt, de ez a kábel már elsőre megdöbbentő. :rolleyes:
KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Ultra
Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Avatar
tombor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 20:06
Értékelés: 11

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tombor »

Na megjöttek... De nem az r820f, hanem rp8000f :D
Még időben tudtam módosítani.
Egyenlőre lefosom a bokám. Átment rajta párszor az isotek bejárató lemez és azt kell mondjam, számról számra szebben szól. Hihetetlenül jóban vannak a csövessel! Meleg a hangja, sehol sem tolakodó, de reszletes alul-fölül. Félelmetes az ereje is. Alig érek a hangerőhöz és....
Jazzt hallgatok épp :D

Avatar
Renatto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.01.20., pén. 12:37
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Renatto »

tombor írta:
2019.11.15., pén. 19:56
Majd jelentkezem személyes véleménnyel.
Ne aggódj, amikor én vettem az R-28F szettet (820 elődje), nekem is többnyire azt mondták, "áj-áj-áj", nem biztos hogy jól lesz az! Szerencsémre, nekem az is nagyon tetszett! Később egy jó akció okán RP-re váltottam, de abszolút nem rossz az! Szóval mindenképp írd meg milyen!

Ám ma voltam MA Bronze 5.1 teszten, otthoni körülmények között. Nagyon szép hangja van, érezhetően csilingelősebb a hangja, a Queen-nél azt mondanám jobban is áll neki, mint az én Klipsch-eimnek. Mikor hazajöttem egyből le is teszteltem az enyémen, de nem váltok! :D Pláne, hogy nagyon ritkán hallgatok ilyen zenét... pedig szeretem. :rolleyes: Mozin viszont.... :smile29:
KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Ultra
Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Avatar
tombor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 20:06
Értékelés: 11

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tombor »

irishcream írta:
2019.11.16., szomb. 08:12
tombor írta:
2019.11.15., pén. 19:56
Üdv Uraim!
Most rendeltem klipsch r-820f et.
Van ilyen valakinek? Vélemény róla?
.....vásárlás előtt előnyös - ha van rá mód - saját erősítővel meghallgatni a kiválasztottat. Megkímél a csereberétől.
Lehetőségem nincs a meghallgatásra, viszont két hét épp elég lesz, hogy eldöntsem, hogyan tovább... ha nem tetszik lépek egy kategóriát feljebb. Érdekes egyébként hogy német tesztek agyba főbe dicsérik ezt a típust. Nyilván ott más az ízlés, de ez csak rátesz egy lapáttal hogy még kíváncsibb legyek :)
Majd jelentkezem személyes véleménnyel.

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: irishcream »

tombor írta:
2019.11.15., pén. 19:56
Üdv Uraim!
Most rendeltem klipsch r-820f et.
Van ilyen valakinek? Vélemény róla?
.....vásárlás előtt előnyös - ha van rá mód - saját erősítővel meghallgatni a kiválasztottat. Megkímél a csereberétől.

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: irishcream »

DARTHdick írta:
2019.11.16., szomb. 07:44
tombor írta:
2019.11.15., pén. 19:56
Üdv Uraim!
Most rendeltem klipsch r-820f et.
Van ilyen valakinek? Vélemény róla?
Az R széria belépő kategória.
Vélemény? Mire kell, minek használod, mik az igények. Az R széria amúgy nem egy tigris,hozzáteszem rögtön mihez képest nem az... mondjuk egy RPhez mindjárt.
Ha rendelés előtt teszed fel a kérdésed, akkor lebeszéltelek volna az R-ről. Egy RP osztályt nem sokkal többé el lehet érni, s az azért már egész rendben van.
..........valóban , ezt az akciót kihasználva magasabbra tettem volna a lécet. ...pl.: valamelyik RP -t választanám.

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

tombor írta:
2019.11.16., szomb. 07:51
durvahó.gif 1
DARTHdick írta:
2019.11.16., szomb. 07:44
tombor írta:
2019.11.15., pén. 19:56
Üdv Uraim!
Most rendeltem klipsch r-820f et.
Van ilyen valakinek? Vélemény róla?
Az R széria belépő kategória.
Vélemény? Mire kell, minek használod, mik az igények. Az R széria amúgy nem egy tigris,hozzáteszem rögtön mihez képest nem az... mondjuk egy RPhez mindjárt.
Ha rendelés előtt teszed fel a kérdésed, akkor lebeszéltelek volna az R-ről. Egy RP osztályt nem sokkal többé el lehet érni, s az azért már egész rendben van.
Nyilván, ha nem jön be, visszakuldöm... Elég durva akció volt /van.
Sima sztereó rendszerbe kerül majd, egy 2x40 wattos csovessel. Egy c100-as sonust fog váltani, persze csak, ha tetszeni fog.
ha gyári a vidi doboz akkor sem biztos hogy jobban fog tetszeni az r.Ha meg kicsit mókolt a sonus akkor szinte biztos nem.
Mást fogsz hallani,magas tartományban jóval többet,erőszakosabban fog szólni.De az a máshogy szól,nem biztos hogy tényleg jobb is.Szokni kellene,ráérezni valóban jobb e a fülednek...ehhez meg be kell járatni,együtt kell élni vele jó pár órát.Vissza küldeni akkor meg már nem lehet...

Avatar
tombor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 20:06
Értékelés: 11

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tombor »

durvahó.gif 1
DARTHdick írta:
2019.11.16., szomb. 07:44
tombor írta:
2019.11.15., pén. 19:56
Üdv Uraim!
Most rendeltem klipsch r-820f et.
Van ilyen valakinek? Vélemény róla?
Az R széria belépő kategória.
Vélemény? Mire kell, minek használod, mik az igények. Az R széria amúgy nem egy tigris,hozzáteszem rögtön mihez képest nem az... mondjuk egy RPhez mindjárt.
Ha rendelés előtt teszed fel a kérdésed, akkor lebeszéltelek volna az R-ről. Egy RP osztályt nem sokkal többé el lehet érni, s az azért már egész rendben van.
Nyilván, ha nem jön be, visszakuldöm... Elég durva akció volt /van.
Sima sztereó rendszerbe kerül majd, egy 2x40 wattos csovessel. Egy c100-as sonust fog váltani, persze csak, ha tetszeni fog.

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

tombor írta:
2019.11.15., pén. 19:56
Üdv Uraim!
Most rendeltem klipsch r-820f et.
Van ilyen valakinek? Vélemény róla?
Az R széria belépő kategória.
Vélemény? Mire kell, minek használod, mik az igények. Az R széria amúgy nem egy tigris,hozzáteszem rögtön mihez képest nem az... mondjuk egy RPhez mindjárt.
Ha rendelés előtt teszed fel a kérdésed, akkor lebeszéltelek volna az R-ről. Egy RP osztályt nem sokkal többért el lehet érni, s az azért már egész rendben van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára darthdick 2019.11.16., szomb. 08:00-kor.

Avatar
tombor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 20:06
Értékelés: 11

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tombor »

Üdv Uraim!
Most rendeltem klipsch r-820f et.
Van ilyen valakinek? Vélemény róla?

Avatar
Renatto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.01.20., pén. 12:37
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Szóval Klipsch vs SVS, avagy nyitott vs zárt.

Hozzászólás Szerző: Renatto »

Az SVS már megjelenésében is szerényebb, jóval kisebb, kb mintha talp + reflexnyílás nélkül lenne a Klipsch és még 10 centivel a mélység is kevesebb. Szóval látványos a méretkülönbség. Helyére rakva elég szellős lett, a korábban igencsak zsúfolt hely.

Már az első perctől lehetett érezni, hogy ettől nem remeg annyira a szoba/kanapé, de gondoltam várjunk az ítélettel és majd bejáratás után próbáljuk meg újra.
A hangja az első 3 nap után változott jelentősen, illetve valahol 1 hét után újra. Végül nagyon szép telt hangja lett. Már beméréskor látszódott, az SVS gyengébb/halkabb. A korábbi -1dB beállítás helyett, +2dB értéket kaptak és ehhez jött még hozzá, hogy az előbbit -3dB-vel, míg az SVS-eket 0 -(+)3dB-vel korrigáltam (VolumeTrim). Tehát a Klipsch-eket visszább vettem, míg az SVS-ek kaptak egy kis pluszt, így ez alapból ~6dB különbség. Még állítgatom 0 és +3 között, de nagyon film függő mit érzek jónak. A Dolby Atmos demóknál a 0 jónak tűnik, még néha sok is (John Wick), viszont „sima” filmeknél, így mintha kevés lenne. Kezdem úgy érezni, eddig túl volt tolva a basszus és hallottam ott is, ahol lehet nem is kellett volna. Vagy csak simán zárt/reflexes különbség, lásd később.

Többnyire nem használok szubot zenéhez (inkább Pure Direct módot), de az rögtön feltűnt, hogy ez sokkal feszesebb (rövidebb, gyorsabb). Voltak számok, amiben a basszus a front/112SW esetén egy hosszabb dobbanásnak tűnt, de az SVS-en lehetett hallani, hogy ebben nagyon rövid megszakítások vannak (mintha pulzálna/huzogatnák :) ). A Klipsch-ek – erejük okán - jobban betöltik a teret, sőt a front pure módban többnyire túl is tölti. Az SVS-re hiába adtam a menüben maxon adható +6dB-t, a Klipsch erősebb volt, teltebb. Miután elektronikus zenét hallgatok, így ezzel nem is nagyon foglalkozok tovább. Azt viszont kijelenthetem, ha házibulit akarnék, ahol kell a nagy hangerő és a „lüktetés” akkor a Klipsch szubokat választanám.

Filmeknél ugye az volt az alap probléma – miután többnyire este filmezünk halkabban (-35dB) – hogy ha jön egy akciójelenet vagy „rémisztés”, túl hangos lesz. Ha lentebb tekerem, akkor viszont hiányzik a basszus. Ezt sajnos nem tudom jobban megfogalmazni. Valószínűleg a szoba is bejátszik és a Klipsch nagy hangnyomása is, de így a hang egyenletessége nem volt megfelelő – nem a szobára nézve, hanem a film folyamán – és így időről-időre (meg)zavart. A 115-öt ezért is adtam el, mert az már-már bántotta a fülem, alacsony hangerőn is (no meg annak a méretét sem tudtam megszokni).

Megnéztünk pár zenésebb filmet, The Greatest Showman, Aladdin 2019. Azért ezeken lehet érezni, ha gyorsváltásban jönnek a mélyhangok, jobban követi a zárt és tisztábbnak is hat így. Lövéseknél ugyanez, szépen hallható minden külön-külön, semmi nem mosódik el. A The Greatest elején van jó pár „dobbantás” lábbal, ahol egyértelműen érezhető, hogy - megfelelő hangerő mellett - a nyitott többet tesz hozzá a filmhez, minden téren. Olyan légmozgást generál és ettől úgy beremeg a környezet, hogy azt öröm érezni! Ettől igazán mozis lesz az egész. De ez egyben a hátránya is. Minden dobbantás egy-egy gondolattal tovább tart mint kellene, a kanapé tovább remeg, és ha figyeli az ember, feltűnik, hogy a hang és a kép valójában már tovább haladt.

Az SVS viszont más. Erőben még hozza is azt a szintet, a kanapé ugyanúgy remeg, ha kell, viszont a légkörből valami hiányzik, valószínűleg pont a mozgás. Cserébe ez megáll egy szemvillanás alatt. Dobbantás, majd volt-nincs, ahogy jött, úgy el is tűnt, pedig a kanapé ugyanúgy masszírozza a derekam, de csak egy pillanatig. Jön egy dob vagy bőgő a zárt szépen fürgén hozza, míg a reflexes picit elnyújtva adja vissza.
Akciófilmeknél hasonló a helyzet. A nyitott, nincs kétség, nagyobbat üt, jobban érzi az ember a bőrén, érezni, hogy némi szellő lengedez az ember lábánál. Vagy amikor leomlik egy ház, híd, ott is érezhető, hogy a Klipsch még egy plusz gondolatnyit „morajlik”, mielőtt megszűnne.

Van egy dolog, amit határozottan jobban ad vissza az SVS a filmekben. Amikor a filmek alatt hangulatfokozás céljából van egy elnyújtott erősödő, mély hang, amitől egyre jobban „remeg a légkör” vagy egy szívdobogás, na ez, az SVS-nél kifejezetten jobb. Mindig. Lehet pont a feszessége miatt megy neki jobban ez a remegtetés. És ilyen szinte minden filmben van. Ez lehet, azért van, mert mélyebbre megy, talán a zárt konstrukció, esetleg a jobb minőség okán, nem tudom.

A fentiek mind hangosabb használat mellett voltak jelen, jóformán tesztelés céljából. Épp ezért a Klipsch-ek hangossága itt nem lehetett probléma, sőt, itt kialakításából fakadóan pluszt is adott a filmekhez. Viszont ha a hangerőt csökkentettük az általunk megszokottra, a zárt hátránya szinte eltűnt, viszont a pontossága megmaradt. Sőt, néhol úgy érzem, alacsony hangerőn mintha lendületesebb lenne, erőteljesebb, mint a Klipsch. A mélyhang továbbra is rendben volt, ha kellett érezni, akkor erőteljesen jelen volt, viszont egyszer sem érezem, hogy zavaró vagy hangos lenne. Teljesen egyenletessé vált az egész, szóval, amit szerettem volna azt megkaptam.

Viszont volt egy-egy film ahol nem tudtam eldönteni, hogy a film hangja van „rosszul” keverve vagy - a fentebb már említett eset van – hogy esetleg korábban túlhúzott méllyel használtam a rendszert. Netán mindkettő. Két példa. Hobbs &Show, sétálás közben a bakancs szépen „dübög”, már-már sok is, viszont egy robbanás már nem annyira erőteljes, mint szeretném. Fordított eset, Skull Island, lezuhan a repülő, robban, semmi komolyabb löket, majd jön Kong, lerakja a mancsát és szinte leomlik a szoba. A túl erős mélyre mindenképp gondolnék, mert egy ajtó becsapódásakor, lövéskor néha többet szeretnék, viszont később egy robbanásnál érzem, hogy ez viszont pont elég volt így. Ehhez több idő kell még, mire megtudom, megtapasztalom, hogy is lenne tökéletes, de lehet az lesz a vége, hogy „A kevesebb néha több!”.


Száz szónak is egy a vége, szerintem, ha valaki többnyire relatíve hangosan mozizik, akár nagyobb térben, úgy egy reflexes (kettő), bizonyosan jobb lehet, mert nagyobb „cirkuszt” tud csinálni, de ezért némi részletről le kell mondania, miután kicsit nagyzol. Bár ez amúgy valakinél előny is lehet. Viszont ha valaki halkabban néz filmeket, kisebb szobában és szeretne minden apró részletet hallani, netán több zenés filmet néz, esetleg koncerteket is, akkor egy zárt jobb választás lehet. Így én az utóbbira szavazok és az SVS-eket tartom meg.
KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Ultra
Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Avatar
Renatto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.01.20., pén. 12:37
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Renatto »

Kicsit off, de felkerültek a BF akciók és lesz benne Klipsch is bőven, illetve az a Yamaha RX-A2070 360.000 JóMagyarForintért... :smile29: https://bf.extremeaudio.hu/bf19-hifi.php
KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Ultra
Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”