Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzó építés

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

cooler-mg írta:
2019.11.30., szomb. 17:37
Segédmagnes?
Határozottan növeli az érzékenyseget....
Igen, de az alsó határfrekit meg csökkenti. Már látom, talán másik hangszóróban kell gondolkodnom.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

denesdr írta:
2019.11.30., szomb. 16:23
dys-cus írta:
2019.11.30., szomb. 11:03
Engem a compaund nem érdekel. Pont az a gondom, hogy a reflexnél keresek jobb megoldást oly módon, hogy minimum 1 dB-vel növekedjen a hangnyomás, és az impulzus átvitel jobb legyen mint a reflex esetében. Ekkor van értelme az egész átépítésnek. Ezért gondoltam az Isobaric elrendezésre. De ezek szerint az érzékenység nem nől. Nagy kár. sad.gif Most jutott eszembe: mi van akkor, ha a két hangszóró mögött egyforma nagyságú a térfogat? vagy ez nem számít?
Magasabb érzékenység és jobb impulzusválasz nem jár együtt sehogy sem egy adott hangszóró esetén (lásd horn sugárzók). Valamit valamiért. Ha nem a legalján akarod növelni a hangnyomást akkor egyszerűen építsd kisebb reflex dobozba. Valaki talán itt a fórumon jól megfogalmazta a mélyhangolást, ide-oda lehet tologatni a dolgot, hogy mit szeretnénk elérni, mindent nem lehet egyszerre.
Amúgy meg hajrá aktív vagy multi amp ha nem szeretnél hangszórót cserélni magasabb érzékenységűre.
Az isobaric-nak a lényege hogy ugyan olyan mélyátvitelhez fele akkora doboz kell, itt az érzékenységet áldozzuk be a mélyátvitelért.
Már látom, hogy nehéz, és kemény fában gondolkodom. Viszont multiamp rendszert nagyon nem akarok. Csöves párti vagyok, s mivel egy jó csövest megépíteni nem olcsó mulatság, így azt hanyagolnám, pedig az áram már elég olcsó. :D Hallottam már "penta" amlifikációt. Kiábrándító volt, igaz valamilyen félvezetőkkel működtették. Igazából csak azt akarom elérni, hogy meglegyen a min. 30 Hz-s átvitel, de az ütős, "gyors" legyen. Most is olyan, de még lehetne egy picit javítani rajta. Azt viszont tudom, hogy az isobariknak jó az impulzus átvitele. Véleményem szerint egy rendszer hangminőségénenek a minősége 80%-ban a hangsugárzótól függ. Ezért erőlködök ennyire. :D
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
cooler-mg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2014.11.20., csüt. 14:02
Értékelés: 30

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: cooler-mg »

Segédmagnes?
Határozottan növeli az érzékenyseget....

dys-cus írta:
2019.11.30., szomb. 17:28
" Azt csak az elő(vagy bármelyik más)lapra szerelt, két azonos- párhuzamosan vagy sorosan kötött - hangszóróval lehet elérni (+3 dB, szerintem a +6 dB amit ott írnak nem teljesen igaz...)"
Nos ez az! Az elmélet mindig ígéretesebb mint a valóság. Most is jó a hangfalam, csak szerettem volna javítani rajta. Lehet két dB-vel érzékenyebb mélysugárzót kell választanom, s azt kell isobaric megoldással alkalmaznom. Tudsz esetleg valami erre alkalmas hangszórót ajánlani? Mondjuk úgy 80 Euro környékén. Vagy olcsóbban. Nekem fontos a jó basszus. A másik topicba feltettem a mostani verzió szabadtéri mérését. Azon szeretnék javítani.
https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php? ... 5#p2807625

Megjelenítő: Lapos, Hangsugárzó: DIY, Kábel:DIY (Neotech, pure silver, Furutech), Erölködő: Luxman, DAC: Musical Fidelity, Lejátszó: Philips 620 MOD CD, Raspberry (Volumio)

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

" Azt csak az elő(vagy bármelyik más)lapra szerelt, két azonos- párhuzamosan vagy sorosan kötött - hangszóróval lehet elérni (+3 dB, szerintem a +6 dB amit ott írnak nem teljesen igaz...)"
Nos ez az! Az elmélet mindig ígéretesebb mint a valóság. Most is jó a hangfalam, csak szerettem volna javítani rajta. Lehet két dB-vel érzékenyebb mélysugárzót kell választanom, s azt kell isobaric megoldással alkalmaznom. Tudsz esetleg valami erre alkalmas hangszórót ajánlani? Mondjuk úgy 80 Euro környékén. Vagy olcsóbban. Nekem fontos a jó basszus. A másik topicba feltettem a mostani verzió szabadtéri mérését. Azon szeretnék javítani.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: denesdr »

dys-cus írta:
2019.11.30., szomb. 11:03
Engem a compaund nem érdekel. Pont az a gondom, hogy a reflexnél keresek jobb megoldást oly módon, hogy minimum 1 dB-vel növekedjen a hangnyomás, és az impulzus átvitel jobb legyen mint a reflex esetében. Ekkor van értelme az egész átépítésnek. Ezért gondoltam az Isobaric elrendezésre. De ezek szerint az érzékenység nem nől. Nagy kár. sad.gif Most jutott eszembe: mi van akkor, ha a két hangszóró mögött egyforma nagyságú a térfogat? vagy ez nem számít?
Magasabb érzékenység és jobb impulzusválasz nem jár együtt sehogy sem egy adott hangszóró esetén (lásd horn sugárzók). Valamit valamiért. Ha nem a legalján akarod növelni a hangnyomást akkor egyszerűen építsd kisebb reflex dobozba. Valaki talán itt a fórumon jól megfogalmazta a mélyhangolást, ide-oda lehet tologatni a dolgot, hogy mit szeretnénk elérni, mindent nem lehet egyszerre.
Amúgy meg hajrá aktív vagy multi amp ha nem szeretnél hangszórót cserélni magasabb érzékenységűre.
Az isobaric-nak a lényege hogy ugyan olyan mélyátvitelhez fele akkora doboz kell, itt az érzékenységet áldozzuk be a mélyátvitelért.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Engem a compaund nem érdekel. Pont az a gondom, hogy a reflexnél keresek jobb megoldást oly módon, hogy minimum 1 dB-vel növekedjen a hangnyomás, és az impulzus átvitel jobb legyen mint a reflex esetében. Ekkor van értelme az egész átépítésnek. Ezért gondoltam az Isobaric elrendezésre. De ezek szerint az érzékenység nem nől. Nagy kár. sad.gif Most jutott eszembe: mi van akkor, ha a két hangszóró mögött egyforma nagyságú a térfogat? vagy ez nem számít?
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Gógyimogyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2019.11.19., kedd 20:57
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Gógyimogyi »

Aki tud angolul és érdekli az elmélet annak ajánlom figyelmébe a coursera ingyenes oktatóanyagát:

https://www.coursera.org/learn/audio-engineering

A fenti oldalon a syllabus alatt megnézhetitek a témákat. Elvileg aki megcsinálja végig, képes lesz egyedül hangfalat tervezni és építeni. Azt nem írják, hogy mennyire fog jól szólni ;-)

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

A Technics-nek volt valamilyen kis hangfala ahol ilyesmi furfangos megoldás volt. De ott a külső hangszóró passzív volt.

Technics SB-CA-1060
Technics.jpg
Technics.jpg (9.98 KiB) Megtekintve 2635 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

dragonweed írta:
2019.11.29., pén. 20:04
Tctronic írta:
2019.11.29., pén. 19:57
dragonweed írta:
2019.11.29., pén. 19:43
Igazából az említett dobozok nem szigorúan véve isobaric rendszerűek, inkább "push-pull coupled cavity" típusúak (ahogy a Jamo-s képen látható is) bár a kategorizálás itt nem teljesen egyértelmű, mert az akusztikailag szorosan csatolt mélysugárzók miatt akár isobaric-nak is tekinthetők... gondolkodik.gif
A Vas "felezős" elv valószínűleg erre a konfigurációra is vonatkozik, bár nem esküdnék meg rá.
A Tiédnél azonos fázisban kell bekötni a hangszórókat. Ezeknél ellenkező fázisban. (Amikor az egyik befelé mozdul akkor a másik kifelé)
Hát az érdekes lenne.... (azonos fázisban bekötni) jaj.gif Átgondoltad? Nézd meg még egyszer.... Azonos fázisban a
"cone-to magnet" szerelésnél kell kapcsolni, "magnet-to magnet" esetében viszont ellentétesben. :smile53:
Igaz. Bocsi. Azt hittem egymás után vannak a hangszórók a Tiédben, nem egymásnak háttal. :smile32: (Azt hittem cone to magnet, nem magnet to magnet)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

dragonweed írta:
2019.11.29., pén. 19:43
Igazából az említett dobozok nem szigorúan véve isobaric rendszerűek, inkább "push-pull coupled cavity" típusúak (ahogy a Jamo-s képen látható is) bár a kategorizálás itt nem teljesen egyértelmű, mert az akusztikailag szorosan csatolt mélysugárzók miatt akár isobaric-nak is tekinthetők... gondolkodik.gif
A Vas "felezős" elv valószínűleg erre a konfigurációra is vonatkozik, bár nem esküdnék meg rá.
A Tiédnél azonos fázisban kell bekötni a hangszórókat. Ezeknél ellenkező fázisban. (Amikor az egyik befelé mozdul akkor a másik kifelé)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

dragonweed írta:
2019.11.29., pén. 18:49
dys-cus írta:
2019.11.29., pén. 10:06
Köszi a válaszod. Viszont nagyon nagy gond, hogy az érzékenység csökken. Én pont fordítva gondoltam. Hogy növexik. A meglévő hangszóróimmal 1 dB-s érzékenység növekedés kellene.
Érdekes a történet mert elvileg nem kellene csökkenjen... Párhuzamosan kötött hangszórók esetén még növekednie is kellene valamelyest - elvileg. Ha van is némi növekedés, az csak a legalsó 1-2 oktávban, felette biztosan nincsen. Viszont a mérések szerint szinte alig változik, talán inkább picit csökken, de nagyobb nem nagyon lesz. Fura jószág ez a kompound rendszer, nem pont úgy viselkedik ahogy papíron kéne neki. A -3dB-s pont pl. ugyanakkora kellene maradjon mint dupla térfogatban egy hangszóróval, de a gyakorlatban szinte mindig "lejjebb száll".
A két hangszóró között -megintcsak elvileg- a lehető legszorosabb csatolás -vagyis a lehető legkisebb légtérfogat- kellene, de kiválóan működik 2-3 literes kamrával is. Az viszont nagyon fontos, hogy ennek a térfogatnak tényleg teljesen légmentesen zártnak kell lennie.
Én csináltam subwofert anno a B&W 601 mellé kiegészítésnek ( olyat mint a Jamo SW 600) Tényleg jó volt, még a viszonylag gagyi (SAL, ne dobáljatok meg kővel :D ) hangszórók ellenére is.

Az ilyen dobozokat mindig is kedveltem. (Pl Jamo 507-707 vagy JBL HP 570, 590) Szerintem a mai napig nagyon jó méllyel rendelkeznek.

De kis monitorban még nem láttam. Jó ötlet :smile32:
JAMOSW600.jpg
JAMOSW600.jpg (8.19 KiB) Megtekintve 2341 alkalommal
JAmo707.jpg
JAmo707.jpg (39.92 KiB) Megtekintve 2341 alkalommal
hp520.jpg
hp520.jpg (68.94 KiB) Megtekintve 2341 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

A két hangsuzóró közötti térfogatnak mindegy a mérete?
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

A két hangsuzóró közötti térfogatnak mindegy a mérete?
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Köszi a válaszod. Viszont nagyon nagy gond, hogy az érzékenység csökken. Én pont fordítva gondoltam. Hogy növexik. A meglévő hangszóróimmal 1 dB-s érzékenység növekedés kellene.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Kérdésem lenne: Épített már valaki isobaric rendszerű mélysugárzót?
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Palm írta:
2019.11.20., szer. 12:40
JBL E-130-8 hangszóró pártból gitár hangfal építés a terv. Ötletek? Doboz terv?

Hangszóró specifikáció:

https://usspeaker.com/jbl%20e130-1.htm

Kép
Király! Én csak 1 db-ot tudtam eddig levadászni. Kíváncsi vagyok mi fog "kisülni" belőlük leborulok.gif
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Palm »

JBL E-130-8 hangszóró pártból gitár hangfal építés a terv. Ötletek? Doboz terv?

Hangszóró specifikáció:

https://usspeaker.com/jbl%20e130-1.htm

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
baowah
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2018.01.25., csüt. 10:56
Értékelés: 4

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: baowah »


Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

denesdr írta:
2019.11.19., kedd 05:55
motorgyilkos írta:
2019.11.19., kedd 00:04
A center miatt mindenkeppen 2 kozep kellene mert csak ugy tudom szimetrikusan elhelyezni a magassagi korlatok miatt.
ha viszont 8 ohm a magas is meg a mely is akkor nem tudok 2x 8 ohmos kozepet 8 ohmra kotni
Akkor a közepeket sorba kell kötni, így 16 Ohm terhelést kapsz, semmi más nem változik, aztán így nem lesz értelmetlenül msgas az érzékenység sem, csak eszerint kell kalkulálni a váltót ha passzív lesz, aktívnál meg abszolút mindegy. Persze lehet használni két 16 Ohmost párhuzamban vagy két 4 Ohmost sorban ha mindenképp 8 Ohmot szeretnél, bár nem sok előnyét látom erre rámenni.
Hifi 8" driverekkel az a gond, hogy azokat általában mélysugárzónak tervezik, bár lehet azok között is találni megfelelőt, de legtöbbször 2kHz vagy alatta el kell váltani.
Ha a 16 ohm nem hatrany a kozep szekcioban akkor a driverekkel meg is volnank leborulok.gif
Hangvalto epitest elvallalod? :tutiok:
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: denesdr »

motorgyilkos írta:
2019.11.19., kedd 00:04
A center miatt mindenkeppen 2 kozep kellene mert csak ugy tudom szimetrikusan elhelyezni a magassagi korlatok miatt.
ha viszont 8 ohm a magas is meg a mely is akkor nem tudok 2x 8 ohmos kozepet 8 ohmra kotni
Akkor a közepeket sorba kell kötni, így 16 Ohm terhelést kapsz, semmi más nem változik, aztán így nem lesz értelmetlenül msgas az érzékenység sem, csak eszerint kell kalkulálni a váltót ha passzív lesz, aktívnál meg abszolút mindegy. Persze lehet használni két 16 Ohmost párhuzamban vagy két 4 Ohmost sorban ha mindenképp 8 Ohmot szeretnél, bár nem sok előnyét látom erre rámenni.
Hifi 8" driverekkel az a gond, hogy azokat általában mélysugárzónak tervezik, bár lehet azok között is találni megfelelőt, de legtöbbször 2kHz vagy alatta el kell váltani.

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

denesdr írta:
2019.11.18., hétf. 21:11
Azt a 8" alu sugárzót középnek én nem javasolnám az inkább mélysugárzó, házi célokra 1" driver bőven elegendő, nem kell 1,4", a kisebbel is könnyedén elérhető a végleges halláskárosulás és a csúcs oktávnak jobb a kisebb. Az én ajánlatom a következő lenne:

magas: https://faitalpro.com/en/products/HF_Dr ... =502010350
magas horn: https://faitalpro.com/en/products/HF_Ho ... =903010100
közép: https://faitalpro.com/en/products/LF_Lo ... =101030140 x1 vagy x2
vagy https://faitalpro.com/en/products/LF_Lo ... =101030200 x1 vagy x2 tetszés szerint
mély: amelyik szimpatikus FaitalPro 15", de inkább minél nagyobb érzékenységű.

Járható út lehet még egy normál dóm sugárzó laposabb waveguide -al a (hornhoz képest) szélesebb lesugárzási szög érdekében. Ezeket a hangszórókat nem a kinézetük alapján választottam. Akár egy ilyesmi is összehozható, bár ha nem zavar a széles doboz akkor a frontlapon lévő hangszórók szerintem előnyösebbek:

https://6moons.com/audioreviews2/redefy/1.html
A center miatt mindenkeppen 2 kozep kellene mert csak ugy tudom szimetrikusan elhelyezni a magassagi korlatok miatt.
ha viszont 8 ohm a magas is meg a mely is akkor nem tudok 2x 8 ohmos kozepet 8 ohmra kotni
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
baowah
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2018.01.25., csüt. 10:56
Értékelés: 4

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: baowah »

sutemenyx írta:
2019.11.18., hétf. 11:54
baowah írta:
2019.11.15., pén. 09:25
nem volt szivem otthagyni 8000-ert, egy felnapot jarattam uresen, doboz nelkul tegnap, sz@rul indult, de a nap vegere elkezdett kisimulni a hangja, talan van benne potencial. sajna nincs idehaza meresi lehetosegem, csak azokat az adatokat ismerem rola, amit egy hangszoro2000 fele meresi adatlapon talaltam. Gondoltam, ha mas nem, osszecsavarom ujra a kiserleti butorlap JE Labs fele open bafflet, amiben regen az rft l3060pb volt. KépKép
Kép
Nocsak megvetted, ami volt a vateran?
Én nagyon gondolkoztam rajta. Ne legyel a magas qts-ben annyira biztos. Én is ezt hittem a pd201-rol. Aztan kiderult, hogy nem magas a qts-e. A pd201 64liter reflexben nagyon jol erzi magat. Fülelek hallotta is. Teljesen jo melye van meg minden. Ha tippelnem kene, akkor szerintem egy hasonlo 25centis ugy 100-120literben lesz jo. Szerintem mérd meg valahogy a hangszorot.
[/quote]

Jaja, 8k-ért nagyonjó volt. Viszont ha ez a 3060-asod volt, ami a kepen van, akkor probalj ki belöle egy rendeset is, ha tudsz. Ez, ami a képen látható, össze van gányolva valami festékkel.
[/quote]

elsore en is azt hittem, hogy le volt kenve valamivel, de nem, ennek tenyleg ilyen volt a papirja. jol szolt, csak mar reg eladtam, egy hongkongi joember kisirta tolem.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1881
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Azt a 8" alu sugárzót középnek én nem javasolnám az inkább mélysugárzó, házi célokra 1" driver bőven elegendő, nem kell 1,4", a kisebbel is könnyedén elérhető a végleges halláskárosulás és a csúcs oktávnak jobb a kisebb. Az én ajánlatom a következő lenne:

magas: https://faitalpro.com/en/products/HF_Dr ... =502010350
magas horn: https://faitalpro.com/en/products/HF_Ho ... =903010100
közép: https://faitalpro.com/en/products/LF_Lo ... =101030140 x1 vagy x2
vagy https://faitalpro.com/en/products/LF_Lo ... =101030200 x1 vagy x2 tetszés szerint
mély: amelyik szimpatikus FaitalPro 15", de inkább minél nagyobb érzékenységű.

Járható út lehet még egy normál dóm sugárzó laposabb waveguide -al a (hornhoz képest) szélesebb lesugárzási szög érdekében. Ezeket a hangszórókat nem a kinézetük alapján választottam. Akár egy ilyesmi is összehozható, bár ha nem zavar a széles doboz akkor a frontlapon lévő hangszórók szerintem előnyösebbek:

https://6moons.com/audioreviews2/redefy/1.html

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

denesdr írta:
2019.11.18., hétf. 20:10
Ez nem rossz, kicsit ez is szubos, de falat lehet vele bontani ha van elég erősítő hozzá.
Kicsit kevesebbért ez is jó lehet:

http://www.bluearan.co.uk/index.php?id= ... nufacturer
Ennek nem tetszik a formaja :D
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”