Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Palm írta:
2020.05.01., pén. 04:06
Jozef76 írta:
2020.04.30., csüt. 23:06
Palm írta:
2020.04.30., csüt. 05:01
Kondenzátor csere terén melyik jobb vétel hang szempontjából? Clarity Cap SA vagy Jantzen Standard Z Cap?
Ezeknél jobb, de ilyen árkategóriában alternatíva?
Milyen hangfalba lenne ez a kondi csere?
Tannoy Saturn S8.
Nem csak kondi csere lesz, hanem komplett hangváltó és belső kábelezés. A kapcsolás marad a gyári, csak közvetlenül össze forraszott alkatrészekkel.
Távol álljon tőlem, hogy lebeszéljelek a beavatkozásról, inkább leírom én hogy jártam ilyen esetben.
Néhány évvel ezelőtt Chario Constallation Delphinus hangsugárzóm voltak. Kíváncsiságból hajtva belekukkantottam a belsejébe, mégis, milyen alkatrészeket rejt a hangváltó?
A látvány hatására azonnal elhatároztam, hogy ezt a hangváltót nem hagyhatom ilyen formában.
A soros kondi helyett Jantzen Superior Z cap került beépítésre, a soros tekercs helyére Mundorf fólia, a soros ellenállás Mundorf Supreme. A párhuzamos kondik, Jantzen Croscap, a párhuzamos tekercsek a Visaton gyártmányai lettek. A kapcsolás maradt, csak alkatrészeket cseréltem, bár egy kissé át kellet gondolni az topológiát, az új alkatrészek nagyobb mérete miatt.
A belső kábelezést "Kácsás" ezüstre cseréltem, plusz a doboz belső falai bitumenlemezes borítást kaptak, a belső csillapítást(flíz), kártolt gyapjúra cseréltem.
Az egész beavatkozás majd 50e Ft-ba fájt, azért "csak" ennyi, mert 1-2 alkatrész sikerült másodkézből beszerezni.
Őszinte leszek, sokkal többet vártam a feljavítástól. Első hallásra alig valami javulás, szinte placebo szerű belemagyarázás, hogy jobbnak kell halljam, hiszem mennyit ráköltöttem.
Gondoltam sebaj, be kell járatni, vadonatúj alkatrészek. Kiadtam a feleségemnek, ha nem vagyok ithon akkor is szóljon a zene, rádiózzon ezerrel.
A bejáratás után kicsit javult a transzparencia, kicsit frissebb lett a hangzás, és talán egy picit a mély lejjebbre ment, határozottabb lett. Minden kb. egy paraszthajszállal lett jobb, de semmi drámai.
Összességében nem érte meg a ráfordított összeg, idő, munka, türelem, már csak azért sem, mert az eladásnál(hiába a tuning, előbb-utóbb úgyis lecseréljük), ezek egyáltalán nem térültek meg.
Sokan eleve nem kérnek a tuningolt, belepiszlált készülékekből, mások kritikusan fogadják, így az ilyen készülék nehezebben eladható, mint egy belenyúlás mentes, már csak ezért sem éri meg.
De mint írtam lebeszélni nem akarlak, mert minden hangsugárzó más, előre nem lehet tudni mennyi tartalék van a hangszórókban, a dobozban, stb.
Sok sikert hozzá!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Meg kerestem az említett hangfalnak a hangváltóróla egy fényképet. Elég gyenge az egész!Érdemes lenne elolvasnod a humblehomemadehifi.com kondenzátor tesztjét mert jól jellemzi a kondinak a hangját. Ez nekem bevált. A jantzen kondik hangja azért más mint a Clarity kondié.
IMG_20200501_102358.jpg
IMG_20200501_102358.jpg (3.78 MiB) Megtekintve 2159 alkalommal

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Palm »

Jozef76 írta:
2020.04.30., csüt. 23:06
Palm írta:
2020.04.30., csüt. 05:01
Kondenzátor csere terén melyik jobb vétel hang szempontjából? Clarity Cap SA vagy Jantzen Standard Z Cap?
Ezeknél jobb, de ilyen árkategóriában alternatíva?
Milyen hangfalba lenne ez a kondi csere?
Tannoy Saturn S8.
Nem csak kondi csere lesz, hanem komplett hangváltó és belső kábelezés. A kapcsolás marad a gyári, csak közvetlenül össze forraszott alkatrészekkel.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Palm írta:
2020.04.30., csüt. 05:01
Kondenzátor csere terén melyik jobb vétel hang szempontjából? Clarity Cap SA vagy Jantzen Standard Z Cap?
Ezeknél jobb, de ilyen árkategóriában alternatíva?
Milyen hangfalba lenne ez a kondi csere?

Avatar
krizsi_l
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2007.08.24., pén. 21:36
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Tamási
Kapcsolat:

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: krizsi_l »

A Calrity-t nem ismerem, a kék Jantzen: finom hang, jó felbontás. Minden a helyén. Kicsit hajaz a pirosra, az a feeling, csak olcsóbb kivitelben. A mikródinamika sajnos csak 5-6 a tízből (ebben a piros sem sokkal jobb). Egy picit lehetne harsányabb. Ha megfelelő partnerek vannak előtte, utána, olyan hangra képes ami nagyon székbe ülteti az embert.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Palm írta:
2020.04.30., csüt. 05:01
Kondenzátor csere terén melyik jobb vétel hang szempontjából? Clarity Cap SA vagy Jantzen Standard Z Cap?
Ezeknél jobb, de ilyen árkategóriában alternatíva?
Ebben az árban Clarity Cap ESA 250V vagy az újabb CSA 250V.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Palm »

Kondenzátor csere terén melyik jobb vétel hang szempontjából? Clarity Cap SA vagy Jantzen Standard Z Cap?
Ezeknél jobb, de ilyen árkategóriában alternatíva?
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

tibi62 írta:
2020.03.30., hétf. 22:15
Bösendorfer vc2 váltójánál, miért kellett ennyi kondi a magashoz? A pontosabb érték volt a cél? Miért nem elég egy megfelelő értékű kondi? Ráadásul elég gyenge minőségűek.
EB5E3E6F-C84B-4F98-A161-0A9A98D27D89.jpeg
1FF1CF1D-731E-4CC0-9C1C-A5534329D7AD.jpeg74D9C52B-C781-43A0-9949-30D606DFB44B.jpeg

Azért, mert így stabilabb lesz az összkapacitás (és jobb az ESR érték).
A költségek miatt főként a dómsugárzók áramkörében használják, simábbá, egységesebbé teszi a magas sávot.
A 8,7µF értéket ki lehetett volna rakni még ennél is több, kisebb értékű kondenzátorból, de valószínűleg ezt nem engedte a gyártási költségvetés - annyi fért bele, amennyi megvalósult.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Elnézést, asszem nem tudok számolni! :ohnoohnoohno:
Összesen 8.7 uF kondi van egyberakva és nempedig 7.8 uF. Sorry!

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tibi62 írta:
2020.03.31., kedd 14:59
Igen!
Nagyon jó hangja van! Néhány napja vettem. Jó részt gyári doboz, hangszórók, vàltó tejsejen gyári. A kábelezés nem gyári, a két oldalsó hangoló lap utángyártott. A kábeleket kicseréltem Van den Hul cw 10 kábelekre. Az ellenállást Visaton mox ellenállásra cseréltem. A kondikon gondolkodom még?
Más kondikkal szinte biztos, hogy más hangot kapnál, ami aztán, hogy jó vagy nem, az más kérdés.
Jantzen Superior/Silver-Z, Clarity Cap MR, CMR, esetleg az olcsóbbakból ESA, CSA. Árban meg a határ a csillagos ég. De az új Jantzeneket (Alumen, Amber) is dícsérik.
De akkor már azt tekercset is ki lehetne cserèlni minimum egy baked tekercsre (Jantzen légmagos), így komplett lenne a tuning.
A Mox-oknál (Jantzen) nekem jobban tetszik a Jantzen Superes hangja, de ez egyéni ízlés kérdése.

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

denesdr írta:
2020.03.31., kedd 14:48
tibi62 írta:
2020.03.31., kedd 14:34
denesdr írta:
2020.03.31., kedd 13:36


Kizártnak tartom, hogy 7.7 és 7.8 között lehetne különbséget hallani, érdekes, hogy 3 darabból oldották meg. Ráadásul két 3,9 uF olcsóbb is lett volna, hacsak nem kaptak a nagy tétel 1,5 uF miatt kedvezményt. :smile29:
De mivel a váltó nagyon egyszerű, lehet érdemes kísérletezni, ha valakinek amúgy is bejön ez a hangfal. Ha nem jön be, akkor nem valószínű, hogy drágább kondikkal/tekercsekkel ez sokat változna.
Szia,
Egy ilyen értékű hangfalnál is ennyit számít a minél többet spórolni elv? A 0.47 uF kondik is hozzá tartoznak a Magas váltási freki értékéhez?
Szia!
A költségcsökkentés általában csak egy gyártó csúcs termékeire nem szokott jellemző lenni (bár sokszor ott is van), minden egyéb esetben bele lehet futni.
Viszont azok tényleg 0.47 uF kondik, első blikkre azt hittem ellenállások, nem néztem meg jól, csak láttam, hogy pici, szögletes fehérek. Úgy tűnik, hogy az is a nagyobbakhoz tartozik, így viszont van 7.8 uF-unk, ami méginkább helyettesíthető 2x3.9-el.
Az is lehet, hogy így kisérleteztek amikor hangolták a dobozt aztán már nem akartak eltérni az elrendezéstől, passz. Vagy volt nekik ezekből az értékekből raktáron egy rakás.
Neked ilyen hangfalad van egyébként, ha szabad megkérdeznem?
Igen!
Nagyon jó hangja van! Néhány napja vettem. Jó részt gyári doboz, hangszórók, vàltó tejsejen gyári. A kábelezés nem gyári, a két oldalsó hangoló lap utángyártott. A kábeleket kicseréltem Van den Hul cw 10 kábelekre. Az ellenállást Visaton mox ellenállásra cseréltem. A kondikon gondolkodom még?

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tibi62 írta:
2020.03.31., kedd 14:34
denesdr írta:
2020.03.31., kedd 13:36
tibi62 írta:
2020.03.31., kedd 13:06
Szia,
Én is a kapacitásérték miatt gondoltam, hogy így hozzták ki a 7.7 uF értéket. két db 3.9 uF / 7.8 uF / kondi is megfelelt volna?
Annyira pici az eltérés, hogy fülre nem hallani az egy tized különbséget?
Kizártnak tartom, hogy 7.7 és 7.8 között lehetne különbséget hallani, érdekes, hogy 3 darabból oldották meg. Ráadásul két 3,9 uF olcsóbb is lett volna, hacsak nem kaptak a nagy tétel 1,5 uF miatt kedvezményt. :smile29:
De mivel a váltó nagyon egyszerű, lehet érdemes kísérletezni, ha valakinek amúgy is bejön ez a hangfal. Ha nem jön be, akkor nem valószínű, hogy drágább kondikkal/tekercsekkel ez sokat változna.
Szia,
Egy ilyen értékű hangfalnál is ennyit számít a minél többet spórolni elv? A 0.47 uF kondik is hozzá tartoznak a Magas váltási freki értékéhez?
Szia!
A költségcsökkentés általában csak egy gyártó csúcs termékeire nem szokott jellemző lenni (bár sokszor ott is van), minden egyéb esetben bele lehet futni.
Viszont azok tényleg 0.47 uF kondik, első blikkre azt hittem ellenállások, nem néztem meg jól, csak láttam, hogy pici, szögletes fehérek. Úgy tűnik, hogy az is a nagyobbakhoz tartozik, így viszont van 7.8 uF-unk, ami méginkább helyettesíthető 2x3.9-el.
Az is lehet, hogy így kisérleteztek amikor hangolták a dobozt aztán már nem akartak eltérni az elrendezéstől, passz. Vagy volt nekik ezekből az értékekből raktáron egy rakás.
Neked ilyen hangfalad van egyébként, ha szabad megkérdeznem?

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

denesdr írta:
2020.03.31., kedd 13:36
tibi62 írta:
2020.03.31., kedd 13:06
Szia,
Én is a kapacitásérték miatt gondoltam, hogy így hozzták ki a 7.7 uF értéket. két db 3.9 uF / 7.8 uF / kondi is megfelelt volna?
Annyira pici az eltérés, hogy fülre nem hallani az egy tized különbséget?
Kizártnak tartom, hogy 7.7 és 7.8 között lehetne különbséget hallani, érdekes, hogy 3 darabból oldották meg. Ráadásul két 3,9 uF olcsóbb is lett volna, hacsak nem kaptak a nagy tétel 1,5 uF miatt kedvezményt. :smile29:
De mivel a váltó nagyon egyszerű, lehet érdemes kísérletezni, ha valakinek amúgy is bejön ez a hangfal. Ha nem jön be, akkor nem valószínű, hogy drágább kondikkal/tekercsekkel ez sokat változna.
Szia,
Egy ilyen értékű hangfalnál is ennyit számít a minél többet spórolni elv? A 0.47 uF kondik is hozzá tartoznak a Magas váltási freki értékéhez?

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tibi62 írta:
2020.03.31., kedd 13:06
Szia,
Én is a kapacitásérték miatt gondoltam, hogy így hozzták ki a 7.7 uF értéket. két db 3.9 uF / 7.8 uF / kondi is megfelelt volna?
Annyira pici az eltérés, hogy fülre nem hallani az egy tized különbséget?
Kizártnak tartom, hogy 7.7 és 7.8 között lehetne különbséget hallani, érdekes, hogy 3 darabból oldották meg. Ráadásul két 3,9 uF olcsóbb is lett volna, hacsak nem kaptak a nagy tétel 1,5 uF miatt kedvezményt. :smile29:
De mivel a váltó nagyon egyszerű, lehet érdemes kísérletezni, ha valakinek amúgy is bejön ez a hangfal. Ha nem jön be, akkor nem valószínű, hogy drágább kondikkal/tekercsekkel ez sokat változna.

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

denesdr írta:
2020.03.31., kedd 12:29
tibi62 írta:
2020.03.30., hétf. 22:15
Bösendorfer vc2 váltójánál, miért kellett ennyi kondi a magashoz? A pontosabb érték volt a cél? Miért nem elég egy megfelelő értékű kondi? Ráadásul elég gyenge minőségűek.
Valószínűleg a kapacitásérték miatt. 7,7 uF kondit nem gyártanak, de így össze lehet hozni, ha ez a cél. Kicsit több pénzből rakhattak volna bele alap MKP kondikat, azoknak mérve is jobbak az elektromos tulajdonságaik mint egy MKT-nak. Aztán lehet, hogy az ő hangkarakterbeli elképzelésükhöz ez passzolt jobban (vagy egyszerűen nem volt indokolt egy MKP használata) vagy tényleg csak spóroltak ahol tudtak. Egy Q4 kondi 3x, QS6 kb 4x, egy Audyn Cap Plus pedig több mint 10x-es ár az MKT-hez képest.
Szia,
Én is a kapacitásérték miatt gondoltam, hogy így hozzták ki a 7.7 uF értéket. két db 3.9 uF / 7.8 uF / kondi is megfelelt volna?
Annyira pici az eltérés, hogy fülre nem hallani az egy tized különbséget?

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tibi62 írta:
2020.03.30., hétf. 22:15
Bösendorfer vc2 váltójánál, miért kellett ennyi kondi a magashoz? A pontosabb érték volt a cél? Miért nem elég egy megfelelő értékű kondi? Ráadásul elég gyenge minőségűek.
Valószínűleg a kapacitásérték miatt. 7,7 uF kondit nem gyártanak, de így össze lehet hozni, ha ez a cél. Kicsit több pénzből rakhattak volna bele alap MKP kondikat, azoknak mérve is jobbak az elektromos tulajdonságaik mint egy MKT-nak. Aztán lehet, hogy az ő hangkarakterbeli elképzelésükhöz ez passzolt jobban (vagy egyszerűen nem volt indokolt egy MKP használata) vagy tényleg csak spóroltak ahol tudtak. Egy Q4 kondi 3x, QS6 kb 4x, egy Audyn Cap Plus pedig több mint 10x-es ár az MKT-hez képest.

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Bösendorfer vc2 váltójánál, miért kellett ennyi kondi a magashoz? A pontosabb érték volt a cél? Miért nem elég egy megfelelő értékű kondi? Ráadásul elég gyenge minőségűek.
EB5E3E6F-C84B-4F98-A161-0A9A98D27D89.jpeg
EB5E3E6F-C84B-4F98-A161-0A9A98D27D89.jpeg (1.77 MiB) Megtekintve 2622 alkalommal
1FF1CF1D-731E-4CC0-9C1C-A5534329D7AD.jpeg
1FF1CF1D-731E-4CC0-9C1C-A5534329D7AD.jpeg (1.71 MiB) Megtekintve 2622 alkalommal
74D9C52B-C781-43A0-9949-30D606DFB44B.jpeg
74D9C52B-C781-43A0-9949-30D606DFB44B.jpeg (1.69 MiB) Megtekintve 2622 alkalommal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: KEF Cresta2 javítás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

martinko írta:
2020.03.02., hétf. 17:31
Sziasztok! Hangfaljavításra tudtok valakit ajánlani? Egy KEF Cresta2-ben kellene cserélni a hátsó kábelcsatlakozó dugókat. Ne is kérdezzétek milyen barbárság történt :( :)
Ezt az adokveszekből helyeztem át idem, mert itt a helye.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

martinko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.09.14., pén. 11:21
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

KEF Cresta2 javítás

Hozzászólás Szerző: martinko »

Sziasztok! Hangfaljavításra tudtok valakit ajánlani? Egy KEF Cresta2-ben kellene cserélni a hátsó kábelcsatlakozó dugókat. Ne is kérdezzétek milyen barbárság történt :( :)

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

Sziasztok!
Lehet, rossz helyen kérdezem....
A régi Canton hangsugárzókban, a magas hangszórók védelmére, beiktattak egy biztosítékot. Amit nem értek, hogy elvileg, hang szempontjából fontos a megfelelő minőségű és keresztmetszetű kábelezés dobozon belül is. Szerintem egy ilyen biztosíték elég vékony átmérőjű, akármilyen drótszál. Nem rontja le jelentősen a hangminőséget a közbeiktatása?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Nem ajánlom, borzasztóan nézne ki, mert nem fér bele a régi süllyesztésébe. A váltót nem hozzáigazítani kell, hanem újratervezni. Az egyik 6 ohmos,a másik 4. És nem annyival jobb az eredmény, hogy mindez megérje.

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Sziasztok!

Kérdés: Mennyivel jobb az SB26stcn, mint a HIVI T28?
Gondoltam kicserélem a Swans D3.2 dobozomban, természetesen váltó illesztéssel. De nem ismerem ezt a dómot, viszont csak Kb. ez fér el benne. De megköszönöm, ha tudtok ajánlani hasonló árban 72-80mm átmérőjűt, ami esetleg passzolna hozzá. :smile53:

https://hangtechnikakft.hu/speaker-driv ... garzo-5975

https://www.exproject-bg.com/index.php?id=125
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Balage78
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2017.12.07., csüt. 09:42
Értékelés: 31

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Balage78 »

Sziasztok!

Az én karácsonyi mellényúlásom. Philips N 6303 fejhallgató (kókuszdió). Bal csatorna néma. Két vintage Philips rádióerősítőn is próbáltam. Postázva vásároltam, így reménykedem egy visszaforrasztásban.
Kérdés: hogyan kellene szétszedni károkozás nélkül?
(Sorry, fejhallgató javítás topikot nem találtam.)
Csatolmányok
IMG_20191228_085844_6.jpg
IMG_20191228_085844_6.jpg (1.13 MiB) Megtekintve 2897 alkalommal
IMG_20191228_085912_1.jpg
IMG_20191228_085912_1.jpg (1.12 MiB) Megtekintve 2897 alkalommal
IMG_20191228_085931_9.jpg
IMG_20191228_085931_9.jpg (831.32 KiB) Megtekintve 2897 alkalommal
IMG_20191228_085948_3.jpg
IMG_20191228_085948_3.jpg (838.65 KiB) Megtekintve 2897 alkalommal

Avatar
deck
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2012.04.05., csüt. 14:24
Értékelés: 22

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: deck »

Ez a gyári lfk6b mélyközép, felül meg egy prd100-as.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A mély az Hivi :D

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”