Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

Azt gondoltam a wago csak kis ponton érinti a kábelt és köztes anyag van. Ez az oldható rugós wago volt.
Ki kellett próbáljam ha csak simán a rézvezetőt jó szorosan összetekerem milyen. Ki lesz az a doboz iktatva mert villanykapcsolónak volt elágazás a konnektor mellett. Teljesen bontásmentes lesz. Most nem régibe húztam teljesen új szálat a dobozig mert egyébként is csak 1,5 vezeték volt.

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Béla91 írta:
2019.12.03., kedd 15:43
SZiasztok! Nemrég gondoltam hogy ami a hifim megy konnektor tömör villanyvezeték ösvényen csökkentem a wagot.
Kötődobozból kivettem a wagot fogtam összesodortam majd szálanként 2 zsugorcsővel leszigetelem. Szépen visszaraktam.
Úgy vélem. Jó döntés volt. Mit gondoltok erről? Wago és annak száma negatív hatással van a hangra? gondolkodik.gif
Minél kevesebb a kötés, az mindenképpen használ. De miből gondolod a vezetők sodrása biztosan jobb lett a WAGO-nál? Ha merev drótot kell sodorni, azt jó hosszan és ami belefér erővel, jobb lehet a a WAGO-nál. De ez nem biztos hogy belefér a kötődobozba. Mondanám, a sodrás után forrasszál rá, de ekkor meg csúnyán megolvadnak a vezeték szigetelések.
Aztán van egy olyan "szabály" is, hogy a kötődoboz szerepe az is, hogy szükség esetén bontani is lehessen a vezetékeket. A WAGO erre alkalmas, a sodrás-forrasztás nem.

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

SZiasztok! Nemrég gondoltam hogy ami a hifim megy konnektor tömör villanyvezeték ösvényen csökkentem a wagot.
Kötődobozból kivettem a wagot fogtam összesodortam majd szálanként 2 zsugorcsővel leszigetelem. Szépen visszaraktam.
Úgy vélem. Jó döntés volt. Mit gondoltok erről? Wago és annak száma negatív hatással van a hangra? gondolkodik.gif

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Ösvény hálózati betáp gerinc kábel

Hozzászólás Szerző: akvapark »

AmericanWerewolf írta:
2019.12.02., hétf. 21:14
Nem vagyok elektromos szakember. De, ez az Arcam-om betápja. Nincs földelés csati benne. Tehát, tök mindegy, hogy bármilyen betáp kábel esetén, milyen földelő vezetékkel van ellátva.
Viszont ott van alatta a kettős négyzet szimbólum, ami azt jelenti, hogy ez un. kettős szigetelésű készülék.
Tehát Neked mind1. De akinek földelt készüléke van csak legyen földkábele. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Aszpirin írta:
2019.12.02., hétf. 21:30
denesdr írta:
2019.12.02., hétf. 18:21
MrCollector írta:
2019.12.02., hétf. 16:34
Supra Lorad Silver Anniversary
Köszönöm! Sajnos ebből nem találtam itthon forgalmazót aki 1m vagy rövidebb példányt árulna, a 2m-esek mellé kellene 2 rövidebb is.
Esetleg tud valaki egy jó magyar forrást a Suprákhoz?
Octogon Audio? Nekem ők szereltek hangfalkábelt Suprából méretre. A LoRad-ból 1.5m a legrövidebb gyári, de azért ha magyar forgalmazó kell, és nem akarsz a szereléssel saját magad foglalkozni, én megkérdezném őket, mert a Supra forgalmazza méteráruként is a LoRad Silvert meg a dugókat is külön. Mllesleg az ebayen kaphatók is:
LoRad Silver méterben: https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3645169855
Villásdugó, egyenes: https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3800228873
Villásdugó, vinklis: https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2395946130
Védőföldes IEC készülékdugó: https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2126003244

Ez a német forgalmazó mellesleg készre is szereli, tetszőleges méretben.
Nálunk lényegesen olcsóbb.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

denesdr írta:
2019.12.02., hétf. 18:21
MrCollector írta:
2019.12.02., hétf. 16:34
Supra Lorad Silver Anniversary
Köszönöm! Sajnos ebből nem találtam itthon forgalmazót aki 1m vagy rövidebb példányt árulna, a 2m-esek mellé kellene 2 rövidebb is.
Esetleg tud valaki egy jó magyar forrást a Suprákhoz?
Octogon Audio? Nekem ők szereltek hangfalkábelt Suprából méretre. A LoRad-ból 1.5m a legrövidebb gyári, de azért ha magyar forgalmazó kell, és nem akarsz a szereléssel saját magad foglalkozni, én megkérdezném őket, mert a Supra forgalmazza méteráruként is a LoRad Silvert meg a dugókat is külön. Mllesleg az ebayen kaphatók is:
LoRad Silver méterben: https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3645169855
Villásdugó, egyenes: https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3800228873
Villásdugó, vinklis: https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2395946130
Védőföldes IEC készülékdugó: https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2126003244

Ez a német forgalmazó mellesleg készre is szereli, tetszőleges méretben.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
AmericanWerewolf
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 17:17
Értékelés: 23

Re: Ösvény hálózati betáp gerinc kábel

Hozzászólás Szerző: AmericanWerewolf »

Nem vagyok elektromos szakember. De, ez az Arcam-om betápja. Nincs földelés csati benne. Tehát, tök mindegy, hogy bármilyen betáp kábel esetén, milyen földelő vezetékkel van ellátva.
Csatolmányok
Arcam betáp.jpg
Arcam betáp.jpg (51.84 KiB) Megtekintve 1933 alkalommal

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: chord »

x rendszerben nem szól jól az y drága kábel.

Ebből az ártatlan helyzetből paradoxonhalmok hozhatók elő...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2019.12.02., hétf. 19:30
Figyu,én jól érzem magam a rendszeremmel,és soha rosszabbat,de tényleg,nem kell sajnálnod,lesajnálnod meg főképp nem,mert ez csak téged minősít.
A minden évben egy foshoz csak annyit,hogy ennek a motivációnak az okát is leírtam,tehát az elvárás csupán annyi,(és ez évenként kb egyszer jön rám)hogy nézzen ki jobban,de ne akarjon ezzel együtt feltűnősködni is.
Az nem az én balf@szságomat mutatja hogy ez az elvárás még nem teljesült,ha nem inkább azt hogy jó a rendszer,és így csak időnként jön rám ez az inspiráció.
Józsi, Józsi, nem értesz Te a hifihez. Há milyen "hangfalaid" vannak Neked, Te!? Nem tudtad eldönteni fölfelé nézzen vagy előre? Cipősdoboz elektronikák? A jobbak azt a 40km drótot meg 300 db csatlakozót tartják olyanban, amiket felhalmoztak az évek alatt. Nem is értem, mitől érzed feljogosítva magad, hogy 1 sort is leírj 1 ilyen komoly hifis fórumon, ahol mindenki tudja, hogy a lényeg a drótok, abból is az, amelyik a leginkább különbözik attól a 300km-től, amin egy stúdióban keresztül megy a jel. Tudod, amilyeneket a 2,5m Ft-os Neumann ének mikrofonba, meg a 10-30m Ft-os Genelec és ATC kontroll monitorokba dugnak pl, de szinte bármire igaz. Annak a sok süket ágyúnak jó a Klotz is ezekbe a szarokba, de a hifista a pár 100e Ft-os szarjába is a készülék árával megegyező drótot dug, mert csak, mert van rá pénze, tehát megveszi, különben is a hifi iskolát alapítók, abban tanítók megmondták. Szégyeld magad! Legalább a készülékeidet ismernéd, de nem, Te nem ismered, nem tudod, nem hallod. Szüleid nem taníttattak rendesen? Nem mondták, hogy Józsi, légy nyitott minden hülyeségre? Semmi? Tényleg, ha mész, végre beiratkozol, tanulsz itt drótszakon, mindent jegyzetelj, ha teheted és megengedik, készíts hangfelvételt legalább, később ha már süketek leszünk teljesen (bár én már most is az vagyok biztos) és kezdünk teljesen elhülyülni is, elő tudjuk venni a hifi bibliát majd. A végén begépeljük, szépen megszerkesztjük, ezüst fóliára kinyomtatjuk, bebőröztetjük egy high end szakműhelyben és valódi arannyal íratjuk rá a címet a fedlapra HiFi Biblia. Azért a többes, mert ebben már tudok segíteni, az iskolapadhoz már én kevés vagyok. Benne vagy? Nah, remélem nem voltam túl szigorú, hogy kicsit megfedtelek, de tényleg nem szabad ilyet csinálni, itt komoly hifi szakemberek vannak. Csak ezért.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

SoundMania írta:
2019.12.02., hétf. 18:03

Amit írtál abból is süt a hozzánemlövés.
Hogy finoman fejezzem ki. . . . .
De csinálj inkább ezzel tudással minden évben egy f. . os drótot és találd ki miért nem lett az sem jó. . . .
Figyu,én jól érzem magam a rendszeremmel,és soha rosszabbat,de tényleg,nem kell sajnálnod,lesajnálnod meg főképp nem,mert ez csak téged minősít.
A minden évben egy foshoz csak annyit,hogy ennek a motivációnak az okát is leírtam,tehát az elvárás csupán annyi,(és ez évenként kb egyszer jön rám)hogy nézzen ki jobban,de ne akarjon ezzel együtt feltűnősködni is.
Az nem az én balf@szságomat mutatja hogy ez az elvárás még nem teljesült,ha nem inkább azt hogy jó a rendszer,és így csak időnként jön rám ez az inspiráció.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Tréfás gyártó ez a Supra! A szerelt tápkábeleikből 1.5m a legrövidebb, az XLR kábelekből pedig 2m a leghosszabb, egyik sem nyerő hossz nálam. Jó jó tudom a tápkábel szabható, az XLR meg simán toldható, de mégis csak egy (hifi)kábelgyártóról beszélünk... :smile29:

Avatar
tango69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2011.02.14., hétf. 19:50
Értékelés: 18

Re: Ösvény hálózati betáp gerinc kábel

Hozzászólás Szerző: tango69 »

Szabványnak nem felel meg a kábel, mert 1: nincs a védőföld vezető megkülönböztetve sárga-zöld ként
2: A védőföld keresztmetszete nem lehet kisebb, mint maga a fázisvezető keresztmetszete. Ugyanazon áramkörön belül nem illik sodrott, és tömör vezetőket vegyesen használni, bár ezt tudtommal nem tiltja semmi.
Ettől lakáson belül, még nyugodtan beépíthető, mert ott gyakorlatilag nem érdekli a szolgáltatót, hogy ki mit csinál, csak legyen róla egy regisztrált villanyszerelői szakvélemény, amennyiben az ember esetlegesen, mondjuk teljesítmény bővítést igényel.
Szóval beépítheti aki akarja, csak érdemes figyelembe venni azt is, hogy például szigetelés hiánya miatt pár milliamper elszökhet az ilyen dolgokon is, mivel ma már az RCD is kötelező, aztán, meg csak pislog a paraszt, amikor állandóan lemegy fi relé, és leolvad a fagyó, mire hazaér munkából... :) Gondolva itt arra, hogy oké, hogy a 3 eret szigetelés körbeveszi, de azt meg kell kötni, legalább a két végén és bizony wagókba, aljzatokba, kismegszakítókhoz is annyit kell csupaszolni, magán a vezetőn, hogy a szigetelés egészen a csatlakozóig érjen, lehetőleg minimális legyen kilátszó rézfelület, itt pedig, ha szétbontja az ember a kábelt mindig lesz kilátszó rész, hacsak az ember nem húz rá sárga zöld zsugorcsövet, mert az is van már, csak a villanyszerelőknél nem szokott lenni...
Én egyébként simán bekötném fázis/null vezetőnek, és mellé húznék egy velük megegyező keresztmetszetű sárga zöld MCU-t.
Bocsi az offért.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

MrCollector írta:
2019.12.02., hétf. 16:34
Supra Lorad Silver Anniversary
Köszönöm! Sajnos ebből nem találtam itthon forgalmazót aki 1m vagy rövidebb példányt árulna, a 2m-esek mellé kellene 2 rövidebb is.
Esetleg tud valaki egy jó magyar forrást a Suprákhoz?

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2019.12.02., hétf. 17:57
SoundMania írta:
2019.12.02., hétf. 16:39
Shimano írta:
2019.12.02., hétf. 15:16


Ja,persze,a rendszer hibáit mutatja.Köszönjük,leülhet. :D
Miért nem lehet azt mondani,hogy az a drót egyszerűen nem oda való,és nem a rendszernek van akármi baja is. gondolkodik.gif
De tényleg,az ember már szinte félve mondja azt hogy ha valami drága kanóc nála nem működik jól,mert egyből azt kapja hogy sz@r a rendszere. sad.gif
Kialakult ebben az egész kábelmizériában már egy olyan szintű abszurditás,hogy az már szinte fáj a józanabbul gondolkodóknak.
De nem baj,túléljük,ezt is. :D
Talán ha a szöveget értelmeznéd, nem írtam sehol hogy a készülékei szarok . Azt írtam , hogy a rendszer.... vagy az összes többi ( maradék) kábele a rendszerében . Legnagyobb hiákat a rossz/nem elég jó kábelek csinálják.
De akik így állnak hozzá mint Ti, szerintem semennyire nem ismerik a komponenseik hangját. Szóval gyerekek: Tanulni, tanulni, tanulni...... !
Hát ebben nem fogunk közös nevezőre jutnunk,azt látom. :D
Te mindig azt mondod,hogy tegyünk be drága drótokat,és akkor tudjuk meg azt hogy mit is tud a rendszerünk,függetlenül attól hogy az milyen kategóriát is képvisel.Én meg azt mondom hogy a drága drótokat a drága rendszerekbe tegyük,mert oda valók.A színtelen szagtalan luxus drótokat az ultra hign end rendszerekbe,a kicsit színes és szagos de még mindig drága drótokat a hign end rendszerekbe ízléstől függően,a többi rendszerben meg elég az amivel élvezhetően szólnak,és ennyi.
Egyszerűen nem áll jól,és nem is kényelmes egy olyan öltözet,aminek az egyik vagy másik része szembe megy a többivel,kilóg belőle,és az összhatást teljesen borítja.
Amit írtál abból is süt a hozzánemlövés.
Hogy finoman fejezzem ki. . . . .
De csinálj inkább ezzel tudással minden évben egy f. . os drótot és találd ki miért nem lett az sem jó. . . .

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

SoundMania írta:
2019.12.02., hétf. 16:39
Shimano írta:
2019.12.02., hétf. 15:16
SoundMania írta:
2019.12.02., hétf. 13:24

Persze hallani kellene, hogy mit csinálnak a rendszeredben/rendszereddel, de egyrészt olcsóbban kapni sokkal jobb kábeleket, másrészt lehet, hogy elkezdik megmutatni a rendszered hibáit már. Vagy legalábbis az összes többi kábeledét....
Ja,persze,a rendszer hibáit mutatja.Köszönjük,leülhet. :D
Miért nem lehet azt mondani,hogy az a drót egyszerűen nem oda való,és nem a rendszernek van akármi baja is. gondolkodik.gif
De tényleg,az ember már szinte félve mondja azt hogy ha valami drága kanóc nála nem működik jól,mert egyből azt kapja hogy sz@r a rendszere. sad.gif
Kialakult ebben az egész kábelmizériában már egy olyan szintű abszurditás,hogy az már szinte fáj a józanabbul gondolkodóknak.
De nem baj,túléljük,ezt is. :D
Talán ha a szöveget értelmeznéd, nem írtam sehol hogy a készülékei szarok . Azt írtam , hogy a rendszer.... vagy az összes többi ( maradék) kábele a rendszerében . Legnagyobb hiákat a rossz/nem elég jó kábelek csinálják.
De akik így állnak hozzá mint Ti, szerintem semennyire nem ismerik a komponenseik hangját. Szóval gyerekek: Tanulni, tanulni, tanulni...... !
Hát ebben nem fogunk közös nevezőre jutnunk,azt látom. :D
Te mindig azt mondod,hogy tegyünk be drága drótokat,és akkor tudjuk meg azt hogy mit is tud a rendszerünk,függetlenül attól hogy az milyen kategóriát is képvisel.Én meg azt mondom hogy a drága drótokat a drága rendszerekbe tegyük,mert oda valók.A színtelen szagtalan luxus drótokat az ultra hign end rendszerekbe,a kicsit színes és szagos de még mindig drága drótokat a hign end rendszerekbe ízléstől függően,a többi rendszerben meg elég az amivel élvezhetően szólnak,és ennyi.
Egyszerűen nem áll jól,és nem is kényelmes egy olyan öltözet,aminek az egyik vagy másik része szembe megy a többivel,kilóg belőle,és az összhatást teljesen borítja.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2019.12.02., hétf. 15:16
SoundMania írta:
2019.12.02., hétf. 13:24

Persze hallani kellene, hogy mit csinálnak a rendszeredben/rendszereddel, de egyrészt olcsóbban kapni sokkal jobb kábeleket, másrészt lehet, hogy elkezdik megmutatni a rendszered hibáit már. Vagy legalábbis az összes többi kábeledét....
Ja,persze,a rendszer hibáit mutatja.Köszönjük,leülhet. :D
Miért nem lehet azt mondani,hogy az a drót egyszerűen nem oda való,és nem a rendszernek van akármi baja is. gondolkodik.gif
De tényleg,az ember már szinte félve mondja azt hogy ha valami drága kanóc nála nem működik jól,mert egyből azt kapja hogy sz@r a rendszere. sad.gif
Kialakult ebben az egész kábelmizériában már egy olyan szintű abszurditás,hogy az már szinte fáj a józanabbul gondolkodóknak.
De nem baj,túléljük,ezt is. :D
Talán ha a szöveget értelmeznéd, nem írtam sehol hogy a készülékei szarok . Azt írtam , hogy a rendszer.... vagy az összes többi ( maradék) kábele a rendszerében . Legnagyobb hiákat a rossz/nem elég jó kábelek csinálják.
De akik így állnak hozzá mint Ti, szerintem semennyire nem ismerik a komponenseik hangját. Szóval gyerekek: Tanulni, tanulni, tanulni...... !

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

denesdr írta:
2019.12.02., hétf. 13:35
SoundMania írta:
2019.12.02., hétf. 13:24
Persze hallani kellene, hogy mit csinálnak a rendszeredben/rendszereddel, de egyrészt olcsóbban kapni sokkal jobb kábeleket, másrészt lehet, hogy elkezdik megmutatni a rendszered hibáit már. Vagy legalábbis az összes többi kábeledét....
A hang az IBM kábelekkel az én fülemnek sokkal kifinomultabb, hosszabb távon hallgatható, nem kicsivel.
Kérhetnék példát olcsóbb és jobb tápkábelre mint az említett Nordostok?
Supra Lorad Silver Anniversary

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

wittao írta:
2019.12.02., hétf. 15:44
Shimano írta:
2019.12.02., hétf. 15:36
wittao írta:
2019.12.02., hétf. 15:22
No offense, de azt miert nem lehet mondani, hogy nekem egy szarabb rendszerem van itthon, tisztaban vagyok vele, az ilyen-olyan drotozas szinte felesleges vele?
Nalam itthon jelenleg deszkamodellek, 5000 Ft/m tapkabelek, 8 eves notebook, 40.000 Ft-os monitor dobozok huzzak a talpalavalot, es eszembe nem jutna ide begyomoszolni valami dragabb kabelt es utana velemenyezni.
Azert ne essunk mar at a masik lo masik oldalara se!
Ok,ne essünk át,de azért fordítva se üljük meg. :D
Ebben egyetertunk, van akinek nem kellene lovagolnia sem ;)
Azoknak biztos nem,akiknek a ló mondja meg hogy merre is menjenek. :D

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

wittao írta:
2019.12.02., hétf. 15:22
No offense, de azt miert nem lehet mondani, hogy nekem egy szarabb rendszerem van itthon, tisztaban vagyok vele, az ilyen-olyan drotozas szinte felesleges vele?
Nalam itthon jelenleg deszkamodellek, 5000 Ft/m tapkabelek, 8 eves notebook, 40.000 Ft-os monitor dobozok huzzak a talpalavalot, es eszembe nem jutna ide begyomoszolni valami dragabb kabelt es utana velemenyezni.
Azert ne essunk mar at a masik lo masik oldalara se!
Ok,ne essünk át,de azért fordítva se üljük meg. :D

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

wittao írta:
2019.12.02., hétf. 15:22
No offense, de azt miert nem lehet mondani, hogy nekem egy szarabb rendszerem van itthon, tisztaban vagyok vele, az ilyen-olyan drotozas szinte felesleges vele?
Nalam itthon jelenleg deszkamodellek, 5000 Ft/m tapkabelek, 8 eves notebook, 40.000 Ft-os monitor dobozok huzzak a talpalavalot, es eszembe nem jutna ide begyomoszolni valami dragabb kabelt es utana velemenyezni.
Azert ne essunk mar at a masik lo masik oldalara se!
Hoppá lehet hogy túl toltam a rendszert. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

SoundMania írta:
2019.12.02., hétf. 13:24
denesdr írta:
2019.12.02., hétf. 13:01
Sziasztok!
Egy ideje érdekel a kábel téma, főleg az ezt övező kontroverzitások miatt.
Jó múltkorjában vásároltam 2db, IBM néven futó PC-s tápkábelt (900Ft/db :D ), hogy az aktív sugárzóim egyforma dróttal legyenek táplálva. Ezidáig nem is használtam őket, meg is feledkeztem róluk, aztán nemrég eszembe jutottak, úgyhogy rögvest be is kötöttem mindkettőt. Igazából nem vártam jobb hangzást, csak a formaság miatt vettem a kábeleket, viszont pár nap után olyan történt a hanggal amit szerintem a kábelek cseréjének tudhatok be, mivel más változtatás nem történt a rendszerben. Egy barátom is észrevette, hogy mennyivel jobb lett a hang, aki épp nálam volt. Előtte nem is említettem neki, nem ezért jött át, csak ha már átjött bedobtunk pár zenét. Igazából ő hívta fel a figyelmemet rá (ekkor volt pár napja, hogy működtek).
Na ezen felbuzdúlva múlt héten kölcsönkértem 2db Nordost Shiva és egy Red Dawn tápkábelt egy másik baráttól, hogy na azok aztán mit fognak majd művelni a hanggal... Hát bizony a csoda elmaradt, és ha egy mondatban kellene összefoglalnom a Nordost kábelek hatását (placebo vagy valóság mind1), akkor azt mondanám, hogy a fárasztó, tolakodó lett a hang tőlük. Többször bekötöttem őket, de minden esetben viszonylag hamar visszakívánkoztak az IBM-ek, több nap próbálkozás után is (még nálam vannak egyébként).
Csak gondoltam leírom érdekességként ezt a tapasztalást.
Ezektől a Nordost kábelektől drágábbat egyébként én semmiképp nem vennék, ezeket is nagyon drágának tartom. Mondjuk nem tudom, hogy milyen az általános megítélésük ezeknek a tápdrótoknak, de az összhatás nekem nem nyerte el a tetszésemet, így most marad az IBM.
Persze hallani kellene, hogy mit csinálnak a rendszeredben/rendszereddel, de egyrészt olcsóbban kapni sokkal jobb kábeleket, másrészt lehet, hogy elkezdik megmutatni a rendszered hibáit már. Vagy legalábbis az összes többi kábeledét....
Ja,persze,a rendszer hibáit mutatja.Köszönjük,leülhet. :D
Miért nem lehet azt mondani,hogy az a drót egyszerűen nem oda való,és nem a rendszernek van akármi baja is. gondolkodik.gif
De tényleg,az ember már szinte félve mondja azt hogy ha valami drága kanóc nála nem működik jól,mert egyből azt kapja hogy sz@r a rendszere. sad.gif
Kialakult ebben az egész kábelmizériában már egy olyan szintű abszurditás,hogy az már szinte fáj a józanabbul gondolkodóknak.
De nem baj,túléljük,ezt is. :D

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

SoundMania írta:
2019.12.02., hétf. 13:24
Persze hallani kellene, hogy mit csinálnak a rendszeredben/rendszereddel, de egyrészt olcsóbban kapni sokkal jobb kábeleket, másrészt lehet, hogy elkezdik megmutatni a rendszered hibáit már. Vagy legalábbis az összes többi kábeledét....
A hang az IBM kábelekkel az én fülemnek sokkal kifinomultabb, hosszabb távon hallgatható, nem kicsivel.
Kérhetnék példát olcsóbb és jobb tápkábelre mint az említett Nordostok?

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

denesdr írta:
2019.12.02., hétf. 13:01
Sziasztok!
Egy ideje érdekel a kábel téma, főleg az ezt övező kontroverzitások miatt.
Jó múltkorjában vásároltam 2db, IBM néven futó PC-s tápkábelt (900Ft/db :D ), hogy az aktív sugárzóim egyforma dróttal legyenek táplálva. Ezidáig nem is használtam őket, meg is feledkeztem róluk, aztán nemrég eszembe jutottak, úgyhogy rögvest be is kötöttem mindkettőt. Igazából nem vártam jobb hangzást, csak a formaság miatt vettem a kábeleket, viszont pár nap után olyan történt a hanggal amit szerintem a kábelek cseréjének tudhatok be, mivel más változtatás nem történt a rendszerben. Egy barátom is észrevette, hogy mennyivel jobb lett a hang, aki épp nálam volt. Előtte nem is említettem neki, nem ezért jött át, csak ha már átjött bedobtunk pár zenét. Igazából ő hívta fel a figyelmemet rá (ekkor volt pár napja, hogy működtek).
Na ezen felbuzdúlva múlt héten kölcsönkértem 2db Nordost Shiva és egy Red Dawn tápkábelt egy másik baráttól, hogy na azok aztán mit fognak majd művelni a hanggal... Hát bizony a csoda elmaradt, és ha egy mondatban kellene összefoglalnom a Nordost kábelek hatását (placebo vagy valóság mind1), akkor azt mondanám, hogy a fárasztó, tolakodó lett a hang tőlük. Többször bekötöttem őket, de minden esetben viszonylag hamar visszakívánkoztak az IBM-ek, több nap próbálkozás után is (még nálam vannak egyébként).
Csak gondoltam leírom érdekességként ezt a tapasztalást.
Ezektől a Nordost kábelektől drágábbat egyébként én semmiképp nem vennék, ezeket is nagyon drágának tartom. Mondjuk nem tudom, hogy milyen az általános megítélésük ezeknek a tápdrótoknak, de az összhatás nekem nem nyerte el a tetszésemet, így most marad az IBM.
Persze hallani kellene, hogy mit csinálnak a rendszeredben/rendszereddel, de egyrészt olcsóbban kapni sokkal jobb kábeleket, másrészt lehet, hogy elkezdik megmutatni a rendszered hibáit már. Vagy legalábbis az összes többi kábeledét....

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tudnátok ajánlani nekem szerelt XLR összekötő kábelt processzor és végfok közé? Árban max. luxor árszint, vagy alatta.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Sziasztok!
Egy ideje érdekel a kábel téma, főleg az ezt övező kontroverzitások miatt.
Jó múltkorjában vásároltam 2db, IBM néven futó PC-s tápkábelt (900Ft/db :D ), hogy az aktív sugárzóim egyforma dróttal legyenek táplálva. Ezidáig nem is használtam őket, meg is feledkeztem róluk, aztán nemrég eszembe jutottak, úgyhogy rögvest be is kötöttem mindkettőt. Igazából nem vártam jobb hangzást, csak a formaság miatt vettem a kábeleket, viszont pár nap után olyan történt a hanggal amit szerintem a kábelek cseréjének tudhatok be, mivel más változtatás nem történt a rendszerben. Egy barátom is észrevette, hogy mennyivel jobb lett a hang, aki épp nálam volt. Előtte nem is említettem neki, nem ezért jött át, csak ha már átjött bedobtunk pár zenét. Igazából ő hívta fel a figyelmemet rá (ekkor volt pár napja, hogy működtek).
Na ezen felbuzdúlva múlt héten kölcsönkértem 2db Nordost Shiva és egy Red Dawn tápkábelt egy másik baráttól, hogy na azok aztán mit fognak majd művelni a hanggal... Hát bizony a csoda elmaradt, és ha egy mondatban kellene összefoglalnom a Nordost kábelek hatását (placebo vagy valóság mind1), akkor azt mondanám, hogy a fárasztó, tolakodó lett a hang tőlük. Többször bekötöttem őket, de minden esetben viszonylag hamar visszakívánkoztak az IBM-ek, több nap próbálkozás után is (még nálam vannak egyébként).
Csak gondoltam leírom érdekességként ezt a tapasztalást.
Ezektől a Nordost kábelektől drágábbat egyébként én semmiképp nem vennék, ezeket is nagyon drágának tartom. Mondjuk nem tudom, hogy milyen az általános megítélésük ezeknek a tápdrótoknak, de az összhatás nekem nem nyerte el a tetszésemet, így most marad az IBM.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”