Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Szalon írta:
2019.12.04., szer. 19:42
...amiket próbáltam passzív tápszűrők/elosztók/leválasztó trafók, mindig többett vittek el, mint hoztak, főleg a dinamika tartományba rondítottak bele leginkább...
szubjektiven, erzesre, vagy objektiven, merve is "bizonyitott", a dinamika valtozasa, csökkentese, rondítása ?
Töki írta:
2019.12.04., szer. 20:32
Nálam egy passzív leválasztótrafós elosztó üzemel; Xindak XF2000E2000. Kb 4 éve be van betonozva a rendszerbe. Minden paraméterben (dinamikában is) hozott a konyhára. Többször megmérettetett és bizonyított..
"megmérettetett és bizonyított" => atvitt ertelemben (összevetve, hangzasra figyelve) vagy valoban mérve ?

egyik kerdesem sem "támadásnak" veendö, csak kérdésnek, tisztázási szándéknak

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

asebestyen írta:
2019.12.04., szer. 19:59
A referencia emberi hang...
Ez elég hasznos: Audio Photoshop akció közben .....ezzel talán még én is "tudok énekelni" :D :D :D
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

asebestyen írta:
2019.12.04., szer. 19:59
A referencia emberi hang...

S, c, sz hangok, dinamika, torzítatlanság, valós hangok, és a szokásos többi hifis okosság. A video nem fedi le a világmindenséget, de némi betekintést enged...


youtu.be/RSlfLr7gpyc
Mibe is, a kábelkészítés rejtelmeibe? Tény és való minél jobb kanócokat használunk annál jobb lesz az énekhang. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Töki »

Szalon írta:
2019.12.04., szer. 19:42
Jester írta:
2019.12.04., szer. 19:14
Szalon írta:
2019.12.04., szer. 18:15
Áthoztam a témát ide, ne az általános topikot kábelesítsük el...

Olvastam ezt a leírást, pont az itteni kábelviták - mérés - nem mérés - Ethan Winer sem tudta megmérni a sajátkezűleg gyártott készülékével... jutott eszembe, hogy vajon erről a cikkről, kinek mi a véleménye?

https://www.rdacoustic.cz/en/blog/2019/ ... -practice/
Visszatérve az eredeti kérdésre. A tápellátás zavarmentesítése fontos dolog. Simán ki lehet mérni egy hűtő vagy egy mosógép zaját filléres eszközökkel. Érdemes beszerezni egy normális tápkondícionálót és arra rákötni az eszközöket. Akkor egy eszközt kell megvenni, és használhatod a gyári madzagot.
Nekem ezzel az a problémám, hogy amiket próbáltam passzív tápszűrők/elosztók/leválasztó trafók, mindig többett vittek el, mint hoztak, főleg a dinamika tartományba rondítottak bele leginkább. Az aktív tápkondíciókig még nem jutottam el, mert a passzív tesztek miatt, nem érzek kipróbálásukra annyira ingerenciát már, de ha van olyan, ami szerinted érdemes kipróbálásra, szívesen teszek vele próbát. Passzív szűrőknél én ugyanúgy hallottam a (táp)kábelek között különbségeket, a szűrő előtt és után is... :rolleyes:
Nálam egy passzív leválasztótrafós elosztó üzemel; Xindak XF2000E2000. Kb 4 éve be van betonozva a rendszerbe. Minden paraméterben (dinamikában is) hozott a konyhára. Többször megmérettetett és bizonyított..
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7197
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

A referencia emberi hang...

S, c, sz hangok, dinamika, torzítatlanság, valós hangok, és a szokásos többi hifis okosság. A video nem fedi le a világmindenséget, de némi betekintést enged...


youtu.be/RSlfLr7gpyc
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mgus »

Jester írta:
2019.12.04., szer. 19:14
Szalon írta:
2019.12.04., szer. 18:15
Áthoztam a témát ide, ne az általános topikot kábelesítsük el...

Olvastam ezt a leírást, pont az itteni kábelviták - mérés - nem mérés - Ethan Winer sem tudta megmérni a sajátkezűleg gyártott készülékével... jutott eszembe, hogy vajon erről a cikkről, kinek mi a véleménye?

https://www.rdacoustic.cz/en/blog/2019/ ... -practice/
Visszatérve az eredeti kérdésre. A tápellátás zavarmentesítése fontos dolog. Simán ki lehet mérni egy hűtő vagy egy mosógép zaját filléres eszközökkel. Érdemes beszerezni egy normális tápkondícionálót és arra rákötni az eszközöket. Akkor egy eszközt kell megvenni, és használhatod a gyári madzagot.
Miért a tápkondicionáló megkondizza a tápunkat és akkor a kevésbé jó kábelből egyből jó lesz, ezt szerintem te sem gondoltad komolyan, sajnos ez ilyen formában nem működik. Nem csak zavarból tevődik össze egy hálózati táplálás.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Jester írta:
2019.12.04., szer. 19:14
Szalon írta:
2019.12.04., szer. 18:15
Áthoztam a témát ide, ne az általános topikot kábelesítsük el...

Olvastam ezt a leírást, pont az itteni kábelviták - mérés - nem mérés - Ethan Winer sem tudta megmérni a sajátkezűleg gyártott készülékével... jutott eszembe, hogy vajon erről a cikkről, kinek mi a véleménye?

https://www.rdacoustic.cz/en/blog/2019/ ... -practice/
Visszatérve az eredeti kérdésre. A tápellátás zavarmentesítése fontos dolog. Simán ki lehet mérni egy hűtő vagy egy mosógép zaját filléres eszközökkel. Érdemes beszerezni egy normális tápkondícionálót és arra rákötni az eszközöket. Akkor egy eszközt kell megvenni, és használhatod a gyári madzagot.
Nekem ezzel az a problémám, hogy amiket próbáltam passzív tápszűrők/elosztók/leválasztó trafók, mindig többett vittek el, mint hoztak, főleg a dinamika tartományba rondítottak bele leginkább. Az aktív tápkondíciókig még nem jutottam el, mert a passzív tesztek miatt, nem érzek kipróbálásukra annyira ingerenciát már, de ha van olyan, ami szerinted érdemes kipróbálásra, szívesen teszek vele próbát. Passzív szűrőknél én ugyanúgy hallottam a (táp)kábelek között különbségeket, a szűrő előtt és után is... :rolleyes:
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Vicces figura ez az Ethan. Anno még a P.S. Audio egyik fő emberét Paul McGowan-t is "párbajra" hívta :)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Szalon írta:
2019.12.04., szer. 19:07
Ethan Winer meg tudta megmérni a sajátkezűleg gyártott készülékével... hogy nem létezhet a kábelek között hallható különbség... szerinte.
Pontosítanék. Kimutatta, hogy a kábeleken áthaladó jelek között nincs különbség. Nem a hallható produkciót vizsgálta, pedig annak lenne értelme.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jester »

Szalon írta:
2019.12.04., szer. 18:15
Áthoztam a témát ide, ne az általános topikot kábelesítsük el...

Olvastam ezt a leírást, pont az itteni kábelviták - mérés - nem mérés - Ethan Winer sem tudta megmérni a sajátkezűleg gyártott készülékével... jutott eszembe, hogy vajon erről a cikkről, kinek mi a véleménye?

https://www.rdacoustic.cz/en/blog/2019/ ... -practice/
Visszatérve az eredeti kérdésre. A tápellátás zavarmentesítése fontos dolog. Simán ki lehet mérni egy hűtő vagy egy mosógép zaját filléres eszközökkel. Érdemes beszerezni egy normális tápkondícionálót és arra rákötni az eszközöket. Akkor egy eszközt kell megvenni, és használhatod a gyári madzagot.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Jester írta:
2019.12.04., szer. 18:38
Szalon írta:
2019.12.04., szer. 18:29

A nullteszteres videójára gondoltam, amivel bebizonyítja, hogy nincs hallható különbség a kábelek között.
De itt melyik része az ami nem sikerült? Ez egy logikailag helytálló teszt.
Pongyolán fogalmaztam, meg 1 éve láttam a videót, elnézést!
Javítva: Ethan Winer meg tudta megmérni a sajátkezűleg gyártott készülékével... hogy nem létezhet a kábelek között hallható különbség... szerinte.
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jester »

Szalon írta:
2019.12.04., szer. 18:29

A nullteszteres videójára gondoltam, amivel bebizonyítja, hogy nincs hallható különbség a kábelek között.


youtu.be/ZyWt3kANA3Q
De itt melyik része az ami nem sikerült? Ez egy logikailag helytálló teszt.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Jester írta:
2019.12.04., szer. 18:18
Szalon írta:
2019.12.04., szer. 18:15
Olvastam ezt a leírást, pont az itteni kábelviták - mérés - nem mérés - Ethan Winer sem tudta megmérni a sajátkezűleg gyártott készülékével...
Ezt most nem teljesen értem, mit nem tudott megmérni?
A nullteszteres videójára gondoltam, amivel bebizonyítja, hogy nincs hallható különbség a kábelek között.


youtu.be/ZyWt3kANA3Q
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A rozsnyói mérés érdekes, csak nincs kellő korreláció a hangminőséggel. Egy jól megtervezett és kivitelezett ac-dc tápegységen nem lehet kimutatni szinte semmit, ha van két stabilizátor is még (pl. dacoknál) akkor meg végképp semmi sem látszik, sajnos mégis hallatszik valamennyi különbség (most mindegy, melyik a jobb), szerintem ez a mérési irány nem vezet sehová.
Egyszer minden kiderül, vagy mindenki derül :D

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Jester »

Szalon írta:
2019.12.04., szer. 18:15
Olvastam ezt a leírást, pont az itteni kábelviták - mérés - nem mérés - Ethan Winer sem tudta megmérni a sajátkezűleg gyártott készülékével...
Ezt most nem teljesen értem, mit nem tudott megmérni?
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Jester írta:
2019.12.04., szer. 17:28
wittao írta:
2019.12.04., szer. 15:19
Azt írtad, hogy alá van támasztva amiket írnál/mondanál/mutatnál. Úgy gondolom, hogy ott belekötni sokmindenbe nem lehet. Ezért is javasoltam a Youtube-ot, ott még mások is okulhatnak belőle, és itt nem lehet a rosszakaratú/indulatú kereskedők és fantáziadús hallgatók + érdekes köreik által szétszedni. Én továbbra is kíváncsi vagyok erre, például imádtam a bűvésztrük-leleplezős videókat, ha meg ugyanezt a hifiben is végignézhetném az nagyon érdekes lenne!
Szerintem néhányszor lettek már ide linkelve cikkek és videók is, ahol alá vannak támasztva az állítások. Gondolok itt például archimagora vagy Ethan Winerre. Minden ilyen cikk vagy videó le lett húzva valamilyen indokkal, anélkül, hogy egy hasonló szakmai színvonalat képviselő magyarázat vagy cáfolat lett volna mellékelve.

Van értelme erről beszélgetni? Ha kialakulhatna érdemi vita, akkor lehetne értelme, de nem tud kialakulni.

Áthoztam a témát ide, ne az általános topikot kábelesítsük el...

Olvastam ezt a leírást, pont az itteni kábelviták - mérés - nem mérés - Ethan Winer sem tudta megmérni a sajátkezűleg gyártott készülékével... jutott eszembe, hogy vajon erről a cikkről, kinek mi a véleménye?

https://www.rdacoustic.cz/en/blog/2019/ ... -practice/
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Ha már így szóbajött a Supra LoRad Silver tápkábel, megköszönném ha valaki írna róla pár szót saját tapasztalat alapján!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ösvény hálózati betáp gerinc kábel

Hozzászólás Szerző: avl2 »

tango69 írta:
2019.12.03., kedd 21:17
...Próbáld csak ki, ragaszd le bármelyik kapcsolóüzemű tápegységed földelését egy darab szigetelőszalaggal, és dugd be úgy a fali konnektorba. Simán kiül 80 volt a készülékházra. És ez minden kapcsolóüzemű táp jellemzője, legyen az pc táp, vagy a mosógéped tápja. ...
a be nem idezett hsz.-odbol ugy gondolom, ertessz hozza (en nem)

a beidezett reszhez: en SB Touch-ot hasznalok, annak sokak szerint kapcs.üzemü tapja van, es a dugojának csak 2 lába van, gondolom akkor ott nincs föld, de nem ráz. hogy van ez ?

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Ösvény hálózati betáp gerinc kábel

Hozzászólás Szerző: akvapark »

tango69 írta:
2019.12.03., kedd 21:17
Na most itt különböztessük már meg a készülékbe csatlakoztatott tápkábelt, illetve a lakás vezetékelését.
Mivel a hirdetés címe az volt, hogy "Ösvény hálózati betáp gerinc kábel" ezért az vonatkozik rá, amit lentebb leírtam. Ettől, még mindenki azt csinál a mért fővezetéktől, amit akar, csak ha eladja a házat jelezze a vásárlónak a hasonló jellegű "modding" okát. Nem 1-2 most vásárolt használt lakáshoz hívtak már ki, hogy "csak nézd már meg". Gondolom mondanom se kell, hogy láttam már érdekes dolgokat.

Jól látod a te ARCAM erősítődet, bár a könyebb cserélhetőség érdekében szabvány IEC aljzattal látták el, de abból, csak 2 eret használ, ergo, te építhetsz hozzá olyan kábelt, amiben nincs meg a védőföld. Még szebben is fog szólni, mert nem szedi össze a földelésen lévő zajokat a vezeték, az utolsó szakaszon. Van aki ezért viszi például egy külön vezetéken kábelen kívül a védőföldet, hogy minél távolabb legyen a másik két értől. De a minimum, amennyiben 2 eret teszel egy szabvány szerinti földelt csatlakozóba hogy írd is rá, mert mi garantálja, hogy később, 5-10 év múlva, még emlékezni is fogsz rá, illetve mondjuk a család másik tagja nem veszi majd elő a fiókból, mert kellett egy. És azt ne hidd, hogy csak hibás készülék esetén fog rázni. Próbáld csak ki, ragaszd le bármelyik kapcsolóüzemű tápegységed földelését egy darab szigetelőszalaggal, és dugd be úgy a fali konnektorba. Simán kiül 80 volt a készülékházra. És ez minden kapcsolóüzemű táp jellemzője, legyen az pc táp, vagy a mosógéped tápja. Ha pedig védőföldet kötsz, akkor igenis illik ugyanolyan keresztmetszetűvel kötni, mint maga a fázisvezető, ugyanis hibaáram esetén el kell tudnia viselni, ugyanazt a terhelést, mint ami a fázison folyik.

A lényeg annyi, hogy senki ne álljon neki kendácsozni, ha nincs vele tisztában, hogy mit csinál...
Illetve már megint teleoffoltuk a témát, de hogy ne legyen full off, rutánaolvastam egész jókat írnak az eladásra kínált kábel hangjáról.
Az ilyen készülékekhez olyan kábelt adnak, amiben csak a fázis és nulla vezetéknek van csatlakozási lehetősége, föld nincs. Ezt a kábelt nem is lehet bedugni a 3 érintkezős aljzatba.
Persze - mint Te is írtad - Mekk mesterek mindenre képesek. :tutiok:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Ösvény hálózati betáp gerinc kábel

Hozzászólás Szerző: audioline »

:D....
.

Avatar
tango69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2011.02.14., hétf. 19:50
Értékelés: 18

Re: Ösvény hálózati betáp gerinc kábel

Hozzászólás Szerző: tango69 »

Na most itt különböztessük már meg a készülékbe csatlakoztatott tápkábelt, illetve a lakás vezetékelését.
Mivel a hirdetés címe az volt, hogy "Ösvény hálózati betáp gerinc kábel" ezért az vonatkozik rá, amit lentebb leírtam. Ettől, még mindenki azt csinál a mért fővezetéktől, amit akar, csak ha eladja a házat jelezze a vásárlónak a hasonló jellegű "modding" okát. Nem 1-2 most vásárolt használt lakáshoz hívtak már ki, hogy "csak nézd már meg". Gondolom mondanom se kell, hogy láttam már érdekes dolgokat.

Jól látod a te ARCAM erősítődet, bár a könyebb cserélhetőség érdekében szabvány IEC aljzattal látták el, de abból, csak 2 eret használ, ergo, te építhetsz hozzá olyan kábelt, amiben nincs meg a védőföld. Még szebben is fog szólni, mert nem szedi össze a földelésen lévő zajokat a vezeték, az utolsó szakaszon. Van aki ezért viszi például egy külön vezetéken kábelen kívül a védőföldet, hogy minél távolabb legyen a másik két értől. De a minimum, amennyiben 2 eret teszel egy szabvány szerinti földelt csatlakozóba hogy írd is rá, mert mi garantálja, hogy később, 5-10 év múlva, még emlékezni is fogsz rá, illetve mondjuk a család másik tagja nem veszi majd elő a fiókból, mert kellett egy. És azt ne hidd, hogy csak hibás készülék esetén fog rázni. Próbáld csak ki, ragaszd le bármelyik kapcsolóüzemű tápegységed földelését egy darab szigetelőszalaggal, és dugd be úgy a fali konnektorba. Simán kiül 80 volt a készülékházra. És ez minden kapcsolóüzemű táp jellemzője, legyen az pc táp, vagy a mosógéped tápja. Ha pedig védőföldet kötsz, akkor igenis illik ugyanolyan keresztmetszetűvel kötni, mint maga a fázisvezető, ugyanis hibaáram esetén el kell tudnia viselni, ugyanazt a terhelést, mint ami a fázison folyik.

A lényeg annyi, hogy senki ne álljon neki kendácsozni, ha nincs vele tisztában, hogy mit csinál...
Illetve már megint teleoffoltuk a témát, de hogy ne legyen full off, rutánaolvastam egész jókat írnak az eladásra kínált kábel hangjáról.

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

Azt gondoltam a wago csak kis ponton érinti a kábelt és köztes anyag van. Ez az oldható rugós wago volt.
Ki kellett próbáljam ha csak simán a rézvezetőt jó szorosan összetekerem milyen. Ki lesz az a doboz iktatva mert villanykapcsolónak volt elágazás a konnektor mellett. Teljesen bontásmentes lesz. Most nem régibe húztam teljesen új szálat a dobozig mert egyébként is csak 1,5 vezeték volt.

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Béla91 írta:
2019.12.03., kedd 15:43
SZiasztok! Nemrég gondoltam hogy ami a hifim megy konnektor tömör villanyvezeték ösvényen csökkentem a wagot.
Kötődobozból kivettem a wagot fogtam összesodortam majd szálanként 2 zsugorcsővel leszigetelem. Szépen visszaraktam.
Úgy vélem. Jó döntés volt. Mit gondoltok erről? Wago és annak száma negatív hatással van a hangra? gondolkodik.gif
Minél kevesebb a kötés, az mindenképpen használ. De miből gondolod a vezetők sodrása biztosan jobb lett a WAGO-nál? Ha merev drótot kell sodorni, azt jó hosszan és ami belefér erővel, jobb lehet a a WAGO-nál. De ez nem biztos hogy belefér a kötődobozba. Mondanám, a sodrás után forrasszál rá, de ekkor meg csúnyán megolvadnak a vezeték szigetelések.
Aztán van egy olyan "szabály" is, hogy a kötődoboz szerepe az is, hogy szükség esetén bontani is lehessen a vezetékeket. A WAGO erre alkalmas, a sodrás-forrasztás nem.

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

SZiasztok! Nemrég gondoltam hogy ami a hifim megy konnektor tömör villanyvezeték ösvényen csökkentem a wagot.
Kötődobozból kivettem a wagot fogtam összesodortam majd szálanként 2 zsugorcsővel leszigetelem. Szépen visszaraktam.
Úgy vélem. Jó döntés volt. Mit gondoltok erről? Wago és annak száma negatív hatással van a hangra? gondolkodik.gif

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Ösvény hálózati betáp gerinc kábel

Hozzászólás Szerző: akvapark »

AmericanWerewolf írta:
2019.12.02., hétf. 21:14
Nem vagyok elektromos szakember. De, ez az Arcam-om betápja. Nincs földelés csati benne. Tehát, tök mindegy, hogy bármilyen betáp kábel esetén, milyen földelő vezetékkel van ellátva.
Viszont ott van alatta a kettős négyzet szimbólum, ami azt jelenti, hogy ez un. kettős szigetelésű készülék.
Tehát Neked mind1. De akinek földelt készüléke van csak legyen földkábele. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”