Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

istvan01 írta:
2019.12.13., pén. 10:13
kaef2 írta:
2019.12.13., pén. 09:17

Az élőben Nagrára kevert felvételből készült egy biztonsági digitális másolat egy kommersz A/D konverterrel, nem a felvételhez használt Merging Hapival. Ebből most egy tracket letöltésre ajánlok

https://we.tl/t-6B3YX6KDub
Belehallgattam ebbe a trackbe. dinamikában visszafogott játszás vagy felvétel, enyhe szalagzaj is hallatszik, nekem annak tűnik. A hangszererek szeparációja, térbelisége nem elég határozott, nekem nem. Hordozható (nem állványos) Nagrával készült keverés/master nélküli jazz 24b/96k felvételt már halottam "élőbbet".
Persze szvsz, én elvárásom, rendszer hangomon szerint.
Nezd meg a fotot legy szives hogy milyen kozel vannak a kozonseghez, a falakhoz es egymashoz a zeneszek es a hangszerek. Vegigulve a felvetelt nalam pont ezt hallani.

Egy ilyen kis terben keszult felvetelnek csak akkor lenne nagy tere es szeparacioja ha zengetve vannak es egymastol elkulonitve veszik fel oket, a nagyobb terben is akar.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

kaef2 írta:
2019.12.13., pén. 09:17

Az élőben Nagrára kevert felvételből készült egy biztonsági digitális másolat egy kommersz A/D konverterrel, nem a felvételhez használt Merging Hapival. Ebből most egy tracket letöltésre ajánlok

https://we.tl/t-6B3YX6KDub
Belehallgattam ebbe a trackbe. dinamikában visszafogott játszás vagy felvétel, enyhe szalagzaj is hallatszik, nekem annak tűnik. A hangszererek szeparációja, térbelisége nem elég határozott, nekem nem. Hordozható (nem állványos) Nagrával készült keverés/master nélküli jazz 24b/96k felvételt már halottam "élőbbet".
Persze szvsz, én elvárásom, rendszer hangomon szerint.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Az elmúlt hétvégén megcsináltuk a My Reel Club sorozatunk második, élő stúdió koncert felvételét (Varga Gábor Quartet, vibrafon, zongora, dob, bőgő felállásban, modern cool jazz), amiből a résztvevők kapnak majd sokféle módon (1: sztereó mikrofonnal DSD256-ban rögítitve, 2: 8 csatorna mikrofont (benne a sztereó ribbonm mikrofon 2 csatornáját is használva) élően keverve analóg keverőn sztereóban Nagrával 38-as sebességen szalagra rögzítve, 3: utómunkában a 8 csatorna mikrofont analóg eszközökön megkeverve, processzálva és DSD256-ban visszarögzítve).

Az élőben Nagrára kevert felvételből készült egy biztonsági digitális másolat egy kommersz A/D konverterrel, nem a felvételhez használt Merging Hapival. Ebből most egy tracket letöltésre ajánlok

https://we.tl/t-6B3YX6KDub

Ez nem lesz benne a végleges, a nativedsd-n (vagy a hazai lemezkiadótól) megvehető kiadványban.
Az élő koncert dnamikáját folyamatosan a stúdió legtávolabbi pontján egy mobil telefonos hangnyomásmérővel rögzítettem, ez lett a statisztikai eredménye:
IMG_1992.jpg
IMG_1992.jpg (173.02 KiB) Megtekintve 2286 alkalommal
Vagyis kb 60 dB volt az élő, hangosítatlan zene dinamikája (A súlyozással), úgy hogy kifejezetten halkan játszottak a zenészek.
Ez nagyjából vissza is jön a felvételből, ez a felvétel mindennemű dinamikai processzálás nélkül készült. A lehető legpuritánabb módon.
dsc_8066_49187657112_o.jpg
dsc_8066_49187657112_o.jpg (3.34 MiB) Megtekintve 2286 alkalommal
Jó szórakozást.
(Tóth Róbert fotója)

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 510
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
2019.12.04., szer. 15:19

Azt írtad, hogy alá van támasztva amiket írnál/mondanál/mutatnál. Úgy gondolom, hogy ott belekötni sokmindenbe nem lehet. Ezért is javasoltam a Youtube-ot, ott még mások is okulhatnak belőle, és itt nem lehet a rosszakaratú/indulatú kereskedők és fantáziadús hallgatók + érdekes köreik által szétszedni. Én továbbra is kíváncsi vagyok erre, például imádtam a bűvésztrük-leleplezős videókat, ha meg ugyanezt a hifiben is végignézhetném az nagyon érdekes lenne!
Az elmúlt napokban az online hifi magazinok hitelességéről és elfogultságáról volt szó.
Ennek kapcsán vetettem fel a felhasználói értékelés opciót a cikkekkel egy időben és felületen.
Hogy a vásárlói oldalról is látszódjék a jellemzés, mint ebayen a product review.

Biztos nem csak velem fordult elő, hogy egy már birtokolt, vagy jól ismert termék tesztjét, esetleg az aktuális eladója ömlengését olvasva az az érzésem, hogy a fejlécben elírták a márkát és a típust. Sokszor köszönő viszonyban sincs a valósággal.
Viszont amint túladtak az első példányokon, privát üzenetben, vagy az internet rejtett zugaiban néha ott lapul az elfogulatlan vélemény, ami érdekes módon minden érintettnél egyezik. Csak térben is időben elcsúszva.

Ha a vásárlók biztonsága érdekében köteleznék a portálokat a felhasználói értékelés lehetőségére, megszüntethető lenne, hogy 25 éve ugyanazzal a 4-5 sablon panellel népszerűsítsenek több ezer terméket.

Avatar
Coyoman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.03.22., szomb. 18:52
Értékelés: 122

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Coyoman »

cables írta:
2019.12.04., szer. 10:50
Aszpirin írta:
2019.12.04., szer. 10:29

Arra viszont szívesen megtaníthatnál, hogy ha az általad hallott rendszerek szerinted “kritikán alul” szóltak (mert egy kábel önmagában nem énekel ugye), abból hogyan “lőtted ki” azonnal, hogy a rendszerben található valamelyik Supra a hibás? Mindenhol kicserélgetted a Supra kábeleket sajátra és megállapítottad, hogy jobban szól úgy? Nem lehet, hogy ezzel csak a te ízlésedhez igazítottad a hangzásnak azt a piciny szeletét, ami a kábelek variálásával módosítható?
Kábel készitőként az első Supra élményem egy csúcs kábelük volt a Sword hangfal kábel. Anno tíz éve 200 eFt. Ha ennél jobb egy 20 eft-os kábel, azért az ciki gondolom. Ezután olvastam a Sword-ről egy neves angol szaklap lelkendező tesztjét... de most itt leállnák, mert az lesz a vád, ami szokott lenni... Még annyit, ... de nem ezt sem írom le. Jók a magyar közmondások: Ne szólj szám, nem fáj fejem.
Kedves Rudibá!

A te füled valamiféle etalon? Az meg sem fordul a fejedben, hogy rosszul hallod?
Beleálltál egy olyan kábelgyártóba, amely gyakorlatilag nulla marketinggel, évtizedek óta ugyanazt a palettát árulja sikeresen a világ bármely táján.
Nem lehet, hogy Te tévedsz?
Bírom, hogy zenebolond vagy, és a VHK-tól a jófajta jazz-ig bármiért tudsz lelkesedni, de néha olyan orbitális marhaságokat tudsz írni, hogy az fáj.
Na mindegy is, inkább küldök neked egy kis hazait:
https://www.youtube.com/watch?v=fVeZHi9I5zE

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Jester írta:
2019.12.04., szer. 17:28
wittao írta:
2019.12.04., szer. 15:19
Azt írtad, hogy alá van támasztva amiket írnál/mondanál/mutatnál. Úgy gondolom, hogy ott belekötni sokmindenbe nem lehet. Ezért is javasoltam a Youtube-ot, ott még mások is okulhatnak belőle, és itt nem lehet a rosszakaratú/indulatú kereskedők és fantáziadús hallgatók + érdekes köreik által szétszedni. Én továbbra is kíváncsi vagyok erre, például imádtam a bűvésztrük-leleplezős videókat, ha meg ugyanezt a hifiben is végignézhetném az nagyon érdekes lenne!
Szerintem néhányszor lettek már ide linkelve cikkek és videók is, ahol alá vannak támasztva az állítások. Gondolok itt például archimagora vagy Ethan Winerre. Minden ilyen cikk vagy videó le lett húzva valamilyen indokkal, anélkül, hogy egy hasonló szakmai színvonalat képviselő magyarázat vagy cáfolat lett volna mellékelve.

Van értelme erről beszélgetni? Ha kialakulhatna érdemi vita, akkor lehetne értelme, de nem tud kialakulni.
Átvinném a témát a kábeles topikba
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

cables írta:
2019.12.04., szer. 10:50
Ne szólj szám, nem fáj fejem.
Jó lenne, ha be is tartanád ;peace;

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Jester »

wittao írta:
2019.12.04., szer. 15:19
Azt írtad, hogy alá van támasztva amiket írnál/mondanál/mutatnál. Úgy gondolom, hogy ott belekötni sokmindenbe nem lehet. Ezért is javasoltam a Youtube-ot, ott még mások is okulhatnak belőle, és itt nem lehet a rosszakaratú/indulatú kereskedők és fantáziadús hallgatók + érdekes köreik által szétszedni. Én továbbra is kíváncsi vagyok erre, például imádtam a bűvésztrük-leleplezős videókat, ha meg ugyanezt a hifiben is végignézhetném az nagyon érdekes lenne!
Szerintem néhányszor lettek már ide linkelve cikkek és videók is, ahol alá vannak támasztva az állítások. Gondolok itt például archimagora vagy Ethan Winerre. Minden ilyen cikk vagy videó le lett húzva valamilyen indokkal, anélkül, hogy egy hasonló szakmai színvonalat képviselő magyarázat vagy cáfolat lett volna mellékelve.

Van értelme erről beszélgetni? Ha kialakulhatna érdemi vita, akkor lehetne értelme, de nem tud kialakulni.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 510
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
Nem tudom, de szerintem elobb gondolkodjunk kicsiben es nezzuk meg a videot itt, vagy Youtube-on.
Az ilyen komment mezőkbe teljesen felesleges minőségi tartalmat közölni.
Számtalanszor megtapasztaltuk már, hogy a kereskedők, fantázia hifizők és egyéb érdekkörök pillanatok alatt elérvénytelenítik a témát és az ahhoz kapcsolódó karaktereket egyenként húzzák lámpavasra kondo ezüsttel. Ákos, Kötter, vagy ha éppen úgy adódik Kaef száradó virtuális teteme mellé.
Kihagynám.

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Szalon »

cables írta:
2019.12.03., kedd 17:30
Nekem az a véleményem, hogy nem érdemes audió irodalmat olvasni. Meg kell hallgatni a cuccokat. Annyi. Az AVX se kivétel, miért is lenne az.
Most olvastam a Kábelezzünk topikban, hogy Supra hálózatikra beszélnek rá embereket. Én sok rendszerben hallottam sokféle Supra kábelt kivétel nélkül kritikán aluliak voltak, a hálózati kábeleik különösen rosszak.
Miért kell mindig mindenhova bekeverned a kábelezést??? Ráadásul ilyen provokatív stílusban? Van arra szép topik, ott nyugodtan írogathatnál, valamint neked is van saját részed, ott is nyugodtan szidhatsz mindent, ami nem a tiéd...

Én annyit tennék hozzá, hogy eddig 4 helyen találkoztam a kábeleiddel, mindenhol olcsóbban más kábelekkel ki lehetett váltani a tieidet... igen, volt ahol a sima PC-s kábel is felülmúlta némely tápkábeled... a saját rendszerembe próbált hangsugárzó kábelednél pedig rosszabbat én még nem hallottam... gondolkodik.gif
Amit észrevettem, hogy semmi koncepció nincs a termékeidben, éppen ahogy esik úgy puffan, igazából minden kábeled simán rásózod a gyanútlan "vásárlóidra". Nincs fejlesztési példány, mert mindegyik jó lesz majd valahová :)
Színezni, hangolgatni, egyik hibát másikkal orvosolni tökéletesek, valamint többnyire nem szinergiába lévő készülékek közé elfedni a hibákat... SZVSZ :napsut:
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Aszpirin írta:
2019.12.04., szer. 10:29

Arra viszont szívesen megtaníthatnál, hogy ha az általad hallott rendszerek szerinted “kritikán alul” szóltak (mert egy kábel önmagában nem énekel ugye), abból hogyan “lőtted ki” azonnal, hogy a rendszerben található valamelyik Supra a hibás? Mindenhol kicserélgetted a Supra kábeleket sajátra és megállapítottad, hogy jobban szól úgy? Nem lehet, hogy ezzel csak a te ízlésedhez igazítottad a hangzásnak azt a piciny szeletét, ami a kábelek variálásával módosítható?
Kábel készitőként az első Supra élményem egy csúcs kábelük volt a Sword hangfal kábel. Anno tíz éve 200 eFt. Ha ennél jobb egy 20 eft-os kábel, azért az ciki gondolom. Ezután olvastam a Sword-ről egy neves angol szaklap lelkendező tesztjét... de most itt leállnák, mert az lesz a vád, ami szokott lenni... Még annyit, ... de nem ezt sem írom le. Jók a magyar közmondások: Ne szólj szám, nem fáj fejem.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cables írta:
2019.12.04., szer. 10:05
Aszpirin írta:
2019.12.03., kedd 21:41

No, ez így már egyértelműen szándékos provokáció.
Kedves Attila! Túlreagáltad a beírásomat. Egyáltalán nem ellened irányult. Őszintén szólva ki sem hámoztan a beírásokból, hogy ki ajánlgatja a Supra tápokat, csak az nem tetszett, hogy olyan céget ajánlanak, amely szerintem ezt nem érdemli meg. De ez az én véleményem, minthogy mindenki más is csak a saját véleményét írja le.

Most reggel rákerestem angolul a Supra kábel véleményekre és kijött egy Vélemények oldal ld. alább, ami erősen elgondolkoztatott. Nevezetesen az, hogy ugyan arról a hangfal kábelről ordítóan különbözők a vélemények. Ez azért megkérdőjelezi az én véleményemet.

Annak viszont nem örültem, hogy te személyeskedve, a korommal gúnyolódva reagáltál a nem neked szóló általános véleményre!

http://www.audioreview.com/product/cabl ... -3-4.html
Szia Rudolf!

A személyeskedésért elnézést kérek, valóban néha túlreagálok dolgokat, és sajnos ami a szívemen, az...
Viszont az ex-caterdra kijelentésekre illetve stílusra (ld “kivétel nélkül mindenhol kritikán alul szóltak, főleg a hálózati kábeleik nagyon rosszak”) is vigyázni kellene, mert ezek vezetnek a félreértésekhez.
Az, hogy ki mit milyennek hall, szerintem eléggé szubjektív, bármennyire is akarják itt objektivizálni, minden egyes eddigi tapasztalatom ezt támasztja alá, de leginkább a legutóbbi, amikor egy kedves fórumtársnál hallgattam korábban másik fórumtárs által egekik magasztalt hangfalakat. Ugyanaz az installáció nekem messze nem jött annyira be. Hasonlóképp említhetnék itt a többség által magasztalt cuccokat, amelyek nekem egyáltalán nem tetszettek, vagy éppen nagyon problémásak voltak nálam. Szóval szubjektív műfaj ám ez ezerrel, ezért “Cables” nicknév alatt,közismerten DIY kábelkészítőként- és forgalmazóként véleményem szerint nem feltétlenül etikus “ex-catedra” fikázó kijelentéseket tenni.

Arra viszont szívesen megtaníthatnál, hogy ha az általad hallott rendszerek szerinted “kritikán alul” szóltak (mert egy kábel önmagában nem énekel ugye), abból hogyan “lőtted ki” azonnal, hogy a rendszerben található valamelyik Supra a hibás? Mindenhol kicserélgetted a Supra kábeleket sajátra és megállapítottad, hogy jobban szól úgy? Nem lehet, hogy ezzel csak a te ízlésedhez igazítottad a hangzásnak azt a piciny szeletét, ami a kábelek variálásával módosítható?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Aszpirin írta:
2019.12.03., kedd 21:41

No, ez így már egyértelműen szándékos provokáció.
Kedves Attila! Túlreagáltad a beírásomat. Egyáltalán nem ellened irányult. Őszintén szólva ki sem hámoztan a beírásokból, hogy ki ajánlgatja a Supra tápokat, csak az nem tetszett, hogy olyan céget ajánlanak, amely szerintem ezt nem érdemli meg. De ez az én véleményem, minthogy mindenki más is csak a saját véleményét írja le.

Most reggel rákerestem angolul a Supra kábel véleményekre és kijött egy Vélemények oldal ld. alább, ami erősen elgondolkoztatott. Nevezetesen az, hogy ugyan arról a hangfal kábelről ordítóan különbözők a vélemények. Ez azért megkérdőjelezi az én véleményemet.

Annak viszont nem örültem, hogy te személyeskedve, a korommal gúnyolódva reagáltál a nem neked szóló általános véleményre!

http://www.audioreview.com/product/cabl ... -3-4.html

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Töki »

ZolaBA írta:
2019.12.03., kedd 21:42
wittao írta:
2019.12.03., kedd 11:02
... januar elso heteiben tervezek egy PC-s napot is az erdeklodoknek. Fajo pont, hogy akik a leginkabb hitetlenek el sem jonnek ...
Izé. Most ez tényleg fáj, vagy ez már az előadás része? ;) Mert ha szeretnéd elmehetek trollkodni a nyílt napon :D de nem hinném, hogy ettől bárki előbbre lenne.
Repkednek mindig a szélsőségesen eltérő vélemények, és naná, hogy néha jut egy kis szurkálás is, ugyanakkor a többségünkben valahol mélyen csak-csak van valami maradék foszlánya a tiszteletnek. És ennek a tiszteletnek része, hogy dumálunk és beszólunk, de azért nem vesszük el más játékát, nem rontjuk el direkt más üzletét, és nem foglaljuk el nyílt napon azok elől a helyet, akik valóban érdeklődők, netán potenciális vevők... Szóval ne fájjon. Szerintem. ;)
Szerintem nyugodtan menj el "trollkodni", sőt vidd magaddal a saját zene PC-det viszonyítási alapul - a srácok szerintem készséggel berakják a kedvedért a sajátjuk mellé összehallgatni, hogy megfülelhesd mennyire nem számít a PC forrás, a digitális jelfeldolgozás mikéntje :)

Egyébként, ha a pénztárca bírja - sokakban lappanghat a potenciális vevő, akár benned is, csak első körben be kell menni a "pályára" és hagyni kell megtapasztalni az érték/arányokat ;) erre máris adott a remek alkalom .
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
Coyoman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.03.22., szomb. 18:52
Értékelés: 122

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Coyoman »

cables írta:
2019.12.03., kedd 17:30
Nekem az a véleményem, hogy nem érdemes audió irodalmat olvasni. Meg kell hallgatni a cuccokat. Annyi. Az AVX se kivétel, miért is lenne az.
Most olvastam a Kábelezzünk topikban, hogy Supra hálózatikra beszélnek rá embereket. Én sok rendszerben hallottam sokféle Supra kábelt kivétel nélkül kritikán aluliak voltak, a hálózati kábeleik különösen rosszak.
Csak a miheztartás végett. Tommy Jenving (Supra Cables alapító) az egyik emberke, akinek (többek közt természetesen) köszönhetően van értelme (high fidelity) kábelezésről beszélgetni. Ok-okozat, abszurdum. A nagyérdemű meg majd eldönti, hogy kiben és miben is "bízik". Sok sikert!

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 510
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
2019.12.03., kedd 13:32
Szerintem a lehetőség adott mindenki előtt, hogy szakcikkeket írkáljon ezeknek az oldalaknak, nem hiszem, hogy két kézzel tolnák el maguktól ezeket az online audio felületek.
Tessék szerintem szabad a pálya. Szívesen olvasgatnék én is ilyeneket.
Tudnék olyan "szakcikkel" szolgálni, ami a hifipiacon, vagy whathifin szereplő néhány termék jellemzésének hiteltelenségét fedné fel. Akár videóval és hangfelvételekkel alátámasztva.
Szerinted kiraknák a "saját" értékelésük mellé?

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

wittao írta:
2019.12.03., kedd 11:02
... januar elso heteiben tervezek egy PC-s napot is az erdeklodoknek. Fajo pont, hogy akik a leginkabb hitetlenek el sem jonnek ...
Izé. Most ez tényleg fáj, vagy ez már az előadás része? ;) Mert ha szeretnéd elmehetek trollkodni a nyílt napon :D de nem hinném, hogy ettől bárki előbbre lenne.
Repkednek mindig a szélsőségesen eltérő vélemények, és naná, hogy néha jut egy kis szurkálás is, ugyanakkor a többségünkben valahol mélyen csak-csak van valami maradék foszlánya a tiszteletnek. És ennek a tiszteletnek része, hogy dumálunk és beszólunk, de azért nem vesszük el más játékát, nem rontjuk el direkt más üzletét, és nem foglaljuk el nyílt napon azok elől a helyet, akik valóban érdeklődők, netán potenciális vevők... Szóval ne fájjon. Szerintem. ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cables írta:
2019.12.03., kedd 17:30
Nekem az a véleményem, hogy nem érdemes audió irodalmat olvasni. Meg kell hallgatni a cuccokat. Annyi. Az AVX se kivétel, miért is lenne az.
Most olvastam a Kábelezzünk topikban, hogy Supra hálózatikra beszélnek rá embereket. Én sok rendszerben hallottam sokféle Supra kábelt kivétel nélkül kritikán aluliak voltak, a hálózati kábeleik különösen rosszak.
No, ez így már egyértelműen szándékos provokáció.

Én nem akartam ott senkit rábeszélni a Supra kábelekre. Megkérdezték, honnan lehetne beszerezni nem sztenderd méretű LoRad-ot, és válaszoltam, meg betettem néhány linket.
Ami a “kritikán aluli” Suprákat illeti, nekem van itthon egy pár (pont hálozati nincs, de van Ply 3.4 hangfalkábel, USB kável és EFF-ISL IC is), és azért nem hallom őket annyira kritikán alulinak. De persze nekem kb 20 évvel kevesebb időm volt a hallásom fejlesztésére :D Mindenesetre most már tudom, hogy hogyan viszonyulnak az ízléseink az egymáséhoz, és hogy mennyire legyen releváns számomra a véleményed.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.12.03., kedd 21:45-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

cables írta:
2019.12.03., kedd 17:30
Nekem az a véleményem, hogy nem érdemes audió irodalmat olvasni. Meg kell hallgatni a cuccokat. Annyi. Az AVX se kivétel, miért is lenne az.
Most olvastam a Kábelezzünk topikban, hogy Supra hálózatikra beszélnek rá embereket. Én sok rendszerben hallottam sokféle Supra kábelt kivétel nélkül kritikán aluliak voltak, a hálózati kábeleik különösen rosszak.
Írni az AVX-re? Az is "annyi"? De ha senki nem olvassa, akkor minek ide írni? Vagy csak Radnai kábelekről érdemes írni-olvasni?
:ohnoohnoohno: :ohnoohnoohno: :ohnoohnoohno:

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Nekem az a véleményem, hogy nem érdemes audió irodalmat olvasni. Meg kell hallgatni a cuccokat. Annyi. Az AVX se kivétel, miért is lenne az.
Most olvastam a Kábelezzünk topikban, hogy Supra hálózatikra beszélnek rá embereket. Én sok rendszerben hallottam sokféle Supra kábelt kivétel nélkül kritikán aluliak voltak, a hálózati kábeleik különösen rosszak.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2019.12.03., kedd 10:59
Én nagyon szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Az őszinteség és elfogulatlanság az, ami nagyon nehezen oldható meg.

Azért ne feledjük, hogy itt elég sok készülék-, kábel-, tartozék- stb gyártó és forgalmazó van. Az első nagy sértődéshullám akkor lenne, amikor a szóban forgó "grémium" őszintén lehúzná valamelyikük termékét. Pl. mondjuk egy Core Audio cuccot, vagy fapaci kábeleket, stb - bár tudom, tudom, ez természetesen nem történhet meg, de csak játsszunk el a gondolattal, hogy mégis... Azután az sértődne fel, akinek a szeretett cuccát (amit nem ő készített, de sok-sok pénzt fizetett érte) éri egy esetleges "lehúzás".

Ezekre mi a megoldás? Szerintem a vége ugyanoda futna ki...
Jogos az aggodalmad. Az őszinteséggel legtöbbünknél még nem lett volna probléma, inkább a fenntartás és a függetlenség tűnt megoldhatatlannak. No meg hogy ma már senki nem hajlandó ingyen dolgozni, pl. én sem és egy magazin üzemeltetése nem kis feladat. Így hát már nem dédelgetek ilyen terveket, a mai világban nem is igazán van már igény hosszú, kimerítő cikkekre, én meg 10 sorban nem tudom/akarom leírni a valódi véleményem.

Egy korrekt tesztről született beszámoló a gyártónak is hasznos információ, amennyiben nem csak arról szól, hogy a vizsgált kütyü húdejó, vagy totálsz@r. A kábeleim több teszten is szerepeltek már, soha nem vallottak szégyent. Kiakadni csupán akkor volt okom, mikor nem tőlem kértek tesztalanyt, hanem egy sok évvel korábban készített, kezdetleges, több kézen is átment összekötőt dobtak partyba a nevemmel.

Vannak érzékeny lelkületű gyártók, forgalmazók. Ellenem is hadat üzent némelyik, mikor a cikkemben nem ajnároztam a termékét. Ezzel nem lehet mit tenni, emberek vagyunk és ha valakinek a megélhetése múlik néhány mondaton, az egy különösen nehéz helyzet. No és persze az olvasó is csontig tud sértődni, ha az általa imádott készülék a cikkírónak nem jön be. E téren erősen túl van fűtve a piac, komoly mértékű mazochizmus szükségeltetik a szerep felvállalásához.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

robi20064 írta:
2019.12.03., kedd 13:30
LIMAR írta:
2019.12.03., kedd 13:15
...Szaksajtónak tekinteni bármilyen Hifivel foglalkozó nyomtatott, online felületet enyhén szólva túlértékelése ezeknek...
...Akkor szerinted mit kellene szaksajtonak tekinteni? Vagy jelentsuk ki hogy az nagyjabol nem is letezik mar evtizedek ota, csak reszben vagy teljesen elfogult hifi-vel foglalkozo online feluletek meg egy regota haldoklo print van?
szerintem sem szaksajtok az ilyenek, inkabb valami nepszerüsitö magazin kategoriaba esnek (HFC, what HiFi, stb. is)

autosbol ismerem: a mindenki altal vasarolhato es sokak altal meg is vett auto-motor, auto-motor-sport stb. a nepszerüsitö kategoria, ahol a szubjektivitas, a fotok stb. adjak az elmenyt

vs. MTZ: https://www.springerprofessional.de/mtz ... ft/3405106 (ezt is megvehetné bárki, 1évre a 12 szám 225 €, de ez csak keveseknek okoz élményt, nem ujsagiroifordulatok, fotok, hanem a gondolatok, müszaki megoldasok adjak az elment, értékét)

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

juliush írta:
2019.12.03., kedd 12:50
A DAC per definitio olyan eszközök összefoglaló kategóriája, melyek digitális formátumban tárolt és kódolt zenei információ dekódolását és analóg formába történő visszakonvertálását végzik el.
Értem én, hogy mire akarsz kilyukadni.
Csak hát a gondolatmeneted szerint a mai TV-k is DAC-ok, a mobiltelefonok is DAC-ok, a vezetékes telefonok is DAC-ok, tabletek is DAC-ok..., mivel digitálisan tárolt és kódolt audio (mert nem csak zene létezik a hallható tartományban) jelek dekódolását és analóg formába történő visszakonvertálását végzik el. A CD hőskorában a CD játszókat se tekintették DAC-oknak, holott belül DAC-ként működtek.

Szaksajtónak tekinteni bármilyen Hifivel foglalkozó nyomtatott, online felületet enyhén szólva túlértékelése ezeknek.
De nem is funkciójuk ezeknek. Az emberek 99%-a azt se tudja, mi az, hogy bit, mégis boldogan hallgat zenét, néz filmeket, koncerteket....

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

Jester írta:
2019.12.03., kedd 12:30
LIMAR írta:
2019.12.03., kedd 12:09
Idézd már be kérlek, hogy hol írta le a cikkíró, hogy ez egy DAC.

Hangsúlyozza, hogy ez hálózati lejátszó és nem egy szimpla DAC:
"Ne feledjük, ez egy hálózati lejátszó, nem egy szimpla DAC!"

A cikk maga is a "Hálózati eszközök" kategóriában található.
A megfogalmazása pongyola, szakmaiatlan. A "DAC" szót milyen értelemben kellene használni? Mint DAC chipet tartalmazó zenelejátszó eszközt? Mint külső hangkártya? Mint DAC chipet önmagában? Ezerféle értelmezése van a DAC szónak, de egy dolog egészen biztos, ami a nevéből is adódik, Digital to Analog Converter. Tehát definíció szerint értelmetlen az a mondat, hogy "Olyannyira nem, hogy nincs is semmilyen digitális bejárata!"
Akárhogyan is nevezzük a készüléket, ha nem "szimpla DAC", hanem "hálózati lejátszó" akkor nincs digitális bejárata? Minek? Magának a készüléknek? Akkor mi a frász rajta az RJ45, és honnan kerül a DAC chiphez a digitális jel, ha nem egy digitális bejáraton keresztül. Nála nem számít digitális bejáratnak az ami nem közvetlenül digitális audio jelet szállít vagy mi?
Ez a probléma cikkel, és mint látod mgus fórumtársat jól félre is vezette.
A DAC fogalmával tisztába vagyok, :D meg a csatlakozásokkal is nagyjából.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Jester írta:
2019.12.03., kedd 12:30
LIMAR írta:
2019.12.03., kedd 12:09
Idézd már be kérlek, hogy hol írta le a cikkíró, hogy ez egy DAC.

Hangsúlyozza, hogy ez hálózati lejátszó és nem egy szimpla DAC:
"Ne feledjük, ez egy hálózati lejátszó, nem egy szimpla DAC!"

A cikk maga is a "Hálózati eszközök" kategóriában található.
A megfogalmazása pongyola, szakmaiatlan. A "DAC" szót milyen értelemben kellene használni? Mint DAC chipet tartalmazó zenelejátszó eszközt? Mint külső hangkártya? Mint DAC chipet önmagában? Ezerféle értelmezése van a DAC szónak, de egy dolog egészen biztos, ami a nevéből is adódik, Digital to Analog Converter. Tehát definíció szerint értelmetlen az a mondat, hogy "Olyannyira nem, hogy nincs is semmilyen digitális bejárata!"
Akárhogyan is nevezzük a készüléket, ha nem "szimpla DAC", hanem "hálózati lejátszó" akkor nincs digitális bejárata? Minek? Magának a készüléknek? Akkor mi a frász rajta az RJ45, és honnan kerül a DAC chiphez a digitális jel, ha nem egy digitális bejáraton keresztül. Nála nem számít digitális bejáratnak az ami nem közvetlenül digitális audio jelet szállít vagy mi?
Ez a probléma cikkel, és mint látod mgus fórumtársat jól félre is vezette.
A hátsó felén azért mozgalmasabb az élet: találni analóg RCA és XLR kimeneteket, egy BNC koax digitális kimenetet, HDMI kijáratot és 2 db USB-A bejáratot. Van természetesen RJ45-ös hálózati kábelcsatlakozási pont, ami mondhatni a legfontosabb bejáratunk. Ne feledjük, ez egy hálózati lejátszó, nem egy szimpla DAC! Olyannyira nem, hogy nincs is semmilyen digitális bejárata! A Luminra nem tudunk más forrást kötni, számítógépet sem. De erre, majd meglátjuk, nincs is semmi szükség.
Csak, h ne egy mondatott ragadjunk ki a tesztből... Szerintem teljesen egyértelmű, hogy ez egy hálózati lejátszó, ami rendelkezik saját DAC-al is. Ha akarjuk, használhatjuk "csak" hálózati lejátszóként és rá tudunk kötni BNC kimenetére más DAC-ot is, de használhatjuk kompletten is, streamer és DAC funkcióját is betöltve. Viszont a 3. lehetőség, hogy csak DAC-ként használjuk, na az nem lehetséges. Ezért ugyan nincs kihangsúlyozva, de a DAC részre nézve nincs semmilyen digitális bejárata... mivel az csak a saját RJ45 ill USB forrásról táplálható.
mgus fórumtárs meg vont már le sokkal cifrább következtetéseket is itt... :rolleyes: ne ez legyen a mérce ;)
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”