Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4393
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Igaza van Istvánnak, az első dolog, hogy koax kimenethez juss.
Ha a cél a zenevadászat és nem a kütyüzés, akkor szerintem használd forrásnak először a gépedet. Sokan az almára esküsznek, de szerintem bármilyen normális pc vagy laptop jó elindulni.
USB/SPDIF konverternek elsőre jó lehet egy HiFace, azt megkapod használtan 25 körül, és jól illeszkedik a Heed dac kártyához.
Persze van sok jobb, de ha beválik az irány, szerintem ráérsz akkor elkölteni többet. Ha nem, akkor meg eladod bukta nélkül.
A Tidal és a Spotify is ad egy ingyen hónapot, ki tudod őket próbálni.
Itt megint az a kérdés, mi a cél: hangra jobb a Tidal, kínálatra messze nyerőbb a Spotify. Nálam ez utóbbi maradt, és nem fáj a nagy DA + Obelisk láncon hallgatni.
Persze van ezer más út, de ha nem akarsz beleveszni, szerintem kezd az alapoknál, utána úgyis fogod látni, merre tovább.

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: iistván »

Üdv. a Klubban! :rolleyes:

Az Obelisk SPDIF bemenetet fogad, ezt figyelembe kell venni.

1. Ha nem riadsz meg némi szerelgetéstől, konfigurálástól, utánajárástól, akkor a Raspberry Pi + Allo Digione Signature + Moodeaudio egy jó választás (Allo Digione Signaure Player van összeszerelve, ott már csak a megfelelő szoftvert kell kiválasztani). A Moodeaudio-val hallgatok én is ssd-ről zenét vagy éppen Bartók / Jazzy rádiót. A Tidal, stb. stream oldalakat még nem próbáltam, de úgy tudom támogatja.

2. Másik út: laptop USB-SPDIF konverterrel (itt azért sok probléma elő tud jönni hardver és szoftver oldalon is. Ha a PC alapú audio lejátszás fórumot böngészed, ott is van sok hasznos információ, bár sokszor azt látom, hogy elgurulnak a gyógyszerek...)

Üdv.
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Avatar
űrutazó
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.03.04., csüt. 16:38
Értékelés: 3

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: űrutazó »

Szervusztok!

A múlt hónapban beköltözött hozzánk egy HEED Obelisk SI erősítő, ami az elmúlt hetekben már egyértelműen bizonyította, hogy érdemes volt a bizalomra. Tette ezt úgy, hogy a „jelenlegi zenésztársai” alsóbb „emeletről” valók.

Jelenleg Sony CD és MD készülékről és Denon tunerről szól a zene (Jazzy, Bartók), de már egy ideje játszom a gondolattal, hogy a CD és az MD vonalról át kellene térni a zenelejátszóról, vagy számítógépes zenetárolásról-lejátszásról történő zenehallgatásra, vagy streamingre. Ezek bármelyike nem csak minőségi, de jelentős mennyiségi változást is hozna nálunk a zenében. De hiába olvastam el az AVX fórumokat, még sincs fogalmam arról, hogy ezek közül melyik lenne a legjobb megoldás.

Ezért hozzátok fordulok most azzal a kérdéssel, hogy tapasztalatotok alapján a fentiek közül melyik fajta zenei forrást,
és azon belül milyen készüléket és/vagy szolgáltatót javasolnátok az Obeliskhez?
Az erre fordítható keret max 100e, ezért elsősorban használt, de jó állapotú készülékben gondolkozom.
Az Obeliskben van dac kártya, így a forrás készülékbe nem kell DAC.
Alapvetően igényesebb könnyűzene (Knopfler, Cohan, Zorán, stb.) és jazz szól nálunk (Bartókról komolyzene).

Javaslataitokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel
űrutazó

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Rotox írta:
2020.01.16., csüt. 13:47
Azt hittem, tisztában vagyok az Obelisk erősítők evolúciójával ("sima", I, SI, si, III, többször volt már szó erről itt is).

Viszont ma sikerült meglepni: http://apro.hifipiac.hu/category-table- ... sito,76770

vagy

https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Heed ... 374323.htm

Előre is köszönöm szépen a választ(oka)t, különösen, ha "első kézből" jön. :D ;)
1993 és 1995 között ez volt az első Obelisk, ami már nem Ion, hanem Heed név alatt futott. Ezzel egy időben volt az Obelisk Pro is, akkor erre a két modellre szűkítettük az Ion négyféle integrált családját. Ezek egyrészt még erősen Ion bázison készültek, de már teljesen saját tervek alapján (a kapcsolási rajz és a felhasznált alkatrészek voltak nagyon Ion orientáltak). Az akkori Nexus modellek sokkal emlékezetesebbek maradtak, hiszen azok már önálló fejlesztések voltak.
Egyébként ez a néhai Heed Obelisk ONE alakult át 1999-ben a HTA30 névre hallgató erősítővé, úgy már sokkal közismertebb! :)

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Azt hittem, tisztában vagyok az Obelisk erősítők evolúciójával ("sima", I, SI, si, III, többször volt már szó erről itt is).

Viszont ma sikerült meglepni: http://apro.hifipiac.hu/category-table- ... sito,76770

vagy

https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Heed ... 374323.htm

Előre is köszönöm szépen a választ(oka)t, különösen, ha "első kézből" jön. :D ;)

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Értem én, hogy az Enigma 5-ben van egy 'jumper', pontosabban átkötés és mint ilyen akkor nem teljesen off-topik, de azért ugye nem nyitjátok meg itt a fórum sokadik kábeles topikját..?! sad.gif

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

https://www.hificollective.co.uk/wire/a ... eving.html

Nem olcsó, de sok jumper kijön belőle...........
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Mathias írta:
2020.01.15., szer. 17:48

És a rézdrótot vajon időnként érdemes megtisztítani valahogy az oxidáció miatt?
Érdemes,és kell is.A mosogató szivacs durvább oldala pl jó arra hogy leszedje az elszíneződést,a kontaktjavításra,és az oxidáció késleltetésére meg jók a kapható különböző kencék.
De lehet hogy lehetne valami hasonló drótot aranyozott felülettel is szerezni,ennek még nem néztem utána,de nem nagy dolog időnként lekezelni azt ami van.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Shimano írta:
2020.01.15., szer. 16:11
Enigma 5 tulajokkal megosztanék egy tapasztalatot.
Ezeken jumpernek egy egyszerűnek tűnő rézdrót teszi a dolgát,amit meglátva a jónál is jobbat akaró hifis egy majd én jobban tudom,és adok is neki egy sokkal jobbat jeligét mormorgatva hajlamos is cserélni azt azonnal másra.Ez nem biztos hogy jó lépés.Én azt tapasztaltam,hogy pl egy sodrott,mondjuk a hangfalkábel anyagával megegyező drót betétele ide nem hogy nem visz előrébb,ha nem inkább elcseszi a hangot.Én ezzel már próbálkoztam,és valamiért nem működik itt a sodrott drót,és nem is lehet olyan szilárdan rögzíteni,mint a tömört.Hangban is kb ez a különbség,a szilárd egységességbe bekerülhet egy olyan zavaró és gátló hatás,amitől nem tud kiteljesedni a hangsugárzó.
A tömör jumperdrótot használva,és a hangsugárzókábelt a felső terminálban használva az érzésem szerint a legjobb az összhatás.
Több fórumtárs is írta már hogy ezeket egyből cserélte "jobb" sodrottra,és csak azért írtam azt amit,hogy erre felhívjam a figyelmet.
És a rézdrótot vajon időnként érdemes megtisztítani valahogy az oxidáció miatt?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Enigma 5 tulajokkal megosztanék egy tapasztalatot.
Ezeken jumpernek egy egyszerűnek tűnő rézdrót teszi a dolgát,amit meglátva a jónál is jobbat akaró hifis egy majd én jobban tudom,és adok is neki egy sokkal jobbat jeligét mormorgatva hajlamos is cserélni azt azonnal másra.Ez nem biztos hogy jó lépés.Én azt tapasztaltam,hogy pl egy sodrott,mondjuk a hangfalkábel anyagával megegyező drót betétele ide nem hogy nem visz előrébb,ha nem inkább elcseszi a hangot.Én ezzel már próbálkoztam,és valamiért nem működik itt a sodrott drót,és nem is lehet olyan szilárdan rögzíteni,mint a tömört.Hangban is kb ez a különbség,a szilárd egységességbe bekerülhet egy olyan zavaró és gátló hatás,amitől nem tud kiteljesedni a hangsugárzó.
A tömör jumperdrótot használva,és a hangsugárzókábelt a felső terminálban használva az érzésem szerint a legjobb az összhatás.
Több fórumtárs is írta már hogy ezeket egyből cserélte "jobb" sodrottra,és csak azért írtam azt amit,hogy erre felhívjam a figyelmet.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

huszti-zsolt írta:
2020.01.02., csüt. 10:34
gyuszmo írta:
2020.01.02., csüt. 09:34
BUÉK mindenkinek! :rolleyes:
Kedves Zsolt, a kérdésem az lenne, hogy teljes Thesis rendszert figyelembe véve mi a különbség, ha a Delta lejátszót Lambda előfokra kötök, és a Delta DAC-ját használom, vagy ha egy Alpha előfokra kötöm a Deltát, és az Alpha-ban lévő DAC-ot használom?
Nos, az a helyzet, hogy ha és amennyiben a CD a műsorforrás, akkor az integrált Delta jobb választás, mint az Alpha S/PDIF bemenete. A két készülék fejlesztése között eltelt néhány év És bár ugyan az a DAC kártya tehető mindkettőbe, a végeredmény más.
Óriási, köszönöm, akkor a következő terv egy delta a lambda mellé. :)
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

gyuszmo írta:
2020.01.02., csüt. 09:34
BUÉK mindenkinek! :rolleyes:
Kedves Zsolt, a kérdésem az lenne, hogy teljes Thesis rendszert figyelembe véve mi a különbség, ha a Delta lejátszót Lambda előfokra kötök, és a Delta DAC-ját használom, vagy ha egy Alpha előfokra kötöm a Deltát, és az Alpha-ban lévő DAC-ot használom?
Nos, az a helyzet, hogy ha és amennyiben a CD a műsorforrás, akkor az integrált Delta jobb választás, mint az Alpha S/PDIF bemenete. A két készülék fejlesztése között eltelt néhány év És bár ugyan az a DAC kártya tehető mindkettőbe, a végeredmény más.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

BUÉK mindenkinek! :rolleyes:
Kedves Zsolt, a kérdésem az lenne, hogy teljes Thesis rendszert figyelembe véve mi a különbség, ha a Delta lejátszót Lambda előfokra kötök, és a Delta DAC-ját használom, vagy ha egy Alpha előfokra kötöm a Deltát, és az Alpha-ban lévő DAC-ot használom?
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

gyuszmo írta:
2019.12.05., csüt. 06:45
Kedves Zsolt! A Kubrick alatti u base-ről van valami információd, tapasztalatod? Köszönöm.
Nincs. Igor ígérte, hogy ha jön legközelebb, akkor hoz egyet kipróbálni, de ez még nem történt meg. Vizuálisan mindenesetre nagyon jót tesz a Kubricknak, már ezért megéri! :smile32:

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Kedves Zsolt! A Kubrick alatti u base-ről van valami információd, tapasztalatod? Köszönöm.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

trane írta:
2019.12.04., szer. 22:54
huszti-zsolt írta:
2019.12.04., szer. 22:47
...
hallottad őket együtt, Zsolt? :rolleyes: azért is kérdezem, mert azt írják, mióta JMR eltávozott e dimenzióból, más lett a Hang> milyen? gondolkodik.gif
Az öreg már nagyon régóta visszavonult. Mióta én ismerem egyáltalán a márkát, már "csak" az újakat ismerem, ami az ifjabb Jean-Marie Reynaud nevéhez köthető. Azok eddig szinte az egyetlen olyan francia dobozok, amiket el tudok fogadni. Ezt a láncot egyébként így együtt nem hallottam (a litván képviselőnk állította össze egy kiállításon) de bizalomgerjesztő kombináció.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

audiogourmet-litvania.jpg
audiogourmet-litvania.jpg (440.69 KiB) Megtekintve 4604 alkalommal

Avatar
kopaszbarack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2014.08.13., szer. 18:24
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack »

Heed Speacord h.s.kábel a Jófogáson https://www.jofogas.hu/heves/Heed_Audio ... 785583.htm
Nekem biamp-hoz kevés lenne. (tudom, hogy nem hirdetés topik, de hátha érdekel valakit)
Ez itt az a hely ahol az objektív is szubjektív.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

akvapark írta:
2019.11.26., kedd 13:15
SoXxX írta:
2019.11.26., kedd 11:56
Várható idén Mikulás party?:)
Tudtommal 12.07. - 08, mivel 07. munkanap. leborulok.gif
7-én szombaton 12-től 18-ig (tehát NEM 10-től!!!) és 8-án vasárnap 10-től 18-ig! De hamarosan felteszem a teljes meghívót!

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

SoXxX írta:
2019.11.26., kedd 11:56
Várható idén Mikulás party?:)
Tudtommal 12.07. - 08, mivel 07. munkanap. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

Várható idén Mikulás party?:)
 

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

huszti-zsolt írta:
2019.11.14., csüt. 11:46
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 11:43
huszti-zsolt írta:
2019.11.14., csüt. 10:27

Nem festmény az, hogy értéke legyen! És nem is olyan meghatározó produktum mint mondjuk a BB LS3/5a vagy az eredeti japán AN Ongaku, hogy idővel még emelkedjen is az ára.
(ajánlott "olvasmány" Brian élete)
Ha csak úgy nem..! :smile29:
Sztem csak úgy lehet :rolleyes:

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 11:43
huszti-zsolt írta:
2019.11.14., csüt. 10:27
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 07:58

Hú, akkor az biztosan nagyon értékes!
Nem festmény az, hogy értéke legyen! És nem is olyan meghatározó produktum mint mondjuk a BB LS3/5a vagy az eredeti japán AN Ongaku, hogy idővel még emelkedjen is az ára.
(ajánlott "olvasmány" Brian élete)
Ha csak úgy nem..! :smile29:

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

huszti-zsolt írta:
2019.11.14., csüt. 10:27
Klaca írta:
2019.11.14., csüt. 07:58
huszti-zsolt írta:
2019.11.13., szer. 20:34

A Dactilus X egy mindösszesen 10 példányban készült DA, viszont abbancsak USB 1.0 van, 16/48 felbontással.
Hú, akkor az biztosan nagyon értékes!
Nem festmény az, hogy értéke legyen! És nem is olyan meghatározó produktum mint mondjuk a BB LS3/5a vagy az eredeti japán AN Ongaku, hogy idővel még emelkedjen is az ára.
Na, azért csak legyél óvatos! Lehet, hogy van, akinek a szemében már nem csupán művész vagy, hanem akár egyenesen vallásalapító is. (ajánlott "olvasmány" Brian élete)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”