Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Online
Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

SoundMania írta:
2019.12.04., szer. 16:59
[Csak kíváncsi voltam mi van amögött ami látszik. De már ezt is biztosan tudom.
Örülök, hogy előmozdíthattam megbölcsülésedet. Továbbra se hagyj minket kinyilatkoztatások nélkül! Isszuk szavaid, egy talányos névelőd többet jelent, mint mások, mégoly részletes okfejtései. Csak az ostobák szomjúhozzák a nyilvánvalót, a bölcs ragaszkodjon a magát nehezen felfedő képtelenhez.
Végülis ez illik legjobban egy műszaki topichoz.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

vlaca írta:
2019.12.04., szer. 13:50
[

Játszunk "gondolat olvasósat" :smile29:
Nem lehet hogy Soundmania arra gondol hogy amikor áram alá kerülnek a tekercsek, akkor behuzzák függőlegesen "üzemi pozícióba" a tengelyt, picit megemelkedik és már nem ér hozzá az alsó megtámasztáshoz? Nagyobb motorknál ez létező effekt, ezeknél nem tudom hogy így van-e. Illetve van olyan alátámasztó csapágy, amiben egy rugón ül egy acélgolyó, ez forgás közben is hozzányomja golyót a tengelyhez, és a rugóval csillapít "bizonyos rezonanciákat".

Csak tippelek :napsut:
Játszunk "gondolat olvasósat" :smile29:

Kütűnő gondolat, sok sikert, kitartást! :smile53:


A tipped egyébként érdekes felvetés. De nem, ez nem olyan motor. Mint az utolsó képen is látható, a legújabb változatát már a gyár is "szarral" szereli. Szóval ami SM szerint az én dilettáns rögeszmém, azt széles körben alkalmazzák és a továbbfejlesztett változatba beépítik. Hogy ezért miért kell a kioktató rejtélyeskedő, semmitmondásait olvasnom az az ő titka marad (még oly sok más titokkal egyetemben ;) ).

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pärt írta:
2019.12.04., szer. 14:48
SoundMania írta:
2019.12.04., szer. 12:56
[

Én értettem eddig is mire jó. Csak azt vártam, hogy ezt majd te is el tudod magyarázni . De ez még most sem sikerült . Csak amit vártam annyit mondtál . Csakhogy azt látom , hogy a megfelelően működő motor műkődését még mindig nem mondtad el ezért feltételezhető, hogy nem is érted. Pedig akkor látszana, hogy erre az alkatrészre nincs szükség bizonyos esetekben . De eddig még nem sikerült eljutnod. Mikorra várható ? Ennek meg a kémiához semmi köze! A fizikához, mechanikához , elektronikához sokkal több. De biztosan nem is ez a szakmád . De akkor meg minek erőlteted ?! .(pont)
Kedves SM!

De most már tényleg nyugtass meg, hogy csak trollkodsz! :quetionmark: :D

Én kiszálltam. Nem fogok fotót linkelni a bontott motorról, skiccet sem készítek a metszetéről, adatlapot sem csatolok, mert átkozottul nem arról szól az egész, hogy ne értenéd. Elég az Off vattacukor készítésből. Tudod, ez egy olyan metafora féle, de ezt ne vedd szó szerint, mint azt a kémia dolgot sem. ;)
Tőlem mehet az egész az Off-ba.

Én mindent értek és értettem csak azt nem , ha Te nem érted akkor miért nem érted meg , hogy ha szólnak, hogy mivel nem érted, meg kellene előbb érteni, mielőtt hozzánemértve nekiállsz. :)
És nagyon sajnálom, hogy nem éltél a lehetőséggel , megfejteni a kérdéseim és olyannak kell , akinek valószínűleg még lemezjátszója sincs! Szóval ennyi . Nem trollkodás . Csak kíváncsi voltam mi van amögött ami látszik. De már ezt is biztosan tudom.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

SoundMania írta:
2019.12.04., szer. 12:56
[

Én értettem eddig is mire jó. Csak azt vártam, hogy ezt majd te is el tudod magyarázni . De ez még most sem sikerült . Csak amit vártam annyit mondtál . Csakhogy azt látom , hogy a megfelelően működő motor műkődését még mindig nem mondtad el ezért feltételezhető, hogy nem is érted. Pedig akkor látszana, hogy erre az alkatrészre nincs szükség bizonyos esetekben . De eddig még nem sikerült eljutnod. Mikorra várható ? Ennek meg a kémiához semmi köze! A fizikához, mechanikához , elektronikához sokkal több. De biztosan nem is ez a szakmád . De akkor meg minek erőlteted ?! .(pont)
Kedves SM!

De most már tényleg nyugtass meg, hogy csak trollkodsz! :quetionmark: :D

Én kiszálltam. Nem fogok fotót linkelni a bontott motorról, skiccet sem készítek a metszetéről, adatlapot sem csatolok, mert átkozottul nem arról szól az egész, hogy ne értenéd. Elég az Off vattacukor készítésből. Tudod, ez egy olyan metafora féle, de ezt ne vedd szó szerint, mint azt a kémia dolgot sem. ;)
Tőlem mehet az egész az Off-ba.

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vlaca »

pärt írta:
2019.12.04., szer. 12:20
SoundMania írta:
2019.12.04., szer. 08:19


Akkor ez pl magyarázd már el : " enélkül a forgórész nem egy ponton fekszik fel, ami a magasabb súrlódás miatt növeli a rezgést. Ez a kütyü kicsit megemeli a tengelyt, ami így már szinte "lebeg"."

Az egyik részére még konkrétabban rákérdezek! Hogyan fog "egy ponton" (!) felfeküdni ezzel a sz...rral egy olyan motortengely , ami eleve két végén siklócsapágyas bronzperselyes. A másikra, többire már szeretném ha tényleg magad jönnél rá.....
Mondjuk alátámasztva vele, hogy tudod mit csinálsz.
"Az egyik részére még konkrétabban rákérdezek!"

Nehéz szülés volt, de csak összejött egy konkrét kérdés. :smile53:

Nem tudom, Nálad hogy van, nálam vízszintesen van larakva a lemezjátszó, ennélfogva a motor tengely függőlegesen áll. Ha a tengelyt le-fel irányba mozgatod, a két végállás között kb 1-2 mm mozgása van. Az alsó állásnál, ahová a gravitáció miatt beáll a forgórész alsó része, az a persely felső részére fekszik fel. A korábbi képen látható, általad szarként definiált alkatrész egy kicsit megemeli a tengelyt, így az alulról(!) már sokkal kissebb felületen fekszik fel. Ha ebből az állításból neked az jött le, hogy én szerintem ezzel a perselyek oldalsó súrlódása megszűnt, arról talán nem én tehetek, ilyet nem írtam. Nem véletlen raktam idézőjelet a "lebeg" szóhoz; arra utaltam, hogy a forgórész két végállás között helyezkedik el.
A szar több változatban megvásárolható, íme néhány:144608334288.png
P1090352x.jpg
Old 31813.JPG
Sőt, a motor újabb típusán gyárilag rajta van:
images.jpeg
Én elfogadom, ha nem érted mire jó, vagy nem hiszel benne, esetleg szimplán ellenszenves cucc. Nekem nem szívügyem a téma; nem vagyok pedagógus, népművelő, sem hittérítő. Az elsődleges téma mellett csak futólagosan említettem, de már bánom. :D
Köszönöm, hogy időt szántál a témára, de a továbbiak kifejtésével nem terhelnélek, szerintem "nem működik köztünk a kémia". Béke.:napsut:
Játszunk "gondolat olvasósat" :smile29:
Nem lehet hogy Soundmania arra gondol hogy amikor áram alá kerülnek a tekercsek, akkor behuzzák függőlegesen "üzemi pozícióba" a tengelyt, picit megemelkedik és már nem ér hozzá az alsó megtámasztáshoz? Nagyobb motorknál ez létező effekt, ezeknél nem tudom hogy így van-e. Illetve van olyan alátámasztó csapágy, amiben egy rugón ül egy acélgolyó, ez forgás közben is hozzányomja golyót a tengelyhez, és a rugóval csillapít "bizonyos rezonanciákat".

Csak tippelek :napsut:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pärt írta:
2019.12.04., szer. 12:20
SoundMania írta:
2019.12.04., szer. 08:19


Akkor ez pl magyarázd már el : " enélkül a forgórész nem egy ponton fekszik fel, ami a magasabb súrlódás miatt növeli a rezgést. Ez a kütyü kicsit megemeli a tengelyt, ami így már szinte "lebeg"."

Az egyik részére még konkrétabban rákérdezek! Hogyan fog "egy ponton" (!) felfeküdni ezzel a sz...rral egy olyan motortengely , ami eleve két végén siklócsapágyas bronzperselyes. A másikra, többire már szeretném ha tényleg magad jönnél rá.....
Mondjuk alátámasztva vele, hogy tudod mit csinálsz.
"Az egyik részére még konkrétabban rákérdezek!"

Nehéz szülés volt, de csak összejött egy konkrét kérdés. :smile53:

Nem tudom, Nálad hogy van, nálam vízszintesen van larakva a lemezjátszó, ennélfogva a motor tengely függőlegesen áll. Ha a tengelyt le-fel irányba mozgatod, a két végállás között kb 1-2 mm mozgása van. Az alsó állásnál, ahová a gravitáció miatt beáll a forgórész alsó része, az a persely felső részére fekszik fel. A korábbi képen látható, általad szarként definiált alkatrész egy kicsit megemeli a tengelyt, így az alulról(!) már sokkal kissebb felületen fekszik fel. Ha ebből az állításból neked az jött le, hogy én szerintem ezzel a perselyek oldalsó súrlódása megszűnt, arról talán nem én tehetek, ilyet nem írtam. Nem véletlen raktam idézőjelet a "lebeg" szóhoz; arra utaltam, hogy a forgórész két végállás között helyezkedik el.
A szar több változatban megvásárolható, íme néhány:144608334288.png
P1090352x.jpg
Old 31813.JPG
Sőt, a motor újabb típusán gyárilag rajta van:
images.jpeg
Én elfogadom, ha nem érted mire jó, vagy nem hiszel benne, esetleg szimplán ellenszenves cucc. Nekem nem szívügyem a téma; nem vagyok pedagógus, népművelő, sem hittérítő. Az elsődleges téma mellett csak futólagosan említettem, de már bánom. :D
Köszönöm, hogy időt szántál a témára, de a továbbiak kifejtésével nem terhelnélek, szerintem "nem működik köztünk a kémia". Béke.:napsut:
Én értettem eddig is mire jó. Csak azt vártam, hogy ezt majd te is el tudod magyarázni . De ez még most sem sikerült . Csak amit vártam annyit mondtál . Csakhogy azt látom , hogy a megfelelően működő motor műkődését még mindig nem mondtad el ezért feltételezhető, hogy nem is érted. Pedig akkor látszana, hogy erre az alkatrészre nincs szükség bizonyos esetekben . De eddig még nem sikerült eljutnod. Mikorra várható ? Ennek meg a kémiához semmi köze! A fizikához, mechanikához , elektronikához sokkal több. De biztosan nem is ez a szakmád . De akkor meg minek erőlteted ?! .(pont)

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

SoundMania írta:
2019.12.04., szer. 08:19


Akkor ez pl magyarázd már el : " enélkül a forgórész nem egy ponton fekszik fel, ami a magasabb súrlódás miatt növeli a rezgést. Ez a kütyü kicsit megemeli a tengelyt, ami így már szinte "lebeg"."

Az egyik részére még konkrétabban rákérdezek! Hogyan fog "egy ponton" (!) felfeküdni ezzel a sz...rral egy olyan motortengely , ami eleve két végén siklócsapágyas bronzperselyes. A másikra, többire már szeretném ha tényleg magad jönnél rá.....
Mondjuk alátámasztva vele, hogy tudod mit csinálsz.
"Az egyik részére még konkrétabban rákérdezek!"

Nehéz szülés volt, de csak összejött egy konkrét kérdés. :smile53:

Nem tudom, Nálad hogy van, nálam vízszintesen van larakva a lemezjátszó, ennélfogva a motor tengely függőlegesen áll. Ha a tengelyt le-fel irányba mozgatod, a két végállás között kb 1-2 mm mozgása van. Az alsó állásnál, ahová a gravitáció miatt beáll a forgórész alsó része, az a persely felső részére fekszik fel. A korábbi képen látható, általad szarként definiált alkatrész egy kicsit megemeli a tengelyt, így az alulról(!) már sokkal kissebb felületen fekszik fel. Ha ebből az állításból neked az jött le, hogy én szerintem ezzel a perselyek oldalsó súrlódása megszűnt, arról talán nem én tehetek, ilyet nem írtam. Nem véletlen raktam idézőjelet a "lebeg" szóhoz; arra utaltam, hogy a forgórész két végállás között helyezkedik el.
A szar több változatban megvásárolható, íme néhány:
144608334288.png
144608334288.png (40.72 KiB) Megtekintve 2457 alkalommal
P1090352x.jpg
P1090352x.jpg (62.29 KiB) Megtekintve 2457 alkalommal
Old 31813.JPG
Old 31813.JPG (27.97 KiB) Megtekintve 2457 alkalommal
Sőt, a motor újabb típusán gyárilag rajta van:
images.jpeg
images.jpeg (6.99 KiB) Megtekintve 2457 alkalommal
Én elfogadom, ha nem érted mire jó, vagy nem hiszel benne, esetleg szimplán ellenszenves cucc. Nekem nem szívügyem a téma; nem vagyok pedagógus, népművelő, sem hittérítő. Az elsődleges téma mellett csak futólagosan említettem, de már bánom. :D
Köszönöm, hogy időt szántál a témára, de a továbbiak kifejtésével nem terhelnélek, szerintem "nem működik köztünk a kémia". Béke.:napsut:

Online
Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 31

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: galrob »

[quote=pärt post_id=2440296 time=1574899625 user_id=22926]
Némi szakértésre lenne szükségem a topic műértő közönségétől.
Szert tettem egy Townshend Avalon futóműre. A motor egy 110V-os Philips/Airpax/Premotech, konkrétan: 9904 111 31813. A világegyetem lemezjátszóinak kb. harmadát ilyennel szerelték. De a panel eléggé eltér azoktól amiket javarészt Regákon, Systemdekeken látok. Úgy tudom, hogy a feszültséget gyakran visszaveszik, hogy mérsékeljék a rángatást, akár 70Voltra is. Itt is ez lehet a helyzet, de egyrészt itt már extrém alacsony értéket mértem, másrészt nem is szimmetrikusan: 48.1V, 67.5V, szóval valami nem OK. Bekötöttem az adatlap szerinti felállásban ( egy 6.8kOhmos ellenállás + egy 0.22µF-os kondi), mellőzve a gyári panelt. Így 112, illetve 115V-ot mértem és érezhetően nagyobb lett a nyomatéka. A nyávogás talán egy hajszállal alacsonyabb (csak telefonos app, nyilván nem egy kalibrált cucc, de jó viszonyítási alap), viszont közel hajolva zajosabb egy kicsit.

Kapcsolási rajzot próbálj szerezni, anélkül nem megy az ilyen dolog. Az ilyen öregedő gépekben az összes kondit, ellenállást ilyenkor cserélni kell, a félvezetőket nem. Lehet valaki már belenyúlt és nem is helyesek az értékek. Tudni kéne, hol, mekkora feszültséget kell, hogy mérj. Ez alap. Maga a motor is haldokolhat.
Inkább a motor tápjára keresnék rá, és építeni egyet, ha már olyan sok lemezjátszóban alkalmazták, akkor biztosan van már hozzá projekt, vagy bontott komplett elektronika. Sok sikert.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pärt írta:
2019.12.03., kedd 17:30
SoundMania írta:
2019.12.03., kedd 17:01

Ehelyett a sok betű helyett , ami megint csak a féligazságok halmazává vált és még összefüggés is kevés bennük, inkább arra koncentráltál volna amit tanácsoltam.
OK. Miután sikerült a két felvetésemet megnyugtatóan tisztáznod, megpróbálok a tanácsodra koncentrálni.
Ha nem akkora titok, kérlek, mond el, mire? Nyilván figyelmetlen voltam.
Akkor ez pl magyarázd már el : " enélkül a forgórész nem egy ponton fekszik fel, ami a magasabb súrlódás miatt növeli a rezgést. Ez a kütyü kicsit megemeli a tengelyt, ami így már szinte "lebeg"."

Az egyik részére még konkrétabban rákérdezek! Hogyan fog "egy ponton" (!) felfeküdni ezzel a sz...rral egy olyan motortengely , ami eleve két végén siklócsapágyas bronzperselyes. A másikra, többire már szeretném ha tényleg magad jönnél rá.....
Mondjuk alátámasztva vele, hogy tudod mit csinálsz.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

tollact írta:
2019.12.03., kedd 07:19
Meg szabad kérdezni, miről váltanál egyébként erre a futóműre? Milyen kar lesz majd rajta?
Az iszapbirkózásban elfelejtettem válaszolni. :D
Egy régi Pro-ject 6 futómű, egy 9-es karbon karral, némi átalakítással (tányér, csapágy, karkábel). A csere nem biztos; tényleg csak a kíváncsiság hajtott. Húsz évente belefér egy kis játszadozás.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

zoli73 írta:
2019.12.03., kedd 17:25


Nem tudom miért jelent meg kétszer, két percen belül, pedig csak egyszer küldtem el. gondolkodik.gif
Ez sajnos a fórummotor egyik betegsége, a csatolt képek elforgatása, duplázása, az idézési szintek kavarása mellett.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

SoundMania írta:
2019.12.03., kedd 17:01

Ehelyett a sok betű helyett , ami megint csak a féligazságok halmazává vált és még összefüggés is kevés bennük, inkább arra koncentráltál volna amit tanácsoltam.
OK. Miután sikerült a két felvetésemet megnyugtatóan tisztáznod, megpróbálok a tanácsodra koncentrálni.
Ha nem akkora titok, kérlek, mond el, mire? Nyilván figyelmetlen voltam.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

zoli73 írta:
2019.12.03., kedd 17:20
SoundMania írta:
2019.12.03., kedd 13:01
pärt írta:
2019.11.29., pén. 23:38


Köszönöm, remélem hamarosan a végére járok.
Igazad van, nem írtam, hogy a hozzávalók még az aktuális lemezjátszón szolgálnak. Jobb is ha nincs két teljes lemezjátszó, mert akkor fennállna a veszélye, hogy megtartom mindkettőt, egy pőre futóművet meg csak nem tartogatok majd. :D
Valószínűleg nem pontos a talpcsapágy megnevezés, hátha van itt mérnök és kijavít. Úgy rémlik, angolul thrust pad a neve. Igen, tényleg erősen ajánlott a használatuk, enélkül a forgórész nem egy ponton fekszik fel, ami a magasabb súrlódás miatt növeli a rezgést. Ez a kütyü kicsit megemeli a tengelyt, ami így már szinte "lebeg". Pár cég készít ilyet, én magamnak összedobtam egyet, ebben egy rubin lap van: IMG_20191129_225107.jpg

Hasonló a helyzet a tányér inverz csapágyánál. Itt a szubtányér bronzperselyének végében levő acélgolyó fekszik fel a tengely tetején levő síkra egy ponton. Mármint új korában, mert a tányér súlya miatt a legjobb kenés mellett is berágódik, egy kis homorú medencét képezve, a többi meg már adódik: megnövekedett súrlódás, akadozás. Ide is került egy lapocska besüllyesztve, ez zafírból mert az volt kéznél- keménysége azonos a rubinéval:
Elméletileg belegondolva, nem igazán értettem meg ennek az alátámasztásnak a jelentőségét . Szerintem vagy nem fogalmaztál pontosan, vagy az egész egy nagy félreértelmezése a motor működésének. Visszavezethető ez a másik kérdésedre, ahol a motor tápellátási hiányosságain gondolkodtál egy egy síkban menő gondolatmenettel, amit nem tudsz elengedni és jónak tartod, bár sem végig nem gondoltad, sem nem próbáltad megérteni, értelmezni .
Nekem ez úgy tűnik, hogy csináljuk amiket leírnak neten, de fogalmunk sincs, hogy az jó vagy sem. Szerintem teljesen felesleges dolgokat csinálsz , ahelyett , hogy megértenéd a dolog működését meg , hogy mi miért úgy van .....
Szerintem még nagyon körül kellene járnod ezt a témát.....
Már ne is haragudj, de ez a hozzászólás értelmezhetetlen.
Így próbálsz segíteni a kérdezőn, hogy szembesíted a hibáival, tanácsot viszont nem adsz?
Jót nevetsz a markodba, hogy a tájékozatlanság homályában majd csak elvész szegény. Nem baj, Te tudod a választ minden kérdésre, és így lehet nyugodtan lesajnálni a kérdezőt. gondolkodik.gif
Nem tudom miért jelent meg kétszer, két percen belül, pedig csak egyszer küldtem el. gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2019.12.03., kedd 13:01
pärt írta:
2019.11.29., pén. 23:38
zoli73 írta:
2019.11.29., pén. 21:42

Köszönöm, így már világos, hogy miért nem a próba/meghallgatás volt az első mozzanat. Természetesen nem kerülte el a figyelmem, hogy ez "csak" egy futómű, de arról nem szólt a "híradás" kar, karkábel, hangszedő, nem áll rendelkezésre.
Igen, a koránál fogva, minden alkatrészt ajánlott átnézik, rendbe tenni.
Sok sikert kívánok a feltámasztásához!

Ui: A motor tuning/talpcsapágyon, mit értesz? Az a kis bronz "kütyü"+golyó? Állítólag ezekhez a motorokhoz szinte kötelező...
Köszönöm, remélem hamarosan a végére járok.
Igazad van, nem írtam, hogy a hozzávalók még az aktuális lemezjátszón szolgálnak. Jobb is ha nincs két teljes lemezjátszó, mert akkor fennállna a veszélye, hogy megtartom mindkettőt, egy pőre futóművet meg csak nem tartogatok majd. :D
Valószínűleg nem pontos a talpcsapágy megnevezés, hátha van itt mérnök és kijavít. Úgy rémlik, angolul thrust pad a neve. Igen, tényleg erősen ajánlott a használatuk, enélkül a forgórész nem egy ponton fekszik fel, ami a magasabb súrlódás miatt növeli a rezgést. Ez a kütyü kicsit megemeli a tengelyt, ami így már szinte "lebeg". Pár cég készít ilyet, én magamnak összedobtam egyet, ebben egy rubin lap van: IMG_20191129_225107.jpg

Hasonló a helyzet a tányér inverz csapágyánál. Itt a szubtányér bronzperselyének végében levő acélgolyó fekszik fel a tengely tetején levő síkra egy ponton. Mármint új korában, mert a tányér súlya miatt a legjobb kenés mellett is berágódik, egy kis homorú medencét képezve, a többi meg már adódik: megnövekedett súrlódás, akadozás. Ide is került egy lapocska besüllyesztve, ez zafírból mert az volt kéznél- keménysége azonos a rubinéval:
Elméletileg belegondolva, nem igazán értettem meg ennek az alátámasztásnak a jelentőségét . Szerintem vagy nem fogalmaztál pontosan, vagy az egész egy nagy félreértelmezése a motor működésének. Visszavezethető ez a másik kérdésedre, ahol a motor tápellátási hiányosságain gondolkodtál egy egy síkban menő gondolatmenettel, amit nem tudsz elengedni és jónak tartod, bár sem végig nem gondoltad, sem nem próbáltad megérteni, értelmezni .
Nekem ez úgy tűnik, hogy csináljuk amiket leírnak neten, de fogalmunk sincs, hogy az jó vagy sem. Szerintem teljesen felesleges dolgokat csinálsz , ahelyett , hogy megértenéd a dolog működését meg , hogy mi miért úgy van .....
Szerintem még nagyon körül kellene járnod ezt a témát.....
Már ne is haragudj, de ez a hozzászólás értelmezhetetlen.
Így próbálsz segíteni a kérdezőn, hogy szembesíted a hibáival, tanácsot viszont nem adsz?
Jót nevetsz a markodba, hogy a tájékozatlanság homályában majd csak elvész szegény. Nem baj, Te tudod a választ minden kérdésre, és így lehet nyugodtan lesajnálni a kérdezőt. gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pärt írta:
2019.12.03., kedd 14:43
SoundMania írta:
2019.12.03., kedd 13:01


Elméletileg belegondolva, nem igazán értettem meg ennek az alátámasztásnak a jelentőségét . Szerintem vagy nem fogalmaztál pontosan, vagy az egész egy nagy félreértelmezése a motor működésének. Visszavezethető ez a másik kérdésedre, ahol a motor tápellátási hiányosságain gondolkodtál egy egy síkban menő gondolatmenettel, amit nem tudsz elengedni és jónak tartod, bár sem végig nem gondoltad, sem nem próbáltad megérteni, értelmezni .
Nekem ez úgy tűnik, hogy csináljuk amiket leírnak neten, de fogalmunk sincs, hogy az jó vagy sem. Szerintem teljesen felesleges dolgokat csinálsz , ahelyett , hogy megértenéd a dolog működését meg , hogy mi miért úgy van .....
Szerintem még nagyon körül kellene járnod ezt a témát.....
???
Túl sok állítás, tagadás, alig burkolt lehülyézés így egyszerre; máshoz vagyok szokva. :D
Sorjában:
-Tehát félreértés, hogy a tengelyek (motor, tányér) megtámasztása pontszerű és minél kisebb surlódású legyen. Az is hibás elképzelés, hogy jó, ha ez évtizetekig úgy is marad.
- Beszűkült gondolat, hogy mindkét tekercs azonos feszültséget kapjon, lehetőleg helyes fázistolással, és valahol 110-90V körül. Mint írtam, a motor adatlapja szerinti (amitől a cégek kicsit el szoktak térni) bekötéssel tökéletes, csak kíváncsi voltam az én gépemen mi a helyzet.

Hogy ezeket rendbe tettük, segíts hiteles forráshoz jutnom, hogy ne kelljen bégető birkaként követnem a többi, internet szemétdombjáról legelészőt. Már a motor gyári pdf fájlját, meg a Townshendnek a tengely felújításra vonatkozó leírását is töröltem; össze lettek netezve. :D Majd elkérem postai úton, úgy talán nem szennyeződik.

De nincs harag, tudom, hogy mindez nem külön nekem célzott személyeskedés volt. :ohnoohnoohno:
Számodra nagyjából mindenki fogalmatlan, akinél nem értesz valamit, vagy tévesnek tartod egy állítását. A vége aztán általában ez: "Engem sokan nem szeretnek, mert ki merem mondani a véleményemet!"

Kérlek, ne légy rest érvelni! Ugyanannyi billentyűleütés.
Nincs elég tudásom, azért kérdeztem itt. Nem vagyok tévedhetetlen, ez következik a hézagos tudásomból. Tegyél/tegyetek helyre!

De szerinted ilyesmikkel mire megyek én, vagy bárki?

"Elméletileg belegondolva"
"...nem igazán értettem"
"...nem fogalmaztál pontosan"
"...egy nagy félreértelmezése"
"...egy síkban menő gondolatmenet"
"...jónak tartod, bár sem végig nem gondoltad"
"... nem próbáltad megérteni, értelmezni "
"...nekem ez úgy tűnik"
". .de fogalmunk sincs, hogy az jó vagy sem. "...szerintem teljesen felesleges dolgokat csinálsz , ahelyett , hogy megértenéd a dolog működését meg , hogy mi miért úgy van ....."
"...Szerintem még nagyon körül kellene járnod ezt a témát..."
Ehelyett a sok betű helyett , ami megint csak a féligazságok halmazává vált és még összefüggés is kevés bennük, inkább arra koncentráltál volna amit tanácsoltam.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

SoundMania írta:
2019.12.03., kedd 13:01


Elméletileg belegondolva, nem igazán értettem meg ennek az alátámasztásnak a jelentőségét . Szerintem vagy nem fogalmaztál pontosan, vagy az egész egy nagy félreértelmezése a motor működésének. Visszavezethető ez a másik kérdésedre, ahol a motor tápellátási hiányosságain gondolkodtál egy egy síkban menő gondolatmenettel, amit nem tudsz elengedni és jónak tartod, bár sem végig nem gondoltad, sem nem próbáltad megérteni, értelmezni .
Nekem ez úgy tűnik, hogy csináljuk amiket leírnak neten, de fogalmunk sincs, hogy az jó vagy sem. Szerintem teljesen felesleges dolgokat csinálsz , ahelyett , hogy megértenéd a dolog működését meg , hogy mi miért úgy van .....
Szerintem még nagyon körül kellene járnod ezt a témát.....
???
Túl sok állítás, tagadás, alig burkolt lehülyézés így egyszerre; máshoz vagyok szokva. :D
Sorjában:
-Tehát félreértés, hogy a tengelyek (motor, tányér) megtámasztása pontszerű és minél kisebb surlódású legyen. Az is hibás elképzelés, hogy jó, ha ez évtizetekig úgy is marad.
- Beszűkült gondolat, hogy mindkét tekercs azonos feszültséget kapjon, lehetőleg helyes fázistolással, és valahol 110-90V körül. Mint írtam, a motor adatlapja szerinti (amitől a cégek kicsit el szoktak térni) bekötéssel tökéletes, csak kíváncsi voltam az én gépemen mi a helyzet.

Hogy ezeket rendbe tettük, segíts hiteles forráshoz jutnom, hogy ne kelljen bégető birkaként követnem a többi, internet szemétdombjáról legelészőt. Már a motor gyári pdf fájlját, meg a Townshendnek a tengely felújításra vonatkozó leírását is töröltem; össze lettek netezve. :D Majd elkérem postai úton, úgy talán nem szennyeződik.

De nincs harag, tudom, hogy mindez nem külön nekem célzott személyeskedés volt. :ohnoohnoohno:
Számodra nagyjából mindenki fogalmatlan, akinél nem értesz valamit, vagy tévesnek tartod egy állítását. A vége aztán általában ez: "Engem sokan nem szeretnek, mert ki merem mondani a véleményemet!"

Kérlek, ne légy rest érvelni! Ugyanannyi billentyűleütés.
Nincs elég tudásom, azért kérdeztem itt. Nem vagyok tévedhetetlen, ez következik a hézagos tudásomból. Tegyél/tegyetek helyre!

De szerinted ilyesmikkel mire megyek én, vagy bárki?

"Elméletileg belegondolva"
"...nem igazán értettem"
"...nem fogalmaztál pontosan"
"...egy nagy félreértelmezése"
"...egy síkban menő gondolatmenet"
"...jónak tartod, bár sem végig nem gondoltad"
"... nem próbáltad megérteni, értelmezni "
"...nekem ez úgy tűnik"
". .de fogalmunk sincs, hogy az jó vagy sem. "...szerintem teljesen felesleges dolgokat csinálsz , ahelyett , hogy megértenéd a dolog működését meg , hogy mi miért úgy van ....."
"...Szerintem még nagyon körül kellene járnod ezt a témát..."

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pärt írta:
2019.11.29., pén. 23:38
zoli73 írta:
2019.11.29., pén. 21:42

Köszönöm, így már világos, hogy miért nem a próba/meghallgatás volt az első mozzanat. Természetesen nem kerülte el a figyelmem, hogy ez "csak" egy futómű, de arról nem szólt a "híradás" kar, karkábel, hangszedő, nem áll rendelkezésre.
Igen, a koránál fogva, minden alkatrészt ajánlott átnézik, rendbe tenni.
Sok sikert kívánok a feltámasztásához!

Ui: A motor tuning/talpcsapágyon, mit értesz? Az a kis bronz "kütyü"+golyó? Állítólag ezekhez a motorokhoz szinte kötelező...
Köszönöm, remélem hamarosan a végére járok.
Igazad van, nem írtam, hogy a hozzávalók még az aktuális lemezjátszón szolgálnak. Jobb is ha nincs két teljes lemezjátszó, mert akkor fennállna a veszélye, hogy megtartom mindkettőt, egy pőre futóművet meg csak nem tartogatok majd. :D
Valószínűleg nem pontos a talpcsapágy megnevezés, hátha van itt mérnök és kijavít. Úgy rémlik, angolul thrust pad a neve. Igen, tényleg erősen ajánlott a használatuk, enélkül a forgórész nem egy ponton fekszik fel, ami a magasabb súrlódás miatt növeli a rezgést. Ez a kütyü kicsit megemeli a tengelyt, ami így már szinte "lebeg". Pár cég készít ilyet, én magamnak összedobtam egyet, ebben egy rubin lap van: IMG_20191129_225107.jpg

Hasonló a helyzet a tányér inverz csapágyánál. Itt a szubtányér bronzperselyének végében levő acélgolyó fekszik fel a tengely tetején levő síkra egy ponton. Mármint új korában, mert a tányér súlya miatt a legjobb kenés mellett is berágódik, egy kis homorú medencét képezve, a többi meg már adódik: megnövekedett súrlódás, akadozás. Ide is került egy lapocska besüllyesztve, ez zafírból mert az volt kéznél- keménysége azonos a rubinéval:
Elméletileg belegondolva, nem igazán értettem meg ennek az alátámasztásnak a jelentőségét . Szerintem vagy nem fogalmaztál pontosan, vagy az egész egy nagy félreértelmezése a motor működésének. Visszavezethető ez a másik kérdésedre, ahol a motor tápellátási hiányosságain gondolkodtál egy egy síkban menő gondolatmenettel, amit nem tudsz elengedni és jónak tartod, bár sem végig nem gondoltad, sem nem próbáltad megérteni, értelmezni .
Nekem ez úgy tűnik, hogy csináljuk amiket leírnak neten, de fogalmunk sincs, hogy az jó vagy sem. Szerintem teljesen felesleges dolgokat csinálsz , ahelyett , hogy megértenéd a dolog működését meg , hogy mi miért úgy van .....
Szerintem még nagyon körül kellene járnod ezt a témát.....

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tollact »

Meg szabad kérdezni, miről váltanál egyébként erre a futóműre? Milyen kar lesz majd rajta?
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

zoli73 írta:
2019.11.29., pén. 21:42

Köszönöm, így már világos, hogy miért nem a próba/meghallgatás volt az első mozzanat. Természetesen nem kerülte el a figyelmem, hogy ez "csak" egy futómű, de arról nem szólt a "híradás" kar, karkábel, hangszedő, nem áll rendelkezésre.
Igen, a koránál fogva, minden alkatrészt ajánlott átnézik, rendbe tenni.
Sok sikert kívánok a feltámasztásához!

Ui: A motor tuning/talpcsapágyon, mit értesz? Az a kis bronz "kütyü"+golyó? Állítólag ezekhez a motorokhoz szinte kötelező...
Köszönöm, remélem hamarosan a végére járok.
Igazad van, nem írtam, hogy a hozzávalók még az aktuális lemezjátszón szolgálnak. Jobb is ha nincs két teljes lemezjátszó, mert akkor fennállna a veszélye, hogy megtartom mindkettőt, egy pőre futóművet meg csak nem tartogatok majd. :D
Valószínűleg nem pontos a talpcsapágy megnevezés, hátha van itt mérnök és kijavít. Úgy rémlik, angolul thrust pad a neve. Igen, tényleg erősen ajánlott a használatuk, enélkül a forgórész nem egy ponton fekszik fel, ami a magasabb súrlódás miatt növeli a rezgést. Ez a kütyü kicsit megemeli a tengelyt, ami így már szinte "lebeg". Pár cég készít ilyet, én magamnak összedobtam egyet, ebben egy rubin lap van:
IMG_20191129_225107.jpg
IMG_20191129_225107.jpg (678.6 KiB) Megtekintve 2289 alkalommal
Hasonló a helyzet a tányér inverz csapágyánál. Itt a szubtányér bronzperselyének végében levő acélgolyó fekszik fel a tengely tetején levő síkra egy ponton. Mármint új korában, mert a tányér súlya miatt a legjobb kenés mellett is berágódik, egy kis homorú medencét képezve, a többi meg már adódik: megnövekedett súrlódás, akadozás. Ide is került egy lapocska besüllyesztve, ez zafírból mert az volt kéznél- keménysége azonos a rubinéval:
Csatolmányok
IMG_20191129_224655.jpg
IMG_20191129_224655.jpg (1.33 MiB) Megtekintve 2289 alkalommal

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pärt írta:
2019.11.28., csüt. 23:07
zoli73 írta:
2019.11.28., csüt. 20:26


Amit itt leírtál az teljesen érthető, csak számomra az nem, hogy ha szert tettél erre a lemezjátszóra akkor zenehallgatás helyett, miért mindjárt méregetéssel kezdted az ismerkedést? Vagy talán eleve proplémásként került hozzád?
Biztos ,hogy érthető? Szerintem kissé felületesen olvastad el, amiket írtam. ;)

Na de komolyan. Ez egy húsz-harminc éves, ki tudja milyen előéletű lemezjátszó. Rendeltem új szíjat, ami ilyenkor alap (szerintem), mert még elmegy a másikkal is, de aki ilyesmin spórol, hát az...Aztán kitisztítottam a csapágyházat, tengelyt. Ha már benne voltam a munkában, finoman fel is políroztam őket, a tengely meg kapott egy zafír talpcsapágyat. "Ha már" belekezdtem a karbantartásba, utánanéztem a motornak és adódott a lehetőség egy kis tuningra, az is kapott egy talpcsapágyat, hogy a forgórész itt is csak egy ponton feküdjön fel. 'Ha már", a hasát mutatta felém a lemezjátszó, rámértem a tápra, mert mint írtam nehezett vette fel a 45-ös fordulatot. Ekkor kiderült az oka is. És addig is, míg a végére nem járok a dolognak, kap egy rca aljzatot, mert gyárilag nincs rajta. Stb... Egyébként az azonnali, örömteli zenehallgatásnak pedig a legnagyobb akadálya az volt, hogy ez egy futómű, tehát plug 'n play élmény kizárt, még ha magasról tettem volna a szükséges átvizsgálásra, akkor is rá kell gyógyítani kart, kábelt, hangszedőt.
A fentiek alapján úgy tűnhet, imádok ilyenekkel molyolni, valójában épp ellenkezőleg. A mostani jószágom húsz éve szolgál nálam, azalatt olajozáson, szíjcserén, hangszedő csere utáni VTA állításon kívül alig játszottan vele. Ezt az Avalont kíváncsiságból vettem, mert szeretnék kipróbálni egy nem függesztett vázast, és ez a típus nagyon szimpatikus volt. Amíg össze nem áll, addig sem maradok lemezjátszó nélkül., de ha összerakom, én biztos nem akarok elodázott dolgokkal bíbelődni.
Ez persze az én közelítésem, nekem a " Dugjuk be azt' hadd szóljon" dolog nem jön be.
Köszönöm, így már világos, hogy miért nem a próba/meghallgatás volt az első mozzanat. Természetesen nem kerülte el a figyelmem, hogy ez "csak" egy futómű, de arról nem szólt a "híradás" kar, karkábel, hangszedő, nem áll rendelkezésre.
Igen, a koránál fogva, minden alkatrészt ajánlott átnézik, rendbe tenni.
Sok sikert kívánok a feltámasztásához!

Ui: A motor tuning/talpcsapágyon, mit értesz? Az a kis bronz "kütyü"+golyó? Állítólag ezekhez a motorokhoz szinte kötelező...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: kasumi »

https://www.yankodesign.com/2019/11/28/ ... ollection/
modular_vinyl_table-yankodesign-02.jpg
modular_vinyl_table-yankodesign-02.jpg (222.56 KiB) Megtekintve 2185 alkalommal
Újratervezés

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

Szórakoztató az eredmény, de ahogy figyeltem a "lejátszott" fadarab és a megszólaló hangok összefüggését, akár egy pizzát is odarakhatott volna. Az olajbogyóknál szép, komplex harmóniák jelennének meg.

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

De jó hogy ennyire ráért... :)
Van még pár rönköm, amit nem vágtam fel tüzelőnek, de lehet inkább csinálok egy kiadót "Music on Wood " néven :)
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Elmo »

www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”