Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

hollohazi írta:
2019.12.06., pén. 12:42
Egyik AN rendszer tulajdonos, felhasználónak jeleztem, hogy az AVX szakértőitől milyen "kritikákat", lesajnálást kapunk, kapok, ha leírok valamit,szó szerint kiröhögnek, amire ő válaszul annyit mondott, ezeken az embereken mi röhögünk.
Bizonyos fizikai ismeretek hiánya ne jogosítson fel senkit, hogy másokat, az azokat felhasználókat minősítse, ugyanis elsülhetnek ezek a kijelentések még visszafelé is. Addig is javasolnám ennek a felszínes, óvodás stílus képviselőinek, hogy töltekezésül merüljenek már el az épület biológia rejtelmeiben, de különösen javasolnám Ing Meyl fizika professzor munkásságának tanulmányozását, nyugodtan írjanak neki hasonló bejegyzéseket a honlapjára.
Amíg másoknak nem ártasz, nyugodtan bármit, talán csak a közvetlen veled együtt élőket lehet sajnálni.
De amikor már épület biológiája kezd hifi tényező lenni, vagyis a benne élők-élősdik, a penészgombáktól az ágyipoloskáig, pincében patkányokat ne feledd, vagy talán az épület alatti talaj-geológia, víz-szennyvíz-közműhálózat jajj ... végtelen az isten állat kertje, amikor már semmiben és mindenben kell bízni.
Persze ezek után nyugodtan lehet onnan a kerítésen belűről bennünket, erős kritikával élőket bolondnak nézni. Ehhez neked is meg van a jogod, mondom, mindaddig amíg másoknak nem ártasz.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Egyik AN rendszer tulajdonos, felhasználónak jeleztem, hogy az AVX szakértőitől milyen "kritikákat", lesajnálást kapunk, kapok, ha leírok valamit,szó szerint kiröhögnek, amire ő válaszul annyit mondott, ezeken az embereken mi röhögünk.
Bizonyos fizikai ismeretek hiánya ne jogosítson fel senkit, hogy másokat, az azokat felhasználókat minősítse, ugyanis elsülhetnek ezek a kijelentések még visszafelé is. Addig is javasolnám ennek a felszínes, óvodás stílus képviselőinek, hogy töltekezésül merüljenek már el az épület biológia rejtelmeiben, de különösen javasolnám Ing Meyl fizika professzor munkásságának tanulmányozását, nyugodtan írjanak neki hasonló bejegyzéseket a honlapjára.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Bár én is az utóbbi véleményekkel értek egyet, azért ne rúgjunk túl nagyot fórumtársunkba... Azt gondolom, hogy helyében inkább egy olyan rendszert próbálnék összerakni, amelynek hallgatásakor eszembe sem jutna ilyen baromságokkal bíbelődni. Nem jó rátévedni egy ilyen útra, mert mint látható, nagyon messzire tud vezetni... :smile53:

Avatar
baka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.12.14., szer. 13:47
Értékelés: 75

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: baka »

A lépcsők melyek a zártosztályra visznek. Mindig elámulok a normalitás éjfekete sötétségbe süllyedésén.

Avatar
aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2015.06.24., szer. 08:16
Értékelés: 174

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: aeternum »

earforce írta:
2019.12.06., pén. 10:01
Amikor a hifi azon lépcsőfokára lépsz, mikor már az áhított hanghoz -vagy a bekövetkezett változáshoz- nem fogható semmilyen ital vagy nő, netán mind a kettő egyszerre, na akkor kell visszalépni a hifilépcsőn egyet. :tutiok:

:napsut:
Én inkább szimplán orvosi esetnek titulálom e precedenst, személyeskedés nélkül.
...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű.

Bohumil Hrabal

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

Amikor a hifi azon lépcsőfokára lépsz, mikor már az áhított hanghoz -vagy a bekövetkezett változáshoz- nem fogható semmilyen ital vagy nő, netán mind a kettő egyszerre, na akkor kell visszalépni a hifilépcsőn egyet. :tutiok:

:napsut:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

A Ray Donovan legújabb epizódjában az ex-boxoló, Parkinsonos Terrynek mondja azt a guru a hippitanyán: "nem a kezed remeg, hanem az univerzum...."
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

istvan01 írta:
2019.12.05., csüt. 18:14
Sós víz, jeges víz, langyos víz, ásványvíz, PI-viz, desztillált víz ... te jó szagú ... ezt ki is hagytam illatos víz, illatból meg van kb 100ezer. :tutiok: :tutiok: :tutiok:
Abba már bele sem merek gondolni, ha víz felületét fuvallat éri és vonalkódosan kezd fodrosodni? :quetionmark: :quetionmark: :quetionmark:
Arról nem esett szó, a víz lehet befőttes üveg lezárva, vagy lapostányéron szabadon? Addig bele sem merek fogni ebbe az őrületbe :ohnoohnoohno: :ohnoohnoohno: :ohnoohnoohno:
még szerencse, hogy ez a topic a bolondéria tárháza
A nehéz vizet, és a királyvizet kihagytad. Ezeknek milyen hatásuk lehet a hangra? :D
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

fülelek írta:
2019.12.05., csüt. 19:28
Nem a hangminőség romlik vagy javul, hanem a szubjektív hang érzékelés és megítélés! Ne tessék keverni!
Ezekhez a hatásjavító cuccokhoz éppúgy illik a mécses, a finom itóka, a kényelmes ülőalkalmatosság, egy szerelmetes kedves, egy simuló macsek, stb.
Hidd el tudom miről beszélek, mégha nem is fejtem ki. Itt olyan lépcsőkről van szó, melyekhez semmiféle ital, nő, stb. nem fogható.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Szalon írta:
2019.12.05., csüt. 18:47
hollohazi írta:
2019.12.05., csüt. 17:59
Szalon írta:
2019.12.05., csüt. 17:16



Felcsigáztál :D
A ki tudnád kicsit fejteni, hogy a felsorolásodból a padlófűtés és a vonalkódok miért, s hogyan folyásolják be negatívan a hangot?
Valamint kérdezném, hogy az ablaküveg(ek) az csak véletlen maradt ki, vagy az többivel ellentétben nem negatívan befolyásolja a hangot?
Az üveget az első helyen említettem, de mivel ezt a problémát én már rég megoldottam/nem függönnyel/,ezért nem említettem külön.
A padlófűtés, a cirkuláló víz témája az elektroszmog területe, szerencsémre nekem nincs, ellenben van központi fűtéshez tartozó radiátorom, amit akkor kapcsolok be, amikor nem hallgatok zenét akkor, ha tényleg oda akarok figyelni arra, amit hallgatok. Mindkét fűtési rendszer negatív hangi hatásának semlegesítésére több cég gyárt eszközöket, a padlófűtést lényegesen költségesebb hatástalanítani.
A vonalkód hangi hatásában én is kételkedtem mindaddig, amikor egyik/SAL/ rendelésem alkalmával grátiszként kaptam egy 40 db-os öntapadós címkét, amit el is használtam. Nem mondom, hogy minden vonalkód leragasztása hallható volt, de 5-10 darabé mindenképp. Ha összeadod, mennyi vonalkódos tárgyad van a hifi szobában, akkor már ez a dolog is érezhető lehet.
Köszi a választ, de én konkrétumokra is kíváncsi lennék, mi is történik a cirkuláló vízzel a betonban? elektroszmogot termel? Tudnál linkelni padlófűtés hatástalanító terméket?

A vonalkódos részt jól értem, hogy le kell egy speciális valamivel ragasztani a könyvek, LP-k vonalkódjait és akkor jobb lesz a hang? Ez hogy működik? Miért pont a vonalkódot kell leragasztani? Gondolom nem mindegy, hogy mivel van leragasztva, igaz? Erről is szívesen olvasnék, érdekelne a miértje!

Az ablak üveget mivel lehet "megoldani"?
Az üveg felületekkel amúgy kicsit összezavartál, mert ha jól emlékszem, pont Te számoltál be üveglapok felragasztásának pozitív hatásairól még régebben... Gondolom ebben is van valami trükk, de mi, ha szabad kérdezni?
Az üveglapokat, melyek nálam az izolációs szendvics részeként használtam, már eltávolítottam, nem emlékszem, hogy pozitív hatásáról írtam volna.

Ami a kérdés többi részét illeti, azért írok ebben a topikban ezekről az alkalmazásokról, mert a gyártó-forgalmazó nem árulja el, hogy mitől működik, bár igyekszem megfejteni,idáig nem sokra jutottam. Egy kisebb csoport, köztük én is a rendszerfejlesztés olyan, szerintem új módszerébe fogtunk, ahol a szereplők közép kategóriás Audio Note és 47 LAB rendszerek, melyek hasonló izolációs, tápellátásos, kábeles körülmények között üzemelnek, ahol nem használnak tápösvényt, tápkondícionálót. Ugyanakkor itt hangilag egyenértékű komponensek által létrehozott szinergikus hangrendszerekről is van szó. A cél a komponesek megtartása mellett a jelentős előrelépés igénye volt, természetesen úgy, hogy a szinergia ne sérüljön. Az ilyen rendszerekben a készülékcserével járó előrelépés nagyon zsebbe nyúlós, ez utóbbi módszer előbb utóbb a teljes rendszer elemeinek cseréit igényli, épp a hangilag egyenértéű komponensek szükségessége miatt. A megvásárolt, alkalmazott termékek a hangrendszer részbeni finomhangolásán túl igény szerint a dinamika, felbontás, hangszínek, átláthatóság, 3D színpad, jelenlétérzet kiteljesítésére alkalmasak többek közt. Két cég termékeit használtuk erre a célra egy amerikai/Shun Mook/ és egy német/Schallwand audio/cégét . Ez utóbbinak vannak megoldásai, a fűtés rendszer, az üvegfelületek, stb, negatív hatásainak a kiküszöbölésére. Van több cég is, aki ezzel foglalkozik, de tapasztalatom szerint a SAL termékei kimagasló ár-érték arányúak. A termékei mind egy irányba,a legjobb analóg hang irányába tartanak. Basszus energiákban, dinamikában gazdag, meleg, telt, rendkívül zenei, nagy felbontású, hosszan hallgatható hang , hatalmas térrel, jelenlét érzettel, stb., nem ragoznám tovább. Tapasztalataim szerint biztos, hogy e termékek kapcsolatosak a hallási mechanizmussal , az elektromágneses terekkel, örvényekkel valamiféle közömbösítés, feloldás révén. Írni kell emailt angolul, vagy németül, megoldást kérni, nagyon segítőkészek, de hát ez természetes.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

istvan01 írta:
2019.12.05., csüt. 18:14
Sós víz, jeges víz, langyos víz, ásványvíz, PI-viz, desztillált víz ... te jó szagú ... ezt ki is hagytam illatos víz, illatból meg van kb 100ezer. :tutiok: :tutiok: :tutiok:
Abba már bele sem merek gondolni, ha víz felületét fuvallat éri és vonalkódosan kezd fodrosodni? :quetionmark: :quetionmark: :quetionmark:
Arról nem esett szó, a víz lehet befőttes üveg lezárva, vagy lapostányéron szabadon? Addig bele sem merek fogni ebbe az őrületbe :ohnoohnoohno: :ohnoohnoohno: :ohnoohnoohno:
még szerencse, hogy ez a topic a bolondéria tárháza
Írtam egy szép, hosszút.... Ezen a fórumon még sosem tettem.
Aztán mire a végére értem, rájöttem, hogy most sem fogom. Mármint tenni.
De megírtad helyettem.
Rövidebben, tömörebben.
Okafogyott érvelésem legyen már a... Galaxis utikalauz stopposoknak! :D

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Nem a hangminőség romlik vagy javul, hanem a szubjektív hang érzékelés és megítélés! Ne tessék keverni!
Ezekhez a hatásjavító cuccokhoz éppúgy illik a mécses, a finom itóka, a kényelmes ülőalkalmatosság, egy szerelmetes kedves, egy simuló macsek, stb.

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Szalon »

hollohazi írta:
2019.12.05., csüt. 17:59
Szalon írta:
2019.12.05., csüt. 17:16
hollohazi írta:
2019.12.05., csüt. 16:57
Az egészségügyi hatásokról nálad úgy gondolom a Kondo ezüst is gondoskodik, ahogy nálam a Shun Mook.
Visszatérve néhány polgárpukkasztó témára, elárulom, hogy nem mindegy , milyen vizet használsz, ugyanis itt nem a sztatikus elektromosság, a feltöltöttség megszüntetése az elsődleges cél.

További negatív hangi befolyással rendelkeznek többek között a következő berendezési tárgyak, eszközök:
Üvegfelületek, tükrök, sík képernyők, üveg dohányzóasztal a széked előtt. Üveglapos hifi polcok, a radiátorokban áramló fűtővíz,a padlófűtés, nagyobb fém tárgyak, de akár a szobában lévő könyvek,CD-k, LP-k, stb. vonalkódjai is. Egyik legfontosabb még az elektroszmog hatása, de ez összetettebb téma. A felsorolás saját tapasztalaton is alapul, kivéve az üveg asztalt, olyanom nincs.

Felcsigáztál :D
A ki tudnád kicsit fejteni, hogy a felsorolásodból a padlófűtés és a vonalkódok miért, s hogyan folyásolják be negatívan a hangot?
Valamint kérdezném, hogy az ablaküveg(ek) az csak véletlen maradt ki, vagy az többivel ellentétben nem negatívan befolyásolja a hangot?
Az üveget az első helyen említettem, de mivel ezt a problémát én már rég megoldottam/nem függönnyel/,ezért nem említettem külön.
A padlófűtés, a cirkuláló víz témája az elektroszmog területe, szerencsémre nekem nincs, ellenben van központi fűtéshez tartozó radiátorom, amit akkor kapcsolok be, amikor nem hallgatok zenét akkor, ha tényleg oda akarok figyelni arra, amit hallgatok. Mindkét fűtési rendszer negatív hangi hatásának semlegesítésére több cég gyárt eszközöket, a padlófűtést lényegesen költségesebb hatástalanítani.
A vonalkód hangi hatásában én is kételkedtem mindaddig, amikor egyik/SAL/ rendelésem alkalmával grátiszként kaptam egy 40 db-os öntapadós címkét, amit el is használtam. Nem mondom, hogy minden vonalkód leragasztása hallható volt, de 5-10 darabé mindenképp. Ha összeadod, mennyi vonalkódos tárgyad van a hifi szobában, akkor már ez a dolog is érezhető lehet.
Köszi a választ, de én konkrétumokra is kíváncsi lennék, mi is történik a cirkuláló vízzel a betonban? elektroszmogot termel? Tudnál linkelni padlófűtés hatástalanító terméket?

A vonalkódos részt jól értem, hogy le kell egy speciális valamivel ragasztani a könyvek, LP-k vonalkódjait és akkor jobb lesz a hang? Ez hogy működik? Miért pont a vonalkódot kell leragasztani? Gondolom nem mindegy, hogy mivel van leragasztva, igaz? Erről is szívesen olvasnék, érdekelne a miértje!

Az ablak üveget mivel lehet "megoldani"?
Az üveg felületekkel amúgy kicsit összezavartál, mert ha jól emlékszem, pont Te számoltál be üveglapok felragasztásának pozitív hatásairól még régebben... Gondolom ebben is van valami trükk, de mi, ha szabad kérdezni?
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Sós víz, jeges víz, langyos víz, ásványvíz, PI-viz, desztillált víz ... te jó szagú ... ezt ki is hagytam illatos víz, illatból meg van kb 100ezer. :tutiok: :tutiok: :tutiok:
Abba már bele sem merek gondolni, ha víz felületét fuvallat éri és vonalkódosan kezd fodrosodni? :quetionmark: :quetionmark: :quetionmark:
Arról nem esett szó, a víz lehet befőttes üveg lezárva, vagy lapostányéron szabadon? Addig bele sem merek fogni ebbe az őrületbe :ohnoohnoohno: :ohnoohnoohno: :ohnoohnoohno:
még szerencse, hogy ez a topic a bolondéria tárháza

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Szalon írta:
2019.12.05., csüt. 17:16
hollohazi írta:
2019.12.05., csüt. 16:57
Az egészségügyi hatásokról nálad úgy gondolom a Kondo ezüst is gondoskodik, ahogy nálam a Shun Mook.
Visszatérve néhány polgárpukkasztó témára, elárulom, hogy nem mindegy , milyen vizet használsz, ugyanis itt nem a sztatikus elektromosság, a feltöltöttség megszüntetése az elsődleges cél.

További negatív hangi befolyással rendelkeznek többek között a következő berendezési tárgyak, eszközök:
Üvegfelületek, tükrök, sík képernyők, üveg dohányzóasztal a széked előtt. Üveglapos hifi polcok, a radiátorokban áramló fűtővíz,a padlófűtés, nagyobb fém tárgyak, de akár a szobában lévő könyvek,CD-k, LP-k, stb. vonalkódjai is. Egyik legfontosabb még az elektroszmog hatása, de ez összetettebb téma. A felsorolás saját tapasztalaton is alapul, kivéve az üveg asztalt, olyanom nincs.

Felcsigáztál :D
A ki tudnád kicsit fejteni, hogy a felsorolásodból a padlófűtés és a vonalkódok miért, s hogyan folyásolják be negatívan a hangot?
Valamint kérdezném, hogy az ablaküveg(ek) az csak véletlen maradt ki, vagy az többivel ellentétben nem negatívan befolyásolja a hangot?
Az üveget az első helyen említettem, de mivel ezt a problémát én már rég megoldottam/nem függönnyel/,ezért nem említettem külön.
A padlófűtés, a cirkuláló víz témája az elektroszmog területe, szerencsémre nekem nincs, ellenben van központi fűtéshez tartozó radiátorom, amit akkor kapcsolok be, amikor nem hallgatok zenét akkor, ha tényleg oda akarok figyelni arra, amit hallgatok. Mindkét fűtési rendszer negatív hangi hatásának semlegesítésére több cég gyárt eszközöket, a padlófűtést lényegesen költségesebb hatástalanítani.
A vonalkód hangi hatásában én is kételkedtem mindaddig, amikor egyik/SAL/ rendelésem alkalmával grátiszként kaptam egy 40 db-os öntapadós címkét, amit el is használtam. Nem mondom, hogy minden vonalkód leragasztása hallható volt, de 5-10 darabé mindenképp. Ha összeadod, mennyi vonalkódos tárgyad van a hifi szobában, akkor már ez a dolog is érezhető lehet.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

:D:D:D

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Szalon »

hollohazi írta:
2019.12.05., csüt. 16:57
Az egészségügyi hatásokról nálad úgy gondolom a Kondo ezüst is gondoskodik, ahogy nálam a Shun Mook.
Visszatérve néhány polgárpukkasztó témára, elárulom, hogy nem mindegy , milyen vizet használsz, ugyanis itt nem a sztatikus elektromosság, a feltöltöttség megszüntetése az elsődleges cél.

További negatív hangi befolyással rendelkeznek többek között a következő berendezési tárgyak, eszközök:
Üvegfelületek, tükrök, sík képernyők, üveg dohányzóasztal a széked előtt. Üveglapos hifi polcok, a radiátorokban áramló fűtővíz,a padlófűtés, nagyobb fém tárgyak, de akár a szobában lévő könyvek,CD-k, LP-k, stb. vonalkódjai is. Egyik legfontosabb még az elektroszmog hatása, de ez összetettebb téma. A felsorolás saját tapasztalaton is alapul, kivéve az üveg asztalt, olyanom nincs.

Felcsigáztál :D
A ki tudnád kicsit fejteni, hogy a felsorolásodból a padlófűtés és a vonalkódok miért, s hogyan folyásolják be negatívan a hangot?
Valamint kérdezném, hogy az ablaküveg(ek) az csak véletlen maradt ki, vagy az többivel ellentétben nem negatívan befolyásolja a hangot?
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Az egészségügyi hatásokról nálad úgy gondolom a Kondo ezüst is gondoskodik, ahogy nálam a Shun Mook.
Visszatérve néhány polgárpukkasztó témára, elárulom, hogy nem mindegy , milyen vizet használsz, ugyanis itt nem a sztatikus elektromosság, a feltöltöttség megszüntetése az elsődleges cél.

További negatív hangi befolyással rendelkeznek többek között a következő berendezési tárgyak, eszközök:
Üvegfelületek, tükrök, sík képernyők, üveg dohányzóasztal a széked előtt. Üveglapos hifi polcok, a radiátorokban áramló fűtővíz,a padlófűtés, nagyobb fém tárgyak, de akár a szobában lévő könyvek,CD-k, LP-k, stb. vonalkódjai is. Egyik legfontosabb még az elektroszmog hatása, de ez összetettebb téma. A felsorolás saját tapasztalaton is alapul, kivéve az üveg asztalt, olyanom nincs.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

hollohazi írta:
2019.12.05., csüt. 13:47
Elektrosztatikus feltöltődés látható jele a por, hangsugárzón, készüléken, állványon. Antisztatikus portörlőt, ezen kívül Zerodust LP raiser-t használok, különösen a hangsugárzó, a kijelzők, műanyag kábelburkolatok szeretik az ezzel történő kezelést.
Visszatérve a vízre: A párás környezet általában jobb/lehet a sztatikus feltöltöttséggel való kapcsolat miatt/, de én az előző hozzászólásomban a vízzel teli edényt említettem, nem a vízpárát, jó lenne figyelni, ha szabad kérnem.
De már írtam, nincs sok műanyag a rendszerben. Por is kevés . Ha valamire rászáll, akkor is le tudom fújni szinte maradéktalanul . Ez is azt jelzi , nincs sok sztatikusság sem. Ezt a esetleges állandó vizezést , meg nem tartom egészséges dolognak . Szerintem érdemesebb egy párafigyelős szellőztetőrendszert kiépíteni otthon ami tartja a kb 50-55% körüli páratartalmat a lakásban. Ez amúgy elegendő hosszú távon egészségügyi szempontból is.
Olyat már tapasztaltam, igez nem víz volt az "edényekben" , hogy ahogyan ürültek a poharak, úgy romlott a hangminőség, de akkor már ez kit érdekel !? :)

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Elektrosztatikus feltöltődés látható jele a por, hangsugárzón, készüléken, állványon. Antisztatikus portörlőt, ezen kívül Zerodust LP raiser-t használok, különösen a hangsugárzó, a kijelzők, műanyag kábelburkolatok szeretik az ezzel történő kezelést.
Visszatérve a vízre: A párás környezet általában jobb/lehet a sztatikus feltöltöttséggel való kapcsolat miatt/, de én az előző hozzászólásomban a vízzel teli edényt említettem, nem a vízpárát, jó lenne figyelni, ha szabad kérnem.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Szalon »

fapaci írta:
2019.12.05., csüt. 13:32
Tehát tóparton, folyó és tenger mellett rossz hangminőségre lehet számítani. Ismét okosabbak lettünk.
Valamint ködben, vagy esőben is! :rolleyes: :napsut:
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tehát tóparton, folyó és tenger mellett rossz hangminőségre lehet számítani. Ismét okosabbak lettünk.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

SoundMania írta:
2019.12.05., csüt. 12:58
hollohazi írta:
2019.12.05., csüt. 12:37
fapaci írta:
2019.12.05., csüt. 11:50


Hol olvasol ilyeneket?
Sajnos már nem tudom, hol olvastam, mert régebben volt, de azért kipróbáltam a saját rendszeremben a CD játszóval. Hogy mi az oka, nem tudom, a legfeltűnőbb, hogy összeszűkül a tér, öszeesik a színpad, keményebbé válik a hang, bizonytalanabb lesz a sztereo kép. Persze nem drasztikus a változás, de mégis jól hallható. A sztatikusan feltöltődött készülékek ugyancsak hatnak a hallási folyamatra, vagyis valahogy romlik a hangminőség, ez könnyen ellenőrizhető, ha megszüntetjük ezt a feltöltött állapotot.
A készülék mellé tett vízzel teli ( bár nem is kell , hogy tele legyen) pedig pont hogy a sztatikus feltöltődés ellen hathatna.
bár a készülékeim fémházasak, vagy fa alapanyagúak . Egyedül a hanglemezeken tudom érzékelni a feltöltődést . De azt meg zerostattal "pusztítom" :) szükség esetén.
Próbáld ki cd játszóval.Van egy egyszerű módszer a statikus feltöltődés ellen. Nem túl nedves ruhával vigyázva át kell törölni minden csatlakozót, kábelt, sőt az üvegfelületeket, üvegasztalt, stb., lehet meglepő hangi változásban lesz részed.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

fapaci írta:
2019.12.05., csüt. 11:50
Hol olvasol ilyeneket?
Fölé hajolt a CD játszónak és ezt tapasztalta.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

hollohazi írta:
2019.12.05., csüt. 12:37
fapaci írta:
2019.12.05., csüt. 11:50
hollohazi írta:
2019.12.05., csüt. 11:21
Olvastam valahol, hogy a digitális forráskészülék mellé helyezett vízzel teli edény ront a rendszer hangján/nem úgy , hogy beleöntjük/. Van erről valakinek tapasztalata, illetve a jelenségre fizikai magyarázata?
Hol olvasol ilyeneket?
Sajnos már nem tudom, hol olvastam, mert régebben volt, de azért kipróbáltam a saját rendszeremben a CD játszóval. Hogy mi az oka, nem tudom, a legfeltűnőbb, hogy összeszűkül a tér, öszeesik a színpad, keményebbé válik a hang, bizonytalanabb lesz a sztereo kép. Persze nem drasztikus a változás, de mégis jól hallható. A sztatikusan feltöltődött készülékek ugyancsak hatnak a hallási folyamatra, vagyis valahogy romlik a hangminőség, ez könnyen ellenőrizhető, ha megszüntetjük ezt a feltöltött állapotot.
A készülék mellé tett vízzel teli ( bár nem is kell , hogy tele legyen) pedig pont hogy a sztatikus feltöltődés ellen hathatna.
bár a készülékeim fémházasak, vagy fa alapanyagúak . Egyedül a hanglemezeken tudom érzékelni a feltöltődést . De azt meg zerostattal "pusztítom" :) szükség esetén.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”