Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

avl2 írta:
2019.12.06., pén. 09:17
audioline írta:
2019.12.06., pén. 08:35
@SoundMania

Jöhetne néhány javaslat, konkrét "galaktikus" kábelekre, melyeket referenciának lehetne tekinteni a lelkes diyereknek, és melyeket kellene tartani a fiókban.

Táp, HS, IC - beszerzési forrás árakkal. Köszi!
teljesen egyetértek a ker(d)essel.
sajnos megfejelnem a keszülekekkel is (Arcam 7-8-bol pl. erösitö-cd-tuner is ? tovabbiak ? moddolt Duetted vs. Arcam 8-as CD ?)
Khm.... Mire gondolsz ?

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

audioline írta:
2019.12.06., pén. 08:35
@SoundMania

Jöhetne néhány javaslat, konkrét "galaktikus" kábelekre, melyeket referenciának lehetne tekinteni a lelkes diyereknek, és melyeket kellene tartani a fiókban.

Táp, HS, IC - beszerzési forrás árakkal. Köszi!
Az eddigi leginkább univerzális kábelek amit több rendszerben is sikerült meghallgatni, eddig mindig pozitív eredménnyel :
AN Vz, AN SPx . Tápkábelt Jelenleg a Kondo Avocado-t , vagy a KSL SPz-t tartom ilyennek . Árakat nem írnék. Aki ahogy kifogja. Bár külföldről már olcsóbban beszerezhetőek használtan.... Ezeken kívül is persze vannak jók még biztosan , de ezek meg már hosszú távon bizonyítottak és soha nem okoztak csalódást . Max annyit , hogy ezek már a rendszer gyengeségeit is nagyon megmutatják.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: avl2 »

audioline írta:
2019.12.06., pén. 08:35
@SoundMania

Jöhetne néhány javaslat, konkrét "galaktikus" kábelekre, melyeket referenciának lehetne tekinteni a lelkes diyereknek, és melyeket kellene tartani a fiókban.

Táp, HS, IC - beszerzési forrás árakkal. Köszi!
teljesen egyetértek a ker(d)essel.
sajnos megfejelnem a keszülekekkel is (Arcam 7-8-bol pl. erösitö-cd-tuner is ? tovabbiak ? moddolt Duetted vs. Arcam 8-as CD ?)

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audioline »

@SoundMania

Jöhetne néhány javaslat, konkrét "galaktikus" kábelekre, melyeket referenciának lehetne tekinteni a lelkes diyereknek, és melyeket kellene tartani a fiókban.

Táp, HS, IC - beszerzési forrás árakkal. Köszi!
.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 08:12
avl2 írta:
2019.12.05., csüt. 15:40
SoundMania írta:
2019.12.05., csüt. 15:29
Nos te másik irányba terelgeted a témát. ...
sajnos felreertettel, en öszinten es komolyan kerdeztelek
ki is probalnek barmilyen draga drotot, mert értem, hogy nem 1 kategorian belül, hanem „merjünk nagyot almodni“ adhat ugrast. (nem golf vagy astra vagy focus vagy i30 ...hanem Pagani, vagy tank, vagy ürhajo)

ugyanakkor félö, ha nem/ keveset hallanek, az nem jelentene semmit sem biztosan (en/rendszerem hibaja vs. nincs is); ha a Nagy Ugrast hallanam, az jelentene valamit.
Hogyan jutok olyan drothoz ?
Igen kb ilyenről van szó.... Pl, egy űrhajó.... De kb . valami galaktikus eszköz... :)
Viszont annyit még hozzá tennék, hogy ha nem lesz még elég meggyőző, akkor sem feltétlenül a kábelt kell érte lehúzni.
Amit szoktam emlegetni, hogy egy Arcam 7-8 rendszerben egy jó kábel azért baromi nagyot mutatott! Már akkor , amikor csak egy IC-t kapott belőle. Szóval ezek után gondolom érthető, amikor csodálkozom, hogy itt meg milyen viták mennek a témában. Persze ez ugye egy DIY topik és az eddigi diy kábelekkel nincs túl jó tapasztalatom, de erre meg annyit tudok mondani, hogy aki kábelt akar csinálni, annak meg otthon is lennie kellene néhány ilyen "galaktikus" gyári kábelnek, amolyan referencia gyanánt! Szerintem......
Az Arcam 7-8 már maga egy űrhajó nagyon kifinomult belső topológiával és belső jelvezetéssel, kábelezéssel. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

avl2 írta:
2019.12.05., csüt. 15:40
SoundMania írta:
2019.12.05., csüt. 15:29
Nos te másik irányba terelgeted a témát. ...
sajnos felreertettel, en öszinten es komolyan kerdeztelek
ki is probalnek barmilyen draga drotot, mert értem, hogy nem 1 kategorian belül, hanem „merjünk nagyot almodni“ adhat ugrast. (nem golf vagy astra vagy focus vagy i30 ...hanem Pagani, vagy tank, vagy ürhajo)

ugyanakkor félö, ha nem/ keveset hallanek, az nem jelentene semmit sem biztosan (en/rendszerem hibaja vs. nincs is); ha a Nagy Ugrast hallanam, az jelentene valamit.
Hogyan jutok olyan drothoz ?
Igen kb ilyenről van szó.... Pl, egy űrhajó.... De kb . valami galaktikus eszköz... :)
Viszont annyit még hozzá tennék, hogy ha nem lesz még elég meggyőző, akkor sem feltétlenül a kábelt kell érte lehúzni.
Amit szoktam emlegetni, hogy egy Arcam 7-8 rendszerben egy jó kábel azért baromi nagyot mutatott! Már akkor , amikor csak egy IC-t kapott belőle. Szóval ezek után gondolom érthető, amikor csodálkozom, hogy itt meg milyen viták mennek a témában. Persze ez ugye egy DIY topik és az eddigi diy kábelekkel nincs túl jó tapasztalatom, de erre meg annyit tudok mondani, hogy aki kábelt akar csinálni, annak meg otthon is lennie kellene néhány ilyen "galaktikus" gyári kábelnek, amolyan referencia gyanánt! Szerintem......

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2019.12.05., csüt. 17:23
SoundMania írta:
2019.12.05., csüt. 08:29
zoli73 írta:
2019.12.04., szer. 19:14


Egyáltalán nem lep meg amit írsz, és el is fogadom, hogy Te mást tapasztalat a tömör "drótokkal", elvégre nem vagyunk egyformák, pláne nincs két egyforma rendszer.
Azt azért érdemes észrevenni, hogy közel azonos hangot lehet csinálni nagyon eltérő anyagú és szerkezetű kábelekkel is!
Így nem állítanám, hogy a tömör jobb mint a sodrott , vagy fordítva . Sokszor még nem is más..... Szóval érdemes ennek ismeretében kísérletezni és állítani dolgokat....
Szerintem.....
Nem állítottam semmit, csak leírtam a saját rendszeremben tapasztaltakat, a tömör vezetékekkel kapcsolatban. Olyat meg pláne nem írtam, hogy egyik, vagy másik jobb, rosszabb. Mindegyiknek megvan a maga helye, létjogosúltsága. De részemről befejezve a téma, nem vagyok vevő az ilyen parttalan vitára, szavakon való lovagolásra.
Előbb utóbb mindenkiről kiderül aki veled vitatkozik, hogy tájékozatlan, tapasztalatlan, ne adj isten tudatlan. :smile51:
Ó , Te kis érzékeny lélek. Ennyire szívedre vettél egy szimpla hozzászólást ? Mi lett volna akkor ha vita van ?! :) De betudom annak, hogy tegnap biztos rossz napod volt .

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2019.12.05., csüt. 08:29
zoli73 írta:
2019.12.04., szer. 19:14
avl2 írta:
2019.12.04., szer. 08:23


köszi a beirast.

erdekes, mert tömör vs. sokszalas/sodrott kapcsan en ilyet nem tapasztalok, es ahogy ertek masokat, a tömör inkabb "öszinte" (pl. SF drotok), a sodrott meg kicsit ratesz - még a "hianyzik az alja" resszel ez passzolhat, attol függ, ki hova erzi a "nullpontot" (e szerint az egyik elvesz, vagy a masik tesz hozza), de a "mézes-mázas"-sal kevésbé passzol össze
Egyáltalán nem lep meg amit írsz, és el is fogadom, hogy Te mást tapasztalat a tömör "drótokkal", elvégre nem vagyunk egyformák, pláne nincs két egyforma rendszer.
Azt azért érdemes észrevenni, hogy közel azonos hangot lehet csinálni nagyon eltérő anyagú és szerkezetű kábelekkel is!
Így nem állítanám, hogy a tömör jobb mint a sodrott , vagy fordítva . Sokszor még nem is más..... Szóval érdemes ennek ismeretében kísérletezni és állítani dolgokat....
Szerintem.....
Nem állítottam semmit, csak leírtam a saját rendszeremben tapasztaltakat, a tömör vezetékekkel kapcsolatban. Olyat meg pláne nem írtam, hogy egyik, vagy másik jobb, rosszabb. Mindegyiknek megvan a maga helye, létjogosúltsága. De részemről befejezve a téma, nem vagyok vevő az ilyen parttalan vitára, szavakon való lovagolásra.
Előbb utóbb mindenkiről kiderül aki veled vitatkozik, hogy tájékozatlan, tapasztalatlan, ne adj isten tudatlan. :smile51:
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ja: a kerdeseim élnek és komolyak

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: avl2 »

SoundMania írta:
2019.12.05., csüt. 15:29
Nos te másik irányba terelgeted a témát. ...
sajnos felreertettel, en öszinten es komolyan kerdeztelek
ki is probalnek barmilyen draga drotot, mert értem, hogy nem 1 kategorian belül, hanem „merjünk nagyot almodni“ adhat ugrast. (nem golf vagy astra vagy focus vagy i30 ...hanem Pagani, vagy tank, vagy ürhajo)

ugyanakkor félö, ha nem/ keveset hallanek, az nem jelentene semmit sem biztosan (en/rendszerem hibaja vs. nincs is); ha a Nagy Ugrast hallanam, az jelentene valamit.
Hogyan jutok olyan drothoz ?

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

avl2 írta:
2019.12.05., csüt. 13:41
SoundMania írta:
2019.12.05., csüt. 12:39
...Sztem érdemes a 4000 euró körüli kategóriákban nézelődni ...
szerinted ilyen alatt nem is érdemes ?

keszüleket milyen árkategoriában érdemes ? abszolut nem rossz szandekkal kerdezem, csak gondolkozom:
ugy emlekszem valamelyik Arcam-okat nem tartottad rossznak, a modolt Duett-edet sem talán, ezek azert nem 4000 €-ért futnak a piacon, drotokbol - szerinted - nincs elfogadhato ilyen kategoriaban ?
erösitöt:
forras LP-t:
forras CD-t:
forras halozati jatszot:
hangfalat:

...igaz, en 100e Ft-ert sem vennek drotot, csak komplett komponenst; talan amiert autogumit sem vennek 2m Ft-ert, inkabb autot, mert abban latom a komplexitast, a beletett munkat, drotnal vagy guminal még ha a fejlesztesi költseg miatt (amit bevallom drotnal ilyen árban meredeknek illetve gyakran humbugnak érzek) nem is oriasi extraprofitot sejtenék az ár mögött, csak nem gondolom, hogy egy 1millios auto egy 1 millios gumival jobb, mint egy 1.9m-os auto egy 0.1millios gumival ...azaz, oda futunk ki, amit asebestyen kerdezett; helyes arány egy altalad nem rossznak gondolt olcsobb (remelem jol emlekszem a fenti keszülekpeldakkal) keszülekek köze 4000 €-ert nezni (nezni igen, csak venni nem :-) es hasznalni drotokat ?

hogy ne csak auto legyen: szerintem Ronaldo egy 10e Ft-os cipöben is jobban focizik, mint Te vagy en (vagy mostani magyar focistak - de ki az Arcam, moddolt Duett ? :-)) egy 4000 €-sban, akarmelyik mesterszakacs, fodrasz jobb eredmenyü "elfogadhato, de hetköznapi árú" eszközzel, mint Te/en/mi a legdragabb edenyekkel, olloval
stb.

..esetleg/valoszinü: a csucson fontos ott döntö lehet a jo eszköz is, de ahhoz a többinek is csucsnak kell lenni, alám/alánk kár a ...
Nos te másik irányba terelgeted a témát. De megismétlem, szerintem erre azért lenne szükség , hogy ne kelljen ennyit vitázni arról , hogy melyik olcsó kábel a rosszabb , mint a másik. Ezt kellene gyakorlatilag már megérteni .Azt is megismétlem, hogy ezt nem kell megvenni! De meghallgatni nagyon érdemes lenne . Persze készülékeket is.... De az másik parttalan vita tárgyát képezi majd biztosan, mert ott jóval drágábbakat lenne érdemes meghallgatni! 4000 euro többszörösét....
Gumi támában és árak nélkül!!!!! Azért azt érdemes tudni, ohgy több olyan sportos kocsit gyártanak, amiknek a végsebessége kle van korlátozva, mert nincs olyan sebességkategóriás gumi forgalomban , ami alkalmas a nagyobb sebességre állítólag . Szóval nem írnám le ezzel párhuzamba állítva a készülékek/kábelek viszonyát ......
Továbbá az Arcamos ANVz kábelezés, meg Duet modos történet is nagyon sok tanulságot tartalmazott . Nem lenézned kellene ezeket, hanem értékelned. De ehhez persze ilyet meg kellett volna magadnak is tapasztalni . Nagyon sokat segít a készülékek kuszaságai közötti eligazodásban! És pont ezért merem ajánlani másoknak is az ilyenek megtapasztalására való buzdítást, mert nagyon rendet kellene tenni nagyon sok fejben ! És ezek segítenek ebben . Csak látom itt túl nagy az ilyenek irányában az ellenállás. Ez gyakorlatilag nem az én bajom.... Én el vagyok a rendszeremmel . Csak nekem már nem furcsa, ha valaki azt mondja , hogy egy jó kábel az jó, vagy egy jó készülék ..... De már tudom mi hova pozicionálható....

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: mgus »

Meg kell kérdezni más heed-ast mit használ mi jött be neki. Van olcsó alternatíva is készre szerelve:
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa- ... abel-1-5-m, ebből három és egy 54-esből megvan a komplett kábelezés. Meg még esetleg lehet játszani a dugvilla cserélgetéssel, szerintem nem is kell ettől jobb a Heed-ba.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: avl2 »

SoundMania írta:
2019.12.05., csüt. 12:39
...Sztem érdemes a 4000 euró körüli kategóriákban nézelődni ...
szerinted ilyen alatt nem is érdemes ?

keszüleket milyen árkategoriában érdemes ? abszolut nem rossz szandekkal kerdezem, csak gondolkozom:
ugy emlekszem valamelyik Arcam-okat nem tartottad rossznak, a modolt Duett-edet sem talán, ezek azert nem 4000 €-ért futnak a piacon, drotokbol - szerinted - nincs elfogadhato ilyen kategoriaban ?
erösitöt:
forras LP-t:
forras CD-t:
forras halozati jatszot:
hangfalat:

...igaz, en 100e Ft-ert sem vennek drotot, csak komplett komponenst; talan amiert autogumit sem vennek 2m Ft-ert, inkabb autot, mert abban latom a komplexitast, a beletett munkat, drotnal vagy guminal még ha a fejlesztesi költseg miatt (amit bevallom drotnal ilyen árban meredeknek illetve gyakran humbugnak érzek) nem is oriasi extraprofitot sejtenék az ár mögött, csak nem gondolom, hogy egy 1millios auto egy 1 millios gumival jobb, mint egy 1.9m-os auto egy 0.1millios gumival ...azaz, oda futunk ki, amit asebestyen kerdezett; helyes arány egy altalad nem rossznak gondolt olcsobb (remelem jol emlekszem a fenti keszülekpeldakkal) keszülekek köze 4000 €-ert nezni (nezni igen, csak venni nem :-) es hasznalni drotokat ?

hogy ne csak auto legyen: szerintem Ronaldo egy 10e Ft-os cipöben is jobban focizik, mint Te vagy en (vagy mostani magyar focistak - de ki az Arcam, moddolt Duett ? :-)) egy 4000 €-sban, akarmelyik mesterszakacs, fodrasz jobb eredmenyü "elfogadhato, de hetköznapi árú" eszközzel, mint Te/en/mi a legdragabb edenyekkel, olloval
stb.

..esetleg/valoszinü: a csucson fontos ott döntö lehet a jo eszköz is, de ahhoz a többinek is csucsnak kell lenni, alám/alánk kár a ...

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

asebestyen írta:
2019.12.05., csüt. 12:53
SoundMania írta:
2019.12.05., csüt. 12:39


Persze az ilyen kábelek nem olcsók . Sztem érdemes a 4000 euró körüli kategóriákban nézelődni utánuk és olyat választani, amit sokan dícsérnek és kevesen/senki nem ír róluk rosszat. Persze nem kell őket megvenni . De hallani nagyon ajánlott! Kellenek ahhoz , hogy tudd mire képes a rendszered, mire képes a többi kábel és még nagyon sok haszna van az ilyen tapasztalatnak. Szóval aki ilyet nem él át , nem tapasztal a saját fülével, el sem tudja képzelni miről marad le .
Aztán ha ez megvan, akkor ezeket a kábeleket érdemes két 50e EUR készülék közé bekötni, hogy kiderüljön a kábel mit tud. Persze ha hangsugárzó kábel, akkor inkább több legyen. Nem kell megvenni, de át kell élni. És hogy objektíve össze tudd hasonlítani, otthon kell ezt megtenni. Majd számolj be légyszi!
Elég komoly katarzis!

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

SoundMania írta:
2019.12.05., csüt. 12:39


Persze az ilyen kábelek nem olcsók . Sztem érdemes a 4000 euró körüli kategóriákban nézelődni utánuk és olyat választani, amit sokan dícsérnek és kevesen/senki nem ír róluk rosszat. Persze nem kell őket megvenni . De hallani nagyon ajánlott! Kellenek ahhoz , hogy tudd mire képes a rendszered, mire képes a többi kábel és még nagyon sok haszna van az ilyen tapasztalatnak. Szóval aki ilyet nem él át , nem tapasztal a saját fülével, el sem tudja képzelni miről marad le .
Aztán ha ez megvan, akkor ezeket a kábeleket érdemes két 50e EUR készülék közé bekötni, hogy kiderüljön a kábel mit tud. Persze ha hangsugárzó kábel, akkor inkább több legyen. Nem kell megvenni, de át kell élni. És hogy objektíve össze tudd hasonlítani, otthon kell ezt megtenni. Majd számolj be légyszi!
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

mgus írta:
2019.12.05., csüt. 09:54
Shimano írta:
2019.12.05., csüt. 09:47
SoundMania írta:
2019.12.05., csüt. 08:17

Lehet , hogy csak rossz megfogalmazás volt részedről, de jobb drótokkal nemhogy szűkülnek az említettek, hanem kitágulnk, jó értelemben . Amivel szűkül az akkor nem jó, még ha drága is. De a jó kábelekkel én azt érzem, hogy egyre könnyebben elhihető a felvételen rögzült aura! Szóval ezért javaslom ilyenkor mindig, hogy hallgassatok meg időnként , valami tényleg ku...va jó kábelt. Nem kell megvenni! De legalább hallgatnátok már meg, ahelyett , hogy itt megy évtizedekig a körben járás ezügyben......
A ku...va jó drótot hogyan lehet definiálni,ha az az egyik rendszerben így,a másikban meg úgy szerepel?Hallgassunk meg egy jó kábelt,ok hallgassunk,de melyik a jó,és hogyan lehet jó az,ami máshol lehet rossz is? gondolkodik.gif
Na jó,nem kötekedem,mert értem hogy mire gondolsz,de láthatod hogy mennyire nem fekete és fehér ez a jobb drót téma sem.
Arra visszatérve amire reagáltál,persze hogy nem csak a dróton múlik,ha nem a rendszer kerek egészén,de ez a korhű tolmácsolás,vagy nevezzük akárminek is azért nagyon fontos hogy meglegyen,mert az adja meg a zene varázsát.
Nem akarok példálózni,de bizony sok rendszer nem tudja ezt valamiért,és egy egy régi felvétel úgy szól rajtuk kis túlzással,mintha azt "tegnap" vették volna fel,tehát nem hihető a produkció,bármennyire is jól szól,akkor sem.Az ilyen rendszerek a felvételek különbözőségét sem mutatják meg igazán,tehát nincs meg bennük a felvételek változatosságának az izgalma sem.
Hogy aztán ezt mitől tudja egy rendszer,és mitől nem az jó kérdés lehet,de jó ha tudja,és kell is tudnia,mert ettől lesz zene a zene.
viewtopic.php?f=64&t=137545&p=2442106&h ... h#p2442106
Tessék ezek már jó kábelek, legalább is több köze van a zenéhez mint Pc tyúkbélnek.
Nem tudom. Nem ismerem . De az eddig hallott furuk nem tetszettek . Nekem túlszínezett a hangjuk. meg véznák is tudnak lenni . Nekem nem jönnek be.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shimano írta:
2019.12.05., csüt. 09:47
SoundMania írta:
2019.12.05., csüt. 08:17

Lehet , hogy csak rossz megfogalmazás volt részedről, de jobb drótokkal nemhogy szűkülnek az említettek, hanem kitágulnk, jó értelemben . Amivel szűkül az akkor nem jó, még ha drága is. De a jó kábelekkel én azt érzem, hogy egyre könnyebben elhihető a felvételen rögzült aura! Szóval ezért javaslom ilyenkor mindig, hogy hallgassatok meg időnként , valami tényleg ku...va jó kábelt. Nem kell megvenni! De legalább hallgatnátok már meg, ahelyett , hogy itt megy évtizedekig a körben járás ezügyben......
A ku...va jó drótot hogyan lehet definiálni,ha az az egyik rendszerben így,a másikban meg úgy szerepel?Hallgassunk meg egy jó kábelt,ok hallgassunk,de melyik a jó,és hogyan lehet jó az,ami máshol lehet rossz is? gondolkodik.gif
Na jó,nem kötekedem,mert értem hogy mire gondolsz,de láthatod hogy mennyire nem fekete és fehér ez a jobb drót téma sem.
Arra visszatérve amire reagáltál,persze hogy nem csak a dróton múlik,ha nem a rendszer kerek egészén,de ez a korhű tolmácsolás,vagy nevezzük akárminek is azért nagyon fontos hogy meglegyen,mert az adja meg a zene varázsát.
Nem akarok példálózni,de bizony sok rendszer nem tudja ezt valamiért,és egy egy régi felvétel úgy szól rajtuk kis túlzással,mintha azt "tegnap" vették volna fel,tehát nem hihető a produkció,bármennyire is jól szól,akkor sem.Az ilyen rendszerek a felvételek különbözőségét sem mutatják meg igazán,tehát nincs meg bennük a felvételek változatosságának az izgalma sem.
Hogy aztán ezt mitől tudja egy rendszer,és mitől nem az jó kérdés lehet,de jó ha tudja,és kell is tudnia,mert ettől lesz zene a zene.
Mondjuk úgy definiálnám, mint ahogy a készülékeknél is szeretem , ha olyanok, hogy kiegyensúlyozottak és kiegyenlítettek...
Vagyis ha ezekből összeraksz egy rendszert , akkor is ilyen marad.... Ezeket beteheted akárhova, mert nem vihetik félre a rendszert sem . Ha ez mégis megtörténik, akkor meg azt kell belátni, hogy nem a kábbellel van a baj , hanem a rendszeben valami mással . Persze emellett még jelentősen érezhetően javítanak a hangminőségen is . Ha ez sem történik meg , akkor még mindig a többi komponensben keresendő a probléma.
Persze az ilyen kábelek nem olcsók . Sztem érdemes a 4000 euró körüli kategóriákban nézelődni utánuk és olyat választani, amit sokan dícsérnek és kevesen/senki nem ír róluk rosszat. Persze nem kell őket megvenni . De hallani nagyon ajánlott! Kellenek ahhoz , hogy tudd mire képes a rendszered, mire képes a többi kábel és még nagyon sok haszna van az ilyen tapasztalatnak. Szóval aki ilyet nem él át , nem tapasztal a saját fülével, el sem tudja képzelni miről marad le . Maradnak az ilyen helyeket elöntő kommentek amik semmiről sem szólnak, amiket meg lehetne spórolni, meg az írásával/olvasásával töltött időt zenehallgatásra lehetne fordítani . Pl.... :)

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audioline »

ZolaBA írta:
2019.12.05., csüt. 10:36
mgus írta:
2019.12.05., csüt. 09:54
viewtopic.php?f=64&t=137545&p=2442106&h ... h#p2442106
Tessék ezek már jó kábelek, legalább is több köze van a zenéhez mint Pc tyúkbélnek.
Itt van két kábel. A bal oldali amit linkeltél furutech 48 ezer métere, a jobb oldali kácsa (ebből gyártottam tegnap tápkábelt) 3500 métere.
- Mindkettő 3x2,5mm ofc réz,
- mindkettő pvc szigetelés
- kitöltő anyag a furutechnél valami habosított cucc, kácsásnál gyapot szál
- árnyékolás egyiken réz másikon valami fémszínű ötvözet
- mindkét kábel hasonló méretarányú, hasonló egyedi szálakból áll
- stb.

Szerinted mi indokolja a 13x-os árkülönbséget?
A spéci alpha eljárás..., és a márkanév. ;)
.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: mgus »

ZolaBA írta:
2019.12.05., csüt. 10:36
mgus írta:
2019.12.05., csüt. 09:54
viewtopic.php?f=64&t=137545&p=2442106&h ... h#p2442106
Tessék ezek már jó kábelek, legalább is több köze van a zenéhez mint Pc tyúkbélnek.
Itt van két kábel. A bal oldali amit linkeltél furutech 48 ezer métere, a jobb oldali kácsa (ebből gyártottam tegnap tápkábelt) 3500 métere.
- Mindkettő 3x2,5mm ofc réz,
- mindkettő pvc szigetelés
- kitöltő anyag a furutechnél valami habosított cucc, kácsásnál gyapot szál
- árnyékolás egyiken réz másikon valami fémszínű ötvözet
- mindkét kábel hasonló méretarányú, hasonló egyedi szálakból áll
- stb.

Szerinted mi indokolja a 13x-os árkülönbséget?


2drot.jpg
Ha be kötném neked biztos mondanád a különbséget, ki kell próbálni a japcsik drágábban dolgoznak. Ezeken az új kábeleken már én se igazodom el, a kácsáshoz már volt szerencsém nem rossz, de nem is az igazi. :D
Ha jobban megfigyeled az elemi szálak is mások, a kácsásnak mosotab lesz a hangja.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ZolaBA írta:
2019.12.05., csüt. 10:36
..A bal oldali amit linkeltél furutech 48 ezer métere, a jobb oldali kácsa (ebből gyártottam tegnap tápkábelt) 3500 métere.
- Mindkettő 3x2,5mm ofc réz,
- mindkettő pvc szigetelés
- kitöltő anyag a furutechnél valami habosított cucc, kácsásnál gyapot szál
- árnyékolás egyiken réz másikon valami fémszínű ötvözet
- mindkét kábel hasonló méretarányú, hasonló egyedi szálakból áll
- stb.

Szerinted mi indokolja a 13x-os árkülönbséget?


2drot.jpg
OFF (?)
1) hát nem látod ??? kééééék :smile29: . meg piros (azt nem tudom, mit tesz a hangzással)
2) PVC ? akkor egyik sem az igazi (Tieden nem probalod azt levagni es masba tenni ? ) olyan kell, ami dragabb es nem PVC. objektiven ez utobbi, szubjektiven az elöbbi lehet fontosabb ;peace;

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

mgus írta:
2019.12.05., csüt. 09:54
viewtopic.php?f=64&t=137545&p=2442106&h ... h#p2442106
Tessék ezek már jó kábelek, legalább is több köze van a zenéhez mint Pc tyúkbélnek.
Itt van két kábel. A bal oldali amit linkeltél furutech 48 ezer métere, a jobb oldali kácsa (ebből gyártottam tegnap tápkábelt) 3500 métere.
- Mindkettő 3x2,5mm ofc réz,
- mindkettő pvc szigetelés
- kitöltő anyag a furutechnél valami habosított cucc, kácsásnál gyapot szál
- árnyékolás egyiken réz másikon valami fémszínű ötvözet
- mindkét kábel hasonló méretarányú, hasonló egyedi szálakból áll
- stb.

Szerinted mi indokolja a 13x-os árkülönbséget?

2drot.jpg
2drot.jpg (41.2 KiB) Megtekintve 1331 alkalommal
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: mgus »

Shimano írta:
2019.12.05., csüt. 09:47
SoundMania írta:
2019.12.05., csüt. 08:17

Lehet , hogy csak rossz megfogalmazás volt részedről, de jobb drótokkal nemhogy szűkülnek az említettek, hanem kitágulnk, jó értelemben . Amivel szűkül az akkor nem jó, még ha drága is. De a jó kábelekkel én azt érzem, hogy egyre könnyebben elhihető a felvételen rögzült aura! Szóval ezért javaslom ilyenkor mindig, hogy hallgassatok meg időnként , valami tényleg ku...va jó kábelt. Nem kell megvenni! De legalább hallgatnátok már meg, ahelyett , hogy itt megy évtizedekig a körben járás ezügyben......
A ku...va jó drótot hogyan lehet definiálni,ha az az egyik rendszerben így,a másikban meg úgy szerepel?Hallgassunk meg egy jó kábelt,ok hallgassunk,de melyik a jó,és hogyan lehet jó az,ami máshol lehet rossz is? gondolkodik.gif
Na jó,nem kötekedem,mert értem hogy mire gondolsz,de láthatod hogy mennyire nem fekete és fehér ez a jobb drót téma sem.
Arra visszatérve amire reagáltál,persze hogy nem csak a dróton múlik,ha nem a rendszer kerek egészén,de ez a korhű tolmácsolás,vagy nevezzük akárminek is azért nagyon fontos hogy meglegyen,mert az adja meg a zene varázsát.
Nem akarok példálózni,de bizony sok rendszer nem tudja ezt valamiért,és egy egy régi felvétel úgy szól rajtuk kis túlzással,mintha azt "tegnap" vették volna fel,tehát nem hihető a produkció,bármennyire is jól szól,akkor sem.Az ilyen rendszerek a felvételek különbözőségét sem mutatják meg igazán,tehát nincs meg bennük a felvételek változatosságának az izgalma sem.
Hogy aztán ezt mitől tudja egy rendszer,és mitől nem az jó kérdés lehet,de jó ha tudja,és kell is tudnia,mert ettől lesz zene a zene.
viewtopic.php?f=64&t=137545&p=2442106&h ... h#p2442106
Tessék ezek már jó kábelek, legalább is több köze van a zenéhez mint Pc tyúkbélnek.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Shimano »

SoundMania írta:
2019.12.05., csüt. 08:17

Lehet , hogy csak rossz megfogalmazás volt részedről, de jobb drótokkal nemhogy szűkülnek az említettek, hanem kitágulnk, jó értelemben . Amivel szűkül az akkor nem jó, még ha drága is. De a jó kábelekkel én azt érzem, hogy egyre könnyebben elhihető a felvételen rögzült aura! Szóval ezért javaslom ilyenkor mindig, hogy hallgassatok meg időnként , valami tényleg ku...va jó kábelt. Nem kell megvenni! De legalább hallgatnátok már meg, ahelyett , hogy itt megy évtizedekig a körben járás ezügyben......
A ku...va jó drótot hogyan lehet definiálni,ha az az egyik rendszerben így,a másikban meg úgy szerepel?Hallgassunk meg egy jó kábelt,ok hallgassunk,de melyik a jó,és hogyan lehet jó az,ami máshol lehet rossz is? gondolkodik.gif
Na jó,nem kötekedem,mert értem hogy mire gondolsz,de láthatod hogy mennyire nem fekete és fehér ez a jobb drót téma sem.
Arra visszatérve amire reagáltál,persze hogy nem csak a dróton múlik,ha nem a rendszer kerek egészén,de ez a korhű tolmácsolás,vagy nevezzük akárminek is azért nagyon fontos hogy meglegyen,mert az adja meg a zene varázsát.
Nem akarok példálózni,de bizony sok rendszer nem tudja ezt valamiért,és egy egy régi felvétel úgy szól rajtuk kis túlzással,mintha azt "tegnap" vették volna fel,tehát nem hihető a produkció,bármennyire is jól szól,akkor sem.Az ilyen rendszerek a felvételek különbözőségét sem mutatják meg igazán,tehát nincs meg bennük a felvételek változatosságának az izgalma sem.
Hogy aztán ezt mitől tudja egy rendszer,és mitől nem az jó kérdés lehet,de jó ha tudja,és kell is tudnia,mert ettől lesz zene a zene.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: akvapark »

zoli73 írta:
2019.12.04., szer. 19:07
akvapark írta:
2019.12.04., szer. 15:39
zoli73 írta:
2019.12.03., kedd 21:10


Nekem az a tapasztalatom, hogy vannak olyan készülékek amik igenis érzékenyek/ igénylik a minőségi tápkábelt, viszont vannak olyanok amiknek úgymond mindegy mit dugsz bele, ugyanúgy szól.
Ami a tapasztalatom szerint a legjobban igényli a minőségi tápkábelt, az a cd-lejátszó(esetemben). Volt jónéhány cd-játszóm, és mindegyik esetében elmondható volt, hogy sokat profitált a tápkábel cseréjéből. Cd-játszóknál nekem a 3X1 max. 3X1,5mm-es vált be, a három ér összefonva, árnyékolás nélkül. Nem domborodik ki ennyire a tápkábel csere előnye más készülékeknél (erősítő, lemezjátszó, stb.), de azért hallható a javulás. Viszont van olyan készülékem, amibe szinte teljesen mindegy milyen tápkábelt dugók, ugyanúgy szól, ez a Heed Orbit II lemezjátszó tápegység. Ebből kifolyólag nem cifrázom, a gyári "tyúkbélt" használom hozzá.
Sokat "kísérleteztem" árnyékolt tápkebelekkel is, de már jóideje elvetettem az árnyékolást, valahogy lassúvá, levegőtlenné, lagymataggá tette a hangot. Ami sokkal inkább bevált, az az erek összefonása, sokkal fontosabb, mint a vezető erek vastagsága. Erősítőhőz sem használok 3X1,5-esnél vastagabbat, próbáltam, nem volt pozitívan hozadéka.
Ezt a fonást továbbgondolva, egy olyan megoldást még ki fogok próbálni, hogy a vezető ereket több, egyenként szigetelt, vékonyabb érből, tőbbszörösen összefonom.
Kábelekből nekem a sodrottak váltak be mindenhová, nem csak tápkábelnek.
Nálam a tömör/egyeres kábel, mindig sávhatároltnak tűnt (hiányzik az alja és a teteje), valamint olyan "mézes-mázas" megszólalásuk volt.
Végül a kérdésedre válaszolva, hogy mit is lehet/kellene hallani, ha a gyári tápkebelt egy jobbra cserélem? Nekem ilyenkor a legelső ilyen élményem jut eszembe, ami egyből szembetűnő volt az a nyitottabb, dinamikusabb, traszparensebb hang, nagyobb térélmény. Ez az érzés mindíg érzékelhető, ha feljebb lépek a kábel ranglétrán.
Ezen ne bántódj meg, de a pirossal jelzett szöveget minden - lényegest írni nemtudó - hifista, pláne "szakíró" leírja, kiváltképp önmaga igazolására. Valahogy így: kiterjedtebb sávszélek, megnőtt dinamika, fokozott transzparencia stb.
Köszönöm a kiigazítást! Igen, lehet így találóbb a megfogalmazás. :smile32:
Akkor nem érezted az írásomban az iróniát! leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: akvapark »

zoli73 írta:
2019.12.04., szer. 19:34
Shimano írta:
2019.12.04., szer. 12:42
zoli73 írta:
2019.12.03., kedd 21:10

Nekem az a tapasztalatom, hogy vannak olyan készülékek amik igenis érzékenyek/ igénylik a minőségi tápkábelt, viszont vannak olyanok amiknek úgymond mindegy mit dugsz bele, ugyanúgy szól.
Ami a tapasztalatom szerint a legjobban igényli a minőségi tápkábelt, az a cd-lejátszó(esetemben). Volt jónéhány cd-játszóm, és mindegyik esetében elmondható volt, hogy sokat profitált a tápkábel cseréjéből. Cd-játszóknál nekem a 3X1 max. 3X1,5mm-es vált be, a három ér összefonva, árnyékolás nélkül. Nem domborodik ki ennyire a tápkábel csere előnye más készülékeknél (erősítő, lemezjátszó, stb.), de azért hallható a javulás. Viszont van olyan készülékem, amibe szinte teljesen mindegy milyen tápkábelt dugók, ugyanúgy szól, ez a Heed Orbit II lemezjátszó tápegység. Ebből kifolyólag nem cifrázom, a gyári "tyúkbélt" használom hozzá.
Sokat "kísérleteztem" árnyékolt tápkebelekkel is, de már jóideje elvetettem az árnyékolást, valahogy lassúvá, levegőtlenné, lagymataggá tette a hangot. Ami sokkal inkább bevált, az az erek összefonása, sokkal fontosabb, mint a vezető erek vastagsága. Erősítőhőz sem használok 3X1,5-esnél vastagabbat, próbáltam, nem volt pozitívan hozadéka.
Ezt a fonást továbbgondolva, egy olyan megoldást még ki fogok próbálni, hogy a vezető ereket több, egyenként szigetelt, vékonyabb érből, tőbbszörösen összefonom.
Kábelekből nekem a sodrottak váltak be mindenhová, nem csak tápkábelnek.
Nálam a tömör/egyeres kábel, mindig sávhatároltnak tűnt (hiányzik az alja és a teteje), valamint olyan "mézes-mázas" megszólalásuk volt.
Végül a kérdésedre válaszolva, hogy mit is lehet/kellene hallani, ha a gyári tápkebelt egy jobbra cserélem? Nekem ilyenkor a legelső ilyen élményem jut eszembe, ami egyből szembetűnő volt az a nyitottabb, dinamikusabb, traszparensebb hang, nagyobb térélmény.Ez az érzés mindíg érzékelhető,ha feljebb lépek a kábel ranglétrán.
Köszi.
Az utolsó mondataidat olvasva én azt érzem,hogy nálam a pc dróttal is megvan az,amit más kábel cserével ér el,tehát nem érzem azt hogy valamiből is kevés lenne,sőt,inkább az jön le hogy a "jobb" egy olyan felesleges pluszt ad a rendszernek,amit az nem kér.Tehát benne van a készülékek összességében is annyira a hang,hogy ezt még "jobb" tápdrótozással tovább polírozni feleslegesnek,és inkább oldal,vagy esetlegesen visszalépésnek is érzem.
De maradt még egy pár méter a titanex 3×1,5mm-es drótból is,lehet azt kipróbálom mindenhová.Forráshoz én sem érzem hogy vastagabb kellene,de könnyen lehet hogy máshová sem,és túl is lőttem a 2.5mm-el.
Még egyszer leírom hogy nem a jobbá tétel a célom,tehát ne jöjjön senki azzal hogy ezekkel csak a sz@rt kavarom,és azzal sem hogy egy drágább biztos jobb is lenne mert nincs hiányérzetem,csak időm,meg drótom,meg mindegy is hogy mi is van,meg mi is inspirál. :D
Nálam egyébként érdekes a felállás,mert a forrás egy futómű,az erősítő az dac is meg előfok is egyben,a külső táp hozzá meg végfokként is funkcionál.
De az is lehet hogy nem is egészen így van,és hülyeségeket beszélek. :D
Na mindegy,kipróbálom még ezeket a vékonyabb drótokat,aztán akár fa,vagy akár lyuk is lesz az eredmény,befejeztem. :smile29:
Azt nem hinném, hogy egy jobb hálózati kábel felesleges pluszt tenne a kapott hanghoz, inkább a gyengébb vesz el belőle, mint mondjuk a pc kábel, mert hát itt most hivatalból ezt kell szidni ugye. :D
Én ezt inkább úgy fogalmaznám meg, hogy minél jobb egy kábel(nem csak hálózati), annál nagyobb az áteresztő képessége, többet enged láttatni(hallatni?) a zenéből, a készülékek jobban meg tudják mutatni a valós tudásukat.
De ha van időd, kisérletezz bátran, az nem árthat.
Segíts, az "áteresztőképesség"-nek mi a definíciója, mértékegysége? gondolkodik.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”