Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: mgus »

audioline írta:
2019.12.06., pén. 12:44
Repeat

Melyik tekinthető referenciának :quetionmark: :quetionmark: :quetionmark:
Furutech minden mennyiségben, más etalon nincs. ;peace; Ez már etalon kábel:
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/furute ... e-tapkabel
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/furute ... bel-18-m-3
Valószínű jók az AudioQest kábelei is a nagyobbakhoz még nem volt szerencsém, de ezek a kábelek csak a saját kiépített rendszereikben hozzák a maximumot.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2019.12.06., pén. 12:25
SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 08:12
avl2 írta:
2019.12.05., csüt. 15:40

sajnos felreertettel, en öszinten es komolyan kerdeztelek
ki is probalnek barmilyen draga drotot, mert értem, hogy nem 1 kategorian belül, hanem „merjünk nagyot almodni“ adhat ugrast. (nem golf vagy astra vagy focus vagy i30 ...hanem Pagani, vagy tank, vagy ürhajo)

ugyanakkor félö, ha nem/ keveset hallanek, az nem jelentene semmit sem biztosan (en/rendszerem hibaja vs. nincs is); ha a Nagy Ugrast hallanam, az jelentene valamit.
Hogyan jutok olyan drothoz ?
Igen kb ilyenről van szó.... Pl, egy űrhajó.... De kb . valami galaktikus eszköz... :)
Viszont annyit még hozzá tennék, hogy ha nem lesz még elég meggyőző, akkor sem feltétlenül a kábelt kell érte lehúzni.
Amit szoktam emlegetni, hogy egy Arcam 7-8 rendszerben egy jó kábel azért baromi nagyot mutatott! Már akkor , amikor csak egy IC-t kapott belőle. Szóval ezek után gondolom érthető, amikor csodálkozom, hogy itt meg milyen viták mennek a témában. Persze ez ugye egy DIY topik és az eddigi diy kábelekkel nincs túl jó tapasztalatom, de erre meg annyit tudok mondani, hogy aki kábelt akar csinálni, annak meg otthon is lennie kellene néhány ilyen "galaktikus" gyári kábelnek, amolyan referencia gyanánt! Szerintem......
De ugye az megvan, hogy ez a "kábel készítés házilag" topic, és akik ide írogatnak azoknak elsősorban a költséghatékonyság lebeg a szeme előtt, nem holmi 4000eurós referencia.
És hogy van az, hogy ha valaki kipróbál egy ilyen drága kábelt, de nem, vagy csak alig hall valamit, akkor már jön is az előre betárazott válaszod, hogy sz@r a rendszere, azért nem hall semmi?
De ez csak költői kérdés volt, megköszönöm, ha nem válaszolsz rá.
Nincs mit köszönni és válaszolok rá. Ez , ahogy én látom itt csak játék a vezetékekkel . Felnőtt emberek játszótere. Most már kezdek rájönni. És mivel (ismét csak ezt tudom példának hozni) ha egy Arcam cuccos rendszerben nagyon meg lehetett hallani egy komoly kábel hatását, akkor nagyon csodálkozni való ha mások ezt nem hallják meg . Nem tudom kérdeztelek-e már , hogy Te próbáltál már egy ilyen kábelt a rendszeredbe ? És tudod, hogy nem azért kellene , hogy azt a kábelt megítéld ?! Látom ku....rvára nem figyelsz/figyeltek! Illetve én vagyok a rossz , amiért el akarom rontani a jáccásotokat , azzal , hogy az ne csak játszás legyen , hanem tényleges komoly tevékenység, megfelelő eredménnyel . Ha erről van szó én ezt is megértem.....

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audioline »

Repeat

Választ még nem kaptam a kérdésemre. gondolkodik.gif

AN/Kondo vs Nordost, Van Den Hul, Wireworld, Cardas, Harmonic Technology stb.stb.stb csúcs kábelei. Azok is jók? Mert hogy amiket hallottam, azoknak is megvolt ám a maguk egyénisége, karaktere. Elvileg kellően "áteresztő", premium vezetékek.

Melyik tekinthető referenciának :quetionmark: :quetionmark: :quetionmark:

Pisti az egyikre, Jancsi a másikra esküszik. Tanulság? 36_1_11.gif
.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 08:12
avl2 írta:
2019.12.05., csüt. 15:40
SoundMania írta:
2019.12.05., csüt. 15:29
Nos te másik irányba terelgeted a témát. ...
sajnos felreertettel, en öszinten es komolyan kerdeztelek
ki is probalnek barmilyen draga drotot, mert értem, hogy nem 1 kategorian belül, hanem „merjünk nagyot almodni“ adhat ugrast. (nem golf vagy astra vagy focus vagy i30 ...hanem Pagani, vagy tank, vagy ürhajo)

ugyanakkor félö, ha nem/ keveset hallanek, az nem jelentene semmit sem biztosan (en/rendszerem hibaja vs. nincs is); ha a Nagy Ugrast hallanam, az jelentene valamit.
Hogyan jutok olyan drothoz ?
Igen kb ilyenről van szó.... Pl, egy űrhajó.... De kb . valami galaktikus eszköz... :)
Viszont annyit még hozzá tennék, hogy ha nem lesz még elég meggyőző, akkor sem feltétlenül a kábelt kell érte lehúzni.
Amit szoktam emlegetni, hogy egy Arcam 7-8 rendszerben egy jó kábel azért baromi nagyot mutatott! Már akkor , amikor csak egy IC-t kapott belőle. Szóval ezek után gondolom érthető, amikor csodálkozom, hogy itt meg milyen viták mennek a témában. Persze ez ugye egy DIY topik és az eddigi diy kábelekkel nincs túl jó tapasztalatom, de erre meg annyit tudok mondani, hogy aki kábelt akar csinálni, annak meg otthon is lennie kellene néhány ilyen "galaktikus" gyári kábelnek, amolyan referencia gyanánt! Szerintem......
De ugye az megvan, hogy ez a "kábel készítés házilag" topic, és akik ide írogatnak azoknak elsősorban a költséghatékonyság lebeg a szeme előtt, nem holmi 4000eurós referencia.
És hogy van az, hogy ha valaki kipróbál egy ilyen drága kábelt, de nem, vagy csak alig hall valamit, akkor már jön is az előre betárazott válaszod, hogy sz@r a rendszere, azért nem hall semmi?
De ez csak költői kérdés volt, megköszönöm, ha nem válaszolsz rá.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

asebestyen írta:
2019.12.06., pén. 11:55
SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 11:27


Sebi, most komolyan! Szedd össze magad lécci már! :) Vagy/meg olvasd akkor át újra az egészet lassabban.
Olvastam, végig. :) Olvastam, hogy drága kábel kell, hogy megtudjuk. Oké, de mit, mert odaírtad, ha esetleg szar lesz a végeredmény, akkor a készülékek a baj. Aztán jött az, hogy a drága kábel se mindegy ám, hogy milyen, mert a VV Platinum is.... Meg írsz olyanokat, hogy Arcam 7 -8 között. Bekötsz 2x1m Kondó ezüstöt, amit beledugsz a 3Ft-os legolcsóbb "vas" RCA aljzatba, ami be van ültetve a nyákba, amin ezeknél van kb 300m rézfólia vezeték. 0,01Ft-os átkötésből a panelen kb 50db. Az a kevés belső vezeték, ami van, a legolcsóbb szar. Miről beszélünk?
Egyetlen referencia, ha bemész és meghallgatod a maszteringet ott ahol készült és végső formára hozták, ahogy ott szól, az volt a tudatos cél. Minden más a saját ízlésed szerinti referencia, ami igazából senkit se érdekel.
Hú, ezt szerintem akkor írd le lécci valami értelmezhetőbben , mert ezt úgy értelmezem ahogyan csak akarom . Így meg nem tudom mit akartál belőle.....
A mindegy-nem mindegy-re : Neked sem mindegy sztem , hogy vidd ki, vagy idd ki..... azt a bizonyos dolgot..... :)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 11:27


Sebi, most komolyan! Szedd össze magad lécci már! :) Vagy/meg olvasd akkor át újra az egészet lassabban.
Olvastam, végig. :) Olvastam, hogy drága kábel kell, hogy megtudjuk. Oké, de mit, mert odaírtad, ha esetleg szar lesz a végeredmény, akkor a készülékek a baj. Aztán jött az, hogy a drága kábel se mindegy ám, hogy milyen, mert a VV Platinum is.... Meg írsz olyanokat, hogy Arcam 7 -8 között. Bekötsz 2x1m Kondó ezüstöt, amit beledugsz a 3Ft-os legolcsóbb "vas" RCA aljzatba, ami be van ültetve a nyákba, amin ezeknél van kb 300m rézfólia vezeték. 0,01Ft-os átkötésből a panelen kb 50db. Az a kevés belső vezeték, ami van, a legolcsóbb szar. Miről beszélünk?
Egyetlen referencia, ha bemész és meghallgatod a maszteringet ott ahol készült és végső formára hozták, ahogy ott szól, az volt a tudatos cél. Minden más a saját ízlésed szerinti referencia, ami igazából senkit se érdekel.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

asebestyen írta:
2019.12.06., pén. 11:23
SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 11:08
avl2 írta:
2019.12.06., pén. 10:51


ha viccelhetek (aztan hagyom, de ha valaki "megszán" es kiprobalhatok, az jelentkezzen) :

megneztem a csatlakozasi datumot, akkor Te uj vagy hozzam kepest. :-)
..igaz, en "öreg forumozokent" nem drotokat probaltam, a nehany ev alatt, hanem zenet hallgattam :smile29: (semmi banto szandek, inkabb vicc, de komoly: tenyleg hallgatok zenet :-)
Szintén nem bántó szándékkal, de a zenehallgatás élvezetének is vannak fokozatai. Illetve nem tudom mire akartál ezzel utalni ? Ha esetleg arra , hogy én a zenehallgatás helyett azért írok ennyit , mert nem szól jól a rendszerem, akkor megnyugtatlak, jól szól. És csakis értetek hozok ekkora áldozatot, hogy ne kelljen annyit szenvedni itt sem , meg a készülékeitek előtt sem, mint amennyit látni lehet az írásokból.
Igen, a Vz az IC, vagy digit kábelnek jó. Hangszóróhoz az SPz lenne a párja, de az lehet ritkább mint a fehér holló. Spx az azért hozzáférhető időnként. AN-nek tudomásom szerint nem volt hálózati kábele. Kondo SPc-t szoktak használni ilyen célra és az olcsóbb hangszórókábeleiket... a diyerek. De ezek nem a "referencia" kategória.
Olvassuk itt az okosságokat oldalak óta. Ez egy DIY topic, nem a gyári kábeleké és nem általad DIY-nek nevezett üzleti céllal kábelt faragóké. Itt az önmaguknak kábelt készítőké a terep.
Más, áruld már el nekünk legyél olyan kedves, Te mi a jó fene alapján jelölsz ki referencia hangot akár kábelek, akár elektronikák, akár hangsugárzók kapcsán?
Sebi, most komolyan! Szedd össze magad lécci már! :) Vagy/meg olvasd akkor át újra az egészet lassabban.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 11:08
avl2 írta:
2019.12.06., pén. 10:51
SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 10:41
...nem szabadna már ilyen "öreg" fórumózóknak itt magyaráznom....Ez volt a szebbik megfogalmazás.
ha viccelhetek (aztan hagyom, de ha valaki "megszán" es kiprobalhatok, az jelentkezzen) :

megneztem a csatlakozasi datumot, akkor Te uj vagy hozzam kepest. :-)
..igaz, en "öreg forumozokent" nem drotokat probaltam, a nehany ev alatt, hanem zenet hallgattam :smile29: (semmi banto szandek, inkabb vicc, de komoly: tenyleg hallgatok zenet :-)
Szintén nem bántó szándékkal, de a zenehallgatás élvezetének is vannak fokozatai. Illetve nem tudom mire akartál ezzel utalni ? Ha esetleg arra , hogy én a zenehallgatás helyett azért írok ennyit , mert nem szól jól a rendszerem, akkor megnyugtatlak, jól szól. És csakis értetek hozok ekkora áldozatot, hogy ne kelljen annyit szenvedni itt sem , meg a készülékeitek előtt sem, mint amennyit látni lehet az írásokból.
Igen, a Vz az IC, vagy digit kábelnek jó. Hangszóróhoz az SPz lenne a párja, de az lehet ritkább mint a fehér holló. Spx az azért hozzáférhető időnként. AN-nek tudomásom szerint nem volt hálózati kábele. Kondo SPc-t szoktak használni ilyen célra és az olcsóbb hangszórókábeleiket... a diyerek. De ezek nem a "referencia" kategória.
Olvassuk itt az okosságokat oldalak óta. Ez egy DIY topic, nem a gyári kábeleké és nem általad DIY-nek nevezett üzleti céllal kábelt faragóké. Itt az önmaguknak kábelt készítőké a terep.
Más, áruld már el nekünk legyél olyan kedves, Te mi a jó fene alapján jelölsz ki referencia hangot akár kábelek, akár elektronikák, akár hangsugárzók kapcsán?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

avl2 írta:
2019.12.06., pén. 10:51
SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 10:41
...nem szabadna már ilyen "öreg" fórumózóknak itt magyaráznom....Ez volt a szebbik megfogalmazás.
ha viccelhetek (aztan hagyom, de ha valaki "megszán" es kiprobalhatok, az jelentkezzen) :

megneztem a csatlakozasi datumot, akkor Te uj vagy hozzam kepest. :-)
..igaz, en "öreg forumozokent" nem drotokat probaltam, a nehany ev alatt, hanem zenet hallgattam :smile29: (semmi banto szandek, inkabb vicc, de komoly: tenyleg hallgatok zenet :-)
Szintén nem bántó szándékkal, de a zenehallgatás élvezetének is vannak fokozatai. Illetve nem tudom mire akartál ezzel utalni ? Ha esetleg arra , hogy én a zenehallgatás helyett azért írok ennyit , mert nem szól jól a rendszerem, akkor megnyugtatlak, jól szól. És csakis értetek hozok ekkora áldozatot, hogy ne kelljen annyit szenvedni itt sem , meg a készülékeitek előtt sem, mint amennyit látni lehet az írásokból.
Igen, a Vz az IC, vagy digit kábelnek jó. Hangszóróhoz az SPz lenne a párja, de az lehet ritkább mint a fehér holló. Spx az azért hozzáférhető időnként. AN-nek tudomásom szerint nem volt hálózati kábele. Kondo SPc-t szoktak használni ilyen célra és az olcsóbb hangszórókábeleiket... a diyerek. De ezek nem a "referencia" kategória.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: avl2 »

SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 10:41
...nem szabadna már ilyen "öreg" fórumózóknak itt magyaráznom....Ez volt a szebbik megfogalmazás.
ha viccelhetek (aztan hagyom, de ha valaki "megszán" es kiprobalhatok, az jelentkezzen) :

megneztem a csatlakozasi datumot, akkor Te uj vagy hozzam kepest. :-)
..igaz, en "öreg forumozokent" nem drotokat probaltam, a nehany ev alatt, hanem zenet hallgattam :smile29: (semmi banto szandek, inkabb vicc, de komoly: tenyleg hallgatok zenet :-)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: avl2 »

SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 10:23
...Arcamok között az AN Vz hatalmasat dobott
...fél perc sem kell ilyenhez...
...Heedakhoz is érdemes volt bekötni
... ARC-k között is nagyon szerették. CD futó és dac között...
ezek szerint kizarolag IC-kent vagy maskent is AN-Vz ?
tápkábelböl indultunk
..illetve félö, hogy ha ilyen jo hire van, akkor nem jutok csak ugy hobbibol kiprobalni darabhoz; tenyleg kiprobalnam

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

audioline írta:
2019.12.06., pén. 10:29
SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 10:17
audioline írta:
2019.12.06., pén. 10:04
Akkor referencia kábelek listája mellé már csak referencia készülékek listája kellene. :smile53:
DIY kábles rovatban ?! :)
Nézd! Azt írod, hallgassunk már meg végre normális, azaz referencia kábeleket. De ezek "normális" készülékekkel mutatják meg igazán, mit tudnak. Tudnunk kellene, melyek azok az elektronikák ahol nincs szükség elfedésre, "kábelkorrekcióra..." ;)

(Halkan megjegyzem nem én nyomatom napok óta a drága gyári kábelek felsőbbrendűségét egy DIY kábel topikban. Tehát a referencia készülék lista off-ja talán még elfér mellette...)

Peace.
Nem volt feltétel, az ilyen kábelekből kihozni a maximumot . A cél az , hogy azokat a kábeleket biztonságosan lehessen összehasonlítani azokkal , amikről itt folyvást megy a vita, hogy de ez a 10 ezer forintos még rosszabb is volt mint a készülékhez adott PC-kábel . Meg kb ilyesmik.....
A készülékek esetében is persze lehet ezt alkalmazni . De gyakorlatilag ezt nem szabadna már ilyen "öreg" fórumózóknak itt magyaráznom.... Ennek magától értetődőnek kellene lenni. Akárcsak annak , hogy aki kábelt gyárt, az tudja mihez hasonlítani amit készített. Ez volt a szebbik megfogalmazás.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audioline »

SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 10:17
audioline írta:
2019.12.06., pén. 10:04
Akkor referencia kábelek listája mellé már csak referencia készülékek listája kellene. :smile53:
DIY kábles rovatban ?! :)
Nézd! Azt írod, hallgassunk már meg végre normális, azaz referencia kábeleket. De ezek "normális" készülékekkel mutatják meg igazán, mit tudnak. Tudnunk kellene, melyek azok az elektronikák ahol nincs szükség elfedésre, "kábelkorrekcióra..." ;)

Ezt írtad: "Nos ez abban az esetben igaz, ha a komponensek hibáit egymással kompenzálgatja a tulajdonos..."

(Halkan megjegyzem nem én nyomatom napok óta a drága gyári kábelek felsőbbrendűségét egy DIY kábel topikban. Tehát a referencia készülék lista off-ja talán még elfér mellette...)

Peace.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára audioline 2019.12.06., pén. 10:44-kor.
.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

avl2 írta:
2019.12.06., pén. 10:09
SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 09:44
...De látom amúgy még mindig nagyon más kategóriban gondolkodsz. És nagyon hitetlenkedő vagy. Szerintem neked is jót tenne egy ilyen dolog megtapasztalása!
itt nem gondolkodom kategoriaban
hitetlenkedö vagyok, az teljesen igaz
szivesen megtapasztalnam, pl. ha valaki (megbizhato) elhozna hozzam, odaadná es X idö mulva erte jönne
Ahogy már sokszor említettem , Arcamok között az AN Vz hatalmasat dobott. fél perc sem kell ilyenhez. Még egy V kábel után is hatalmas javulás volt. De Heedakhoz is érdemes volt bekötni . Oda már szereztek is be többet is.... ARC-k között is nagyon szerették. CD futó és dac között is több szettben is a legjobb volt.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

audioline írta:
2019.12.06., pén. 10:04
Akkor referencia kábelek listája mellé már csak referencia készülékek listája kellene. :smile53:
DIY kábles rovatban ?! :)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: avl2 »

SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 09:44
...De látom amúgy még mindig nagyon más kategóriban gondolkodsz. És nagyon hitetlenkedő vagy. Szerintem neked is jót tenne egy ilyen dolog megtapasztalása!
itt nem gondolkodom kategoriaban
hitetlenkedö vagyok, az teljesen igaz
szivesen megtapasztalnam, pl. ha valaki (megbizhato) elhozna hozzam, odaadná es X idö mulva erte jönne

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audioline »

Akkor referencia kábelek listája mellé már csak referencia készülékek listája kellene. :smile53:
.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

akvapark írta:
2019.12.06., pén. 09:47
audioline írta:
2019.12.06., pén. 08:35
@SoundMania

Jöhetne néhány javaslat, konkrét "galaktikus" kábelekre, melyeket referenciának lehetne tekinteni a lelkes diyereknek, és melyeket kellene tartani a fiókban.

Táp, HS, IC - beszerzési forrás árakkal. Köszi!
Nem vitatva a drágább = jobb elvet, de annyira eltérő hangúak ezek a kábelek, mint amennyire eltérő hangúak a készülékek.
Nem lehet "etalont" állítani, max egy láncot, amiben minden komponens cseréje megváltoztat(hat)ja a hallgatási élményt.
Egyedileg érdemes kísérletezni - vagy teljesen lemondani róla - de, szerintem, aranyjavaslatot nem lehet adni. gondolkodik.gif
Mondom: Szerintem. leborulok.gif
Nos ez abban az esetben igaz, ha a komponensek hibáit egymással kompenzálgatja a tulajdonos , és egyik komponens sem fog mással soha olyan jó hangot adni, mint akkor , ott. Ez nem feltétlen baj, de semmi másra nem alkalmas mint otthon kellemesen zenét hallgatni . Ne akarjunk ilyen láncban semmi más készüléket ( komponenst) megítélni ! Nem tudom ez mikor lesz megérthető már számotokra?!

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

audioline írta:
2019.12.06., pén. 09:36
SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 09:21
audioline írta:
2019.12.06., pén. 08:35
@SoundMania

Jöhetne néhány javaslat, konkrét "galaktikus" kábelekre, melyeket referenciának lehetne tekinteni a lelkes diyereknek, és melyeket kellene tartani a fiókban.

Táp, HS, IC - beszerzési forrás árakkal. Köszi!
Az eddigi leginkább univerzális kábelek amit több rendszerben is sikerült meghallgatni, eddig mindig pozitív eredménnyel :
AN Vz, AN SPx . Tápkábelt Jelenleg a Kondo Avocado-t , vagy a KSL SPz-t tartom ilyennek . Árakat nem írnék. Aki ahogy kifogja. Bár külföldről már olcsóbban beszerezhetőek használtan.... Ezeken kívül is persze vannak jók még biztosan...
C.a. mennyi pénz egy AN/Kondo szett beszerzése?

Mi a helyzet a "konkurens" márkák drága kábeleivel? Csúcs kategóriás Nordost, Van Den Hul, Wireworld, Cardas, Harmonic Technology stb. Azok is jók? Mert hogy amiket hallottam, azoknak is megvolt ám a maguk egyénisége, karaktere. Elvileg kellően "áteresztő", premium vezetékek. Melyik tekinthető referenciának :quetionmark:
AN Vz / SPx, Kondo ezüstök, az biztos pontok. Ezek mellett WW-k nagyon el tudnak vérezni ( Platinum -ok is). Siltech-ek is , Carast nem hallgattunk. VdH régi kábeleit ismerem, de soha nem vettem meg egyiket sem . Nordost tápot próbáltunk , de 4-ed áron volt jobb. HT tápkábel ( HT10) 5 percnyi hallgatás után lecserélődött sokkal olcsóbbra. Ami diy kábelt kipróbáltam, azok meg ezek nyomaiba sem értek. Kimber KCAG/Slitech 4/24/AN-V trióból az AN-V maradt. A Kimber rideg , kemény hang volt, a Siltech az kellemes de színezett, loudnesses.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audioline »

akvapark írta:
2019.12.06., pén. 09:47
audioline írta:
2019.12.06., pén. 08:35
@SoundMania

Jöhetne néhány javaslat, konkrét "galaktikus" kábelekre, melyeket referenciának lehetne tekinteni a lelkes diyereknek, és melyeket kellene tartani a fiókban.

Táp, HS, IC - beszerzési forrás árakkal. Köszi!
Nem vitatva a drágább = jobb elvet, de annyira eltérő hangúak ezek a kábelek, mint amennyire eltérő hangúak a készülékek.
Nem lehet "etalont" állítani, max egy láncot, amiben minden komponens cseréje megváltoztat(hat)ja a hallgatási élményt.
Egyedileg érdemes kísérletezni - vagy teljesen lemondani róla - de, szerintem, aranyjavaslatot nem lehet adni. gondolkodik.gif
"Lightos" kérdéseim rejtett szándéka az volt, hogy ebbe az irányba terelgessem a végső konklúziót. :smile53:
.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: akvapark »

audioline írta:
2019.12.06., pén. 08:35
@SoundMania

Jöhetne néhány javaslat, konkrét "galaktikus" kábelekre, melyeket referenciának lehetne tekinteni a lelkes diyereknek, és melyeket kellene tartani a fiókban.

Táp, HS, IC - beszerzési forrás árakkal. Köszi!
Nem vitatva a drágább = jobb elvet, de annyira eltérő hangúak ezek a kábelek, mint amennyire eltérő hangúak a készülékek.
Nem lehet "etalont" állítani, max egy láncot, amiben minden komponens cseréje megváltoztat(hat)ja a hallgatási élményt.
Egyedileg érdemes kísérletezni - vagy teljesen lemondani róla - de, szerintem, aranyjavaslatot nem lehet adni. gondolkodik.gif
Mondom: Szerintem. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

avl2 írta:
2019.12.06., pén. 09:26
SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 08:12
avl2 írta:
2019.12.05., csüt. 15:40
...nem golf vagy astra vagy focus vagy i30 ...hanem Pagani, vagy tank, vagy ürhajo...
Igen kb ilyenről van szó.... Pl, egy űrhajó.... De kb . valami galaktikus eszköz... :)
Viszont annyit még hozzá tennék, hogy ha nem lesz még elég meggyőző, akkor sem feltétlenül a kábelt kell érte lehúzni.
Amit szoktam emlegetni, hogy egy Arcam 7-8 rendszerben egy jó kábel azért baromi nagyot mutatott! Már akkor , amikor csak egy IC-t kapott belőle. Szóval ezek után gondolom érthető, amikor csodálkozom, hogy itt meg milyen viták mennek a témában. Persze ez ugye egy DIY topik és az eddigi diy kábelekkel nincs túl jó tapasztalatom, de erre meg annyit tudok mondani, hogy aki kábelt akar csinálni, annak meg otthon is lennie kellene néhány ilyen "galaktikus" gyári kábelnek, amolyan referencia gyanánt! Szerintem......
egyetértek: "ha nem lesz még elég meggyőző, akkor sem feltétlenül a kábelt kell érte lehúzni" tudni, elmeleti biztonsaggal nem lehet; ezert is furcsa, ha kábel- vagy kütyücsere utan jönnek a biztos csucsszuper lett, kategoriat ugrott leirasok, pl. ha jobb is lett a hang: lehet mert az eddigi drot öszinte volt, az uj meg igazabol rosszabb, csak most szepen elfedi a rendszergyengeseget

az ürhajos, tankos hasonlatot közben - sajnos ;-) - tovabbvitte a fejem: de ha a boltba kenyerert, a gyerekert az iskolaba, nagyiert a korhazba kell menni, akkor az ürhajo, tank (szoval a kategoriat nagyon tulugro cucc) nem alkalmas.

vajon nincs-e ez hifiben is igy: egy csucstenyesztett valami, az nem alkalmas "hetköznapra" vagy mas területre ? a müszaki elet szamos területen tudjuk, hogy ez igy van: F1-es terepen, terepjaro palyaversenyen, C.Ronaldo sakkban, Nobeldijas valaki fociban (Bohr-tol tekintsünk el ...vagy olyan kabel kell, mint Bohr) vagy csak mas szakterületen

lehet ezt at kellene vinni az altalaban a hifiröl-be
Erre ismét csak ezt tudom mondani/írni : "Amit szoktam emlegetni, hogy egy Arcam 7-8 rendszerben egy jó kábel azért baromi nagyot mutatott! Már akkor , amikor csak egy IC-t kapott belőle."
De látom amúgy még mindig nagyon más kategóriban gondolkodsz. És nagyon hitetlenkedő vagy. Szerintem neked is jót tenne egy ilyen dolog megtapasztalása!

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audioline »

SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 09:21
audioline írta:
2019.12.06., pén. 08:35
@SoundMania

Jöhetne néhány javaslat, konkrét "galaktikus" kábelekre, melyeket referenciának lehetne tekinteni a lelkes diyereknek, és melyeket kellene tartani a fiókban.

Táp, HS, IC - beszerzési forrás árakkal. Köszi!
Az eddigi leginkább univerzális kábelek amit több rendszerben is sikerült meghallgatni, eddig mindig pozitív eredménnyel :
AN Vz, AN SPx . Tápkábelt Jelenleg a Kondo Avocado-t , vagy a KSL SPz-t tartom ilyennek . Árakat nem írnék. Aki ahogy kifogja. Bár külföldről már olcsóbban beszerezhetőek használtan.... Ezeken kívül is persze vannak jók még biztosan...
C.a. mennyi pénz egy AN/Kondo szett beszerzése?

Mi a helyzet a "konkurens" márkák drága kábeleivel? Csúcs kategóriás Nordost, Van Den Hul, Wireworld, Cardas, Harmonic Technology stb. Azok is jók? Mert hogy amiket hallottam, azoknak is megvolt ám a maguk egyénisége, karaktere. Elvileg kellően "áteresztő", premium vezetékek. Melyik tekinthető referenciának :quetionmark:
.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: avl2 »

SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 09:22
avl2 írta:
2019.12.06., pén. 09:17
audioline írta:
2019.12.06., pén. 08:35
Jöhetne néhány javaslat, konkrét "galaktikus" kábelekre, melyeket referenciának lehetne tekinteni ...
Táp, HS, IC - beszerzési forrás árakkal. Köszi!
teljesen egyetértek a ker(d)essel.
sajnos megfejelnem a keszülekekkel is (Arcam 7-8-bol pl. erösitö-cd-tuner is ? tovabbiak ? moddolt Duetted vs. Arcam 8-as CD ?)
Khm.... Mire gondolsz ?
"best buy" lista
milyen eszközök, amik nem csillioba kerülnek es jok
milyen eszközök eleg jok, hogy megmutassak a csillios drotok josagat
"galaktikus" drotok listaja
"galaktikus" eszközök listaja

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: avl2 »

SoundMania írta:
2019.12.06., pén. 08:12
avl2 írta:
2019.12.05., csüt. 15:40
...nem golf vagy astra vagy focus vagy i30 ...hanem Pagani, vagy tank, vagy ürhajo...
Igen kb ilyenről van szó.... Pl, egy űrhajó.... De kb . valami galaktikus eszköz... :)
Viszont annyit még hozzá tennék, hogy ha nem lesz még elég meggyőző, akkor sem feltétlenül a kábelt kell érte lehúzni.
Amit szoktam emlegetni, hogy egy Arcam 7-8 rendszerben egy jó kábel azért baromi nagyot mutatott! Már akkor , amikor csak egy IC-t kapott belőle. Szóval ezek után gondolom érthető, amikor csodálkozom, hogy itt meg milyen viták mennek a témában. Persze ez ugye egy DIY topik és az eddigi diy kábelekkel nincs túl jó tapasztalatom, de erre meg annyit tudok mondani, hogy aki kábelt akar csinálni, annak meg otthon is lennie kellene néhány ilyen "galaktikus" gyári kábelnek, amolyan referencia gyanánt! Szerintem......
egyetértek: "ha nem lesz még elég meggyőző, akkor sem feltétlenül a kábelt kell érte lehúzni" tudni, elmeleti biztonsaggal nem lehet; ezert is furcsa, ha kábel- vagy kütyücsere utan jönnek a biztos csucsszuper lett, kategoriat ugrott leirasok, pl. ha jobb is lett a hang: lehet mert az eddigi drot öszinte volt, az uj meg igazabol rosszabb, csak most szepen elfedi a rendszergyengeseget

az ürhajos, tankos hasonlatot közben - sajnos ;-) - tovabbvitte a fejem: de ha a boltba kenyerert, a gyerekert az iskolaba, nagyiert a korhazba kell menni, akkor az ürhajo, tank (szoval a kategoriat nagyon tulugro cucc) nem alkalmas.

vajon nincs-e ez hifiben is igy: egy csucstenyesztett valami, az nem alkalmas "hetköznapra" vagy mas területre ? a müszaki elet szamos területen tudjuk, hogy ez igy van: F1-es terepen, terepjaro palyaversenyen, C.Ronaldo sakkban, Nobeldijas valaki fociban (Bohr-tol tekintsünk el ...vagy olyan kabel kell, mint Bohr) vagy csak mas szakterületen

lehet ezt at kellene vinni az altalaban a hifiröl-be

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”