Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
gabika1969
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013.06.25., kedd 19:12
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gabika1969 »

Most szereztem egy RCA összekötőt! Szerencsére más "nem vettem észre időben", így már nálam van bekötve és amíg hallok, nem válok meg Tőle!
Sokkal job a CD player így, mint eddig futóműként egy Wolfson DAC-ba kötve! No persze már a Dénes Péter Allegro-ja erőlködik a Sonus Faber Veneréken :D ... még most is remeg a térdem!
Isten áldja ezeket a nagy Öregeket! Ja! és köszi Rudi bá a segítséged, DP elérhetőségét illetően! leborulok.gif

Rudi bácsi ez milyen dugókkal volt szerelve, WBT?
Radnai IC.jpg
Radnai IC.jpg (768.23 KiB) Megtekintve 4296 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Megbeszéltük telefonon

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

cables írta:
2020.04.15., szer. 20:42
Mennyit számítanak a nagyon jó csatik? 2. rész
6 éve 2014 áprilisában teszteltem elsőként a WBT Next Gen csatlakozókat, az akkoriban gyártott Fine IC kábeleken.
Kiváncsi voltam rá vajon miért ennyivel jobbak a kis tömegű dugók a hagyományosnál? A márka számit, vagy a kivitel. Ezért a WBT akció során vettem egy készletet a régi fém testű WBT-ből is ld. alább.

régiWBTcsati.jpg

Úgy találtam, hogy ezek meg sem közelítik hangban a Next Gen csatikat, pedig ezt is a WBT színvonalon készítették. Tehát a nagy tömeg és az iszonyatosan kis áram (c. 50 mikroA) ami az IC kábeleken folyik nem jó társítás.
Amikor még forgalmazta a WBT csatikat a KÁCSA az ezüst Next Gen csatiból 13 000 Ft volt egy darab (most már 20 000 Ft körül van darabja. Ma többen forgalmazzák ezeket, többek között az Allegro Audio).

„Elsőként a WBT 0102 Ag kistestvérét, a réz Next Gen-t szereltem egy Fine IC-re, tökéletes élmény volt, amit hallottam. Ugyanazokat a lemezeket hallgattam, amiket kábel tesztelésnél szoktam használni és nagyon nehezen tudom röviden leírni, hogy mit csináltak a hanggal ezek a csatlakozók. Nagy élmény volt, annyival tisztább és nyugodtabb lett a hangzás.
Aztán következett a WBT 0102 Ag, amely további előrelépést hozott a réz változathoz képest. Több százszor hallottam már ezeket a lemezeket és most mégis olyan érzésem volt, hogy először hallom őket. Mintha jobb zenészek játszanának jobb hangszereken, mintha szebb hangú énekesek énekelnének jobb mikrofonokba. De ami a legérdekesebb volt, hogy mégis kevésbé hivalkodónak tűnt a hangzás. Nem volt semmiféle dübörgő mély vagy csilingelő magas. Némely lemezen voltak olyan számok, amelyeket át szoktam ugrani, mert volt bennük valamilyen részlet, ami nem tetszett. Most ezek is tökéletesen hallgathatók lettek, sőt ezek voltak a legizgalmasabbak.”

Most Live IC-re kerültek az ezüst WBT csatik és tökéletesen „hozták a formájukat” ugyanaz a furcsa érzés kerített hatalmába, mint amikor 6 éve először hallottam ezeket. Nem lehet azt mondani, hogy ez vagy az a jellemző jobb lett, valahogy összhangba kerül minden, nagyon jó hallgatni a zenéket.
Mostanság egyik kedvenc lemezem Luca Aquino Live Proposals 2011 CDje, ami az akusztikus és az elektronikus hangok szinte tökéletes keverékével kényezteti a hallgatót. Az egyik számban egy szép női hangnál éreztem a legjobban, hogy ezt így még nem hallottam.


Live_proposals.jpg


https://www.youtube.com/watch?v=up6OgoV7p_o
Mennyi az ára a live IC-nek az ezüst WBT--vel?
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Mennyit számítanak a nagyon jó csatik? 2. rész
6 éve 2014 áprilisában teszteltem elsőként a WBT Next Gen csatlakozókat, az akkoriban gyártott Fine IC kábeleken.
Kiváncsi voltam rá vajon miért ennyivel jobbak a kis tömegű dugók a hagyományosnál? A márka számit, vagy a kivitel. Ezért a WBT akció során vettem egy készletet a régi fém testű WBT-ből is ld. alább.
régiWBTcsati.jpg
régiWBTcsati.jpg (24.12 KiB) Megtekintve 4044 alkalommal
Úgy találtam, hogy ezek meg sem közelítik hangban a Next Gen csatikat, pedig ezt is a WBT színvonalon készítették. Tehát a nagy tömeg és az iszonyatosan kis áram (c. 50 mikroA) ami az IC kábeleken folyik nem jó társítás.
Amikor még forgalmazta a WBT csatikat a KÁCSA az ezüst Next Gen csatiból 13 000 Ft volt egy darab (most már 20 000 Ft körül van darabja. Ma többen forgalmazzák ezeket, többek között az Allegro Audio).

„Elsőként a WBT 0102 Ag kistestvérét, a réz Next Gen-t szereltem egy Fine IC-re, tökéletes élmény volt, amit hallottam. Ugyanazokat a lemezeket hallgattam, amiket kábel tesztelésnél szoktam használni és nagyon nehezen tudom röviden leírni, hogy mit csináltak a hanggal ezek a csatlakozók. Nagy élmény volt, annyival tisztább és nyugodtabb lett a hangzás.
Aztán következett a WBT 0102 Ag, amely további előrelépést hozott a réz változathoz képest. Több százszor hallottam már ezeket a lemezeket és most mégis olyan érzésem volt, hogy először hallom őket. Mintha jobb zenészek játszanának jobb hangszereken, mintha szebb hangú énekesek énekelnének jobb mikrofonokba. De ami a legérdekesebb volt, hogy mégis kevésbé hivalkodónak tűnt a hangzás. Nem volt semmiféle dübörgő mély vagy csilingelő magas. Némely lemezen voltak olyan számok, amelyeket át szoktam ugrani, mert volt bennük valamilyen részlet, ami nem tetszett. Most ezek is tökéletesen hallgathatók lettek, sőt ezek voltak a legizgalmasabbak.”

Most Live IC-re kerültek az ezüst WBT csatik és tökéletesen „hozták a formájukat” ugyanaz a furcsa érzés kerített hatalmába, mint amikor 6 éve először hallottam ezeket. Nem lehet azt mondani, hogy ez vagy az a jellemző jobb lett, valahogy összhangba kerül minden, nagyon jó hallgatni a zenéket.
Mostanság egyik kedvenc lemezem Luca Aquino Live Proposals 2011 CDje, ami az akusztikus és az elektronikus hangok szinte tökéletes keverékével kényezteti a hallgatót. Az egyik számban egy szép női hangnál éreztem a legjobban, hogy ezt így még nem hallottam.

Live_proposals.jpg
Live_proposals.jpg (92.7 KiB) Megtekintve 4044 alkalommal

https://www.youtube.com/watch?v=up6OgoV7p_o

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Mennyit számítanak a nagyon jó csatik?

Jó tíz éve, amikor a WBT beszüntette a KÁCSÁval a szoros együttmüködést a Furutech miatt, kiárúsítottak WBT RCA csatikat. Na ekkor jutottam féláron pár RCA készlethez (megjegyzem így is több mint 100 eFt-ot hagytam ott). Többek között egy 0102 Ag szet-et vettem, ezek a csatik akkor a WBT legjobbjai voltak. Csináltam belőle egy IC kábelt, ami káprázatosan szólt. Nem adtam el és nem is használtam magam sem, mert olcsó csatikkal akartam jó kábeleket készíteni. A Laci a KÁCSÁ-ban nagyon rendes volt, mert azt mondta, ezeket csak akkor vedd meg, ha magadnak csinálsz kábelt, mert másképp nem tudod eladni.

Most a kényszerű szobafogságban vettem elő a kábelt és döbbenten láttam, hogy a zárt tárolás ellenére teljesen feketék a színezüst érintkezők.
01.jpg
01.jpg (51 KiB) Megtekintve 3963 alkalommal
WBT ezüst RCA.jpg
WBT ezüst RCA.jpg (109.33 KiB) Megtekintve 3963 alkalommal
Szétszedtem a 10 éve készített kábelt, a huzalokat kidobtam, és letisztitottam fényesre a csatikat, aztán csináltam egy "Live" IC kábelt magamnak. (folyt. köv.)

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ma írták

"Meg kell osztanom veled egy érdekes tapasztalatot. Egy ideje úgy éreztem, valami van a bal fülemmel. Mintha nem annyira hallanám a magasakat. Minden zenénél kicsit jobbra volt tolódva fókusz, és mindig a jobboldalon szólt az élesebb fúvós vagy vonós, ott szólt jobban a cin, stb. De nem a balansz csúszott el, hanem a zenekarok leosztása. A keverés. Hónapok óta a fülemnek tudtam be. Néha nézegettem, jól van-e bedugva a kábel, felcseréltem a hangfalakat, de továbbra is.Hátat fordítva mintha ugyanaz az oldal maradt volna tompább, tehát nem a fülem lehet a ludas, de mivel nem találtam más okot, arra fogtam. Kicsit mintha be is lenne dugulva. Mígnem egy nap elpakoltam a hangfalak körül heverő nem használt kábeleket, illetve hangfalak mögötti akusztikai panelek helyére, amiket végül a hátam mögé helyeztem, odatettem egy-egy virágállványt "diffúzor" gyanánt, és gondoltam egyet, majd a baloldali (!) hangfal kábeleit, mit kábeleit, gyakorlatilag csupasz drótjait, amelyek addig a földön futottak, a táp- és egyéb kábelekbe gubancolódva, kiszabadítottam, és felfuttattam a virágállványra, hogy ne érjenek le a földre. A baloldali hangfal ugyanis közelebb esik az erősítőhöz. A jobboldalinak eddig is szépen a levegőben húzódtak lazán, szabadon a kábelei. Gondolhatod, mekkora eufórikus megkönnyebbüléssel vettem tudomásul, hogy nem a fülem romlott ekkorát az elmúlt pár hónapban, illetve mióta a te kábeleidet használom, hanem döbbenetesen sokat számít, hogy szabadon, a levegőben fut a huzal. Szépen helyreállt a balansz és a tisztaság. Hozzájárult ehhez az is, hogy rájöttem, nem a hangfal mögé kell az akusztikai panel, azaz diffúzoros hangelnyelő elem, hanem vele szembe, és szinte mindegy, mi van mögötte és milyen közel a fal, ha be van dugaszolva a basszreflex nyílás, jelen esetben olajjal teli műanyag vitaminos fiolával, ami kis tömítéssel tökéletesen illeszkedik. Olyan szinten tisztult ki tőle a hang, és kerültek a helyükre tökéletes döngő rengő dübörgéssel a mélyek, amilyet még sosem hallottam.
Egyszóval vannak itt revelációk, és jelen pillanatban úgy szól a rendszer, nem utolsó sorban a dródjaidnak-kábeleidnek-virtuálisföldjeidnek köszönhetően, amire még megközelítőleg sem volt soha példa. Már abban sem vagyok biztos, hogy át kell építeni az erősítőt. "

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A vírus megváltoztatta a világot. Velencében megszűnt a turista áradat, leállt a város és csatornák vize néhány nap alatt kitisztult.

velence1.jpg
velence1.jpg (95.85 KiB) Megtekintve 4050 alkalommal

Valami hasonló történt idehaza a hálózati zajjal. Ma délután elővettem egy régen hallott CDt és olyan hangokat hallottam róla, mint még soha. Persze ilyen áron... inkább szóljon kicsit fedettebben.

aquino.jpg
aquino.jpg (29.74 KiB) Megtekintve 4050 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Az alább véleményezett IC a hét végén bekerült a nagy rendszerbe...

ICvelemeny20202.jpg
ICvelemeny20202.jpg (33.37 KiB) Megtekintve 4176 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

1 m-es RCA IC kábelt vitt el egy kedves ügyfél. Másnap ezt írta

2020ICvelemeny.jpg
2020ICvelemeny.jpg (51.18 KiB) Megtekintve 4258 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Január elején megkerestek egy kacifántos hangfal kábel készítéssel. Külső nagyon spec hangváltó és az abba, ill. a hangfalba menő kábel más csatikkal, egyik rész fél-bikábel... szóval csak pislogtam, amikor elolvastam a levelet. Többször rá kellett kérdeznem, hogy jól értem a dolgot? De aztán csak elkészült a kábel. Két hete átadtam, azóta semmi visszajelzés nem jött, már attól féltem elrontottam valamit. Ma írt a fiatalember...


Csabahangfal2020.jpg
Csabahangfal2020.jpg (56.96 KiB) Megtekintve 4408 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Bármilyen kábelt csinálok mostanában a VFx nem hagy nyugodni. Állandóan foglalkoztat, meg aztán jönnek róla vélemények is

ZsoltVFx2.jpg
ZsoltVFx2.jpg (111.7 KiB) Megtekintve 4357 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Az összekötő (IC) kábelekről köztudott, hogy ha rövidek, az nem tesz jót a hangnak. A fő oka ennek, hogy az IC kábelek ki és bemenetén az impedancia illesztettlenség miatt reflexió keletkezik, jel egy része visszaverődik. Ha hosszabb az IC kábel, akkor jobban elnyeli a visszavert jeleket. Ezért úgy tartják, nem érdemes 1 méternél rövidebb IC kábeleket használni.

A Power-R Live IC egyik különlegessége, hogy akár 30 cm is lehet a hossz, nem lesz rosszabb a hangzás. Nemrég kért valaki 60 cm-es Live ICt, tegnap este kapta meg tesztelte és ezt írta

LiveIC60cm.jpg
LiveIC60cm.jpg (95.47 KiB) Megtekintve 4359 alkalommal

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

cables írta:
2020.01.19., vas. 06:52
Tegnap érkezett

VFx20202.jpg
Számomra azért érdekes ez a bejegyzés, mert azt mondja ki, hogy egy olyan rendszer, amelynek egyes elemei 10 milliós árkategóriába esnek, igen komoly tápegységgel rendelkeznek, valamint híresen érzéketlenek a tápfeszültség minőségbeli ingadozásaira, plusz a PS Audio Power Station alkalmazása mellett mégis hallható a virtuális föld dugó? Mi ennek az oka?
Hogy nincs külön tápösvény, vagy kevés a PS Audio, ezért kidobott pénz, mert a problémák egy részét oldja csak meg?
Teljesen egyetértek azzal, hogy az "alapok" nélkül nem megy, az a legfontosabb, annak a rendbetétele, hiába költünk bármennyit a felépítményre, nem fogja tudni hozni azt, ami bennük van, amit kifizettünk érte.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Tegnap érkezett
VFx20202.jpg
VFx20202.jpg (97.45 KiB) Megtekintve 4393 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ma érkezett az alábbi vélemény a VFx dugóról
PZsoltVFxről.jpg
PZsoltVFxről.jpg (37.3 KiB) Megtekintve 4392 alkalommal
Érdemes kipróbálni!
001_400.jpg
001_400.jpg (24.89 KiB) Megtekintve 4392 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Aki ismer az tudja rólam, hogy szeretem elvinni a kábeleimet az érdeklődőkhöz. Rengeteget tanultam és tanulok ezekből a találkozásokból, némely beszélgetés - ezek 2-3 órás beszélgetések - alapvetően változtatott a szemléletemen... szóval nagyon hasznosak. Persze van olyan is, hogy erre nincs lehetőség. December elején kaptam egy levelet vidékről, egy hálózati és egy rövid center hangfal kábelt kért valaki. A rendszeréről, csak annyit írt, hogy házimozi rendszere van, de hallgat sztereót is. A készülékeiről nem írt, ezért másnap felhívtam mobilon, hogy rákérdezzek erre. Azt mondta most nem tud beszélni, mert vezet épp Pesten vannak a családdal, de ha van kész hálózati és hangfal kábelem odajönnek kifizeti és elviszi. Fél óra múlva csengett a kapútelefonom, lementem a kábelekkel, egy fiatal srác állt ott, átvette a kábeleket, kifizette, visszaült a kocsiba és elmentek. Harmadnap felhívtam, hogy mi van a kábelekkel, annyit mondott, hogy hamarosan megírja. A hamarosan az ma lett...
PZ.jpg
PZ.jpg (156.64 KiB) Megtekintve 4470 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Dávid2020.jpg
Dávid2020.jpg (224.48 KiB) Megtekintve 4617 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Megérkezett az újév első véleménye egy kedves pm alakjában

Attila2020.jpg
Attila2020.jpg (111.91 KiB) Megtekintve 4731 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Kérdés szokott lenni a rendszer. Károly készülékei: Accuphase E-408 erősítő és DP-78 SACD, Proac 3.8 hangfalak

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A múlt héten vitt el egy kedves vidéki vevőm egy VFx eszközt. A harmadikat, mert kettőt már vett régebben. Most érkezett tőle az alábbi vélemény

HarmadikVFxdugo.jpg
HarmadikVFxdugo.jpg (66.07 KiB) Megtekintve 4865 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A VFx és VFx noGRD eszközök használata

001.jpg
001.jpg (25.97 KiB) Megtekintve 4791 alkalommal

A villamos hálózaton keresztül nemkívánatos jelek, zajok, jutnak az audió rendszerekbe és ezek nagymértékben befolyásolják azok működését, a rendszerek hangminőségét. A VFx és VFx noGRD eszközök csökkentik a zaj hatását a hallgató helységek villamos hálózatának Föld, ill. 0 pontján.
A tapasztalatok szerint ezeket a kis méretű, de igen hatékony eszközöket a leggondosabban kiépített hálózati zajszűrés mellett is érdemes használni, mivel ott csökkentik a zajt, ahol a hagyományos zajszűrők nem, a föld, ill. 0 pontokon.

VFx

Ez az eszköz a fali, vagy elosztó hálózati aljzat föld pontjain fejti ki a hatását. Csatlakoztatásánál ezért nem kell a polaritásra figyelni.

VFxitthat.jpg
VFxitthat.jpg (11.62 KiB) Megtekintve 4791 alkalommal

VFx noGRD

Ez az eszköz földvezeték nélküli lakásokban használható, a fali, vagy elosztó hálózati aljzat 0 (Neutral) pontján fejti ki hatását. Ezt az eszközt fázishelyesen kell a hálózati aljzatba helyezni, a dugón lévő jelölés szerint.

Nogrditthat.jpg
Nogrditthat.jpg (11.33 KiB) Megtekintve 4791 alkalommal


Mindkét eszközt bedugáskor érdemes 2x, 3x ki-be húzogatni, hogy az érintkezők összecsiszolódjanak!
Ha elosztósávban használjuk az eszközöket, akkor a sáv elejére a betápláláshoz legközelebbi csatlakozóba kell dugni!

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Bizony elkeserítő, de mérések nélkül is a PS Audio P15 , Entreq Olympos dobozok és komoly kábelezés mellet is van nem marginális, egyértelműen pozitiv hatása. :smile32:
Érdemes kipróbálni.
Köszi Rudi bácsi a munkát !
Mindenkinek kellemes Ünnepeket kivánok.
nemtomm írta:
2019.12.04., szer. 21:55
cat7505 írta:
2019.12.04., szer. 20:05
cables írta:
2019.12.04., szer. 13:37
zajelnyomása.jpg
A kép csak ügyes reklám fogás, illusztráció, vagy valóban történt v.milyen mérés?
Ha igazi várnánk a részleteket is...
Na erre a mérésre én is kíváncsi lennék :D és egyáltalán mit javított a a ps generátor és az entreq után ? Mit javított a hangon stb mit tett hozzá milyen volt a rendszer ?

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Tapasztalataim alapján vannak olyan kábel fajták, amelyekből nem lehet úgy nevezett legjobbat csinálni, mert a kábelhez elején-végén csatlakozó rendszer elemektől függően más és más ott az ideális kábel. Elsősorban a hálózati tápkábeleket említeném, aztán az USB kábeleket. Én az ilyen kábeleknél azt a megoldást szoktam csinálni, hogy készítek különböző változatokat és több változatból helyszíni teszten, az érdeklődővel közösen választjuk ki a legjobban oda illőt. Ha nem tudok személyesen elmenni, akkor több változatot küldök el az érdeklődőnek és ő választja ki ezekből a legjobban oda illőt. Egyik ügyfelem volt olyan rendes, hogy pár napja megírta nekem a tesztje eredményét ld. alább.

Szia Rudi!
Nagyon köszönöm a lehetőséget. Nem volt időm hosszasabban meghallgatni - tesztelni a kábeleket. Az eddig hallottakat, érzékelteket az alábbiakban röviden ismertetem. Persze vaktesztet nem tudtam csinálni, de megpróbáltam tárgyilagosnak maradni.

Forrás: Tidal Master
Műsor: Susan Wong - Close to Me (2019); Track: 1-3 (96K MQA); Női vokál, akusztikus kisegyüttes mindenféle hangszerekkel.
+ Dominique Fils-Aimé - Birds (2018); Track: 1 (88,2k MQA); Női vokál, bőgő és dob + "csörgők".

Power-R USB-kábel "No. 1" (vastagabb, merevebb, külön tápvezetékes)
Dús basszus, mélyre megy és kellően feszes - nem csak brummog. A középtartomány és a magasak rendben vannak. A vokál gyönyörű, érzelmes, élő és jelen van. A tér természetes és részletes. Nagyobb hangerőn viszont a közép nyers és bántó lesz.

Power-R USB-kábel "No. 2" (lágyabb, hajlékonyabb, "cipőfűzős")
Halkabb, mint az első??? Finomabb, visszafogottabb, érzelmesebb. A mélyek megfogottak, kellemesek. A közép és a vokál csodálatos. Részletesebb, jobb, teresebb a színpad. Nagyon intelligens és érzelemdús az előadás. Jó kábel.

Power-R USB-kábel "No. 3" (vékonyabb, hajlékonyabb, külön tápvezetékes)
Hasonló, mint a 2-ik. Nem igazán hallok különbséget. Kifinomult, lágy, érzelmes hangkép. Megnyugtató és hosszan hallgatható.

Még nem tudtam eldönteni, hogy a 3 közül melyik számomra a legszerethetőbb. Remélem, hogy kedden sikerül kiválasztani a nyertest és csütörtökön pedig vissza tudom adni a két másik kábelt.

Max. üdvözlettel,

H. A.
---------------------
ui. Ma kaptam vissza a két kábelt, azzal a megjegyzéssel, hogy annyira megnyerte a tetszését az USB, hogy januárban keresni fog más kábel témában.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Régóta foglalkozat - gondolom nemcsak engem - hogy mennyire éri meg drága csatlakozókat használni a kábeleken. A múlt héten keresett meg egy régi vevőm azzal, hogy a felsége karácsonyra valami audiós cuccot venne neki, ő kinézett magának Cardas XLR csatikat, csinálnék-e kábelt ezekkel. A teljes kábelezése tőlem van, természetesen vállaltam. Ma reggel adtam át neki a kábeleket ezt írta pár perce:

" Szia Rudolf!

A szerelési nehézségeknek meglett a jutalma, bevált a Cardas Xlr dugók és a kábeled párosítása, amióta betettem az új kábelt, csak zenélek.

Érdekes, hogy egyes gyengébb minőségű felvételek most még rosszabbnak tűnnek. Van, amit ki is szelektáltam a lejátszási listákból. A jó felvételeket pedig csak hallgatom nem elemezgetem."

CardasXLR3.jpg
CardasXLR3.jpg (100.47 KiB) Megtekintve 4953 alkalommal
CardasXLR2.jpg
CardasXLR2.jpg (84.8 KiB) Megtekintve 4953 alkalommal
CardasXLR.jpg
CardasXLR.jpg (43.68 KiB) Megtekintve 4953 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Üdvözlet
A kép természetesen elméleti illusztráció. Kicsit nehéz lenne a lakás földpontja és a 9 emelettel lejjebb, a ház alá leásott földelő elektróda között mérni. Viszont a VFx belső kialakításából eredő működés és a hallható hatás tökéletesen egyezik az ábrán látható változással.

A legnagyobb PS tápgenerátor és Entreq melletti hatás engem is meglepett, én magam nem hallottam, mert nem mentem el Szentesre. Viszont egy cseppet sem kételkedek benne, mert az ügyfél szinte megsértődött, amikor feltételeztem, hogy esetleg az ő nagyon megfontoltan kialakított rendszerén is javíthat a VFx. A hatására azt mondta, hogy nem tudná megfogalmazni miben lett jobb a hangzás, de egyértelműen jobb lett. A rendszeréről annyit mesélt, hogy NAS-ről hallgat főleg komoly zenét és a DAC előtt órajel szinkronizáló van, ami teljesen leválasztja a zajos PCről az audió rendszert. A STEALT csúcs kábeleit használja.

Egyébként van más topiktárs is akinek a rendszere PSről megy és vett VFx-et, mert egyértelműen hatott nála is.

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”